Liga mistrzów 2009-2010

damian940915
Posty: 77
Rejestracja: 3 lut 2009, o 20:37
Płeć: M
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: damian940915 »

Final Four marzeń: Skra, Resovia lub trentino, friedrischaven, zenit
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: todus »

damian940915 pisze:Final Four marzeń: Skra, trentino, friedrischaven, zenit
Stawiam na: Skra, Trentino, VfB FRIEDRICHSHAFEN, Panathinaikos

gdzieś tam głęboko w sercu tli iskierka na:
Skra, Resovia, VfB FRIEDRICHSHAFEN, Panathinaikos :)
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: KChudz »

Trentino - Roeselare
Sofia - Rzeszów

Friedrichschafen - Insbruck
Bled - Macerata

Moskwa - Ateny
Pireus - Kazań
damian940915
Posty: 77
Rejestracja: 3 lut 2009, o 20:37
Płeć: M
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: damian940915 »

Trentino - Rzeszów
Friedrischafen - Macerata
Panathinaikos - Zenit Kazań

Co wy na to? :P :P
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: plecotus »

W parze Dynamo-Pana stawiam raczej na Dynamo. Czyli Dynamo-Zenit.

Według grafiku ze zwycięzcą tej pary półfinał będzie grać Skra. No chyba, żeby Resovia puknęła Trento (co wcale nie jest niemożliwe, we wczorajszym meczu mocno średnio grali) i wtedy wymieszają rozstawienia.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2010, o 16:18 przez plecotus, łącznie zmieniany 1 raz.
8
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: madlark »

KChudz pisze:Trentino - Roeselare
Sofia - Rzeszów

Friedrichschafen - Insbruck
Bled - Macerata

Moskwa - Ateny
Pireus - Kazań
Coś czuję, że to "losowanie" było takie jakie miało być. Przekonuje mnie ostatnia czwórka
madlark pisze:
todus pisze:Czuję coś dziwnie, że Resovia trafi na Panathinaikos Ateny...
Z tego co słyszałem, to są inne plany :D Będę zdziwiony !!!
Stawiam na Sofię albo Tirol
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Guilder »

A ja stawiam na Pana, Dynamo nie zachwyca, to drużyna jednak gorsza od tej sprzed dwóch lat. A koniczynki bez większego trudu awansowały z najtrudniejszej grupy.

Szkoda, że Skra jest znów gospodarzem, chciałem zobaczyć trochę więcej ciekawych i zaciętych meczów Bełchatowa (w pełnym składzie) w sezonie niż dwa...
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Kramnik
Posty: 22
Rejestracja: 27 mar 2009, o 15:41
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Kramnik »

Trento, Macerata i Friedrichschafen na 99% przejdą dalej, Resovia tak na 80% bo gra zbyt nierówno. Pojedynki Grecko-Rosyjskie powinny byc ozdobą tej rundy, ale mimo wszystko Rosjanie powinni byc góra, Greckie kluby maja kruche ławki rez. Ewentualny pojedynek Trento z Rzeszowem może pojśc po mysli "Polaków" tylko i wyłącznie wtedy gdy "Włosi" bedą odczuwac zmęczenie sezonem - w ich wypadku piętą Achillesową jest ponownie - słabiuteńka ławka. Już teraz zresztą rzuca się to w oczy w ich grze.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: kevinpsb »

Moje ff LM: :D Skra Bełchatów-Resovia Rzeszów(60-40 dla Trientino ale to jest mozliwe!!!! licze na Reske)
Lube Banca Macerata-Panthinaikos Ateny
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: plecotus »

Dennis Guilder pisze:A ja stawiam na Pana, Dynamo nie zachwyca, to drużyna jednak gorsza od tej sprzed dwóch lat. A koniczynki bez większego trudu awansowały z najtrudniejszej grupy.

Szkoda, że Skra jest znów gospodarzem, chciałem zobaczyć trochę więcej ciekawych i zaciętych meczów Bełchatowa (w pełnym składzie) w sezonie niż dwa...
Pana też jest słabsze niż jeszcze rok temu. Tylko na rozegraniu poprawili :D No i rezerwy słabizna.

Też bym wolał cztery mecze więcej. Jeszcze po ME kobiet, gdy Hronek koniecznie chciał zrobić FF w Atlas Arenie Konrado oponował - do tego stopnia, że CEV myślał o organizacji imprezy na podstawie porozumienia z łódzkim magistratem. Potem, gdy w trakcie sezonu okazało się , że rekonwalescencja kontuzjowanych przedłuża się - wymiękł i złożył aplikację,chcąc maksymalnie wydłużyć czas na dojście do zdrowia Winiara, Wlazłego i spółki. Osądzając po meczu wczorajszym - chyba nie musiał tego robić, ale przy tym ciśnieniu jakie ma - Konrado musi obstawiać pewniaki.
8
Qiub
Posty: 512
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:11
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Qiub »

