Rozgrywki o wejście do II ligi

kann15
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 18:47
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: kann15 »

Nie wiem o co Kaliszanie się czepiają. Skoro Resovia II ma możliwośc posilenia się zawodnikami z lepszej ligi to nie dziwie im się że z tego nie korzystają. Tylko głupi by nie skorzystał wg mnie. Skoro tak wam się należy ta 2 liga to dlaczego nie wywalczyliście jej bezpośrednio w turnieju finałowym? :)
KS_Poznan
Posty: 84
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:18
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: KS_Poznan »

kann15 --> Zawodnikom z Kalisza chodzi przede wszystkim o to że Resovia przełożyła mecz po to by Ci zawodnicy z plus ligi mogli w nim wystąpić i że w ogóle nie zrobili tego 7 dni przed meczem ;]
Pozdrawiam!
ciekawski
Posty: 18
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 06:46
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: ciekawski »

Odnoszę wrażenie, że to jednak Resovia próbuje wybrnąć z sytuacji świadczącej o niekompetencji działaczy. Chcieli się wzmocnić (zgodnie z regulaminem, ale nie koniecznie zgodnie z terminarzem rozgrywek) i pokpili sprawę zawalając obowiązujące terminy. I wychodzi filozofia Kalego: Kalemu ukraść krwowę (odwołanie Kalisza od niezgodnej z przepisami decyzji o przełożeniu meczu) to źle. Kali ukraść krowę (przełożyć mecz żeby mogli grać zawodnicy pierwszego zespołu) to dobrze.
Gratuluję.
kann15
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 18:47
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: kann15 »

KS_Poznan pisze:kann15 --> Zawodnikom z Kalisza chodzi przede wszystkim o to że Resovia przełożyła mecz po to by Ci zawodnicy z plus ligi mogli w nim wystąpić i że w ogóle nie zrobili tego 7 dni przed meczem ;]
Pozdrawiam!

z tego co czytam we wcześniejszych postach powodem przełożenia byl udzial podstawowych zawodników w OOM. A to, że zaniedbali termin 7 dni wydaje mi sie byc zbyt błachym powodem do walkowera.
parodia
Posty: 96
Rejestracja: 23 cze 2008, o 17:15
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: parodia »

a może ktoś z Kalisza napisać kiedy doszło do nich pismo o przełożenie meczu? i czy wcześniej dostaliście jakiś sygnał, że spotkanie moze byc przelozone?
kibic80
Posty: 29
Rejestracja: 4 mar 2009, o 20:52
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: kibic80 »

... ja poprostu nie wiem czego Wy tak placzecie?? fakt ze Resovia ugrala tylko 5 pkt w sezonie nie mowi ze jest slabym zespolem...
w tej ekipie przewaznie gralo trzech 16-latkow... i co maja wygrywac mecz za meczem?? najwazniejsze mecze z Rybnikiem o ile sie nie myle wygrali i to decydujacy 3 mecz bez pomocy Piotrka Luki tylko z 2 przyjmujacymi ktorzy maja juz 17 lat... wiec po co sie tak rzucacie?? z tego co wiem to Resovia zmaga sie z kontuzjami i nie bedzie mogla wzmocnic 2 Resovie w sobote na barazu...
wiec beda grali swoim mlodziezowym skladem o ile sie nie myle... z tego co Wy tu robicie widac ze chcielibyscie awansowac do 2 ligi najlepiej bez rozegrania spotkan to nie jest sportowa rywalizacja... boicie sie ze mlodzi chlopcy moga z Wami wygrac? Ja mam nadzieje ze wygraja i pokaza wszystkim tym ktorym cos nie pasuje ze nie tylko nazwiska graja tylko zgrana ekipa ktora sie rozumie na boisku... pozdrawiam
~simon
Posty: 40
Rejestracja: 4 paź 2008, o 18:49
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: ~simon »

kann15 pisze: A to, że zaniedbali termin 7 dni wydaje mi sie byc zbyt błachym powodem do walkowera.
Już pierwszy Twój komentarz był "genialny". Ale postanowiłem nie karmić trolla.
Teraz jednak nie wytrzymałem - oczywiście akurat Ty masz prawo oceniać i komentować, że jakiś punkt regulaminu jest ważny, a inny mniej ważny. To dopiero ciekawostka!
A mi się wydawało, że postanowienia regulaminów traktuje się obligatoryjnie i wszystkie jednakowo. No cóż, człowiek się uczy całe życie.

