Serie A mężczyzn 2020/21

Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: Lucarelli »

Mam nadzieję, że Ricardo się ogarnie wkrótce, żal patrzeć.
Ciekawe będą playoffy o CL, stawiam na Sama i Moskwę.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: Blanco »

Aranger pisze:Świetnie gra Ter Horst od 2 seta.
WysokiPortorykanczyk pisze:Tylko mi źle działa livescore na lega i nie mogę sprawdzić punktów drugiego zespołu?
U mnie działa.
U mnie też.

Lucarelli ma, jak na razie, 1 punkt. No, ale przy jego serwisie robią najwięcej breaków.
ciorny17
Posty: 8553
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: ciorny17 »

W Perugii rewelacyjny fragment Płotnickiego w ofensywie. Co dostaje to kończy.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7896
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dzięki, to wina mojej przeglądarki.

Nie oglądam tego meczu, ale widzę, że Civitanova z Padwą 10 asów przez 3 sety - Padwa nie ma w składzie ani jednego dobrego przyjmującego, i pomimo posiadania Dananiego w składzie, Włodarczyk i spółka robią momentami za chłopców do nabijania statystyk serwisowych.

Płotnicki będzie doskonałym uzupełnieniem Perugii jak tylko wróci Atanasijevic.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:
Nie oglądam tego meczu, ale widzę, że Civitanova z Padwą 10 asów przez 3 sety.

W tym dwa młodego Yanta, który w drugiej połowie meczu pokazał się zdaje się po raz pierwszy w większym wymiarze w tym sezonie. Będzie jeszcze miało pociechę Lube z tego 20-letniego Kubańczyka

A flauta Trentino w meczu z Perugią w tym secie wynika jednak głównie z tego, że Nimirowi po decydującej o losach II partii czapie od Sole przy 21:22 w tym secie odcięło zupełnie prąd. 18 pkt w pierwszych dwóch setach, w tym 0.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 775
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: jimiq »

Ma ktoś stream do trento-perugia
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: drukjul »

jimiq pisze:Ma ktoś stream do trento-perugia
znalazłbyś wyżej ;) https://www.livehere.one/rai-sport-in-d ... streaming/

W IV secie wreszcie coś ruszyło w grze Holendra, ale mimo wszystko Nimir dalej się męczy ze swoim atakiem. Tyle że Leon i pozostali skrzydłowi Perugii też. Wszyscy się meczą. :D
Ostatnio zmieniony 18 paź 2020, o 18:42 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7896
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

drukjul pisze:W tym dwa młodego Yanta, który w drugiej połowie meczu pokazał się zdaje się po raz pierwszy w większym wymiarze w tym sezonie. Będzie jeszcze miało pociechę Lube z tego 20-letniego Kubańczyka
A nawet 19-letniego - nie ukrywam, że liczę na to, że w toku sezonu Fefe da sporo szans do gry Yantowi kosztem Leala, zwłaszcza, że Civitanova na początku sezonu wygląda bardzo dobrze.

Dzisiaj MVP De Cecco, co chyba potwierdza moją tezę o bardzo dobrej aklimatyzacji Argentyńczyka w nowym zespole.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: Aranger »

Za to Travica...
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: jaet »

Tak jak Travica, to się nad Leonem nawet Fabian nie znęcał. Dramat...
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: drukjul »

jaet pisze:Tak jak Travica, to się nad Leonem nawet Fabian nie znęcał. Dramat...
Już nie uogólnijcie tak. Trynidad i Tobago na którego tyle popłuczyn wylało się na forum w ostatnich dniach, był dziś IMHO w meczu z Katowicami najlepszym zawodnikiem na boisku.

A co do trwającego mecze w Trentino, to trzeba zauważyć, że to nie jest mecz skrzydłowych, tylko coraz bardziej środkowych i to z obu stron siatki.

No i Leon odpalił z 9 metra w prime-time, czyli po 20 punkcie. Choć przed pierwszą zagrywką przy 19:20 Leonowi sędzia mógłby pewnie odgwizdać błąd czasu. Bo długo swój strzał celebrował..

