Superliga mężczyzn 16/17

Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Jiroux »

Po wszystkich zamieszaniach zaczynamy sezon SuperCoppa w Modenie. Z nową czterozespołową formułą. Perugia pewnie bez Atanasijevica, bo wczoraj Kovac przyznał że nie wiadomo ile potrwa jego rehabilitacja. Fory ma chyba Modena, która jako jedyna przez cały okres przygotowawczy dysponuje pierwszym rozgrywającym. "Zrządzeniem losu" pary półfinałowe SupperCoppa to Modena - Trentino
Perugia - Lube
Termin: 24-25 września
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Ten Berger to niezły gracz, Zaytsev na atak i Perugia z Podrascaninem wcale nie wygląda znacznie gorzej jak sezon temu. :P
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 776
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: jimiq »

StanLee pisze:Ten Berger to niezły gracz, Zaytsev na atak i Perugia z Podrascaninem wcale nie wygląda znacznie gorzej jak sezon temu. :P
Temat oraz info przednie, moje pytanie skąd bierzecie takie info ?!!
co by nie mówić rzeczowa i fachowa lektura.


Dobra to jeszcze podpowiedzcie gdzie obecnie wylądował Zlatanov...
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Jiroux »

Nigdzie się nie ruszał z Piacenzy ;)
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1051
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: hunter »

StanLee pisze:
italia16 pisze:A nie zakodują bo rai koduje wszystkie mecze na żywo ?
Rai nawet Giro nie koduje, spokojnie.
Ale Rio zakodowali ;)
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Mignęło mi, że kontuzję ma Christenson, a Lube szuka czasowego zastępstwa.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

... którym ma być Jaumel.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1051
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: hunter »

W formie z ub. sezonu... słabo to wygląda.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Głównym sponsorem Modeny w przyszłym sezonie będzie grupa Azimut. Dalej utrzymuję, że Modena to główny faworyt do wygrania tytułu w przyszłym sezonie.

Christenson już przeszedł operację.

Oglądnąłem sparing Padwy z drużyną Stanforda i bardzo jestem bardzo ciekawy, co pokaże Shaw w tym sezonie ligowym.

Sezon rusza za trzy tygodnie.
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: iti »

Ja nie w temacie. Operacje czego i jak dlugo potrwa jego przerwa?

Kiedy ma wrocic Atanasijevic?
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: SerCos »

Bocznej łąkotki prawego kolana
Rozgrywający przez najbliższy czas pozostanie w Stanach Zjednoczonych i pod okiem amerykańskich specjalistów przejdzie operację. Później odda się do dyspozycji klubu, który zadecyduje o sposobie i czasie rehabilitacji.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: SerCos »

Piacenza gra sparing z Trento

P: Hierrezuelo - Hernandez, Marshall - Clevenot, Alletti - Yosifov, Manià (l)
T: Giannelli - Stokr, Antonov - Urnaut, Mazzone - Burgsthaler, Colaci (l)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: madlark »

SerCos pisze:Piacenza gra sparing z Trento

P: Hierrezuelo - Hernandez, Marshall - Clevenot, Alletti - Yosifov, Manià (l)
T: Giannelli - Stokr, Antonov - Urnaut, Mazzone - Burgsthaler, Colaci (l)
Jest gdzieś transmisja?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: SerCos »

Chyba nie ma. Wynik punktowy jest na twitterze Trento, a na stronie po secie jest opis.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Jiroux »

Był periscope na fp Trentino pod koniec.

Perugia 3 Ravenna 1

Zajcew grał dwa sety tak, dwa sety tak a Perugia w sumie miała ponad 60% w przyjęciu.
Mateja
Posty: 1090
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Mateja »

Piacenza - Trentino 1-3 (25-20, 23-25, 23-25, 20-25)

Piacenza
- 13 bloków
- 4 asy
- 21 zepsutych zagrywek
- 8 błędów własnych
- 42% w ataku
- 46% poprawnego (41% dokładnego) przyjęcia

Trentino
- 11 bloków
- 5 asów
- 18 zepsutych zagrywek
- 12 błędów własnych
- 45% w ataku
- 56% poprawnego (52% dokładnego) przyjęcia

http://www.trentinovolley.it/lang/IT/ev ... 20827.html
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Moją uwagę w sparingowych meczach w Serie A zwróciło, że Lyneel zdobył w meczu z Perugią 23 punkty na bardzo wysokiej skuteczności ataku, a Giannelli w pięciu zaciętych setach z Piacenzą zanotował aż 16 punktów. :D
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: FLPman »

Te 16 punktów Giannellego można obejrzeć tutaj:
https://youtu.be/3aYNrbMWgeQ
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Aranger »

Tyle jest we Włoszech drużyn o świetnych składach, że nie odważę się ustawiać ich spodziewanej kolejności, ale kilka słów o drużynach napiszę:

Azimut Modena - personalnie wyglądają gorzej niż w ubiegłym sezonie, bo dla graczy takich jak Bruno czy Lucas dobre zastępstwo (a zwłaszcza jeżeli chodzi o ich rozmaite wersje krótkich ;) ) ciężko znaleźć, ale skład nadal wygląda dobrze. Sporo tam chyba będzie zależało od Petricia, jeżeli będzie stanie dać drużynie tyle co w sezonie 2014/2015, to zaryzykuję stwierdzenie, że to Modena może być faworytem do tytułu. Zagrywkę powinni mieć potężną, przy tercecie Ngapeth-Petrić-Vettori w formie na skrzydłach też może być niezła sieka. Przyznam się szczerze, że gry Orduny na dłuższym wymiarze nigdy nie oglądałem, ale z tego co tu czytam, to chyba się nada, nie ?

