Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: Kay »

Dziękuję bardzo :) Kolejność nie jest aż tak istotna. Jeszcze raz dzięki !
AZS Częstochowa
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: Nagorski »

Trochę nie w temat ale strasznie mnie to ciekawi - czemu nazwy klubów pisze się tam przez jakieś ukośniki etc. ?
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: Mate »

Prosto z mostu do dreamera: najlepszy mecz jaki widziałeś(liga brazylijska)??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: dreamer »

Nagorski pisze:...czemu nazwy klubów pisze się tam przez jakieś ukośniki etc. ?
Albo ukośnikiem (najczęściej) albo myślnikiem oddziela się tam od siebie nazwy kolejnych sponsorów. Natomiast po ukośniku, albo bez jakiegokolwiek oddzielania pisze sie nazwę miasta z jakiego pochodzi drużyna. Jednak żadne znaki pomiędzy kolejnymi wyrazami nie sa obligatoryjne.

Zanim podam ich przykłady, to jako zobrazowanie ich sposobu zapisu zobaczmy jakby wyglądały u nich nazwy naszych drużyn:

JW Construction/AZS Politechnika Warszawska
Domex/AZS Częstochowa.

Najwazniejsze jest to, że takie reguły stosują w nazwach drużyn (tylko), a nie w nazwach klubów.

Czyli np. nazwa:
Tigre/Unisul/Nexxera/Joinville
to druzyna sponsorowana przez trzy firmy, a jej siedzibą jest miasto Joinville.

Natomiast:
Rexona-Ades
to też pełna nazwa drużyny, ale w tym przypadku w nazwie drużyny są tylko nazwy dwóch sponsorów, a nie ma nazwy miasta z którego zespół pochodzi.

Ale - jak pisałem - dzielenie nie jest obligatoryjne, np.:

Sada Cruzeiro Volei
Volei Futuro
Bento Volei

Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłem te sprawy.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: Nagorski »

Dzięki, myślałem, że to coś poważniejszego :D
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: dreamer »

Mate pisze:Prosto z mostu do dreamera: najlepszy mecz jaki widziałeś(liga brazylijska)??
Bardzo chętnie odpowiem Ci na to pytanie - alw oczekuję od Ciebie podpowiedzi, czego w tej odpowiedzi oczeklujesz... :)
Jak przypuszczam, pytanie zadałeś po to, żeby mieć dodatkowy punkt odniesienia do wyrobienia sobie zdania na temat sily tej ligi.

Ale miej na uwadze, że:

1. Oglądam Superligę (w różnym zakresie, kiedyś bywało że całe mecze, teraz raczej fragmenty) od wielu lat. Czy ograniczać mam się w mojej ocenie do meczów, które ty potencjalnie mogłeś oglądać ???
2. Czy mam powiedzieć jaki mecz przeze mnie widziany (choćby we fragmentach) uważam za najlepszy, nawet jeżeli nie bedziesz miał możliwości zweryfikować tego osobiście ???
3. Czy ograniczyć się do tyuch meczów, których fragmenty są dodane w tym temacie ???
4. Myślę, że zdajesz sobie sprawę z tego, że wcale nie musi to być żaden mecz jaki Ty miałeś okazję widzieć, ani taki, ktory jest dostępny choćby we gragmentach w internecie ???

Przyznaę, że przywaliłeś tym pytaniem bardzo ostro - odpowiem wtedy, jeżeli będe wiedział z jaką intencją zadajesz pytanie i czy wszelkie ograniczenia wynikające ze specyfikii problemu bierzesz pod uwagę.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: Mate »

dreamer pisze:
Mate pisze:Prosto z mostu do dreamera: najlepszy mecz jaki widziałeś(liga brazylijska)??
Bardzo chętnie odpowiem Ci na to pytanie - alw oczekuję od Ciebie podpowiedzi, czego w tej odpowiedzi oczeklujesz... :)
Jak przypuszczam, pytanie zadałeś po to, żeby mieć dodatkowy punkt odniesienia do wyrobienia sobie zdania na temat sily tej ligi.

Ale miej na uwadze, że:

1. Oglądam Superligę (w różnym zakresie, kiedyś bywało że całe mecze, teraz raczej fragmenty) od wielu lat. Czy ograniczać mam się w mojej ocenie do meczów, które ty potencjalnie mogłeś oglądać ???
2. Czy mam powiedzieć jaki mecz przeze mnie widziany (choćby we fragmentach) uważam za najlepszy, nawet jeżeli nie bedziesz miał możliwości zweryfikować tego osobiście ???
3. Czy ograniczyć się do tyuch meczów, których fragmenty są dodane w tym temacie ???
4. Myślę, że zdajesz sobie sprawę z tego, że wcale nie musi to być żaden mecz jaki Ty miałeś okazję widzieć, ani taki, ktory jest dostępny choćby we gragmentach w internecie ???

Przyznaę, że przywaliłeś tym pytaniem bardzo ostro - odpowiem wtedy, jeżeli będe wiedział z jaką intencją zadajesz pytanie i czy wszelkie ograniczenia wynikające ze specyfikii problemu bierzesz pod uwagę.

dreamer
Chodzi mi o mecze, które Ty oglądałeś. Oczywiście renomę ligi tworzy się poprzez ligę, a nie pojedyncze mecze, ale chciałbym zobaczyć ten, który przypadł Ci w oko najbardziej. Ja osobiście obejrzałem może z dwa urywki. Jest to spowodowane brakiem czasu, ale gdy będę miał czas to z pewnością wiele spotkań obejrzę.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: dreamer »

Chyba najwyższy czas, żeby podrzucić kolejne fragmenty z meczów półfinałowych z tego sezonu.

W drugich półfinałowych potyczkach, Sada Cruzeiro w niebywały sposób zaprzepaściła szansę na drugie zwyciestwo z Vivo/Minas. Mino że Sada prowadziła już 2:0 w setach, Minas wygrało 3:2, ale fascynujący tie-break, przegrany przez Sadę 18:20, powinien właściwie zakończyć się jej zwycięstwem 15:12:

http://www.youtube.com/watch?v=CzQeydvN8M0&NR=1
Sezon 2008/09, półfinał play-off – 2. mecz, Vivo/Minas – Sada Cruzeiro (3:2), końcowy fragment V seta

Santander na własnym boisku powalczył bardzo dobrze z Cimedem. W czwartym secie Cimed w drugiej fazie prowadził już 2-3 punktami, ale gospodarze utrzymali koncentrację do końca i przedłużyli szansę na grę w finale:

http://www.youtube.com/watch?v=OhPgQb7T ... annel_page
Sezon 2008/09, półfinał play-off – 2. mecz, Santander - Cimed (3:1), decydujące fragment IV seta

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
lolo1234
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2009, o 20:08
Płeć: M

Re: Filmy z meczami Superligi brazylijskiej mężczyzn

Post autor: lolo1234 »

Cimed pokonał Minas 3;0 i został mistrzem kraju
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa Ameryki Południowej”