Rybnicka Amatorska Liga

Awatar użytkownika
BosSs
Posty: 506
Rejestracja: 3 paź 2008, o 16:39
Płeć: M
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: BosSs »

... widocznie ten Typ tak ma :P
:)
Awatar użytkownika
Zorro
Posty: 588
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 07:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Zorro »

! Hola !
Emcio rozumiem ,że to Ty byłeś kapitanem nr 5. A kiedy ja z Tobą nie chciałem rozmawiać ? przy żółtej kartce ?powiedziałem Ci,że takie zachowanie jest karygodne i tyle,nie będę prowadził konferencji podczas meczu na temat chamskiego zachowania,a może nie chciałem rozmawiać podczas kontuzji Waszego zawodnika ? jak Ci tłumaczyłem jaki robisz błąd w ustawieniu, na co usłyszałem "...no przecież nie przekroczyłem linii 3 metra (gość był w drugiej linii wbiegał do wystawy zza linii 3 metra,a cała reszta za Jego plecami)... i jeszcze jeden tekst..." dopiero teraz se o tym przypominasz jak jest na tablicy 10 pkt. "... ręce opadają. Upominałem słownie dwukrotnie zarówno Twoje ustawienie jak i tego drugiego kapitana, a prawdę powiedziawszy powinienem mieć to w dupie i gwizdać błąd ustawienia.Macie po sąsiedzku sędzinę ze związku zaproście ją, kupcie dobrą kawę i poproście,aby Wam wytłumaczyła co i jak.
Gościu z nr 1 od początku dogadywał i gestykulował, to się i doczekał,nikt nikomu nie zabrania klaskać, tylko można klaskać na parkiecie a nie tak jak to uczynił wyżej wymieniony.Sędzia jest jeden i widzi to co widzi lub jak kto uważa co chce widzieć.
Jedyny błąd do jakiego się przyznaję,to ten,że nie wiedziałem,że libero może wejść za libero,bez podania przyczyny,ale tylko raz !!!
Na początku meczu zapytałem czy będę mógł brać czasy dla FER ,wtedy jakoś Ci to nie przeszkadzało i wyraziłeś zgodę.Zresztą jakbyś nie zauważył,zaniechałem tego po 2 secie,bo już krzywo patrzyliście,widocznie moje celne uwagi Was dołowały.Dodam,że po kontuzji Waszego zawodnika,zgodziłem się na niedozwoloną zmianę,pomimo,że był na ławce jeszcze jeden zawodnik,który mógł Go zastąpić,no ale Wam to nie było na rękę,bo dupka tliła i porażka wisiała w powietrzu.
Takie brednie,że pytałem zawodników FER czy był aut,boisko czy po bloku,możecie se wsadzić,tam gdzie słonko nie zagląda. Każdy sędzia,jeżeli nie jest pewien czy było po bloku pyta danego zawodnika i na pewno nie pytałem tylko FER. Tak więc lepiej się weźcie za grę, poćwiczcie ustawienia i przestańcie pieprzyć.
Obiecuję,że od 1 marca złego słowa nie powiem w kierunku sędziego, faktycznie mają trudną pracę szczególnie jak się ma takich ekspertów od ustawień i poczynań na parkiecie. Pan Staś nie jest brany pod uwagę.
! Adios !
Per Aspera Ad Astra
~ Z ~
Awatar użytkownika
Simon_says
Posty: 302
Rejestracja: 23 wrz 2007, o 19:19
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Simon_says »

Po wygraniu III ligi ZORZA walczy o kolejne trofeum w sezonie!
Zapraszam na turniej finałowy Mistrzostw Śląska kadetek - Wodzisław Śląski, ul. Jastrzębska 136, hala Szkoły Podstawowej nr 8, piątek, 02.03.2012, godz. 18.30, MKS ZORZA Wodzisław Śląski - UKS Gwiazda Tarnowskie Góry. W sobotę, 03.03.2012, od godziny 16.00 mecze półfinałowe, w niedzielę 04.03.2012, od 11.00 spotkania o miejsca na podium i medale Mistrzostw Śląska Kadetek. Wstęp wolny - serdecznie zapraszam! Więcej na www.mkszorza.pl
Czas na kobiecą siatkówkę! - http://www.mkszorza.pl
Wiacek83
Posty: 120
Rejestracja: 16 gru 2007, o 11:55
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Wiacek83 »

