Ligi azjatyckie

Re: Ligi azjatyckie

Postby PvK » 4 Nov 2020, o 14:34

WysokiPortorykanczyk wrote:Noumory Keita zdobył 54 punkty w meczu ligi koreańskiej - nie mogę odżałować, że ten malijski Leon nie został w Europie i nie poszedł do Mediolanu, nie dość, że gra w samej Korei, to jeszcze na ataku, a nie na swojej nominalnej pozycji. Oby jak najszybciej się temu nastolatkowi w Korei znudziło.

https://www.youtube.com/watch?v=kLkbbAwBST4

Nominalnie jest przyjmujacym?
Jak przy jego wzroscie (ponad 2m) wyglada ten element?
PvK

Postby Kudi » 4 Nov 2020, o 15:55

Znudzi się jak ktoś z Europy przyjdzie i da ponad 300k co dostaje w Korei
Kudi

Postby WysokiPortorykanczyk » 4 Nov 2020, o 17:48

PvK wrote:Nominalnie jest przyjmujacym?
Jak przy jego wzroscie (ponad 2m) wyglada ten element?
Tak, w Serbii grał na przyjęciu. Szczerze powiedziawszy - nie wiem, bo nigdy jakoś nie chciało mi się szukać i oglądać pełnych meczów ligi serbskiej, a te moje optymistyczne posty na jego temat to przede wszystkim znajomość tego jakie statystyki notował w lidze serbskiej i highlightsy pokazujące, jaki to jest atletycznie potwór. Która może nie jest najlepszą ligą świata, ale trochę solidnych siatkarzy i młodych talentów się przez nią przewinęło* - i 19-latek (i to przyjmujący), notujący 25 punktów na mecz na kosmicznych procentach, to coś co nawet w lidze gdzie wychowali się Atanasijevic czy Ivović grane raczej nie było. Wg tych statystyk Keita był na poziomie średniej ligowej w przyjęciu - co pewnie jakoś świetnie nie świadczy o nim, ale z drugiej strony dostawał masę piłek do ataku i jednak pewnie pozytywnie należy odbierać, że nie robił w przyjęciu dramatu jako junior w profesjonalnej bądź co bądź siatkówce. Malijczyk miał oferty z Allianz Milano przed tym sezonem, ale pewnie za 25% tego, co dostał w Korei, bo nikt takiemu niesprawdzonemu chłopakowi nie da miejsca w szóstce np. w lidze włoskiej, a 300 tysięcy euro to górna granica tego, co np. płaci się w Polsce. Jakby na to nie patrzeć: ciężko krytykować kogoś, kto w takich okolicznościach wybrał Koreę. Inna sprawa, i pisałem to już w lecie, ale to pewnie jeden z największych talentów w całej siatkówce i szkoda byłoby, jakby zmarnował najlepsze lata do rozwoju w Korei: 207 cm, 378 cm zasięgu, kapitalna motoryka - takich ludzi w siatkówce jednak brakuje, a na przyjęciu - już w ogóle. Kompletnie bez zaskoczenia przyjmuję, że od początku pobytu w Azji oscyluje w Korei w granicach punktowych rekordów tamtych rozgrywek.

* np. w tym sezonie do byłej drużyny Keity z Niszu trafił Irańczyk Bardia Saadat - czyli podstawowy atakujący reprezentacji Iranu juniorów i wyrózniający się młodzież - i kompletnie nie jest w stanie nawiązać do tego, co w tym zespole pokazywał w tym samym wieku rok temu Keita.
WysokiPortorykanczyk

Postby titerlitury » 17 Dec 2020, o 11:03

No i po Krzyśku w Korei. Na koniec azjatyckiej przygody jeszcze referencje w rodzaju "osiągał pożałowania godne wyniki". Kiepski bonus. Udziwniony, zdalny nabór przynosi wyniki. Chciałbym się mylić, ale widzę tutaj korelację z efektami zdalnego nauczania dzieciaków szkolnych w obecnych czasach pandemii.
Nie dyskutuję z gimnazjadalistami.
titerlitury

Postby dyletant » 17 Dec 2020, o 11:38

titerlitury wrote:No i po Krzyśku w Korei. Na koniec azjatyckiej przygody jeszcze referencje w rodzaju "osiągał pożałowania godne wyniki". Kiepski bonus. Udziwniony, zdalny nabór przynosi wyniki. Chciałbym się mylić, ale widzę tutaj korelację z efektami zdalnego nauczania dzieciaków szkolnych w obecnych czasach pandemii.

