Rybnicka Amatorska Liga

EMCIO
Posty: 27
Rejestracja: 27 mar 2011, o 13:20
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: EMCIO »

x_Mario_x 20 gru 2011, o 17:34
Tylko 2 mecze w II Lidze w tym tygodniu, normalnie szok! :P

Mariano ale ważne że my gramy i miejmy nadzieję że kibice nie zawiodą jak zresztą jak zwykle i będzie dla kogo grać.
czekamy na Olimpię o której nie wiemy nic;p no to jak mobilizacja i w piątek lecimy!!!!!???
Awatar użytkownika
LeLo
Posty: 32
Rejestracja: 12 wrz 2011, o 15:24
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: LeLo »

EMCIO pisze:x_Mario_x 20 gru 2011, o 17:34
Tylko 2 mecze w II Lidze w tym tygodniu, normalnie szok! :P

Mariano ale ważne że my gramy i miejmy nadzieję że kibice nie zawiodą jak zresztą jak zwykle i będzie dla kogo grać.
czekamy na Olimpię o której nie wiemy nic;p no to jak mobilizacja i w piątek lecimy!!!!!???
Chyba wam się tylko wydaje ze mało wiecie heheh... w bardzo podobnych składach graliśmy już wiele razy na rożnych turniejach (m.n. na grzybówce w Golejowie dawno temu ;p), kilka razy na piasku któraś z naszych trafiała na zawodników z Impacto. Pewnie sie wiele zmieniło ale mimo to pewnie paru z nas będzie się kojarzyć :)
x_Mario_x
Posty: 160
Rejestracja: 16 paź 2010, o 09:49
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: x_Mario_x »

Top Ten vs KS Volley Katowice 1:3
Impacto LKS Chałupki - Mario "7"
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: izmail »

W imieniu drużyny VT Nędza wszystkim siatkarzom i pasjonatom tego, pięknego sportu składam serdeczne życzenia. Niech ten świąteczny czas będzie lepszy niż emocje przy 13-13 w tie breack'u, niech każda potrawa siądzie jak as serwisowy w pole rywala w ostatnim secie przy 24-23. Życzę prezentów lepszych niż zagrywka przeciwnika w siatkę. Zablokujcie smutek, wybrońcie przed przytyciem, a każda chwila tych szczególnych dni niech okaże się czarem i magią.
MERRY CHRISTMAS !!
:D
Sędzia Dredd
Awatar użytkownika
DawcioKMPS
Posty: 140
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:28
Płeć: M
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: DawcioKMPS »

Co to świeto jakies ze wszyscy mecze przekladają;> :D
..Impacto LKS Chałupki..
Awatar użytkownika
Simon_says
Posty: 302
Rejestracja: 23 wrz 2007, o 19:19
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Simon_says »

