II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

mon3ll
Posty: 31
Rejestracja: 16 gru 2007, o 09:49
Płeć: M

II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: mon3ll »

Dzisiaj pojawił się terminarz rozgrywek II ligi mężczyzn.

Grupa IV składa się z 9 (10?) zespółów, i tak:
1/ ASPS AVIA Świdnik
2/ Politechnika Lubelska
3/ MKS Wisłok Strzyżów
4/ AKS Rzeszów
5/ PWSZ Karpaty Krosno
6/ AGH WKS Wawel Kraków
7/ Skarżyskie Towarzystwo Sportowe
8/ KS Błękitni Ropczyce
9/ Cotnimax MOSiR Bochnia
10?/ I m z barażu

A tak na marginesie, wie ktoś o co chodzi z tą ostatnią drużyną w terminarzu?
kamol
Posty: 30
Rejestracja: 19 lut 2010, o 22:34
Płeć: K

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: kamol »

Też mnie to zdziwiło, ale wygląda na to ,że będzie jeszcze jakiś baraż(?).
Szkoda trochę, że Kęczanin będzie w grupie śląskiej.
mon3ll
Posty: 31
Rejestracja: 16 gru 2007, o 09:49
Płeć: M

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: mon3ll »

No dziwne, zwłaszcza, że Kęczanin w grupie II, gdzie jest 12 zespołów?!?!
Mogliby przecież przerzucić kogoś do grupy IV (najpewniej właśnie Kęty)...
kamol
Posty: 30
Rejestracja: 19 lut 2010, o 22:34
Płeć: K

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: kamol »

Ta luka w naszej grupie chyba powstała właśnie przez brak Kęczanina, i jak dla mnie to trochę bez sensu z tą 2 grupą. Mają tam dwie Spały! Po co w ogóle dwa takie zespoły w 2 lidze, które w dodatku potem nie biorą udziału w play-offach. Chyba ,że coś się zmieniło w przepisach a ja to przeoczyłam.
Tak czy siak, 12 zespołów w grupie II i 9 w grupie IV to lekka przesada, Kęczanin spokojnie mógł być w grupie IV.
mon3ll
Posty: 31
Rejestracja: 16 gru 2007, o 09:49
Płeć: M

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: mon3ll »

Rozegrano już baraż o 10 miejsce w IV grupie II ligi.

Ostatnią drużyną będzie: AZS Politechnika Świętokrzyska Fart II Kielce.

Więcej: http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... e-mezczyzn
Awatar użytkownika
ark
Posty: 408
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 11:22
Płeć: M
Lokalizacja: Kęty

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: ark »

kamol pisze: Kęczanin spokojnie mógł być w grupie IV.
to jednak nie był pomysł Kęczanina,
z pewnością ciekawie będzie zagrać w II grupie bo poza SMS II Spała wszystkie drużyny są nowe
kamol
Posty: 30
Rejestracja: 19 lut 2010, o 22:34
Płeć: K

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: kamol »

ark pisze:
kamol pisze: Kęczanin spokojnie mógł być w grupie IV.
to jednak nie był pomysł Kęczanina,
z pewnością ciekawie będzie zagrać w II grupie bo poza SMS II Spała wszystkie drużyny są nowe
Wiem dobrze,że to nie pomysł Kęczanina, może zrozumiałeś moje wypowiedzi trochę na opak ; ) I nie sugeruję też, że w grupie są słabe drużyny, dobrze wiem ,że w grupie 2 będą dobre i mocne zespoły.
Pisałam bo po prostu lubię ten zespół i szkoda, że nie zobaczę już ich u siebie w mieście.
wwwitek2006
Posty: 73
Rejestracja: 15 lis 2010, o 21:28
Płeć: M

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: wwwitek2006 »

Absolutny beniaminek II.ligi w grupie IV. - Contimax MOSiR Bochnia - przetarł się przed sezonem ze swym przyszłym rywalem - Avią Świdnik. Mecz odbył się w ramach rundy bardzo wstępnej Pucharu Polski. Niedawny pierwszoligowiec pojechał do Bochni, do niedawnego trzecioligowca i zwyciężył 3:1, ale po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu. Protokolarny wynik to: 1:3 (29:27, 20:25, 22:25, 23:25) z perspektywy Bochni. Taki test z faworytem IV.grupy bardzo dobrze rokuje nowicjuszom z Bochni.
w.w.
kamol
Posty: 30
Rejestracja: 19 lut 2010, o 22:34
Płeć: K

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: kamol »

Wie ktoś może o której godzinie jest sobotni mecz Wawelu z STS-em?
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: pek »

