Transfery w ligach tureckich 2010/11

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: dreamer »

Znaczenie lig tureckich rośnie z każdym rokiem, dlatego sądzę, że dobrze dla szybkiego rozeznania się w polityce transferowej tamtych klubów, bedzie zalożyć oddzielny dla tej ligi wątek (wydzielony z ogólnego tematu o transferach w innych ligach, zaproponowany o ile pamiętam wcześniej przez Mate).

Na początek informacja z żeńskiej sekcji Fenerbahce Stambul. Klub podpisal pierwszy spektakularny transfer na sezon 2010/11, kontraktując Rosjankę Ljubow Sokolową. Przedlużono też kontrakt z Serbką Natasą Osmokrović.
Dzialacze Fenerbahce toczą obecnie ważne rozmowy o przedlużeniu kontraktu z Jekatieriną Gamową. Są to o tyle trudne rozmowy, że Gamowa ma kilka propozycji z różnych klubów z calej Europy.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Mate »

Kasi Skowrońskiej chyba po tym sezonie kończy się kontrakt, więc różne kluby ubiegają się o naszą Miss Volleyrosa ;) . Z tego, co wyczytałem, to VakifBank Stambuł interesuje się reprezentacyjną atakująca. Pieniądze na pewno w Stambule są wielkie, tylko czy Kasia zmieni otoczenie?? Ponoć Carolina Costagrande ma odejść do Rosji, czyli może nastąpić niemały rozpad Pesaro.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: picaporte »

Mate pisze:Kasi Skowrońskiej chyba po tym sezonie kończy się kontrakt...
Kasia ma ważny kontrakt jeszcze przez następny sezon.
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: dreamer »

Szybko i niepowodzeniem (dla Fenerbahce) zakończyly się rozmowy w sprawie przedlużenia kontraktu z Jekatieriną Gamową. Strony nie dogadaly się. Rosjanka ostatecznie wraca z Turcji do ojczyzny i przez dwa lata będzie reprezentować barwy ekipy z Kazania.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Mate »

Todor Alexiev podpisał kontrakt z Istanbul Büyükşehir Belediyesi.

Aż strach mnie ogarnia, kiedy czytam o nazwiskach, które są przy żeńskich tureckich klubach. Lo Bianco, Flier, Tom, Kozuch, Aguero, Skowrońska(co prawda obowiązuje ją jeszcze kontrakt, ale na pewno VakifBank postara się o nią po przyszłym sezonie). Pewnie dojdzie jeszcze pełna gamma Rosjanek, Holenderek, Niemek itd. Czy ekspansja turecka może zalać w przyszłym sezonie LM??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Chal »

Na Inside Volley donoszą, że Miljković przenosi się do Fenerbahce, jednak żadnego potwierdzenia nie znalazłem.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Mate »

Również szukałem potwierdzenia na różnych portalach i jak na razie cisza. Osobiście bym tego nie lekceważył, bo w tym sezonie kluby tureckie dysponują ogromną kasą. Nie wiem jak wygląda sytuacja u panów, ale w klubach żeńskich jest sejf pełen kasy.

Yannick Bazin zagra w przyszłym sezonie w drużynie Galatasaray Stambuł.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: dreamer »

Wygląda na to, że mamy kolejny znaczący transfer w tureckiej ekstralidze kobiet.
Ekipa Eczacibasi Stambul dogadala się w sprawie gry w tym klubie w przyszlym sezonie, Wloszki Antonelli del Core.
http://www.voleybolmagazin.com/haber.php?h=506

dreamer

PS
Wydaje mi się, że informacja o transferze Ivana Miljkovića do Fenerbahce Stambul pochodzi z tej strony internerowej:
http://www.voleybolunsesi.com/content.p ... 44&topic=2
i przynajmniej dla mnie wygląda na dość wiarygodną (tzn. sądzę, że nie ma znamion tylko i wylącznie sensacji prasowej).
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: KadrO »

Liga turecka z sezonu na sezon ściąga coraz więcej bardzo znanych nazwisk. Cóż, pieniędzy na pewno tam nie brakuje. :D
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Chal »

