Liga Mistrzów 2014/2015

pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: pewniak »

Bez linczu poproszę, ale... Jak oglądałem złotego seta to postawa Biełogorie przypominała mi (zachowując wszelkie proporcje) postawę Skry w finale 2012 roku. Nazwałbym to "syndromem wypalenia". Niby ci sami zawodnicy kilka czy kilkanaście miesięcy wcześniej lali wszystkich, a jednak brak iskry żeby powalczyć.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Niesamowite. Wg statystyk Ankara w GS nie miała ani jednego dokładnego przyjęcia a w ataku uzyskała 80% skuteczności - bez bloku i bez błędu!

Druga sprawa, trzech gości z Biełgorodu miało po cztery asy ale to Kosmita miał najwięcej zagrywek. O 4 więcej, niż najlepszy z Rosjan. To od lat najlepiej zagrywający siatkarz świata, ale mógłby nie wygrać klasyfikacji na najlepszy komputer centralny na różnych imprezach, bo nie ma tylu asów, co młotki.

I jeszcze jedno. Na wielu forach siatkarskich udowadnia się (niektórzy to czynią), że Winiarski jest/był lepszy od Toreny. Bez przesady z tym lokalnym patriotyzmem.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: lipton »

A skąd takie statystyki? Na stronie CEV 4 asy ma Muserski, 3 Grozer, a 1 Tietiuchin.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

No, może mi się z blokami pomyliło. W każdym razie o to chodzi. Jeden cztery asy, drugi trzy, Juan tylko jednego ale za to najwięcej zagrywek.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: lipton »

No co racja, to racja. Szkoda że statystyki zagrywki, do których mamy dostęp, są takie mało miarodajne. Ciekawe czy kiedyś doczekamy czasów, gdy jako kibice, będziemy mieć dostęp do bardziej zaawansowanych arkuszy, do jakich mają dostęp statystycy.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: PJ_volleyball »

Aż się nie chce patrzeć na mecz Nowosybirska z Tomisem.

Ktoś wie czym spowodowana jest gra Tomisu w takim zestawieniu? Z tego co widziałem to nawet trener do Rosji nie przyleciał.
Jeżeli spowodowane jest to tylko i wyłącznie tym, że nie mieli przed meczem (w ogóle przed rywalizacją nie mieli, ale mniejsza o to) większych szans na awans to jest to dla mnie trochę śmieszne.
Po co się w takim razie pchają do Ligi Mistrzów? W grupie wyglądało to całkiem fajnie, ale wiadomo było, że prędzej czy później trafią na kogoś od kogo zbiorą po dupsku.

Nie sądzę, że liga rumuńska jest tak mocna, że trzeba oszczędzać zawodników.
Żenada.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: Aershis »

Loko bez Divisa i Camejo a i tak jedzie Tomis, który nie stawia żadnego oporu. Chyba obejrzę powtórkę goldena z wczorajszego meczu.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: leeon »

Co za młot ustala terminy? Znowu dwa mecze równolegle.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: madlark »

leeon pisze:Co za młot ustala terminy? Znowu dwa mecze równolegle.
Kmiłot ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
PustynnaBurza
Posty: 214
Rejestracja: 28 lut 2014, o 11:13
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: PustynnaBurza »

Loko nie gra nic nadzwyczajnego, jak Resovia wyłączy z gry Camejo to będziemy mieć 2 Polskie drużyny w FF!
nasze zespoły omineły w tych fazach 3 głownych faworytów do zwycięstwa Zenit Biełgorie i Halbank
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: StanLee »

leeon pisze:Co za młot ustala terminy? Znowu dwa mecze równolegle.
Muszę ponownie wyrazić zdumienie, że piłka ręczna bije organizacyjnie na głowę siatkówkę - a różnica w popularności i finansach, wcale nie jest tak duża, choć oczywiście istnieje...

Mecz Resovii Meczem Tygodnia? Tak mi Laula Tiwi mówi...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: Chal »

Akurat wystawienie przez Tomis rezerw na Nowosybirsk, który sam lekceważył rywali, wysyłając do Teruelu i Dupnicy zmienników, jest dość zabawne ;) Bądźmy szczerzy, zwycięstwo Tomisu za 3 punkty w Rosji można było rozstrzygać tylko w kategoriach cudu, więc uznano, że lepiej dać się wykazać rezerwowym (w tym gościom z roczników 96 i 97).