Zapraszam dzis do Jankowice Arena na mecz na szczycie !!! !!!
x_Mario_x
Posty: 160
Rejestracja: 16 paź 2010, o 09:49
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: x_Mario_x »

Do BosSs: To zagrajcie w 5, może będzie tak jak w zeszłym sezonie i wygracie :P
Impacto LKS Chałupki - Mario "7"
coolfon
Posty: 211
Rejestracja: 14 lut 2010, o 17:53
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: coolfon »

... nic dwa razy się nie zdarza ;p
x_Mario_x
Posty: 160
Rejestracja: 16 paź 2010, o 09:49
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: x_Mario_x »

Zorro pisze:Jedyny błąd do jakiego się przyznaję,to ten,że nie wiedziałem,że libero może wejść za libero,bez podania przyczyny,ale tylko raz !!!
Nie wiem Zorro, czy to stwierdziłeś że tylko może raz się zmienić libero bez podawania przyczyny czy jednak może więcej razy. Tak więc to nie jest 'atak' w Twoją stronę.... ale że mam teraz w domu dużo czasu (przez tą kontuzje) to przeszukałem internet i znalazłem takie coś (zaprzeczając to że tylko raz może się mienić libero):

Replacements involving the Libero are not counted as substitutions.
They are unlimited, but there must be a completed rally between two replacements
involving a Libero (unless a penalty causes a rotation to position 4, or the Acting
Libero becomes unable to play, making the rally incomplete.)
15.5
6.1.3
19.3.2.2 The Acting Libero can only be replaced by the regular replacement player for that
position, or by the second Libero. The regular replacement player may replace either
Libero.
The coach has the right to replace the Acting Libero with the second Libero for any
reason after a completed rally at any time during the match.




5.25 (5.26)
In a match the coach decided to replace the
Acting Libero #7 by the second Libero #1.
He sent the second Libero with the paddle
#7 to the substitution zone, where the
replacement was made like a substitution.
The 2
nd
referee informed the scorer to record
this into the Remarks box of the score sheet.
Ruling:
The replacement of the Liberos should have
been made in the Libero Replacement Zone
without any formality, i.e. without numbered
paddles. One Libero can replace the other
one freely now, provided there is a
completed rally in between.
Rules 19.3.2.1, 19.3.2.2, 19.3.2.7, 19.3.2.8,




Od 1 stycznia 2011 roku we wszystkich rozgrywkach pod patronatem FIVB możliwe będzie dokonanie zmiany libero za libero. Taka decyzja podjęta została podczas Kongresu FIVB w Rzymie który odbył się w dniach 9-10 września.
Według obecnych zasad pierwszy libero mógł zostać wymieniony na drugiego tylko raz w ciągu meczu. System ten ograniczał jednak występy drugiego zawodnika na tej pozycji, ponieważ zespoły wolały mieć zawsze w dwunastce 11 regularnych graczy i tylko jednego libero lub zawodnika od gry defensywnej. Nowe prawo pozwoli trenerowi na zmianę pierwszego libero na drugiego – lub na zwykłego zawodnika – tak często, jak uzna to za konieczne. Zmotywuje to zespoły do tego, by w składzie znajdował się drugi libero. Wszystkie zmiany będą mogły zostać dokonane bez korzystania ze Strefy Zmian Libero.




I filmik: http://www.fivb.org/EN/Refereeing-Rules ... erees2011/ - trzeba dać next -> next -> i później Free Libero System Movie (po lewej stronie).


