Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Mate »

A Hristo Zlatanov przedłużył kontrakt na 3 lata. Jeśli dobrze translator przetłumaczył z włoskiego, to na celowniku Piacenzy są: młody amerykański środkowy Holt z Verony oraz Stokr z Perugii.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Chal »

Prawda to, że Biereżko przechodzi do Modeny?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Edyta

Re: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Edyta »

Plany Lube (m. in. na podstawie lokalnej prasy): zostają środkowi Podrascanin i Stanković, odchodzą Lebl i Raymaekers. Jako trzeci prawdopodobny Simone Buti z Monzy. Mirko Corsano po 11 latach ochodzi z Lube. Na liście życzeń w jego miejsce jest Francuz Exiga.

Prawdopodobnie Świderski wraca do Polski. Nr jeden w zamian za niego to Cristian Savani z Perugii (czyli kolejny raz potwierdza się, że Macerata jest zdecydowana o niego powalczyć mimo odstępnego). Prawdopodobnie zostanie Matteo Martino, Alessandro Paparoni jako trzeci, a jako czwarty powracający z wypożyczenia do Latiny Jan Willem Snippe. Cisolla ma odejść do Modeny. Oczywiście zostają Omrcen i Vermiglio (przynajmniej nic nie słyszałam o innych planach). No i Fefe De Giorgi też chyba jednak przedłuży swój kontrakt.

Gdyby tak się to ułożyło to Macerata znowu byłaby bardzo mocna a minimalne zmiany w "6" działałyby tylko na jej korzyść.
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Core »

Chal pisze:Prawda to, że Biereżko przechodzi do Modeny?
Tak, pojawiła się oficjalna informacja na stronie internetowej klubu, że podpisał kontrakt na dwa lata.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Nagor »

Degradacja.
...
osnazfsb

Re: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: osnazfsb »

E am degradacja Modena to najsłynniejszy włoski klub moze ostatnio mu nie idzie ale tam od zawsze gwiazdy graja
Ciesze sie ze Jurij wyjedzie chocby dlatego ze juz troche zasiedział sie w Dynamie za pewnie sie tam czuł i zatrzymał w rozwoju Moze to bedzie impuls do dlaszego rozwoju.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Nagor »

Może ciut silniejsza liga, ale Modena ma LM w przyszłym roku?
...
Edyta

Re: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Edyta »

Ma CEV. Ale zapowiada, że chce odbudować dawną potęgę.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Nagor »

Edyta pisze:Ma CEV. Ale zapowiada, że chce odbudować dawną potęgę.
No to jak CEV to jeszcze, choć do LM daleko. Ale i tak uważam, że więcej mógłby się nauczyć przechodząc do jakiegoś innego klubu Superligi. Np. spójrzmy na przykład Michajłowa - gra w jednym ze słabszych klubów, ale dzięki temu można wypowiedzieć słowo GRAŁ pełną gębą.
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Mate »

W takim razie o Esko możemy sobie zapomnieć przez najbliższych kilka lat ;) . Na skrzydłach ma już Bierieżkę, Dennisa i dojdzie Cisolla. Jeszcze parę dobrych środkowych i można się bić o scudetto.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Guilder »

W życiu z takim składem Scudetto nie ugrają. Baaardzo słabe przyjęcie, a skrzydła dużo słabsze od Trento, więc ich sposobu nie powtórzą.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Mate »

Te cięcia budżetowe czy rozpad Piacenzy, to jedna wielka bajka. Novica Bjelica przedłużył kontrakt, a Popp razem z Marrą i Gonzalezem podpisali umowy z Piacenzą. Do tego na celowniku 7 drużyny Serie A1 są: Wlazły, Kurek, Agamez oraz Miljković.

