Rybnicka Amatorska Liga

Awatar użytkownika
tados
Posty: 434
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:46
Płeć: M
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tados »

Jest już gotowy (na stronie) terminarz rundy zasadniczej dla całej ligi
Proszę czytać i sprawdzać czy nie ma błędów !!!
http://liga.miastorybnik.pl (zgoda administratora)
ursinio
Posty: 248
Rejestracja: 16 wrz 2010, o 12:38
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: ursinio »

Witka

Oj widzę że tu jakoś cicho ? Tylko ogłoszenia Duszpasteskie :(
Chyba cisza przed burzą czy jaki ch...... he he
Kaj są te stare tygrysy ciętej riposty Wicki , Jarunie i inne Marchele ?
Chopy liga się zaczyna więc dla wszystkich grajków pozdro i do przodu :D
Owocnego sezonu ;)
Ursinio
Dziki
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2010, o 07:56
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Dziki »

Korzystając z otwartego okienka transferowego, drużyna Okis zaprasza do siebie wszystkie niedoceniane gwiazdy grające na środku oraz w ataku. Treningi wtorki mecze w piątki, lajtowa atmosfera, brak składek na salę. :P
Kamiljan
Posty: 283
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 23:06
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Kamiljan »

ursinio pisze:Witka

Oj widzę że tu jakoś cicho ? Tylko ogłoszenia Duszpasteskie :(
Chyba cisza przed burzą czy jaki ch...... he he
Kaj są te stare tygrysy ciętej riposty Wicki , Jarunie i inne Marchele ?
Chopy liga się zaczyna więc dla wszystkich grajków pozdro i do przodu :D
Owocnego sezonu ;)
Ursinio
Ursusie, bo nie mają czasu pisać, zrzucają nadbagaż po wakacjach :D
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku*wić to już żaden problem...

Pozdrawiam
Mały
WICEK
Posty: 170
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 13:12
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: WICEK »

Widze Maly ze troszke sie humorek wyostrzyl :) A co do bebna pod cyckami to moj guru Tomasz Z ostatnio powiedzial ze schudlem wiec tej wersji sie trzymam :] i
Kamiljan
Posty: 283
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 23:06
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Kamiljan »

Brawo Ty. Ja też, chociaż nikt mi tego nie mówi oprócz mojej wagi, może ma słabe baterie ? :P
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku*wić to już żaden problem...

Pozdrawiam
Mały
bobek1123
Posty: 18
Rejestracja: 3 gru 2014, o 11:26
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: bobek1123 »

Ursus czekasz na Kubę z Katowic hm sory już po wygranym meczu nic nie napisze :o szkoda choć widzę że apetyt po małej fuzji Ci się zaostrzył! :D
ursinio
Posty: 248
Rejestracja: 16 wrz 2010, o 12:38
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: ursinio »

Bobek już taki jestem że apetyt mam zawsze, czasem tylko życie weryfikuje :)
Próbuję tylko zaczepnie rozbujać te forum, bo jakoś licho 8-)
Awatar użytkownika
DADA1979
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2008, o 10:23
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: DADA1979 »

29. W meczu może wystąpić tylko zawodnik, który jest umieszczony w składzie danej drużyny oraz jego zdjęcie jest umieszczone na stronie internetowej Ligi. Zawodnik może być umieszczony na stronie Ligi tylko po podpisaniu przez niego oświadczenia, które musi być dostarczone do komisarza Ligi.
Widzę, że po raz kolejny zasady, które wspólnie ustalamy na spotkaniach nie są respektowane. Chyba Tados musi zacząć wyciągać konsekwencje!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1494
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Biciut »

DADA1979 pisze:29. W meczu może wystąpić tylko zawodnik, który jest umieszczony w składzie danej drużyny oraz jego zdjęcie jest umieszczone na stronie internetowej Ligi. Zawodnik może być umieszczony na stronie Ligi tylko po podpisaniu przez niego oświadczenia, które musi być dostarczone do komisarza Ligi.
Widzę, że po raz kolejny zasady, które wspólnie ustalamy na spotkaniach nie są respektowane. Chyba Tados musi zacząć wyciągać konsekwencje!!!!!!!!

