Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Diego

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Diego »

Podziękował.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

W ostatnim czasie Sebastian Świderski odnotowuje świetne wyniki w lidze i pucharze Włoch http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.24282 Być może w reprezentacji zobaczymy tego świetnego Świdra z MŚ ??? Mam taką nadzieję bo we Włoszech ostatnio idzie mu znakomicie :D
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Edyta »

No i dziś Sebastian odniósł wspaniały sukces - Puchar Włoch bez straty seta w całym turnieju! Miał swój ogromny wkład w zwycięstwo we wszystkich meczach. Oglądałam cały turniej na bwin com.
Świder jest w fantastycznej formie, w lidze też błyszczy od jakiegoś czasu. Taka prawda - jak jest zdrowy, to w ataku jest nie do zatrzymania. No i automatycznie mocna zagrywka mu wróciła :)
Oby było zdrowie, to i w reprezentacji będziemy mieć znów Świdra jakiego znamy od lat.
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Wlasnie sie skonczyla runda zasadnicza a lada moment rozpoczynaja play-offy we wloskiej Serie A1. Oczywiscie z kim zagra Sisley w 1 rundzie? Ze starymi znajomymi z Lodzi z Copra Piacenza. Oj w ostatnim czasie nagraja sie razem te zespoly. Mysle, ze odpowiedni moment na rewanz za FF i w tym boju stawiam na Sisley.
Kat Resovii, Modenska Cimone, jednak zalapal sie do pierwszej "8" i zagra z Trentino. Jednak wielu emocji bym sie w tej rywalizacji nie spodziewal. Moze na uwage zasluguje jeszcze para Lube Macerata- M Roma Volley. Oprocz spotkan Copry z Sisleyem uwazam ze wlasnie w tym meczu kibice powinni zobaczyc kawal dobrej siatkowki.
4 pare uzupelnia Cuneo i Montichari. Byly zespol P. Konstantinova lubi pltac figle faworytom, jednak uwazam ze obejdzie sie bez niespodzianki i stawiam na 3:1 dla BreBanci.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Nareszcie dobre wiadomości z Włoch !!! Łukasz Kadziewicz zagrał niezły mecz z Treviso, 4 bloki, 1 as i 55% skuteczności w ataku. :D Zakończyła się właśnie faza zasadnicza we Włoszech, więc już dziś czas na play offy :] :] Fazę zasadniczą wygrało Trento, Michała Winiarskiego, które zagra z...Modeną. Na drugim miejscu według mnie sensacyjnie Cuneo w p-o zmierzy się z Montichiari. Wprawdzie w Montichiari doszukałem się większej ilości znanych zawodników, to faza zasadnicza pokazała, że faworyt tej rywalizacji to Cuneo. Trzecie miejsce dla Sisleya, ciekawe, czy Pujol się pogodził i rozgrywał, czy wielka odpowiedzialność spadnie na Saittę ??? Rywal to, a jakże inaczej, Piacenza. Jak Saitta podoła to według mnie Treviso awansuje, jeśli nie Piacenza. Ostatnia para to Roma-Macerata. Zważając na ostatni tragiczny mecz Lube, niestety obawiam się rewanżu za finał Pucharu Włoch. No ale wszystko zweryfikuje boisko :D ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Ann »

Wojciech pisze:Byly zespol P. Konstantinova lubi pltac figle faworytom, jednak uwazam ze obejdzie sie bez niespodzianki i stawiam na 3:1 dla BreBanci.
Gra się do dwóch zwycięstw :)
Życzeniowo widziałabym pólfinał Piacenza-Macerata i Modena-Montichiari ale coś mi mówi, że będzie dokładnie odwrotnie...
ale kciuki trzymac można ;)
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Ann pisze: Gra się do dwóch zwycięstw :)
Faktycznie moje przeoczenie, zabardzo sie wczuwam w nasz PLS. Mysle, ze scudetto powedruje do kogos z tej trojki: Sisley Treviso, M Roma Volley, Brebanca Cuneo. Jakos nie jestem przekonany do zespolu z Trentino. Nasz Mis Winiarski, V. Nikolov czy Matej to konkretne nazwiska jednak jak dla mnie nie na wygranie calej Serie A.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Czy ktoś mi powie co to jest to Cuneo ??? :] W swoim składzie nie mają gwiazd, a stawiamy ich w gronie faworytów. Są świetnym zaspołem, tak ???
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: dreamer »