18, przy Piastowskiej.
kamol
Posty: 30
Rejestracja: 19 lut 2010, o 22:34
Płeć: K

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: kamol »

dziękuję i do zobaczenia z tymi, którzy się wybierają :)
zibiavia
Posty: 47
Rejestracja: 4 lut 2009, o 17:22
Płeć: M

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: zibiavia »

Avia po 5 kolejkach prowadzi w swojej grupie z kompletem punktów.
wwwitek2006
Posty: 73
Rejestracja: 15 lis 2010, o 21:28
Płeć: M

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: wwwitek2006 »

Fakt, Contimax MOSiR toczył dziś w Bochni wyrównany pojedynek z Avią tylko w 1.secie. Dwa pozostałe były dość wyraźnie dla świdniczan.
w.w.
pavian
Posty: 77
Rejestracja: 2 lis 2011, o 07:29
Płeć: M

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: pavian »

Avia komplet punktów w tabeli i tylko 2 stracone sety jak do tej pory.
Mecz z Błękitnymi Ropczyce wygrany 3:0 dla Avii (25:22,25:18,26:24).
Trzeci set był wyrównany zawodnicy Avii jak i Błękitnych grali łeb w łeb lecz siatkarzom z Ropczyc zabrakło trochę szczęścia aby urwać seta Świdniczanom

pozdra AVIA m
Świdniczanie Na Wyprawie !!!
wwwitek2006
Posty: 73
Rejestracja: 15 lis 2010, o 21:28
Płeć: M

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: wwwitek2006 »

Prawda, Avia panuje dotychczas w IV.grupie niepodzielnie. Trudno będzie znaleźć dla niej pogromcę, ale przystępując do rozgrywek już była wielkim faworytem tej grupy. Stara, dobra marka zobowiązuje przecież, nie? :D

w.w.
pavian
Posty: 77
Rejestracja: 2 lis 2011, o 07:29
Płeć: M

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: pavian »

Stara dobra marka z tradycją :D
Powiem szczerze że jak Avia spadła pierwszy raz w historii do II ligi (III-ciej klasy rozgrywkowej) to było uczucie jak by ktoś mnie upokorzył przed milionami ludzi, a jak zobaczyłem mojego dobrego kolegę i kapitana zespołu Avii Jakuba Guza jak płacze to nie wiedziałem jak się zachować ponieważ to było trochę zabawne że taki stary chłop i płacze ale jak sobie uświadomiłem że zespół który nigdy nie spadł, który ma parę zalet dla zawodników właśnie teraz kiedy ja żyję SPADA do II ligi to podszedłem do Kuby i powiedziałem "trudno, powrócicie za dwa sezony" a Kuba się uśmiechną i powiedział to samo :D
Najbardziej mi się podobało że po meczu z Jaworznem o utrzymanie trener Grzegorz Ryś stanął z zawodnikami na środku boiska i powiedział im to samo co ja Kubie :)

pozrAVIAm
Świdniczanie Na Wyprawie !!!
pavian
Posty: 77
Rejestracja: 2 lis 2011, o 07:29
Płeć: M

Post autor: pavian »

Teraz to świdniccy kibice siatkówki czekają na DERBY z Politechnika Lubelską.
Zawsze w każdej dyscyplinie jak Świdnik grał z Lublinem to różnie się kończyło :)
A to wszystko przez piłkę nożną i nienawiść Motoru i Avii :)
Bardzo chcielibyśmy pojechać jako KIBICE do Lublina na mecz 9 kolejki lecz się boimy :)
Wprawdzie cała nasza kibicowska ekipa siatkówki jest że tak powiem z "nowej kadencji" więc chcielibyśmy zorganizować pierwszy wyjazd ,a że Lbn jest najbliżej to warto pojechać ale jak wspomniałem to jest chyba nierealne :(

Czy mógłby ktoś coś poradzić ?
Ostatnio zmieniony 2 lis 2011, o 12:20 przez pavian, łącznie zmieniany 1 raz.
Świdniczanie Na Wyprawie !!!
wwwitek2006
Posty: 73
Rejestracja: 15 lis 2010, o 21:28
Płeć: M

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: wwwitek2006 »

Avia, to nie jest klub, który 112 razy był medalistą Mistrzostw Polski, ale dla mnie, starszawego już człowieka, to symbol pierwszoligowej ( według starej, normalnej nomenklatury) siatkówki męskiej. Długo by wymieniać, jacy polscy siatkarze związani byli z tym klubem. A takich doświadczeń tragicznych, jak świdnicka drużyna, nie przechodził żaden klub w Polsce.
Dlatego, mam wiele sympatii dla Avii, mimo, że w tym sezonie rywalizuje z moimi pupilami z Bochni, ale uznaję różnicę w klasie i możliwościach.
Wierzę, że z tej grupy drugoligowej wyjdzie nowy pierwszoligowiec - Avia Świdnik.
Pozdrawiam! :D
w.w.
wwwitek2006
Posty: 73
Rejestracja: 15 lis 2010, o 21:28
Płeć: M