Możesz szerzej opisać zdarzenie żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi?
Dziki
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2010, o 07:56
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Dziki »

Jeżeli chodzi o zdjęcie to okres przejściowy kończy się 1 października. Tak mówił Tados na wrześniowym spotkaniu.
Awatar użytkownika
DADA1979
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2008, o 10:23
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: DADA1979 »

Dziki, poczekamy zobaczymy, ale pewnie będzie jak co roku, pozdro
Awatar użytkownika
BosSs
Posty: 506
Rejestracja: 3 paź 2008, o 16:39
Płeć: M
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: BosSs »

Strzelec 3:1 Top Ten

Ciekawostką meczu był fakt, że ... rozgrywający z oby dwu stron ( z różnych powodów ) zostali zmienieni na ...... przyjmujących :o :o :o
:)
coolfon
Posty: 211
Rejestracja: 14 lut 2010, o 17:53
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: coolfon »

Strzelec Gorzyczki : Top Ten ZST Rybnik 3:1 (20,25,-22,18)

Mecz wyrównany z dużą ilością błędów własnych. Walka na całej szerokości boiska i piekielnie ciężko zdobywało się dzisiaj punkty jednej jak i drugiej drużynie. Dziś wygrała drużyna, która popełniła błędów mniej i... która miała w szeregach Olka Tomalę. :D
To on grał dzisiaj na poziomie (dosłownie i w przenośni) dla nikogo na boisku nieosiągalnym. W ataku niezwykle skuteczny, a zagrywką siał spustoszenie w szeregach graczy TT. To on zrobił różnicę i dzięki jego grze Strzelec wygrywa pierwsze spotkanie sezonu. :D
amator85
Posty: 362
Rejestracja: 19 paź 2012, o 10:03

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: amator85 »

Witam wszystkich fanów siatkówki!

Na nowy sezon życzę Wam aby wszystkie kontuzje kończyn górnych i dolnych omijały Was z daleka a łapali je "kibice" tej drużyny piłkarskiej co to nas niby reprezentuje w jakiejś tam Champions League kopiąc i uderając w barierki, ogrodzenia, ochroniarzy i innych kibiców.. jak to ona się nazywa.. LEGŁA czy jakoś tak :D

Ale ja nie o tym chciałem. Jak to może być że sezon RALS wystartował a typer nie ???
Są chętni? Mogę go poprowadzić jeśli będzie zapotrzebowanie na tego typu rywalizację od drugiej kolejki.

pozDro
Awatar użytkownika
BosSs
Posty: 506
Rejestracja: 3 paź 2008, o 16:39
Płeć: M
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: BosSs »

no jasne, że są !!

Ja jestem x4 razy na tak ! :)
:)
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

NA PÓŁ GWIZDKA - NOWE

Post autor: izmail »

Jeśli coś jest NOWE to zawsze intryguje, ciekawi. Nowy szef, nowa praca, komórka, auto, sytuacja, doznania - lub w przypadku naszej Ligi - drużyna. Z tą właśnie ciekawością jechałem na dzisiejszy mecz do Rybnika, na ul. Gliwicką 105, gdzie spotkały się drużyny AKS Rybnik i NORD Świerklany RO-JO Team.
Ciekaw byłem jak poukładał sobie grę ze swoim, nowym zespołem Piotrek i jak wypadną na tle tak dobrej drużyny jak NORD.
Już po wejściu na salę zobaczyłem NOWE. Rzadko zdarza się, że obie ekipy stawiają się w tak licznych składach i za to zaangażowanie WIELKIE BRAWA !!! Bęben Krzyśka Studnika był na miejscu, więc wiedziałem, że goście będą mieli wsparcie.
Na rozgrzewce na siatce mały pokaz siły, niezłe "kołkowanie" z obu stron.
Ale mecz obie ekipy zaczęły nerwowo, widać było, że to początek sezonu. Ok. 21-go punktu NORD kilka razy źle przyjął, nie skończyli swojej pierwszej akcji, a kontry wykorzystali gospodarze. 25-22.
Drugi set to prowadzenie AKS'u od stanu 6-3. Przy 14-8 zdarza im się przestój, goście podganiają do 16-14, ale znów problemy z przyjęciem zagrywki AKS i set ponownie do 22.
3 set przyniósł niestety kontuzję zawodnika NORD (Michał Radomski, czyżby brat Krzyśka :D ??? ), jakieś problemy z kolanem. Oprócz tego uwidoczniła się przewaga gospodarzy, którzy pewnie wygrywają do 20.

