Liga Mistrzów 2011-12

Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3944
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Klugenhammer »

figol pisze:Wielka szkoda tej porażki Zaksy, w szczególności że rywal grał dość kiepsko
Nie zgodzę się z tym że Izmir zagrał "dość kiepsko". Zagrali bardzo przyzwoity mecz mjąc w zespole dwóch pewnych liderów na obu skrzydłach - Agameza i Bravo. Myślę że jednak zespół Arkasu był przez nas za bardzo lekceważony przez to, że jest z Turcji i wygrał dość słabą grupę. Tymczasem to naprawdę fajna drużyna choć nie bez słabych punktów.
Nie oznacza to oczywiście tego, że ZAKSA w odpowiednim składzie i formie nie zdołałaby przeżuć ich w godzinę z kawałkiem. Tyle że na tym etapie rozgrywek ciężko jest wygrywać mając na boisku 4 rezerwowych.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: kibic_siatki »

Dajcie spokój Gackowi- to nie jego wina, że Zagumny się połamał na zagrywce i jedynym rozgrywającym był Pilarz. To tak jakby Skra wystawiła przeciwko Trentino Woickiego licząc na jego blok. Rezerwowym składem trudno wygrać mecz nawet z nieco niżej notowanym rywalem. Oglądałem mecz od 2 seta i przyjęcie nie było złe. Tylko w ataku Zaksy cieniutko- po zejściu Samika ofensywnym przyjmującym był Ruciak (!). Zaksa głównie chyba liczyła na zastrzelenie Izmiru zagrywką. Witczak sobie radził na środku w ataku, ale Gladyrem na tej pozycji to raczej nie będzie, dużo gorzej wyglądało to na bloku. Pretensje, że przez niego Pilarz grał mało środkiem są niepoważne. Takim składem to z Olsztynem znowu byłyby baty. W ataku to radził sobie dobrze Rouzier, reszta to męczyła się. Po przeciwnej stronie skrzydłowi wchodzili w boisko jak w masło.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: hardy »

Jednym Rouzierem meczu się nie wygra :(
Edyta

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Edyta »

To co się przytrafia Zaksie nawet pechem nazwać to za mało. Udało im się z losowaniem to los postanowił przywrócić równowagę. Mam nadzieję, że Gumie nic nie jest i że to faktycznie podkręcony staw skokowy a nie coś gorszego. Niestety ten moment wyglądał dziwnie, bo Guma wcale nie skakał ani nawet nie biegł. Po prostu nagle coś poczuł. A jak coś poczuł to ciekawe czy to nie jest np. achilles (aż się boję to napisać). Jak ktoś będzie wiedział coś więcej to napiszcie...

Co do meczu to muszę napisać o Gacku. Właściwie zawsze go broniłam, a przynajmniej nie krytykowałam. Nie byłam na niego taka cięta jak wielu, ale dziś wreszcie i mnie krew zalała. Co prawda pozostali też w przyjęciu banalnie prostych piłek dawali popis (jak można przyjmować nad siebie, albo i za siebie palcami śmiesznego balona, który nawet nie udawał niczego innego i leciał z prędkością 40/h, a takie sytuacje zdarzały się nagminnie wszystkim). Ale do licha to od Gacka wymaga się najdokładniejszego przyjęcia bo nic innego nie ma tam do roboty.
Ze złym przyjęciem, bez ataku ze środku i ułomnym blokiem środkowych potrzeba było wirtuozerii Zagumnego, żeby coś z tego wyciągnąć. Ale oczywiście jeśli coś może jeszcze bardziej się schrzanić to czemu ma się nie schrzanić, więc bach, nie ma Gumy. Owszem wszyscy popełniali błędy, ale niestety Pilarz nikomu z nich nie pomagał. Tak chwalony przez Mazura Rucek miał tak naprawdę ze dwa momenty naprawdę dobrej gry a to za mało. Samik chyba ma zaległości w treningu bo nad jego trzema skończonymi atakami na 16 lepiej zamilknąć...
Rouzier też miał kilka dołków, choć cały czas zdawało mi się, że w ogóle nie mogą z Grześkiem trafić w tempo. Co i rusz robił jakieś wygibasy przy ataku i wyglądał na sfrustrowanego. O środku nic nie powiem, bo po prostu cudu nie było. Choć mimo wszystko mam wrażenie, że Kaźmierczak im dłużej gra w szóstce tym gorzej.
Sprawdziło się to co pisałam przed meczem, że wartość ZAKSY to m. in. środek, a dziś zabrakło nie tylko Gładyra ale i niezbędnego do tego Gumy.