Wszyscy próbują w tym sezonie wyłączyć Camejo, a udało się to w sumie tylko raz Zenitowi.

Różnica jest duża, Vive ma trzeci budżet w Polsce spośród klubów sportów zespołowych i dopiero z nim może myśleć o sukcesach w Europie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: pewniak »

StanLee pisze:Mecz Resovii Meczem Tygodnia? Tak mi Laula Tiwi mówi...
Bo pewnie będzie najbardziej wyrównany ze wszystkich w tej rundzie.

E: Albo inaczej: założyli że tak będzie :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: Chal »

Jak mogę jeszcze zrozumieć, że nie chcieli znowu zrobić meczem tygodnia starcia Biełogorie z Halkbankiem, to już postawienia Resovia - VfB ponad Perugia - Jastrzębie pojąć nie jestem w stanie (mimo że mnie akurat nieco bardziej interesuje to pierwsze spotkanie, ale tutaj względy są, nazwijmy to, bardziej osobiste).
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: Koso »

Problem w tym, że Resovia też nie gra nic nadzwyczajnego. Z tym wyłączeniem Camejo to też takie gadanie. Tak jak Chal napisał nikomu się to praktycznie nie udało a niby w Rzeszowie kto miałby tego dokonać?...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: StanLee »

Chal pisze:Różnica jest duża, Vive ma trzeci budżet w Polsce spośród klubów sportów zespołowych i dopiero z nim może myśleć o sukcesach w Europie.
Masz rację z tą różnicą, ale to chyba też przez specyfikę dyscypliny. W piłce ręcznej takie Fryderyki 07 nie mają szans wygrać Ligi Mistrzów, albo mają je dużo mniejsze.
pewniak pisze:Bo pewnie będzie najbardziej wyrównany ze wszystkich w tej rundzie.
Bardziej wyrównany od rywalizacji Halkbank-Biełgorod?
Chal pisze:Wszyscy próbują w tym sezonie wyłączyć Camejo, a udało się to w sumie tylko raz Zenitowi.
Na moje oko to trzy razy. Nawet Biełgorod w półfinale Pucharu Rosji zrobił sobie blok-fest na nim. Nie ma co przesadzać, kapitalny siatkarz, ale nie ta półka co Leon i Juantorena. Widziałem pewnie wszystkie ważniejszemecze Nowosybirska począwszy od KMŚ 13 (te transmitowane, i nie z jakimś Odenburgiem) i ani razu gdy Loko przegrywało w istotnym meczu, Camejo nie zrobił czegoś w stylu Michajłowa, Połtawskiego, Miljkovicia czy Juantoreny z wczoraj - Twojej drużynie nie idzie, a Ty i tak zdobywasz 20 punktów na 60% w ataku. To dla mnie jedno z lepszych kryteriów geniuszu, w siatkówce, gdzie poziom gry partnerów determinuje poziom Twojej w ogromnym stopniu.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: Chal »

Geniuszem nie jest, ale może imponować. Przyznam, że niesamowite dla mnie jest to, że gość w przyjęciu jest naprawdę dość cienki (choć fakt, że nie popełnia dużo błędów, ale zdecydowaną większość przyjmuje nad siebie), ale potem z nawiązką nadrabia to w ataku, kończąc te wysokie piłki na stabilnym bloku i to z jaką łatwością.

Ciężko jednak moim zdaniem nazwać wyłączeniem zawodnika sytuację, gdy ten zdobywa 17 punktów w czterech setach przy skuteczności 45% będąc pierwszą opcją w ataku, nawet jeśli miał słabą efektywność.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: pewniak »

StanLee pisze:
pewniak pisze:Bo pewnie będzie najbardziej wyrównany ze wszystkich w tej rundzie.
Bardziej wyrównany od rywalizacji Halkbank-Biełgorod?
Po pierwsze to wczorajszy mecz był aż tak wyrównany? Albo grali jedni albo drudzy. A po drugie wyrównany nie znaczy na najwyższym poziomie.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: StanLee »

pewniak pisze:
StanLee pisze:
pewniak pisze:Bo pewnie będzie najbardziej wyrównany ze wszystkich w tej rundzie.
Bardziej wyrównany od rywalizacji Halkbank-Biełgorod?
Po pierwsze to wczorajszy mecz był aż tak wyrównany? Albo grali jedni albo drudzy. A po drugie wyrównany nie znaczy na najwyższym poziomie.
Emocje do samego końca, 3-2 w setach. Nie sądzę, żebyśmy mieli jakąkolwiek tego namiastkę w Rzeszowie.

