Superliga mężczyzn - sezon 2007/08

Michaelll91
Posty: 7
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 21:38
Płeć: M

Superliga mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Michaelll91 »

zna ktoś może stronę na której można zobaczyć składy drużyn Superligi na sezon 2007/2008 ??? ????? ???
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Liana »

Składy są zawsze podawane na stronie federacji siatkówki http://www.volley.ru/, ale aktualnych danych jeszcze nie ma.
torgaj
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:05
Płeć: K

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: torgaj »

A to ja może zapytam o jakąś dobrą stronę internetową, gdzie na bieżąco można śledzić to , co się dzieje w superlidze... Coś takiego jak Strefa Siatkówki na przykład :D Ktoś zna może? Bo mnie nie udało się do tej pory takiej znaleźć: wszystko jakieś takie nieaktualne, nieprzejrzyste...

Na marginesie - rosyjskie kluby mają czadowe logotypy :D . Najbardziej podoba mi się logo Fakieła Noviy Urengoj :D
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Liana »

Muszę cię zmartwić - trudno znaleźć coś aktualnego, a jeszcze do tego jedno źródło. Siatkówka w Rosji jest sportem marginalnym - i tak też jest przez media (i tradycyjne i elektroniczne) traktowana. W sezonie wyniki na stronie federacji są podawane na bieżąco, a gdzieś po dwóch dniach po kliknięciu w wynik można zobaczyć statystyki (robione na wzór tych na legavolley.it). Ja często zaglądam do http://www.sport-express.ru/, podglądam też forum na stronie Lokomotiwu Biełogorie (chyba jedyne w miarę aktywne), do innych źródeł zaglądam po prostu w konkretnym celu i sytuacji, choć na większości np. klubowych stron niewiele można się dowiedzieć. Jak mi coś przyjdzie do głowy - postaram się podawać na bieżąco. Pewnie, jak zwykle, o czymś zapomniałam :).
osnazfsb

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: osnazfsb »

Calkiem niezly jest serwis http://www.volleyservice.ru/work/index.html
Moze nie jest to poziom legavolley ale sa aktualne newsy i spora baza zawodnikow. Polecam
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Liana »

No własnie. O tym zapomniałam :). Są tam też linki, więc bez problemu można sobie skoczyc w inne miejsce :).
osnazfsb

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: osnazfsb »

Trzeba przyznac jednak ze z kazdym rokiem jest pewien postep jezeli chodzi o atrakcyjnosc stron klubowych. Jako ze ostatnimi czasy usamodzielnila sie mliga, powinno iedlugo powstac jedna witryna dla calej Superligi
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Liana »

Poza zmianą trenera, Iskra wzmocniła też skład. Ile według Ciebie znaczy sam jeden Giba?


- "No tak... Sądzę, że nie znaczy nic... Brazylijczyk to moim zdaniem "rozdmuchana gwiazda", i tak naprawdę nic wielkiego nie zdoła sam wywalczyć, tylko gdy będzie w dobrym zespole. We Włoszech grał w ligowym "średniaku" z Cuneo, z którym potrafił jedynie jeden raz zdobyć Puchar Włoch. Zaraz po pojawieniu się w Rosji, raczył z wielkim pośpiechem wyznać, że z Iskrą, po roku gry, zdobędzie mistrzostwo, a po następnym roku, wywalczy złoty medal Ligi Mistrzów. Uwierzcie, nie będzie miał ani jednego, ani drugiego trofeum..." (śmiech) "Iskra będzie jeszcze tego żałowała, że podpisała z Gibą kontrakt. Pozyskanie grającego po przekątnej Jochanna Schopsa, było moim zdaniem znacznie korzystniejsze dla Iskry, od kontraktowania Giby. Oczywiście, nie mówiąc już o Aleksieju Kuleszowie i Werbowie, bo to są siatkarskie znakomitości."


To Połtawski...Hmm... prowokacja czy realna ocena - jak sądzicie? Szczerze mówiąc, jestem z lekka zszokowana...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: dreamer »

Liana pisze:Poza zmianą trenera, Iskra wzmocniła też skład. Ile według Ciebie znaczy sam jeden Giba?


- "No tak... Sądzę, że nie znaczy nic... Brazylijczyk to moim zdaniem "rozdmuchana gwiazda", i tak naprawdę nic wielkiego nie zdoła sam wywalczyć, tylko gdy będzie w dobrym zespole. We Włoszech grał w ligowym "średniaku" z Cuneo, z którym potrafił jedynie jeden raz zdobyć Puchar Włoch. Zaraz po pojawieniu się w Rosji, raczył z wielkim pośpiechem wyznać, że z Iskrą, po roku gry, zdobędzie mistrzostwo, a po następnym roku, wywalczy złoty medal Ligi Mistrzów. Uwierzcie, nie będzie miał ani jednego, ani drugiego trofeum..." (śmiech) "Iskra będzie jeszcze tego żałowała, że podpisała z Gibą kontrakt. Pozyskanie grającego po przekątnej Jochanna Schopsa, było moim zdaniem znacznie korzystniejsze dla Iskry, od kontraktowania Giby. Oczywiście, nie mówiąc już o Aleksieju Kuleszowie i Werbowie, bo to są siatkarskie znakomitości."


