Rybnicka Amatorska Liga

KamilEdytor
Posty: 18
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 10:15
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: KamilEdytor »

Dzięki dzięki. Nie było mnie na meczu więc niewiele mogę napisać : (
Awatar użytkownika
Arek_rybnik
Posty: 125
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 09:35
Płeć: M
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Arek_rybnik »

Fundacja Elektrowni Rybnik 1 : 3 Edytor Suszec

Witam,
opis dopiero dziś, byłem zajęty.

Set 1.
Do połowy równo, później gospodarze robią kilka serii i utrzymują przewagę aż do końca seta. 25:18

Set 2.
Bardzo podobnie, końcówka 24:21, błąd na serwisie i kolejne nieudane akcje doprowadzają do 24:24, następnie na przemian piłki setowe, aż do wygranej gości 28:30. Niestety mając prawie seta w kieszeni, zmarnowaliśmy szanse na pewny punkt, a może i na coś więcej.

Set 3.
Dobre otwarcie gości i prowadzenie przez cały set. 17:25

Set 4.
Podobny do poprzedniego, z pogonią na koniec ale trochę zabrakło. 22:25

Mecz w spokojnej atmosferze, profesjonalne sędziowanie Jarka, dziękujemy kibicom za przybycie.
Fundacja ER
x_Mario_x
Posty: 160
Rejestracja: 16 paź 2010, o 09:49
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: x_Mario_x »

Kuźnia Raciborska vs Impacto LKS Chałupki 0:3

To były derby powiatu Raciborskiego można powiedzieć. I co należy podkreślić była spora liczba kibiców tak więc Kuźnia i Chałupki w ilości kibiców na trybunach przewodzą :)

I Set: Gospodarze dobrze rozpoczynają i jest 6:4 większość setu prowadzili, później aż do momentu 15:13 grali dobrze, ale po "czasie" dla nas, to już tylko Impacto gra a zwodnicy z Kuźni nie mają pomysłu na gre tak wiec set kończy się wynikiem 18:25.
II Set: Znów Kuźnia Raciborska zyskuje przewagę 1 punktu i prawie do końca ją dowozi. Parę ładnych akcji, w końcówce każdy miał piłki setowe w górze ale na szczęście gości a nieszczęście gospodarzy to Impacto wygrywa 29:31.
III Set: Widać było rozbicie i brak wiary u gospodarzy po przegranym boju w secie drugim. Także my gramy a Kuźnia popełnia pokaźną ilość błędów, my spokojnie prowadzimy gre i wygrywamy 19:25.

Na szczególną uwage zasługuje zawodnik z nr 6 z Kuźni Raciborskiej, kończył bardzo dużo piłek obijając nasz blok, obronę Kuźnia ma w miarę ale za dużo nogami grają, jakby jeszcze jednego tak dobrego Kuźnia miała co ten z 6 to by dużo więcej w tym sezonie zdziałała. Ale miejmy nadzieje że sie rozegrają i będą stawiać jeszcze większy opór każdej drużynie i będą wygrywać mecze.
Dzięki za mecz i powodzenia w następnych meczach i życzę pierwszej wygranej ;)
Impacto LKS Chałupki - Mario "7"
Awatar użytkownika
rals
Posty: 107
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:57
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: rals »

Napewno pamietacie Cześka( mnie uczył odbijać piłkę), dzisiaj jest rocznica jego śmierci - pomyślcie o nim.
http://www.zory24.pl/filmy/piec-lat-tyl ... e,116.html
Awatar użytkownika
tados
Posty: 434
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:46
Płeć: M
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tados »

Wiem, pamiętam…
A że dobrze cię nauczył... to dzisiaj zapaliłem na jego grobie światełko w naszym imieniu…
Ostatnio zmieniony 22 lut 2013, o 21:09 przez tados, łącznie zmieniany 1 raz.
http://liga.miastorybnik.pl (zgoda administratora)
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: izmail »

rals - kapitany film, :)
nie miałem okazji Czesława Fojcika poznać osobiście. Zapoczątkował w Żorach (i nie tylko chyba) coś fajnego..... (')
Sędzia Dredd
Awatar użytkownika
Kuba Volley Katowice
Posty: 210
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 20:57
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Kuba Volley Katowice »

A jak tam Izmail jaskinia nagrzana? Jest poniżej zera dzisiaj :D , ciekawe czy Leony wezmą śpiwory :] :] :] . A za tydzień my. Żeby już wiosna nadeszła ;)
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: izmail »

VT Nędza - Leon Internet Rybnik 3-1.