Obserwując mecz udało mi się wyłapać kilka rzeczy, które, moim, skromnym zdaniem, zrobiły dziś różnicę.

1. ZAGRYWKA - dziś zawodnicy AKS, zapewne wykorzystując atut własnej sali, "kąsali"zagrywką przyjmujących NORD'ów. Odrzuceni od siatki nie kończyli swoich ataków, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze. W pewnym momencie na boisku, w drużynie NORD pojawił się zawodnik przyjmujący z nr 17. Dynamiczny, z mocną zagrywką, ale od razu miejscowi zaczęli w niego zagrywać, eliminując go często już z ataku. Nie wiem czy świadomie, czy nie, ale skutecznie :D
2. SZYBKOŚĆ ROZEGRANIA NA SKRZYDŁA - niestety "Dżambo" dziś troszkę podnosił piłki swoim skrzydłowym, co sprawiało, że ci walczyli często z podwójnym blokiem. Często - nieskutecznie. Piotrek potrafił grać te swoje "ekspresy" i co ważne jego skrzydłowi zdążali do tych piłek.
3. ELEMENT ZASKOCZENIA - dwa lub trzy razy zagranie "6 strefy" z pola, co całkowicie zmyliło blokujących. Ważną rzeczą było robienie podwójnych zmian. To też wprowadzało na inny rytm rozegrania młodego rozgrywającego AKS, czy wysokiego "bombardiera", który nota bene dość długo "wchodził w mecz".
4. GRA ŚRODKIEM - mogłem obejrzeć świetne zgranie Piotrka Janika z Krzyśkiem Paździerskim. Różnica w kombinacyjnej grze środkiem była dziś aż nadto widoczna. Kilka efektownych "gwoździ" "Paździocha" odbijało się głośnym "noż k...a" :D w szeregach gości.
5. ZAWODNIK Z NUMEREM 2 w drużynie AKS - Aleksander Czajkowski. Dla mnie MVP meczu. Zawodnik kompletny, choć miał jedną słabość, o której nie wypada tu pisać ;). Skuteczny w ataku, zagrywka z wyskoku, umiejętność podjęcia kontrolowanego ryzyka w ataku przy piłkach sytuacyjnych, czy to "pipe" czy ze skrzydła.

To był dobry mecz, ze świetną atmosfera, drużyny żyły, dopingowały, były te sportowe, pozytywne emocje. Przyjemnie się sędziowało. Obie ekipy zgłaszają swój akces do I Ligi i mają ku temu potencjał.
NOWE - tym razem pozytywnie mnie zaskoczyło, bo miałem swoje, nazwijmy to, obawy, czy wątpliwości. Powiadają, że "nowa miotła dobrze zamiata". Piotrze, bez urazy z tą miotłą :D , a qrcze pozamiatajcie se w tym sezonie w tej II Lidze :D .
Sędzia Dredd
Awatar użytkownika
PiotrekJ
Posty: 255
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 16:46
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: PiotrekJ »

Janusz, postaramy się pozamiatać jak najlepiej się da, a co z tego wyjdzie to boisko zweryfikuje ;)
PS.
Dzięki drużynie NORD'u za mecz w super atmosferze, może kiedyś pożyczymy bęben :D

Michał kuruj się i wracaj szybko na boisko ;)
#AKSGO #AKSGO #AKSGO
Awatar użytkownika
PiotrekJ
Posty: 255
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 16:46
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: PiotrekJ »

AKS Rybnik vs NORD Świerklany RO-JO Team

W dniu 29.09.16 na sali Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Rybniku-Wielopolu spotkały się dwie drużyny mające aspiracje na awans do pierwszej ligi Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours, czyli gospodarze AKS Rybnik oraz goście NORD Świerklany RO-JO Team. Mecz stał na wysokim i dosyć wyrównanym poziomie, jednak pod kontrolą gospodarzy, którzy wyrgywają 3:0 (w setach do 22, 22 i 20). MVP meczu został wybrany Aleksander Czajkowski. Sędziował Janusz Lazar.

