Rybnicka Amatorska Liga

Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

SPOZA ANTENY-BIGOS, czyli PRZEGLĄD TYGODNIA

Post autor: izmail »

Cotygodniowy przegląd wydarzeń w naszej Lidze. 8 kolejek za nami, rozegraliśmy już 106 meczów.

PONIEDZIAŁEK: I Liga. Jedyne określenie - dzień niespodzianek. Top Ten zdecydowanie pokonuje u siebie Jedynkę Jankowice II. Fakt, faktem "Ursusy" goluśką szóstką bez kilku kluczowych graczy na swoich pozycjach, ale ... wynik poszedł w świat. Typerzy robili wielkie oczy :o, ale takie są fakty. MVP meczu Artur Duda, który mam nadzieję doszedł już do siebie po kontuzji. Podobnież do "Kawoszy" przyjechał brązowy medalista poprzedniej edycji Ligi i Pawłowice również wygrywają, ale 3-1. Po pierwszej, przegranej partii gospodarze zwierają szyki i wygrywają następne 3 partie do 23, 22 i 20. MVP Michał Wołoszyn - to już druga nagroda dla środkowego "Kawowych". W II Lidze Utikom kontynuuje zwycięską passę. Przekonujące zwycięstwo 3-0 nad Fundacją EDF Polska. Póki co Fundacja spada coraz niżej w tabeli, a Utikom zameldował się nam na 4 miejscu. Po słabszym starcie pszowiki mocno w górę.

WTOREK: W I Lidze początek "maratonu" FOX'ów. Na boisku mistrzów Ligi Foxy niestety nie pograły. Wyniki setów pokazują jak wyglądał mecz. Krótko mówiąc dominacja Dwójki była mocno widoczna. Jak donosi Irek obie drużyny mecz "przeszły", z tym, że dla Dwójki był to spacerek, a dla gości (podejrzewam) mordęga. W meczu II ligi kolejną porażkę zalicza TKKF Szczygłowice. Na własnym terenie 0-3 z Edytorem. Jak pisze Przemek nikt i nic nie chciało w tym meczu im pomóc. Pewnie jedno co z reguły w takich momentach pomaga drużynie to przepracowane treningi.

ŚRODA: Kolejny mecz FOX;ów, tym razem u siebie i kolejna porażka 3-0, tym razem z Pawłowicami. Ponoć gra wyglądała już dużo lepiej, ale niestety, to było za mało. Michał pisze, ze założenia taktyczne spełnione, w III partii nawet prowadzenie 15-9, ale włącza się zagrywka gości i błędem własnym FOX'y kończą mecz. Ciekawie zapowiadało się u "Damonsów" gdzie przyjechało Proxeo Silesia Lubomia. Udał się gospodarzom rewanż za poprzedni sezon. Po wygranym I secie Proxeo wyrównuje. Ale w następnych 2 partiach "Damonsy" pewnie wygrywają. Set IV, to już pogrom do 15. W II Lidze obecny v-ce lider tabeli zdecydowanie wygrywa w Gorzyczkach 3-0. Właściwie nie ma co do środy dodawać, bo pewnie wygrywali faworyci.

CZWARTEK: Kolejne starcie beniaminków I Ligi, Marat gościł OKIS. 3-2, na słupku Los Marianos - i tyle wiemy. Szkoda :(. Udało mi sie dowiedzieć, że OKIS prowadził już 2-0, ale gospodarze w kolejnych partiach zaczęli świetnie bronić no i wygrali w sumie 3-2. W II lidze w starciu Albion Team z Impacto LKS Chałupki górą goście spod granicy. Mocna zagrywka, większa skuteczność pierwszej akcji - to były atuty przyjezdnych. Mam nadzieję, że kontuzja środkowego Albionów Pawła Pawłowskiego nie okazała się groźna. Pierwsze 2 partie zdecydowanie na korzyść gości, Albiony jednak podnoszą głowę w III partii i budzi się nadzieja, jednak w IV secie szybko gaśnie. 22-25 i koniec meczu. MVP Adrian Buchta - jak najbardziej zasłużenie. Czwarta nominacja. W Kuźni Raciborskiej zdecydowane, pierwsze w tym sezonie, zwycięstwo gospodarzy 3-0. A przy zwycięstwie Verdex'u MVP oczywiście Mikołaj Zawada.

PIĄTEK: Trzeci mecz, trzecia porażka 3-0 FOX'ów. Tym razem w Jankowicach, ale z beniaminkiem. Zdecydowane zwycięstwo gospodarzy. Mimo, jak pisze Miłosz, krótkich przestojów JJIII przeważała i pewnie wygrała. Kryzys formy w FOX'ach trwa nadal. W II Lidze arcyciekawy pojedynek w Świerklanach, gdzie obecny lider tabeli, NORD, podejmował Beer Team. Po 2 pierwszych partiach nic nie zapowiadało takich emocji. Pewne zwycięstwo gospodarzy, 2-0 i .... nagle zaiskrzyło po stronie gości. Dwa, następne sety to totalny przestój NORD'ów, porażka 2x do 17 !!! Beery pokazują to, co najlepsze w siatkówce. Jednak w decydującej partii NORD wraca do gry z pierwszych 2 setów i wygrywają do 7. MVP Marek Marchel. Fakt, kapitalnie 3mał przyjęcie, robił swoje w ataku. Znakomite zawody, w znakomitej atmosferze na trybunach i na boisku. W końcówce IV partii 2 żółte "tabletki uspokajające" studzą gorące głowy. Obie ekipy zostawiły wiele serca i zdrowia na parkiecie.

