Kadeci 2012/2013

siatkarz014
Posty: 87
Rejestracja: 10 mar 2012, o 18:47
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: siatkarz014 »

może ktoś powiedzieć coś o grze Jastrzębskiego i czy Bydgosz gra lepiej/gorzej niż w poprzednim sezonie?
Awatar użytkownika
gadugadu
Posty: 253
Rejestracja: 22 lis 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: gadugadu »

Bydgoszcz gra slabiej niz w poprzednich sezonach. Najwyzszy poziom prezentowali w mlodziku, to chyba oczywiste, ze co sezon poziom gry jest nizszy...
wielkiobserwator
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2013, o 11:35
Płeć: K

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: wielkiobserwator »

Moje typy:
Grupa I:
Warszawa, Radom (nie ma co się rozpisywać dość jasna i czytelna grupa...)
Grupa nr. II:
Jedna z dwóch najciekawszych grup. Uważam, że awansuje Resovia oraz Olsztyn. Resovia piękną siatkówkę pokazała w meczu ćwierćfinałowym z JSW jeśli ktoś go widział nie trzeba nic dodawać, i pokazali jakim są kolektywem wychodząc z takich opresji... Olsztyn opiera się na środkowych, przyjmującym spałowiczu i libero. Sądzę iż są mocniejsi od Gwardii i Częstochowy. Wrocław i Częstochowa - drużyny na bardzo podobnym poziomie, Norwid ma skład opierający się na zawodnikach 97 rocznik, natomiast wrocławianie to dwóch uczniów Spalskiego SMSu, jeden nie gra na swojej pozycji ale ma takie warunki fizyczne, że powinien sobie poradzić.
Grupa III:
Jest drugą z ciekawszych grup. zespół nr.1 to Trefl Gdańsk, poukładana i zgrana drużyna może namieszać w tegorocznych rozgrywkaach. zaspół nr.2 to STS Skarzysko, drużyna z zawodnikiem z SMSu na kluczowej pozycji. Grają ciekawie mimo przeciętnych warunków fizycznych, pokonali Tempo Olsztyn 3:0 zapewniając sobie 1 miejsce w 1/4, chodź są drużyną bez większych sukcesów i nie są znani na arenie ogólnopolskiej. Następne drużyny to Wifama i Świnoujście. Wifama pokonała Metro 3:1 i ma w soim składzie zawodnika SMSu który odebrał nagrodę indywidualną na 1/4. Świnoujście to drużyna której największym atutem są (UWAGA!) Trenerzy... Tutaj każda z drużyn może zająć każde miejsce, z ciekawością będzie można obserwować wyniki tej grupy.
Grupa IV:
Bydgoszcz, Jastrzębie. Dla mnie to przedwczesny finał. Gostyń i Bzura będzie bić się o 3 miejsce, dla tych drużyn udział w 1/2 to już duży sukces.
tokratus
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2013, o 12:05
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: tokratus »

Cos wiecej na temat STS Skarzysko, SMS Swinoujscie moglby ktos napisac?
obelix123
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2013, o 12:26
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: obelix123 »

edukukuredu pisze:Każdy ma swoje zdanie i szanuję Wasze opinie drodzy koledzy, natomiast nie zgodziłbym się z stwierdzeniem, że Resovia w pięknym stylu ograła JSW. Po prostu wygrała ważny mecz i tyle.Piękny styl byłby wtedy, gdyby wygrała 3 do 0 i w każdym secie do 15. Nie byłem na miejscu w Jastrzębiu i nie widziałem, ale mogę się tylko domyślać okoliczności rozegrania ostatniego meczu w turnieju, kontrowersji związanych z walkowerem dla Wołomina, solidarności koleżeńskiej i w końcu pewnego awansu JSW po pierwszych dwóch meczach. :o
Znam trochę to środowisko i wiem, że w Jastrzębiu nikt nie przejął się przegraną z Resovią. Cel na ten ćwierćfinał został osiągnięty - zwycięstwo w turnieju i awans do przewidywalnej grupy półfinałowej. I za to należą im się brawa


Nie wydaje mi się że JSW chciało odpuścić mecz ,patrzac na to iż przez 5 setów grali swoim najlepszym składem i jakie emocje towarzyszyły temu spotkaniu . Nie Resovia ograła w pięknym stylu JSW tylko mecz był piękny , który zakończył się na korzyść Resovii . Wydaje mi się ze Resoviacy pokazali Wołominowi na czym polega siatkówka i że wygrywa sie na boisku a nie w jakiś innych okolicznościach.
omlecik
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2013, o 12:13
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: omlecik »

W Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowały drużyny gospodarzy, Norwida Częstochowa, Cisy nałęczów i Kanisiatki Gostyń.