Opis meczu:

1 set: Obie drużyny zaczęły nerwowo, ale żadna nie zaliczyła dłuższych serii punktowych. Dopiero przy stanie 11:12 goście odskoczyli na 11:15. W tym momencie czas w drużynie gospodarzy odmienił oblicze tego seta, pozwalając im na wygraną.

2 set: Od samego początku przewaga gospodarzy, co można było zobaczyć na tablicy wyników (19:14). Nawet chwilowe rozprężenie nie pozwoliło na odebranie wygranej w tej partii.

3 set: AKS wychodzi w zdecydowanie innym składzie niż do tej pory, co jednak nie zmienia w najmniejszym stopniu ich stylu gry. Pewna gra od początku do końca, chwilowo przerwana kontuzją zawodnika Nord-u, pozwala na doprowadzenie do zwycięstwa 3:0 w tym szlagierowym meczu drugiej ligi.

Dziękujemy licznie zgromadzonym kibicom za przybycie i głośny doping. Zapraszamy na kolejne spotkanie! :)

Całe spotkanie punkt po punkcie można prześledzić pod tym linkiem :)

https://www.facebook.com/AKSRybnik/phot ... =3&theater
#AKSGO #AKSGO #AKSGO
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

NA PÓŁ GWIZDKA - JESIENNY MIX

Post autor: izmail »

Dzisiejszy mecz Jedynki Jankowice III z MARAT Rybnik był pewnym obrazem jesieni. Piękne kolory, Bieszczady, słońce odbijające się w kolorowych liściach - no sam urok. Ale jesień ma też swoją szarugę ze słotą i zimnem, a wtedy najlepiej kocyk, herbatka i ponoć dobra książka :D. I taki był ten mecz.

Najpierw te kolorowe barwy:

A) ZNAKOMITA GRA BLOKIEM OBU DRUŻYN. To był jeden z dwóch elementów, który wyróżnił to spotkanie. Blok podwójny jak i pojedynczy. "Patent" na Mateusza Blica znalazł dziś Szymon Spandel, kilka razy zatrzymał go pojedynczym blokiem. Obie ekipy w tym elemencie się nieźle organizowały.
B) GRA W OBRONIE - jedną z piękniejszych barw tego spotkania była obrona "Gasiora" w pozycji leżąc :D ... na plecach. Obie ekipy walcząc nie odpuszczały żadnej piłki. Drugą akcję meczu znów zaliczają goście. Po zagrywce piłka po złym przyjęciu leci za słupkiem sędziowskim, podbita wraca na środek pola, a przyjmujący MARAT, z 6 strefy, zdobywa punkt. No MIOOOODZIO !!!
C) ZAGRYWKA - W pierwszym secie drużyny poszły na tzw. "wymianę ciosów" w polu zagrywki. W setach II i III MARAT rozbija gospodarzy na zagrywce, w szczególności rozgrywający Tomasz Przywara. Serie zdobytych punktów złamały grę Jankowic. Wyniki tych setów mówią same za siebie.
D) POSTAWA FAIR PLAY - Panowie - wielki szacun :) !!!
E) NIEZŁA GRA ŚRODKIEM GOŚCI - częściej wykorzystywali ten element. Nie było jakichś spektakularnych "gwoździ", ale Paweł z "Gasiorem" robili swoje.
F) CZYTANIE GRY RYWALA - MARAT to robił dziś lepiej.

A teraz ten jesienny chłód:
- PRZYJĘCIE - przez błędy w tym elemencie gospodarze przegrali 2 sety !!!
- widać jeszcze brak zgrania z nowym rozgrywającym w ekipie MARAT, ale to przyjdzie z czasem, bez obaw,
- od początku seta IV MARAT był już w szatni - a to się samo nie wygra,
- w tie breaku od 8-5 Jankowice znów problemy z przyjęciem,
- szkolne błędy, z wpadającymi piłkami, które nie powinny ... wpaść ...