Z małym opóźnieniem Leony dotarły dziś do Nędzy, bo sytuacja fatalna na drogach. Ale ważne, że szczęśliwie dotarli.
Mecz zaczął się w iście jeszcze "feriowej" atmosferze. Obie drużyny psuły mnóstwo zagrywek, a punkty były zdobywane małymi seriami. My dziwnie senni, bez rzekłbym "powera". Przy wyniku 16-13 bierzemy pierwszy czas, ale goście powiększają przewagę (17-22), wzięliśmy drugi czas, zryw, (22-24), ale błędem (a jakże) na zagrywce kończymy pierwszą partię.
Pozostałe 3 sety zupełnie inne. Leonom jakby ktoś wyłączył prąd, siada im totalnie przyjęcie, a my na kontrach dokonujemy egzekucji. Gramy całą szerokością siatki, spokojnie wykorzystując błędy rywala. Kuriozalnie zakończył się set 3 - pan Janek odgwizdał błąd 8 sekund na zagrywce. Słusznie bo .... zawodnik gości zwlekał z jej wykonaniem.
Internetowi "tracili przepustowość" z minuty na minutę, w ich szeregi wkradł się chaos, siadła też atmosfera. To wszystko złożyło się dziś na ich porażkę. My po prostu graliśmy swoje nie pozwalając się im podnieść, w żadnym elemencie nie podając przysłowiowej ręki. Mecz w bardzo dobrej, atmosferze sportowej. Dziękujemy Leonom za mecz i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach, bo czeka ich mały maraton. :)

Sety -22, 17, 15, 16.
P.S.
Kuba temperatura w igloo była spoko, Leony zawsze na rozgrzewce są w dresach więc spox. Co do 1.03 ... zapowiadają globalne ocieplenie, więc powinno być gites. A jak nie, to ciepło was przyjmiemy :D
Sędzia Dredd
long1920
Posty: 71
Rejestracja: 10 lut 2011, o 14:55
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: long1920 »

Hejka
Może dodam małe sprostowanie, to nie Leonom siadł odbiór tylko waszym zawodnikom zaczęła siedzieć zagrywka :)
A jak dodamy, do tego świetny odbiór w waszym zespole, świetne rozegranie(na poziomie Górala), skutecznych skrzydłowych, prawego bijącego z 3 piętra, doskonale obsługiwanych środkowych i fenomenalne obrony(nawet przy atakach bez bloku) to już można sobie wyobrazić jakie męki przeżywał Leon w piątek :)
A w trzecim secie to nie odwlekałem zagrywki tylko piłka mi uciekła, a na początku meczu uszkodziłem sobie plecy i nie mogłem się szybko ruszać a co dopiero schylić się po piłkę, więc dlatego tyle to trwało :) a gdyby nie to, to właśnie mieliśmy plan jak was dogonić w końcówce ;) he he
Wielkie dzięki za mecz i podtrzymuje opinię z pierwszego meczu że macie zespół na czwórkę :)
PozdRo
long1920
Posty: 71
Rejestracja: 10 lut 2011, o 14:55
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: long1920 »

Pawłowice - Leon 3-1
Drużyna Leona przeprasza wszystkich kibiców i drużynę przeciwną za całokształt twórczy zaistniały w czasie meczu :(
Awatar użytkownika
PiotrekJ
Posty: 255
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 16:46
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: PiotrekJ »

Gratulacje dla drużyny TS EUROSKOK Ziemi Rybniciej Czerwionka-Leszczyny za zwycięstwo w meczu wynikiem 3:2 z drużyną Top Ten ZST Rybnik. Mecz obfitował w długie przestoje jak i na najwyższym światowym poziomie akcje. Długie wymiany to znak rozpoznawczy tego spotkania. Gratulacje dla libero "Skoczków" za grę obronną. W wywiadzie na gorąco powiedział że dłużej by już nie wytrzymał :P

W setach i bardziej szczegółowo to już może Darek :)
#AKSGO #AKSGO #AKSGO
Wiacek83
Posty: 120
Rejestracja: 16 gru 2007, o 11:55
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Wiacek83 »

