III liga w Wielkopolsce - sezon 2007/08

olow
Posty: 158
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:59
Płeć: M

III liga w Wielkopolsce - sezon 2007/08

Post autor: olow »

Znana jest wstępnie liczebność drużyn w 3 lidze wlkp.
3 liga "A" - podobnie jak w zeszłym roku liczyć będzie 8 drużyn męskich i 7 żeńskich.
3 liga "B" - natomiast 9 męskich i 11 żeńskich.
Niestety systemy rozgrywek w seriach B nie są jeszcze znane.
"A" będzie grac tak samo jak w zeszłym roku.
andrzej6131
Posty: 32
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 20:53
Płeć: M

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: andrzej6131 »

Ale tu dyskutujemy o lidze w woj. wielkopolskim, nie śląskim.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2007, o 08:41 przez mewa, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Regulamin pkt. 23
olow
Posty: 158
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:59
Płeć: M

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: olow »

WZPS podaj już wszystkie terminarze rozgrywek na swojej stronie, zapraszam do lektury!!
Faworytem Męskiej 3 ligi A są Kalisz i Wrzesnia z aspiracjami na 2 ligę!!
TmkGzlk
Posty: 60
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 15:06
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: TmkGzlk »

Słyszałem, że do Wrześni wraca "stara gwardia". Ciekawe na co będzie stać ten zespół. UKS Rataje tak jak w zeszłym sezonie opierać się będzie w większości na składzie juniorów.
UKS Rataje ZSO4 Poznań
Awatar użytkownika
Arekprees
Posty: 267
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:16
Płeć: M
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: Arekprees »

witajcie mam takie zapytanie czy to prawda ze w w naszym województwie w przypadku wygrania ligi następny etap rozgrywek jest u tryumfatora z wielkopolski i w przypadku wygrania półfinału jeden z finałów tez jest u nas ?? ktoś coś wie bo tak mi sie obiło o uszy
a co do wrześni to obiektywnie patrząc nie powinni przegrać w Wielkopolsce meczu z tym skladem pozdrawiam
olow
Posty: 158
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:59
Płeć: M

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: olow »

Juz w Ten weekend 2 liga przetestuje Wrześnię!! Turniej w Trzciance. Szukajcie wyników na forum w 2 lidze M.
marphi_Kalisz
Posty: 181
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 09:12
Płeć: M
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: marphi_Kalisz »

Witam widze ze Września ostroje sie szykuje do sezonu :) My w zeszłym sezonie zapłacilismy frycowe i mam nadzieje ze w tym powalczymy o wyzsze lokaty. Rowniez w Kaliszu w sobote mamy turniej zapraszamy do Hali OSRIRu na godzine 10 pierwszy mecz Grześki vs Polanin Strzałkowo o 12 Strzałkowo zagra z Pamapolem Siatkarz Wielun i o 14 Grześki z Wieluniem. Pozdrawiam.
olow
Posty: 158
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:59
Płeć: M

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: olow »

Pierwsze mecze w Trzciance:
MKS MDK - Progress 3-0 (20,17,17)
Joker Piła - Fart 3-2 (20,21,-17,-19,8)
Progress :
Rywczyński, Ziętek, Kolecki, Iglewski, Pluciński, Kempiński, Helman, Grępka, Kołodziński, Dworecki, Stefański, Wojtkowiak, Cieloszyk, Więcek - kpt
Progress nie mógł sobie poradzić z zagrywką Trzcianki, choć próbował walczyć w 3 secie, było 13-13, gospodarze jednak odjechali na bezpieczną przewagę.
marphi_Kalisz
Posty: 181
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 09:12
Płeć: M
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: marphi_Kalisz »

Wyniki turnieju w Kaliszu


Grześki Kalisz vs Polanin Strzałkowo 3;0 (25;20 25;21 25;18)
Polanin Strzałkowo vs Pamapol Siatkarz Wielun 0;3 (16;25 21;25 18;25)
Grześki Kalisz vs Pamapol Siatkarz Wielun 3;2 (25;19 21;25 22;25 25;17 15;10)


Dziekujemy za gre i do zobaczenia nastepnym razem. :) Pozdrawiam
olow
Posty: 158
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:59
Płeć: M

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: olow »

