Rybnicka Amatorska Liga

manago albion
Posty: 261
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 10:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: manago albion »

Hej

Parę słów o meczu naszym z beerami... W zgodnej opinii ekspertów powninnismy byli wygrać 3:1...ale po kolei: pierwszy set to eksperyment w ustawieniu, który okazał się niewypałem i beery łatwo i bezproblemowo nas tłuką do 16, w drugim secie, korekta ustawienia i już jest lepiej... prowadzimy baaardzo wysoko i beer team nie istnieje. Na ich szczęście mają Kubę, który posyła piekielnie trudne zagrywki... i to dzięki niemu beer wygrywa tego seta zdobywając 7pkt z rzędu... zapowiada się powtórka z rozrywki, Kolejna drobna korekta w ustawieniu i w 3 i 4 secie nasza przewaga jest przygniatająca, punktujemy po kontrach, z bloku, bronimy z poświęceniem i skutecznie, beery mają problemy z odbiorem zagrywki i kończeniem ataków. Jedynie Bzyk nie do zatrzymania (zresztą walka na środku miedzy - moim zdaniem- najlepszymi środkowymi ligi była ozdobą pojedynku)... no ale w tie-breaku to już doświadczenie i zimna krew wzięły górę, a nam 'zakopciło' z mózgownic, zwłaszcza niektórych. Jeszcze prowadziliśmy 10-8, a potem się sypnęło i beer pewnie wykorzystał nieporozumienia i nerwowość po naszej stronie siatki...
Podsumowując, ciekawy, emocjonujący pojedynek na dość dobrym poziomie. U beerów imponuje spokój i niewielka ilość błędów, rozegranie oczywiście to ich największy atut...poza tym Bzyk na środku trudny do powstrzymania, ale też za bardzo Wardzie nie przeszkadzał, obaj mieli problemy by zablokować się nawzajem...
U nas cieszy powrót Wardy... przy lepszym zgraniu na lini blok-obrona, i bardziej urozmaiconym rozegraniu (n.p. prawie wogóle nie graliśmy II linii) będziemy groźni dla wszystkich. Jeśli tylko uda nam się uniknąć dłuższych przestojów (tzw AlbionShow) to będzie ekstra! Mając na uwadze fakt, że Beery aspirują do mistrzostwa i wzmocnili solidnie skład, to można być optymistą na przyszłość.

Co do następnej rundy, to jak już zorro pisał bedzie ciekawie... moja krótka analiza naszej grupy:
1. Fox - solidni i zawsze groźni, przed dwoma laty wygraliśmy gładko w Pszowie by po tie breaku ulec u siebie... dość niespotykany obrót spraw... ekipa spokojnie w naszym zasięgu
2. Artus - no z nimi to mamy swoje porachunki ;) cygan przywrócony do składu starych mistrzów, po krótkim epizodzie u nas (pozdrawiamy Cię Marku!) więc siła rażenia u nich wzrosła, ale my też jsteśmy silniejsi niż rok temu więc powalczymy
3. Piaski - Najbardziej niewygodny rywal... nigdy nie wiadomo czego sie spodziewać, będą chcieli pomścić zeszłoroczny finał! Z nimi też mamy ciekawą historię spotkań. Na piaskach zawszy wygrywaliśmy my a u nas zawsze oni...
4. Leon lub Silesia... Leon w poważnych tarapatach, myślę jednak że się sprężą i awansują. Mają przecież bardzo silny skład na papierze... jeśli Leon awansuje będzie silny i groźny dla wszystkich, coś mi się zdaje, że im sie nie bardzo chciało grać w tych eliminacjach, jeśli awansuje Silesia to obawiam się, że będą najsłabszą drużyną w tej grupie.
5. Świerklany-Żywiec - Ich przedstawiać nie trzeba, ale hasło bij mistrza nadal obowiązuje i łatwo im nie będzie...