Jednak w końcówce to Płotnicki i jego zagrywka w roli głównej. Ukrainiec ukradł show kolegom. :D
Ostatnio zmieniony 18 paź 2020, o 19:06 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7896
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ten moment, kiedy Rai na satelicie zablokowało sygnał w końcówce czwartego seta, bo od 20. na antenie miało wejść Giro, które ma zakodowany sygnał. :]
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: Aranger »

Płotnicki po pierwszym secie miał chyba jakieś 0/10 w ataku, kończy skończoną sytuacyjną przy 23:23 i dwoma kapitalnymi zagrywkami na wygraną w meczu, to właśnie znaczy odbudować się w trakcie meczu. :D
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:Ten moment, kiedy Rai na satelicie zablokowało sygnał w końcówce czwartego seta, bo od 20. na antenie miało wejść Giro, które ma zakodowany sygnał. :]
Możesz sobie tutaj cofnąć do 19:20 https://www.livehere.one/rai-sport-in-d ... streaming/
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 775
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: jimiq »

drukjul pisze:
jimiq pisze:Ma ktoś stream do trento-perugia
znalazłbyś wyżej ;) https://www.livehere.one/rai-sport-in-d ... streaming/

W IV secie wreszcie coś ruszyło w grze Holendra, ale mimo wszystko Nimir dalej się męczy ze swoim atakiem. Tyle że Leon i pozostali skrzydłowi Perugii też. Wszyscy się meczą. :D
Dzięki kolego szukałem na szybko i nie znalazłem. A mecz trwał...

Skrzydłowi Perugii lepsi w każdym elemencie od swoich vis a vis. Ciekawa końcówka. No i Płotnicki show
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: jaet »

drukjul pisze:
jaet pisze:Tak jak Travica, to się nad Leonem nawet Fabian nie znęcał. Dramat...
Już nie uogólnijcie tak. Trynidad i Tobago na którego tyle popłuczyn wylało się na forum w ostatnich dniach, był dziś IMHO w meczu z Katowicami najlepszym zawodnikiem na boisku.
Co ma piernik do wiatraka :] ?
Skomentowałem konkretną sytuację, gdzie Travica rzucił Leonowi bodajże 5 piłek z rzędu, z których żadnej nie dało się zaatakować.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
dyletant
Posty: 5103
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: dyletant »

Dalej źle wygląda Piacenza. To nie trener chyba jednak...
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: Jiroux »

Tylko rozgrywający. Hierrezzuello ponoć jest w tak złej formie, że w trzecim secie dzisiaj na rozegraniu grał Shaw.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7896
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

No i chyba bez Grozera.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: Tharaster »

Bez atakującego który kończy tylko 6 ataków od 3 seta, to Trentino sobie może w bierki pograć. Żal patrzeć na to, jak wygląda Lucarelli. Najmniej można mu zarzucić w przyjęciu, chociaż też dziwnie się ustawiał do tych floatów* Russo i Sole. No i jak Kooy ma być tym wspierającym Nimira w ataku, to chyba poszło coś nie tak. Sędziowanie nad wyraz żałosne, Travicy ani razu nie odgwizdano błędu podwójnego odbicia, a dopuścił się nieraz przekroczenia granicy odbicia. Poza tym zasłużone zwycięstwo dla Perugii. Od 2 seta wszyscy skrzydłowi grali konsekwentnie swoje, na przełamanie błędów Trento + świetnie grający Russo i Sole w bloku.


* I mam wrażenie, że ten float Perugii namiesza mocno też innym. Zwłaszcza ten kąśliwy który prezentuje Russo
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: drukjul »

Jiroux pisze:Tylko rozgrywający. Hierrezzuello ponoć jest w tak złej formie, że w trzecim secie dzisiaj na rozegraniu grał Shaw.
Albo też Kubańczyk strzelił focha z powodu zaangażowania Baranowicza i jest już faktycznie na wylocie z klubu.