W drugiej serii meczów:
Joker - Progress 3-1 (21,22,-13,22)
Joker był lepszy, jednakże ambitnie grający goście urwali seta.
MKS-FART 3-0 (21,19,17)
W zasadzie Kielczanie nie zagrozili Trzciance.
olow
Posty: 158
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:59
Płeć: M

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: olow »

Niedzielne wyniki:
Września ograła 3-1 Kielce a Trzcianka pokonała Piłę 3-0
Turniej wygrał MKS, 2m. Joker, 3m. Progress, 4m. Fart
Progress wygrał zasłużenie mecz, dzięki dobrej grze w polu i na przyjęciu. Kielce jeszcze muszą dużo popracować.
kibicka
Posty: 18
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:39
Płeć: K

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: kibicka »

Czy ktoś wie jak wygląda skład zespołu ze Strzałkowa?? Został ktoś z zeszłego sezonu ???
marphi_Kalisz
Posty: 181
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 09:12
Płeć: M
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: marphi_Kalisz »

W Strzałkowie jest chyba jeden zawodnik z podstawowej 6 z zeszłego sezonu i z 2-3 rezerwowych przynajmniejw takim skladzie przyjechali do Kalisz na turniej reszta to chyba juniorzy. Polanin mozemiec duze problemy z utrzymaniem a juz napewno nie da rady walczyc o takie lokaty jakw poprzednim sezonie.
Awatar użytkownika
Arekprees
Posty: 267
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:16
Płeć: M
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: Arekprees »

no to zaczęliśmy września dziś rozbiła strzalkowo 3.0 25.16 25.10 i trzeci set grając drugim skladem 26.24 piszcie jak inne wyniki
marphi_Kalisz
Posty: 181
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 09:12
Płeć: M
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: marphi_Kalisz »

Wilki Wilczyn vs Grześki Goplana Kalisz 1;3 (21;25 25;20 22;25 15;25) Wydaje mi ze Wilczyn pekł po 3 secie i chlopakom chyba brakuje troche zgrania moze trenuja za zadko nie wnikam... :) nas cieszy dobra inauguracja w tym sezonie i pierwsze 3ptk. :)
Awatar użytkownika
Arekprees
Posty: 267
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:16
Płeć: M
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: Arekprees »

dzięki za wyniczek gratuluje i do zobaczenia we wrześni my za tydzień bijemy czarnkow
Awatar użytkownika
Arekprees
Posty: 267
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:16
Płeć: M
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: Arekprees »

no to znowu wygraliśmy tym razem przy pełnej sali we wrześni rozbiliśmy czarnkow 3.0 do14,10,9 goście sprawiali wrażenie jak by pierwszy raz wyszli na mecz siatkarski oficjalnie powitano nowego strategicznego sponsora firmę krispol mecz uświetnił swoją obecnością zaproszony przez organizatorów Pawła papkę
i wielu innych oficjeli można było stwierdzić wchodząc na mecz ze to co najmniej pls a to narzazie tylko 3 liga wojewódzka można powiedzieć nic tylko grać mam nadzieję ze już za rok opuścimy ten siatkarski zaścianek a na koniec nic tylko do zobaczenia we wrześni trzymajcie sie tam jakoś chlupcy :D :D :D :D
Awatar użytkownika
jagodzst
Posty: 6
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:13
Płeć: K
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: jagodzst »

Co do meczu Wrześni z Czarnkowem, to była to wyraźna dominacja drużyny gospodarzy. Wynik mówi sam za siebie 3:0(14,10,9). Niestety mecz bez jakiś specjalnych emocji-całkowicie jednostronny. Drużyna gości sprawiała wrażenie jakby grali ze sobą pierwszy raz.
Co mnie najbardziej zaskoczyło to duża frekfencja kibiców na trybunach, którzy stworzyli fajną atmosferę ;) Mam nadzieję, że nie przyszli tylko zobaczyć "show" (tj.prezentacji nowego sponsora zespołu-Krispolu, które mnie zaskoczyło-jak i obecność Pawła Papke, który po meczu chętnie rozdawał autografy, "pozował" do zdjęć, a także chętnie porozmawiał z kibicami ;) ) i że na kolejnych meczach we Wrześni ta frenfencja będzie tak samo duża.
"Dumni po zwycięstwie,wierni po porażce"
"Drugi to jest zawsze pierwszy przegrany i tylko z takim podejściem można osiągnąć sukces"
Awatar użytkownika
Arekprees
Posty: 267
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:16
Płeć: M
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: Arekprees »