Generalnie grupa nad wyraz wyrównana więc emocje gwarantowane, co ciekawe aby uniknąć kogoś z trójki Beer, Sękacze, Tomex w play-offie trzeba tę grupę WYGRAĆ!!! przynajmniej w teorii...
Już cieszymy się na poważne granie!!!

pozdrawiam wszystkich!
DP

PS najwyższy czas poddać pod dyskusję temat eliminacji w przyszłym roku! nasz miłościwie nam panujący komisarz ma pewne koncepcje, więc może zebranko jakieś grudniowe??? Na pewno wielu z nas ma swoje zdanie i pomysły na przyszłość...
Awatar użytkownika
DawcioKMPS
Posty: 140
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:28
Płeć: M
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: DawcioKMPS »

Witam
No i udaje nam się wygrać pierwszy w tym sezonie mecz z Kamieniem Rzędówka i choć w tabeli wiele to nie zmienia, nam daje nadzieje i wiarę w to, że możemy wygrywać mecze mimo młodego teamu i braku doświadczenia w tej lidze. W pierwszych dwóch setach Kamień dominował na boisku, w kolejnych setach sytuacja się odwróciła, wyprowadzaliśmy kilku punktowe przewagi i utrzymywaliśmy je do końca, no i sprawdziło się przysłowie kto nie wygrywa 3 : 0 przegrywa 2 : 3. KPMS Chałupki
Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 60
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 19:53
Płeć: M
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: bzyk »

manago albion pisze: a)W zgodnej opinii ekspertów powninnismy byli wygrać 3:1
b)Bzyk na środku trudny do powstrzymania, ale też za bardzo Wardzie nie przeszkadzał, obaj mieli problemy by zablokować się nawzajem...
c)PS najwyższy czas poddać pod dyskusję temat eliminacji w przyszłym roku! nasz miłościwie nam panujący komisarz ma pewne koncepcje, więc może zebranko jakieś grudniowe??? Na pewno wielu z nas ma swoje zdanie i pomysły na przyszłość...
a) nie , to my powinniesmy wygrac 3-0 ale przestalismy grac po 1szym secie tak jak tydzien temu w jastrzebiu :>
b) "niestety" byłem szkolony w blokowaniu krótkiej a nie metra :P (co zreszta mozna bylo zobaczyc na samym poczatku meczu, zanim Warda zaczal grac metra;) )
c) osobiscie zdradze ze koncepcja oczywiscie juz jest , i imho jest calkiem dobra i sprawiedliwa na tyle na ile wogole moze byc sprawiedliwa, ale chyba nie powinienem zdradzać jeszcze szczegułów ;)
"Można być nieśmiertelną antropomorficzną personifikacją, i wciąż niczego nie rozumieć..."
manago albion
Posty: 261
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 10:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: manago albion »

bzyk pisze:
manago albion pisze: a) nie , to my powinniesmy wygrac 3-0 ale przestalismy grac po 1szym secie tak jak tydzien temu w jastrzebiu :>
b) "niestety" byłem szkolony w blokowaniu krótkiej a nie metra :P (co zreszta mozna bylo zobaczyc na samym poczatku meczu, zanim Warda zaczal grac metra;) )
c) osobiscie zdradze ze koncepcja oczywiscie juz jest , i imho jest calkiem dobra i sprawiedliwa na tyle na ile wogole moze byc sprawiedliwa, ale chyba nie powinienem zdradzać jeszcze szczegułów ;)
a) no tu się nie zgodzę... my zaczęliśmy grać bardziej niż wy przestaliście :D , poza tym przesadziłem z tym eksperymentem w I secie...
b) no Bzyku trza się dostosować do waruków na parkiecie... :P krótka wardzie nie szła bo to dopiero jego drugi mecz, więc przeszliśmy na metra... przy jego zasięgu, jak sam widziałeś, nie ma bola... zresztą jak przy Twojej krótkiej !!!
c) osobiście zdradzę że wiem i się z Tobą zgadzam... a ortografii na architekturze pewnie nie uczą :P :P :P

poza tym to dzięki za ekstra meczyk!
i życżę powodzenia w dość trudnej grupie I ligi, kto wie; może znowu w play offie będziemy mieli tę przyjemność zagrać ze sobą!
Awatar użytkownika
Zorro
Posty: 588
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 07:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Zorro »

