Kto w sezonie 2007/08 Serie A mężczyzn sięgnie po scudetto?

Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Ann »

Liana pisze:Kibicować będę przede wszystkim Lube, łaskawym okiem będę patrzeć na mój ulubiony "od zawsze" klub z Mediolanu - no i oczywiście pozostałym "polskim" klubom również będę sprzyjać :).
Mnie to sie zawsze wydawało, że za Perugią byłaś. Chociaż fakt wędrówka ludów nastąpiła.. ;) W mojej materii nic się nie zmienia (Macerata) chociaż tak jak napisałam, ciekawi mnie jak mój bułgarski ulubieniec zaprezentuje się we włoskim Corigliano. Zespół to dla mnie kompletnie nie znany.

Na Trento, Romę i Modenę (przez sentyment do nowego trenera) zamierzam jak to sie wyraziłaś spojrzeć łaskawszym okiem :)
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

Ann - czy kiedykolwiek ukrywałam, że moje serce w tym klubie, w którym Świder gra? :D :P. Koniunkturalistką nie jestem tylko w odniesieniu do Sparklingu ze względu na stary sentyment. Nic mnie tak nie ucieszyło jak ich powrót do A1 :).

Swoją drogą ciekawa jestem tego nowego trenerskiego narybku w Modenie :). Jak on sobie poradzi?
Zara zerknę, co to za ulubienca w beniaminku masz :P. Typuję, że niejaki Teodorek A. :), ale pewności nie mam, bo nie znam ich składu.
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Ann »

Liana pisze:Ann - czy kiedykolwiek ukrywałam, że moje serce w tym klubie, w którym Świder gra? :D
Liano a tego to ja jak Boga kocham nie wiedziałam i bardziej skłaniam się ku temu, że powędrowałaś za twoim ulubionym środkowym (powaga!)
Liana pisze:Swoją drogą ciekawa jestem tego nowego trenerskiego narybku w Modenie :). Jak on sobie poradzi?
Też jestem bardzo ciekawa, Giani zrobił na mnie potężne wrażenie w Katowicach podczas finałów Ligi Światowej, a poza tym nie ma o czym dyskutować, to ikona siatkarska. Bardzo mu kibicuję żeby się udało, choć brazylijski zaciąg w Modnie jakoś mało mi odpowiada.
Liana pisze:Zara zerknę, co to za ulubienca w beniaminku masz :P. Typuję, że niejaki Teodorek A. :), ale pewności nie mam, bo nie znam ich składu.
Może i A. ale nie Teodorka bo on zwie się Todor ;) (albo Toszko w skrócie). Wiem wiem, ja i schiza na punkcie poprawności pisania imion i nazwisk. Trafiłaś dobrze. Miał do wyboru turecki Halkbank, powrót do Lewskiego i Corigliano, według mnie wybrał najlepiej (skoro w Mosto go nie chcieli).
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

Przecież ja zawsze oryginalne imiona na polskie żatrobliwie przerabiam :P. Kiedyś sama się zasmiewałaś z Jędrka G. :P.

W Mosto jakoś strasznie dziwacznie tłumaczyli dlaczego go nie chcą. Specjaliści, kurczę. Kiedyś Wlazły był dla nich za cienki.
W sumie Todorowi na dobre wyszło, bo widzę, że przewidziany jest do podstawowego składu.

P.S. Mój ulubiony środkowy to dodatkowy bonus :).
alexandra
Posty: 36
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:51
Płeć: K
Lokalizacja: Wln/Silesia

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: alexandra »

Ann pisze:
Monic pisze:Kazyinskim
Przepraszam, jestem uczulona na przekręcanie nazwisk (tudzież imion).
Mam to samo. Strasznie mnie to denerwuje. A pan Drzyzga pobija wszelkie rekordy w tym względzie.
Monic pisze:to zwykła literówka Ann :P - spokojnie ... nic nie przechodzi z żadnego Magiery - kilka wdechów i wydechów i powinno być w porządku !
Więcej grzechów nie popełnie
Monic! I Ty, taka przeczulona na punkcie prawidłowej pisowni nazwiska 'Miljković' mówisz że to zwykła literówka? :D

Wracając do tematu - chciałabym, aby scudetto zdobył klub z jakimś Polakiem w składzie i wydaje mi się, że największe na to szanse ma Trento, ale jak będzie to się okaże. Oby tylko nie Treviso :P
Muszka
Posty: 27
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 23:07
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Muszka »

alexandra pisze:Oby tylko nie Treviso :P
Dlaczego nie? Świetny klub!