Tyle jeśli chodzi o minioną kolejkę. Na czele I Ligi zdecydowane prowadzenie już 2 ekip, nota bene mistrza i v-ce mistrza Ligi. Między miejscami 8-3 tylko 4 punkty różnicy. Tabelę nadal zamykają TT i FOX'y. W II Lidze podobnie; na czele NORD przed VRF'em. Pilchowice, a potem łapiący oddech Utikom. Na dole Jedynka Jankowice, Strzelec Gorzyczki i MUKS Wilhelm Szewczyk.

W nadchodzącym tygodniu szykuje się nam kilka szlagierów.
Już we wtorek na Piaski przyjeżdżają Katowice, no a w piątek, 13-go ( :D !!! ) GRAN DERBI, El Clasico naszej Ligi - Jedynka Jankowice II - Dwójka Świerklany Projtrans !!! Czy "Ursusy" podejmą godną walkę ??? Jak zaprezentuje się mistrz Ligi ???
W II Lidze we wtorek do Pilchowic zawitają "Kabareciarze', no, a w piątek szlagier w Świerklanach NORD - VRF !!! Prawdziwa wojna o fotel lidera II Ligi. Ciekawie powinno też być w Chałupkach. Impacto podejmie pszowski Utikom.
Kolejka niezwykle ciekawa, szykuje się wiele emocji.

Ale póki co - miłego weekendu :)
Sędzia Dredd
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: izmail »

Dziś sędzia naszej Ligi Klaudia Nagler-Skroban ma urodziny :D
Wszystkiego najlepszego Klaudia !!! !!! !!! :) :) :)
Sędzia Dredd
Awatar użytkownika
Zorro
Posty: 588
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 07:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Zorro »

Jarunio dołącza do życzeń, wszystkiego najlepszego Klaudynko, samych pogodnych dni, sto lat
Per Aspera Ad Astra
~ Z ~
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: izmail »

Wiem, że ciężko dziś przebić info o wyborze nowego rządu :D , ale póki co w pieczarze Top Ten zwyciężają "Damonsy" 3-1 :D
Sędzia Dredd
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: iron »

Jedynka "trójka" wciągnęła kawę nosem... W godzinę z prysznicem.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: izmail »

Wow :o, rzeczywiście taki wynik to niespodzianka !!! :o Jedynka, dwójka, trójka i po meczu, a ... "Kawowi" nie zdążyli się nawet zaparzyć :D ... no, no brawo dla JJIII. 8-)
Sędzia Dredd
Awatar użytkownika
Kuba Volley Katowice
Posty: 210
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 20:57
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Kuba Volley Katowice »

Prestige Jaruga-Rybnik Piaski - K.S. VOLLEY Katowice 0:3 ( 15,16,21) reszta jutro bo spożywamy ;)
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: izmail »

Póki co info na stronie o wynikach brak, ale "ligowa LAI" trzyma rękę na pulsie i informuje, że w szlagierze I ligi Prestige Jaruga Rybnik Piaski przegrywa u siebie 0-3 z KS Volley Katowice !!! !!! Katowiczanie gromią i gonią przewodzący w tabeli duet.
W II lidze Victoria Pilchowice pokonuje u siebie "Kabareciarzy" 3-2, a na Różańskiego Edytor "osuszył" "Piwoszy" 3-1. Jak donosi specjalny wysłannik właściwie to Edytor bardziej przegrał pierwszego seta niż Beer wygrał.
Sędzia Dredd
Awatar użytkownika
Simon_says
Posty: 302
Rejestracja: 23 wrz 2007, o 19:19
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Simon_says »

TOP TEN ZST Rybnik - Leśna Perła Damons Rybnik 1:3 (16-25, 25-18, 16-25, 12-25)
Wyróżniającym zawodnikiem był Kamil Łyczko. Sędzia Zygmunt Barylak.
Do pieczary zawitały Perły i spokojnie wypunktowały gospodarzy. Scenariusz w setach pierwszym i trzecim podobny – w miarę równo do połowy seta, później chłopcy z lasu wrzucają wyższy bieg i odjeżdżają. Set czwarty to już egzekucja Dziesiątek, które wyszły na niego bez wiary w efekt końcowy. Szkoda, bo ostatnia partia psuje ogólne wrażenie po całym, niezłym w naszym wykonaniu meczu. Zwłaszcza set drugi, zagrany odważnie i bez błędów pokazał, że jakiś potencjał w TT zaczyna się budzić. W partii tej Perełki nie były w stanie zatrzymać rozpędzonego pociągu z napisem TT, który zatrzymał się dopiero po ostatnim gwizdku Zygi w tej odsłonie. Zatrzymanie pociągu okazało się jednak całkowite i w dwóch kolejnych setach maszynista mógł już sobie tylko podłubać w nosie.
Dzięki LPDR za surową lekcję, coś tam już umiemy, ale, jako młoda i perspektywiczna ekipa ;) wciąż będziemy zbierać doświadczenia.
Czas na kobiecą siatkówkę! - http://www.mkszorza.pl
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

SPOZA ANTENY - SUBIEKTYWNA OCENA

Post autor: izmail »