On przyjmuje trochę lepiej niż dosyć cienko. Drugi sezon z kolei ma statystyki jak Divis. Nie, że przyjmuje tak jak on, ale to chyba nie przypadek... No nie wiem, półfinał z Dynamem sprzed roku, przyjmował se spokojnie, a to był półfinał najlepszej ligi świata...
Chal pisze:Ciężko jednak moim zdaniem nazwać wyłączeniem zawodnika sytuację, gdy ten zdobywa 17 punktów w czterech setach przy skuteczności 45% będąc pierwszą opcją w ataku, nawet jeśli miał słabą efektywność.
Myślę, że jak zagra na tym poziomie z Resovią to Nowosybirsk odpadnie. Ale wiadomo, że to nie działa w ten sposób...
Bez linczu poproszę, ale... Jak oglądałem złotego seta to postawa Biełogorie przypominała mi (zachowując wszelkie proporcje) postawę Skry w finale 2012 roku. Nazwałbym to "syndromem wypalenia". Niby ci sami zawodnicy kilka czy kilkanaście miesięcy wcześniej lali wszystkich, a jednak brak iskry żeby powalczyć.
Może dlatego, że bez formy byli? Znowu zaczynacie z gadkami jak po Gran Derby... Co, już nie macie zespołu bez charakteru, bo w dużo lepszej formie jesteście?
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: pewniak »

StanLee pisze:
Bez linczu poproszę, ale... Jak oglądałem złotego seta to postawa Biełogorie przypominała mi (zachowując wszelkie proporcje) postawę Skry w finale 2012 roku. Nazwałbym to "syndromem wypalenia". Niby ci sami zawodnicy kilka czy kilkanaście miesięcy wcześniej lali wszystkich, a jednak brak iskry żeby powalczyć.
Może dlatego, że bez formy byli? Znowu zaczynacie z gadkami jak po Gran Derby... Co, już nie macie zespołu bez charakteru, bo w dużo lepszej formie jesteście?
Nie wiem dlaczego moją wypowiedź podciągasz pod jakichś "nas". Nie nie mówię w imieniu kibiców Resovi tylko własnym - indywidualnym.
Nie dorabiaj ideologii, której nie ma. W Biełgorodzie nikt nie podniósł rękawicy rzuconej przez Juantorenę i Sokołowa, a nie powiesz, że nie ma tam kto tego zrobić.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: StanLee »

pewniak pisze:Nie wiem dlaczego moją wypowiedź podciągasz pod jakichś "nas". Nie nie mówię w imieniu kibiców Resovi tylko własnym - indywidualnym.
Nie dorabiaj ideologii, której nie ma. W Biełgorodzie nikt nie podniósł rękawicy rzuconej przez Juantorenę i Sokołowa, a nie powiesz, że nie ma tam kto tego zrobić.
Piszę ''nas'' (czy tam ''Was'') bo o braku charakteru po Wielkich Derbach czytałem kilkanaście razy z ust kibiców Resovii. Jeżeli nie pisałeś w ten sposób - sorry.

Nikt nie podniósł rękawicy? Wait... Oni czasem nie przegrali pierwszego seta do 14-tu, i nie byli jednego seta od odpadnięcia - i wzięli się w garść i zlali jeden z najlepszych zespołów w Europie dosyć drastycznie? Byli lepsi w dwumeczu, przegrali Złotego Seta, bo to jest loteria, dorabianiem ideologii jest pisanie o jakimś wypaleniu. Trentino odpadając z Dynamem Moskwa w 2013 roku też było wypalone? Tam nie podnieśli rękawicy rzuconej przez Krugłowa, a nie Sokołowa...