Norwid - wysoka drużyna, oparta na zawodnikach z całego kraju. Konsekwentnie grająca swoją piłkę. Wyróżniającym zawodnikiem była 7. Atakujący z niezłą zagrywką. W grze drużyny wystąpiło kilka słabszych fragmentów. Wyniki 3:1 świadczą o słabościach zespołu. Zespół na 1/2 - nic więcej. W drużynie głównie rocznik 97 więc to mocny zespół na przyszłoroczne mistrzostwa.

Kaniasiatka - trochę niski zespół oparty na zawodnikach z Gostynia. Jest tam kilku chłopców z niezłym potencjale. Nadrabiają aktywnością w polu. Awans do Bydgoszczy w pełni zasłużony chociaż trochę niespodzianka. Po świetnym meczu wyeliminowali z rozgrywek miejscowy SMS GUMP Ostrowiec Świętokrzyski. Czasem mogą zrobić niespodziankę w 1/2 chociaż o awans będzie trudno.

SMS GUMP Ostrowiec Świętokrzyski - o swoich nie należy chyba pisać - przegrali awans i tyle. Chyba byli zbyt pewni awansu i nie docenili przeciwników.

Cisy Nałęczów - fajny zespół amatorski, widać że siatkówka sprawia im ogromną frajdę. Gratulacje dla trenera który znalazł kilkunastu chłopców z miejscowości 3-4 tys i doprowadził ich aż tak wysoko. Ostatni mecz z Ostrowcem przegrali nie umiejętnościami, ale w głowach.

Tutaj należy wspomnieć o fatalnym sędziowaniu. Dwoje młodych sędziów, którzy mylili się w secie średnio 5-10 razy. Kontrowersyjne decyzje powodowały nerwowość w drużynach i na ławkach trenerskich. To porażka. Organizatorzy faworyzowali niestety tylko mecze z udziałem naszej drużyny. W meczu otwarcia były kamery, flesze muzyka i komentator. Wszystko wyglądało na niezłą pompę. A tego samego dnia w drugim meczu zapomnieli nawet włączyć tablicę z wynikami. Kibice musieli wychylać się by zobaczyć wynik do stolika sędziowskiego. Z organizatorów pozostały tylko sprzątaczki, troje sędziów, drużyny Cisów i Gostyni oraz 5 kibiców. Kolejna porażka organizatorów.
cristal
Posty: 8
Rejestracja: 6 paź 2012, o 23:19
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: cristal »

gadugadu pisze:Bydgoszcz gra slabiej niz w poprzednich sezonach. Najwyzszy poziom prezentowali w mlodziku, to chyba oczywiste, ze co sezon poziom gry jest nizszy...
Tak ? A to ciekawe... Dobre informację masz o grze Bydgoszczy, nie powiem. ;) Twoim zdaniem awans do 1/2 MP Juniorów będąc kadetem i wygrana z pierwszym zespołem Jastrzębskiego Węgla 3;2, gdzie ich wykluczyli z finału MP Juniorów to wynik gorszej gry ? Nie rozśmieszaj mnie stary, Bydgoszcz co chwilę idzie do przodu a w 1/4 wszystkie spotkania wygrała 3;0. Mecz z jastrzębiem to będzie przedwczesny finał, zobaczymy na co stać JSW, wiem jak gra Chemik i myślę, że idą po złoto o ile nic im nie odbiję w głowie ;) Mecz ten będzie o tzw pietruszkę, ponieważ te zespoły powinny mieć już zapewniony awans ;) Jednak pozwolę sobie obstawić wynik tego meczu : Chemik-Jastrzębie 3;1
Awatar użytkownika
gadugadu
Posty: 253
Rejestracja: 22 lis 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: gadugadu »

cristal wiesz co to sarkazm ? pytania typu
siatkarz014 pisze:może ktoś powiedzieć coś o grze Jastrzębskiego i czy Bydgosz gra lepiej/gorzej niż w poprzednim sezonie?
sa dziwne, bo raczej wiadomo, ze trenuja i graja lepiej niz rok temu...
siatkarz014
Posty: 87
Rejestracja: 10 mar 2012, o 18:47
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: siatkarz014 »

nie są dziwne, pytałem się, ponieważ słyszałem, że w Bydgoszczy popsuła się atmosfera, i że niektórzy zawodnicy chcieli opuścić klub..
Awatar użytkownika
gadugadu
Posty: 253
Rejestracja: 22 lis 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: gadugadu »

slepy sedzia pisze:AZS UWM I Olsztyn - MLKS Volley Gubin 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)
----------------------------------------------------------------------------------
BKS Chemik I Bydgoszcz - UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków 3:0 (25:4, 25:5, 25:13)
... dobry wynik ...
Po wynikach sadze, ze graja slabo
hejtereq
Posty: 45
Rejestracja: 29 lip 2012, o 15:30
Płeć: K