Mecz jak w jesieni, raz pięknie, a za chwilę znów błąd. Ale zrzućmy to wszystko na karb pierwszego meczu o punkty w tym sezonie. To dopiero początek drogi, zabawa dopiero się zaczyna :D.
Sędzia Dredd
Awatar użytkownika
izmail
Posty: 433
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:03
Płeć: M

NA PÓŁ GWIZDKA - BIGOS czyli PRZEGLĄD TYGODNIA

Post autor: izmail »

Liga ruszyła pełna parą, jak rzekł Tados. Chciałoby się powiedzieć WRESZCIE !! Znów w tym sezonie pozwolę sobie, tu na forum podsumowywać poszczególne tygodnie naszych zmagań w felietonach z cyklu BIGOS. Dziękuję za słowa zachęty, za to, że dajecie mi wsparcie i zachęcacie do dalszego pisania. DZIĘKUJĘ !!!

Na początku pierwszego w tym sezonie BIGOSU spieszę z dwoma dobrymi informacjami.
Po pierwsze: Tomek Zarzyna, zawodnik-legenda naszej Ligi "odnalazł się" :D - został zawodnikiem VRF Klimatyzacja Artus Żory !!! :P Tomku powodzenia w zmaganiach !!! :D Pokaż młodym, zarażaj swoim optymizmem i oby zdrówko pozwoliło Ci rozegrać świetny sezon.
Po drugie: nasza koleżanka, sędzia Klaudia Nagler -Skroban urodziła synka !!! Szczęśliwi rodzice i mały Antoś zdrowi są już w domu. GRATULACJE !!! :)

WTOREK:
Od tego dnia zaczęły się pierwsze pojedynki w tym sezonie.
Jako pierwsi na boisko wyszli Mistrzowie Ligi i beniaminek Utikom InoWino Air Team. Opisu meczu ze Świerklan (tradycyjnie) niestety brak. Pierwszy set, jakby nie patrzeć, sensacyjnie, do 18, wygrywają goście !!! W następnych setach, jak opowiadał Pan Janek, sędzia tego meczu, Dwójka bierze się do roboty, co ma odzwierciedlenie w wynikach setów. 17, 10,13. Słowem - łomot. Młodzież z Pszowa dostaje lekcję siatkówki, ale to nie zmienia faktu, że ci gracze mogą sprawić jeszcze nie jedną niespodziankę.

Czwarta drużyna poprzedniego sezonu, Silesia Lubomia, podejmowała gaszowicki OKIS. Mecz bez większych "wodotrysków" i pewne 3 punkty gospodarzy, którzy bawili się grą, podeszli do meczu na "lajcie", w drugim secie chyba za bardzo :D, ale z dobrym skutkiem. 3 punkty zostają w Lubomi.

W II Lidze Beer Team podejmował Zespół R.Walecka, który stawił się chyba w swoim najmocniejszym składzie. W każdym z setów goście osiągali przewagę w drugiej fazie, po ok. 15-ym, zdobytym punkcie. Dysponowali przede wszystkim większą siłą ognia w ataku i bardziej różnorodną formą rozegrania, ale ... gorzej przyjmowali zagrywkę typu float. Beer swoim zwyczajem "gryzł parkiet" w obronie, ale w decydujących momentach popełniał niestety swoje błędy. Wydaje się, że goście ze spokojem kontrolowali przebieg meczu i pewnie wygrali 3-0.

ŚRODA:
W I i II Lidze był to dzień rywalizacji z małym podtekstem 8-)
Na salę wicemistrzów Ligi, Leśnej Perły Damons Rybnik przyjechał ze swoim nowym zespołem nie kto inny, jak Tomasz Zarzyna :P Były gracz tej ekipy. Jak pisze Łukasz (cyt.) "niezniszczalny". Qrde w jednym szeregu jak Stallone, Statham, Lundgren czy Austin :D w jednym filmie. Niestety Tomek nie pomógł swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa i sprawieniu sensacji. Faworyci pewnie wygrywają 3-0, nie dając żadnych szans rywalom. Ba, w żadnym z setów VRF nie przekracza 20 pkt. Należy jeszcze zauważyć, że mecz sędziował Kamil Łyczko, jeden z lepszych graczy naszej Ligi, więc Łukasz Majenta nie mógł skorzystać z jego gry na przyjęciu. Nie przeszkodziło to "Damonsom"w odniesieniu pierwszego w sezonie zwycięstwa.

