Liga Mistrzów 2015/16

ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: ldz »

lipton pisze:Przecież muzyka już teraz jest puszczana od gwizdka do gwizdka. Puszczanie muzyki w trakcie akcji jest zabronione.
ten mecz był zbyt kiepski, żeby mi się chciało go oglądać jeszcze raz, ale kojarzę co najmniej dwie takie akcje, że zawodnik już zaserwował i piłka leci na drugą stronę, a muzyka gra dalej. Najpóźniej, powtarzam najpóźniej, w momencie gwizdka sędziego żadnej muzyki nie powinno już być.
TommyLeeJones pisze: Z dojazdem do samej hali może być problem dlatego czasem warto pojechać Al. Unii Lubelskiej, gdzie jest mnóstwo miejsca do parkowania po obu stronach, a na lewo jest duży parking aquaparku. Wszystko bezpłatne i do 10 minut marszu od Hali, do której idziemy wokół jedynej trybuny stadionu ŁKS. Tym samym znajdujemy się po drugiej stronie Atlas Areny, gdzie dokładnie o 17:20 nie było żadnej kolejki ;) .
ja to przychodzę na piechotę, więc nie mam problemów z dojazdem, niestety wchodzę od Bandurskiego, następnym razem chyba okrążę halę po prostu :)
co do dopingu - jakoś te 5 tysięcy czy ile, naszych kibiców w Berlinie potrafiło świetnie pobudzać naszą drużynę i nie potrzebowali do tego wodzireja... 5 czy 6 tysięcy i było ich słychać w tv, więc co by było z pełnymi >10-tysięcznymi halami w Polsce? Argument, że taką liczbę osób ciężko "ogarnąć" w całość do mnie nie przemawia, bo te 5k to też już dużo, a najlepszy przykład był w Krakowie na szczypiorkach, kiedy to kilkanaście-kilkadziesiąt (?) kibiców z Kielc organizowało "w kupę" doping 15 tysięcy ludzi...
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
PabloFX
Posty: 821
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: PabloFX »

A nie ma jakiegos Klubu Kibica reprezentacji powołanego? Na MŚ wydawało mi się, że takowa grupa istnieje.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: maciek77 »

@Kat_Zieba Mam nadzieję, że klub nie zatrudnił na FF Pana Magiery? :-)

Katarzyna Zięba
‏@Kat_Zieba
@Maciejkrk Zatrudnia w porozumieniu z Klubem Kibica


;)
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: ldz »

maciek77 pisze: @Maciejkrk Zatrudnia w porozumieniu z Klubem Kibica
jak w takim "porozumieniu" jak z KK Skry to współczuję.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: pewniak »

ldz pisze:
maciek77 pisze: @Maciejkrk Zatrudnia w porozumieniu z Klubem Kibica
jak w takim "porozumieniu" jak z KK Skry to współczuję.
Jak w porozumieniu z KK to możemy być spokojni :) To będzie klasyczny spiker a nie wodzirej.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: Michal5 »

ldz pisze:
maciek77 pisze: @Maciejkrk Zatrudnia w porozumieniu z Klubem Kibica
jak w takim "porozumieniu" jak z KK Skry to współczuję.
Raczej na meczach Resovii nie będzie miał 'prawa' nic prowadzić, jedynie rola spikera. Na pozostałych będzie to wyglądało zapewne podobnie jak teraz.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: Noworoczny »

reeman pisze:Muserskij grał na środku i w pewnych ustawieniach na ataku. takie 2w1
Te pewne ustawienia to była 2. linia. LIbero zmieniał jednego środkowego i przekątnego.
Nb. gość się niesamowicie porusza w obronie. Pełny szaconek.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: StanLee »

Jakby ktoś widział dobry mecz w tej Lidze Mistrzów to niech da znać, mnie dziwnym trafem omijają.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: Chal »

Czyli, jak już wspomniałem, manewr stosowany już kilka lat temu w Biełgorodzie. Wtedy atakującym był wiekowy już Dinejkin, który nie bardzo odrywał się od ziemi i o ile przy swoich jeśli dobrze pamiętam 215 cm w pierwszej linii mimo to był dużym zagrożeniem, to w drugiej nie było już tak kolorowo. Podobną taktykę stosował później Piazza w Cuneo z Sokołowem, choć ze zgoła innych powodów - brakowało mu wobec konfliktu z Mastrangelo drugiego środkowego na poziomie obok Kohuta, dlatego postanowił wystawiać tam Bułgara, nie tracąc jednak możliwości wykorzystania jego umiejętności, gdy ten jest w drugiej linii. Zresztą doprowadziło to do kuriozalnej sytuacji, gdzie w jednej akcji na boisku pojawiło się siedmiu zawodników, co umknęło uwadze sędziów.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: Noworoczny »