W pierwszym i drugim secie grę Piacenzy na pewno prowadził Marco Izzo. W sumie to licząc z Shawem drużyna Bernardiego ma teraz czterech rozgrywających. Ale jak mówi mądrość ludowa - gdzie kucharek sześć...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7896
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Filippo Lanza reaktywacja - 21 punktów, ale Monza przegrywa 1-3: moje osobiste rozczarowanie, bo po świetnym początku sezonu myślałem, że mogą namieszać. Godny odnotowania kolejny znakomity mecz Szwarca na ataku. Warto też zwrócić uwagę na znakomity początek sezonu Rossarda w Vibo Valenii.

I nieśmiertelny Kazijski - 25 punktów, 6 asów i 28 (!) zagrywek przez cztery sety - jestem ciekaw, jakim cudem Werona nie ugrała nawet tiebreaka, ale widzę, że dzisiaj bez Boyera. Kapitalny pomimo upływu lat jest Bułgar i szkoda, że nie dostał szansy w jakimś topowym klubie.
drukjul pisze:Albo też Kubańczyk strzelił focha z powodu zaangażowania Baranowicza i jest już faktycznie na wylocie z klubu.
Mylisz skutek z przyczyną. Tzn. przyczynę ze skutkiem. :P
Tharaster pisze:No i jak Kooy ma być tym wspierającym Nimira w ataku, to chyba poszło coś nie tak.
Kooy dzisiaj 16 punktów, 57% ataku i 2 asy przez cztery sety. Holender nie jest mistrzem siatkówki, ale takiego dobrego poziomu od niego się spodziewano. Za to jeżeli Lucarelli gra na ujemnej efektywności ataku, nie dostając praktycznie piłek do ataku - to raczej nie trzeba dogłębnej analizy, żeby dostrzec u którego ze skrzydłowych problemem jest efektywnosć gry.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:Filippo Lanza reaktywacja - 21 punktów, ale Monza przegrywa 1-3: moje osobiste rozczarowanie, bo po świetnym początku sezonu myślałem, że mogą namieszać. Godny odnotowania kolejny znakomity mecz Szwarca na ataku. Warto też zwrócić uwagę na znakomity początek sezonu Rossarda w Vibo Valenii.

I nieśmiertelny Kazijski - 25 punktów, 6 asów i 28 (!) zagrywek przez cztery sety - jestem ciekaw, jakim cudem Werona nie ugrała nawet tiebreaka, ale widzę, że dzisiaj bez Boyera. Kapitalny pomimo upływu lat jest Bułgar i szkoda, że nie dostał szansy w jakimś topowym klubie.
drukjul pisze:Albo też Kubańczyk strzelił focha z powodu zaangażowania Baranowicza i jest już faktycznie na wylocie z klubu.
Mylisz skutek z przyczyną. Tzn. przyczynę ze skutkiem. :P
Tharaster pisze:No i jak Kooy ma być tym wspierającym Nimira w ataku, to chyba poszło coś nie tak.
Kooy dzisiaj 16 punktów, 57% ataku i 2 asy przez cztery sety. Holender nie jest mistrzem siatkówki, ale takiego dobrego poziomu od niego się spodziewano. Za to jeżeli Lucarelli gra na ujemnej efektywności ataku, nie dostając praktycznie piłek do ataku - to raczej nie trzeba dogłębnej analizy, żeby dostrzec u którego ze skrzydłowych problemem jest efektywnosć gry.
Są już wszystkie statystyki

Trentino-Perugia 1:3 https://www.legavolley.it/match/33701 Nimir 24 pkt, ale tak jak była już mowa aż 18 to urobek do 21 punktu w II secie, a tylko 6 pkt Holender dołożył w dwóch ostatnich setach

Civitanova wygrywa zgodnie z planem z Padwą 3:0. Super debiut wreszcie w dłuższym wymiarze w lidze włoskiej Yanta, który w III partii zmienił Leala https://www.legavolley.it/match/33699