Sir Safety Perugia - siła ognia na skrzydłach wygląda wręcz nieprawdopodobnie jeżeli zaczną grać Russelem, Zaytsevem i Atanasijeviciem, ale czy to nie będzie za duża strzelnica na przyjęciu ? Wiadomo, w tym układzie na wysokiej piłce powinni być świetni, ale czy wytrzymają napór, jak po drugiej stronie siatki w polu serwisowym zaczną stawać Vettori, Holt, Ngapeth albo Le Roux - mam wątpliwości. Ale tak czy inaczej przy tak znakomitych siatkarzach na prawie każdej pozycji trzeba ich traktować poważnie w kontekście gry o tytuł.

Lube Civitanova - ciekawe jak długa będzie ta przerwa Christensona, ale świetnie wygląda ten skład. Sokołow miał naprawdę rewelacyjną drugą część sezonu w Halkbanku, we Włoszech to z pewnością będzie znów czołowy atakujący ligi, o Juantorenie nic pisać chyba nie trzeba, Kaliberda to będzie raczej lepsze uzupełnienie na skrzydle niż Cebulj lub Priddy, a skoro w tamtym sezonie pewnie wygrali rundę zasadniczą z teoretycznie słabszymi skrzydłowymi w szóstce, to bardzo ciekawe, jak to ułoży się tym razem. Jeżeli Blenigini nie skopie sprawy jak w ubiegłym sezonie, to chyba to jednak Lube stawiam w roli głównego faworyta o pół kroku przed Modeną.

Trentino - wyrównany zespół, ale jeżeli mają być mocni, to Urnaut i Lanza muszą być zdrowi i w formie. Personalnie wyglądają jednak słabiej od Modeny, Perugii czy Lube. Swoją drogą, tym składem w PlusLidze byliby raczej faworytem do tytułu, a we Włoszech z pewnością nie będzie im łatwo choćby o podium.

LPR Piacenza - z bardzo dużą ciekawością będę śledził poczynania tej drużyny w przyszłym sezonie, bo wygląda na to, że mamy powrót potęgi. Bardzo poważnie wygląda ten skład. Hernandez powinien być pierwszą armatą zespołu, ciekawe czy powtórzy drugi tak rewelacyjny sezon z rzędu, przyjęcie też wydaje się świetnie skomponowane, ciekawe jak to połączenie doświadczenia z młodością wypadnie, do tego dobrzy środkowi i solidny rozgrywający - nie wiem do końca na co to wszystko może wystarczyć, ale jeżeli trafią w Play-Off na kogoś z czwórki Modena, Perugia, Lube, Trentino to pewnie nie będą bez szans.

BluVolley Verona - gdyby nie odszedł Sander, to na pewno inaczej byłby postrzegany ten zespół, i mimo obecności w składzie takich siatkarzy jak Djuric, Kovacevic, Baranowicz, Zingel czy Anzani są na papierze numerem pięć/sześć - to dobrze świadczy o sile ligi włoskiej na ten moment.

BTW. Włoskiego kompletnie nie znam, więc nie orientuję się na Sportube, ale pojawiło się tam coś takiego: http://sportube.tv/pacchetti/lvc

Czyli że oglądanie Sportube jest teraz płatne ?
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Jiroux »

Niestety tak. W Serie A 16/17 nie będzie przerwy technicznej. A Sportube będzie płatne (z wyjątkiem SuperCoppa) pakiet sezonowy za Serie A kosztuje 30 euro.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Aranger »

No cóż, szkoda :( Mam nadzieję, że jakieś streamy się znajdą.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: PJ_volleyball »

Kto nie zagra w poszczególnych ekipach w Superpucharze?
Atanasijevic, Christenson? Co z Lanzą? Są jeszcze jakieś absencje?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Lanza gra w sparingach. W Modenie chyba wszyscy są zdrowi. Perugia w ostatnim sparingu grała w składzie: De Cecco, Zaytsev, Birarelli, Podrascanin, Russell, Berger i Tosi/Bari na libero. W Lube wrócił do gry Juantorena, ale w sparingach grał raczej mało.