Re:

Post autor: wwwitek2006 »

pavian pisze:Teraz to świdniccy kibice siatkówki czekają na DERBY z Politechnika Lubelską.
Zawsze w każdej dyscyplinie jak Świdnik grał z Lublinem to różnie się kończyło :)
A to wszystko przez piłkę nożną i nienawiść Motoru i Avii :)
Bardzo chcielibyśmy pojechać jako KIBICE do Lublina na mecz 9 kolejki lecz się boimy :)
Wprawdzie cała nasza kibicowska ekipa siatkówki jest że tak powiem z "nowej kadencji" więc chcielibyśmy zorganizować pierwszy wyjazd ,a że Lbn jest najbliżej to warto pojechać ale jak wspomniałem to jest chyba nierealne :(

Czy mógłby ktoś coś poradzić ?
I dlatego posiadam w sobie dużą niechęć do kibiców piłkarskich i bywam jedynie w okolicy na meczach klasy "B", "A", "LO" i w porywach IV.ligi, bo liczę, że tam nie dostanę z liścia w pysk od jakiegoś skretyniałego fanatyka lub, jak oni sami siebie nazywają?, aha, ultrasi.
W innych dyscyplinach też można się spotkać z wojenkami lokalnymi - Falubaz/Stal w żużlu, albo Radom - Kielce w dowolnie wybranej dyscyplinie. Widzę po Twoim wpisie, że i na Lubelszczyźnie nie unikacie tego rodzaju różnicy zdań.
Hej!
w.w.
pavian
Posty: 77
Rejestracja: 2 lis 2011, o 07:29
Płeć: M

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: pavian »

szanuje kibiców piłki nożnej jedynie za to że robia łądne oprawy i potrafia sie zorganizować i to tyle pozytywnych słów na ten temat , a grupy ULTRAS są to niegroźne grupy które sie tylko zajmują oprawami a reszta kibiców ma swoja specyficzną nazwę :)
pozdr AVIA m
Świdniczanie Na Wyprawie !!!
pavian
Posty: 77
Rejestracja: 2 lis 2011, o 07:29
Płeć: M

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: pavian »

my tu gadu gadu a w sobotę rusza 7 kolejka II ligi siatkarzy z 4 grupy :)
Obecnie sytuacja dla mojej ukochanej drużyny jest wyśmienita lecz nie sądzę żeby to się ciągnęło :(
Mój "typer" wygląda tak i z wielką chęcią wytłumaczę dlaczego tak obstawiam i jakie jest moje ogólne zdanie:

Wawel Kraków 0:3 Avia Świdnik
Myślę że takim wynikiem zakończy się spotkanie w Krakowie gdyż słyszałem od znajomego że Wawel już sobie odrobinę nie radzi z grą i to wygląda coraz gorzej niż w poprzednich meczach.
Avia walczy o powrót do I ligi i w każdym meczu (podobno) gra na pełnych obrotach.

Błękitni Ropczyce 1:3 Wisłok Strzyżów
Błękitni są o ile się nie mylę beniaminkiem ale grają w "kratkę" i to nawet dobrze jak na beniaminka.
Wisłok już od paru sezonów jest jednym z "czarnych koni" w II lidze ale czasami brak im szczęścia lub zamykają się na jakiś czas lub na jakiś ważny mecz.

MOSiR Bochnia 1:3 Karpaty Krosno
Karpaty nie są zbyt wytrzymałym zespołem aby ugrać 3 sety bez straty ani jednego i to z drużyną która lubi płatać figla.
Bochnia pomalutku już zaczyna łapać rytm i życzę im z całego serca bycia w pierwszej 4-ce.

STS Skarżysko-Kamienna 3:0 AZS Politechnika Świętokrzyska
Moim zdaniem STS wygra z Kielczanami spokojnie szybki i dobry dla publiczności gospodarzy mecz gdyż Kielecki zespół składa się wyłącznie z młodych zawodników i to jeszcze niektórzy w wieku juniora.
Aby wygrać mecz trzeba trochę starej krzepy i doświadczenia a chłopakom z Kielc troszeczkę tego brakuję.