Tak więc wg tego to można zmiany libero robić ile razy się chce bez podawania przyczyny. Bo już np. wg filmu mogą być: Libero specjalizujący się w odbiorze serwów i Libero specjalizujący się w grze obronnej podczas swojej zagrywki.
Ale tak jak mówię to nie jest w żaden sposób 'atak' na Ciebie Zorro, tylko możliwe że źle zrozumiałem Twój post ;)

A i co do Twojej oceny Zorro, jako sędziego to ja nie będe sie wypowiadał bo nie widziałem co się później działo od mojego zejścia z boiska. Bo do tej pory jak ja jeszcze byłem na boisku to do 2 rzeczy dało się przyczepić, ale to były błędy że tak powiem mało rażące. Ale tak jak mówię, nie moge się wypowiedzieć co do Twojej całościowej pracy jako sędziego we wtorkowym meczu.
Ostatnio zmieniony 2 mar 2012, o 13:52 przez x_Mario_x, łącznie zmieniany 1 raz.
Impacto LKS Chałupki - Mario "7"
Awatar użytkownika
Zorro
Posty: 588
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 07:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Zorro »

! Hola !
x_Mario_x , a ja znalazłem coś takiego na stronie PZPS, kto ma rację , nie wiem.

19.3.3.1 Trener ma prawo do zamiany podstawowego zawodnika Libero
na rezerwowego bez podawania powodu, ale tylko jeden raz w
ciągu meczu
i dopiero po powrocie na boisko zawodnika
zastępowanego przez Libero. Ta zamiana musi być zapisana w
rubryce „Uwagi” w protokole zawodów oraz w protokole kontroli
Libero.
Podstawowy Libero nie może ponownie powrócić do gry do
końca meczu.

W przypadku choroby lub kontuzji rezerwowego Libero trener
moŜe wyznaczyć jako nowego Libero jednego spośród
zawodników nieznajdujących się na boisku podczas
ponownego wyznaczenia (z wyjątkiem podstawowego Libero).
JeŜeli trener zgłosi taką prośbę, kapitan zespołu moŜe zrzec się
swej funkcji, aby pełnić rolę nowego Libero. Zamiana
spowodowana chorobą lub kontuzją Libero nie jest liczona jako
zastąpienie.
Per Aspera Ad Astra
~ Z ~
rajchu
Posty: 33
Rejestracja: 28 sty 2012, o 09:26
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: rajchu »

Trentino tak ma ,ze na przyjecie wchodzi Bari a do obrony Colaci przez caly mecz.Wszystkie zmiany sa dokonywane bez korzystania ze Strefy Zmian Libero.
x_Mario_x
Posty: 160
Rejestracja: 16 paź 2010, o 09:49
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: x_Mario_x »

Zorro, ja też nie wiem na 100% jak to jest. Ale patrząc na daty to:

Strona PZPS:
Przepisy zatwierdzone przez 31. Kongres FIVB 2008
Kolorem czerwonym wyróŜniono zmiany w treści przepisów
Obowiązują w Polsce od września 2009 r.

Strona FIVB:
32nd FIVB Congress 2010
To be implemented in all competitions from 1st January 2011
and in all competitions which are completed in 2011

Tak więc patrząc na to, to przepisy są nieaktualne na stronie PZPS-u. A FIVB chyba jest wyżej niż PZSP, i chyba obowiązuje to co jest na FIVB-ie. Ale nie wiem może się mylę a może mam rację, nie mam pojęcia jak to "czytać". Może moderator tego forum Mewa mógłby to jakoś wyjaśnić albo ktoś kto jest bardzo dobrze obeznany z przepisami. ;)
Impacto LKS Chałupki - Mario "7"
Wiacek83
Posty: 120
Rejestracja: 16 gru 2007, o 11:55
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Wiacek83 »

Nie ruzumiem tu czegoś...dlaczego mnie o zdanie nie zapytacie? Ewentualnie Marka B z drużyny Artusa?
x_Mario_x
Posty: 160
Rejestracja: 16 paź 2010, o 09:49
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: x_Mario_x »

