Rybnicka Amatorska Liga

Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: izmail »

Jedynka Jankowice II - Dwójka Świerklany Projtrans 3-2

Mecz na szczycie naszej Ligi. Było wszystko co w siatkówce piękne. No na pewno było ciekawiej niż na Narodowym ... ;) Kto nie był niech żałuje. Obie drużyny pokazały, że są pretendentami do meczu finałowego 11 maja.
Sędzia Dredd
Dziki
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2010, o 07:56
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Dziki »

Arek_rybnik pisze:
Miałem na myśli etap gdy startuje drugi etap, w punktowaniu meczy nic się nie zmienia. Jak dobrze wiesz na start tego etapu nie zostały przeniesione całe punkty jakie zebrały drużyny, ani też nie wystartowały z zerowym dorobkiem punktowym, start odbył się z punktami przeliczonymi wg tego jak wyszły mecze z drużynami w "swojej czwórce".

Mam nadzieję że jasno to opisałem.

Chłopie co ty pierniczysz? To rozwiązanie jest najbardziej sprawiedliwe i zapewnia że pod koniec 2 etapu rozgrywek wyniki będą obiektywne. Co twoich obecnych rywali obchodzi jakie miałeś drużyny w pierwszym etapie i jakie padły wyniki skoro oni już z wami nie grają w grupie ogonów. Trza było wygrać wszystkie mecze, a nie dawać dupy, a teraz biadolić że to system punktacji was wyruchał. Opanuj się. Dziwne że na zebraniu szefów drużyn to tylko wy mieliście z tym problem. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arek_rybnik
Posty: 125
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 09:35
Płeć: M
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Arek_rybnik »

Słuchaj no Dziki skądkolwiek jesteś

Po pierwsze bardzo trafny nick sobie nadałeś,
Po drugie nie mam do nikogo pretensji i nie biadolę,
Po trzecie po to jest forum aby dyskutować (od łac. discussio, aby to omówić) – jeden ze sposobów wymiany poglądów na określony temat, popartych argumentami...
Fundacja ER
Dziki
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2010, o 07:56
Płeć: M

Re: Punktowanie i Spadki do 2 ligi

Post autor: Dziki »

Kuba Volley Katowice pisze:
Cugu pisze:Jeśli już nad czymś mamy dyskutować to uważam że nad kwestią spadku z 1 ligi. Był w tym roku przypadek że jedna z drużyn grających w 1 lidze się nie zgłosiła do rozgrywek. Wg mnie zapis że w takim wypadku jedna z dryżun, które powinny spaść do 2 ligi automatycznie wchodzi na ich miejsce jest bez sensu. Jeśli grali cały sezon słabo to znaczy że zasłużyli na spadek i tyle. Zamiast tego powinna wejść 3 w kolejności drużyna z 2 ligi bo zajmując takie miejsce udowodniła że cały sezon walczyła o ten awans. W zeszłym roku weszły 2 drużyny, które jak teraz widać były bardzo mocne i namieszały w 1 lidze i gdyby weszła też i 3 to mysłe że okolice połowy tabeli i dla niej byłyby bardzo prawdopodobne. A tak drużyna która miała szczęscie i została w 1 lidze znowu po tym sezonie jest na samym dnie tabeli... Alternatywą jest dodatkowy mecz między tymi drużynami przed rozpoczęciem sezonu na którym by się okazało która z nich bardziej zasługuję na grę w lidze( dryżuna która powinna spaść albo dryzyna której minimalnie brakło do awansu). Wtedy ekipa która by wygrała powinna znaleźć miejsce w 1 lidze. To tylko taka moja sugestia;)
Zgadzam się w 100%. Jak ktoś spadł to spadł, ewentualnie dodatkowy mecz w takiej sytuacji pomiędzy trzecią ekipą z drugiej ligi a spadkowiczem.
Już drugi raz mnie dziś ktoś wnerwia.
W sezonie w którym Okis Gaszowice Nieszporek Motocykle wywalczyło sobie awans do 1 ligi, to w rundzie zasadniczej wygraliśmy 18 meczy z czego 16 pod rząd na 22 możliwe. I to z przeciwnikami z którymi wy teraz gracie od 2 sezonów. A to że się z różnych powodów skład delikatnie posypał i w I lidze graliśmy gorzej niż rok wcześniej to już inna historia. Jak byście byli tak dobrzy jak my to już od roku bylibyście w I lidze. Poziom sportowy w I lidze różni się diametralnie od II ligi. I tak pewnie mi nie uwierzysz więc życzę ci abyście w tym roku się tam dostali i sprawdzili na własnej skórze. Jak uzbieracie 14 punktów to odszczekam to co właśnie napisałem.
Co do regulaminu, nikt go nie zmienia w trakcie sezonu, czasem ktoś ma szczęście a czasem pecha, bywa, ale to nie powód by płakać nad rozlanym mlekiem " bo mi się nie udało awansować rok temu"

A co do ciebie Kuba Katowice jesteście jeszcze troszeczkę za krótko w tej lidze aby się wypowiadać na temat regulaminu, pokory trochę.