no to w bólu i mękach pańskich wygraliśmy z jokerem pila na wyjeździe 3.2 wystarczy tylko powiedzieć że gospodarze wystawili do tego spotkania zawodników z rocznika 1990 a krispol września wystąpił bez kontuzjowanego bardzo poważnie Mateusza Iglewskiego cóż powiedzieć doświadczony wrzesiński zespól chyba zlekceważył sobie mniej doświadczonego ale grającego bardzo poprawną i poukładaną siatkówkę rywala popełniając nie zliczoną ilosc własnych nie wymuszonych błędów ja mam nadzieję ze to ostatni taki mecz w wykonaniu krispolu w tym roku
i że mati wróci do nas na baraże jeszcze igła 3 maj sie
gosciu ..
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: gosciu .. »

Z tego co wiem to nawet nie rocznik 90 .. tylko 91 i 92 .. :] i grali jak równy z równym .. czyli 1liceum i 3gim o mało niesprawili niespodzianki i niewygrali z Wrześnią która ma aspiracje na awans .. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arekprees
Posty: 267
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:16
Płeć: M
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: Arekprees »

no nie do końca by sie tutaj z koleżanką zgodził bo byłem i widziałem osobiście ten mecz i porównał bym go do meczu Delekty Bydgoszcz z jastrzębskim węglem gdzie przez pierwsze dwa sety Bydgoszczy wychodziło wszystko czego by sie nie dotknęli i tu było podobnie jednak rozkład setów był inny mnie martwi zupełnie co innego to iż zastępca Mateusza nie radził sobie w tej roli wiadomo że Mateusza nie jest łatwo zastąpić ale wynikały z słabego zgrania z kolegami i to jednak troszke nie ten poziom umiejętności
czy całym szacunku mam tylko nadzieje że do decydujących meczy będzie wszystko dobrze i na marzec i kwiecień będzie właściwa forma bo tam będzie trzeba wygrać 6 meczy nie przegrywając żadnego bo w narazie to tu ja osobiście nie widzę zespołu który by tutaj nam zagrażał raczej bym się martwił o problem utrzymania koncentracji na wysokim poziomie przez cały mecz bo jak pokazał mecz w sobote z tym są poważne kłopoty a narazie na tą tu zabawe to poziom umiejętności nam zupełnie starczy ja raczej apelował bym do naszych przeciwników którzy jak widać wyraźnie po ostatnim meczu z Czarnkowem myśleli że u nas gramy w piłkę ręczną i siatka wisi tak przy okazji otóż nie my na sali gimnazjum numer 2 rozgrywamy mecze 3 ligi siatkówki ale to tak na marginesie jak by byli jeszcze przeciwnicy porównywalni z Czarnkowem
marphi_Kalisz
Posty: 181
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 09:12
Płeć: M
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: marphi_Kalisz »

........................... piszesz jak byscie normalnie grali na poziomie PLS... a to tylko 3liga i ledwo co by wam kadeci z Piły niespodzianki nie zrobili a Czarnkow poprsotu nic nie gra i tyle nie ma co sie podniecac... i blagam troche pokory bo jak widac po ostatnim wyniku przydaje sie przypominam ze w poprzednim sezonie Trzcianka przegrala bodaj 4 sety przez 2 rundy i sie tak nie wozila a wy juz punkt w plecy a to dopiero 3 runda... druzyna na 2lige a wypada jeden zawodnik i juz problemy... "apelował bym do naszych przeciwników którzy jak widać wyraźnie po ostatnim meczu z Czarnkowem myśleli że u nas gramy w piłkę ręczną i siatka wisi tak przy okazji" dzieki bo mieli jechac do was na mecz nasi 2ligowcy w reczna.... do zobaczenia w sobote
Awatar użytkownika
Arekprees
Posty: 267
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:16
Płeć: M
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: Arekprees »