TOP TEN ZST Rybnik – Volley Katowice 1:3 (29:31, 23:25, 25:21, 23:25)
Ekipa z Katowic przyjechała do jaskini Dziesiątek w liczbie 14 bodajże zawodników, w związku z czym musieli rozgrzewać się na dwie zmiany i weszli na halę kwadrans przed gospodarzami ;) Mówiąc poważnie – goście prezentowali się lepiej od gospodarzy już na rozgrzewce – i nie była to tylko zasługa kolorowych strojów i jednakowych dresów – młócili aż miło było popatrzeć. Na tle naszej drugoligowej rzeczywistości katowiczanie prezentują się naprawdę okazale. TOP TEN jednak nigdy nie pęka i wbijanie gwoździ przez przeciwników nie zrobiło na nas większego wrażenia – no, może trochę na początku pierwszego seta nie umieliśmy przeczytać gry przeciwnika, ale z każdą piłką wiedzieliśmy o rywalach coraz więcej. Pozwoliło to na dogonienie gości i wyrównaną grę w końcówce, którą jednak wygrał Volley 31:29. W secie drugim wzięliśmy się mocniej do roboty i zażarta walka trwała od początku. Punkt za punkt, cios za cios – fajny fragment meczu – dużo obron, ciekawe kontry (zwłaszcza w wykonaniu graczy z Katowic – my ograniczaliśmy się raczej do skrzydeł). Niestety, w końcówce głupie błędy powodują, że przegrywamy i drugą partię 23:25. W secie trzecim na boisku pojawia się nasz młody rozgrywacz i to TT nadaje ton grze. Szybko budujemy przewagę, która wynosi nawet 6-7 punktów. W końcówce ponownie trochę rozluźnienia, ale kończymy wygraną 25:21. Set czwarty również pod dyktando Dziesiątek – mamy przewagę, lecz już nie tak dużą – oscyluje wokół 3-4 punktów. W połowie seta Siatkarze wyrównują, ale my znowu się sprężamy i wychodzimy na prowadzenie 21:18. Niestety, skuteczny blok gości, świetnie rozegrana kontra i jest stan 23:23. Vollejarze dorzucają do kotła i lokomotywa z wynikiem 25:23 i 3:1 dla gości odjeżdża do Katowic.
Nie wiem jak postronnym obserwatorom, ale mi osobiście mecz bardzo się podobał – cały czas walka, gra punkt za punkt praktycznie przez cały mecz, mało przypadkowych akcji, wpadających śliwek i przede wszystkim – poukładana, kombinacyjna gra katowiczan. My tam sobie rzeźbiliśmy swoje, choć kilka niekonwencjonalnych zagrań też pokazaliśmy. Po meczach ze Strzelcem i Nędzą pisałem, że to najlepsze ekipy, z jakimi do tej pory w tym sezonie graliśmy. Teraz musze jeszcze raz zweryfikować swoje zdanie – Volley to drużyna zdyscyplinowana, poukładana o dużych umiejętnościach technicznych, z dynamicznymi graczami i grająca kombinacyjną siatkówkę. Poukładani najlepiej w całej lidze – mają tylko jeden mankament – potrafią się zagotować i wtedy popełniają błędy. Ale jestem pewien, że w kontekście całego sezonu – to oni awansują do I ligi. Zasługują. Także i kulturą gry i grą fair play: dostali po łapach – przyznają się; piłka wpadła w pole – palce wskazujące skierowane w dół. Super! Dzięki za mecz i już czekamy na rewanż w Katowicach. A propos – może rozegralibyśmy go kiedyś w piątek? Zrobilibyśmy sobie Toptenowy wypad w miasto po meczu i tam jakiegoś małego topteniaka (niekoniecznie siatkarskiego) można by było rozegrać 8-) .
Czas na kobiecą siatkówkę! - http://www.mkszorza.pl
Awatar użytkownika
LeLo
Posty: 32
Rejestracja: 12 wrz 2011, o 15:24
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: LeLo »

Impacto - Olimpia 3:1, sędzia ocena: 2 ...tak się przegrywa gdy na środku grają skrzydłowi a pół składu spóźnia się ponad 20min. No ale już zagraliśmy jak mogliśmy i nie wyszło, niestety. Gratulujemy chłopakom z pod granicy atmosfery na hali ale radzimy zmienić sędziego (no chyba że miał dziś kiepski dzień).

Życzymy zdrowia, mało kontuzji i sukcesów na parkiecie 8-) a do tego mnóstwo prezentów pod choinką, pogody ducha i rodzinnego spędzania czasu :D
plutek21
Posty: 45
Rejestracja: 21 wrz 2011, o 21:52
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: plutek21 »

OKIS Gaszowice- Nieszporek Nieszporek- Jarbud Rybmnik Piaski 0:3

Mecz kontrolowany przez gości, gospodarze grali gołą szóstką, Jarbud w prawie pełnym składzie, sety wygrane do 17,19, 20

Drużyna Jarbud Rybnik Piaski życzy szybkiego powrotu do zdrowia dla Adama Wojaczka !!! i również szybkiego powrotu na parkiet !!!

Koledzy z Piaskownicy gratulują narodzin córeczki :D Marcinowi Hlubkowi i czekamy z foremkami na pępkowe 8-)
maly8
Posty: 2
Rejestracja: 6 lis 2011, o 19:18
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: maly8 »

LeLo

Co do sędziego to się nie zgadzam z oceną, ale to taka moja sugestia ;) To był sędzia zastępczy, nasz główny sędzia nie mugł dziś sędziować, ponieważ pracował ;) I wszystkim grajkom Wesołych Świat życzę ! ;)



Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
LeLo
Posty: 32
Rejestracja: 12 wrz 2011, o 15:24
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: LeLo »