I jeszcze to odniesienie się do Skry. Naprawdę odmawiasz Plińskiemu, Wlazłemu czy Kurkowi determinacji w obliczu tego co działo się w trakcie i po finałach? :D Chyba jednak formy brakło, i to drastycznie, więc lepszy zespół dostał baty. To łudząco przypomina właśnie na początku wspomniane gadanie po meczu Skra-Resovia z tego sezonu. Lepszy zespół w formie zlał dużo gorszy zespół bez formy, a ja w analizach porażki czytałem o jakimś braku jaj... Jaja były - w tych analizach...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: Chal »

StanLee pisze:Myślę, że jak zagra na tym poziomie z Resovią to Nowosybirsk odpadnie.
Biełgorod przeszli, a z Resovią odpadną? ;)

Przyjmuje dość cienko oczywiście jak na tę klasę zawodnika, tak jak mówię nie popełnia wielu bezpośrednich błędów, ale jednak naprawdę często jest to odbiór gdzieś nad siebie. 0% przyjęcia perfekcyjnego nie zdarza się u niego incydentalnie, choć oczywiście miewa też lepsze mecze.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: pewniak »

StanLee pisze:Nikt nie podniósł rękawicy? Wait... Oni czasem nie przegrali pierwszego seta do 14-tu, i nie byli jednego seta od odpadnięcia - i wzięli się w garść i zlali jeden z najlepszych zespołów w Europie dosyć drastycznie? Byli lepsi w dwumeczu, przegrali Złotego Seta, bo to jest loteria
Pozwoliłem sobie wyrazić moją ocenę postawy Biełgorodu w...
pewniak pisze:... Jak oglądałem złotego seta to postawa Biełogorie przypominała mi ...
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: StanLee »

W ogóle, zabawna ta terminologia, jedni piszą, że Grozer był zamrożony, drudzy, że wypalony. :D Na początku tie-breaka, jak jeszcze im szło, to machał łapami w stronę kibiców, więc jakoś tam im chyba ogólnie zależało. ;) Na tym poziomie, i to jeszcze w decydującym secie do 15, każdego dotyka presja, nawet takiego asa jak Tietiuchin, ktoś musiał przegrać, dorabianie ideologii. :)
Chal pisze:Biełgorod przeszli, a z Resovią odpadną?
My na ME '13 też zagraliśmy najlepszy mecz gdy nasz zdecydowanie najlepszy gracz miał zdecydowanie najgorszy... I tak jak wtedy Bociek, tak z Biełgorodem Zemczeniok, najlepszy mecz w karierze...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: Chal »

Oj no, przecież wiem, oglądałem, stąd ta buźka ;) W tamtym meczu Łokomotiw miał zresztą dość niespodziewanie przewagę nie tylko na pozycji atakującego, ale też na zagrywce.

No ale Grozer/Travica-Muser/Smoliar vs Drzyzga/Schoeps-Nowakowski/Holmes. O czym my... ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: maciek77 »

Resovia rewanż z Loko gra u siebie?
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: pewniak »

maciek77 pisze:Resovia rewanż z Loko gra u siebie?
tak
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: Chal »

Tak, w sumie tylko dzięki temu mają w ogóle jakieś szanse. Chyba że zanotują nagle jakiś drastyczny wzrost formy, ale jakoś ciężko w to wierzyć.

Zresztą, niech oni najpierw te Friedrichshafen pokonają. Przypomnę tylko, że przed pierwszym meczem też były głosy, że Niemcy to nawet do jednej wyrównanej końcówki nie doprowadzą, a jak się skończyło.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: StanLee »

Skłaniam się do wniosku, że wolałbym liczenie małych punktów od Złotego.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2014/2015

Post autor: Chal »

Wiadomo, że bardziej sprawiedliwe. Z drugiej strony kiepskie to jednak, gdy dochodzi do takiej sytuacji, że AZS Olsztyn przegrywa w Atenach z Panathinaikosem 2:3, a u siebie traci szansę na awans jakoś przy stanie 1:2 i 23:19. Smutny trochę był później ten tie-break.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”