Kiepska Leonów rozgrzewka przed Derbami Rybnika !!!
ptak
Posty: 61
Rejestracja: 6 maja 2010, o 01:33
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: ptak »

Wiacek83 ja już dziś gratuluję wygranej (po mojemu będzie 3:0 dla Was). Pozdro i do Środy.
damien
Posty: 4
Rejestracja: 6 mar 2012, o 22:15
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: damien »

Wiacek Ptaku do jest dobry stary ściemniacz...
Na mieście mówią, że ze względu na jutrzejsze "gran derbi" specjalnie wziął wolne w pracy :)
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: izmail »

Derby (np. Beer - Leon) zawsze rządzą się swoimi prawami. Więc środa zapowiada się pasjonująco na sali Beer'ów. Zresztą co tu dużo mówić; obie drużyny znają się jak "łyse konie", każda ma w swoim składzie znamienitych graczy na każdej pozycji, mobilizować nikogo nie trzeba - szykuje się kawał dobrej siatkówki, więc kto ma akurat wolny wieczór, tylko pakować się w auto i rura na Różańskiego 14a w Rybniku. Pierwszy gwizdek pewnie w granicach 19.30. Nowy mecz - nowe rozdanie :D Niech wygra lepszy :D
Sędzia Dredd
maqu
Posty: 150
Rejestracja: 9 lis 2009, o 17:46
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: maqu »

A będzie jakaś transmisja z tego meczu? :D Z chęcią bym zobaczyć walkę tych dwóch drużyn, niestety fizycznie nie dam rady się na nim pojawić.
tomek_edytor
Posty: 171
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 13:04
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tomek_edytor »

Mecz na moim zdaniem niskim poziomie (z naszej strony na pewno), ale walki nie brakowało. Po długiej przerwie zagraliśmy bardzo chaotycznie, brakowało koncentracji i konsekwencji. W 1. secie po fantastycznej serii na zagrywce i przewadze 11:5 powoli to traciliśmy i końcówkę kontrolował już Strzelec. W 2. secie mimo nie najlepszej gry prowadziliśmy 22:16, żeby w fatalnym stylu przegrać. W 3. secie cały czas goniliśmy, ale ostatecznie nie dogoniliśmy rywali.
Rozbrat z siatkówką nie podziałał na nas najlepiej. Nie mogliśmy sobie pozwolić na dezylwonturę w polu zagrywki, początkowo ryzyko kończyło się psuciem. Moja słabsza postawa i bardzo dobry blok drużyny Strzelec przełożyły się na słaby atak po naszej stronie, natomiast nasz słabo funkcjonujący dzisiaj blok ułatwiał ekipie z Gorzyczek ścinanie.
Mamy nadzieję, że szybko otrząśniemy się po tym zimnym prysznicu i za tydzień zgarniemy komplet punktów.
damian albion
Posty: 340
Rejestracja: 30 mar 2011, o 11:08
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: damian albion »

Ktoś kiedyś mówił coś o grupie śmierci w II lidze??? Już wtedy traktowałem to jako kiepski żart... Teraz mamy potwierdzenie ;) Gratulacje dla Strzelców! Nie wierzyłem w Was po końcówce I rundy, a tu mała niespodzianka! Gratulacje również dla SKOKu!Tak trzymać chłopaki! Coś mi się wydaje że ekipy z tzw grupy śwmierci myślały, że przejadą się po Was ja walce :) a tu klops...
Mam nadzieję, że i my pokażemy, która grupa byla 'grupą śmierci' :)

Leony, co z Wami!!!???

DP
BoRysEdytor
Posty: 50
Rejestracja: 16 paź 2011, o 10:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: BoRysEdytor »

Damian poczekaj z tym może do końca rozgrywek a nie podniecaj się po pierwszych meczach ;] z naszej grupy jeszcze nie wszyscy zagrali ;] a po drugie to pierwsza kolejka po długiej przerwie , oczywiście nie ma się co usprawiedliwiać bo zagraliśmy chyba najgorszy mecz w tym sezonie tylko spiąć poślady i jazda :D

a tak do meczuu sędzia jest sędzią każdy ma prawo się pomylić ... ale dla kobiet trzeba mieć odrobinę szacunku ;] Panowie z Gorzyczek napewno wiedzą o co chodzi ;]
coolfon
Posty: 211
Rejestracja: 14 lut 2010, o 17:53
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: coolfon »

