Transfery przed sezonem 2008/09

Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery

Post autor: Guilder »

Dynamo z Poltavskim, Dante i bodaj Berezhką też będzie bardzo mocne. Nie rozsądzałbym.

edit: no dobra, mój błąd ;)
Ostatnio zmieniony 29 maja 2008, o 20:44 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: niepoinformowany »

Z kim z czym? z Dante, z Berezhką ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery

Post autor: PAWKENS »

I zawsze zostaje jeszcze Iskra z Gibą...Zobaczymy jak potoczą się dalsze transfery, myślę, że wcale Biełgorod nie musi być mistrzem (zmieniłem zdanie), ale poczekajmy 8-)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
osnazfsb

Re: Transfery

Post autor: osnazfsb »

Jak juz to z Bierieżką - poprawiacie sie wzajemnie a i tak wyglada smiesznie :]

Co do Dante- jak on jeszcze tam trafi to z mojego ulubionego klubu powstanie prawdziwy dreamteam a biorac pood uwage ze prowadzi ich chyba najbardziej utytułowany trener siatkówki klubowej ta druzyna jest po prostu skazana na sukces czego im serdecznie zycze
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: niepoinformowany »

osnaz Biełgorod wygra i nie podskakuj :]

pisownia z VM :D
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery

Post autor: PAWKENS »

Czy prowadzi ich ten słynny Julio Velasco ??? Z resztą i tak się z tobą zgadzam...Po transferze Dante, moim faworytem stało się Dynamo :)
osnaz Biełgorod wygra i nie podskakuj
Się okaże :)
osnazfsb pisze:Jak juz to z Bierieżką - poprawiacie sie wzajemnie a i tak wyglada smiesznie :]
No właśnie...I chyba komentatorzy także powinni wymawiać Połtawski, nie Poltawski :|
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
osnazfsb

Re: Transfery

Post autor: osnazfsb »

Prowadzi ich Bagnoli a on jest w KLUBOWEJ jednak chyba bardziej utytułowany
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery

Post autor: dreamer »

[quote="Dennis Guilder"]Dynamo z Poltavskim, Dante i bodaj Berezhką też będzie bardzo mocne. Nie rozsądzałbym.

O prawie wszystkich nowych zawodnikach pamiętacie, o starych graczach Dynama też. Jedno nazwisko wypada wam z głowy...
Dynamo w miejsce Alana Domingosa pozyskalo już nowego libero. Powiem szczerze, że własnie jego nazwisko jest dla mnie taką przysłowiową kropką nad "i", przesądzającą, że ja uważam Dynamo za zdecydowanego faworyta kolejnego sezonu w Rosji. Przypomnę, że nowym libero Dynama będzie mój ulubieniec - moim zdaniem, jeden z piątki najlepszych libero na świecie w ostatnim 10-leciu - Alexis Gonzalez, były gracz Drac Palma Portoll.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery

Post autor: Guilder »

Wiedziałem, że jakiś niezły libero tam grał i inny będzie, ale nie pamiętałem nazwisk jednego ani drugiego ;)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery

Post autor: PAWKENS »

dreamer pisze: moim zdaniem, jeden z piątki najlepszych libero na świecie w ostatnim 10-leciu - Alexis Gonzalez, były gracz Drac Palma Portoll.
Jak to ??? :o Przecież ten libero nie grał ''nawet'' :) w reprezentacji Argentyny, więc jak może być jednym z lepszych ??? :o (Nie mówię, że się nie zgadzam, ale o jego wielkich wyczynach nigdy nie słyszałem :( )
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: niepoinformowany »

dreamer piątka? fajne podejście masz do libero - mozna wiedziec czym sie kierujesz? :] Pewnie statystykami ( :D ) z LM co moim zdaniem jest głupotą...

juz jadę moim zdaniem lepszych - Verbov, Sergio, Exiga, Salparov, Henno, Lambourne (ten z repry a nie z Olsztyna...) Pewnie jeszcze o kimś zapomniałem...
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
osnazfsb

Re: Transfery

Post autor: osnazfsb »