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: hejtereq »

moim zdaniem w grupie II bedzie najwieksza walka o final mp ... reszte grupy to kpina
lbr
Posty: 10
Rejestracja: 24 paź 2011, o 17:48
Płeć: K

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: lbr »

Nie wiem czemu uwazasz ze ciekawie bedzie tylko i wyłącznie w grupie 2.Moim zdaniem bardzo wyrownana i ciekawa jest grupa 3.
hejtereq
Posty: 45
Rejestracja: 29 lip 2012, o 15:30
Płeć: K

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: hejtereq »

ale zobacz jaki poziom prezentuja zespoly w grupie 2 a 3 to bedziesz wiedzial...
ponczek
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2013, o 20:41
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: ponczek »

gadugadu pisze:cristal wiesz co to sarkazm ? pytania typu
siatkarz014 pisze:może ktoś powiedzieć coś o grze Jastrzębskiego i czy Bydgosz gra lepiej/gorzej niż w poprzednim sezonie?
sa dziwne, bo raczej wiadomo, ze trenuja i graja lepiej niz rok temu...
widać są tu ludzie mało inteligentni, którzy nie wiedzą co to sarkazm i takim przykładem jest cristal ;)
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: lipton »

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... es-zaginal

Dobrze że omawiana tu wcześniej sprawa nabiera właściwego rozgłosu.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
therion
Moderator
Moderator
Posty: 251
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:03
Płeć: M
Lokalizacja: już Łódź
Kontakt:

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: therion »

lipton pisze:http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... es-zaginal

Dobrze że omawiana tu wcześniej sprawa nabiera właściwego rozgłosu.
Świetnie, że Bartek zebrał te informacje i opisał całe zdarzenie, bo to w końcu zamyka domniemania, kto jest autorem tej nieciekawej sytuacji. W tej sytuacji należy się tylko cieszyć, że wynik turnieju jest taki, a nie inny. A Huraganowi zapewne w przyszłych latach takie zachowanie będzie się odbijać czkawką. AKS-owi paradoksalnie zaś może ten incydent wyjść na zdrowie, bo na pewno zyskali w oczach wielu obserwatorów, bo nie złożyli broni i awansowali, mimo mizernych szans po walkowerze, a po drugie ten awans na pewno dał im mocnego pozytywnego kopa.
Dodo nie tuman! Nie da się wytępić!
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: lipton »

Ciekaw jestem jakie stanowisko zajmą (jeśli w ogóle zajmą) Alancewicz z Szulcem. Na razie ten pierwszy napisał tylko pod artykułem w komentarzach, że jest skandaliczny i godzi w jego dobre imię, ale żadnych argumentów broniących swojej osoby jakoś nie przedstawił.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: slepy sedzia »

lipton pisze:http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... es-zaginal

Dobrze że omawiana tu wcześniej sprawa nabiera właściwego rozgłosu.
Czyli było tak jak przypuszczałem - jazda trwała 2 razy dłużej i były już wcześniej telefony z Resovii informujące co się dzieje. Teraz widać , że regulamin rozgrywek nie przewidywał takiej możliwość. Inaczej sędziowie mieli by argumenty regulaminowe aby przesunąć początek meczu i pod groźbą walkowera ( ale w drugą stronę) zatrzymać Huragan w sali. Czasu aby zagrać było dość. Wtedy nie doszło by to tej profanacji ducha sportu. A tak trenerzy Wołomina wykręcili się od rozegrania meczu. Zdobyli nic nie dające 2 punkty, ale honor stracili. Nie ma co , świetny interes. I piękny przykład dla młodzieży.
Ciekawe co na to związek. Czy w ogóle coś zrobi , bo jednak AKS przeszedł i najłatwiej liczyć że sprawa sama przyschnie.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: lipton »

No ale na dobrą sprawę, co w takiej sytuacji może zrobić związek?
W razie spóźnienia drużyny zgodę na późniejsze rozegranie meczu musi wyrazić przeciwnik, jeśli tego nie zrobi to jest walkower i sędziowie są zobowiązani przez przepisy do jego odgwizdania.
Mnie cały czas zastanawia czy jakieś stanowisko w tej sprawie zajmą trenerzy z Wołomina, bo z tego co widzę w komentarzach pod artykułem, na razie nie poczuwają się do winy, ale konkretów wciąż brak:
Maciej Alancewicz pisze:Artykuł niezgodny z faktami, skandaliczny, szkalujący moje dobre imie! Pierwszy telefon od trenera Artura Łozy otrzymałem w piatek o godzinie 18.43.......bez komentarza!
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
lbr
Posty: 10
Rejestracja: 24 paź 2011, o 17:48
Płeć: K

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: lbr »