PS Pozdro i gratulacje dla Leonów za dzisiejszy mecz, dobre widowisko, .......mecz powinien się zakończyć zgoła innym wynikiem ale trudno,
Dziki
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2010, o 07:56
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Dziki »

Arek_rybnik pisze: Po trzecie po to jest forum aby dyskutować (od łac. discussio, aby to omówić) – jeden ze sposobów wymiany poglądów na określony temat, popartych argumentami...

No właśnie chłopie, "popartych argumentami" jakie są wasze argumenty???

Bo moim jest to "jakbyście wygrywali mecze to mielibyście dużo punktów" jakie to banalnie proste, może się mylę?
CaMeLoTh
Posty: 423
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 16:06
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: CaMeLoTh »

A ja mam pytanie co do nowego punktu regulaminu. Opis meczu koniecznie musi być mail-em czy może dalej być na forum ??? Co do wczorajszego meczu Kredytów z Top Tenami. Mecz bardzo falował zarówno w Naszym wykonaniu jak i w wykonaniu gości. Set pierwszy to początkowa walka punkt za punkt potem coś się zacina ni musimy gonić Top Tenów, niestety bez powodzenia. W secie drugim to znów my nadajemy tempo i wygrywamy seta. Set trzeci znów pada naszym łupem i już mamy nadzieję na 3 punkty jednak Top Teny wykorzystują nasze słabości i doprowadzają do tie breaka, w którym niestety nie jesteśmy już w stanie podjąć walki i przegrywamy. Mecz według mnie bez większej spiny, zresztą grali w większości starzy znajomi. Nie wiem skąd tak niska ocena Mariana bo prawdę mówiąc nie przeszkadzał w meczu ale to już ocena gości.
Poglądy i opinie zawarte w powyższym poście są poglądami prywatnymi i należą tylko i wyłącznie do autora postu oraz nie mogą być brane pod uwagę jako poglądy i opinie osób w jakikolwiek sposób związanych z autorem.
Prawda jest jak d..a - każdy ma swoją
Awatar użytkownika
Arek_rybnik
Posty: 125
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 09:35
Płeć: M
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Arek_rybnik »

Dziki pisze:
Arek_rybnik pisze: Po trzecie po to jest forum aby dyskutować (od łac. discussio, aby to omówić) – jeden ze sposobów wymiany poglądów na określony temat, popartych argumentami...

No właśnie chłopie, "popartych argumentami" jakie są wasze argumenty???

Bo moim jest to "jakbyście wygrywali mecze to mielibyście dużo punktów" jakie to banalnie proste, może się mylę?
Argumentem jest to że chciałbym aby wysiłek drużyny która zagrała 14 meczy był oceniany za 14 a nie za 6. To że sobie kalkulujecie kto będzie w pierwszej, a kto w drugiej czwórce to jest ten super sprawiedliwy podział ?
A teraz kolego zacytuję Ciebie "Bo moim jest to "jakbyście wygrywali mecze to mielibyście dużo punktów" jakie to banalnie proste, może się mylę" - nie mylisz się i do tego zmierzamy, chcemy aby wygrane mecze docenić to jest mój argument.

p.s. nie czepiaj się Kuby bo nie da się pierwszego sezonu od razu zagrać w I lidze, a po drugie wydaje mi się że maja troszkę więcej niż 14 punktów w I lidze, chyba że mam jakieś omamy wzrokowe.
Fundacja ER
Awatar użytkownika
Simon_says
Posty: 302
Rejestracja: 23 wrz 2007, o 19:19
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Simon_says »