Tym razem na Inside Volley informacja, jakoby Claytonem Stanleyem zainteresowane były ekipy Arkasu i Halkbanku.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: maksik »

Chal pisze:Tym razem na Inside Volley informacja, jakoby Claytonem Stanleyem zainteresowane były ekipy Arkasu i Halkbanku.
No i Mikko Oivanen na celowniku Belediyesi..
Bazin jedną nogą w Galatasaray Stambuł..
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Mate »

Jenny Barazza razem z Antonellą Del Core w przyszłym sezonie, zagrają w drużynie Eczacibasi Zentiva Stambuł.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: maksik »

Zapytam jeszcze tutaj.. czy ktoś orientuje się cokolwiek odnośnie Hectora Soto?
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Krull
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2010, o 18:47
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Krull »

Mówi się głośno o tym, że Logan Tom będzie grała Vakifbanku Stambuł.
Szkoda, że Turcję opuszcza Gamova.
Mate pisze:Jenny Barazza razem z Antonellą Del Core w przyszłym sezonie, zagrają w drużynie Eczacibasi Zentiva Stambuł.
do drużyny Eczacibasi dołączyła również Neslihan :)
Vakifbank szuka w jej miejse atakującej i mówi się dosyć głośno o Flier, czy Skowrońskiej...
I love Logan Tom <3
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: dreamer »

Zawodniczką galatasaray Stambul w sezonie 2010/11 będzie reprezentantka Serbii - Vesna Citaković, które znaczną część poprzedniego sezonu spędzila w Serie A1 (Vila Cortese).
Jak widać, mamy dalszy ciąg tureckiej ekspansji... :) ...i bardzo dobrze.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: przeemekk90 »

dreamer pisze: Jak widać, mamy dalszy ciąg tureckiej ekspansji... :) ...i bardzo dobrze.
A dlaczego dobrze ?
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: dreamer »

przeemekk90 pisze:...A dlaczego dobrze ?
Między innymi dlatego (a może przede wszystkim), że silna siatkówka w coraz to nowych rejonach (państwach) świata, to wzrost znaczenia siatkówki jako sportu globalnie. Do tego dochodzi jeszcze aspekt sportowy. Nie ma to jak atrakcje związane z rywalizacją np. w europejskich pucharach, w sytuacji, gdy stają do niej równorzędne zespoly z wielu krajów, a nie przedstawiciele 2-3 nacji duszący się w sosie wlasnym.
Popieram wszelkie dzialania na rzecz rozwoju (ekspansji) siatkówki tureckiej. Mam nadzieję, że borykający się przejściowo z problemami ekonomicznymi Hiszpanie, wyprowadzą na prostą także swoją ligę. Życzę Francuzom, aby przezwyciężyli przejściowy kryzys natury czysto sportowej w siatkówce i wrócili do ścislej czolówki. Martwię się, że podupada grecka siatkówka , a jeszcze bardziej martwi mnie w tym przypadku to, że bardzo prawdopodobne są pewne urzędowe (administracyjne) dzialania w kierunku podcięcia skrzydel greckiej siatkówce, w której w sposób niespotykany w żadnym innym kraju uwidocznilo się zagrożenie dla jej funkcjonowania i rozwoju, ze względu nie tyle na kryzys ekonomiczny, co na bandytyzm kibiców.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: przeemekk90 »

A mnie kierunek Turecki nie przekonuje. Nie wiem jak wygląda kibicowanie w trakcie sezonu, ale na ME Turcy nie popisali się, więc z zainteresowaniem jest średnio. Poza tym słabością ligi tureckiej moim zdaniem są sami Turcy, którzy jeszcze wyglądają blado na tle gwiazd. Ale to w przyszłości na pewno ulegnie zmianie. Te grube miliony wydawane na gwiazdy lepiej sprawdziłyby się we Francji, lub ogólnie gdzieś w kierunku zachodnim- takie moje subiektywne odczucie.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Mate »