¡Buenas noches!
Że się wtrącę w tą sielańską rozmowę :) Czy mnie się wydaje czy pisałem ,że ustawiają mecz i grupę pod siebie ?? Bzyk pisze ,że miało być 3-0 , a Damiano ,że 3-1 ,czyli co nie dogadaliście się czy jak ;)
To,że Warda ( a On nie ma jakiejś ksywy,tylko po nazwisku? np. "barmen" ) jest trudny do zablokowania to też znam ,ale muszę się zgodzić z obydwoma przedmówcami, raz ,że metra przy zasięgu Tomka ciężko zablokować jedynie kobiecy instynkt i szczęście,a dwa,że to żaden środkowy skoro nie umie grać krótkiej,przez to Albion traci inne kombinacje w ataku,no ale tu już możemy polemizować ,co się bardziej opłaca ; metr z Tomkiem czy kombinacje w ataku.
Co do Bzyka,to nie znam Jego gry i nie będę się tu wymądrzał ,bo nie jestem z Domelu :P , środkowi Karczmy Sękata ,rządzą się swoimi prawami.
Co do eliminacji,to jestem za...spotkaniem opłatkowym,mam nadzieję ,że w większym gronie,niż to było na zebraniu we wrześniu. Nie koniecznie musi to być Sękata. O balu też możemy pogadać , wszak to już tradycja i źle by było,jakby się skończyło,choćby symboliczny ,ale musi być.
Odnośnie grup - (((jak se przypomnę jaką dałem plamę z tym FOX-em ,no ale późno było ;)))) - to na początku wydawało mi się,że grupa "B" jest mocniejsza, teraz znowu nie wiem ,czy aby na pewno tak jest. Zresztą ,rozgrywki na papierze co innego ,a co innego weryfikacja na parkiecie.Dla mnie najważniejsze,że czas eliminacji prawie minął i będzie adrenalina na sprzedaż.
Tia to chyba tyle,a jeszcze jedno ,a mój przyjaciel Aveko to jeszcze gra ? bo że żyje to wiem,tylko na forum ,mi Go brakuje :(
¡Hasta mañana!
Per Aspera Ad Astra
~ Z ~
manago albion
Posty: 261
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 10:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: manago albion »

Zorro pisze: to żaden środkowy skoro nie umie grać krótkiej,przez to Albion traci inne kombinacje w ataku,no ale tu już możemy polemizować ,co się bardziej opłaca ; metr z Tomkiem czy kombinacje w ataku.
Środkowy to z niego najlepszejszy :) ale za wysoko skacze :P Jumbo jak mu rzuci krótką to Tomuś z główki musiałby ją atakować... Ale spoko zorro, to drugi mecz w tym sezonie w tym ustawieniu... Zgrają się chłopaki i będą młócić. A zdrugiej strony jak kończy metra, to trza mu te metry wystawiać... może to i nudne ale skuteczne 8-)
pozdro
Awatar użytkownika
rals
Posty: 107
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:57
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: rals »

Miły kolego z ekipy zasękaczonej ja miewam sie całkiem dobrze i nawet jeszcze potrafie czasami piłke przebic ,ale dostałem opier..... od mojego kapitana w poprzednim sezonie za wdawanie sie w słowne utarczki na forum z tobą i Wicuśkiem i niestety musze sie podporzadkować bo inaczej wyjazd na ławeczke -taki on rygor u nas wprowadził.A tak na marginesie to ujawnij te nowe Wasze super ,hiper stroje no chyba ,ze sie wstydzicie bo zbyt bardzo przypominaja pizze :] no i słyszałem ,że dla Wicusia w Sekatej jest specjalna pizza z dodatkiem hormonów wzrostu ;) bez urazy No ale miejmy nadzieję ,że sie spotkamy w zdrowiu po przeciwnej stronie siatki i znowu sie sprawdzimy z niedoszłymi mistrzami ,chyba że mój kapitan wykonczy mnie wczesniej niedzielnymi meczami w porze obiadowej :D ,które to od kilku tygodni nam serwuje w jastrzębskiej lidze amatorskiej.Serdecznie go pozdrawiam i życze usmiechu na twarzy oraz wielu odbiorów w punkt ;) Do zobaczyska na parkietach i gratuluje Sekatej historycznego awansu do pierwszej ligi 8-)
Awatar użytkownika
tados
Posty: 434
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:46
Płeć: M
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tados »