Co do meczu Kredytów z Top Ten - Wielbłądowi chyba coś się pomyliło, albo środki farmakologiczne, które przyjąłem przed meczem były cholernie mocne ;) Według tego, co sobie rai moja pamięć - wiem, wiem, wiekowy już jestem, mogę nie pamiętać :) - seta pierwszego wygrali jednak gospodarze 25:20, w drugim 18:25 dla Dziesiątek, set trzeci 25:21 dla (para)bankowców ;) , w czwartym ( i tu już pewny nie jestem) 19:25 dla TT i topteniak (również chyba) 8:15. Mecz, rzeczywiście w fajnej atmosferze - spotkanie po latach na parkiecie (ostatni mecz przeciwko sobie zagraliśmy 20.10.2008 - Kredyty nazywały się wtedy jeszcze Pizzeria Kiler), bez punktów zapalnych - w usypiającej wręcz atmosferze. I tu przechodzimy do oceny sędziego - ocena 3 jest oceną DOSTATECZNĄ, co oznacza, że sędzia nie zapisał się w żaden wyróżniający sposób in plus czy in minus, popełnił jednak kilka błędów, które przy innym temperamencie drużyn mogły skutkować stanem zapalnym (vide sytuacja z końca trzeciej odsłony, gdzie dopiero trzecia decyzja okazała się słuszna i zgodna z przepisami), nie widział przejść pod siatką (miałem wrażenie, że wcale nie zwracał uwagi na ten element gry), sufit też był za wysoko, żeby zobaczyć, że piłka go dotyka, itp. Zgadzam się z tezą, że jeden sędzia nie ma prawa widzieć wszystkiego - i nie mam pretensji o jakieś auty, czy ataki po bloku (zresztą takich sytuacji nie było wiele), ale nad takim elementem jak przejście dołem sędzia musi panować, bo to ważne ze względu na bezpieczeństwo zawodników (ponadto większość sędziów naszej ligi nieźle sobie z tym radzi). Reasumując - Marian posędziował nieźle, bez fajerwerków, ale nie na tyle DOBRZE, by dostać notę 4 (dodam jeszcze, że ocenę uzgodniliśmy w drodze głosowania i ocena 3 przeważyła nad 4 jednym zaledwie głosem - oczywiście wpływ na to mogło być miejsce głosowania: Amanis, nad kuflem piwa, w przerwie oglądania meczu naszych, pożal się Boże, kopaczy :) ).
Dziękuję Kredytom za sympatyczny mecz, Marianowi życzę lepszej dyspozycji w następnym spotkaniu i do zobaczenia w naszej pieczarze, która, chociaż jest bardzo podobna do górzystej (po jednej stronie boiska jest górka, która cały czas nas fascynowała, nie pozwalając się skupić na grze :) ) sali Kredytów, to jest jednak jej miniaturą :)
Czas na kobiecą siatkówkę! - http://www.mkszorza.pl
x_Mario_x
Posty: 160
Rejestracja: 16 paź 2010, o 09:49
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: x_Mario_x »

Impacto LKS Chałupki vs Jedynka Jankowice 3:0

I Set: Zaczynamy bardzo dobrze bo od prowadzenia 4:0, później powoli goście gonią i dochodzą nas na 2 punkty, 8:10. Następnie my znów uciekamy na 4 punkty i tak przez cały set. Pierwsza odsłona spotkania kończy się naszą wygraną 25:21.
II Set: Set zaczyna się całkowicie odwrotnie to goście z Jankowic prowadzą na początku 0:3 później wyrównujemy po 12:12 i na zagrywkę wszedł zawodnik z nr 4 i lekkimi ale zdradliwymi serwami nabija pare punktów i jest 12:16, my czując zagrożenie przegranego seta bierzemy czas i zaczynamy odrabiać ze 100% skutecznością i końcówka seta należała do nas 25:20.
III Set: W tym secie było najwięcej walki punkt za punkt i każda drużyna nie oddawała łatwo żadnej piłki, w końcówce było 24:18 dla nas ale my nie potrafiliśmy 3 piłek z rzędu skończyć ale na całe szczęście jedna dobra akcja nam tylko wystarczyła i wygraliśmy 25:21.

Dzięki za fajną gre, nie było kłótni widać małe roszady w ekipie JJ. W głównej mierze koledzy z jedynki przegrali mecz poprzez dużo zepsutych zagrywek i troche zbyt wolno rozgrywanych piłek przez co my mieliśmy ułatwione zadanie skakania do podwójnego bloku, i też dobrze że zawodnikowi z nr 4 tylko w drugim secie przy jednej zagrywce siedziała mu piłka bo tak zawsze siatka albo aut, a ten zawodnik zawsze w kazdych naszych meczach przysparzał nam sporo kłopotów. :) Też trzeba powiedzieć że dobrze grają w obronie Jankowice tylko gorzej z odbiorem zagrywek. A teraz czekają nas większości wyjazdy na niezbyt fajnych jak dla nas salach 2xJankowice i Suszec :D


Do Arek_Rybnik - Dziki jest z OKiSu Gaszowice :)
I jeszcze raz co do systemu rozgrywek to... najbardziej burzyć się to byśmy mogli my, bo gdyby nie strata 1 punktu z Rydułtowami to gralibyśmy w grupie o awans. Tak więc nie ma zlituj tylko trzeba grać cały sezon :) Mamy nadzieje że w nastepnym sezonie wreszcie awansujemy! ^^
Ale też Arek ma racje po to jest forum żeby każdy sobie mógł wypowiedzieć na ten czy inny temat. Tylko że byle by bez pyskówek, chamskich docinek itp. ;)