Marshall zagra w Fenerbahce ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: przeemekk90 »

Napisze tak "Ekspansji ciąg dalszy" oraz "Końca nie widać"
Skuteczność rozmów Turków jest imponująca . Budżety zresztą też
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: dreamer »

Znany wloski trener - Giovanni Guidetti, w przyszlym sezonie ligowym będzie nadal pracowal w Turcji. Volleyball.it informuje, że przedlużyl on kontrakt z Vakifbank Günes Sigorta Turk Telekom.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: dreamer »

maksik pisze:Zapytam jeszcze tutaj.. czy ktoś orientuje się cokolwiek odnośnie Hectora Soto?
Sorry maksik.
Odpowiedź na to pytanie wymaga trochę pisania. Wtedy gdy je postawileś, nie mialem tyle czasu więc odstawilem je na "trochę później", a potem oczywiście... wypadlo mi z glowy. Wracam do niego teraz, bo przypadkowo przy przeglądaniu calego tematu wpadlo mi w oczy.

Z Hectorem Soto w mijającym wlaśnie sezonie dzialy się bardzo dziwne rzeczy.
Przypomnę, że po okresie gry w Rosji (Lokomotiv Nowosybirsk) w okresie transferowym - latem 2009, podpisal roczny kontrakt z tureckim Arkas Spor Izmir. Rozpocząl grę w turcji z początkiem sezonu 2009/10, ale bodaj po 2 lub 3 kolejkach wyjechal do Puerto Rico i już do Turcji w tym sezonie nie wrócil.
Dziwna to trochę sytuacja, ale nic tutaj nie dzialo się z naruszeniem prawa ani zobowiązań zawodnika względem klubu. Luż latem 2009 ojciec Picky'ego i jego średni brat zaczęli poważnie chorować. Gdy te choroby się nasilily, Soto postanowil wyjechać z Turcji do rodziny w kraju. Oczywiście najpierw doszedl do porozumienia z tureckim klubem i zyskal pelne zrozumienie dzialaczy klubowych. Od wyjazdu (jeszcze w październiku 2009) do tej pory pozostaje w Puerto Rico i jak latwo się domyślić, poza jednostkowymi meczami na początku sezonu praktycznie w Arkasie nie gral.
Turecka drużyna wykazala jednak daleko idące zrozumienie dla jego problemów rodzinnych. Jednak kontraktu Turcy nie chcieli rozwiazać puszczając Soto do domu. Tak więc oficjalnie, mimo że od ponad pól roku nie przebywa już w Turcji, Hector Soto nadal - do 30 maja 2010 - jest zawodnikiem Arkas Spor Izmir.
Ciekawe byly motywy takiego rozwiązania sprawy przez Turków. Arkas koniecznie chce, aby Hector Soto po wyjaśnieniu się i uregulowaniu wszelkich problemów rodzinnych, nadal byl zawodnikiem tego klubu. Dlatego Turcy dogadali się z Soto w ten sposób, że niejako "urlopują" zawodnika do końca sezonu 2009/10, czyli pozostaje on zawodnikiem klubu do 30.05.2010, a gdy ta umowa wygaśnie przystąpią do negocjowania przedlużenia kontraktu.
Ożadnych innych rozmowach Soto z innymi klubami w ostatnim czasie nie slyszalem, dlatego można przyjąć, że rzeczywiście oficjalnie jest on jeszcze do końca maja zawodnikiem Arkasu, a potem ten klub będzie mial pierwszeństwo w negocjowaniu z nim dalszego kontraktu.
Sądzę, że przedlużenie kontraktu może być realne, bo Soto wielokrotnie na lamach prasy i w wywiadach podkreślal, że zawdzięcza bardzo wiele tureckiemu klubowi, i jest mu wdzięczny za zrozumienie i ulatwienie mu kontaktu z rodziną w tym trudnym dla niego czasie.