1. Jest już gotowy wstępny terminarz rozgrywek w I i II lidze !!!
wprawdzie rozgrywki eliminacyjne jeszcze trwają ale założyłem że w grupie A nie będzie niespodzianek, w grupie E wszystko jest jasne a to co będzie się działo w grupie D to jest wielka zagadka i tam zostawiłem wolne miejsca...
Proszę czytać uważnie terminarz i zgłaszać ewentualne błędy ???
2. Co do meczu z Albionem - muszę przyznać, że to jest już solidna drużyna, jeżeli tylko uda im się zachować dyscyplinę (obecność na meczach, brak gwiazdorstwa i nakręcania nerwowej atmosfery) to mogą w tej Lidze sporo namieszać...
3. Nowy sezon... faktem jest, że spotkanie "opłatkowe" trzeba zorganizować 8-)
Już dzisiaj otwieram publiczną dyskusję na temat systemu rozgrywek w następnym sezonie!
http://liga.miastorybnik.pl (zgoda administratora)
WICEK
Posty: 170
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 13:12
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: WICEK »

Dobry z rana!!! Dawno mnie tu nie było, ale jak pojawia się mój sympatyczny kolega z beer'ów no to byłby wstyd gdybym coś nie nabazgrał. Więc zacznę od kolegi Wardy, a mianowicie od czasu, kiedy pojawił się w lidze to ja osobiście nie widziałem klasycznej krótkiej wykonanej przez tego dżentelmena. Od zawsze bił metra i tak już zostanie. Manago z Jumbo grałem na tyle długo, że nie uwierzę nigdy w życiu, że jeszcze się z nim nie zgrał na środku, bo to akurat jest najłatwiejsze dla rozgrywajka, facet po prostu nie kuma co to jest tempo więc Jumbo nie potrafi go obsłużyć i tyle, ale to oczywiście moje skromne zdanie. Teraz Aveko. Jak wiesz hormon wzrostu w Polsce jest zakazany(niestety) więc do pizzy mi go nie dodają. Ale jak pamiętasz z play off nie zawsze jest potrzebny. A'propos grasz w skarpetkach czy od czasu play off już bez?? :D Co do eliminacji na przyszły sezon to ja bym zrezygnował. Od paru dobrych lat do ligi zgłasza się przynajmniej 22 zespoły roszad za wielu w nowych ekipach nie ma, więc spokojnie można pozostać przy pierwszej i drugiej lidze. Natomiast, jeżeli chodzi o to żeby słabsze drużyny mogły się spotkać z mocniejszymi to w ramach wolnych terminów, które zyskamy z eliminacji można zagrać jakieś gierki o puchar ligi.
Awatar użytkownika
rals
Posty: 107
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:57
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: rals »

Wicku ty mój drogi kolego :] wiem wiem co masz na mysli ,ale skarpetek przynajmniej takich to w tym sezonie u mnie nie zobaczysz ,a jak wiesz to przewaznie takie wyczyny jak twój o którym pamietam choc słabo :) zdarzaja sie zwłaszcza po błędach rozgrywaczy bo akurat maja depresje o czym doskonale wiesz ( patrz zeszłoroczny finał w waszym wykonaniu ).Tak wiec cwicz bo specjalnie dla Ciebie bede grał patrzac ci głęboko w oczy , a co do tematu przyszłorocznej edycji to Cie popieram i to bardzo z sękaczystym pozdrowieniem baj :P
manago albion
Posty: 261
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 10:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: manago albion »

WICEK pisze:Dobry z rana!!! Więc zacznę od kolegi Wardy, a mianowicie od czasu, kiedy pojawił się w lidze to ja osobiście nie widziałem klasycznej krótkiej wykonanej przez tego dżentelmena. Od zawsze bił metra i tak już zostanie. Manago z Jumbo grałem na tyle długo, że nie uwierzę nigdy w życiu, że jeszcze się z nim nie zgrał na środku, bo to akurat jest najłatwiejsze dla rozgrywajka, facet po prostu nie kuma co to jest tempo więc Jumbo nie potrafi go obsłużyć i tyle, ale to oczywiście moje skromne zdanie.
Witam nowego szefa Sękaczy :) Zgrać się nie mogli bo nie mieli kiedy :( ale zobaczysz jeszcze jak 'ów dżentelmen' przyłoi z krótkiej... a potrafi pójść w tempo, oj potrafi... zresztą jak zagramy sparinga to możemy zaeksperymentować i zamienimy na pół seta rozgrywajków :P Metr w jego wykonaniu to potrzeba chwili (od 2sezonów :P ) choć mysza pod koniec I sezonu potrafił go obsłużyć na krótkiej, ale wierz, to nie łatwo każdemu środkowemu inaczej wystawiać, zreztą co ci będę tłumaczył, wszak sam wiesz jak to jest...
pozdrawiam sękatych jegomości
DP
PS jestem (od dawna) za zmianą formuły eliminacji lub ich zniesieniem...
Awatar użytkownika
tados
Posty: 434
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:46
Płeć: M
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tados »