Ciężko wskazać jakiś powód, dla którego Albion Team wczoraj przegrał kolejne spotkanie. Mam swoje 2 teorie i chętnie sie nimi z Wami podzielę. Początek meczu na to wogóle nie wskazywał. Albion'y od początku meczu uzyskują przewagę. 3-1, 11-8, 14-9, Jedynka gra nieskutecznie, troszkę nerwowo. Jednak po wziętym czasie coś w ich grze zaiskrzyło. Cierpliwie, bez jakichś fajerwerków, powoli gonią wynik. I właśnie cierpliwość jest pierwszym powodem, który wg mnie, wczoraj pomógł Jedynce Jankowice wygrać to spotkanie. Zaskoczyło mnie trochę ich ustawienie. Na sypie Maciek Michel, po przekątnej z gościem, którego zawsze kojarzyłem z grą na środku ;). Druga teoria również opiera się o sferę mentalną. Albiony wczoraj nie były drużyną. Jeden na drugiego "warczał", po nieudanych akcjach nie pomagali sobie tylko od razu pretensje. Nie szło wczoraj Jonaszowi i środkowym, w sytuacyjnych piłkach radził sobie Damian Kuczyński, ale to było za mało na prostą, ale bardzo skuteczną grę Jedynki.
Z siatkarskich elementów na uwagę na pewno zasługuje bardzo dobra zagrywka Seby Bogocza. To właśnie przy jego zagrywce Jedynka zaczęła odrabiać straty w I secie. Mam też nadzieję, że Seba nie odczuł po meczu konsekwencji swojego upadku na głowę. Wyglądało to groźnie. Dobrze na ataku radził sobie wspomniany wcześniej Michał Mielimąka. I, II linia - zaskakiwał nie raz swoimi atakami broniących gospodarzy.
Mecz nie stał na jakimś kosmicznym poziomie, ale było ciekawie.
Widzę, że wszystkie drużyny z Jankowic w tym sezonie w nowych strojach. I przyznać muszę, że kolorystycznie szare stroje II-ligowej Jedynki podobają mi się najbardziej. Ale to tylko subiektywna ocena sędziego Dredd'a ;).
Sędzia Dredd
CaMeLoTh
Posty: 423
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 16:06
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: CaMeLoTh »

Jeżeli nie ma błędu na stronie to set przegrany przez JJ II do 9 w meczu ze Świerklanami może trochę boleć. Czyżby jakiś większy kryzys ??
Poglądy i opinie zawarte w powyższym poście są poglądami prywatnymi i należą tylko i wyłącznie do autora postu oraz nie mogą być brane pod uwagę jako poglądy i opinie osób w jakikolwiek sposób związanych z autorem.
Prawda jest jak d..a - każdy ma swoją
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

SPOZA ANTENY - BLADA STRONA MOCY

Post autor: izmail »

Ligowe El Clasico rozczarowało na całej linii. Dwójka gromi jedynkę 3-0, w 55 minut, w setach do 17, 9 i 18 !! Jankowice pokazały nie tyle czarną stronę swojej mocy, ale mroczną, z najczarniejszych czeluści piekła. Choć paradoksem jest fakt, że na tle Dwójki wypadli po prostu ... blado. Nawet jankowickie, czarne stroje nie były w stanie przykryć tej bladości, wręcz momentami bezradności w grze. A przecież w ich składzie graja ludzie, którzy mają ogromny potencjał siatkarski. Nie ma usprawiedliwienia, że nie było "Górala". Nawet gdyby Darek dziś był, to przy takim poziomie przyjęcia, koncentracji swoich graczy - nic by nie wskórał. Dwójka rozstrzelała gospodarzy zagrywką (panowie Drużga i Marczyński), bezlitośnie wykorzystała częste w tym meczu kontry. Popełnili minimalną ilość swoich błędów i zagrali na wysokiej skuteczności w ataku (szczególnie dwa Sebastiany :D ) i na pełnej koncentracji w całym meczu. No może ta seria 4 straconych punktów w 3 secie nieco burzy ten obraz, ale ... zwycięzców się nie sądzi ;). Zaskoczeniem na pewno był fakt, że Mateusz Świstak mecz spędził na ławce... Dużym plusem spotkania była obecność na ławce Mistrzów Ligi ... Marka Samola :D . Marku - dobrze się było znowu zobaczyć :D.

Mecz na szczycie II Ligi też rozczarował. Jak donoszą wysłannicy - 45 minut, 23 zepsute zagrywki NORD'ów i gospodarze nie podnieśli rękawicy .... Już wiem, że Jarunio miał więcej emocji. W meczu Impacto LKS Chałupki - Utikom Viktory Air Team o zwycięstwie decydował tie-breack, z którego zwycięsko wyszedł Utikom. "Mały" pogrom w meczu OKIS-FOX - pierwszy set do ... 7.
Qrde - piątek rozczarowań - no tak, 13-go :]
Sędzia Dredd
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

SPOZA ANTENY-BIGOS, czyli PRZEGLĄD TYGODNIA

Post autor: izmail »

Sobota, popołudnie, posprzątane, po spacerze we dwoje, dobrej kawie w raciborskiej kawiarence przy rynku, więc ... cotygodniowy przegląd rozgrywek naszej Ligi czas zacząć :D. Choć ciężko coś pisać, czytając o tym co w Paryżu .... jak mawia mój kolega - "są wariaty na tym świecie" ....