Modena wygrywa 3:0 z Piacenzą, grającą bez Grozera i Hierrezuelo https://www.legavolley.it/match/33700

Monza dość niespodziewanie przegrywa z Cisterną 1:3. Akurat wtedy kiedy Lanze udało się wreszcie zreperować, to musiał się Adis Lagumdzija popsuć. No pech. https://www.legavolley.it/match/33704

Milan wygrywa w takim samym stosunku 3:1 z Veroną, z tym że zespół Stojczewa rzeczywiście musiał sobie dziś radzić bez Boyera, na ataku zastępował go rosyjski kickboxer Aleksander Kimierow, który pod siatką na razie radzi sobie zdecydowanie gorzej niż w bójkach na pokładzie samolotu https://www.legavolley.it/match/33702

Wreszcie najbardziej zacięty mecz między Ravenną i Vibo Valentią wygrany 3:2 w tie-breaku 17:15 przez gości, którym liderował nasz dobry znajomy Thibault Rossard. Po stronie Ravenny bardzo dobry mecz (22 pkt w tym aż 11 breakpointów) rozegrał młody Kanadyjczyk Eric Loeppky https://www.legavolley.it/match/33703
Ostatnio zmieniony 18 paź 2020, o 20:32 przez drukjul, łącznie zmieniany 2 razy.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: Tharaster »

Fakt, źle się określiłem. Bardziej zmierzałem do tego, że to Brazylijczyk będzie odciążeniem dla Nimira, a Kooy właśnie będzie tym "3" wspierającym tak, jak się prezentuje od początku sezonu. Ciekawe kiedy wraca Michieletto. Wcale nie wykluczam, że to on może sprawić wielki comeback w miejsce Lucarelliego i być tym wyjściowym na decydujące spotkanie z Moskwą
dyletant
Posty: 5103
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: dyletant »

Wow Matej jakie przyjęcie. Wiem, że w trakcie kariery poprawił ten element, zwłaszcza przyjęcie floata na palce, ale dziś chyba przeszedł samego siebie.

Bardzo dobry mecz Ishikawy w ataku i zagrywce, ale tabelka pokazuje tylko 7 przyjęć, aż tak go kryją czy tak go omijają?, bo z tego co się orientuje przyjmuje całkiem dobrze.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:Wow Matej jakie przyjęcie. Wiem, że w trakcie kariery poprawił ten element, zwłaszcza przyjęcie floata na palce, ale dziś chyba przeszedł samego siebie.

Bardzo dobry mecz Ishikawy w ataku i zagrywce, ale tabelka pokazuje tylko 7 przyjęć, aż tak go kryją czy tak go omijają?, bo z tego co się orientuje przyjmuje całkiem dobrze.
Raczej omijają. Luka Basic, który był dziś partnerem Japończyka, to zupełnie nietypowy francuski przyjmujący, który ani przyjmować, ani grać w obronie dobrze nie potrafi. Za to ma ponad 2 metry, więc ludzie którzy na niego stawiają, liczą że może jeszcze kiedyś się nauczy. :D
dyletant
Posty: 5103
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: dyletant »

Tzw. syndrom Cupkovicia? :D
Maar kontuzja czy kwarantanna?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:Tzw. syndrom Cupkovicia? :D
Szybciej siatkarskie geny. Ojciec Luki z pochodzenia Bośniak w przeszłości czołowy siatkarz jugosłowiański, to od wielu lat trener głównie klubów tureckich - a jakiś czas temu, przez jakiś czas nawet selekcjoner reprezentacji Turcji.

Co by więc nie powiedzieć, to Luki jest taki sam Francuz jak z Adisa Lagumdzii Turek.