Mój pomysł na nową formułę rozgrywek jest następujący: !!!
Po zakończeniu zapisów, sortujemy drużyny zgodnie z wynikami z poprzedniego sezonu. Ustalamy wielkość I i II ligi – powiedzmy po 50%
25% najlepszych drużyn automatycznie zakwalifikować do I ligi. O pozostałe miejsca w I lidze (25% całości) rozgrywamy krótkie eliminacje w 4 lub 3 zespołowych grupach. Zwycięscy tych grup awansują do I ligi a pozostałe drużyny grają w II lidze.
Zrobię symulację na podstawie obecnego sezonu:
Zapisało się 26 drużyn, czyli ustalamy, że I liga będzie liczyła 13 drużyn i II też 13 drużyn
7 najlepszych drużyn z poprzedniego sezonu wpisujemy od razu do I ligi a o pozostałe 6 miejsc gra w 6 grupach 19 drużyn (5 grup po 3 zespoły a jedna grupa 4 zespoły)
W trakcie trwania rozgrywek eliminacyjnych nominowane do I ligi drużyny mogą już zagrać ze sobą np. 2 kolejki…
Co wy na to ???
Ostatnio zmieniony 20 lis 2007, o 22:38 przez tados, łącznie zmieniany 1 raz.
http://liga.miastorybnik.pl (zgoda administratora)
Gunther
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Gunther »

SILESIA 2000 : LEON INTERNET RADLIN 0:3

I liga dla Nas

Nie pozostawiliśmy żadnych złudzeń drużynie z Silesia 2000
Moim zdaniem mecz zacięty ale Leon przeważał w każdym elemencie

Pozdrawiam

:P
Endrju
Posty: 15
Rejestracja: 2 paź 2007, o 07:24
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Endrju »

Witam wszystkich.
I Leon zrobił to co do niego należało, czyli awansował do I ligi. W ostatnim meczu pokonaliśmy Silesię 2000 Rybnik na ich sali 3:0 w setach do 16, 22 i 18. Dzięki temu zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie, a Silesia prawdopodobnie zagra w II lidze. Jak zwykle nie graliśmy w najmocniejszym składzie (a moze właśnie to był najmocniejszy skład?), czyli jak w każdym meczu brakowało kilku zawodników. Na szczęście wystarczyło to na ekipe gospodarzy. Rozpoczął dobrze środek ,który był nie do zatrzymania, a kończyły skrzydła. Nie pozwoliliśmy sobie na niepotrzebną nerwowość, mecz przebiegał w dobrej atmosferze, a poziom sędziowania na bardzo dobrym poziomie.
manago albion
Posty: 261
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 10:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: manago albion »

no i wszystko jasne... grupa A to 3+3, trzy silne i trzy słabsze drużyny... gr. B to 1+5, bo chyba tylko Świerklany poza zasięgiem, ale spacerek to nie będzie... Tak naprawdę w naszej grupie każdy może wygrać z każdym i trudno wskazać która ekipa będzie najlepsza. będą grały 1,5,6,7,8 i 12 ekipa ostatniej ligi. Wydaje mi się że dzięki reorganizacji rozgrywek czeka nas najbardziej ekscytujący sezon w historii!!!

A tak nawiasem mówiąc to coś to forum jest nieruchawe... może jak rozpoczną się emocje to będzie tu większy ruch... JARUNIO czy zabierzesz się za TYPERA!!!??? a może ktoś inny ma smykałkę do tego... ja się nie nadaję...z matmy ledwo przechodziłem z klasy do klasy...