...hmm, ja nie wiem o co chodzi i widocznie byłem na innym meczu, więc proszę rozwiń wątek.
zibik
Posty: 70
Rejestracja: 26 wrz 2007, o 21:11
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: zibik »

BorysEdytor ja nie wiem o co chodzi? może przybliżysz mi to czym tak uraziliśmy Panią Sędzinę?
Z tego co pamiętam to przywitaliśmy się z nią pod siatką i podziękowaliśmy za sędziowanie po meczu.
Emocje owszem były momentami ale nie znajomość przepisów Pani sędziny nie "pomagała", a może chodzi Ci o nie cenzuralne słowa pod siatką w momencie gdy Pani na słupku zezwoliła na zagrywkę a potem zmieniła zdanie i pokazała zmianę? aaa nie sry to Zawodnik z NoPain rzucał mięsem pod siatką stojąc obok Pani sędziny...
Chyba jednak dalej nie wiem czym mogliśmy urazić sędzinę...
Strzelec
BoRysEdytor
Posty: 50
Rejestracja: 16 paź 2011, o 10:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: BoRysEdytor »

Nic nie bd rozwijał chłopaki ... jak nie wiecie o co chodzi zapytajcie swojego atakującego który mnie przepraszał potem ..tylko że to nie mi się przeprosiny należą ... nikt nie miał ale.. z poprzednich meczy do naszej sędziny tylko wy .. ze nie zna przepisów i proponuje wam troszkę poczytać np na temat kiedy można atakować z piłki wystawianej przez liberoo .
Do zobaczenia na rewanżu ;]
damian albion
Posty: 340
Rejestracja: 30 mar 2011, o 11:08
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: damian albion »

BoRysEdytor pisze: nie podniecaj się po pierwszych meczach ;]
Ależ ja się wcale nie podniecam... przywracam właściwe proporcje. Każda drużyna ma 8 meczów, żeby pokazać swoją wartość. W II lidze NIE BYŁO i nie ma 100% faworytów. tylko to chciałem powiedziec.

pozdro
DP
Gasior23
Posty: 99
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 10:59

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Gasior23 »

TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 2 Top Ten ZST Rybnik

Na początku pierwszego seta Top Ten odskakuje na 2 punkty do około 8 punktów duża ilość obron, długich akcji. (szło sie zajechać) Następnie Goście zdobywają przewagę nawet 5cio punktową, lecz im bliżej końca seta tym bardziej ją trwonili. W końcówce mniej błędów po stronie Gości i oni też zwyciężają.

Drugi set podobny do pierwszego do połowy seta. Skoczki grają jak w transie w 1 ustawieniu praktycznie nadrabiają całą stratę. Top Ten nie radzi sobie w przyjęciu. Przy stanie 20-20 Skoczki dobrze grają blokiem co skutkuje zdobyciem przewagi 23-20 i utrzymanie jej do końca seta.

Trzeci set to dominacja skoczków od początku seta. Przewaga utrzymuje się w okolicy 3-4 punktów. w końcówce zryw Top Tenu niestety za późno.

Czwarty set to pełna mobilizacja Top Tenów mających nóż na gardle i chyba rozluźnienie u Skoczków, którzy liczą se set sam się wygra. Gospodarze się przeliczyli i przegrali tego seta sromotnie.

5 set to rewelacyjne otwarcie seta gospodarzy 5-0. Wypracowana przewaga zostaje utrzymana do 13 punktu kiedy to w 2 ustawieniach Top Teniaki odrabiają 2 punkty, ale to było wszystko na co było ich stać.

Mecz fajny jak napisał Piotrek, było dużo akcji na światowym poziomie. Niestety zdarzały się akcje głównie w przyjęciu które wołają pomstę do nieba. Mecz w super atmosferze bez spięć. B. dobre sędziowanie. W rewanżu będzie bardzo gorącoo :)
Pozdrawiamy ekipę Top Tenów i liczymy na ten sparing przy złotym trunku :)


W setach do -24, 22, 23, -16 i 12. Sędzia Janusz Lazar ocena 5.
MARAT Rybnik
ptak
Posty: 61
Rejestracja: 6 maja 2010, o 01:33
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: ptak »

Beer-Leon 3:2
Wiacek83
Posty: 120
Rejestracja: 16 gru 2007, o 11:55
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Wiacek83 »