I wiecie co - refleksja szersza, która wynika z wielu obserwacji, wielu różnych spraw - coraz bliżej siatkówce do środowiska piłki nożnej. Kiedyś i ten balon pęknie z ukiem i w dużym skandalu. Niestety.
Awatar użytkownika
czulek
Posty: 74
Rejestracja: 8 lis 2008, o 22:11
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: czulek »

[quote="kibic80"]... ja poprostu nie wiem czego Wy tak placzecie?? fakt ze Resovia ugrala tylko 5 pkt w sezonie nie mowi ze jest slabym zespolem...
w tej ekipie przewaznie gralo trzech 16-latkow... i co maja wygrywac mecz za meczem?? najwazniejsze mecze z Rybnikiem o ile sie nie myle wygrali i to decydujacy 3 mecz bez pomocy Piotrka Luki tylko z 2 przyjmujacymi ktorzy maja juz 17 lat... wiec po co sie tak rzucacie?? z tego co wiem to Resovia zmaga sie z kontuzjami i nie bedzie mogla wzmocnic 2 Resovie w sobote na barazu...
wiec beda grali swoim mlodziezowym skladem o ile sie nie myle... z tego co Wy tu robicie widac ze chcielibyscie awansowac do 2 ligi najlepiej bez rozegrania spotkan to nie jest sportowa rywalizacja... boicie sie ze mlodzi chlopcy moga z Wami wygrac? Ja mam nadzieje ze wygraja i pokaza wszystkim tym ktorym cos nie pasuje ze nie tylko nazwiska graja tylko zgrana ekipa ktora sie rozumie na boisku... pozdrawiam[/quote

kto płacze>? na tym forum wypowiada sie tylko jeden zawodnik z zespołu ! :)) a który to sami sie domyślcie :P

pismo o ile sie nie myle doszło w czwartek !
Awatar użytkownika
czulek
Posty: 74
Rejestracja: 8 lis 2008, o 22:11
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: czulek »

parodia pisze:a może ktoś z Kalisza napisać kiedy doszło do nich pismo o przełożenie meczu? i czy wcześniej dostaliście jakiś sygnał, że spotkanie moze byc przelozone?

piasmo oficjalnie przyszło w czwartek < chyba > a wyjazd był planowany na godzine 14 w piatek , jednak nieoficjalnie wieczielimy w srode
arturlo
Posty: 10
Rejestracja: 17 kwie 2009, o 19:49
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: arturlo »

Dziwne, bo już we wtorek 14.04 wspomniana gdzieś - specjalista d/s rozgrywek Pani Angelika Miś z PZPS zwraca się pismem do obu klubów, aby do 17.04 ustaliły między sobą terminy spotkań ;)
Awatar użytkownika
czulek
Posty: 74
Rejestracja: 8 lis 2008, o 22:11
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: czulek »

we wtorek to watpie ! , ale co do tego czwartku moge sie myslic
ciekawski
Posty: 18
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 06:46
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: ciekawski »

Mało znam się na zasadach funkcjonowania spółek prawa handlowego, ale zasady na jakich działa PlusLiga są dla mnie conajmniej dziwne. Na bazie klubu powołuje się spółkę akcyjną np. Asseco Resovia SA, której zadaniem jest występowanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, a co za tym idzie "czesanie kasiory" od Polkomtela, Polsatu i innych naiwnych sponsorów ligi. Niestety kosmiczne zarobki w spółce nie pozwalają na znalezienie paru groszy na szkolenie dzieci i młodzieży. Więc co się robi? Zawiera się (zgodnie z przepisami PZPS) porozumienie z klubem, na bazie którego powstała SA (czyli sam ze sobą) i młodych zawodników przerzuca się do klubu "słupa". Słup czyli np. Akademicki Zespół Sportowy nie jest spółką prawa handlowego tylko stowarzyszeniem powołanym m.in. w celu rozwoju sportu młodzieżowego. I jako stowarzyszenie w tym celu powołane dostraje sporą kasę ze środków publicznych. A tak naprawdę okazuje się, że publiczne pieniądze służą do szkolenia zawadników mających kontrakty z spółką prawa handlowego CZYLI PRYWATNĄ FIRMĄ, KTÓRA W TEN SPOSÓB OKRADA PAŃSTWO I NAIWNE SAMORZĄDY.
Gratuluję pomysłu. Mam nadzieję, że zajmie się tym CBA.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2009, o 21:34 przez ciekawski, łącznie zmieniany 2 razy.
kann15
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 18:47
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: kann15 »