słuchaj ja jestem daleki od naszej gry w pls bo do tego trzeba mieć kupe kasy ale odnoszę się do organizacji klubu powiedz mi który klub w Wielkopolsce ma poważne założenia nie będę tutaj wypisywał o tym bo to nie wasza sprawa ale chodzi mi tu o zarzut jakobyśmy byli w słabej formie a powiedz mi ty kolego ile jest przerw w miedzy czasie ile czasu jest później do samych baraży przypomnę że jak zwykle zresztą nie ma logiki w układaniu terminarza bo na przykład na co komu przerwa od 19 stycznia do bo daj żebym cię nie skłamał do 23 lutego no widzisz tu gdzieś jakieś pozytywy i potrzebę więc takiego działania bo ja nie za bardzo i chciałbym teraz przejść więc do setna tej sprawy

po co mi to żeby krispol grał teraz oszałamiająco jak tak naprawdę mistrzostwo wielkopolski daje tylko jedną w tym roku z tego co sie dowiedziałem korzyść taką iż mistrz wielkopolski jest bo daj gospodarzem pierwszego barażu
a baraż jest dopiero w marcu więc jaki jest sens żebyśmy grali teraz oszałamiająco skoro i tak wszystko weźmie w łeb przez te łącznie prawie 2,5 miesiąca przerwy a w Wielkopolsce po awansie uam-u i Trzcianki przeciwnicy nie są wymagający zbytnio jeszcze ja pamiętam takie czasy gdy ligę 3 grało sie mniej więcej takim systemem jak teraz 2 ligę tylko że tam się grało mecz i rewanż i sobota niedziela i zrejonizowanie na przykład wielkopolska grała z zachodniopomorskim to wtedy miało sens a teraz to właściwie najważniejszy sezon mamy od marca do kwietnia a teraz wystarczy sie załapać do 2 i trzeba się ogrywać i łapać formę na te najważniejsze 6 meczy a nie myślę żebyśmy tutaj mieli problem z awansem do centralki jak jestem taki odważny to powiem że możemy sobie zapewnić ten już w sobotę zważając na to że piła nie szykuje sie w tym roku na awans wiec proszę cię nie pisz takich żeczy bo za długo już siedzę w tym sporcie i za dużo już o nim wiem żeby wyczytywać takie teksty o do zobaczenia w sobote
marphi_Kalisz
Posty: 181
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 09:12
Płeć: M
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: marphi_Kalisz »

Jak najbardziej sie ze wszystkim co piszesz zgadzam jasne ze najwazniejsze mecze sa dopiero pod koniec sezonu. Jednak uwarzam ze druzyna ktora kreuje sie na 100% faworyta jak wyczytuje to co pisza ludzie z Wrześni na forum Wilczyna w stylu "jak ktos wygra z Września SETA to juz osiagnie mega sukces a o meczu to wogole zapomnijcie" oczywiscie zdaje sobie sprawe ze nie mozesz odpowiadac za to co pisza jacys mlodzi "napaleńcy" ale sadze tez ze taki "potentat" nie powinien schodzic poniżej pewnego poziomu tlumaczac sie brakiem jednego zawodnika. Do zobaczenia w sobote nie mialo to zadnego podtekstu poprostu do zobaczenia i tyle mam nadzieje ze razem wystartuejmy w tych barazach :)
Awatar użytkownika
Arekprees
Posty: 267
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:16
Płeć: M
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: Arekprees »

no wiesz ja raczej pisze tylko na tym forum i masz racjię ze nie odpowiadam za to co inni piszą na innych forach których nie znam
ale ludzie też są rożni a ja ja porostu wieże w nasz zespól znam tych chłopaków i wiem że jak będzie trzeba to zagrają na wysokim poziomie oczywiście jak zdrowie pozwoli
Awatar użytkownika
Arekprees
Posty: 267
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:16
Płeć: M
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: Arekprees »

krispol września grzeski Kalisz 3.1 25.17 22.25 25.20 25.23 oj panowie mam takie jedno malutkie pytanko do kolegi z Kalisza czy widział już tabele po 4 kolejce