No ja o Alexisie Gonzalezie pamietam-to ze nie gra w reprezentacji to jeszcze o niczym nie swiaczy bo maja tam sporo konkurecje z bracmi Meana Ignacio Batista i niejakim Hectorem Busco na czele :D No w lidze mistrzów radzoi sobie znakomicie i to nie pierwszy sezon- zreszta był taki sezon gdzie Skra grała Portolem w LM i wtedy pamietam ze kibice sie dziwili ze nasz wielki Ignaczak w parze z Gruszka mecz w przyjeciu zawalił a jakis tam Alexis "no name" Gonzalez wszystko w punkt przyjmował- tak go poznałem :D
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: niepoinformowany »

Ale trzeba przyznać że w tym meczu to Skra zagrywką nie grzeszyła :]

Pamiętam ten mecz, bo miałem ferie własnie i oglądałem i wlasnie zagrywka doprowadzila mnie do sporego zdenerwowania..

zeby nie robić off topa, co tam z Dante, juz oficjalnie w Dynamie?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery

Post autor: dreamer »

niepoinformowany pisze:dreamer piątka? fajne podejście masz do libero - mozna wiedziec czym sie kierujesz? :] Pewnie statystykami ( :D ) z LM co moim zdaniem jest głupotą...

juz jadę moim zdaniem lepszych - Verbov, Sergio, Exiga, Salparov, Henno, Lambourne (ten z repry a nie z Olsztyna...) Pewnie jeszcze o kimś zapomniałem...
Sorry, ale przez weekend tak jakoś mniej i "selektywnie" przeglądałem forum. Dlatego piszę dopiero teraz.

Najpierw dwie uwagi:
1. Statystyki odgrywają w moich wyborach co najwyżej pomocniczą rolę.
2. Pozycje rozegranie i libero, to od niepamietnych czasów domena Ameryki Południowej, i o dziwo - raczej Argentyny niż Brazylii, ale obydwa te kraje na głowę biją resztę świata pod względem wybitnych postaci właśnie na tych dwóch pozycjach.

Teraz moja piątka, z argumentacją (oczywiście taką skrótową, "bez wgłębiania się") WAŻNE! - kolejność przypadkowa:

Pablo Meana (Argentyna)
Zrównoważone i na bardzo wysokiej efektywności przyjęcie i obrona. Mistrz asekuracji.

Alexis Gonzalez (Argentyna)
Lepszy nieco w obronie niż w przyjęciu (obrona na poziomie mistrzowskim). Mistrz gry intuicyjnej.

Sergio Dutra (Escadinha, Brazylia)
Rewelacyjny poziom obrony. Mistrz siatkarskiej improwizacji na najwyższym poziomie.

Aleksander Werbow (Rosja)
Być może pośród całej wymienionej piątki, jest najlepszy zarówno w obronie jak i w przyjęciu. To co w moich oczach obniża nieco jego wartość, to pewna surowość "osobowości siatkarskiej" - może lepszym określeniem byłoby "pewne rzemieślnicze wyuczenie" fachu na wysokim poziomie. Innymi słowy nieco brak mu cech które wymieniłem wyżej u zawodników, jako zalety: polot, fantazja, intuicja...

Mario da Silva Pedreira Junior (Mario Junior, Brazylia)
26-letni zawodnik mistrza Brazylii - Cimed Florianopolis. Jeden z najwyższych (192 cm), a przy tym z najsprawniejszych technicznie i fizycznie libero na świecie. Zauważony i powołany do kadry, co przy brazylijskim bogactwie, samo w sobie jest rekomendacją. Jako cechę charakterystyczną podałbym to, że jest bodaj "najszybciej" grającym libero jakiego znam. Znaczy to, że bez większych problemów po asekuracji przy siatce, za dwie sekundy broni piłkę na granicy 9 metra bez konieczności ekwilibrystycznych parad - bo po prostu "znajduje czas" na przemieszczenie się tam.

Ważna uwaga!!!
Najsłabiej z oglądu znam Mario Juniora.