PAWKENS pisze:Czy ktoś mi powie co to jest to Cuneo ??? :] W swoim składzie nie mają gwiazd, a stawiamy ich w gronie faworytów. Są świetnym zaspołem, tak ???
No tak... widzę, że w literaturze światowej krążą różne definiocje "gwiazdy".
Ja za czwórkę graczy Cuneo:
Manius Abadi, Renato Felizardo, Marlon Muraguti Yared i Michal Lasko oddałbym całą kadrę Skry Bełchatów...

Soprry... nie, całej bym nie oddał
zostawiłbym Michała Bąkiewicza i może (bardzo duży znak zapytania) Daniela Plińskiego.


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Wystartowały już ćwierćfinały, w perwszym wielka Modena gładziusieńko uległa Winiarowi i spółce, drugi miał zacięty przebieg, jednak to Cuneo po pięciu setach walki zwyciężyło. Sisley zrewanżował się Coprze za półfinał FF LM i wygrał w 3 setach, w 4 ćwierćfinale niestety nie powiodło się Świdrowi, który przegrał dwie końcówki z Romą :( Już dziś i jutro rewanże. Stawiam na Winiara i Romę. W pozostałych dwóch parach będzie 3 mecz :)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

PAWKENS pisze: w 4 ćwierćfinale niestety nie powiodło się Świdrowi, który przegrał dwie końcówki z Romą :( Już dziś i jutro rewanże. Stawiam na Winiara i Romę. W pozostałych dwóch parach będzie 3 mecz :)
Z Sebastianem Swiderskim to bylo do przewidzenia. Siatkarze M Romy byli ogromnie zdeterminowani by wziać rewanz za porazke z Lube w Pucharze Wloch. A ja mam nieodparte wrażenie, że Wielkiej Modenie wyszedl w tym sezonie tylko jeden mecz a nawet nie mecz tylko 2,5 seta w pamietnym meczu w Rzeszowie z miejscowa Resovia. Ekipa Gianiego w lidze czy pucharze Wloch kompletnie zawiodla!
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Aktualnie trwają mecze...Montichiari prowadzi z Cuneo 2:1 i pewnie do końca będzie walczyć o niespodziankę :P Piacenza z nawiązką odpłaciła się Sisleyowi i drużyny pojadą do Treviso na 3 mecz :D Świder o dwie piłki od 3 meczu, jednak Roma dzielnie się wybroniła i mamy teraz tiebreak. Trzymamy kciuki panie Sebastianie :) W półfinale już Trentino, które pokonało zawód sezonu, czyli Modenę. Dobry mecz Winiara :D
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Edyta »

Dobry mecz Winiara :D
Polemizowałabym... Przyjęcie 43% pozytywne, 10% perfekcyjne. Gdyby to był odosobniony przypadek, nie byłoby sprawy, ale Michał od pewnego czasu dość słabo spisuje się w tym elemencie. Martwi mnie to jak diabli, bo w końcu kto jak nie on przytrzyma nam przyjęcie w kadrze?

Dla Sebastiana sezon w Italii właśnie się skończył. Prowadząc 6:3 w tie-breaku Macerata stanęła i straciła 6 pkt. z rzędu. Takie przestoje zdarzały się jej ostatnio często. Słaby okres Vermiglio. Poza tym nie dało się załatać dziur po kontuzjach podczas Pucharu Włoch będącego w fantastycznej formie Rodrigao i trzymającego przyjęcie Paparoniego. Bez ławki ciężko marzyć o scudetto.