Statystyki z tego meczu tym razem właściwie mówią wszystko. Jeśli jeden zawodnik zdobywa 27 punktów a reszta po kilka to przeciwnik nawet nie musi się wysilać żeby poczytać grę.
Na marginesie kiedy Rouzier upadł po jakiejś obronie, zaczęłam się już śmiać. Nie widzialam co się stało i myslałam, że kontuzja, co byłoby pięknym przypieczętowaniem serii. Ale "tylko" dostał w krtań. Notabene współczuję mu tego wypadku, bo kiedyś dostałam takiego samego strzała od Wlazłego z zagrywki jak siedziałam niedaleko za boiskiem. Poza oszołomieniem i niesamowitym bólem wrażenie jest takie, jakby człowiek miał zaliczyć zgon.

Jakoś trudno mi uwierzyć, że w Turcji dadzą radę wygrać 4 sety. W ten sposób w ciągu 2 tygodni odpłyną ZAKSIE dwa cele, to naprawdę dołujące :(
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: BadTrue »

Ciekawy meczyk Poitiers z Kazaniem, chyba troszkę Rosjanie zlekceważyli Francuzów... :D
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Chal »

Za to mecz Maceraty z Cuneo to fatalna reklama dla Serie A.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: kibic_siatki »

Ciekawa sytuacja w meczu Poitiers:Kazań - piłka po bloku Rosjan zmierza w pole Francuzów trafia w nogi blokujących i wychodzi na aut. :D
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Asta »

Chal pisze:Za to mecz Maceraty z Cuneo to fatalna reklama dla Serie A.
Ale atmosfera w drużynie z Cuneo jest świetna ;)
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: jinx »

Edyto- celem w LM dla zaksy było wyjście z grupy. Z resztą się zgadzam. Mecze o życie będą już nie z Sovią, bo tu lanie będzie okrutne, ale z tymi teoretycznie słabszymi zespołami
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
trampek22
Posty: 251
Rejestracja: 3 lis 2010, o 23:13
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: trampek22 »

jinx pisze:Edyto- celem w LM dla zaksy było wyjście z grupy. Z resztą się zgadzam. Mecze o życie będą już nie z Sovią, bo tu lanie będzie okrutne, ale z tymi teoretycznie słabszymi zespołami
Z to sovia to dhyba przesadziles...
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: jinx »

To nie będzie mecz życie, bo Zaksa dostanie straszliwe lanie
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: compact »

jinx pisze:Edyto- celem w LM dla zaksy było wyjście z grupy. Z resztą się zgadzam. Mecze o życie będą już nie z Sovią, bo tu lanie będzie okrutne, ale z tymi teoretycznie słabszymi zespołami
Co to za pietrzykowe gadanie? :) Przeciez nie po to przyszedl Samika i Rouzier zeby bic sie o 2 miejsce z Teruelem.
Edyta

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Edyta »

No dokładnie. Jinx, wyjście z grupy było może celem minimum, ale na pewno nie celem samym w sobie.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: jinx »

compact

Biliśmy się o pierwsze z Trento. Lepsze pietrzykowe gadanie niż piechockie łganie;)
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: compact »

jinx pisze:Edyto- celem w LM dla zaksy było wyjście z grupy.
No nie jest to pietrzykowe gadanie? :D Jak w finale PLS. Jesli sie sciaga 2 zawodnikow i kazdemu placi sie po 1 mln i twierdzi sie, ze celem jest wyjscie z grupy to albo to jest pietrzykowe gadanie albo brak wiary w ten skład. :)
jinx pisze:Lepsze pietrzykowe gadanie niż piechockie łganie;)
Piechocki swoim kunsztem ( :D ) zaskoczył kibiców, trenera, zawodnikow i władze Łodzi (te zwlaszcza), takze watpie zeby łgał, a raczej wykorzystał korzystna finansowo oferte (nie liczac sie ze zdanienem samych zainteresowanych).
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Rysio z Klanu »

Jeśli już mówimy o wypowiedziach: ciekaw jestem ile stron komentarzy pojawiłoby się gdyby Piechocki powiedział, że w "optymalnym składzie, zmietlibyśmy Turków". Pietrzyk tak powiedział i zapewne ogół mu bezwiednie przytaknie.
O szacunek i poczucie skromności oczywiście nikogo nie pytam
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Hirako »

Zagumny w rewanżu i lepsza postawa Samiki (trochę czasu ma przed meczem w Turcji żeby nadrobic zaległości treningowe) i tyle to musi wystarczyc.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: jinx »

Rysio z Klanu pisze:Jeśli już mówimy o wypowiedziach: ciekaw jestem ile stron komentarzy pojawiłoby się gdyby Piechocki powiedział, że w "optymalnym składzie, zmietlibyśmy Turków". Pietrzyk tak powiedział i zapewne ogół mu bezwiednie przytaknie.
O szacunek i poczucie skromności oczywiście nikogo nie pytam
Gdzie tak powiedział?? Ok wiem
http://www.sport.pl/siatkowka/1,65114,1 ... llesa.html
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: kevinpsb »

I ma rację bo pewnie tak by było...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Aliassy »

Chal pisze:Za to mecz Maceraty z Cuneo to fatalna reklama dla Serie A.
taa.. takiego nudnego meczu to ja dawno nie oglądałam, tempo żółwia.
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Asta »