Tylko mnie tu nie linczujcie, ale ja im właśnie kibicuję. :P Ale klubom, w którch grają Polacy życzę z całego serca wielu zwycięstw. :)
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 8
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:37
Płeć: K
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Monic »

alexandra pisze:Monic! I Ty, taka przeczulona na punkcie prawidłowej pisowni nazwiska 'Miljković' mówisz że to zwykła literówka? :D
A skąd TY wiesz moja droga ,że ja przeczulona na tym punkcie ? :) Oczywiście ,że sama staram się nie popełniać błędów, ale człowiekiem jestem i nawet mnie się takowe zdarzają :P


No i klubom z Polakami w składzie chyba wszyscy życzymy wszytskiego najlepszego :)
Tylko mnie tu nie linczujcie, ale ja im właśnie kibicuję.
Ja też do tego klubu mam wielki szacunek , choć im nie kibicuję to linczować nie mam zamiaru ...może małe rzuconko butelką w Twą stronę , ale to wszytsko ;)
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Ann »

Liana pisze:W Mosto jakoś strasznie dziwacznie tłumaczyli dlaczego go nie chcą. Specjaliści, kurczę. Kiedyś Wlazły był dla nich za cienki. W sumie Todorowi na dobre wyszło, bo widzę, że przewidziany jest do podstawowego składu.
Bardzo dziwnie, ponoć im nie odpowiadał formą... mam nadzieję, że pokaże swoje umiejętności w Corigliano. Raczej tak, zagra tam w podstawowym składzie, co mnie bardzo cieszy.
Sam Toszko nie miał parcia na grę we Włoszech i chciał grać w Polsce (powaga). Tym bardziej nie rozumiem tej decyzji Mosto.
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

No cóż, widać w Mosto wolą popłuczyny po A2 (niczego nie ujmując Kubie Novotnemu, którego bardzo lubię i będę mu mocno kibicować).
Wracając do Gianiego: siatkarska ikona bez wątpienia, a i przykładów świetnych trenerów z równie świetną przeszłością zawodniczą trochę mamy; dlaczego miałoby jemu się nie udać, pod warunkiem, że nie ma siatkarskiej "optyki" innej ikony, również Andrzeja, najpiękniejszego brzydala jakiego w życiu spotkałam :)
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Ann »

Liana pisze:Wracając do Gianiego: siatkarska ikona bez wątpienia, a i przykładów świetnych trenerów z równie świetną przeszłością zawodniczą trochę mamy; dlaczego miałoby jemu się nie udać, pod warunkiem, że nie ma siatkarskiej "optyki" innej ikony, również Andrzeja, najpiękniejszego brzydala jakiego w życiu spotkałam :)
Andrzejów to tam wiele, zamiksowałaś mnie o którym mówisz :)
Jasne, że może mu się udać i tego mu życzę, ma dosy c sprecyzowany plan na to co chce robić, jak prowadzić zespół itd więc jakaś tam podstawa już jest. Pytanie jak przełoży się to na treningi i pracę.
Wiadomo, że czasami trudno jest przełożyć relacje partnerskie na trener-zawodnik, zwłaszcza, że część jego podopiecznych to jego koledzy z boiska...
Trzymam za niego kciuki.
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

Andrzejów wielu, ale wśród prawdziwych ikon piękny brzydal nie nadający się na trenera jeden :). Znany ci osobiście kolega po fachu :). Eeech, a ja dostąpiłam koedyś tylko zaszczytu jednego kanciastego uśmiechu z jego strony :(.
W Maceracie radosny brazylijski zaciąg, więc chyba problemów mimo małej różnicy wieku Andrea nie powinien mieć, choć powiem, że kiedy przeczytałam informację o tym jeszcze przed ruszeniem mercato, to zwątpiłam w to, czy aby własciwie zrozumiałam tę "włoszczyznę"... Trzeba przyznać, że rzucił się od razu na szerokie wody...
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Ann »

Liana pisze:Andrzejów wielu, ale wśród prawdziwych ikon piękny brzydal nie nadający się na trenera jeden :). Znany ci osobiście kolega po fachu :). Eeech, a ja dostąpiłam koedyś tylko zaszczytu jednego kanciastego uśmiechu z jego strony :(.
W Maceracie radosny brazylijski zaciąg, więc chyba problemów mimo małej różnicy wieku Andrea nie powinien mieć, choć powiem, że kiedy przeczytałam informację o tym jeszcze przed ruszeniem mercato, to zwątpiłam w to, czy aby własciwie zrozumiałam tę "włoszczyznę"... Trzeba przyznać, że rzucił się od razu na szerokie wody...
Aaaa ten Andrzej ;) jako że obcowałam z nim nieco dłużej niż kanciasty uśmiech, powiem szczerze .... nie masz czego żałować. Nie zrobił mnie żadnego wrażenie poza tym, ze okazał się bardzo pewnym siebie i nawet nieco zarozumiałym człowiekiem.
Andrzej z Modeny (nie Maceraty kochana) to z kolei zupełnie inny typ ikony (hehehe zabrzmiało). On tak, wrażenie piorunujące po kilku zdaniach już. Niedługo zresztą tego drugiego Andrzeja "poznasz" w tym samym miejscu co tego pierwszego (zamotałam :D)
Zdecydowanie poszedł na całość, ale jak sięgnąć pamięcią to on zawsze nawet jak grał był odważny ;)
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 8
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:37
Płeć: K
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Monic »