A najciekawsze, że ta ocena padła po meczu, w którym zdobył 40 punktów na skuteczności 66% :]

Korea oprócz pieniędzy nie ma nawet podejścia do Japonii, ta liga to stan umysłu od tych ich castingów po samo traktowanie zawodników.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dyletant

Postby WysokiPortorykanczyk » 17 Dec 2020, o 12:54

Poświęciłem 30 minut i zrobiłem statystyczne porównanie obcokrajowców z ligi koreańskiej, tutaj nie można niestety wstawiać ładnie zdjęć, a tym bardziej plików, więc tylko napiszę, że jedyny obcokrajowiec od którego Krzysiek gra lepiej to Hiszpan Villena, bo miał chyba jakieś problemy ze zdrowiem i wygląda w tym sezonie mizernie, ale to jest legendarny wymiatacz ligi koreańskiej, który rok temu tam był chyba najlepszym graczem (przynajmniej statystycznie), więc może ma taryfę ulgową, na podobnym poziomie w ataku gra Kyle Russell, ale robi kosmiczne cyfry na zagrywce, reszta skrzydłowych spoza Korei w ataku jest lepsza. Drużyna Krzyśka wygrała trzy mecze, co pewnie faktycznie jest godne pożałowania, i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Do tego Krzysiek ma pecha, że w tym jego zespole grali Thijs Ter Horst, Leandro Leyva, Gyorgy Grozer czy Gavin Schmitt, którzy zawsze byli najlepszymi skrzydłowymi całej ligi koreańskiej gdy grali w tej samej drużynie co on, więc pewnie prezesi klubu odczuli spory kontrast gdy dali te 300 tysięcy euro Krzyśkowi. :]

Możliwe, że coś źle sprawdziłem, bo więcej niż 30 minut na kącik statystyka ligi koreańskiej to trochę za dużo, zwłaszcza, że przeczytałoby to z 5 osób, ale jak na razie (na półmetku sezonu) mój ulubieniec Keita z Mali idzie na rekord punktowy całej ligi koreańskiej (tzn. sprawdziłem do 2009 roku, bo byłem ciekawy Schmitta, wcześniej takich wyczynów nie kojarzę). Byłem trochę rozczarowany, bo do tych 40 punktów na mecz zbliżał się tam tylko Leandro Leyva, Keita na razie ma 38 punktów na mecz na 56% skuteczności ataku i po 15 meczach ma 190 punktow więcej niż drugi w klasyfikacji najlepiej punktujących Kyle Russell. :D

Żarty żartami, ale ten Keita jest statystycznie lepszy od każdego obcokrajowca poza Leyvą biorąc pod uwagę liczbę punktów i skuteczność, a sporo dobrych graczy tam jednak grało. Grozer np. robił 35 punktów na mecz na 53% skuteczności i 36% efektywności, a Keita ma 38 punktów na 56% skuteczności i 40% efektywności. Taki Schmitt w rekordowym sezonie miał 32 punkty na mecz, z czym do ludzi.
WysokiPortorykanczyk

Postby titerlitury » 17 Dec 2020, o 13:10

Ja przeczytałem, dzięki, sam nigdy nie znajduję determinacji do szukania statystyk. W tym przypadku jednak obraz Krzyśka został dobrze doświetlony. Niemniej, trzeba docenić menedżera oraz montażystę video CV Krzyśka, bo dzięki temu, co kasy wpadło, to wpadło. A jeżeli liczy teraz m.in. na "ciekawy polski projekt", to raczej będą to pieniądze na waciki. Notabene w Plus Lidze, to nie bardzo teraz znalazłby miejsce, a pierwszej ligi w ogóle nie śledzę. Jest tam gdzieś ciekawy projekt?
Nie dyskutuję z gimnazjadalistami.
titerlitury