O i właśnie podpisuje sie pod pytaniem Camelotha z Kredytów... Opis meczu koniecznie musi być mail-em czy może dalej być na forum?
Bo ja i domniemam większość pisze opisy meczów na forum (niekoniecznie tego samego dnia co był mecz ale na drugi dzień większość coś tam napisze odnośnie meczu)
Impacto LKS Chałupki - Mario "7"
tomek_edytor
Posty: 171
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 13:04
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tomek_edytor »

W tabeli II ligi jest błąd, Żernica ma 9 meczy!
CaMeLoTh
Posty: 423
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 16:06
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: CaMeLoTh »

Simon być może mi się trochę pokiełbasiło ale to z powodu bólu kostki ;) . Ale ogólny sens jest zachowany.
Poglądy i opinie zawarte w powyższym poście są poglądami prywatnymi i należą tylko i wyłącznie do autora postu oraz nie mogą być brane pod uwagę jako poglądy i opinie osób w jakikolwiek sposób związanych z autorem.
Prawda jest jak d..a - każdy ma swoją
Cugu
Posty: 79
Rejestracja: 15 gru 2011, o 22:55
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Cugu »

Sie odezwał chłopek z motorków;p Trzeba troche rozkręcić to forum:d Po 1 cwaniakujesz katowicom a was do nich dzielą lata świetlne w poziomie gry, a katowice to nie dość że bardzo dobra ekipa to jeszcze bardzo sympatyczna i pozdrawiamy chłopaków i mamy nadzieje że jeszcze się z nimi spotkamy i zagramy znowu sety do 40 punktów:D W sezonie kiedy awansowaliście to graliśmy ze sobą tylko my wtedy w innych ekipach i jakoś sobie nie przypominamy żeby ktoś oprócz waszego atakera grał przyzwoicie;p GAF was w zeszłym roku uratował i tyle. Nam to nic dało ale TOP TEN na tym stracił a chłopaki grają fajną siatkówke i napewno by dna tabeli nie okupowali:) Co do katowic to nie liczy się staż tylko jakość dryżyny a chłopaki ją mają i 3 miejsce zasłużenie jest ich. Tylko bić chłopakom brawo:) Marklowice i No Pain w tym roku są drużynami nowymi ale bardzo solidnymi o myślę że one w przeszłym roku zrobią kolejne przetasowania w 1 lidze. Pozdro ludziki:)
tomek_edytor
Posty: 171
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 13:04
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tomek_edytor »

Co do meczu Kredyty - TT, ocena dla pana sędziego to jest jakaś kpina? Proszę to też poprawić, musiała wkraść się omyłka.
Dziki
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2010, o 07:56
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Dziki »

Arek_rybnik pisze:
p.s. nie czepiaj się Kuby bo nie da się pierwszego sezonu od razu zagrać w I lidze, a po drugie wydaje mi się że maja troszkę więcej niż 14 punktów w I lidze, chyba że mam jakieś omamy wzrokowe.
pierwsza część mego posta była do Cugu i jego żali....... naprawdę życzę Lubomi aby awansowała do I ligi wtedy otworzą im się oczy a zamkną inne części ciała,,

normalnie aż mnie ciągnie do 2 ligi...hahahahahhah pozdrawiam wszystkich powodzenia
Cugu
Posty: 79
Rejestracja: 15 gru 2011, o 22:55
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Cugu »

NIe bój żaby ja ten pomysł Tadosowi i reszcie ekipy podrzucę a myślę że większość ekip będzie za tym;) Tak apropos to już graliśmy z masterami 1 ligi i przegrywaliśmy na przewagi mecze;) A ciągnąć was tam nie musi- wy już tam jesteście:D
Dziki
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2010, o 07:56
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Dziki »

Cugu pisze:NIe bój żaby ja ten pomysł Tadosowi i reszcie ekipy podrzucę a myślę że większość ekip będzie za tym;) Tak apropos to już graliśmy z masterami 1 ligi i przegrywaliśmy na przewagi mecze;) A ciągnąć was tam nie musi- wy już tam jesteście:D
Powstrzymam się od polemiki, nowy sezon już tak blisko,
ursinio
Posty: 248
Rejestracja: 16 wrz 2010, o 12:38
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: ursinio »