Ocena adekwatna do jego postawy, chyba 5-6 razy w każdym secie mieliście ewidentny błąd ustawienia, w sytuacji gdy co chwile któryś z waszych zawodników był w momencie zagrywki poza boiskiem, zwracaliśmy uwagę kilkakrotnie, żadnej reakcji z jego strony. Oczywiście nie zmienia to faktu że daliśmy du... dzisiaj, hehe. Szkoda że wasz etatowy sędzia nie mógł dzisiaj być na sali bo pewnie nie było by tej dyskusji :)
Awatar użytkownika
DawcioKMPS
Posty: 140
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:28
Płeć: M
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: DawcioKMPS »

przepraszam bardzo sedzia był inny ale to nie znaczy ze zle sedziował i ocena absolutnie nie adekwatna do tego co sie działo bo ja blędow nie widzialem a jak juz jakies były to i na Wasza i na naszą niekorzyść:P ale niech tak juz bedzie wasza ocena i ocena według mnie calkiem niesprawiedliwa ale niema co sie klocic Świeta idą :D wesolych swiat
Ostatnio zmieniony 24 gru 2011, o 08:45 przez DawcioKMPS, łącznie zmieniany 1 raz.
..Impacto LKS Chałupki..
x_Mario_x
Posty: 160
Rejestracja: 16 paź 2010, o 09:49
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: x_Mario_x »

Impacto LKS Chałupki vs Olimpia Rybnik 3:1

Dobra passa trwa i oby tak dalej :D Może wreszcie zaatakujemy czołówkę ligi żeby nie było im tak łatwo o awans, ale żeby nie było postaramy się o 2 pozycję w lidze ale będzie ciężko ;) To był nasz ostatni mecz przed rewanżami i od przyszłego roku zapowiada się u nas dobra gra ;)

I Set: Od początku to Impacto kontroluje mecz, goście przez cały czas nas gonią ale jednak to za mało żeby prześcignąć i wygrać seta, tak więc wygrywamy tego seta 25:20
II Set: Idealnie taki sam jak set pierwszy, znów Olimpia goni nas cały czas a my spokojnie nabijamy punkty, tak więc znów nasza wygrana 25:17.
III Set: Tu można powiedzieć role się odwróciły, wszedł pod koniec 2 setu nowy rozgrywający w Olimpii i troche lepiej ta gra u nich wyglądała, tak więc w tym secie to my (Impacto) goniliśmy cały czas i niestety brakło wiary w wygraną 3:0, i w ten sposób goście wygrali tą odsłonę 21:25.
IV Set: W tym secie powróciliśmy do naszej gry i wygrywamy tego seta, chociaż to był najbardziej zacięty set z całego meczu, wynik 25:22.

A co do sędziego, ocena trochę niesprawiedliwa ale nie będę tego dalej droczył, bo jak wiadomo to do niczego nie dochodzi, ale jako jeden co najwięcej się tu na forum z Impacto odzywa, pisze posty ipt. to powiem że owszem Kuba ze 2 max 3 razy stanął poza linią boiska jedną nogą, i tu wam przyznam rację, ale wasz atakujący lub przyjmujący ze 2 razy na zagrywce nadepnął nogą na linie... ale tak jak mówię nie ma co dalej tego tematu rozwijać, szkoda miejsca na forum, ocena poszła tak więc nic się już nie zmieni i jedynie to można pogdybać, to tyle z mojej strony ;)
Dzięki za grę, fajnie się z Wami grało, spokojna atmosfera i o to chodzi ;)
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt ;)
Ostatnio zmieniony 24 gru 2011, o 00:06 przez x_Mario_x, łącznie zmieniany 1 raz.
Impacto LKS Chałupki - Mario "7"
Kamiljan
Posty: 283
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 23:06
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Kamiljan »

plutek21 pisze:OKIS Gaszowice- Nieszporek Nieszporek- Jarbud Rybmnik Piaski 0:3

Mecz kontrolowany przez gości, gospodarze grali gołą szóstką, Jarbud w prawie pełnym składzie, sety wygrane do 17,19, 20

Drużyna Jarbud Rybnik Piaski życzy szybkiego powrotu do zdrowia dla Adama Wojaczka !!! i również szybkiego powrotu na parkiet !!!