Wiacek83 pisze:Nie ruzumiem tu czegoś...dlaczego mnie o zdanie nie zapytacie? Ewentualnie Marka B z drużyny Artusa?
Przecież napisałem:
x_Mario_x pisze:Może moderator tego forum Mewa mógłby to jakoś wyjaśnić albo ktoś kto jest bardzo dobrze obeznany z przepisami
Tak więc pytanie było kierowane do każdego kto by potrafił odpowiedzieć, a to że Marek B z Artusa jest sędzią to ja nie wiedziałem (teraz sprawdziłem dopiero), nie znam każdego kto gra w tej lidze.
Impacto LKS Chałupki - Mario "7"
Awatar użytkownika
DawcioKMPS
Posty: 140
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:28
Płeć: M
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: DawcioKMPS »

no wlasnie albo Tomasza z Edytorasa ^^
..Impacto LKS Chałupki..
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: mewa »

Zorro pisze:! Hola !
x_Mario_x , a ja znalazłem coś takiego na stronie PZPS, kto ma rację , nie wiem.
zwróć uwagę na różnicę pomiędzy terminami zastąpienie, a zamiana.

Jeśli zespół zgłasza skład z dwoma libero w składzie, mogą oni zastępować dowolnego zawodnika obrony, może także wchodzić jeden za drugiego (zastępując tego samego zawodnika obrony).

W przypadku składu z jednym libero, trener może dokonać zamiany libero (gdy ten ulegnie kontuzji lub gdy gra słabo). Może się to zdarzyć tylko raz w meczu, trener wybiera nowego libero spośród zawodników nie przebywających na boisku i taka zmiana jest możliwa dopiero po powrocie zawodnika obrony zastępowanego przez libero na boisko.
Awatar użytkownika
lewap
Posty: 77
Rejestracja: 9 kwie 2009, o 08:34
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: lewap »

Witam
Edytor : Nędza 3:0
W setach niestety nie pamiętam. Więcej jutro ;)
Przepraszamy wszystkich typerowców ;)

Pozdrawiam
tomek_edytor
Posty: 171
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 13:04
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tomek_edytor »

W setach do 20, 15 i 22. Atomowe zagrywki nie tylko z mojej strony (ale moje oczywiście najmocniejsze) i doskonałe rozegranie po stronie Edytora sprawiły, że ten mecz trwał tak krótko. Nędza bez podstawowego rozgrywającego, ale z tego przyjęcia wiele by nie poczarował (chyba). Jacek Piątek 4 bezpośrednie asy serwisowe (i tylko dwie zepsute) a ja chyba z 10 i jedna zepsuta. Po stronie gości na pochwały zasługują bardzo efektowne ściny Jana Franke. Czasami trochę niepotrzebne i bzdurne uwagi do sędziego zawodników z Nędzy ale ogólnie spokojna atmosfera.
MIP meczu: Tomasz Przywara
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: izmail »

Kolego Tomku Przywara vel Tomek_Edytor.
W meczu siatkarsko (jak zresztą i u nas w Nędzy) w tym sezonie byliście od nas lepsi. Wyniki i cyfry mówią same za siebie. To fakt niezaprzeczalny. Sędzia dzisiejszego meczu sędziował naszym zdaniem dobrze i taką ocenę otrzymał. Natomiast co do ciebie: daruj se uwagi (wyciągane na publicznym forum) czy coś było głupie, bzdurne czy nie. To twoja, subiektywna ocena To, że wyskoczyliśmy do sędziego raz czy dwa nie znaczy wcale, że to było bzdurne. Podjął decyzję i tyle. My się z nią i tak pogodziliśmy. Fakt, powinniśmy zachować opanowanie, ale ty skup się na tym co siatkarskie, a nie na ocenie co było bzdurne czy nie. Co do mvp w Waszej drużynie ??? Zawodnik z nr bodaj 2 - atakujący. Bardzo dobre zawody. Poza tym serdeczne gratulacje za zwycięstwo bo w pełni na nie zasłużyliście. Pozdrowienia dla Pawła i Piotrka.
Sędzia Dredd
CaMeLoTh
Posty: 423
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 16:06
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: CaMeLoTh »