Na salę FOX'ów, właściwie należałoby powiedzieć nową salę FOX'ów, przyjechały jankowickie "Ursusy" :D . Wzmocnieni gracze JJII, choć z ponoć chorym Wojtkiem Musiolikiem, w "godzinkę z prysznicem" odprawiają gospodarzy.
Mam tu pytanie do mojego kolegi Ursinia - czy Adam Cerek grał w koszulce "MAM ŻONĘ" ??? :]
Mecz pod pełną kontrolą przyjezdnych. Ursus szalał w ataku i (UWAGA !!!) W OBRONIE !!! :D, "Góral" rządził i dzielił na rozegraniu, Adam siał popłoch na zagrywce, swoje dołożył, jak opowiadał Włodziu, inny, nowy nabytek JJII - Jacek Piątek i w ten oto miły i przyjemny sposób chłopaki z Jankowic zdobyli swoje pierwsze 3 punkty w sezonie. Czy to powrót do dobrej gry "Ursusów" ??? Sezon pokaże :)

W drugiej lidze również ciekawy meczyk w Gorzyczkach. Tamtejszy Strzelec podejmował pieczarowe "Dziesiątki". Przeciw swojej eks-drużynie zagrał Olo Tomala i to właśnie on poprowadził Strzelców do zwycięstwa. Super, że ten nietuzinkowy gracz wraca do swojej dobrej dyspozycji i zaczyna z (w jego przypadku dosłownie) górnego C.

CZWARTEK:
W czwartek grała tylko II Liga i obie nowe ekipy.
AKS podejmował NORD. O tym meczu pisałem w osobnym felietonie. Wydaje się, że obie ekipy dysponują potencjałem pozwalającym na walkę o awans. Jednak ani jedni ani drudzy nie powinni się tym zachłysnąć, tylko ciężko pracować, bo sezon, jak mawia Marek Samol, "jest długi". Mam też nadzieję, że AKS otrzyma wreszcie swoje, nowe stroje ;) bo na razie każdy w innym ;). Dobry mecz, ciekawe widowisko w wykonaniu obu ekip. Cieszy obecność licznej grupy kibiców z przewagą płci pięknej ;) .

W Lędzinach kibice byli świadkami wyrównanego pojedynku gospodarzy z pilchowicką Victorią. Ostatecznie po 5-cio setowym boju górą goście, a najlepszym zawodnikiem meczu nie Mateusz Siwiec, a Artur Hanak. Nie sposób i mi nie wypada wręcz nie zwrócić również uwagi na sędziego tego spotkania. Robert Chojecki to sędzia szczebla centralnego !!!

PIĄTEK:
Do Jankowic przyjechał MARAT. Wzmocnieni nowym rozgrywającym (powracającym do gry w naszej Lidze Tomkiem Przywarą), w chyba pełnym zestawieniu goście, stawiają twarde warunki gospodarzom i wywożą cenne 2 punkty. Mecz wyrównany, mecz jak pisałem wcześniej, jak pora roku. MARAT'y powinny to spotkanie wygrać 3-1, ale jak stwierdził Wojtek Piechaczek (cyt.) "zobacz ile znaczy głowa w siatkówce". I miał rację. Jego ekipa przespała pierwszą część 4 seta i całe szczęście wróciła do gry w piątym (przegrywali 8-5).
Dobrze się było znów spotkać z Włodziem i zamienić parę słów :). Jak zawsze dobry humor, kilka nowych kawałów :D.

Na Piaski zawitała drużyna z Pawłowic. Orton Flex. Powiem Wam szczerze, że spodziewałem się bardziej zażartego meczu. Ale suma sumarum goście pokonują odmienionych "Prestiżowych" 3-0. Zwycięstwo pewne i ... pewnie zasłużone :).

W II Lidze na salę Fundacji przyjechały Albiony i zainkasowały 3 punkty. Tylko w I partii gospodarze stawili opór gościom. Dwie następne dość pewnie wygrał Albion. MVP meczu Jonasz Zając. Początek dobrej serii ??? Może, może - zobaczymy, poobserwujemy ;)

Opisu z Chałupek brak, ale z moich informacji wynika, że Jedynka Jankowice prowadziła już 2-0 w setach by przegrać mecz 3-2. Znów sprawdziła się wszystkim znana siatkarska prawda. Co tam się działo ??? Mam nadzieję, że dowiemy się niebawem z opisu meczu.