Witka
JJ II - DŚP - 3:2
Słów parę o meczu który od kilku sezonów zwiastuje koniec fazy zasadniczej 8-)
Choć jedna i druga ekipa w niepełnych składach ze wskazaniem na mistrzów ( większe braki w pierwszej szóstce ) , ale jak wiemy u nich wszystkie szóstki są groźne :( obie ekipy mocno skoncentrowane przystępują do gry od pierwszego gwizdka.
1 set - gra wyrównana do samego końca , raz jedna , raz durga drużyna robi parę punktów . W połwie seta goście odjeżdzają , ale udaje nam się ich dogonić , a nawet przegonić o 1 punkt . Niestety końcówka na przewagi dla DŚP .
2 set - gramy od początku z paroma punktami w zapasie do samego końca wygrywając chyba do 22.
3 set - podobny do pierwszego , do połowy po równo poźniej my odjeżdzamy na parę punktów myśląc żę spokojnie się wygra . Goście nas doganiają przy stanie 24:24 ! Na całe szczęście udaje nam się wygrać na przewagi.
4 set - DŚP zaczyna spokojniej - u nas wkrada się nerwowość i płyniemy chyba do 19 !
5 set - zaczynamy od wysokiego "C" - 6:0 - później krótka przerwa spowodowana małym zamieszaniem - żółta kartka dla naszego zawodnika przerywa serię punktów 7:1 i jedziemy dalej . Przy stanie 10:2 niby już pełna kontrola ( ale jakoś wspomnienia z poprzedniego finału :o ) nie pozwalają na rozluźnienie - na całe szczęście powtórki nie było i jednak dowozimy wygraną do końca !
Dzięki za mecz .
Pozdro
ursinio ;)
tomek_edytor
Posty: 171
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 13:04
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tomek_edytor »

Ja myślę, że nie ma co się kłócić z Dzikim. Różnica poziomów między 1. i 2. ligą jest tak ogromna, że podejrzewam, że drużyny, które awansują do 1. ligi w w następnym sezonie z niej spadną z kretesem, natomiast OKIS jeśli spadnie, to prawdopodobnie wygra wszystkie mecze w 2. lidze. Taka jest sytuacja i nie ma co się obrażać.
novotny
Posty: 30
Rejestracja: 16 gru 2011, o 12:49

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: novotny »

tomek_edytor pisze:... Różnica poziomów między 1. i 2. ligą jest tak ogromna, że podejrzewam, że drużyny, które awansują do 1. ligi w w następnym sezonie z niej spadną z kretesem, natomiast OKIS jeśli spadnie, to prawdopodobnie wygra wszystkie mecze w 2. lidze...
Rozumiem Tomku, że napisałeś tego posta jako impuls do dyskusji na wywołany przez ciebie temat.
Nie chciało mi się oglądać tego dalej jak 3 sezony wstecz, ale jedynym przykładem potwierdzającym twoją teorie jest zespół z nędzy który w 2009-10 dostali się do pierwszej ligi, aby spaść i z pierwszego miejsca wrócić w sezonie 2011-12.

Albion i JJ po spadku uplasowały się na 9, 10 miejscu w 2 lidze, Olimpia rok później spadając również 9 miejsce, a i w tym sezonie Kredyty nie sieją takiego postrachu jak zakładasz w twoim poście (zresztą sami ograliście ich 3:0).

Wyniki mówią jedno, ale wszyscy wiemy, że rzadko która drużyna występuje w obu ligach w tym samym składzie. Co nie zmienia faktu, że zakładanie w ciemno że drużyna z dołu tabeli pierwszej ligi gra lepiej niż drużyna z góry tabeli II ligi.
tomek_edytor
Posty: 171
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 13:04
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tomek_edytor »

Sarkazm jest dla inteligentnych ;)
Ja nie wywołałem tego tematu, coś Ci się pokiełbasiło.
Statystyki mówią same za siebie, w I lidze jest 12 zespołów, a w II jest 17 zespołów. Od razu widać która jest lepsza.
Niech żyje II liga!
Kamiljan
Posty: 283
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 23:06
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Kamiljan »