Kredyty Chwilówki vs OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 3:0.
Pierwszy set był według mnie najbardziej zacięty i to chyba on ułożył całe spotkanie. Przez cały seta obie drużyny utrzymywały równowagę ale ostatnie dwa punktu należały do Kredytów. Set drugi to początkowa równowaga, ale w pewnym momencie Kredyty włączają 6 bieg i odskakują na 20:15. Niestety wtedy coś się u nas zacina i tracimy przewagę ale na szczęście sprężenie w końcówce pozwala wygrać seta. Set trzeci już bez historii, Kredyty przez całego seta utrzymywały bezpieczną przewagę i wygrały według mnie zasłużenie. W porównaniu do naszego meczu w Gaszowicach to była zmiana o 180 stopni. Teraz będą bardzo intensywne dwa tygodnie i mam nadzieję podskoczymy w tabeli :D
Poglądy i opinie zawarte w powyższym poście są poglądami prywatnymi i należą tylko i wyłącznie do autora postu oraz nie mogą być brane pod uwagę jako poglądy i opinie osób w jakikolwiek sposób związanych z autorem.
Prawda jest jak d..a - każdy ma swoją
Awatar użytkownika
lewap
Posty: 77
Rejestracja: 9 kwie 2009, o 08:34
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: lewap »

Edytor Suszec : VT Nędza 3:0 (20, 15 i 22)

Sędzia Dawid Musiolik. Ocena 4.

Set pierwszy to od początku prowadzenie Gospodarzy - Goście mocno zaskoczeni (my też) nasza łatwością gry. Wypracowywujemy duze prowadzenie, które w końcówce tradycyjnie topnieje, ale set spokojnie wygrany do 20.

Set drugi to ciąg dalszy dobrej gry Edytora i kompletne rozbicie po stronie Gości.

Ostatni set, chyba najbardziej wyrównany, chociaż to Edytor był uciekającym króliczkiem, a chłopcy z Nędzy gonili, ale złapać nie potrafili ;)

Mecz na dobrym poziomie z niezliczoną ilością mocnych zagrywek, soczystych ataków po rozegraniu gubiącym blok oraz ofiarna gra obronna po obu stronach. Edytor kontynuuje dobrą passę i chyba potwierdza się to, ze zdecydowanie lepiej gra się nam z czołówką niż ze srodkiem tabeli. W dwumeczu z Nędzą Edytor wygrywa 6:1!

Podziękowania dla całej sympatycznej ekipy z Nędzy! Nerwowe sytuacje były, ale po meczu wszystko wraca do normy.

Pozdrawiam

Paweł
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: izmail »

I za ten obiektywizm Cię Paweł cenię :D Króliczka na moment dopadliśmy w III secie na 20-19, ale króliczek, jak o króliczek :D . Czmychnął do norki na krótki czas i jak wrócił ... zrobił swoje i już było po meczu. Szczere gratulacje. W tym sezonie dwumecz dla Was. "Nerwowe" jak to nazwałeś sytuacje były, ale one, sam przyznasz, wynikały z emocji, które się nam udzielały. :D Powodzenia w dalszych grach bo jeszcze trochę pogramy. A przed Wami wyjazd do Katowic. Chętnie bym ten mecz zobaczył, ale ... to trochę daleko. :) P.S. Macie kapitalną halę z trybunami, duża, można bronić, czy grać wysoko. Mimo porażki meczyk fajny co najważniejsze w przyjaznej atmosferze.
Sędzia Dredd
tomek_edytor
Posty: 171
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 13:04
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tomek_edytor »

Myślę, że każdy ma prawo do subiektywnych opinii, zwłaszcza kiedy nie jest anonimowy... Tak samo ja mógłbym Cię skrytykować, że wybierasz MVP meczu, bo to jest Twoja subiektywna opinia. Póki co w Polsce mamy wolność słowa. Napisałem, że bzdurne, bo po prostu akcje były rozegrane poprawnie i nie wiem co niektórym nie pasowało (zwłaszcza libero w pierwszym secie). Ale to tylko kilka razy i ogólnie jestem bardzo zadowolony z Waszej i naszej postawy jeśli chodzi o opanowanie. Jesteście, jak to się mówi, w porządalu drużyną ;)
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: izmail »

Wg ciebie poprawnie, wg nas nie. Ale ... sędzia widział najlepiej i tak niech zostanie. ;) co do mvp ... to oczywiście tylko moja sugestia. Co tam wy (ty) sobie wybierzesz-twoja sprawa. A zresztą .. Tomek.. jak na pewno sam wiesz siatkówka to jak "naczynia połączone". Kawał dobrej siaty w waszym wydaniu. Będzie jeszcze ciekawie w tej naszej II Lidze. Powodzenia.
Sędzia Dredd
bioly
Posty: 65
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: bioly »

Widzę, że i nam i Edytorom posłużyło zeszłotygodniowe granie. Jeszcze raz dzięki i gratulacje wygranej!