To Połtawski...Hmm... prowokacja czy realna ocena - jak sądzicie? Szczerze mówiąc, jestem z lekka zszokowana...
Myślę, że wątpliwości raczej nie ma, że Połtawski zastosował tutaj chwyt, można powiedzieć jak Ty - prowokację.
Ciekawsza byłaby próba poszukania genezy takiej prowokacji. Wydaje mi się, że w jakimś stopniu wytłumaczyć to można jego "niespokojnym duchem", bo znany jest z kontrowersyjnych zachowań i poglądów. Ale w jeszcze wiekszym stopniu wydaje mi się, że jest to jego "forma obrony" przed Gibą w Superlidze, bo wraz z osobą Giby, pojawił się wreszcie w Superlidze siatkarz, który może jego zsunąć na drugi plan, z zarezereoeanego dla niego fotela "gwiazdy Superligi". Do tej pory właściwie w Superlidze nie było zawodnika, który mógł mu popularnością dorównać. Wiele także w Strefie Siatkówki rozpisywaliśmy się o Mateju Kazijskim w Dinamie, ale trzeba powiedzieć, że Kazijski dla Połtawskiego nie był konkutentem. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że Kazijskiemu śpieszyło się do Włoch, także i z tego powodu, że rywalizować z Połrawskim - i ro w dodatku w jednej drużynie , byłoby mu niezmiernie ciężko. Także Clayton Stanley nie jest siatkarzem tak dużego formatu, aby Połtawskiemu zaszkodzić.
Giba natomiast to co innego.
I chyba Połtawski wyczuł to i zaniepokoił się o swoją ugruntowaną pozycję gwiazdy Superligi.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
osnazfsb

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: osnazfsb »

Jezlei chodzi o rozgrywki klubow to powiedzial prawde. Giba wiele we Wloszech nie ugral, nawet w Cuneo lepszy moim zdaniem byl Wisjmans
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Liana »

osnazfsb - te same "prawdy" można powiedzieć na różne sposoby. Faktem jest, że Cuneo nie porażało swoim składem personalnym, ale to, że bez problemów plasowali się w czołówce ligi, to głównie zasługa Giby, kolekcjonera tytułów MVP, który, nawet grając kiepsko w trakcie całego meczu, potafił się mobilizować w końcówkach i jednoosobowo "załatwić" swojemu teamowi zwycięstwo. Faktem jest również, że Giba to przede wszystkim "reprezentacyjne zwierzę" i grę w kadrze narodowej traktował jak misję, a nie rzemiosło.
Moim zdaniem Połtawski Gibę nie tyle ocenił, ile próbował zdyskredytować. I nie wiem, ile w tym z zakodowanego w mentalności autentycznego przeświadczenia, że "nasze najlepsze", a ile strachu, o którym wspominał dreamer.
Pożyjemy, zobaczymy. Liczę na to, że ktoś ze szczęśliwców posiadających satelitę od czasu do czasu coś skrobnie :).
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: dreamer »

No i już grają. Inauguracyjna kolejka w miniony weekend, może bez sensacji, ale męcząca się u siebie w tie-breaku, z Nowosybirskiem - nadziana gwiazdami Iskra, to przynajmniej niespodzianka.

Plejada znakomitości z całego świata w prawie każdym klubie. na rosyjskich parkietach takie nazwiska jak: Samuel Fuchs, Matej Cernić, Alan Domingos, Hector Soto, Clayton Stanley, Jochen Schops, Terrence Martin, Frank Depestele, wiele wiele innych... no ale zwłaszcza Giba.

Zastanawiam się, czy naprawdę Superliga rosyjska nie przebiła już pod względem skupienia plejady gwiazd Serie A?

Posrzucam linka do tekstu na Strefie Siatkówki, podsumowującego pierwsze dwie kolejki (druga niepełna). Niestety, im bardziej elitarna staje się Superliga, rym mniejsze prawdopodobieństow (tak sądzę) że będą tam w dużej liczbie trafiać nasi zawodnicy (nawet nie chodzi mi o reprezentantów). Obym się mylił.

Przyjemnej lektury z 1. i 2. kolejką Superligi:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... 20621//url


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Ania15
Posty: 19
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:19
Płeć: K
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Gdzie w tym sezonie gra Połtawski ??

Post autor: Ania15 »

Zastanawiem się gdzie gra ten zawodnik.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie w tym sezonie gra Połtawski ??

Post autor: dreamer »

Ania15 pisze:Zastanawiem się gdzie gra ten zawodnik.

Jeżeli chodzi o Semena Połtawskiego, to tak jak w poprzednim sezonie, w tym gra w drużynie aktualnego wicemistrza Rosji, Dinamo Moskwa.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2007/08

Post autor: Kay »

Superpuchar Rosji - Dynamo Moskwa – Zenit Kazań 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)

Składy drużyn:

Dynamo: Biereżko (13), Połtawski (16), Samoilenko (10), Siwozelez (10), Grankin (1), Wołkow (9), Gonzalez (libero) oraz Krugłow (1), Arkipow (1).

Zenit: Korneev (10), Abrosimov (9), Zajcew (2), Bovduy (7), Cheremisin (6), Apalikov (1), Babichev (libero), Bogomolov (4), Stanley, Shpilev.

Wynik dość zaskakujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę rzekomą walkę obu trenerów o stołek reprezentacji...
Szczególnie zwróciłbym uwagę, na to że nie grali (albo prawie w ogóle) dwaj mistrzowie Olimpijscy z Pekinu. Czyżby Zenit odpuścił tegoroczny Superpuchar ?
AZS Częstochowa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”