Co do sezonu, to Lyneel w ostatnim sparingu z Lube znowu był obok Sokołowa najlepszy na parkiecie, i wydaje mi się, że jeżeli Francuz będzie jakimś cudem cały sezon zdrowy, to Ravenna może być bardzo ciekawym zespołem do oglądania, młodzi środkowi i bardzo ciekawi skrzydłowi z potencjałem na granie w lepszych klubach niż zespół Bunge Ravenna. :) Podobnie Padwa, której sparingi, ze względu na młodego amerykańskiego rozgrywającego, widziałem chyba 3 czy 4. To, co odróżniało i chyba znowu odróżnia rozgrywki Serie A od ligi brazylijskiej czy polskiej, to właśnie fakt, że w tych zespołach środka i dołu tabeli jest mnóstwo interesujących siatkarzy, w takim Mediolanie, który w ostatnich sezonach był raczej zespołem dołu ligi, gra dwóch najbardziej utalentowanych włoskich nastolatków, Starovic, Skrimow czy Hoag. Stąd też zasmuciła mnie informacja o Sportube, bo zakładam, że @Jiroux się nie myli. Jak sobie wypisałem, co mnie ciekawi w poszczególnych zespołach w przyszłym sezonie w rozmowie ze znajomym, to sporo tego było. :P
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Jiroux »

Chciałabym się mylić, bo mnie płatne Sportube strasznie wkurza, ale niestety... 30 euro za sezon Serie A jakość usługi marna, a transmisje w PalaBianchini w Latinie jakby nagrywane kalkulatorem... SuperPuchar startuje dziś
Niestety RAI z całego siatkarskiego weekendu pokazuje tylko finały (i to z komentarzem Fantasia - Gialli... Maurizio Colantoni jest z dziewczynami, a Luckyego nie będzie na pewno...)
Cały event będzie pokazany na Sportube za darmo.
Dzisiaj 16:00 Azimut Modena Volley - Diatec Trentino
18:30 Cucine Lube Civitanova - Sir Safety Conad Perugia
Niedziela (transmisje RAI Sport 1)
14:30 mecz o 3 miejsce
17:30 finał

Kontuzjowani i nieobecni
Lube: Christenson (wiadomo), Kaliberda (z kadrą), Kovar (znowu...)
Perugia: Atanasijević (wiadomo) - Berger jest cały i zdrowy ale dołączył do zespołu jakieś dwa dni temu
Trentino: Van de Voorde (kadra)
Modena: Wydaje się być cała i zdrowa

Oltre
Lube jest zmuszone uważać na limity, ponieważ pozostaje zasada że nawet jak masz dwóch libero i tylko jeden to stranieri jako stranieri będą tranktowani obaj. Podejrzewam więc że Lube zagra z Corvettą na rozegraniu. A z powodu kontuzji Kovara prawdopodobnie Pesaresi i tak będzie fałszywym przyjmującym.
Czy my w ogóle wiemy kto ma w Polsce prawa do Serie A? Bo na stronie legavolley się chwalą kto będzie nadawał SuperPuchar za granicę i Polski nie ma na liście...
Nie sądzę też że Modena wyjdzie z duetem stranierich na środku, raczej że Le Roux sobie usiądzie a zagrają Holt z Piano.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Aranger »

No póki co wygląda to tak, jak można było przewidywać - Modena bardzo dobrze zagrywa.
Gigs93
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 16:51
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Gigs93 »

Gdzie ogladasz bo na sportube.tv nie mogę odpalić
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: PJ_volleyball »

Podrzuć ktoś streama jak się zacznie drugi półfinał.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Aranger »

http://sportube.tv/live#palinsesto

Żeby oglądać, trzeba się zarejestrować.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: drukjul »

Obejrzałem właśnie ze sporym poślizgiem drugi półfinał Civitanova-Perugia 1-3 (22-25, 25-21, 29-31, 19-25) i muszą powiedzieć, że może poza końcówką III partii, gdzie szczęście tak naprawdę siedziało na siatce i równie dobrze mogła ta partia paść łupem Civitanovy, dosyć mocno się wynudziłem. Dopóki Juantorena Lube ciągnął Lube cały atak, to może jeszcze jakoś wyglądało, ale kiedy w IV partii Osmany wreszcie opadł z sił (a poza tym coś mu zdaje się zaczęło strzykać w kręgosłupie po tym jak przy obronie przeskakiwał bandy w końcówce poprzedniej partii) szybko okazało się, że drużyna Gianlorenzo Blengini nie ma żadnych atutów. Sokołow, poza II partią, gdzie miał dwa asy i swoimi zagrywkami pomógł w końcówce wypracować Lube dwu-trzypunktową przewagę, którą dowieźli już do końca tej partii jakiś taki strasznie niewyraźny i robiący błędy własne, Cebulj - gorzej niż słabo zarówno w przyjęciu, jak i w ataku, z dwóch środkowych Lube tylko Stankovica dało się zauważyć na boisku. Zmiennik Christensona rozgrywający Corvetta grał najwyżej poprawnie, ale nie tylko Christensonem, ale nawet Fregatą to on jednak nie jest. :D

Słaby mecz, ale przynajmniej dobrze się stało, że do finału awansowała Perugia, którą na pewno stać na znacznie lepszą grę niż dziś. Z wyprutym Juantoreną Lube naprzeciwko Modeny byłoby pewni w ogóle bez najmniejszych szans.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Jiroux »

Da się obejrzeć z odtworzenia?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”