A co do meczu Jarbud Piaski : Dach Decker Pilchowice
Drużyna z Pilchowic pojawiła się na Piaskach w liczbowo spokojnie dwukrotnie większym składem aniżeli my. Na początku pierwszego seta gospodarze odskakują na 2-3 punkty i przez cały set toczy się wyrównana gra goście gonią lecz w końcówce seta popełniają kilka błędów i wygrana gospodarzy do 22. W secie drugim to goście zaczynają lepiej i w trakcie seta mają już 5cio punktową przewagę. Od połowy drużyna Jarbudu zaczyna mozolnie odrabiać straty co udaje się aż z nawiązką i drugi set także dla gospodarzy, tym razem do 20. Trzeci set w zasadzie dokładna powtórka z pierwszej partii, wygrana Piasków do 22 i całego meczu 3:0. Pomimo wyniku mecz był bardzo wyrównany a goście zaprezentowali bardzo dobrą grę. Pojedynek toczony w bardzo miłej atmosferze, dziękujemy i życzymy powodzenia w następnych meczach.
Awatar użytkownika
lewap
Posty: 77
Rejestracja: 9 kwie 2009, o 08:34
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: lewap »

a dziękujemy bioly i również gratulujemy ;D (widzicie Drodzy Forumowicze jak może być sympatycznie na forum ;) )

Rzeczywiście zeszłotygodniowy mecz dużo wniósł, bo w sumie zagraliśmy na podobnym poziomie co w meczu z Wami, więc forma się utrzymuje... oby do końca sezonu, czego Edytorowi i Wam serdecznie życzę ;D
Awatar użytkownika
Arek_rybnik
Posty: 125
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 09:35
Płeć: M
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Arek_rybnik »

Fundacja Elektrowni Rybnik 2 : 3 Jedynka Jankowice

Na wstępie podziękowania:
Dla drużyny Gości - zgodzili się na zmianę sali
Dla drużyny "Beer-ów" - za udostępnienie swojej sali.
Niestety przybywając na mecz zostaliśmy zaskoczeni - sala zajęta na wystawę która jest przez ten weekend, Pani z sekretariatu nie powiadomiła nas o zajęciu sali (a terminarz cały dostali). No to tyle tytułem wstępu, mecz się odbył na sali Beer Team Rybnik jeszcze raz podziękowania dla obu drużyn.

A jeśli chodzi o mecz, to drugi z rzędu tie-break i drugi przegrany :(
Set pierwszy wyrównany z naszą lepszą końcówką i wygrywamy 25-22
Set drugi prawie równo, to my mamy przewagę ale tylko do ostatniej fazy seta, a później Goście mobilizują się, wykazują więcej zimnej krwi i wygrywają seta doprowadzając do remisu. Szkoda bo z wynikiem 2:0 mogło to dalej wyglądać inaczej. Ale stało się tak nie inaczej.
W secie trzecim przechodzimy lekki kryzys, chyba przez tą zepsutą końcówkę drugiego seta, co przekłada się na wynik 15-25.
Set czwarty to mobilizacja i nasza wygrana 25-18.
No i tie-break, w zasadzie to prawie tak samo jak parę dni temu - równo do zmiany stron, a później siada odbiór, a co można zrobić bez odbioru...wynik 8-15 i 2:3 w setach dla drużyny Jankowic.

Podsumowując: Drużyna gości miała dobry serwis, my grając libero na rozegraniu mieliśmy za dużo strat na przyjęciu. Mam nadzieję że nasz rozgrywający (Marcin) szybko powróci na parkiet, ja wrócę na pozycję libero i będziemy grać naszym optymalnym (moim zdaniem) ustawieniem.