Pozostaje się cieszyć, że Sebastian ma Puchar Włoch, Ligę Mistrzów i bardzo dobrą formę na kadrę ;)
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Urban »

Chciałbym żeby wygrał Winiar ale Piacenza oczarowala mnie swoja gra na Final Four i.... strojami :D ;P Czy Serie A wygrał już jakiś Polak?
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Na uwage zasluguje fakt, ze M Roma Volley jest juz w polfinale. Ja osobiscie spodziewalem sie bardziej wyrownanego pojedynku i liczylem na 3- decydujacy mecz. No a tak nasz Sebastian moze pakowac walizki i wracac do ktoregos klubu PLS-u :D
Wspomniany 3 mecz za to bedzie rozegrany w Treviso. Jak narazie o zwyciestwie decydowal wlasny parkiet. Ciekawe czy w czwartek rowniez bedzie tak samo... Moj typ: Sisley po tiebreaku
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Urban »

A ja stawiam na Coprę po tie-breaku ;P
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Ale pasjonujący mecz się zapowiada :D Ja też stawiam na tiebreak, dla Treviso ;) Roma w półfinale, Świder i tak może zaliczyć ten sezon do udanych- Puchar Włoch :D
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Edyta »

Urban pisze:Czy Serie A wygrał już jakiś Polak?
Chyba jeszcze nie. Tomasz Wójtowicz miał tylko Puchar Europy Mistrzów Krajowych z Santalem Parma.

Puchar Włoch też zresztą po raz pierwszy w historii powędrował w ręce Polaka w osobie Sebastiana Świderskiego.

Ja w rywalizacji Sisle'a z Coprą stawiam na Sisley, choć kibicuję Coprze. Natomiast nie podejmuję się wytypowania zwycięzcy w parze półfinałowej Roma - Itas Trentino. Itas wprawdzie od dawna idzie jak burza, ale Roma po sporym dołku w środku sezonu zasadniczego teraz wyraźnie złapała wiatr w żagle. Ostatnie wygrane z Maceratą nie były spowodowane słabością Lube, tylko naprawdę świetną postawą Rzymian. I wcale nie zawsze Miljković, czy Mastrangelo pełnią tam wiodącą rolę. Marshall, Savani, Coscione, Kooistra spisują się znakomicie. Miljkovicia z powodzeniem zastępuje Osvaldo Hernandez. Już sobie ostrzę zęby na tę rywalizację z drużyną Winiara :P
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: dreamer »

Edyta pisze:
Urban pisze:Ja w rywalizacji Sisle'a z Coprą stawiam na Sisley, choć kibicuję Coprze. Natomiast nie podejmuję się wytypowania zwycięzcy w parze półfinałowej Roma - Itas Trentino...
No więc wygląda na to, że to jednak Copra uczy grać w siatkówkę wielkiego Sisleya
po dwóch setach jest w trzecim meczu ćwierćfinałowym 2:0 (25:22, 25:19) dla Copry...

dreamer

PS

hm...
sadziłem, że Copra łatwiej wygra...
tylko 3:2
Sisley za burtą :D
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Arff »

hehe... a porażka w LM z Coprą miała być wypadkiem przy pracy ;p a tu kolejny psikus... oj chyba Sisley będzie się chciał w najbliższej nadarzającej się okazji mocno zrewanżować...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: szarlej »

Sisley poległ w tym roku chyba na wszystkich frontach. Puchar Włoch LM i Liga. Sezon chłopakom sie nie udał. Tak ja o 3. miejsce LM tak przegrali walke o pólfinał Ligi przegrywali 0:2 doprowadzili do remisu 2:2 ale nie dali rady w 5. secie.
Libero który atakuje...
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Ann »

nie powiem - bardzo się cieszę, że Piacenza awansowała do pólfinału i odprawiała Treviso z kwitkiem, chociaż przy stanie 2:2 myślałam że jak mówi stare polsko-włoskie przysłowie "na koniec i tak wygra Sisley".
Pólfinały Roma-Trento i Piacenza-Cuneo. Życzeniowo widziałabym finał Roma-Piacenza :)
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Gratulacje dla Copry choc przed spotkaniem sadzilem ze lepszy okaze sie team z Treviso. Uwazam, ze brak Sisleya w polfinale to spora niespodzianka. Moim zdaniem, w zespole musi dojsc do konkretnych zmian i sadze ze nie bedzie to tylko "wywalenie" pana Pujola a mysle o bardziej radykalnych ruchach.
Jesli chodzi o polfinaly, M Roma widac, że sie ponownie rozkręca i powinna (nie bez problemu) przejsc Itas.
W drugim polfinale Copra wpada znow na "starego, dobrego znajomego" z Ligi Mistrzow. Przeciez wlasnie Piacenza pozbawila szans Cuneo na zwojowanie przez nich LM. W 1 rundzie dwukrotnie okazal sie lepszy "gang" Marcela. Rywalizacja jak dla mnie ewidentnie na 5 meczow.
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Edyta »