Obecnie oczywiście Hector jako kapitan reprezentacji Puerto Rico, gra w turnieju Copa Panamericana, który rozgrywany jest w tych dniach wlaśnie w Puerto Rico.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: dreamer »

Prezes koncernu Acibadem - Mehmet Ali Aydin - poinformowal dzisiaj, że Katarzyna Skowrońska-Dolata uzgodnila warunki kontraktu z Fenerbahce Acibadem Stambul.
http://www.voleybolmagazin.com/haber.php?h=618
Szczerze mówiąc, nie umiem wywnioskować, na ile to już oznacza faktyczne przejście zawodniczki do Turcji.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Mate »

Czyli Fenebahce musiało wykupić roczny kontrakt :o . Wykupienie kontraktu + koszty rocznego utrzymania mogą wynieść ok. 800 tys. euro, jak nie więcej. Aż się dziwię, że Turcy wykładają takie pieniądze, na tak mało dochodowy sport.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: dreamer »

Nie ma to jak dobre (najlepsze w światku siatkarskim) media brazylijskie.
Tak pięknie opisują prezentację Christiane Fürst w Fenerbahce Acibadem (http://www.melhordovolei.com.br/o_conte ... ia=n019100).
Mnie zaciekawilo jednak coś innego. Brazylijczycy są przekonani, że już jutro powinno dojść do oficjalnej prezentacji w tureckim klubie Katarzyny Skowrońskiej-Dolata, co sugerują w tekście do którego link podalem wyżej.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: dreamer »

No i jak mialo być, tak jest. Teraz już oficjalnie wszystko zaklepane i pewne jak 2x2=...
Katarzyna Skowrońska-Dolata zostala zawodniczką tureckiego Fenerbahce Acibadem.
http://www.voleybolmagazin.com/haber.php?h=643
Jak traktują Turcy naszą Kasię i jak duże mają oczekiwania w stosunku do niej, można się domyślać już choćby po tym, jakimi krótkimi notkami oznajmiano o pojawieniu się w klubie poprzednio innych zawodniczek, a jaki tekst prasa turecka daje przy okazji informacji o zakontraktowaniu Skowrońskiej. Warto sobie to rzucić na jakiś translator i przeczytać, można choćby trochę poczuć przy tym atmosfery w której nasza siatkarka przechodzi do Turcji.
Przyznam, że zadanie czeka ją nielatwe i chyba będzie tam grala pod olbrzymią presją. Presją - której, jak się zdaje, nie byla w stanie do konca wytrzymać Jekatierina Gamowa.

Jak mawiają starzy Indianie... ;)
Pożyjemy, zobaczymy...

jedno jest pewne... Katarzynie Skowrońskiej ladnie jest w każdym klubowym uniformie (co widać na zdjęciu w tekście do którego rzucilem linka).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Mate »

Oczywiście, że jej ładnie w barwach Fenerbahce :) . W każdym trykocie będzie jej ładnie :) .
Jenny Barazza zagra przez dwa sezony w Eczacıbaşı.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Mate »

Kolejne spektakularne transfery w lidze tureckiej. Małgorzata Glinka zagra w Vakifbanku, zaś Marshall w Fenerbahce.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: KadrO »

Mate pisze:Kolejne spektakularne transfery w lidze tureckiej. Małgorzata Glinka zagra w Vakifbanku, zaś Marshall w Fenerbahce.
O Marshallu przecież wiemy już od dawna, a poza tym, napisałeś to parę postów wyżej. :D
A tak w kwestii pytania. Skąd tureckie kluby mają tyle pieniędzy? Damskie jak i męskie.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Mate »

KadrO pisze:
Mate pisze:Kolejne spektakularne transfery w lidze tureckiej. Małgorzata Glinka zagra w Vakifbanku, zaś Marshall w Fenerbahce.
O Marshallu przecież wiemy już od dawna, a poza tym, napisałeś to parę postów wyżej. :D
A tak w kwestii pytania. Skąd tureckie kluby mają tyle pieniędzy? Damskie jak i męskie.
Teraz jest oficjalnie w Fenerbahce.

http://www.voleybolmagazin.com/haber.php?h=650
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne państwa”