Czyli, jak już wspomniałem, manewr stosowany już kilka lat temu w Biełgorodzie. Wtedy atakującym był wiekowy już Dinejkin, który nie bardzo odrywał się od ziemi i o ile przy swoich jeśli dobrze pamiętam 215 cm w pierwszej linii mimo to był dużym zagrożeniem, to w drugiej nie było już tak kolorowo.
Tak, wiemy o tym dzięki uprzejmości Athosa, który pięknie klarował nam na innych forach tego typu niestereotypowa rozwiązania taktyczne. Na naszym forum pewnie Ty to robiłeś.
Athos dodawał jeszcze, że gdy Kadzio szedł na zagrywkę, linię bloku tworzyli Dinejkin, Muserski i Chtiej, zatem zadaniem Łukasza było wyłącznie "nie zepsuć"
Podobną taktykę stosował później Piazza w Cuneo z Sokołowem, choć ze zgoła innych powodów - brakowało mu wobec konfliktu z Mastrangelo drugiego środkowego na poziomie obok Kohuta, dlatego postanowił wystawiać tam Bułgara, nie tracąc jednak możliwości wykorzystania jego umiejętności, gdy ten jest w drugiej linii.

Tak, to mogliśmy oglądać w LM chociażby.
Zresztą doprowadziło to do kuriozalnej sytuacji, gdzie w jednej akcji na boisku pojawiło się siedmiu zawodników, co umknęło uwadze sędziów.
A o tym nie wiedziałem.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: orw3ll »

ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: ldz »

jak mają tam wybuchnąć to lepiej niech nie lecą. Możemy nawet oddać mecz walkowerem, goldena też, jako że to na terenie Turków 8-) super plan :D
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: pewniak »

Po tym co sędziowie wyprawiali w Atlas Arenie to w Turcji Skra NIE MA SZANS w pierwszych trzech setach :) . Dlatego powinni je "odbębnić" rezerwami i wygrać goldena pierwszym składem.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: StanLee »

Zatrważające były te pierwsze spotkania playoff LM, można pisać o CEV i innych takich, ale nie przez nich tego nie da się oglądać, mam też wątpliwości, czy sezon reprezentacyjny jest temu winny. Zachowanie Anastasiego, potem wyczyny Modeny i Trentino, a na koniec fatalny mecz Skry - o co tutaj chodzi? Ścisła europejska czołówka, hehe.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: hugo »

Jak nie będzie startu reformy LM od przyszłego sezonu, to niech się bimbają. Ja jestem pewien, że siatkówkę klubową można posadzić na nogi, ale trzeba przestać myśleć kategoriami sprzed 30 lat.

StanLee, zawodnikom coraz mniej chce się uczestniczyć w takiej imprezie. Od przyjścia Meyera nie było właściwie żadnej próby ratowania. Co najwyżej dokładano ogórków do tej mizerii. Dlatego mam nadzieję, że Serb zaryzykuje i zrobi naprawdę dobrą rzecz.
\
krzysiu
Posty: 5486
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: krzysiu »

Gorzej chyba być nie może , a podsumowaniem obecnej formuły LM Męzczyzn i Kobiet jest brak challenge'u w takiej fazie rozgrywek..
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: Chal »

Noworoczny pisze:
Zresztą doprowadziło to do kuriozalnej sytuacji, gdzie w jednej akcji na boisku pojawiło się siedmiu zawodników, co umknęło uwadze sędziów.
A o tym nie wiedziałem.
https://www.youtube.com/watch?v=HCy-SiwqQuMn - można sobie zobaczyć, jak to wyglądało :)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: Noworoczny »

Chal pisze:zobaczyć
Fajne.

Co do ligi mistrzów, to składa się na to wiele czynników. I mimo, że każdy mecz miał swoje mankamenty, to nie można wyciągać z tego jakiegoś jednego ogólnego wniosku.
1. Lotus - Zenit. Pierwsze dwa sety były na niezłym poziomie. Gdyby nie błędy sędziów (brak challenge) Lotus by wygrał spotkanie. Być może dopiero w tie-breaku. Rosjanie chronicznie nienawidzą, jak się ich obija. I gdańszczanie obijali, ale sędziowie byli na to ślepi. No wiadomo, na decyzję Bidżeja wpływ miało zwycięstwo nad Skrą i niespodziewana szansa na co najmniej srebrny medal w lidze. Nie szukał więc gruszek na wierzbie.
2. Skra - zespół turecki. Turcy to zdecydowanie najsłabsza składowo drużyna w 1/6. Znaleźli się tam wyłącznie przez "chęć popularyzacji dyscypliny". A Skra chora. Jak tu się czepiać poziomu gry wynikającego z choroby.
3. Kolejorz - Wycieczki. Jedna z silniejszych drużyn spotkała się z jedną z najsłabszych. Do tego miała dzień konia na zagrywce. Mecz może miałby bardziej wyrównany przebieg, ale znowu błędy sędziowskie.
4. Kubiak - Modena. Nie widziałem, to się nie wypowiadam. Było pisane o dobrej zagrywce drużyny Wawrzka.
5. Lennik - Trentino. Lennik u siebie, dobry rozgrywający. No, jakoś tam im poszło.
6. Izmir - Lube. Tutaj to Torena załatwia sprawę. Do tego Turcy bez formy.
Na taki, a nie inny przebieg spotkań wpływ miały cztery czynniki - brak challenge; choroby; rozszerzanie na siłę ligi; brak nagród finansowych, choćby za wygrane spotkanie; zmiana zasad awansu - gdyby obowiązywała ta sprzeda paru lat, być może mecz Lotusa miałby inny przebieg.