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery

Post autor: dreamer »

PAWKENS pisze:
dreamer pisze: moim zdaniem, jeden z piątki najlepszych libero na świecie w ostatnim 10-leciu - Alexis Gonzalez, były gracz Drac Palma Portoll.
Jak to ??? :o Przecież ten libero nie grał ''nawet'' :) w reprezentacji Argentyny, więc jak może być jednym z lepszych ??? :o (Nie mówię, że się nie zgadzam, ale o jego wielkich wyczynach nigdy nie słyszałem :( )
Alexis Gonzalez grał w reprezentacji Argentyny... To był ulubiony libero Fabiana Armoa - w czasie gdy Armoa prowadził reprezentację, Alexis był w kadrze Argentyny, mimo że wtedy jeszcze Pablo Meana oficjalnie nie oświadczył, że rezygnuje z dalszej gry w reprezentacji.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery

Post autor: dreamer »

volleyball.it podaje, że mistrzynie Rosji - drużyna Zariecza Odincowo, podpisała kontrakt z reprezentantką Brazylii - Walewską.

Niestety, Grupo 2002 Murcia ma problemy finansowo-organizacyjne, i stracilo już prawie połowę drużyny. Odeszły Zilio, Fofao, Jaqueline, teraz Walewska, a podobno... nie wiadomo co z Małgorzatą Glinką...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery

Post autor: dreamer »

Leningradka Skt Petersburg podpisała kontrakt z podstawową reprezentantką Holandii - Ingrid Visser. Trochę jestem zaskoczony, że Visser wybrała drużynę ze środka tabeli Superligi. Może jednak finanse zadecydowały...
Przypomnę, że Manon Flier odeszła z tego samego klubu holenderskiego co Visser (Martinus Amstelven) do Serie A. Inne reprezentantki Holandii, ktore przez Avitala Selingera zostały "zgrupowane" w jednym holenderskim zespole ligowym, po fiasku tego pomysłu w poprzednim sezonie, teraz masowo idą do innych lig.
Tu jest tekst o przejściu Visser do Leningradki: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.26738

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery

Post autor: dreamer »

No no...
Zariecze Odincowo chyba zmiecie z powierzchni ziemi każdy zespół europejski w przyszłym sezonie.
Taymarys Aguero nie bedzie grała w Turk Telekom Ankara... propozycję nie do odrzucenia dostała od Zariecza Odincowo.
Informacja pochodzi z volleyball.it

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery

Post autor: PAWKENS »

dreamer pisze:No no...
Zariecze Odincowo chyba zmiecie z powierzchni ziemi każdy zespół europejski w przyszłym sezonie.
Taymarys Aguero nie bedzie grała w Turk Telekom Ankara... propozycję nie do odrzucenia dostała od Zariecza Odincowo.
Informacja pochodzi z volleyball.it
dreamer
Racja :D Tylko jeszcze mi tam kogoś brakuje...Glinki ??? :) Zariecze z tą zawodniczką będzie wielkim faworytem LM, czy ligi, chociaż poczekajmy na Dynamo, bo ma już potężny środek, ale na cud, czyli przebicie Odincowa się nie zanosi...
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: Mate »

Logan Tom prawdopodobnie z Dynama przechodzi do jakiegoś japońskiego klubu. Wiem tylko, że będzie to Japonia.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: Mate »

Debby Stam i Kimberly Glass prawdopodobnie w przyszłym sezonie zagrają w Uniwersytet-Biełogorie Biełgorod.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: Ted »

Ciekawy transfer dokonała Leningradka St. Petersburg. Do klubu sprowadzono nie byle kogo, bo kubańską znakomitość, Ane Ibis Fernandez. Kubanka nie jest pierwszej młodości, jednak jej siatkarski dorobek robi wrażenie - m. in. mistrzostwo świata i złoto na Olimpiadzie. Ostatnich kilka sezonów Fernandez spędziła w Hiszpanii.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery

Post autor: Arff »

PAWKENS pisze:
ludi14 pisze:Jeżeli 5 miejsce to wywalczą challenge cup :D
Ja się nie cieszę :( Miejmy nadzieję, że nie trafią na Resovię, bo będziemy musieli liczyć na cud typu mecz Czewa-Iskra :P
Pawkens wykrakałeś... tylko że nie na Resovię, tylko Olsztyn w pucharze CEV... ehh.. bardzo ciężko...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: Mate »

Roman Jakowlew w Kaliningradzie. Taką informację podaje serwis Polskiej Ligi Siatkówki.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
osnazfsb

Re: Transfery

Post autor: osnazfsb »