Jak ja ich nienawidzę!!
Jeszcze Kondzio Piechocki będzie się wykręcał, że to wcale nie jest kupowanie miejsca w finale...
Życze im 4 miejsca z całej siły!!
Podpis.
Edyta

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Edyta »

Nie dość, że Skrze drugi raz w ciągu trzech lat wystarczyło wyjść z banalnej grupy, żeby dostać się do FF, to jeszcze dołożono starań, aby na głównego faworyta, czyli Trento trafiła dopiero w finale. Nawet nie zachowano pozorów bezstronności i teoretycznie mogłaby w tym finale zagrać z drugą polską ekipą, czyli Resovią (bo Resovia ma w swojej drabince Trento). Co jest podobno niezgodne z zasadami CEV. Bo dwie ekipy z jednego kraju powinny niby spotkać się już w półfinale. Tym razem tej zasady nie zachowano, ciekawe dlaczego. Naprawdę żałosne jest to wszystko. Co to ma wspólnego ze sportem.
PawelNM
Posty: 36
Rejestracja: 21 lut 2009, o 19:03
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: PawelNM »

Nie zachowano ponieważ mało kto wierzy w sukces Resovii..

todus pisze:
KChudz pisze:Resovia z Sofią, a później z Trentino :D
http://www.cev.lu/mmp/online/website/ne ... ayoffs.pdf
No to żegnaj Resovio F4. Szkoda, że trafiliśmy na Trento - mówi się trudno.
Najpierw to musimy przejść Sofię... później będziemy się martwić o Trento.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Mate »

Brzydkie słowa ciskają mi się na usta po przeczytaniu, że FF LM odbędzie się w Łodzi. Nie potrafią udowodnić swojej wartości Bełchatowianie?? Najwyraźniej boją się Europy.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: antoninette »

Nie przesadzajcie. Ja się bardzo cieszę, że zobaczę europejską siatkówkę na dobrym poziomie na własnym podwórku.
Poza tym czasem szczęściu trzeba pomóc.
una passione da vivere
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: yfysk »

Edyta pisze:teoretycznie mogłaby w tym finale zagrać z drugą polską ekipą, czyli Resovią (bo Resovia ma w swojej drabince Trento). Co jest podobno niezgodne z zasadami CEV. Bo dwie ekipy z jednego kraju powinny niby spotkać się już w półfinale. Tym razem tej zasady nie zachowano, ciekawe dlaczego.

inaczej uklad bylby taki, ze Trento mogloby sie spotkac z Macerata w finale, takze i tak bylo by niedobrze. A mniejsze jest prawdopodobienstwo z przejdzie Resovia niz Macerata. Co nie zmienia faktu ze ten przepis jest beznadziejny, bo w sporcie chodzi o to zeby wylonic najlepszy zespol a nie ustawiac tak zeby przypadkiem jeden kraj nie wzial dwoch pierwszych miejsc.
Marcin Podwysocki na prezydenta!
Awatar użytkownika
Riddiczek
Posty: 52
Rejestracja: 6 sty 2010, o 11:45
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Riddiczek »

Edyta pisze:Nawet nie zachowano pozorów bezstronności i teoretycznie mogłaby w tym finale zagrać z drugą polską ekipą, czyli Resovią (bo Resovia ma w swojej drabince Trento). Co jest podobno niezgodne z zasadami CEV. Bo dwie ekipy z jednego kraju powinny niby spotkać się już w półfinale. Tym razem tej zasady nie zachowano, ciekawe dlaczego. Naprawdę żałosne jest to wszystko. Co to ma wspólnego ze sportem.
Chyba nie czytałeś tego co na stronie CEV pisze, więc wogole nie zabieraj w tej kwesti glosu.

Na stronei CEV pisze:
"This Drawning of Lots is only valid in case that teams quallifield from the same country meet in the semi-finals otherwise a new Drawning of Lots will be undertaken"
Takie ustawienie par FF eliminuje sytuacje w ktorej Macerata i Trentino awansują, bo w układzie takim jak jest teraz muszą na siebie wpaść w 1/2. Jeśli by się Resovii udało wygrać z Trentino to pary też z automatu są ustawione wtedy. Wiec układ FF jest dobry.
Edyta

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Edyta »

antoninette pisze:Nie przesadzajcie. Ja się bardzo cieszę, że zobaczę europejską siatkówkę na dobrym poziomie na własnym podwórku.
Poza tym czasem szczęściu trzeba pomóc.
Tak tak, "czasem", czyli średnio co dwa lata. Dla żadnej dyscypliny nie jest dobre, jeśli o jej wynikach sportowych decyduje siła marketingowa jednego czy nawet kilku krajów.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: figol »

u niektórych w komentarzach jest tyle jadu, to straszne wręcz, kapitalnie że impreza będzie w Łodzi kolejne święto siatkówki w naszym kraju :) życzę z całego serca powodzenia Skrze.
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Chal »

Można było zorganizować FF w Łodzi bez gospodarza, ale lepiej kupić miejsce... Skra w 4 najlepszych drużyn Ełropy, hip hip hurra!