PONIEDZIAŁEK: Ligowe zmagania zaczęliśmy meczem w pieczarze Top Ten. Bez Artura "Dziesiątki" przystąpiły do boju z v-ce Mistrzem Ligi, który stawił się (jak zawsze zresztą) w pełnym "rynsztunku". 3-1, "Dziesiątki" urywają (drugiego) seta faworytom i (co należy podkreślić) to do 18 !!! W pozostałych partiach Top Teny nie miały za bardzo wiele do powiedzenia, a jak pisze sam Dariusz ( :D ) maszynista mógł se (cyt.) " tylko podłubać w nosie". Rzeczywiście wyniki setów wskazują na dominację "Damonsowych Perełek" :].
Zaskakujący jakby nie było wynik napłynął z Pawłowic, gdzie Jedynka Jankowice III, jak pisze na forum Iron, (cyt.) "wciągnęła Kawowych nosem". Sztachnęli się chłopcy widać nieźle, bo tylko w II secie pozwolili na wyrównaną walkę gospodarzom. II Liga w poniedziałek lebrowała :].
Nie można przejść obojętnie wobec faktu, że w poniedziałek poznaliśmy również oficjalnie skład nowego rządu, ale to temat na osobną dyskusję ;).

WTOREK: Na Piaskach miało być ciekawie, bo zawitał tam katowicki Volley. Zawsze uważałem, uważam i uważać będę, że starcia tych, dwóch ekip mają swój smaczek. Dlaczego ??? Nie wiem, ale tak jest i kropka. Może dlatego, że obie ekipy prezentują równy poziom, może dlatego, że w ostatnich sezonach spotykali się w walce w play-off'ach, nie wiem, ale te mecze niosą ze sobą dodatkowy procent ;) ..... znaczy emocji ... procent ;). Choć na forum Qba wspomina cuś o (cyt.) "spożywaniu", ale żeby .... nieeeeee :] :]. Miało być pięknie, miało, a tu rach ciach, ciach i się po.... grało :D . Los Marianos pewnie po godzinie zakończył mecz. Dwie liczby rzucają się w oczy w tym meczu, mianowicie "14" i "21". 14 - tylu chłopa liczyły składy ... obu drużyn, a 21 - ten nr na koszulce nosi Szymon Tworzydło - jak dla mnie przyszłość ataku w tej Lidze (co najmniej w tej Lidze, jak nie pójdzie gdzieś wyżej). Grej nom chłopie jak najdłużej :). Katowiczanie wygrywają, jak mawia Jarunio, "z przytupem", biorąc pełną pulę. Miał być jeszcze meczyk w Lubomi, ale Maraty przekładają.
W II Lidze dwa mecze. W Pilchowicach, na 5 setów, zacięte były tylko (moim zdaniem oczywiście, bo na to wskazują wyniki setów) ... alfa i omega, czyli pierwszy i ostatni :D. Choć, ponoć, tak emocjonującego meczu w pilchowickiej sali jeszcze nie było ... ;) Emocjonującą końcówkę, na przewagi, wygrywają gospodarze (18-16) i inkasują 2 punkty. "Żerardinio" robił nawet za strażaka, bo trza było ugasić "gorące głowy", jak w opisie wspomina Armin.
W drugim meczu Beer Team podejmował u siebie Edytor Suszec. Wydawało się, że Beery na fali wznoszącej, niezłe spotkanie z v-ce liderem tabeli, na ich terenie, w piątek, ale boisko jednak wszystko weryfikuje. Konsekwentnie grający goście pozwalają sobie na stratę, a na ugranie Beer'om tylko jednego seta. Jak podaje w opisie meczu Tados, Beer w III partii prowadził 23-21( !!! ) i miał seta na "wyciągnięcie dłoni", ale czasami te "tylko" dwa oczka są "milowym krokiem" do zwycięstwa. Jak mawia red. Drzyzga "siatkówka potrafi być perfidna".

ŚRODA: Nasza Liga nie grała, ale Resovia w Plus Lidze pojechała ze Skrą 3-1, na ich hali. Kurek show, brak (ponoć awaria w czasie transportu) video weryfikacji, ale mecz prowadzony przez dwóch, znakomitych arbitrów (że wspomnę - Marek Lagierski i Wojciech Maroszek), i chłopoki dali radę ;). Wiele emocji, świetne widowisko, a jo zamiast to oglądać, na ... urodzinach u teściowej :<. Ale Jarunio, doskonale rozumiejąc moje dramatyczne położenie :D, wysyłał mnie wyniki. "Jareczku, Tyś najpiyńkniyjszy w cołkiej wsi", no jak pianka ...... yyyyy ... balsam qrde, balsam do rany :] :] :] :].

CZWARTEK: Grała tylko II Liga. Mecz tzw. "podwyższonego ryzyka" w Kuźni. Verdex podejmuje Strzelec Gorzyczki :D i wygrywa za 3 punkty. Na "słupku" Pieter, więc nerwowo nie było. Mecz jak wskazują wyniki setów "na styku", mvp, a jakże Mikołaj Zawada. Opis meczu w trakcie wstawienia na stronę Ligi i na pewno więcej nam o meczu powie.
W drugim spotkaniu TKKF Szczygłowice podejmował ostatnią ekipę w tabeli MUKS Wilhelm Szewczyk i jak stwierdził Przemek, (cyt.) "poprawne i zdecydowane" zwycięstwo gospodarzy. Byli faworytem na papierze i z tej roli się bez problemu wywiązali.
Trzecie stracie to mecz Albionów z Jedynką Jankowice. Cichym faworytem byli gospodarze, ale 3 punkty zabrali ze sobą goście. Prosta, bardziej cierpliwa i skuteczniejsza gra wystarczyła tego dnia na gospodarzy. Dnia nie miał w tym meczu Jonasz Zając, a dodatkowo "iskrzyło" na linii rozegranie - środek, ale niestety nie siatkarsko. Pierwszy raz widziałem w tym sezonie odmienioną Jedynkę Jankowice i byłem mile zaskoczony zarówno stylem gry, jak i ... nowymi strojami :D. Cichym bohaterem tego meczu, wg mnie oczywiście - Seba Bogocz. Niezłe spotkanie także rozegrali Michał Mielimąka i Radek Kuczera.