Postby WysokiPortorykanczyk » 17 Dec 2020, o 13:26

Nom, żeby być uczciwym, nie jest tak, że Krzysiek tam jakoś bardzo odstaje, w dalszym ciągu robi 26 punktów na mecz na 50% skuteczności ataku. :D Ale Keita ma 40% efektywności i kilkanaście punktów na mecz więcej, ale to jest potwór, potem Ferreira, Bandero i Okello mają 36-38% efektywności przy podobnej liczbie punktów, Russell ma 29%, ale ma ponad 3 asy na mecz, a Krzysiek ma 10 asów i 70 błędów, więc marnie, a dokładajac te 30% efektywności to wygląda to jak wygląda. I tylko ten Villena odstaje, ale rok temu był najlepiej punktującym ligi na 39% efektywności, no i w jego zespole grają najlepsi Koreańczycy, bo są pierwsi w tabeli pomimo średniej gry Hiszpana, więc pewnie dają mu czas na dojście do formy. W każdym razie, to nie jest tak, że każdy wysoki gracz będzie tam robić oczekiwaną różnicę na miarę oczekiwań, chociaż zdarzali tam się gorsi obcokrajowcy od Krzyśka, więc jak wspomniałem, przypuszczam, że dostało mu się za wyniki zespołu nawet jeśli sam gra przeciętnie.

O, dzisiaj Keita tylko 18 punktów w trzech setach, więc zleciał do 37 punktów na mecz. Efektywność też mu zleciała na pewno, bo zrobił 12 błędów przy 40-paru atakach.
WysokiPortorykanczyk

Postby zajczik » 17 Dec 2020, o 14:36

Dzięki Wysoki. Szkoda, że nie można pliku obejrzeć . To od razu dobrze nie rokowało :) Kontrakt pewnie w części będzie wypłacony ale to i tak lepiej niż 1 liga.
zajczik

Postby Szary Wilk » 18 Dec 2020, o 09:37

Podobno miał 32 punkty na mecz i ponad 50 % skuteczność, więc jakim prawem go zwolnili? :]

Tym bardziej, że teraz biorą jakiegoś przyjmującego i on niby ma stukać jeszcze więcej? Czy po prostu drużyna grała bardzo kiepsko na skrzydłach i Krzyśkowi dostało się za słabą grę przyjmujących?

Z takimi liczbami to powinien dostać jeszcze kontrakt w Azji. Wymaganie więcej niż 32 punktów na mecz to jest jakiś kosmos, przecież idzie się zajechać.

Czy dla porównania ktoś może przytoczyć jakie liczby wykręca Kurek w Japonii?
Szary Wilk

Postby Aranger » 18 Dec 2020, o 15:25

28 punktów na mecz (7 na set), 52% skuteczności.
Aranger

Postby Asia_Ku » 7 Jan 2021, o 19:59

Widać że bez echa przeszedł niezwykle ciekawy wywiad z Bartoszem Krzyśkiem w którym ten opowiadał o kuriozalnych zasadach jego występów w Korei. Otóż już po pierwszym meczu trener zakazał mu atakowania po prostej a także zmieniania tempa ataku. Nie nakazem ale bardzo silną wskazówką było aby Bartosz nabiegał do ataku poza boiskiem co w połączeniu z zawężonymi zdaniem Krzyśka wystawami skutkowało spóźnianiem się do piłek i ogólnie większe zmęczenie. Czy ktoś widział kiedyś mecze tej ligi i może potwierdzić że tak tam się gra czy może były to indywidualne fanaberie trenera drużyny w której występował Polak. Przecież to jakieś absurdy. Atakujący traci circa 50% swojej wartości stosując się do tych nakazów.
Asia_Ku

Previous

Return to Inne państwa