Jeroen Rauwerdink przedłużył kontrakt z Monzą na 2 lata.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Guilder »

Trzymam kciuki, żeby udało im się wyrwać Skrze Kurka.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: KadrO »

Dennis Guilder pisze:Trzymam kciuki, żeby udało im się wyrwać Skrze Kurka.
Nie możliwe, to samo niestety z Wlazłym.
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: przeemekk90 »

Nie chciałbym, żeby Kurek pojechał w takiej dyspozycji jakiej jest a wrócił w takiej jakiej jest Winiar.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Guilder »

No to bluźnisz. Już finał MP pokazał, że Winiar po kontuzji wrócił do dobrej dyspozycji, i to on wygrał Skrze samemu czwarty mecz. Ja już teraz jestem pewien, że to będzie nasz główny motor napędowy na MŚ. Jeśli Kurek, wielki talent, ale wciąż niedoszlifowany, ma pojechać do Włoch (notabene Winiarski też był bardzo młody jadąc do Trydentu), i wrócić będąc tak klasowym zawodnikiem jak Michał, to ja uroczyście otwieram zbiórkę pieniędzy dla jakiegokolwiek klubu włoskiego, by tą kasą urobili Piechockiego.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
marcin_r

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: marcin_r »

Dennis Guilder pisze:No to bluźnisz. Już finał MP pokazał, że Winiar po kontuzji wrócił do dobrej dyspozycji, i to on wygrał Skrze samemu czwarty mecz. Ja już teraz jestem pewien, że to będzie nasz główny motor napędowy na MŚ. Jeśli Kurek, wielki talent, ale wciąż niedoszlifowany, ma pojechać do Włoch (notabene Winiarski też był bardzo młody jadąc do Trydentu), i wrócić będąc tak klasowym zawodnikiem jak Michał, to ja uroczyście otwieram zbiórkę pieniędzy dla jakiegokolwiek klubu włoskiego, by tą kasą urobili Piechockiego.
Ja także bym się do tego dorzucił. Największa zaleta transferu do Serie A byłoby poza dbaniem o rozwój i zdrowie także naoczne przekonanie się, że jeszcze de facto wciąż ma bardzo dużo do nauczenia się. Bo po grze w Plus Lidze gdzie w 3/4 meczów może zadawalać się byciem krytym w przyjęciu i jazdą nad blokiem rywali to niestety grozi przekoanie o swojej wielkości. A to nigdy nie jest dobre dla rozwoju
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Mate »

Alesandro Fei przedłużył kontrakt z Sisleyem na kolejne 4 sezony.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: przeemekk90 »

Dennis Guilder pisze:No to bluźnisz. Już finał MP pokazał, że Winiar po kontuzji wrócił do dobrej dyspozycji, i to on wygrał Skrze samemu czwarty mecz. Ja już teraz jestem pewien, że to będzie nasz główny motor napędowy na MŚ. (...)ja uroczyście otwieram zbiórkę pieniędzy dla jakiegokolwiek klubu włoskiego, by tą kasą urobili Piechockiego.
Rzeczywiście wrócił. Nie rozumiem zachwytu nad jego dobrym meczem po tej kontuzji. Do tej pory grał kaszanę. Nie wiem, jak będzie dalej, ale nie zapominaj, że każda kontuzja ma jakieś skutki uboczne, atutem nie jest, a Ty po jednym meczu wróżysz, że będzie motorem napędowym. BRAWO za optymizm... skoro jesteś już na tej fali dobrych myśli to zbieraj pieniądze i może Ci się uda.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Guilder »

W jego przypadku wystarczył mi jeden mecz, żebym zobaczył, że wrócił do (prawie) pełnej sprawności fizycznej. Jego potencjał znałem już dużo wcześniej. No, chyba że nie znałeś tego zawodnika, to nie dziwię Ci się, że jesteś sceptyczny bo tak małej liczbie jego dobrych meczów.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Dee-Jay »

Nie rozmywajcie już tematu tylko piszcie o transferach:)
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: kevinpsb »

Jest gdzieś na jakiejś stronie (pewnie nie polskojęzycznej) jakaś karuzela transferowa taka jaką prezentuje nam siatka.org tylko dotycząca transferów ligi włoskiej?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Mate »