Leon bezlitośnie wykorzystał słabszą dyspozycję BeerTeamu i ugrał punkt!!! W piątek szansa na poprawę nastoju w Piaskach!!!
ptak
Posty: 61
Rejestracja: 6 maja 2010, o 01:33
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: ptak »

Wiacek83, to my mieliśmy słabszy dzień i dlatego wygraliście :D .
Awatar użytkownika
Kuba Volley Katowice
Posty: 210
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 20:57
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Kuba Volley Katowice »

Panowie a pokusi się ktoś napisać coś więcej o tych "GRAN DERBI" ? :D
Kamiljan
Posty: 283
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 23:06
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Kamiljan »

"Gran Derbi" udane, emocje sięgał zenitu, a to dlatego, że w meczu nie było nikomu łatwo, długie akcje, sporo obron no i ciekawe sety. Trzeba zauważyć, że obie drużyny ostro kąsały przeciwnika zagrywką, ta drużyna która potrafiła utrzymać przyjęcie na przyzwoitym poziomie wygrywała sety. Nadwyraz ciekawy był czwarty set. Na początku mocno nacierają Leony i jest 4:9, później Beery wrzucają wyższy bieg i odrabiają straty, co więcej wychodzą na prowadzenie 18:12 i wydawało się, że wszystko idzie w odpowiednim kierunku a tu klops, na zagrywkę wchodzi ptaku i płaską, mierzoną zagrywką odrzucał nas od siatki, później nerwy beerów i wygrany set stał się przegranym. W tie-breku gdy za mnie podłogę wycierał Wiącek Tados rzekł: "Mały patrz w poprzednim secie było 18:12, a teraz jest 8:2..." Na szczęście odpukaliśmy i analogia z poprzedniego seta się nie spełniła.

Chciałbym zauważyć, że by zdążyć na mecz musiałem dość mocno nadganiać na trasie wracając z 5 dniowego urlopu narciarskiego, wszystko po to by powalczyć z ptakiem na środku, skończyło się na 8 pkt karnych i 400zł :D

Pozdrawiam
Mały
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku*wić to już żaden problem...

Pozdrawiam
Mały
lololo10
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2012, o 21:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: lololo10 »

Eks Żernica II Team 2 : 3 Volleyball Marklowice

Po kilkutygodniowej przerwie przyjechaliśmy do Gliwic bojowo nastawieni. Interesowało nas tylko zwycięstwo. Mając w składzie swoje największe atuty rozpoczeliśmy mecz od mocnego uderzenia. Ponad dziesięcio punktowe przewagi wypracowane przez nas zostawały dowożone do końca setów. Pierwsze dwa sety zakończone zostały wynikami coś około: 16:25 dla nas. Gospodarze mieli w tym czasie problemy z przyjęciem, lecz gdy się ono pojawiło atakujący szybko dostawali piłki z powrotem pod swoje nogi. Z biegiem czasu gospodarze zaczęli coraz lepiej przyjmować i atakować. Skutkami był set 3, w którym wypracowali sobie ok. 5 pkt. przewagi, której do końca seta nie oddali. Set 4 i 5. Bardzo dobre sety, które z przyjemnością się oglądało. Mocne ataki i szczelne bloki robiły wrażenie. W końcówkach walka punkt za punkt. 29:27 o ile dobrze pamiętam tak zakończył się set 4. Tie-break został zakończony z wynikiem 14;16 dla Marklowic kolejnym dobrym blokiem.
Za pierwsze dwa sety sędziemu Michałowi Pordzik spokojnie można wystawić ocene 6. Byliśmy pod wrażeniem jego dokładnego sędziowania. Jednak nie wystarczyło długo czekać, aby sędzia obniżył poziom, który godnie reprezentował. Z naszej strony gra fair (czyt. przyznawanie się etc.) Nie wystarczało sędziemu, aby przyznawać, lub nie widzieć prostych błędów gospodarzy. W jednej akcji o ile dobrze pamiętam, aż trzy piłki wystawione przez rozgrywającego były nieczyste. Podobno sędzia nie widział. Jeszcze kilka podobnych sytuacji znalazłoby się. Jak dla mnie za całokształt ocena 4.

Dziękujemy chłopakom z Eks Żernica II Team za dobre widowisko, walkę z obu stron. Powodzenia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siatkówka amatorska”