~simon pisze:
kann15 pisze: A to, że zaniedbali termin 7 dni wydaje mi sie byc zbyt błachym powodem do walkowera.
Już pierwszy Twój komentarz był "genialny". Ale postanowiłem nie karmić trolla.
Teraz jednak nie wytrzymałem - oczywiście akurat Ty masz prawo oceniać i komentować, że jakiś punkt regulaminu jest ważny, a inny mniej ważny. To dopiero ciekawostka!
A mi się wydawało, że postanowienia regulaminów traktuje się obligatoryjnie i wszystkie jednakowo. No cóż, człowiek się uczy całe życie.

I wiecie co - refleksja szersza, która wynika z wielu obserwacji, wielu różnych spraw - coraz bliżej siatkówce do środowiska piłki nożnej. Kiedyś i ten balon pęknie z ukiem i w dużym skandalu. Niestety.

Poprostu napisalem swoja opinie, kazdy ma prawo do wyrazania swojego zdania.
marphi_Kalisz
Posty: 181
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 09:12
Płeć: M
Kontakt:

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: marphi_Kalisz »

arturlo pisze:Dziwne, bo już we wtorek 14.04 wspomniana gdzieś - specjalista d/s rozgrywek Pani Angelika Miś z PZPS zwraca się pismem do obu klubów, aby do 17.04 ustaliły między sobą terminy spotkań ;)
We wtorek po telefonie do Rzeszowa okazało się ze chcą przełożyć mecz oficjalne pismo dotarło we czwartek...... Nikt nie płacze tylko przepisy dla wszystkich powinny być takie same!!!
Awatar użytkownika
Toster
Posty: 38
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:16
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: Toster »

Z innej beczki: Nieoficjalnie Wanda Kraków zastąpi Hejnał Kęty w drugiej lidze, bo wykupuje od nich miejsce.
MikoS
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2007, o 14:10
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: MikoS »

Toster pisze:Z innej beczki: Nieoficjalnie Wanda Kraków zastąpi Hejnał Kęty w drugiej lidze, bo wykupuje od nich miejsce.
No prosze, jednak swoje wywalczyli (czyt. wykupili) :)

-------------------------------------------------------------------------------------
Jesli nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniazki :P :)
zdebel
Posty: 26
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 18:36

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: zdebel »

MikoS pisze:no prosze, jednak swoje wywalczyli (czyt. wykupili) :)
ciekawe ile dali :D
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: mAt »

Znamy pierwszy wynik sporu Calisia-Resovia II
Walczący w barażach o II ligę Colman Grześki Goplana Kalisz domagał się walkowera za mecz z rezerwami Resovii. Otrzyma jednak tylko odszkodowanie za koszty związane z wyjazdem na ten mecz.


Kaliszanie nie przyjęli do wiadomości informacji o tym, że Resovia przełożyła mecz zaplanowany na ostatni weekend. Ich zdaniem, zrobiła to zbyt późno. Rzeszowianom chodziło o to, by w meczu rezerw mogli zagrać zawodnicy z pierwszego składu Resovii.

Grześki domagały się ukarania Resovii walkowerem i zwrotu kosztów związanych z rezerwacją hoteli i transportu. Polski Związek Piłki Siatkowej wydał decyzję, w której faktycznie zobowiązał Resovię do zwrotu tych kosztów, ale nie wlepił jej walkowera, tylko ją upomniał. Wyznaczył też nowe terminy meczów na 25 kwietnia i 16 maja.

Kaliski klub zapowiedział odwołanie. - Najprawdopodobniej złożymy skargę na tę decyzję do ministra sportu, bo to organ, który nadzoruje związek - mówi wiceprezes klubu z Kalisza Marcin Czerniak. - Nadal domagamy się walkowera. Poza tym Resovia znów otrzymała termin, w którym może wystawić przeciw nam zawodników pierwszego składu - dodaje.