Cugu pisze:Sie odezwał chłopek z motorków;p Trzeba troche rozkręcić to forum:d Po 1 cwaniakujesz katowicom a was do nich dzielą lata świetlne w poziomie gry, a katowice to nie dość że bardzo dobra ekipa to jeszcze bardzo sympatyczna i pozdrawiamy chłopaków i mamy nadzieje że jeszcze się z nimi spotkamy i zagramy znowu sety do 40 punktów:D W sezonie kiedy awansowaliście to graliśmy ze sobą tylko my wtedy w innych ekipach i jakoś sobie nie przypominamy żeby ktoś oprócz waszego atakera grał przyzwoicie;p GAF was w zeszłym roku uratował i tyle. Nam to nic dało ale TOP TEN na tym stracił a chłopaki grają fajną siatkówke i napewno by dna tabeli nie okupowali:) Co do katowic to nie liczy się staż tylko jakość dryżyny a chłopaki ją mają i 3 miejsce zasłużenie jest ich. Tylko bić chłopakom brawo:) Marklowice i No Pain w tym roku są drużynami nowymi ale bardzo solidnymi o myślę że one w przeszłym roku zrobią kolejne przetasowania w 1 lidze. Pozdro ludziki:)
Cugu chłopie takimi postami jak wyżej, pokazujesz jak mało wiesz o siatkówce i I lidze.
Po pierwsze - W siatkówce nie istnieje stwierdzenie "napewno", jak również na pewno :)
Po drugie - Różnica pomiędzy I a II ligą to nie 12-13 miejsce w tabeli po sezonie. Powie Ci to każdy kto kiedyś zagrał sezon w I i II lidze. Po twoich wypowiedziach śmiem twierdzić, że Ty nie miałeś tej przyjemności, jednak z całego serca Ci tego życzę.
Radzę Ci również nie jeździć tak po OKiSie i po tych zmotoryzowanych zawodnikach. Dyskredytujesz chłopaków chociaż w sezonie gdy grali z Twoją drużyną (Jaką?) wygrali podajże 18 meczy z rzędu i zasłużenie awansowali. Po sezonie Dziki dostał najlepszego przyjmującego II ligi za to Wojtek najlepszego sypacza, więc wstrzymaj się z określeniami kto jak grał gdy oceniasz ich grę po 1-2 meczach, może po prostu grając z wami nie było powodu by pokazać najlepszą siatkówkę ?
Co do stażu drużyny to znów się mylisz. Staż drużyny jest bardzo ważny, jednak nie w danej lidze, lecz gry razem, danym składem. Patrząc po historii Katowic ten staż jest spory.
Mam jednak nadzieję, że masz rację co do drużyn z Marklowic i Żor, Niech awansują i zamieszają, będzie ciekawiej, niech ta liga będzie jeszcze bardziej wyrównana niż w tym roku. Czas pokaże.
Cugu pisze:NIe bój żaby ja ten pomysł Tadosowi i reszcie ekipy podrzucę a myślę że większość ekip będzie za tym;) Tak apropos to już graliśmy z masterami 1 ligi i przegrywaliśmy na przewagi mecze;) A ciągnąć was tam nie musi- wy już tam jesteście:D
Jeśli tak świetnie wam idzie z "masterami 1 ligi" to dlaczego was tam nie ma ? Gracie również w słabszej lidze czyli Wodzisławskiej, tam również próżno was szukać w czołówce 7 miejsce na 11 drużyn to nie szczyt marzeń. Katowicom w zeszłym sezonie w 2 meczach urwaliście seta, trochę słabo. Prawisz kazania OKiSowi a oni wygrali mecz z Katowicami. Dodam jeszcze tylko, że Katowice się wzmocniły przed sezonem w I lidze.
Niestety w większości przypadków gdy jakaś drużyna spadała z I ligi, w następnym sezonie była wrakiem, grała inną nową szóstką, niestety gorszą i mniej doświadczoną i wyglądało to jak wyglądało. Na szczęście mamy Nędzę, gdzie chłopaki po spadku jeszcze się wzmocnili, wrócili i zrobili wynik. Za to czapki z głów dla Janusza i spółki :)

Proszę Cie Cugu jeśli jeszcze kiedykolwiek będziesz chciał skrytykować jakiś zespół, zagraj przynajmniej sezon w tej samej lidze co dana drużyna i zajmij wyższą lokatę w tej lidze niż ten zespół.
Jeśli będziesz miał ochotę odpowiedzieć mi na tego posta zrób to tylko wtedy, jeśli będziesz miał jakieś konkretne argumenty. Jeśli jednak będziesz odpowiadał tylko po to by mnie wyśmiać, obrazić czy zdyskredytować nie odpisuj, zrób to osobiście np w sękatej po sezonie. Siądziemy(ewentualnie postoimy) przy złocistym i sobie wszystko wyjaśnimy. Nie bądź kolejnym anonimowym graczem który będzie chciał np skomentować moją grę i nawet się nie podpisze. Chyba lepiej sobie wszystko wyjaśnić oko w oko.

Jeśli chodzi o system to myślę, że najbardziej sprawiedliwe były by Baraże, które by się grało przed rozpoczęciem sezonu zasadniczego, już z zawodnikami zgłoszonymi na nowy sezon. Jednak chyba nie chcemy ograniczać dostępu do 1 ligi. Niech każdy spróbuje swoich sił i nabierze jakże cennego doświadczenia.

Pozdrawiam
Mały
Beer Team
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku*wić to już żaden problem...