Tados Twój pomysł ma sens! ja bym proponował ustalić liczbę pierwszoligowców na 8, kolejne 4-6 drużyn rozstawione w eliminacjach (zakładam że będzie 24-28 zespołów) i grupy eliminacyjne 4 zespołowe...
Równie dobrym pomysłem jest całkowite zarzucenie eliminacji i wykreować system awansów i spadków, ewentualnych baraży. lub wręcz ustalić że pierwsze 12 zespołów gra w I lidze w następnym sezonie i szlus. play off byłby wtedy zarazem eliminacjami do następnego sezonu. 4 najsłabszych pierwszoligowców gra przecież z 4 najlepszymi drugoligowcami... Mielibysmy wtedy czas na stworzenie dodatkowych rozgrywek, jak n.p. puchar ligi itp.

Pozdrawiam
DP
lipoo
Posty: 20
Rejestracja: 23 lis 2007, o 10:55
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: lipoo »

witam
pozdrawiam wszystkich RALS-owiczow a szczegolnie beerow z zochą na czele!!!
odnosnie Wardy to nie zgodze sie z opinia Wicka-ja mialem okazje troche z nim poodbijac i jego tempo jest w normie, tyle ze krotka nie znaczy niska!!!!!!!!! i tu jest chyba problem.jezeli chlop lapie kolo 340 to pilke musi miec troszke wyzej i nie wazne czy to jest krotka czy szybka na skrzydlo.moze zocha cos napisze na ten temat jako najlepszy rozgrywacz ubieglego no i tego sezonu.
WICEK
Posty: 170
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 13:12
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: WICEK »

lipoo pisze:witam
pozdrawiam wszystkich RALS-owiczow a szczegolnie beerow z zochą na czele!!!
odnosnie Wardy to nie zgodze sie z opinia Wicka-ja mialem okazje troche z nim poodbijac i jego tempo jest w normie, tyle ze krotka nie znaczy niska!!!!!!!!! i tu jest chyba problem.jezeli chlop lapie kolo 340 to pilke musi miec troszke wyzej i nie wazne czy to jest krotka czy szybka na skrzydlo.moze zocha cos napisze na ten temat jako najlepszy rozgrywacz ubieglego no i tego sezonu.
A ja nic nie pisałem że krótka tzn. niska piłka panie szanowny. Twierdzę tylko że facet gra typowego metra więc jego tempo jest deczko późniejsze niż na krótką co powoduję jak wiesz (mam nadzieję) brak możliwości zagrania jakichkolwiek kombinacji.
Aaa byłbym zapomniał. Tomku ćwiczę solidnie żeby zrobić Ci prezent w postaci skarpetek przed samymi świętami :D A Ty mój drogi nie możesz grać patrząc mi w oczy bo większość lasek po paru minutach wymięka, a Ty po pięciu setach to nie wiem jak się zachowasz. Normalnie strach się bać :D :D :D Pozdrawiam. Szacuneczek !!!
lipoo
Posty: 20
Rejestracja: 23 lis 2007, o 10:55
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: lipoo »

oki.ja dalej twierdze ze krotka to nie zanczy NISKA i to tyle w tym temacie.heheh
a zapomnialem pozdrowic swierklany(pyzao, sebol, prezes , ziuta i ..... wszystkich z ekipy!!!!!!!)
jumbo
Posty: 56
Rejestracja: 25 wrz 2007, o 08:57
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: jumbo »

czołgiem
nie mogłem nie zabrać głosu w tej sprawie...

Zarówno Wicek jak i Lipu mają racje, bo:
- Warda w meczach nie chce grać krótkiej 'normalnej' tylko upiera się na metry i rzeczywiście chodzi 'ruska krótką' czyli taka krótką w drugie temp :)
- na treningach znowu Warda myka krótkie, że aż miło - w temp, wysoko i skutecznie

Problem w tym, że graliśmy w sumie razem całe 4 razy (no może jeszcze 3 treningi) w ciągu 2 lat, więc troszkę ciężko było się przestawić, bo nic nie ujmując naszym pozostałym środkowym, to jednak Warda zbiera piłkę jakieś 40 cm wyżej

dla pocieszenia obu z Was dodam, że metrów na meczach już nie będzie, o czym Wicek ze swoimi Sękaczami przekonają się jutro :) - jak to mówią 'trening czyni miszcza' :)

to tyle ode mnie
na zrazie
Awatar użytkownika
Zorro
Posty: 588
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 07:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Zorro »