AKS Rzeszów 3:0 AZS Politechnika Lubelska
Trener Politechniki Lubelskiej Pan Norbert Kołodziejczyk ma w drużynie paru 2-metroców co można idealnie wykorzystać na wygranie meczu lecz brakuje im logiki gry czym się kończy to na słabym graniu i na nieporozumieniu między zawodnikami.
Rzeszowscy zawodnicy to wprawdzie juniorzy ale nie zapominajmy o tym że juniorzy z Rzeszowa już od paru dobrych lat liczą się w Polsce jako "drużyna z jajem" więc widać nawet po wynikach w II lidze że rzeszowscy juniorzy mogą powalczyć o wysokie cele w obecnej lidze w której grają.
Świdniczanie Na Wyprawie !!!
Awatar użytkownika
ark
Posty: 408
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 11:22
Płeć: M
Lokalizacja: Kęty

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: ark »

pavian pisze:Błękitni Ropczyce 1:3 Wisłok Strzyżów
Błękitni są o ile się nie mylę beniaminkiem ale grają w "kratkę" i to nawet dobrze jak na beniaminka.
Ropczyce grają w II lidze od sezonu 2004/2005, więc bardzo się mylisz.
pavian
Posty: 77
Rejestracja: 2 lis 2011, o 07:29
Płeć: M

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: pavian »

Najmocniej pszepraszam pomyliło mi się z Bochnią gdyż nie interesowała mnie zawsze niższa liga od I :)
Świdniczanie Na Wyprawie !!!
wwwitek2006
Posty: 73
Rejestracja: 15 lis 2010, o 21:28
Płeć: M

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: wwwitek2006 »

"pawian" !!! Ja Ci tu zaraz dam przegraną Bochni z Karpatami, niedobry ty! Strat punktowych w Contimaxie ci dostatek, więc Karpaty, jakkolwiek dumnie i pięknie brzmi ta nazwa, dostaną lekkie lanie w Bochni. Chciałbym, by był to wyrok za 3 punkty dla moich z Solnego Grodu, ale widzę też cień szansy na podział punktów. Zobacz jaki jestem "ekumeniczny". Żadne huzia na Józia, tylko dostrzegam także talent w Karpatach.
Nie mam też pewności, jeśli chodzi o wynik Wawelu Kraków, to do "0" nie będzie. Myślę, że zawalczą z Avią, choćby o jednego seta. Nie doceniasz krakowian.
w.w.
pavian
Posty: 77
Rejestracja: 2 lis 2011, o 07:29
Płeć: M

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: pavian »

Moje notowania sie sprawdziły lecz w niektórych meczach się tylko w setach pomyliłem :)
A najciekawsze w tym że jak postawiłem swój typer w temacie " Plus Liga"-"7 kolejka Ty[er" to mecze i sety mi weszły :)
Świdniczanie Na Wyprawie !!!
wwwitek2006
Posty: 73
Rejestracja: 15 lis 2010, o 21:28
Płeć: M

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: wwwitek2006 »

Chylę przed Tobą "pavianie" beretkę (i tę z antenką, i tę bez antenki) za typowanie wyników Bochni i Wawelu.
Okazałeś się fachowcem, a przeze mnie przemawiało zwykłe kibicowskie chciejstwo.
Pozdrawiam !!!

w.w.
pavian
Posty: 77
Rejestracja: 2 lis 2011, o 07:29
Płeć: M

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: pavian »

To może jak nie ma co pisać to będe typował wyniki 8 kolejki gr 4 II ligi w skrócie wyjaśnie dlaczego:

AZS Politechnika Świętokrzyska 3:1 AZS Politechnika Lubelska- Lublinianie nie nadaja się do tej ligi to jest wielka porażka !!!

ASPS Avia Świdnik 3:2 AKS Resovia Rzeszów-Avia zagra najgorszy mecz w rundzie zasadniczej bo AKS lubi niespodzianki :)

Wisłok Strzyżów 3:2 Wawel Kraków- Wawel już zaczął grać z Avią dobrze i zagra swoje w meczu z Wisłokiem :)

Karpaty Krosno 3:1 Błękitni Ropczyce- Karpaty to jeden z faworytów do czwórki i graja swoje :)

STS Skarżysko-Kamienna 3:1 MOSiR Bochnia-STS wchodzi w fazę gry nie wiem jak zagrają w tym meczu ale tak obstawiam :)
Świdniczanie Na Wyprawie !!!
wwwitek2006
Posty: 73
Rejestracja: 15 lis 2010, o 21:28
Płeć: M

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: wwwitek2006 »

Good luck!, "pavian", w typowaniu, ale co do Bochni mam swoje zdanie i zachowam je do zakończenia kolejki w "ścisłej" tajemnicy".
w.w.
pavian
Posty: 77
Rejestracja: 2 lis 2011, o 07:29
Płeć: M

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: pavian »

ASPS Avia Świdnik 3:2 AKS V LO Rzeszów
Świdniczanie Na Wyprawie !!!
stempel
Posty: 29
Rejestracja: 1 mar 2009, o 18:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: II Liga sezon 2011/2012 gr. IV

Post autor: stempel »

STS Skarżysko – MOSiR Bochnia 3:1 (19:25, 25:21, 25:16, 25:20)

Pavian górą... :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”