PIĄTEK: Miały być wielkie mecze zarówno w Jankowicach gdzie "Ursusy" gościły Mistrzów, jak i w Świerklanach gdzie NORD grał z VRF - czyli mecz na szczycie. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku czas trwania spotkań nie przekroczył godziny. Pisałem o tym wcześniej, więc nie będę się powtarzał. Klapa i tyle. Choć w przypadku meczu na szczycie II Ligi to powiedzmy, stało się i tyle. Ale w przypadku meczu Jedynka Jankowice II - Dwójka Świerklany Projtrans - to ligowy klasyk, coś jak (nie boję się tego stwierdzić) Borusia - Schalke, Widzew-Legia czy nawet Barca (Pieter wiesz, że to piszę z bólem :D ) - Real, takie, nasze ligowe El Clasico. Spotkałem się przed meczem z Markiem Samolem i taki gość mówi mi, że na takie mecze to czeka się cały sezon, bo one wywołują (ja już dodam, przynajmniej powinny wywoływać) dodatkowe emocje, adrenalinę, pełną mobilizację w drużynach. Jak było - no cóż, ci co byli - widzieli, szkoda, może następnym razem ... :(. Ja nie odpuszczę, bo wiem, że takie mecze to klasyka. Może już nawet niektórzy zaczynają w to wątpić ... sorry, ja nie 8-). Może trochę od siebie, ale w takim kontekście nie mogłem się powstrzymać :D.
W meczu OKIS'u z FOX'ami pierwszy set chyba póki co rekordowy. OKIS (i to bez "Ptaka" !!! :D, bo na Narodowym se sweetfocie robił :] :] :] ) gromi gości do 7 !!! Potem już sety na przewagi. Były emocje tego dnia w I Lidze !!! :D
Emocji nie zabrakło też w Chałupkach, gdzie Impacto podejmowało "lokomotywę" z Pszowa. Używam tego stwierdzenia celowo, bo Karol tak opisał ten mecz i postawę swej ekipy na FB :D. "Lokomotywa" Utikom wróciła na zwycięskie tory. Prowadzili 2-0, potem robi się 2-2, tie-breack i końcowa "stacja - zwycięstwo". Pełna dramaturgia, pełne trybuny, pełne zaangażowanie obu ekip - słowem .... Jarunio mioł co robić :] :].

W I Lidze na czele i dole tabeli status quo. Dwójka przed Leśną Perłą i Katowicami, tabelę nadal zamyka Top Ten i pszowskie FOX'y. Miedzy 10, a 4 miejscem tylko 4 punkty !!! Więc jest o co grać.
W II lidze NORD po porażce zamienia się miejscami z VRF. Jednak do walki o awans może się wręczyć jeszcze kilka drużyn.
Nadchodzący tydzień to właściwie ... każdego dnia ciekawy mecz, więc już zacieram ręce 8-).

Miłego weekendu :D
Ostatnio zmieniony 15 lis 2015, o 11:29 przez izmail, łącznie zmieniany 3 razy.
Sędzia Dredd
Awatar użytkownika
PiotrekJ
Posty: 255
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 16:46
Płeć: M

Re: SPOZA ANTENY-BIGOS, czyli PRZEGLĄD TYGODNIA

Post autor: PiotrekJ »

izmail pisze:PONIEDZIAŁEK: Ligowe zmagania zaczęliśmy meczem w pieczarze Top Ten. Bez Artura i (ponoć Ficka)
z tego co wiem to Ficek był i miał się dobrze ;)
#AKSGO #AKSGO #AKSGO
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: izmail »

Dzięki, już poprawione :D
Sędzia Dredd
Awatar użytkownika
Simon_says
Posty: 302
Rejestracja: 23 wrz 2007, o 19:19
Płeć: M

Re: SPOZA ANTENY-BIGOS, czyli PRZEGLĄD TYGODNIA

Post autor: Simon_says »

izmail pisze:Zyga mógł se (cyt.) " tylko podłubać w nosie"
Coś z czytaniem ze zrozumieniem Januszku nie tak ;)
Czas na kobiecą siatkówkę! - http://www.mkszorza.pl
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: izmail »

Ze zrozumieniem póki co OK, ale dla św. spokoju poprawiłem ;)
Sędzia Dredd
damian albion
Posty: 340
Rejestracja: 30 mar 2011, o 11:08
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: damian albion »

Januszu drogi, nie żebym się czepiał, ale młodzież czyta i może sobie źle zapamięta... pisze się TIE-BREAK :)
Pozdrawiam
DP
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: izmail »

of kors, thenkju :]
Sędzia Dredd
Awatar użytkownika
Zorro
Posty: 588
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 07:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Zorro »