2 ktoś mi tutaj zarzucał że zwalam kiepską postawę zespołu w pile na brak jednego zawodnika i że nie wypada nam przegrywać z kadetami z piły a raczej tracić punktów

no to co ja mam powiedzieć o was biedaczki w 4 secie ile to to było chlupcy niech no sobie przypomnę!!!!
7.14 dobrze pamiętam poprawcie mnie koledzy jak bym sie omsknol aleee raczej :D :D :D :D :D :D :D nie będzie takiej konieczności wasz kolega z lewa ręka miał serie ale to były tylko jedyne 3 soczyste zagrywuńki i więcej bozinka w rączce nie dała dziś szkoda mi was chłopcy bo ładnie gracie tylko z przyjęciem na paluszki cosik macie kłopocik no nie wiem czy mnie źle uczyli ale chyba bez przyjęcia sie w siatkę grać nie za bardzo da tylko ostrzegam bo
tak mi utaj wcześniej wypomniana strata punktu z piłę polegała właśnie na tym że młodzi na zagrywce szli ile im bozinka w łapie dała i nie psuli 11 zagrywek do stanu 9.6 w drugim secie

więc panowie na 2 raz troszkę pokory przed wrześnią proszę i takie jedno zadanko domowe proszę trenować przyjęcie zagryweczki :D :D :D :D :D :D :D :D
a teraz coś dla wrześnian bardzo wam dziękuje za doping w 4 secie oby tak dalej
a na pewno chłopką będzie sie grało jeszcze lepiej i przyjemniej z pewnością

na zakończenie chciałbym pochwalić parę juniorów Łukasza cieloszyka i jakuba dworewckiego za końcówkę 4v seta brawo no i oczywiście terminatora zagrywki Artura plucinskiego który na pewno sie będzie dziś śnił chłopką z Kalisza 14.7 Artur plucinski :D :D
gratulacjie szczere panowie naprawdę oby tak dalej

tylko nie płaczcie tam za długo :D :D :D Grzesie
marphi_Kalisz
Posty: 181
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 09:12
Płeć: M
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: marphi_Kalisz »

hm... widze jakies problemy z wysławianiem sie jak nalezy.... naszym odbiorem sie nie martw sadze ze wasz tez do rewelacyjnych nie nalezy wydaje mi sie ze zagralismy dobry mecz chwilami my nie moglismy nic poradzic na wasza dobra gre a za chwile wy byliscie bezradni na nasze poczynania dzisiaj wam sie udalo wygrac i tyle jednak walka trwala od pierwszego do ostatniego punktu... tabelki nie widzialem poki co ale do konca jeszcze daleko i duzo sie moze zdarzyc jak chocby wynik Wilczyna z Piła 3;0. pozdrawiam i gratuluje tak licznej publicznosci u nas niestety mamy konkurencje w postaci Winiar (LSK) AZS OSRIR (II liga koszykówki) no i Szczypiorno Kalisz(II liga piłka reczna) i na taka frekwencje nie mamy co liczyc jednak troche ludzi przychodzi a my zrobimy wszystko zeby bylo ich coraz wiecej :P zapraszamy do nas :)


btw. sedzie ktory sedziowal nasz dzisiejszy mecz to poprsotu nadaje sie ale do sedziowania szachow albo nie wiem moze warcaby bo napewno nie siatkowki.....
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: mAt »

marphi pisałeś, że gra Krispolu nie posypała, bo nie było jednego zawodnika. Zdziwiło Cię to. Powiem tak, akurat takiego zawodnika jakim jest Mateusz Iglewski w 3 lidze bardzo trudno zastąpić. Nie wiem czy widziałeś go podczas gry, jeśli nie to uwaga moim zdaniem była nie na miejscu. Pozdrawiam!

P.S. Z Wrześnią się pewnie spotkamy, ale w późniejszym terminie. :D
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
marphi_Kalisz
Posty: 181
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 09:12
Płeć: M
Kontakt:

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: marphi_Kalisz »

Widzialem gralismy przed sezonem sparing z Września i gral ten kolega jakos nie porwal mnie jasne solidny przyjmujacy ale nie myslelem ze moze on miec taki wplyw na postawe calej druzyny ot cala moja opinia...
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: 3 liga w woj. wielkopolskim

Post autor: mAt »

To tylko pogratulować poziomu gry w Waszym zespole kolego z Kalisza. A porównanie sparingu i ligi też uważasz za stosowne? 8-) Szkoda tylko, że Mateusz doznał tej kontuzji. Mógłby pokazać swoje umiejętności na parkiecie.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Zablokowany

Wróć do „Ligi wojewódzkie”