Nowym rozgrywającym Sisleya ma zostać Dragan Travica. Nie wiadomo jeszcze, jak potoczą się dalsze losy Vladimira Nikolova w Cuneo. Bułgarowi wygasa kontrakt, a otrzymał już chyba 5 ofert. Po 2 z Turcji i Rosji oraz jedną z Korei Południowej.
kevinpsb pisze:Jest gdzieś na jakiejś stronie (pewnie nie polskojęzycznej) jakaś karuzela transferowa taka jaką prezentuje nam siatka.org tylko dotycząca transferów ligi włoskiej?
volleyball.it => Top news & Rubriche => Mercato. Na razie nie ma tabeli, ale napisałem maila do redakcji volleyball.it i czekam na odpowiedź.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Edyta

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Edyta »

Jeśli chodzi o Maceratę, z nieoficjalnych, ale raczej dobrze poinformowanych źródeł wiem, że Exiga i Savani są w zasadzie na finiszu. Ponieważ Corsano definitywnie wypada z gry (problemy zdrowotne nie bardzo umożliwiają mu już grę na poziomie oczekiwanym przez taki klub jak Lube), klub musiał sięgnąć po obcokrajowca zapewniającego wysoki poziom. Tutaj właśnie urodził się mały kłopot ze Świdrem, bo o ile nie miał problemu z wygryzieniem ze składu Cisolli nawet powracając po kontuzji, o tyle z limitem obcokrajowców w postaci Exigi już wygrać nie mógł (Stanković, Podrascanin, Exiga, Omrcen - który dopiero za rok dostanie włoskie obywatelstwo). A grzać ławy w żadnym klubie Świder na razie nie zamierza.

Ale najciekawszą informacją nt Lube jest nieoczekiwanie kwestia szkoleniowca, bo nastąpił mały zwrot (nie wiem na ile wiarygodny). Klub najpierw skłaniał się do pozostawienia Fefe De Giorgi, ale teraz pojawiło się nazwisko... Glenna Hoaga, czyli pogromcy Lube w Lidze Mistrzów :) Pisze o tym nawet La Gazzetta http://www.lubevolley.it/20092010/rasse ... sp?id=4449

Czyżby metody wyciągania tego co najlepsze z rywala rodem prosto z naszego rodzimego podwórka? :D
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: przeemekk90 »

Przecież HOag był jedną nogą w Turcji...
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Guilder »

To prawda, ale kto, prócz totalnej "pazery", wybiera Turcję zamiast Włoch?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: maksik »

Żygadło zostaje w Trento.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: przeemekk90 »

Dennis Guilder pisze:To prawda, ale kto, prócz totalnej "pazery", wybiera Turcję zamiast Włoch?
Po latach świetności we Francji Hoag na pewno miał lepsze oferty niż te z Bledu. Stawia sobie ciekawe i trudne wyzwania, które nie nazywają się ani Włochy, ani pieniądze... przynajmniej tak do tej pory było.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Mate »

Jak podaje volleyball.it, w przypadku odejścia Nikolova z Cuneo, działacze Mistrza Włoch będą chcieli ściągnąć Ivana Miljkovića.


Jenny Barazza, Antonella -> Eczacıbaşı Zentiva
Magdalena Kożuch - Zarechie Odincowo
Najprawdopodobniej: Taismary Aguero, Eleonora Lo Bianco -> Fenerbahce oraz Logan Tom -> Galatasaray.

Poziom siatkówki żeńskiej we Włoszech może gwałtownie spaść.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Edyta

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Edyta »

przeemekk90 pisze: Po latach świetności we Francji Hoag na pewno miał lepsze oferty niż te z Bledu. Stawia sobie ciekawe i trudne wyzwania, które nie nazywają się ani Włochy, ani pieniądze... przynajmniej tak do tej pory było.
Wyzwania wyzwaniami, ale jaki trener nie marzy o pracy z topowym zespołem w najlepszej lidze świata? Absolutny komfort organizacyjny i finansowy, praca z grupą zawodników z najwyższej półki... A wyzwania? Ja tam uważam, że zdobycie scudetta zaspokoiłoby ambicje nawet najbardziej nietuzinkowego i lubiącego wyzwania trenera :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”