Januszu drogi , nie żebym się czepiał ,ale nick po ostatnich wydarzeniach w Paryżu to mosz synek nie najlepszy ,jak na te czasy ,młodzież czyta i jeszcze przykład weźmie i powstaną jakieś "seyedy" czy inne "abdulahy"
Per Aspera Ad Astra
~ Z ~
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: izmail »

Mój drogi i duży Przyjacielu :D . Seyed - to jeden z najlepszych środkowych na świecie w reprezentacji Iranu, a Abdullah ... np. Alenzi - to jeden z międzynarodowych sędziów :D . Więc jak sam widzisz nie każdy "Izmail" to terrorysta :] :] :]
Oczywiście, nie żebym się czepiał :D :D :D
Sędzia Dredd
Awatar użytkownika
Kuba Volley Katowice
Posty: 210
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 20:57
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Kuba Volley Katowice »

Tados zdecydowanie stwierdzam, że musisz mieć zastępce. Bo jak Beery grają to nie ma wyników :< :< :<
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: izmail »

Iiiiiii już wiadomo. W środowym hicie dnia Leśna Perła Damons Rybnik pokonuje 3-1 Jedynkę Jankowice II. Szczegóły pewnie NIEBAWEM !!! :D Łukaszinio :D.
W II Lidze Utikom pokonuje na wyjeździe "Kabareciarzy" 3-1.
Mecz w FOX' y Proxeo przełożony.
Sędzia Dredd
Gasior23
Posty: 99
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 10:59

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Gasior23 »

MARAT Rybnik 3-1 TOP TEN ZST Rybnik
w setach 20-25, 25-15, 25-23, 25-18.

Pierwszy set zaczynają od mocnego uderzenia TOP TEN-ów 5-8. W dalszej części seta mobilizacja w MARAT'cie i wynik 15-11. Od tego momentu grał tylko TOP TEN, grając mocną zagrywką i obijając blok gospodarzy. Drugi set to dominacja MARAT'u. Pod koniec seta zmiany i gra na luzie powodują niewielką poprawę wyniku dla gości. Trzeci set to od początku zbudowana przewaga 3-4 punktów gospodarzy. TOP TEN'y pod koniec seta nie chcą dać za wygraną, nerwowa końcówką, którą najlepiej wytrzymują gospodarze.Czwarty set ponownie 2-3 punkty przewagi MARAT'u. Im bliżej końca seta, tym bardziej z sił opadają TOP TEN'y i popełniają więcej błędów, przez co przewaga MARAT'u jeszcze wzrosła.

TOP TEN'y przyjechali w 7 z przyjmującym na środku z libero na lewym i Darkiem na libero. Grali czym mogli, walczyli jak lwy. Według mnie najwięcej szumu i dobrej gry było przy środkowych obydwu drużyn. Jak się mylę to proszę mnie poprawić :) Powodzenia chłopaki w dalszej części sezonu :)
MARAT Rybnik
Awatar użytkownika
Zorro
Posty: 588
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 07:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Zorro »

Fundacja - Albion , 3-0 ; 25-21 ; 25-23 ; 25-20
Per Aspera Ad Astra
~ Z ~
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

SPOZA ANTENY - dla zainteresowanych.

Post autor: izmail »

Dziś darmo wyników na stronie szukać bo Tados wyjechany w podróż służbową. Ale kilka sms'ów i rozmów telefonicznych załatwia sprawę :D. Poniżej komplet piątkowych wyników.

I Liga:
Jedynka Jankowice III - KS Volley Katowice - 1-3. Sety 24-26, 21-25, 25-16, 25-19. MVP Szymon Tworzydło. Sędzia Janusz Lazar.
OKIS Gaszowice Nieszporek Motocykle - Salvequick Mokate TKKF Pawłowice - 1-3. Sety 23-25, 26-24,11-25, 28-30. MVP Aleksander Matula. Sędzia Jan Kasprowicz.
Prestige Jaruga Rybnik Piaski - Jedynka Jankowice II - 3-2. Sety: 26-28, 25-23, 25-23, 13-25, 16-14. MVP Tomasz Brzezina. Sędzia Marian Żyliński.

II Liga:
Fundacja EDF Polska - Albion Team - gramy dla Kuby - 3-0. Sety 25-21, 25-23, 25-20. MVP Jarosław Obrodzki. Sędzia Gerard Ogiermann.
Impacto LKS Chałupki - Verdex Kuźnia Raciborska - 3-1. 25-17, 25-18, 23-25, 25-19. MVP Adrian Buchta. Sędzia Piotr Lazar.
Sędzia Dredd
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

SPOZA ANTENY-BIGOS, czyli PRZEGLĄD TYGODNIA

Post autor: izmail »

Qrde, trochę się to staje kłopotliwe, ale zaś mój post będzie kolejny.
Wczoraj se tak dindaliśmy z Qbą po meczu (aż Adam C. nas pogonił :] ), że jest niestety kilka aktywnych osób na tym forum, które się w miarę aktywnie udzielają. Czy naprawdę nie ma czasu by tu na moment zajrzeć, w przypływie weny tfórczej :D , skrobnąć coś nie coś. Może w drużynie coś pozytywnego drgnęło, jakiś ciekawy, udany trening, wspólna impreza, urodziny, opis meczu z waszego punktu widzenia, a nie tylko gospodarza, nowy sprzęt do gry ... Słowem - tematów (naszych, ligowych) może być wiele i warto to forum ożywić. Kto Ligą zainteresowany niech czuje się zaproszony ;) . Wiem, że nie zrobimy z tego FB, ale nie wszyscy mają konto na portalu "twarz-książka" :D, a np. śledzą tylko to forum.