Hejtereq z tego co czytam to nie napisales o poziomie druzyn w poszczegolnych grupach tylko o walce o miejsca dajace awans.Więc moim zdaniem ciekawie będzie w grupie 2 i oczywiscie 3.Wydaje mi sie ze w 1 i 4 grupie nie powinno byc niespodzianek
conradomoreno
Posty: 5
Rejestracja: 7 lis 2012, o 22:35
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: conradomoreno »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 19 mar 2013, o 15:09 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. Regulaminu Forum - nie zaśmiecaj tematu
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: mewa »

lipton pisze:No ale na dobrą sprawę, co w takiej sytuacji może zrobić związek?
Może, a nawet powinien przewidzieć taką sytuację w regulaminie. Ale to już zapewne na następny sezon i mam ogromną nadzieję, że regulamin ulegnie modyfikacjom.
Duzy
Posty: 151
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 15:03
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: Duzy »

Czy mogły ktoś podać jakieś informacje o metrze warszawa??
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: slepy sedzia »

mewa pisze:
lipton pisze:No ale na dobrą sprawę, co w takiej sytuacji może zrobić związek?


Związek powinien anulować ten walkower , ponieważ mecz nie odbył się w wyznaczonym terminie z przyczyn OBIEKTYWNYCH, a nie z powodu odpuszczenia meczu przez AKS i nie można klubu tak karać - jechali przecież 9 h , nie po to aby dostać 3 razy po 0:25. Najbliższa sobota jest wolna. Trzeba się szybko decydować, więc jest pole do popisu dla działaczy związku .
Mecz powinien się odbyć w Wołominie , aby nie narażać na dodatkowe koszty "biednego" Huraganu , którego trenerzy przecież tylko trzymali się regulaminu. Troszkę zbyt kurczowo, co prawda , ale formalnie przepisów nie złamali. Resovia pewnie się zgodzi (choć taki wyjazd to sporo kasy) ale dzięki zwycięstwu w grupie , jakie im się swoją drogą należy, trafią do trochę łatwiejszego półfinału. Chyba że uznają że im wszystko jedno, bo np i tak nie mają szans na finał a szkoda forsy.
No zobaczymy - jeszcze czegoś takiego nie było.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: mewa »

slepy sedzia pisze:Związek powinien anulować ten walkower , ponieważ mecz nie odbył się w wyznaczonym terminie z przyczyn OBIEKTYWNYCH,

nie masz racji, mecz nie odbył się, poniewaz jedna z drużyn nie stawiła się w hali. Anulowanie walkowera spowodowało by protest drugiej strony, która powołałaby się na istniejący regulamin. Obiektywne przyczyny to np. awaria oświetlenia w całej dzielnicy i niemożność rozegrania spotkania.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: slepy sedzia »

mewa pisze:
slepy sedzia pisze:Związek powinien anulować ten walkower , ponieważ mecz nie odbył się w wyznaczonym terminie z przyczyn OBIEKTYWNYCH,

nie masz racji, mecz nie odbył się, poniewaz jedna z drużyn nie stawiła się w hali. Anulowanie walkowera spowodowało by protest drugiej strony, która powołałaby się na istniejący regulamin. Obiektywne przyczyny to np. awaria oświetlenia w całej dzielnicy i niemożność rozegrania spotkania.
No, nie był bym taki pewny tego protestu.
Sądzę wręcz , że teraz trenerzy Wołomina sporo by dali aby odwrócić czas i jednak zagrać ten mecz. Nawet oberwać do jaja, ale grać.
Decyzja jaką wtedy podjęli była beznadziejna. Trzeba by ich teraz zapytać.
hejtereq
Posty: 45
Rejestracja: 29 lip 2012, o 15:30
Płeć: K

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: hejtereq »

jakie sa wasze typy do turnieju finalowego?
Awatar użytkownika
therion
Moderator
Moderator
Posty: 251
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:03
Płeć: M
Lokalizacja: już Łódź
Kontakt:

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: therion »

mewa pisze:Może, a nawet powinien przewidzieć taką sytuację w regulaminie. Ale to już zapewne na następny sezon i mam ogromną nadzieję, że regulamin ulegnie modyfikacjom.
Tylko jak to przewidzieć w regulaminie, żeby nagle się nie okazało, że można się spóźniać do woli i tłumaczyć się później awariami, pogodą i bessą na giełdzie? Chociaż wydaje mi się, że raczej nie zdarzają się przypadki celowego spóźnienia na mecz, więc może sensownym i prostym wyjściem byłoby po prostu ujęcie w regulaminie, że decyzja o rozegraniu meczu należy do sędziego głównego?
Dodo nie tuman! Nie da się wytępić!
siatkarz014
Posty: 87
Rejestracja: 10 mar 2012, o 18:47
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: siatkarz014 »

napisze ktoś jak gra Jastrzębski?
dunajcowo
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2013, o 12:44
Płeć: M

Re: Kadeci 2012/2013

Post autor: dunajcowo »

Ciekawe półfinały :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”