¡Hola!
Wczoraj o godz.19.00 ,doszło do sparingowej konfrontacji pomiędzy Albion "SHOW" Team a drużyną Karczma SĘKATA Rybnik,wynik 2-2. O grze Albionu,nie będę się wypowiadał,no może jedynie o "barmenie" bo to mój potencjalny przeciwnik na środku.Wprawdzie wczoraj,staliśmy po przekątnej i nie było zbyt wiele walki pomiędzy nami ,ale dla mnie,żadna rewelacja ta Jego krótka,metr był bardziej groźniejszy,fakt,zasięg ma i siłę też,ale jakby Tomas skakał niżej i przekładał łapki,to by mu piłki pod pachami nie latały i barmen by za wiele nie pograł,takie moje skromne zdanie :)
Gra Sękaczy,nierówna i z przestojami,ale do tego można było przywyknąć.W eksperymentalnym ustawieniu z Libero na lewym ataku w pierwszych dwóch setach. Dawał sobie nieźle radę i byłoby pewnie 3-1 lub 4-0 dla nas ,gdyby nie przespana końcówka pierwszego seta,pewne prowadzenie od początku do stanu 23 ileś tam i potem kaplica,bubu. Set drugi wygrana,wynik oscylował w granicach 2-5 punktów przewagi dla Sękaczy. W secie 3 i 4,libero wraca ,tam gdzie jego miejsce,a na lewe wchodzi Jarunio :) Zanim się odnalazł na parkiecie ,to trzeba było przechodzić na drugą stronę siatki,po przegranym secie. W czwarty powtórka z drugiego ,z tym ,że przewaga była już bardziej znaczna,a i Jarunio miał skuteczność w ataku coś około 90 % i w bloku 75 % , czyli norma,tak jak powinno być 8-) Błędy i błędy,ale na tym polega rywalizacja sportowa,kto zrobi ich mniej ten wygrywa. W sumie test bardzo potrzebny i uważam,że jakieś wnioski z tego wyciągniemy.
¡Adiós!
Per Aspera Ad Astra
~ Z ~
manago albion
Posty: 261
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 10:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: manago albion »

Zgadzam się z Zorrem w kwestii przydatności sparingu! Bardzo ciekawy i pouczający. Co do gry środkowych po obu stronach to jednak Tomek W zrobił lepsze wrażenie niż Tomek G... Prostym przelicznikiem jest skuteczność, Tomek, jak go nazywasz Barmen, miał coś koło 95% w ataku, gdy Thomas po drugiej stronie piłek kończył o wiele mniej. Zgadzam się że to taka krótka-niekrótka-metr-niemietr... ale czy to ma znaczenie kiedy są z tego punkty... ocen za styl jeszcze nie przyznają :P
Co do naszej gry to była przyzwoita, wszak przeciwnik znamienity, mimo że osłabiony. Mamy braki głównie w obronie, gdzie często panuje chaos, w ataku zaś było dość dobrze, zwłaszcza środkiem.
No a w 4 secie Warda zasiadł na ławie, stąd też wyraźna przewaga Sękatej, bo w końcu bezkarnie mógł poszaleć Thomas ze środka...
Natomiast Jarunio na przyjęciu to może być odkrycie sezonu!!!

dziękujemy za sparing i liczymy na zaś!
guf
Posty: 19
Rejestracja: 25 wrz 2007, o 12:58
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: guf »

Beer - Pizzeria 3:0 Szybko i gładziutko . Obiecujemy lepsza postawe na naszej "hali" . Dziekujemy za dobrą lekcję siatkówki .
plutek
Posty: 87
Rejestracja: 25 wrz 2007, o 00:35
Płeć: M
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: plutek »

Rafbol Żernica- Dwunastka Rybnik. 0-3

Dwunastka po ciezkich bojach w grupie dzis zaczynala II lige z druzyna Rafbol Zernica. Początek I seta to odskoczenie gosci na pare punkcikow i trzymanie tej przewagi tak do 15. Przy wyniku 15-9 dla 12 Zernica bierze sie za odrabianie strat, i pod koniec seta na tablicy widnieje nastepujacy wynik 24-23 dla gospodarzy. Przyjezdni prosza o czas, i kolejne 3 punkciki dla nas ;) II i III set wygrywamy do 14 :] Ale niestety po obu stronach siatki pojawilo sie bardzo duzo bledow, mecz nie byl zachwycajacy, nawet powiedzialbym senny,ale wygrany za 3 punkty. Dziekujemy druzynie Rafbol Zernica za wspaniala atmosfere i zyczymy powodzenia.
manago albion
Posty: 261
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 10:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: manago albion »