Pozdrawiam
Mały
Awatar użytkownika
BosSs
Posty: 506
Rejestracja: 3 paź 2008, o 16:39
Płeć: M
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: BosSs »

Według mnie system rozgrywek w 2 lidze jest dobry i może zostać na następny sezon. Jedynie co bym zmienił, to rozstawił drużyny według miejsc, które zajęły w tym sezonie + dodać drużyny nowe. W tym sezonie w tej materii był tylko pech, że zostały rozlosowane do jednej grupy 5 mocnych zespołów, które podejrzewam, że zajęły by pierwsze 5-6 miejsc w 2 lidze.Rozstawienie drużyn według miejsc na koniec sezonu zapobiegło by takiej sytuacji.

Np. spadają dwie drużyny z 1 ligi to nie trafiają na siebie tylko od razu jedna do grupy A druga do grupy B, potem miejsce 4 do grupy A, miejsce 3 do grupy B itd ... wiadomo :)
:)
Cugu
Posty: 79
Rejestracja: 15 gru 2011, o 22:55
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Cugu »

Mówiłem na początku że chce rozgrzać trochę forum i to mi chodziło:d Zgadzam się z tobą- mało wiem o 1 lidze ale już 2 razy graliśmy na finałach miast śląska i wiem jaka jest różnica między tymi ligami - bardzo prosta w 1 lidze grają zawodnicy bardziej ograni którzy popełniają mniej błedów i tym wygrywają. Chwała im za to:) Mówisz o naszym wyniku w wodzisławiu w tym roku a byłes na chociaż jednym meczu? W tym roku wodzisław był sprawdzianem dla rezerw i jak widać wszystkiego nie przegrali:) Zobacz sobie nasze wyniki z poprzednich lat gdzie graliśmy tam na poważnie i se zobacz że Marko w ostatnio w finałach śląska prawie ograło mistrza 1 ligi rybnickiej. Widziałes jaki skład ma jedna z drużyn która gra w tym sezonie w wodziu? Bebiki na każdej pozycji mają świetnego gracza plus na ataku Marcin Grygiel. Zgodzę się wodzisław jest słabsza ligą ale licząc od 3 pierwszych miejsc w dół. Nie gramy niczego specjalnego ale jak jesteśmy w komplecie to przeciwnik się musi napocić. Dziki na mnie wyjechał wiec mu też dowaliłem i tyle a napisałeś na końcu swojego posta o barażach a mi tylko o to chodziło w moim 1 poście wiec nie wiem po co tyle zamieszania:) Oczywiście w sękatej siadziemy przy piwku( chociaż preferuje flaszke) i pogadamy:) A i zobacz sobie że wygraliśmy z Nędza u nich z nasza pani Libero w 1 składzie:D Ach co to był za mecz:D
Cugu
Posty: 79
Rejestracja: 15 gru 2011, o 22:55
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Cugu »

Boss tylko w tym roku właśnie takie rozstawienie miało miejsce tylko że doszło kilka całkowicie nowych dryżyn i tak się złożyło że te najmocniejsze zostały do grupy B dolosowane i się zrobiło 5 mocnych ekip w jednym worku. Niestety takich sytuacji nie unikniesz w nowym sezonie a już mam przeciek że nań znowu się szykuje całkiem nowa drużyna z mocnymi zawodnikami mierząca w lige 1. Jedyna szansą na wyrównanie sił w grupach byłby turniej przed rozpoczęciem zmagań i wtedy nowe siły poszczególnych ekip zostałyby zweryfikowane po przerwie wakacyjnej. Ja jestem tylko ciekawy co zrobiliście Tomkowi z edytora(no paina) że jest teraz taki potulny. Myślałem że mnie wesprze w rozgrzaniu forum a on teraz tylko przytakuje i chwali wszystkich;p Może nasza Pola go utemperowała po jego zalotach:d
Jajens
Posty: 85
Rejestracja: 18 lis 2011, o 23:58

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Jajens »

Cugu pisze:Bebiki na każdej pozycji mają świetnego gracza
No Kamil jak by nie było to Ci kolega słodzi :] 8-)
Cugu
Posty: 79
Rejestracja: 15 gru 2011, o 22:55
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Cugu »

A czyli Kamil to ich środkowy:d Chłopie masz wzrost i bary:D
x_Mario_x
Posty: 160
Rejestracja: 16 paź 2010, o 09:49
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: x_Mario_x »

Do Grzegorza Ś. :P - tak jak mówi Cugu i ja też w poprzednim poście w tym roku tak było z dolosowaniem i rozstawieniem patrz (i inni co myślą że tak nie było):
Grupa A
Kredyty (spadkowicz z I Ligi)
Strzelec (4 miejsce)
Edytor (6 miejsce)
Skok (8 miejsce)
JJ (11 miejsce jako że Olimpia odpuściła)
Albion (13 miejsce)
JJIII - dolosowani
Kuźnia - dolosowani
EKS - dolosowani