Koledzy z Piaskownicy gratulują narodzin córeczki :D Marcinowi Hlubkowi i czekamy z foremkami na pępkowe 8-)
Nic dodać nic ująć, zasłużona wygrana, macie super ekipę, powodzenia w walce o najwyższe cela w tej lidze. My dzisiaj kolejny raz gołą szóstką niestety tym razem już bez żadnego nominalnego przyjmujące z zeszłego sezonu, środkowy na przyjęciu to trochę za mało jak na 1 ligę. Wynik dla nas był drugorzędną sprawą, niestety wczoraj otrzymaliśmy smutną wiadomość, wypadkowi samochodowemu uległ nasz przyjaciel Adam Wojaczek vel Dziki. Mamy nadzieję, że szybko wrócisz do zdrowia. Nie ciesz się też za bardzo, że nie będziesz musiał naszych mord oglądać, odwiedzimy Cie!

Życzę również wszystkim wesołych świąt i szczęśliwego naszego roku, niech was nogi niosą w rundzie rewanżowej.

Pozdrawiam
Mały
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku*wić to już żaden problem...

Pozdrawiam
Mały
Awatar użytkownika
DawcioKMPS
Posty: 140
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:28
Płeć: M
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: DawcioKMPS »

jak mozna sie rzucac o to ze nasi zawodnicy klaszczą podszac naszej zagrywki. Panowie to liga AMATORSKA no bez przesady :P wystarczy popatrzec na sety jak wygladał mecz:P a to ze wasi zawodnicy sie spoźnili na mecz niema nic wspolnego z wynikiem meczu bo czekalismy do konca az Wasz pelny sklad sie pojawił:)
..Impacto LKS Chałupki..
Awatar użytkownika
PiotrekJ
Posty: 255
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 16:46
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: PiotrekJ »

Troszkę późno, lecz liczy się gest.

ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.
POWODZENIA W LIDZE
ABY TEN JAK I NASTĘPNE SEZONY OBYŁY SIĘ BEZ KONTUZJI

PiotrekJ
#AKSGO #AKSGO #AKSGO
Lukasz_Catering
Posty: 490
Rejestracja: 17 sie 2011, o 18:18
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Lukasz_Catering »

Wesołych, zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim zawodnikom składa Catering Parys Rydułtowy :)
Jar-Trans Fox Pszów!
Awatar użytkownika
tados
Posty: 434
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:46
Płeć: M
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tados »

Po długich negocjacjach udało się ustalić z Panią Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych termin wynajmu hali na organizację Turnieju Finałowego Ligi, będzie to sobota 19 maja 2012.
W tym roku jesteśmy również zobligowani do organizacji Regionalnego Turnieju Mistrzów Lig Amatorskich (ta impreza od kilku już lat odbywa się kolejno w miastach naszego regionu i teraz przyszła nasza kolej). Turniej ten przeprowadzimy 26 maja 2012 (jako imprezę jednodniową).
Nadmieniam, że jest to jedyna hala w Rybniku, na której takie Turnieje można rozegrać a jest ona niezwykle obciążoną halą przez różne kluby sportowe, które rozgrywają tam swoje mecze a ponadto maj to okres matur. Nie ma więc żadnej możliwości by te terminy zmienić.
Informuję tak wcześnie o tym by dać Wam możliwość dostosowania wszystkich waszych planów do tych terminów (organizacji uroczystości rodzinnych, wczasów czy udziału w innych turniejach) !!!
http://liga.miastorybnik.pl (zgoda administratora)
tomek_edytor
Posty: 171
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 13:04
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tomek_edytor »

Szkoda że Liga Mistrzów w jeden dzień, 4 mecze w jednym dniu to nawet dla mnie duże obciążenie (o ile oczywiście się zakwalifikuję). Chyba że będzie do 2 setów, ale to już nie jest mecz z prawdziwego zdarzenia. Nie chcę oczywiście krytykować organizacji, bo wiem że z pustego to i Salomon nie naleje, ale może by tak na niedzielę zaplanować finały LM np na sali MOSIRu (tam gdzie jest tak nisko strop)?
Awatar użytkownika
tados
Posty: 434
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:46
Płeć: M
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tados »

Turniej Mistrzów będzie na pewno imprezą jednodniową!
Na pewno będziemy grać mecze do dwóch wygranych setów.
System ustalimy po zakończeniu zbierania zgłoszeń
Ale cztery mecze do rozegrania dla jednej drużyny to jest max!