Podziękowania dla Klubu Kibica :)

W setach 25-22, 23-25, 15-25, 25-18 i 8-15. Sędzia Jarosław Obrodzki ocena 5. (A)
Fundacja ER
Awatar użytkownika
Simon_says
Posty: 302
Rejestracja: 23 wrz 2007, o 19:19
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Simon_says »

Świetna wiadomość dla wodzisławskiej siatkówki! Po zdobyciu Mistrzostw Śląska III ligi, miejsce na podium mają zapewnione również kadetki ZORZY, które wczoraj w półfinale pewnie wygrały z MOSM Tychy 3:0. Nasze siatkarki awansowały do ścisłego finału, w którym zmierzą sie z MKS Dąbrowa Górnicza.
Plan gier finałowych na niedzielę, 04.03.2012r:

11.00 - Mecz o V miejsce: KPKS Halemba - UKS Jedynka Rybnik

ok. godz. 13.00 - Mecz o III miejsce: MOSM Tychy - UKS Gwiazda Tarnowskie Góry


ok. godz. 15.00 - Mecz o I miejsce: MKS ZORZA Wodzisław Śl. - MKS Dąbrowa Górnicza

Serdecznie zapraszam wszystkich siatkarzy RALPS oraz fanów siatkówki!
Czas na kobiecą siatkówkę! - http://www.mkszorza.pl
CaMeLoTh
Posty: 423
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 16:06
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: CaMeLoTh »

Ahoj przygodo :D
Kilka słów na temat meczu Pawłowic z Kredytami.
Kredyty po raz kolejny pokazały że kryzys w świecie finansów im nie straszny i postanowili kolejny raz zakpić z typerów ( oprócz mnie i ursusa oczywiście ;) )
Set pierwszy początkowo walka punkt za punkt, ale mniej więcej w połowie seta Kredyty odskakują na 21:15 i chyba myśleliśmy że set wygra się sam. W tym momencie na zagrywkę wchodzi Pyza i zagrywając z końca wielkiej hali rozbija nas doszczętnie. Tracimy całą przewagę i w konsekwencji przegrywamy seta choć można powiedzieć, ze walka była do samego końca. W drużynie z Pawłowic z bardzo dobrej strony pokazał się młody szczupły kolega na prawym ataku, którego nie potrafiliśmy zablokować.
Set drugi to sprężenie kredytów, które podrażnione nie dają za bardzo pograć kolegom z Pawłowic i wygrywamy chyba do 17.
Set trzeci to kolejny horror, który sobie fundujemy. Przy stanie chyba 24:21 coś się zacina i tracimy przewagę. Na szczęście bardzo nerwowa końcówka należy do nas i po kilku wymianach udaje nam się wygrać seta do 27.
Set czwarty to początkowo walka punkt za punkt ale w połowie seta stwierdziliśmy, ze nie warto narażać się piłkarzom, którzy już zdenerwowani czekali na salę, przyśpieszamy i wygrywamy za 3 punkty.
Mecz ładny ze spora ilością długich wymian niestety toczony w trochę zbyt nerwowej atmosferze. Nas cieszą 3, jakże ważne punkty i czekamy na następnego przeciwnika.
Pozdro
Poglądy i opinie zawarte w powyższym poście są poglądami prywatnymi i należą tylko i wyłącznie do autora postu oraz nie mogą być brane pod uwagę jako poglądy i opinie osób w jakikolwiek sposób związanych z autorem.
Prawda jest jak d..a - każdy ma swoją
bioly
Posty: 65
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: bioly »

drugi mecz w tygodniu druga niespodzianka
Dwójka Świerklany : Jarbud Piaski 2:3

relacje zamieszczę później
damien
Posty: 4
Rejestracja: 6 mar 2012, o 22:15
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: damien »

Gatulacje dla nieobliczalnych Gości :)
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: izmail »

Dziś meczyk drużyn z czuba II Ligi w Katowicach !!! Wydaje się, że faworytem są Gospodarze, ale jak Edytor zagra jak z nami - będzie ciekawie. Powodzenia dla obu ekip. :D
Sędzia Dredd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siatkówka amatorska”