Jako młody siatkarz Luka pozwolił się nam poznać ze swoich mocnych i słabych stron wiele razy, bo Francuzi w roczniku 95/96 grali z naszą reprezentacją, gdzie brylowali Śliwka, Szymura, Szalpuk, Halaba, czy Lipiński, ale też Piechocki, zarówno w kategorii kadetów, jak później juniorów naprawdę wiele razy. Np. w 2015 graliśmy najpierw z nimi w eliminacjach do MŚ juniorów Meksyku, a później jeszcze dwa razy na samych mistrzostwach U-21. I jeżeli ofensywnie to była naprawdę bardzo ciekawa reprezentacja z mnóstwem talentów (Patry, Boyer, Basic, Carle, przejściowo też i Szerszeń), to oni jako cały młodzieżowy rocznik wiodący 95/96, dość słabo radzili sobie w przyjęciu. I stale od naszych zbierali tutaj cięgi. Można nawet powiedzieć, że pod tym względem to prawdziwe zakały francuskiego systemu szkolenia :]

dyletant pisze:Maar kontuzja czy kwarantanna?
Nie wiem, nie było komunikatu na ten temat. Na pewno w Veronie Stephen Boyer dziś nie zagrał, właśnie z tego powodu, że uzyskał pozytywny test na COVID i jest oficjalnie chory.
ciorny17
Posty: 8553
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: ciorny17 »

WysokiPortorykanczyk pisze:Godny odnotowania kolejny znakomity mecz Szwarca na ataku. Warto też zwrócić uwagę na znakomity początek sezonu Rossarda w Vibo Valenii.

I nieśmiertelny Kazijski - 25 punktów, 6 asów i 28 (!) zagrywek przez cztery sety - jestem ciekaw, jakim cudem Werona nie ugrała nawet tiebreaka, ale widzę, że dzisiaj bez Boyera. Kapitalny pomimo upływu lat jest Bułgar i szkoda, że nie dostał szansy w jakimś topowym klubie.
Kibicuję Kanadyjczykowi na ataki, bo jak widać ten co miał im tą pozycję na lata załatać SVE specjalnie sobie nie radzi w zderzeniu z dużą siatkówką. No chyba, że Hunter napisze co tam u Sclatera w Mountpellier.

Kazijski to fenomen dla mnie. Każdemu się wydawało, że po azjatyckich wojażach, nawet powrót do Polski to odcinanie kuponów. A tymczasem Bułgar to czołowy przyjmujący ligi włoskiej. Aż nie chcę myśleć ile on by do takiej Modeny w chwili obecnej wniósł.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7896
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Superliga mężczyzn 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Fabio Soli oczekiwanie zwolniony z Monzy.

I Trofeo Gazzetta po sześciu (niepełnych) kolejkach:
TROFEO GAZZETTA – UOMINI
(6° giornata)
33: Leon,
27: Plotnitskyi,
23: Simon, Ishikawa, Abdel-Aziz,
20: Lagumdzija, Juantorena, Patry, Rossard,
19: Leal,
18: De Cecco, Pinali, Kaziyski,
17: Karlitzek,
16: Saitta, Travica,
14: Recine, Petric, Clevenot, Boyer, Maar, Russell,
13: Sbertoli, Szwarc,
12: Stern, Vitelli, Asparuhov,
11: Kooy,
10: Bottolo, Aboubacar, Grozer, Ter Horst, Grozdanov,
9: Rychlicki,
8: Giannelli, Christenson, Sedlacek, Ricci, Grebennikov,
7: Jaeschke,
6: Vettori, Holt, Lagumdzija, Orduna, Zonca, Chinenyeze,
5: Anzani, Lanza, Krick, Defalco, Rizzo, Dzavoronok,
4: Podrascanin, Mengozzi, Bottolo, Russo, Spirito, Shoji, Cavuto, Polo, Loeppky,
3: Wlodarczyk, Randazzo, Hierrezuelo, Yant, Basic,
2: Piano, Tillie, Sole’, Mazzone, Pesaresi, Danani, Lisinac, Cester, Estrada Mazorra, Zanotti,
1: Kozamernik, Lucarelli, Beretta, Redwitz, Onwelo, Stankovic, Scanferla, Candellaro, Chakravorti,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”