A wszystkim życzę Szczęśliwego Nowego Roku…
A w nim większej ilości zwycięstw niż porażek 8-)
I oby kontuzje was omijały !!!
http://liga.miastorybnik.pl (zgoda administratora)
ptak
Posty: 61
Rejestracja: 6 maja 2010, o 01:33
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: ptak »

Foxy - Beer 3:0
Awatar użytkownika
Zorro
Posty: 588
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 07:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Zorro »

! Hola !
Ptaku i tylko tyle ???
Foxy jak zawsze mają dwóch sędziów, Pan Staś -anty sędzia i Michał zwany Bunio , to jest jedyna ekipa ,która ma dwóch sędziów.

Pierwsze dwa ,no niech będzie ,że w dupę,tylko dlatego ,że Foxy prowadziły i było cool i nie było powodu ,aby Pan Nikt się wtrącał, ,ale w 3 jak już dupka tliła , to Panowie sędziowie Bunio jako pierwszy i żeby być kulturalnym Pan Nikt , se seta ustawili , jak by było dalej nie wiem i nie chce wiedzieć,zaznaczam,że Pan Nikt , wyniku nie wypaczył, jest normalną [cenzura] ,którą Foxy wystawiają na słupek od lat, [cenzura] , która nie ma pojęcia o sędziowaniu , tylko reaguje na krzyk Bunia,amen.
Wiem, wiem, jedna jaskółka czegoś tam nie czyni, tylko pytanie:
ILE BYŁO GADANIA NA TEMAT SĘDZIEGO Z FOXÓW ???
I DALEJ PAN NIKT NAS POSTARZA.
Na forum pisałem i będę pisał , mądrze - głupio , różnie , ale przynajmniej ja tym żyję , a Wy jesteście zamknięci we własnym gronie i wydaję Wam się,że jesteście lepsi , na razie tak , w pyskowaniu .
Noty gościa ze słupka :
Marchlewski Stanisław 3,3 średnia, 3 2 3 4 5 4 2
jak na 1 ligę ,to według mnie promocji do następnej klasy nie otrzymał i nie otrzyma a żeby mu ktoś dał 1 ,to potem trzeba coś pisać jakieś brednie do Rady Ligii ,potem Rada rozpatrzy i nikogo nie skrzywdzi ,czyli Pan Nikt , jak prezes PZPN , NIETYKALNY.
! Adios !
Per Aspera Ad Astra
~ Z ~
Awatar użytkownika
lewap
Posty: 77
Rejestracja: 9 kwie 2009, o 08:34
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: lewap »

Nie widzę problemu w tłumaczeniu oceny 1 dla sędziego... Jesli faktycznie zasłużył. W II lidze drużyna ze śmierdzących Katowic potrafi wystawić 1 za kilka błędów sedziego, które kompletnie nie wpływaja na przebieg meczu i przesłac tak żenujące tłumaczenie tej oceny, że Rada Ligi nie ma żadnych uwag - więc nie widzę problemu w pisaniu tłumaczeń ;) nic tylko dawać kapy sedziemu i 3 razy tak samo wytłumaczyć i macie problem z głowy ;D
Awatar użytkownika
Zorro
Posty: 588
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 07:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Zorro »

! Hola !
Lewap gram już w tej lidze kilka lat , Pan Nikt kilka lat kręci wałki , potem przychodzi na spotkanie przedsezonowe i jest normalnym człowiekiem, a potem na meczu od kilku lat to samo - co tam Michał było ??? aut , siatka czy Bóg wie co ???
Znam gości z Rady Ligi,my ich wybieramy,grają w tej samej lidze,potem pisanie głupot nie ma sensu,gdyż faktycznie Pan Nikt wczoraj meczu nie przekręcił w dwóch pierwszych setach i tu jestem w stanie dać temu komuś ze słupka ocenę 4,
set trzeci - a jest coś poniżej 1 ??? nie sorki poniżej zera ???
Tak więc Lewap,Pan Nikt dostawał już tyle 2,że 1 nikt mu nie da ,bo jest to nie na rękę nam, więcej składkowego na sędziów z PZPS nie chcemy płacić,zresztą jakby na meczu sędzią był Boski :D to dla mnie też żle 8-) ,jak się nie obrócisz to zawsze dupa z tyłu.
Tak więc cieszmy się ,że możemy skakać za pół darmo i buzie trzymajmy cicho,bo Pan Nikt i tak mnie przeżyje i Jego kariera kwitnie a moja upada.
Reasumując , ze mnie taka sama p...a , jak z Niktusia.
! Adios !
Per Aspera Ad Astra
~ Z ~
Buniol
Posty: 10
Rejestracja: 13 paź 2007, o 14:26
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Buniol »