Grupa B
Top Ten (3 miejsce, bo nie było OKiSu)
Impacto (5 miejsce)
Silesia (7 miejsce)
Catering (10 miejsce, jako że Olimpia odpuściła)
FER (12 miejsce)
No Pain - dolosowani
Volleyball - dolosowani
Old Stars - dolosowani

Tak więc wszystko jest/było jak należy :P

Do Cuga - nie wywołuj znów Tomka, po prostu popisał głupoty na początku pośmialiśmy sie, potem zaczął pisać normalnie i jest ok, tak więc nie ma co prowokować bo znów jakaś regina albo ktoś podobny będzie zaśmiecać forum i wprowadzać niepotrzebną złą atmosfere. A Kamila (Małego) powinieneś znać bodajże wcześniej bo 3 sezony temu też chyba grał w Wodzisławskiej z tego co pamiętam :P

Aa i jeszcze odnośnie Katowic że aniby nie mają stażu w lidze i nie powinni sie wypowiadać, po to jest te forum i ta liga jest stworzona po to aby każdy mógł coś powiedzieć bez złośliwości masz jakieś pomysły mów sie omówi, a to że drużyna gra 2 sezon to nie znaczy że nie może głosu zabierać, a w szczególności drużyna co jest jedną z tych że tak powiem: wporzo.
Chociaż co do jednego sie zgodze jak nie grał nikt w pierwszej lidze i na odwrót to niech sie nie wypowiada "atakując" kogoś.

No to tyle :D 8-)
Impacto LKS Chałupki - Mario "7"
Kamiljan
Posty: 283
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 23:06
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Kamiljan »

Cugu pisze:Mówiłem na początku że chce rozgrzać trochę forum i to mi chodziło:d Zgadzam się z tobą- mało wiem o 1 lidze ale już 2 razy graliśmy na finałach miast śląska i wiem jaka jest różnica między tymi ligami - bardzo prosta w 1 lidze grają zawodnicy bardziej ograni którzy popełniają mniej błedów i tym wygrywają. Chwała im za to:) Mówisz o naszym wyniku w wodzisławiu w tym roku a byłes na chociaż jednym meczu? W tym roku wodzisław był sprawdzianem dla rezerw i jak widać wszystkiego nie przegrali:) Zobacz sobie nasze wyniki z poprzednich lat gdzie graliśmy tam na poważnie i se zobacz że Marko w ostatnio w finałach śląska prawie ograło mistrza 1 ligi rybnickiej. Widziałes jaki skład ma jedna z drużyn która gra w tym sezonie w wodziu? Bebiki na każdej pozycji mają świetnego gracza plus na ataku Marcin Grygiel. Zgodzę się wodzisław jest słabsza ligą ale licząc od 3 pierwszych miejsc w dół. Nie gramy niczego specjalnego ale jak jesteśmy w komplecie to przeciwnik się musi napocić. Dziki na mnie wyjechał wiec mu też dowaliłem i tyle a napisałeś na końcu swojego posta o barażach a mi tylko o to chodziło w moim 1 poście wiec nie wiem po co tyle zamieszania:) Oczywiście w sękatej siadziemy przy piwku( chociaż preferuje flaszke) i pogadamy:) A i zobacz sobie że wygraliśmy z Nędza u nich z nasza pani Libero w 1 składzie:D Ach co to był za mecz:D
Cugu wierz mi, że pojedyncze mecze na różnych turniejach o niczym nie świadczą. Za walkę jak równy z równym pkt nie dają, bo się sety w końcówkach przegrywa. Trzeba zagrać cały sezon.
Co do Wodzisławskiej to 2 drużyny nie świadczą o sile ligi. Marko to połowa JJ2 i jest 6 kwietnia faworytem, jednak trzeba zrobić wszystko by im to utrudnić. Więc jak to mówi klasyk: "Tanio skóry nie sprzedamy"
Forum można rozruszać, ale trochę mnie agresywnie, nie obrażając innych drużyn.
6 kwietnia zapraszam do kibicowania, mam nadzieję, że nam :P
Ostatnio zmieniony 25 mar 2013, o 21:02 przez Kamiljan, łącznie zmieniany 2 razy.
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku*wić to już żaden problem...

Pozdrawiam
Mały
tomek_edytor
Posty: 171
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 13:04
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tomek_edytor »

Kamiljan pisze:Po pierwsze - W siatkówce nie istnieje stwierdzenie "napewno", jak również na pewno
Kamiljan pisze:Cugu wiesz mi, że pojedyncze mecze na różnych turniejach o niczym nie świadczy.
Cugu, wieszysz mu? Jan Miodek naszego forum :D
Cugu
Posty: 79
Rejestracja: 15 gru 2011, o 22:55
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Cugu »

Jasne że nie:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siatkówka amatorska”