W przyszłym tygodniu już w poniedziałek wydaje się dwa bardzo ciekawe mecze. Utikom - JJII i do Pawłowic zawita Proxeo. Powinno być ciekawie. Naprawdę ciekawie. W piątek do Jankowic zawitają Piaski.
W II Lidze szykują się ciekawe mecze we wtorek pomiędzy NORD'em, a Impacto oraz w czwartek w Lędzinach gdzie przyjedzie Zespół R.Walecka.

Pierwsze "koty za płoty".
Niektórzy z Was w rozmowach wypowiadali się na temat tzw. "syndromu pierwszego meczu". Że wtedy lubi wszystko wychodzić, że rzuca się na szalę to, co najlepsze, że należy poczekać na przebieg całego sezonu. Hmmm... niby tak, niby racja, ale jakże ważne jest to wejście w sezon, ten pierwszy mecz, to przetarcie. Sędziowałem 3 mecze w tej pierwszej kolejce i w każdym z nich widać było te pierwsze nerwy, walkę z emocjami, to złapanie rytmu gry. Niektórym się to już udało, a niektórym jeszcze póki co nie. Sam jestem przeciwnikiem "rozdawania kart na początku", czy "dzielenia skóry na niedźwiedziu". Wiem, sezon i boisko zweryfikują wszystko. Jednak nie odbierajmy tej pierwszej radości z wygranej, nieważne czy przyszła łatwo, czy była wyszarpana :).
Sędzia Dredd
rafcio
Posty: 99
Rejestracja: 5 cze 2015, o 18:46
Płeć: M

Re: NA PÓŁ GWIZDKA - BIGOS czyli PRZEGLĄD TYGODNIA

Post autor: rafcio »

izmail pisze:W II Lidze Beer Team podejmował Zespół R.Walecka, który stawił się chyba w swoim najmocniejszym składzie.
Mamy jeszcze 1 asa w rękawie ;)
amator85
Posty: 362
Rejestracja: 19 paź 2012, o 10:03

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: amator85 »

Ave!

TYPER 2016/2017 czeka już na Was !!! Zapraszam :D
Dzolo
Posty: 56
Rejestracja: 21 lut 2008, o 20:48
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Dzolo »

Chciałbym poruszyć jedną sprawę. Nie wiem jakim cudem ale w dniu 30.09.16 Misiek Wychrystenko nie był na liście zgłoszeniowej Piasków, ani przed meczem z Orton-Flex ani po, czyli rzecz ujmując należy nam się walkower. Nie chcę się czepiać bo po dobrym meczu wygraliśmy 3:0 ale regulamin jest taki sam chyba dla wszystkich!!!! Na liście pisze że jest zgłoszony od 30.09 a to mija się z prawdą.
Awatar użytkownika
tados
Posty: 434
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:46
Płeć: M
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: tados »

Błąd jest po mojej stronie, gdyż tego dnia nie miałem dostępu do komputera a listę dostałem rano 30.09 więc w Piaski nie popełniły błędu. Wyjaśniłem to już twojemu kapitanowi.
http://liga.miastorybnik.pl (zgoda administratora)
ursinio
Posty: 248
Rejestracja: 16 wrz 2010, o 12:38
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: ursinio »

Witam
Utikom InoWino AiR Team 1:3 Jedynka Jankowice II
Mimo wyniku łatwo nie było!
Dzięki wielkie panowie za dobry mecz.
Potencjał jest, więc jeszcze nie jedną niespodziankę sprawicie, a już u siebie na sali to PEWNE.
Świeża krew zaczyna dochodzić do głosu w naszej lidze i to cieszy ;)
Pomimo dwóch porażek ta ekipa jeszcze wywinduje wysoko :o

Powodzenia

Ursinio
coolfon
Posty: 211
Rejestracja: 14 lut 2010, o 17:53
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: coolfon »