Zorro to mi tak bardziej się kojarzy jako -zero- ale Stasiu broń Boże. Ktoś chyba był na innym meczu. Już nie wspomnę o meczu u Was i tych szopkach co wyprawiał Wasz sędzia, to się naprawdę nadawało na mniej niż zero. Myślę , że opisywanie tak sprawy świadczy o Waszej chorej dumie i nie liczeniu się z ludźmi, którzy kochają siatkówkę. Nie będę więcej polemizował bo mi wstyd, że nie potraficie przegrywać i zwalacie wszystko na sędziego. Ile razy zostaliśmy skrzywdzeni przez sędziów ale takich słów pod ich adresem na forum nigdy nie pisaliśmy. Pozdrawiam -zero-
plutek21
Posty: 45
Rejestracja: 21 wrz 2011, o 21:52
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: plutek21 »

jak na 1 ligę ,to według mnie promocji do następnej klasy nie otrzymał i nie otrzyma a żeby mu ktoś dał 1 ,to potem trzeba coś pisać jakieś brednie do Rady Ligii ,potem Rada rozpatrzy i nikogo nie skrzywdzi ,czyli Pan Nikt , jak prezes PZPN , NIETYKALNY.
i przesłac tak żenujące tłumaczenie tej oceny, że Rada Ligi nie ma żadnych uwag
Niestety lub stety muszę zabrać głos z powodu powyższych postów, ale na początku chciałbym przytoczyć punkt 19 regulaminu,proszę o zrozumiałe przeczytanie go, a oto on:

19. Praca sędziego podlega ocenie w sześciostopniowej skali tzw. szkolnej, od 1 do 6 (1 – niedostateczna, 2 – dopuszczająca, 3 – dostateczna, 4 – dobra, 5 – bardzo dobra, 6 – celująca). Ocenę ustala drużyna „przyjezdna”. Oceny są prezentowane na stronie internetowej Ligi. W wypadku bardzo złej pracy sędziego (otrzymania oceny niedostatecznej) szef drużyny oceniającej musi przekazać krótkie uzasadnienie mailowe do komisarza Ligi. Sędzia, który otrzyma trzy oceny niedostateczne będzie odsunięty od sędziowania w Lidze.

Tak więc, uzasadnienie oceny niedostatecznej przesyłamy do KOMISARZA LIGII, a nie do Rady Ligii, Rada Ligii nie rozpatruje takich podań !!! , nawet ich nie widzi, Rada Ligii rozpatruje naprawdę ciężkie problemy, kontrowersyjne, z których ciężko wybrnąć jednej osobie. Członek Rady Ligii może zostać poproszony o obserwację pracy sędziego, ale nie ma wpływu On na jego ocenę. Sędziego ocenia drużyna Gości, a jeżeli, ktoś uważa że takie uzasadnienia są żałosne to niech albo poprosi kogoś innego o napisanie takiego uzasadnienia lub niech wystąpi do Komisarza Ligii o zniesienie tego pkt. Reasumując Panowie nie bójmy się oceniać pracy sędziego, oceniajmy tak jak uważamy i nie SĄDŹMY drużyny przyjezdnej za niską ocenę pracy naszego sędziego !!! bo też takie posty można przeczytać na forum :< !!! , punkt widzenia, zmienia się w zależności od miejsca siedzenia! I jeżeli drużyna z Katowic stwierdziła, że sędzia na taką ocenę zasłużył to mają takie prawo. Koniec kropka. Sam kilka razy pisałem takie uzasadnienia i wcale nie zajmuje to dużo czasu. A gdy nadejdzie taki czas, że sędzia otrzyma trzy ceny niedostateczne, po prostu zostanie odsunięty od sędziowania, ponieważ tak jest napisane w regulaminie, a on jest żelazny, bez wyjątków.

pozdrawiam serdecznie.
Paweł Pluta- członek Rady Ligii
Jarbud Rybnik Piaski
tomek_edytor
Posty: 171
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 13:04
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tomek_edytor »