Co z Gumą?
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Pele »

weary_skier pisze:Miło było chociaż popatrzec jak Bravo co chwila unikał bloku Kęrzierzynian i kończył piłki. Agamez jakiś taki mniej dynamiczny w porównaniu do gry w Panathinaiksosie. A i Hansen, jak zobaczyłem jego grę, to zaczynam rozumiec decyzję o powoływaniu Thorntona.
A ja mam odczucia wrećz odwrotne co do gry Hansena. Grał ciekawie i naprawdę nei rozumiem czemu Thornton a nie Hansen. Podkreslam że na podstawie tego co widziałem na pucharze wykonaniu Thorntona i HAnsena w Kędzierzynie
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
sledziu
Posty: 24
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:14
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: sledziu »

Mam podobne odczucia jak Pele, Hansen gral b. ciekawie zwazywszy na material jaki mial w druzynie. Srodkowi slabi rzeklbym, 2 b. dobrych skrzydlowych i jeden przecietny, a mimo to Kaźmierczak i Witczak czesto za wiatraki robili. Szkoda meczu Zaksy, mysle gdyby gral Pawel i chociaz Jurek to wygrali by to na spokojnie.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Nagor »

To, że zaksa pyknęłaby Izmir grając pełnym składem nie ulega wątpliwości. Problemem jest to, że nawet grając tym czym grała miała szanse to wygrać, ale tego nie zrobiła. Arkas to nie jest jakaś wielka przeszkoda, mogli trafić dużo gorzej. Łatwiej mieliby chyba tylko z Niemcami. Liczę na rewanż, bo ZAKSA nie może odpaść na takim przeciwniku... chociaż z drugiej strony przypominam sobie mecze Sovii ze Żłobinem :D
sledziu
Posty: 24
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:14
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: sledziu »

sam Guma na rewanz to bedzie malo, tam napewno sedziowie jeeszcze doloza cegielke jak to takich krajach jak Turcja Grecja Bułgaria ;/. Mysle ze o awans bedzie ciezko
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: kevinpsb »

sledziu pisze: Hansen gral b. ciekawie zwazywszy na material jaki mial w druzynie. Srodkowi slabi rzeklbym, 2 b. dobrych skrzydlowych i jeden przecietny,
Hansen to generalnie wbrew opinii panującej na tym forum niezły rzemieślnik. Ma momenty lepsze i gorsze, ale w mojej opinii to całkiem ciekawy zawodnik. Porównując go to stawiałbym na równo z nim choćby Travicę czy Butkę. Zawodnicy znani ze względu na słabości swoich krajów na tych pozycjach ale nie jacyś wybitni. Sam Hansen to jednak o klasę albo i dwie lepszy zawodnik niż Thornton. Dlaczego gra ten drugi nie wytłumaczę. Może Amerykanie widzą w nim jakiś (bardzo głęboko) ukryty talent na skalę światową. Albo po prostu Hansen złamał jakiś regulamin. Albo może inny powód? Tak czy siak tym powodem nie jest poziom sportowy...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: madlark »

Nagor pisze:przypominam sobie mecze Sovii ze Żłobinem :D
naprawdę widziałeś te mecze, czy tylko przeczytałeś suchy wynik?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Nagor »

madlark pisze:
Nagor pisze:przypominam sobie mecze Sovii ze Żłobinem :D
naprawdę widziałeś te mecze, czy tylko przeczytałeś suchy wynik?
Jeden był transmitowany to go widziałem. Niemniej cokolwiek by się tam nie działo, Sovia miała lepszą drużynę o dziesięć klas. No ale nie rozpisujmy się tutaj za bardzo o tym bo nie ten dział. Było minęło.

ZAKSA chyba powinna odpuścić LM skoro mają taką kruchą kadrę. Tzn i tak ciężko by było im wygrać rewanż, ale gdyby się to udało to dodatkowe obciążenie dla tej zdrowej garstki to chyba zbyt duże ryzyko.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Murilo0 »

Jeżeli ZAKSA odpadnie z Izmirem zanotuje najsłabszy występ spośród polskich ekip w LM od sezonu 2008/09, więc tu chodzi też o honor. Po za tym z takim podejściem (odpuszczamy Izmir) wkrótce spadniemy na 4 miejsce w rankingu lig europejskich
All work and no play makes Jack a dull boy...
Roan
Posty: 1094
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 10:56
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Mistrzów 2011-12

Post autor: Roan »

Murilo0 pisze:Jeżeli ZAKSA odpadnie z Izmirem zanotuje najsłabszy występ spośród polskich ekip w LM od sezonu 2008/09, więc tu chodzi też o honor. Po za tym z takim podejściem (odpuszczamy Izmir) wkrótce spadniemy na 4 miejsce w rankingu lig europejskich
Nie spadniemy, jak Skra wygra LM :D.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”