zgodnie z zapowiedziami... to jest rzeczywiście grupa śmierci! Po ciężkim boju Albion pokonuje Leona 3:1
Mecz był momentami nieco senny, ale chyba Leon taką technikę stosuje :) Pierwszy set bezdyskusyjnie dla nas, do 15, i to nas uśpiło... bo w drugim mimo krótkiego prowadzenia, Leon odskakuje na kilka punktów i nasza pogoń niewiele daje, przegrywamy do 22. Trzeci set zadecydował o tym kto tego dnia jest lepszy. generalnie gra zrywami bo obu stronach, ale w miarę równo... Końcówka dla punkt za punkt, przy 24-23 albion ma piłkę w górze i marnuje, potem jeszcze trzy setbole Albionu zmarnowane w niezwykłych okolicznościach... następnie Leon marnuje swój setbol,w końcu przy stanie 30-29 kończymy. Goście nie podniesli się już w 3 secie, cały czas wysokie prowadzenie gospodarzy, tylko w połowie seta krótki przestój i Leon dochodzi na 2 pkt, ale to wszystko na co ich było stać. Końcówka niemrawa i senna. Mecz pasjonujący tylko w drugim secie... Obie drużyny pokazały że będą walczyć o 'ósemkę'... co w naszej grupie będzie bardzo, bardzo trudne...
Endrju
Posty: 15
Rejestracja: 2 paź 2007, o 07:24
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Endrju »

Dodam tylko, że w trzecim decydującym secie prowadziliśmy od początku do stanu 13:7. Potem seria błędów i doszliscie nas na 15:15 i od tego momentu było już punkt za punkt. Gdybyśmy tego seta doprowadzili do końca, byłoby 2:1 dla nas i to przypuszczalnie wy już nie podnieślibyście się. Ale możemy sobie gdybać. Na szczęscie jest rewanż tym razem na naszej sali :]
manago albion
Posty: 261
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 10:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: manago albion »

No, masz rację... początek trzeciego seta to był dramat w naszym wykonaniu :(
a w rewanżu postaramy się dostosować do waszej specyficznej sali :) i też wygrać...
WICEK
Posty: 170
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 13:12
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: WICEK »

Top Ten VS Karczma Sękata 0:3. W setach do 16, 20 i 23. Mecz nie stał na wysokim poziomie ale opiewał w wiele ładnych akcji i przede wszystkim rozegrany w miłej atmosferze. Pierwszy set to dominacja Sękatej i tu nie ma, o czym pisać. Drugi to już kawałek walki i fajna gierka. Trzeci natomiast to bardzo dobra i konsekwentna gra Top Ten'ów i w pewnym momencie nawet wynik 11 do 4 dla gospodarzy. Od tego momentu szaleńcza gonitwa "kelnerów" i set kończy się, ku nie zadowoleniu Top Ten do 23 dla gości. Ogólnie miło i przyjemnie, więc pozdro dla gospodarzy.
manago albion
Posty: 261
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 10:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: manago albion »

Napisze ktoś o meczu Artus - Piaski??? w jakie j formie jest artus?
Awatar użytkownika
rals
Posty: 107
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:57
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: rals »

Oj menago w wysokiej.proponuje byście szykowali kaski :] no i uwazjcie na ich młodego,dobrze zapowiadajacego sie rozgrywacza .Jakbym wiedział,ze beda mieli takiego rzucacza i libero to moze bym sie zastanowił nad soba ;) Wiesz oni nareszcie tworza zespół i sa bardzo groźni oj bardzo ,pozdrawiam ich serdecznie i żałuje ,że nie mogę narazie przeciwko nim zagrać.sam widzisz ,że piaskowym ludką odebrało mowe po laniu wczoraj i nawet słynny rude nic nie pisze ,chyba jest jeszcze w szoku :P
manago albion
Posty: 261
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 10:25
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: manago albion »

no właśnie się dziwiłem, że rude jeszcze nie skomentował porażki... hmmm, nowy rozgrywacz.... ciekawe...
nie planujemy zabrania kasków, ale dzięki za ostrzeżenie :P
sprawdzimy ich formę w czwartek, zapraszam na mecz przy okazji!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siatkówka amatorska”