Po przeczytaniu wpisu mojego kolegi Zorro ja też czuję się zobowiązany do wpisu.
Bardzo poruszyła mnie Twoja wypowiedź (niestety ponownie obfitująca w brak szacunku, ale wiadomo - emocje). Wiele tu już pisano o sędziowaniu w Pszowie i nie tylko, i nic konkretnego z tego nie wynikło. Jak napomknąłem coś o analizie wideo (tzw chellange), to oprócz Mariusza nikt się nie wypowiedział, dlatego mam inny pomysł. Mianowicie od przyszłego sezonu można by powołać nadzwyczajnego sekretarza od spraw sędziowania (najlepiej w mojej osobie), która bez zapowiedzi i najlepiej zakamuflowana odwiedzałaby wyrywkowe mecze i przyglądała się pracy sędziego. Jeśli taki delikwent nie wywiązywałby się należycie ze swojej funkcji czyt. "drukował" mecze, to musiałby wpłacić na konto ligi grzywnę w kwocie np 50 złotych. Cały dochód z tego tytułu proponuję przeznaczyć na cele charytatywne Co Wy na to forumowicze?
Miał być P.S. na temat zachowania siatkarzy z Kato podczas naszej konfrontacji, ale mam już dwa ostrzeżenia hehehehehe.
Awatar użytkownika
Simon_says
Posty: 302
Rejestracja: 23 wrz 2007, o 19:19
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Simon_says »

plutek21 pisze:A gdy nadejdzie taki czas, że sędzia otrzyma trzy ceny niedostateczne, po prostu zostanie odsunięty od sędziowania, ponieważ tak jest napisane w regulaminie, a on jest żelazny, bez wyjątków.
I wszystko w temacie - brawo Plutek!
Jedynka jest jedynka, a trzy jedynki to nie trójka tyko out dla sędzięgo i tego się trzymajmy. Zorro, skoro uważacie, że sędzia powinien dostać 2 a nie 1 to - przykro mi bardzo - nie macie wpływu na odsunięcie pana S. od sędziowania. Moim skromnym zdaniem - szkoda. Bunio - zawsze bardzo cię ceniłem, ale wybacz, rzeczywiście robisz za polsatowskie kamery do challengu - zostaw sędziemu jego robotę do zrobienia - a być może, zostawiony samemu sobie - poradzi sobie lepiej.
Pozdrawiam
Simon_says vel Darek
Czas na kobiecą siatkówkę! - http://www.mkszorza.pl
damian albion
Posty: 340
Rejestracja: 30 mar 2011, o 11:08
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: damian albion »

Catering - Albion 3-2 (14,23, -17, -19, 11)
jak zwykle pięć setów, ale tym razem górą gospodarze... w naszych epickich pojedynkach częściej wygrywali goście, ale Albion miał dodatni bilans.
Goście zadebiutowali w nowiutkich strojach i chyba trochę się tym speszyli, bo zanim się obejrzeli już było 19-9 dla gospodarzy, set bez historii, Albion bierny na boisku i na ławce, zmiany się prosiły ale wszystko działo się tak szybko... W końcówce jeszcze goście przeprowadzili kilka sprawnych akcji, i trochę się zazębiła gra... Drugi set już nieco lepszy, prowadzimy nawet 3 pkt, jednak Rydułtowy grają wyjątkowo konsekwentnie, nie popełniają błędów (a to zawsze był ich spory problem) i po zaciętej końcówce wygrywają do 23. Ale gra gości już o niebo lepsza...
Set 3 to dominacja Albionu który wychodzi na prowadzenie 16-3 (!!!) i potem trochę rozluźnienia (tzw Albion show) i gospodarze dochodzą na 5 pkt. krótka przerwa i kończymy zaczęte dzieło. wreszcie udaje się kilka razy zablokować atakującego Cateringu, który nękał nas przez pierwsze dwa sety ciasnymi skosami...
set 4 znów wyraźna przewaga gości, gramy dobrze w przyjęciu, w ataku solidnie, i dobrze bronimy (kilka akcji naprawdę długich!) i dalej nie pozwalamy szaleć atakującym gospodarzy, którzy trochę stracili pomysł na grę i szukali winnych na słupku i po naszej stronie siatki... na szczęście sędzia opanował sytuację i set w spokoju dla Albionu.
tie break to dla Albion teamu mission impossible w tym roku!!! czwarty tie-break, znów zacięty, i znów przegrany... Gospodarze wyciągnęli wnioski z poprzednich dwóch setów i nas wypunktowali. U nas siadło przyjęcie i atak, a blok znów dawał sie nabrać na skosy prawoskrzydłowego...
Mecz oprócz pierwszego seta na dobrym poziomie, grały drużyny, które reprezentują podobny poziom i mają podobne problemy z regularnością. Moim zdaniem brak Szymona spowodował że Catering jest mniej przewidywalny, i atak rozkłada się bardziej równomiernie, nie są już tak uzależnieni od formy jednego gracza. Obie ekipy powinny poprawić swoje miejsca z zeszłego sezonu, jeśli popracują nad koncentracją i stabilnością. Albion wciąż popełnia zbyt wiele własnych błędów!!!