A teraz cotygodniowy przegląd wydarzeń z 10 (już) kolejki. Popatrzcie, to już prawie połowa zmagań w I Lidze w rundzie zasadniczej. Jeszcze ten tydzień i zaczynamy rewanże. Ale po kolei ...

Po pierwsze ... Dziś 21 listopad, więc imieniny obchodzą (tylko raz w roku !!! ) JANUSZE !!! !!! !!! Więc wszystkim, ligowym Januszom - NAJ-JANUSZOWEGO :] :] :].

PONIEDZIAŁEK: Piyńdziałek to, jak mawia mój szef "dzień ciężki, dzień na rozruch", więc w tym tygodniu Liga w poniedziałek nie grała :D.

WTOREK: Wtorek był obfitszy w wydarzenia.
I Liga. Miało być przebojowo w Świerklanach, ale nim my się obejrzeli, to już Piaski 2 sety straciły (do 13 i 19) , w trzecim nawiązali walkę, ale też niestety polegli. "Klątwa Piasków" - qrde, ja ptole, jak za Tutenchamona :] :]. Ireczku, zapachniało tu przygodą :D.
W II Lidze zwycięstwa faworytów. Pilchowice u siebie, po porażce w I secie, w trzech, następnych partiach rozniosły gości. Co znaczy wk ...ny "Siwy" i MVP meczu Patryk Kowol, przekonały się "Edytory" :D. W innym meczu Beer nie miał nic do powiedzenia w starciu z liderem II Ligi. Zderzyli się jak ze ścianą w dwóch, pierwszych setach, przegranych do 16. III partia już bardziej wyrównana, ale pod kontrolą VRF.

ŚRODA: 18.11 - mój geburstag. Echhh 43 wiosny sędziego Dredd'a ... A miałem mieć 18 lat ... :P
Jeszcze raz wszystkim serdeczne dzięki za życzenia :D.
Wielki mecz (takim się zapowiadał) na Różańskiego. "Damonsy" kontra "Ursusy". Widać Łukasz odrobił lekcje z obserwacji potencjalnych rywali, oglądając wcześniej mecz Jedynka Jankowice II - Dwójka Świerklany Projtrans. Wyciągnął odpowiednie wnioski, co przeniosło się ostatecznie na wynik. "Damonsy" pewnie wygrały ten mecz 3-1, choć trzeciego seta stracili (do 21). Niestety Jankowickiej Dwójce nie pomogła nawet obecność w składzie "Górala". Gospodarze wygrywają za 3 punkty i nie odpuszczają w walce o fotel lidera Ligi. Z opisu wynika, że świetne zawody zagrali dwaj środkowi Jacek Głód i MVP meczu Piotrek Kermel.
W II Lidze na "Olimpie" :D odbył się pojedynek "Kabaretowych" z Utikom'owską "Lokomotywą" (Karol - for you :D). Utikom podobnie jak dzień wcześniej 'imiennicy" z Pilchowic przegrywa pierwszą partię, by w trzech kolejnych pewnie zwyciężyć. Do zwycięstwa powiódł ich "Entel", bardziej znany jako Łukasz ..von ..Baron :D . Pszowska młodzież dogania czołówkę, po ciężkim początku sezonu.

CZWARTEK: MARAT podejmował Top Ten'y. Trzeba dodać zdekompletowane Top Ten'y. Ale jak pisze "Gasior" (i jak najbardziej słusznie zresztą), "przyjechali czym mieli, walczyli jak lwy". Darek na libero !!! I pewnie charatał jak ... libero :D. Ale to wystarczyło tylko na I seta. Na cały mecz nie wystarczyło. 3-1, "Gasior" MVP - to kolejny środkowy, który zostaje wybrany MVP w tym tygodniu.
II Liga, to mecz w Szczygłowicach, gdzie przyjechał NORD. Kolejny wynik 3-1, NORD wywozi po niezłym meczu 3 punkty. Poza trzecim setem było blisko, bliziutko. Przemku pozwolę sobie skomentować twój opis (cyt.) "TKKF nie upadł jeszcze tak nisko, jakby się mogło wydawać". Wybacz mój serdeczny kolego, ale nie zgodzę się wogóle z tym stwierdzeniem. TKKF nie upadł wogóle, skoro wychodzi na boisko i walczy. Upadły już jest tylko ten, kto nie podejmuje walki. A Wy walczycie i to nieźle :D. Taka, moja, luźna "digressio".
Kolejnym meczem, który odbył się w tym dniu, był mecz zaległy, który rozegrały MUKS Wilhelm Szewczyk i Victoria Pilchowice. Pewne zwycięstwo gości i umocnienie się na drugim miejscu w tabeli. To właśnie te dwa zwycięstwa za 3 punkty pozwoliły Victorii wskoczyć na II miejsce.