Pytanie do Tadka Bonka i naszej Rady.
cyt. "10. Każda drużyna jest zobowiązana do dostarczania wersji elektronicznej aktualnego zdjęcia drużyny (wraz z opisem) – zdjęcie musi być aktualizowane, jeżeli następują zmiany w składzie. W meczu może wystąpić tylko zawodnik, którego aktualne zdjęcie jest umieszczone w zakładce danej drużyny na stronie internetowej Ligi. Proponujemy by drużyny odeszły od zwyczaju robienia zdjęć grupowych a w zamian sporządzały składankę zdjęć portretowych z podpisami gdyż takie „tablo” łatwiej będzie aktualizować dokładając kolejne zdjęcia."
Czy jeśli we wczorajszym meczu wystąpił zawodnik Tomasz Bobek i został mvp, a aktualne zdjęcie drużyny z pawłowic nie przedstawia go to czy wynik meczu powinien być wiążący jako końcowy??
Awatar użytkownika
Ganymede
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 09:05
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Ganymede »

Moim zdaniem niby przepis jest przepisem, natomiast jeżeli chodzi o ten punkt.
Zdjęcie na stronie ma służyć weryfikacji zawodnika, czy ktoś się nie podszywa lub nie gra nieuprawniony zawodnik (nieuprawniony mam na myśli niespełniający wymogów, niezweryfikowany i nie wpisany jako faktyczny zawodnik).

Skoro ktoś kto zgłasza taki problem, podaje z imienia i nazwiska zawodnika, będąc pewnym, że to jest dokładnie ta osoba to problemu akurat nie widzę. Skoro wiecie kim byli dani zawodnicy to po co dodatkowa weryfikacja. Z różnych przyczyn kilka zespołów nie ma aktualnych zdjęć na stronie - w tym mistrz ligi, który ma zdjęcie z sezonu 14/15 ale nikt się nie czepia.

Skoro ktoś w poziomie sportowym przegrywa do 18 i 8 sety, to gdzie jest duch walki i szukanie na siłę jakiegoś przepisu, który nie zmieni dysproporcji sił tego meczu. Ktoś powie - zasady to zasady, ale z drugiej strony to jest tylko i wyłącznie liga amatorska. Należy przyjąć porażkę i tyle. Według mnie, jeżeli to ma być respektowane i o czymś świadczyć, należy ustalić deadline i jeżeli zespół nie spełnia wymogów (w tym wypadku nie posiada zdjęcia) - należy nie dopuścić do meczu i tyle. Skoro jest to respektowane na pół gwizdka to czemu nagle robić z tego taki problem. Zacznijmy grać a nie szukać usprawiedliwień.

Pozdrawiam.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
bobek1123
Posty: 18
Rejestracja: 3 gru 2014, o 11:26
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: bobek1123 »

Dokładnie takie były ustalenia że jeżeli zawodnika nie ma na zdjęciu nie jest uprawniony do gry czyli nie może grać!!!To jest tak jakby nie był zgłoszony.Szefowie drużyny powinni o to zadbać a nie teraz pisać że to liga amatorska bo deadline był do końca września więc było sporo czasu żeby to ogarnąć .A jak koś ma zdjęcie z 2014 to znaczy że ma to głęboko gdzieś!
Awatar użytkownika
Ganymede
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 09:05
Płeć: M

Re: Rybnicka Amatorska Liga

Post autor: Ganymede »

Zwyczajnie optuję za tym, że skoro drużyna przeciwna wie, że to są Ci zawodnicy - więc nie ma mowy o podmianie - to mimo porażki, powinna na to przymknąć oko, a nie wojować w mailach/na forum i szukać darmowych punktów.

Ważniejsza jest rywalizacja sportowa niż kruczki naskrobane w regulamienie (znaczące dokładnie 0% w sportowej rywaliacji - bo takowa rozgrywa się tylko na boisku).

To jest liga amatorska, powtarzam raz jeszcze. Mniej ekscytacji, wojowania poza boiskiem i celowania na punkty w tabeli, a więcej przyjemności (skoro i tak wiadomo, że żadne oszustwo się nie odbyło). Nawet jak będzie walkover.. to będzie i cóż z tego, wynik poszedł w świat. Pozostanie tylko niesmak z takich zabaw pozaboiskowych. Wiem, że nikogo tutaj do niczego nie przekonam tylko warto wziąć to pod uwagę bo punktów trzeba WINCYJ i WINCYJ w tabeli.

Tutaj kończę swój udział, jak nigdy się nie udzielam tak teraz musiałem. Pozdrawiam obie ekipy.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siatkówka amatorska”