pozdrawiam
DP

Co do sędziowania... Popieram głos Plutka. Jeśli się sędziowanie nie podoba to dajemy JEDYNKĘ!!! Trzy jedynki i facet kończy karierę. Jeśli jakaś drużyna nie ma jaj żeby dać jedynkę to niech się potem nie odzywa na forum!
Awatar użytkownika
DADA1979
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2008, o 10:23
Płeć: M

Deckery:Artus

Post autor: DADA1979 »

Nasze drużyny grały z sobą po raz pierwszy, jak dotąd nie mieliśmy przyjemności zagrać z doświadczoną drużyną z Żor. Artus nie zaskoczył nas swoją grą , dobrze wiedzieliśmy, że będą grać prostą siatkówkę z małą ilością błędów własnych. W pierwszym secie boleśnie się o tym przekonaliśmy set bez historii do 15. Drugi set łapiemy wiatr w żagle i wygrywamy dość pewnie do 20. Trzeci set Artus prowadzi grę i pewnie wygrywa do 18. Czwarta odsłona najbardziej dramatyczna, w końcówce Deckery wychodzą na prowadzenie i kończą asem. Piąty set już 4 w naszym wykonaniu w tym sezonie ( bilans 2-2 ), mógł przynieść Deckerom upragnione zwycięstwo , przy stanie 6-8 robimy 5 punktów z czego goście 1 , niestety pózniej sytuacja się odwraca i to Artus robi 6 punktów a my tylko 1. Szkoda,że po meczu z Jedynką II i porażce w 5 secie nie wyciągnęliśmy wniosków i po raz kolejny mecz w plecy. Dziękujemy za fajny meczyk przy komplecie publiczności kolejną lekcję jak się rozgrywa 5 set oraz Markowi B. za kilka sędziowskich wskazówek ( nie wiedziałem,że nie można przed zagrywką wycierać czoła z potu he,he dzięki Marek postaramy się nie pocić) , powodzenia w następnych meczach i do zobaczenia w rewanżu. ;)
tschautschesku
Posty: 81
Rejestracja: 22 sty 2010, o 18:23

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tschautschesku »

Decker : Artus - 2 : 3

W ten piękny, wiosenny wieczór 2 drużyny Rybnickiej Amatorskiej Ligi postanowiły rozegrać najdłuższy mecz w historii ligi...
Tempo spotkania przypominało bardziej partię snookera albo curling, a emocje były jak w pracowni zegarmistrza.
Poszczególne sety wygrywały drużyny, którym udało się popełnić mniej błędów. Nam trochę szkoda straconego punktu, bo drużyna z Pilchowic na każdym kroku podawała, rękę oddając piłki darmo, bądź psując samą zagrywkę.
Atmosfera na meczu raczej dobra z kilkoma wyjątkami, kiedy nasz "Tygrys" się zapieklił. Pewnie mecz trwał zbyt długo i leki uspakajające przestały działać. Mam wrażenie jednak, że żadne negatywne emocje nie wyszły poza boisko a sędzia gospodarzy, po tygrysim wykładzie, już nigdy nie będzie miał żadnych wątpliwości :)

Jeśli komisja RALS'u postanowi od przyszłego sezonu zamknąć ligę wzorem PlusLigi to drużyna Deckerów będzie miała w niej pewne miejsce. Dobra organizacja drużyny, szeroki skład, ładne stroje, piękna hala i dużo kibiców. Brakuje trochę wyników ale to się osiąga pracą :) Fajnie było przyjechać i pograć razem w siatkówkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siatkówka amatorska”