Generalny menadżer Iskry Odincowo Andriej Bielmacz przebywał ostatnio w Serbii i był m.in. na meczach reprezentacji tego kraju w Lidze Światowej. Jednym z celów wyjazdu były rozmowy z trenerem mistrzów olimpijskich i świata od przygotowania fizycznego Jose. Wicemistrz Rosji i rywal PGE Skry Bełchatów chce zatrudnić tego fachowca. Według Andrieja Bielmacza rozmowy zakończyły się pomyślnie. Kontrakt będzie podpisany w najbliższym czasie.
Jak widac w Rosji pracuje coraz wiecej dobrych trenerow od przygotowania fizycznego z Brazylii- w Biełgorodzie Miranda w Iskrze teraz Jose.
Andriej Bielmacz wyraził swoje zadowolenie z faktu rozwiązania kontraktu federacji Iranu z Zoranem Gajicem. Nie mieszaliśmy się do tych spraw, ale obecnie nasz szkoleniowiec będzie mógł skupić się tylko na pracy klubowej. Sezon mamy ciężki. Chcemy w nim odnieść jakiś sukces - powiedział. Iskrę zobaczymy w Bełchatowie w fazie grupowej Ligi Mistrzów.
Przy takim postawieniu sprawy nie wiem czy aby na pewno to Gajica wylali czy moze sam był zainteresowany w tym zeby skupic sie na jednej robocie po tym jak ocenił potencjał siatkarskiej reprezentacji Iranu
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Transfery

Post autor: Ted »

Oj przeprowadzki z włoskiej Serie A ciąg dalszy. Manuela Secolo, trzydziestojednoletnia przyjmująca Famila Chieri wybrała wschodni kierunek. Mistrzyni Europy i zdobywczyni Pucharu Świata od przyszłego sezonu będzie grała dla Dinama-Jantar Kaliningrad.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery

Post autor: dreamer »

Holenderka Chaine Staelens została zawodniczką Dynama Moskwa.
Dynamo przedłużyło też kontrakt ze środkową bloku Marią Borodakovą-Borisenko.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: szarlej »

volley24 pisze:Najgłośniejszym transferem w rosyjskiej Superlidze stało się przejście przyjmującego reprezentacji Brazylii Dante do moskiewskiego Dynamo.

Przejście Dantego oznacza kolejne osłabienie grupowych rywali Skry drużyny z Aten, która oprócz Dantego straciła również Marcelo i Minuzziego.

Dante – mistrz olimpijski z 2004r i mistrz świata z 2006r do 2002r występował w rodzimej lidze, później przeszedł do włoskiej „Modeny”. Ostatnie trzy sezony spędził w greckim "Panatinaikosie".

Przypomnijmy, że z Dynamo rozstał się już Cernić, który wraca do Włoch, Korneev przechodzi do Kazania i Alan, który będzie grać w Lokomotivie Biełgorod. Brazylijczyk jest drugim zawodnikiem z Ameryki Południowej, który zdecydował się przejść do drużynyn z Moskwy, wcześniej kontrakt podpisał argentyński libero Gonzalez (Mallorca).
Libero który atakuje...
osnazfsb

Re: Transfery

Post autor: osnazfsb »

Co sie odwlecze to ne uciecze
Dante trafił wreszcie do Dynama- teraz Dynamo naprawde zmontowało dreamtem dosc powiedziec ze taki sypacz jak Depestele bedzie siedział na trybunach (ewentualnie ławce) w czasie meczów Superligi

Szykuje sie niezwykle ciekawa rywalizacja z Biełgorodem miemy nadzieje zwycieska dla Moskwiczan :)

Warto przede wszystkim zauwazyc ze o ile mozna dyskutowac czy Alexis Gonzalez jest lepszy od Alana to z pewnoscia z Dante bedzie wiecej pociechy niz z trapionego kontuzjami Cernica
Wierze ze po zeszłorocznym falstarcie w Lm w tym roku włoski trener powróci do starej dobrej tradycji jaka rozpoczał w Sisleyu
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery

Post autor: Chal »

A dzieje się coś w Biełgorodzie? Póki co, z tego co wiem, mają tam sypacza, atakiera, środkowego, trzech przyjmujących i libero, w tym dwóch obcokrajowców, a więc limit wykorzystany. Może już ktoś doszedł, albo jest duże prawdopodobieństwo, że dojdzie, do rywali Olsztyna w Pucharze CEV? Bo jeśli nie, to wciąż nawet szóstka niedomknięta :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”