Andrea sobie poradzi , choć pewnie jego zespół jakiejś rewolucji w serie A nie zrobi :)
a tak mi w rączki wpadło http://pl.youtube.com/watch?v=kT1rfgo7Ryc :D

no i pytanie : Bernardi to teraz w B1 będzie grał ?
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

Macerata to tylko przejęzyczenie :P. To na M i to na M. Nie mam zamiaru pozbawiać Fefe funkcji, bo Świdrowi swietnie się z nim współpracowalo i liczę na powtórkę:).
Co do Andrzeja G. to nic nie zamotałaś, Ann. Trzeba było zwiastunów nie puszczać na ostatniej stronie :P. A tak żadnej niespodziewanki nie będzie :P.
pielat
Posty: 10
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:42
Płeć: M

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: pielat »

Zna ktoś obecne składy zespołów serieA kobiet?? jak tak to prosze o podanie :)
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

Na stronie http://www.legavolleyfemminile.it/ masz wszystkie zespoły.
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

Nie tylko polskie zespoły robią przetarcie przed sezonem ligowym. W turnieju towarzyskim brał udział również nowy klub Łukasza Kadziewicza.
W przegranym 0:3 pojedynku z Montichiari Kadziu zdobył 5 punktów, w kolejnych było już znacznie lepiej. W pięciosetowym meczu z VfB Friedrichshafen (2:3) Lukasz zapisał na swoim koncie 14 oczek, w tym 2 blokiem, ( 75% skuteczność w ataku i żadnej pomyłki).W ostatnim meczu beniaminek Serie A podejmował zespół Hyundai Capital Seul (3:0). Nasz środkowy zdobył 11 punktów, brylując tym razem przede wszystkim w bloku (w sumie zespól zdobył tym elementem 16 oczek).
Sparkling wystąpił bez Gabriela Gardnera i Ryana Millara.

P.S. Piszę post pod postem z racji tego, że nie funkcjonuje mi w tym wątku opcja "edytuj" :P.
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

Szanowna Redakcjo - w kontekście samego zdarzenia zapewne to nieistotne, ale Kadziewicz nie złamał nogi w trakcie meczu, a podczas porannego treningu. Widziałam ten pojedynek od samego początku - transmisja zaczęła sie jakieś pięć minut przed rozpoczęciem meczu. Nie wiem również, skąd wzieły się te "autorytatywne diagnozy", skoro na stronie klubu póki co widnieje informacja, że szczegóły na temat stanu zdrowia zostaną podane po przeprowadzeniu dokładnych badań.
Po raz kolejny bardzo proszę o dystans :).
Ostatnio zmieniony 4 paź 2007, o 13:32 przez Liana, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 8
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:37
Płeć: K
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Monic »

Dzięki Liano za wiarygodne info :) nie ma to jak powielanie niesprawdzonych informacji i wprowadzanie w błąd ...
Edyta

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Edyta »

Świder zbiera we Włoszech bardzo dobre recenzje za początek sezonu w Lube. Oby utrzymał formę do listopadowych i styczniowych batalii o Igrzyska.
http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/?dysc_id=6& ... _id=223743

Na razie wprawdzie samej Maceracie nie wiedzie się dobrze, ale co ma powiedzieć aktualny mistrz Sisley? :( W dwóch dotychczasowych kolejkach nie zdobył nawet seta !!!
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

No - już wiedzie się Maceracie trochę lepiej . A Świder - cóż... Małe, senne miasteczko, dobrze znany i dobrze kojarzony trener... czego więcej trzeba? :P Jeszcze mu pomożemy w zostaniu graczem miesiąca - i będzie jeszcze lepiej :P.
Niepokoi natomiast w kontekście reprezentacji to co się dzieje z Michałem. Jeżeli jest choć część prawdy w tym, co mówił komentator Sport Klubu o niezadowoleniu Michała z metod treningowych Stojczewa, to może być kiepsko...
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Ann »