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
kann15
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 18:47
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: kann15 »

Widze ze Kalisz za wszelka cene chce dostac sie do 2 ligi. Zamiast walczyc na boisku, odwoluja sie do wszystkich mozliwych organow. Caly czas oskarzaja Resovie o zagrywki nie fair-play, mi raczej zachowanie Kaliszan wyglada na niesportowe.
Awatar użytkownika
czulek
Posty: 74
Rejestracja: 8 lis 2008, o 22:11
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: czulek »

hmmm ... chciałbym dodac ze zawodnicy nie maja wpływu na decyzje jakie sa podjete przez klub ! . My robimy swoje ... trenujemy i czekamy .... aa juz wiemy ze gramy w sobote :)

do zobaczenie , pozdrawiam
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 164
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 13:55
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: Losiek »

kann15 pisze:mi raczej zachowanie Kaliszan wyglada na niesportowe.
pewnie :) zachowanie fair play to dac sie lac po dupie, opuscic glowe i przytakiwac wszystkim, fair play to kolesiostwo ze strony wielkich klubow i robienie wszytskiego co dla nich najlepsze, a male kluby sie nie licza. Kazda walka o swoje to zagranie niesportowe uwazsz?? kazde zlamanie regulaminu przez wiekszy klub jest ok, bo maja pierwsza druzyne w PLS? my bylismy i jestesmy caly czas gotowi grac!! tu widac ze Resovia wlasnie nie chce bo sie BOI !!!!
KS_Poznan
Posty: 84
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:18
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: KS_Poznan »

Hmmm... 25 kwietnia nie bedą mogli zagrać zawodnicy pierwszego zespołu Resovi gdyż są wtedy w bełchatowie ;] Więc nadzieja jest w tym że Kalisz w 1 meczu uzyska bardzo korzystny wynik a w 2 meczu uda im się "utrzymać wynik" ;)
Pozdrawiam!
olow
Posty: 158
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:59
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: olow »

Rozgrywki Resovii są na tyle niepoważnie traktowane, że nie dziwię się kaliszanom.
Pamiętajmy, że II liga jest przede wszystkim dla seniorów... nawet PZPS już w tym roku kazał 2 lidze pauzować ze względu na rozgrywki juniorów. Co za tym idzie, rozgrywki kadetów niech robią sobie w inny sposób. Ciekawe czy ze względu na MPJuniora sa odwoływane spotkania w Pluslidze czy 1 lidze?

Raczej nie, bo tam na juniora się leje.... Tam ma grać senior i dobry obcokrajowiec....

Autorem kalendarza był oczywiście PZPS, więc się pytam jakim prawem teraz zgadza się na odwołanie spotkania w terminie,
które zostało dużo wcześniej ustalone i jakoś nikomu nie kolidowało?
kibic80
Posty: 29
Rejestracja: 4 mar 2009, o 20:52
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: kibic80 »

o ile sie nie myle ktos wczesniej napisal ze zawodnicy ktorzy graja w rozgrywkach kadeckich sa w pierwszej "siodemce" w druzynie z Rzeszowa. Wiec postaw sie na miejscu trenera co Ty bys zrobil? Pozwolilbys na to zeby mecz sie odbyl choc jest on najwazniejszy w sezonie? Szczerze w to watpie... a w 1 meczu nie bedzie wzmocnien z 1 druzyny i jak wtedy druzyna z Kalisza przegra mecz to moze beda sie odwolywac od tego ze slonko zaswieciolo w oczy ze pilka byla zla? taka jest prawda ze chcecie awansowac do 2 ligi bez grania zadnego meczu... i podejrzewam ze Resovia sie Was nie boi tylko jak mlodziezowcy "zleja Wam dupe" to inaczej bedziecie sie wypowiadac na ten temat...
Awatar użytkownika
czulek
Posty: 74
Rejestracja: 8 lis 2008, o 22:11
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: czulek »

odczepcie sie zawodnikow z kalisza !!!! czy my sie czepiamy zawodników z Rzeszowa ? przeciez to ich działacze zawalili sprawe ! , nie czepiajcie sie nas bo ludzie piszacy na tym forum to 3,4 z po za kalisza !
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 164
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 13:55
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: Losiek »

kibic80 pisze:o ile sie nie myle ktos wczesniej napisal ze zawodnicy ktorzy graja w rozgrywkach kadeckich sa w pierwszej "siodemce" w druzynie z Rzeszowa.
wg naszej weryfikacji w pierwszej "7" jest tylko libero z powolanych grajkow na OOM........ :|
kibic80 pisze:i podejrzewam ze Resovia sie Was nie boi tylko jak mlodziezowcy "zleja Wam dupe" to inaczej bedziecie sie wypowiadac na ten temat...
narazie to my mamy taka przewage ze mamy film z ich meczem i wiemy co nieco o ich grze ;) a kto wygra zweryfikuje tylko i wylacznie boisko a nie my tutaj :D powiem tylko tyle ze juz nie moge doczekac sie tego meczu ;);)
P.S.
mecz rewanzowy jest przelozony i odbedzie sie w poniedzialek 27 w Kaliszu o godzinie 16 ;) chetnych zapraszam
POZDRAWIAM
zdebel
Posty: 26
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 18:36