Rywalizacja jak dla mnie ewidentnie na 5 meczow.
Na pięć się nie da :) W tym sezonie Serie A rozgrywa całe play-offy do dwóch zwycięstw.
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

Edyta pisze:
Rywalizacja jak dla mnie ewidentnie na 5 meczow.
Na pięć się nie da :) W tym sezonie Serie A rozgrywa całe play-offy do dwóch zwycięstw.
Poważnie? Sprawdzilem teraz na siatka.org, ewidentnie jest napisane, ze mecze polfinalowe grane sa do 3 zwyciestw??
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Edyta »

Hmm... to chyba jednak siatka.org się myli. Moja informacja pochodzi od jednego z zawodników grających w Serie A. Jest dla mnie bardziej wiarygodny jako źródło :P

EDIT: sprawdziłam jeszcze w kalendarium na stronie legavolley. Gra się do dwóch zwycięstw łącznie z meczami finałowymi. Tak więc błąd jednak po stronie Strefy Siatkówki.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

A jednak Piacenza :P Ciekawie będzie w półfinałach, i to bardzo. Zaczynamy już jutro.

PS.Czyw internecie można obejrzeć na żywo mecz ligi włoskiej ???
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: dreamer »

Edyta pisze:Hmm... to chyba jednak siatka.org się myli. Moja informacja pochodzi od jednego z zawodników grających w Serie A. Jest dla mnie bardziej wiarygodny jako źródło :P

EDIT: sprawdziłam jeszcze w kalendarium na stronie legavolley. Gra się do dwóch zwycięstw łącznie z meczami finałowymi. Tak więc błąd jednak po stronie Strefy Siatkówki.
Niestety, taka prawda, że do Igrzysk zostało kilka miesięcy, ale działacze zaczynają zachowywać się jak panikarze, i to nie tylko w naszym kraju, ale i za granicą.
Rosjanie z dnia na dzień zmienili reguły rozgrywania play-off. Zaręczam, że gdy na strefie zamieszczaliśmy rozpiskę play-off Serie A, to była robiona za stroną włoską (legavolley).
A jak ktoś noie wierzy, to mam taki argument, że rozpiski datkowych meczów w play-off włosi nie podawali nigdy - tak np. w terminarzu ćwierćfinałów trzeci mecz Sisleya z Coprą dopiero pojawił się, gdy była taka potrzeba, a dla pozostałych par nie był ten termin podawany wcale.
A w półfinałach i finale już jest, tylko że dyskretnie dopisali (bodaj przedwczoraj) "ev." - mniej więcej tyle znaczy, co ewentualnie.

Poprawimy oczywiście na Strefie terminarz.

Ale jak widzę wszędzie to "moczopędne" przerażenie i bezmyślne działania im bliżej olimpiady, to z ulgą konstatuję, że znakomitym pomysłem było ustalenie już przed tysiącami lat, że olimpiada to aż 4 lata.

Krótszego okresu przy takiej panice z każdorazowym jego kończeniem, chyba bym nie wytrzymał.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Wojciech »

W pierwszym meczu polfinalowym Itas Trentino w niewiele ponad godzine rozprawilo sie z M. Roma. Szybkie 3:0 jednak na uwage zaslugują rozmiary zwycięstwa, do 22, 19, 15!! M Roma dostala policzek, wiec na 100% w moim przekonaniu wezmie rewanz i wygra kolejny mecz. Oj.. chyba bedzie trzeba bukmachera odwiedzic :)! A o wszystkim zadecyduje 3 mecz.
Co do zmiany przepisow... Jeden wielki balagan, ale cóż: "na władzę nie poradzę".
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: PAWKENS »

Nieźle się Trento prejechało po Romie ;) Dla mnie jest to raczej niespodzianka i raczej Rzymianie wezmą rewanż. W drugim meczu Mistrztiebreaków (Cuneo) pokonał Piacenzę. Ja stawiam na 3 mecz tych drużyn...
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”