Zawodnik, którego nie chciał ZAK SA Kędzierzyn Koźle (bo słabo przyjmuje) został wczoraj MVP meczu z Latnią.
Todor Aleksiev zdobyl 14 punktów z czego jeden blokiem i jeden zagrywką a co ważne miał 80% perf. przyjęcia (i tyle samo posit.).
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

Dlaczego to mnie jakoś nie dziwi? :D. W sumie powinien podziękować działaczom z Kędzierzyna, że był dla nich "za słaby" :P.
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

Czas chyba zajrzeć do naszych chłopaków we Włoszech. Nie dzieje się u nich najlepiej - poza zespołem Michała (i Kuby).
Bułgarski zaciąg idzie jak walec przy wsparciu naszego przyjmującego. Kuba dalej bez zajęcia.
Nieciekawie wygląda sytuacja Maceraty, która, wożąc się z Miljkoviciem do ostatniej chwili została z ręką w nocniku, czyli bez atakującego. Przestawiony na atak Omrcen nie daje sobie, niestety, rady (ku mojemu ogromnemu rozczarowaniu). Jego zmiennik, Bartoletti, to nie jest klasa gwarantująca bezbolesna przejście przez cały ligowy sezon. Jak by tego było mało, w meczu z Milanem ból w kolanie zaczął odczuwac Świder i już w ostatniej kolejce grał jedynie przez połowę pierwszego seta.
Grający bez kontuzjowanego Kadziewicza Sparkling spisuje się gorzej niż można byłoby się spodziewac po tym co "na papierze".
Największym zaskoczeniem in minus jest na pewno postawa Copry. Zespół wlecze się na ogonie z jednym wygranym meczem. Marcel wchodzi na krótko, więc trudno ocenić jego postawę.
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Ann »

Liana pisze:Nieciekawie wygląda sytuacja Maceraty, która, wożąc się z Miljkoviciem do ostatniej chwili została z ręką w nocniku, czyli bez atakującego.
To prawda tylko wiesz, Macerata do ostatniej chwili liczyła, że Ivan u nich zostanie. Gerića wysyłali na rozmowy z Grekami, żeby im się liczba środkowych zgadzała, a Ivan był się uparł :P :P :P :P
Co nie zmienia faktu, że idzie im średnio na razie. I co więcej, nie wygląda żeby miało zacząć iść lepiej.
Chociaż może Omrcen się rozkręci ;)
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

Toteż dlatego piszę, że sie z nim wozili nie zabezpieczając sobie tyłów.
Igor na razie zaskakuje mnie in minus, sądziłam, że po kilku meczach wdroży się, tym bardziej, że to dla niego nie pierwszyzna. A kibice tracą cierpliwość i "szukają" nowego atakującego :D.
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Ann »

Liana pisze: A kibice tracą cierpliwość i "szukają" nowego atakującego :D.
Myślisz że poproszą żeby Ivan wrócił zamiast go wygwizdać jak planują?? :D
Ostatnio Gerić chciał libero zostać, może jego na atak :P :P (nie mogłam sie powstrzymać :D)
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

Na razie "na optykę" prowadzi mój ulubieniec Perazzolo :D. Tylko kwestia, jak go skaperować poza sezonem transferowym?
Andriję G. na przyjęcie. Opatentowane w naszej lidze :D. Mirko po przekątnej z Valerio. To byłoby coś nowego :P.

O Ivanie chyba przestali śnić :).
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Ann »

Liana pisze:Andriję G. na przyjęcie. Opatentowane w naszej lidze :D.
Ty się śmiej, a Brooking kiedyś, lata temu przestawił trwale ze środka na atak jednego takiego reprezentanta Francji, ba kapitana. Ba gra dzisiaj w Bełchatowie i nazywa się Stephane Antiga i jest jednym z lepszych przyjmujących ;)
Nie do końca był szaleńcem podczas playoffów w Polsce ;)
A wracając do serie A to co teraz jest jakby smaczkiem historycznym - Gerić był kiedyś libero, co prawda wtedy libero nazywano takiego zawodnika co to głównie ma przyjmować a mało atakować (jak Krzysiek Stelmach) ale był :P
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Kto w tym sezonie sięgnie po scudetto?

Post autor: Liana »

Tyle, że Stefek wówczas dużo młodszy był :P. I było to świadome wykorzystanie przez trenera predyspozycji Francuza, a nie akt desperacji - jak bylo w przypadku Czewy :D.
Moim zdaniem Omrcen ma, podobnie jak Fei, duże zadatki na dobrtgo atakującego (w końcu sprawdzał się na tej pozycji w reprezentacji i jeden sezon w serie A), ale po prostu nie wytrzymuje presji, bo przestawienie go na tę pozycję to też w zasadzie akt desperacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”