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: zdebel »

Losiek pisze:P.S.mecz rewanzowy jest przelozony i odbedzie sie w poniedzialek 27 w Kaliszu o godzinie 16 ;) chetnych zapraszam...
chetnie bym przyjechal zobaczyc miny zawodnikow po zakonczonym meczu, ale troche daleko :) mecz nabral juz rumiencow dawno dawno temu - pewnie beda wieksze emocje niz w dzisiejszym spotkaniu skry z resovia...
kaliszanie jutro po wygranym meczu sa zobowiazani do poinformowania wszystkich userow tego forum o wysokosci zwyciestwa :D
arturlo
Posty: 10
Rejestracja: 17 kwie 2009, o 19:49
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: arturlo »

1. "wg naszej weryfikacji w pierwszej "7" jest tylko libero z powolanych grajkow na OOM........ " - słabo oglądacie nagrania, albo macie złe wiadomości ;) - trzech zawodników - jeżeli trzeba służę numerami ;)
2. " mecz rewanzowy jest przelozony i odbedzie sie w poniedzialek 27 w Kaliszu o godzinie 16 chetnych zapraszam" - czyżby WIELKI, BOGATY, NIEDOBRY KLUB pokazał ludzką twarz i mimo terminu ustalonego przez PZPS na 16 maja poszedł Wam na rękę kosztem swoich interesów - wszak w środę rozpoczyna się OOM. A może dotychczasowe oceny Resovii nie były do końca słuszne.......... Ocenę zostawiam wszystkim uczestnikom tej dyskusji.
Pozdrawiam
olow
Posty: 158
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:59
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: olow »

Pierdu, pierdu... z tak błahych powodów nie powinno się przekładać spotkań. Joker tydzień temu jakoś grał o 1 ligę, mając przecież tez swoich kadetów na OOM, którzy też do ligi byli zgłoszeni i w lidze grali...

Nie dość, że zaniżacie poziom sportowy w lidze , to jeszcze jaja z meczami robicie. Z resztą skoro taki kadet u Was taki dobry, to zobaczymy niebawem w Pile na półfinale ile jest wart, podejrzewam, ze niewiele...

Na przyszły rok zgłoście tez do rozgrywek portiera i moppersów, bo wąska kadra was chyba najbardziej boli...
kibic80
Posty: 29
Rejestracja: 4 mar 2009, o 20:52
Płeć: M

Re: Rozgrywki o wejście do II ligi

Post autor: kibic80 »

Nie dość, że zaniżacie poziom sportowy w lidze , to jeszcze jaja z meczami robicie. Z resztą skoro taki kadet u Was taki dobry, to zobaczymy niebawem w Pile na półfinale ile jest wart, podejrzewam, ze niewiele...

Na przyszły rok zgłoście tez do rozgrywek portiera i moppersów, bo wąska kadra was chyba najbardziej boli...[/quote]

z tego co widze jestes z Pily albo okolic. Jesli taki jestes ciekawy to juz niebawem bo o ile sie nie myle w srode bedzie mecz Wielkopolska-Podkarpacie gdzie cale druzyny sa odpowiednio z Pily i Resovii i wtedy sie okaze co te 2 druzyny ze soba prezentuja... a w ogole to nie ma co porownywac zawodnikow z 2 ligi i z 1. Podejrzewam ze kadeci z Pily nie graja tyle i nie jakos bardzo waznymi zawodnikami w swoich seniorskich druzynach jak ma to miejsce w druzynie z Rzeszowa. Z tego co czytam relacje meczowe tego zespolu to zawsze na boisku pojawia sie minimum 3 kadetow albo gra cale mecz. Ale oczywiscie zdaje sobie sprawe ze zawodnicy z Pily sa mocni. Ale nie mozna odrazu zakladac ze kadeci z Resovii dostana od nich jakies mocne lanie. Po srodzie sie wszystko okaze i wtedy bedziesz mogl pisac ze kadeci z Rzeszowa sa warci niewiele...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ligi wojewódzkie”