PIĄTEK: I Liga starcie w Jankowicach, gdzie Jedynka Jankowice III podejmowała faworyta - KS Volley Katowice. Miałem przyjemność ten mecz sędziować. Trzecia obecnie, drużyna Ligi przyjechała bez swojego reżysera gry Mateusza Kielana. Nie przeszkodziło to jednak wywieźć z Jankowic 3 punktów, choć nie przyszło to łatwo. Pierwszy set, spokojne prowadzenie gości, spokojna gra, a tu jankowicka młodzież łapie wiatr w żagle i robi się po 22. W końcówce seta wyszło doświadczenie katowiczan i to oni otwierają wynik. Drugi set był pod ich pełną kontrolą. Ciekawy "myk" w ustawieniu od początku drugiego seta robi Qba, przesuwając środkowego na rozegranie. Zresztą przyznać trzeba, że obaj pełniący rolę rozgrywających w tym meczu wywiązali się dobrze ze swego zadania. Nie do zatrzymania w dwóch pierwszych setach był "bombardier" katowickiego Volley'a i ich kapitan w tym meczu Szymon Tworzydło. W następnej partii w szeregi gości wdziera się rozluźnienie, zbyt nadmierne rozluźnienie. Na domiar wszystkiego skuteczność traci atakujący Volley'a. Nie pomogły krzyki Adama Cereka, nie pomogła mobilizacja na czasach, nie pomogło nic. Jedynka "leje" faworytów do 16. W czwartej i jak się okazało ostatniej partii meczu, nic nie było pewne do (bodaj) 19-go punktu (Qba masz wasze statystki, popraw mnie). Wtedy na zagrywkę wchodzi przyjmujący Katowic Tomasz Winiarski i swoją zagrywką zabija grę JJIII. To był przełomowy moment w tym secie, goście pewnie wygrywają do 19 i cały mecz 3-1. W tym meczu zwróciłbym również uwagę na świetną grę w ataku zawodnika z nr 25 (najpierw w I secie rozgrywał, potem przyjmował, nie ma go na zdjęciu drużyny). Wysoka skuteczność, trzymanie kierunków, świetny zasięg. W szeregach gospodarzy na uwagę na pewno zasługuje wysoka skuteczność Roberta Porwoła i przyjmującego Szymona Spandela.
A tak poza wszystkim ... Qba - fajnie zaś było pogadać o tym co dla nas ważne :).
W starciu gaszowickiego OKIS'u z "Kawowymi 3-1 dla gości. MVP Olek Matula. "Ptaku" mi napisał wieczorem, że chciałby o tym meczu jak najszybciej zapomnieć ... może z opisu wyniknie dlaczego ... ???
Na Piaski przyjechały "Ursusy", To był drugi mecz dla każdej z tych drużyn w tym tygodniu. Z bardzo, ale to bardzo wyrównanego pojedynku zwycięsko wychodzą jednak gospodarze. Mnie cieszy postawa walki obu ekip. To dla tych drużyn nie jest najłatwiejszy czas, ale tym spotkaniem pokazali jaki w nich drzemie potencjał i że nie ma ich jeszcze co przekreślać w tym sezonie. BRAWO dla obu ekip i głowy w górę.
W II Lidze Impacto LKS Chałupki zwycięskie w meczu u siebie z Verdexem Kuźnia Raciborska za 3 punkty. Wszystkie sety dość pewnie wygrywają gospodarze, a trzeci na styku dla Kuźni. W meczu Fundacji z Albionem spodziewałem się siatkarskiej wojny, a tu 3-0, dość pewnie Fundacja wygrywa i .... JARUNIO MVP !!! :D :D :D . I na słupku i na boisku - no po prostu "perełka" :] :]. A tak na serio - Jareczku, my friend - gratulacje ;).

132 mecze za nami, już pojutrze następna kolejka. Popatrzmy w terminarz:
Hehe, w poniedziałek starcie dwóch, póki co, ostatnich ekip I Ligi, a we wtorek, dwóch pierwszych ekip I Ligi.
Łukasz eM. chce by to nazwać Der Klassiker - a niech mu będzie :D. Kto ma czas zapraszam do Świerklan. Irek - szykuj dodatkowe ławki :D. A może to rozegrać na tej większej sali, obok ??? Wielki mecz, Der Klassiker, Dwójka Świerklany Projtrans - Leśna Perła Damons Rybnik, starcie Mistrza i V-ce Mistrza Ligi !!!

W II Lidze nie gorzej. W czwartek Albion'y kontra "Kabareciarze", a w piątek znów mamy wielkie starcie, na szczycie II Ligi i to znów w Świerklanach. NORD podejmuje Victorię Pilchowice.
Będzie się działo.

Póki co - miłego weekendu :D :D.
Sędzia Dredd
Awatar użytkownika
tados
Posty: 434
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:46
Płeć: M
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tados »

Bigos jak zwykle przedni 8-)
Ale ja ze swojej strony musze przypomnieć 24 pkt. Regulaminu ligi:
W trakcie trwania Ligi można zgłaszać dodatkowych zawodników, ale tylko do momentu rozpoczęcia rundy rewanżowej (czyli do 29 listopada w I lidze i do 10 stycznia w II lidze).
Czyli jeżeli któraś z pierwszoligowych ekip szykuje jakieś wzmocnienia, to jest ostatni moment, żeby to uczynić !!!
http://liga.miastorybnik.pl (zgoda administratora)
Awatar użytkownika
Kuba Volley Katowice
Posty: 210
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 20:57
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Kuba Volley Katowice »

Rozumiem,że pierwsza runda kończy się jak zostaną rozegrane jej wszystkie mecze ? Czyli Marat - Proxeo i Foxy - Proxeo ?
Awatar użytkownika
tados
Posty: 434
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:46
Płeć: M
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tados »

tados pisze:do 29 listopada w I lidze
termin jest prosty - prawie andrzejki 8-)
http://liga.miastorybnik.pl (zgoda administratora)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siatkówka amatorska”