Jeszcze gorzej będzie w rewanżach, niestety.
1. Pojadą rezerwami.
2. Tu będziemy mogli zobaczyć tureckie sędziowanie. Pyskówki, kartki, druki.
3. Ten mecz nie powinien się odbyć, chyba, że zawodnicy Tour kogoś okradli czy zabili i w ramach kary mają go grać.
4. Włoskie sędziowanie też może być ciekawe.
5. i 6. Patrz punkt 3.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: orw3ll »

W rundzie rewanżowej jedynie 2 spotkania, powinny przynieść jakiekolwiek emocje i ciężko wskazać, kto awansuje dalej. Skra boryka się z chorobami i zmęczeniem, dodatkowo w meczach rozgrywanych w Turcji często bywa tak, że pierwszoplanowe role grają sędziowie, dlatego byłbym ostrożny ze wskazaniem faworyta tego dwumeczu. Uważam też, że Ziraat jest silniejszym zespołem od Belgów (mimo tego, że oni zagrali swój najlepszy w obecnych rozgrywkach LM przeciwko Trentino) dodatkowo mają po swojej stronie kibiców. Z kolei Modena-Halkbank to powinna być siatkarska uczta, jedyny mecz który powinien stać na wysokim poziomie, powrót Sokołowa odmienił drużynę i jest to dużo silniejszy zespół niż w fazie grupowej, jeśli powtórzą tak dobry mecz jak w stolicy Turcji, to nawet Modenie grającej swoją najlepszą siatkówkę ciężko będzie wygrać za 3 pkt i złotego seta.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: Antonella Hard Core »

Kubańczyk L.Leyva Martinez został siatkarzem Ziraat Ankara i widnieje już na stronie CEV w składzie tureckiego klubu więc zdaje sie że bedzie mógł zagrać w rewanżu ze Skrą.
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: KuNowymHoryzontom »

To kto na ławę ?:D Portugalczyk, czy holender
:))
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: iti »

Antonella Hard Core pisze:Kubańczyk L.Leyva Martinez został siatkarzem Ziraat Ankara i widnieje już na stronie CEV w składzie tureckiego klubu więc zdaje sie że bedzie mógł zagrać w rewanżu ze Skrą.
Na stronie CEV Leyva Martinez widnial juz dwa dni przed meczem ze Skra - sprawdzalem ;)
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: SerCos »

iti pisze:
Antonella Hard Core pisze:Kubańczyk L.Leyva Martinez został siatkarzem Ziraat Ankara i widnieje już na stronie CEV w składzie tureckiego klubu więc zdaje sie że bedzie mógł zagrać w rewanżu ze Skrą.
Na stronie CEV Leyva Martinez widnial juz dwa dni przed meczem ze Skra - sprawdzalem ;)
Ale teraz jest w szerokiej kadrze meczowej na mecz ze Skrą, a kilka dni temu go jeszcze tam nie było.
ostry99
Posty: 282
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: ostry99 »

Czy wiadomo coś w jakim składzie Lotos poleci do Kazania na rewanżowy mecz? Na stronie CEV wpisani są zawodnicy z młodej ligi, w sumie wcale bym się nie zdziwił gdyby któryś z nich poleciał...

http://www.cev.lu/Competition-Area/Matc ... 862&ID=879
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: Michal5 »

To jest cały skład, który jest zgłoszony do LM.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: pewniak »

O czymś nie wiem, czy jednak kurs 2,7 na zwycięstwo Ziraatu z handicupem 1,5 seta to spora przesada?
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: GolMar »

pewniak pisze:O czymś nie wiem, czy jednak kurs 2,7 na zwycięstwo Ziraatu z handicupem 1,5 seta to spora przesada?
Może wykażę się ignorancją, ale na czym polega taki handicup?
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: pewniak »

GolMar pisze:
pewniak pisze:O czymś nie wiem, czy jednak kurs 2,7 na zwycięstwo Ziraatu z handicupem 1,5 seta to spora przesada?
Może wykażę się ignorancją, ale na czym polega taki handicup?
Jest to kurs na to, ze Ziraat wygra 3-0 lub 3-1
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: orw3ll »

Ziraat-Skra kurs 1,85-1,90
3-0 5.20
3-1 4.40
3-2 4,60
2-3 4,65
1-3 4,50
2-3 5,40
Ziraat wygra 3-0 lub 3-1 kurs 2,64
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2015/16

Post autor: SerCos »

Leya w składzie meczowym jako straszak :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”