Życzę z całego serca Resovii awansu do FF i zwycięstwa w półfinale, ciekawe co wtedy będzie mruczał pod nosem Kondzio P.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: antoninette »

Edyta pisze:
antoninette pisze:Nie przesadzajcie. Ja się bardzo cieszę, że zobaczę europejską siatkówkę na dobrym poziomie na własnym podwórku.
Poza tym czasem szczęściu trzeba pomóc.
Tak tak, "czasem", czyli średnio co dwa lata. Dla żadnej dyscypliny nie jest dobre, jeśli o jej wynikach sportowych decyduje siła marketingowa jednego czy nawet kilku krajów.
Żebyście takich słów nie musieli odszczekiwać jak kolejny ff Polacy dostaną na przykład za piętnaście lat, bo tak.
(Przykład może nie do końca adekwatny, ale: me w łyżwiarstwie figurowym odbywają się średnio co 100 lat w Polsce, fajnie, nie? :P)
Ostatnio zmieniony 21 sty 2010, o 17:01 przez antoninette, łącznie zmieniany 1 raz.
una passione da vivere
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Mate »

figol pisze:u niektórych w komentarzach jest tyle jadu, to straszne wręcz, kapitalnie że impreza będzie w Łodzi kolejne święto siatkówki w naszym kraju :) życzę z całego serca powodzenia Skrze.
Co z tego, że zdobędą medal skoro polecieli na łatwiźnie?? Przecież CEV może pójść w ślady FIVB i przyznać Skrze organizowanie FF LM rokrocznie jak to jest z Japonią i turniejami reprezentacyjnymi.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Edyta

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Edyta »

Riddiczek pisze:
Edyta pisze:Nawet nie zachowano pozorów bezstronności i teoretycznie mogłaby w tym finale zagrać z drugą polską ekipą, czyli Resovią (bo Resovia ma w swojej drabince Trento). Co jest podobno niezgodne z zasadami CEV. Bo dwie ekipy z jednego kraju powinny niby spotkać się już w półfinale. Tym razem tej zasady nie zachowano, ciekawe dlaczego. Naprawdę żałosne jest to wszystko. Co to ma wspólnego ze sportem.
Chyba nie czytałeś tego co na stronie CEV pisze, więc wogole nie zabieraj w tej kwesti glosu.

Na stronei CEV pisze:
"This Drawning of Lots is only valid in case that teams quallifield from the same country meet in the semi-finals otherwise a new Drawning of Lots will be undertaken"
Takie ustawienie par FF eliminuje sytuacje w ktorej Macerata i Trentino awansują, bo w układzie takim jak jest teraz muszą na siebie wpaść w 1/2. Jeśli by się Resovii udało wygrać z Trentino to pary też z automatu są ustawione wtedy. Wiec układ FF jest dobry.
Ok ok, faktycznie nie doczytałam.

Co nie zmienia faktu, że FF dla Skry jest jak dla mnie przegięciem. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego nie można wybrać gospodarza dopiero po fazie pucharowej. Albo zorganizować turnieju bez gospodarza. W Polsce i tak przyszłyby tłumy. Byłam w kwietniu w Pradze i uważam, że tamten FF był sukcesem frekwencyjnym. A przecież odbywał się w kraju zupełnie "niesiatkarskim". Więc tym bardziej w Polsce by się udało, nawet ewentualnie bez polskich drużyn.
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Antos »

Mozna miec babe za darmo, a mozna tez za pieniadze.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Chal »

Swoją drogą... Niech no Panatha lub Olympiakos awansują do FF, a ich kibice przyjadą w kilka tysięcy głów, jak Iraklis przed rokiem do Pragi. Może wreszcie skończy się gadanie o najlepszych kibicach na świecie, gdy Skra zagra półfinał "na wyjeździe" ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: Mate »

Niespełna 19-letni Ngapeth najlepiej przyjmował w fazie grupowej LM ;) . 53,68% doskonałego przyjęcia. Wczoraj zdziwiłem się jak oglądałem jego grę, bo potrójny blok forsował albo spokojnie obijał.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: todus »

Chal pisze:Swoją drogą... Niech no Panatha lub Olympiakos awansują do FF, a ich kibice przyjadą w kilka tysięcy głów, jak Iraklis przed rokiem do Pragi. Może wreszcie skończy się gadanie o najlepszych kibicach na świecie, gdy Skra zagra półfinał "na wyjeździe" ;)
Jeśli Resovii się nie uda to życzę Olympiacos PIRAEUS aby spotkali się ze Skrą w półfinale.

Ivan MILJKOVIC vs Wlazły
Simon TISCHER vs Falasca
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
mirek0490
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2009, o 12:58
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: mirek0490 »

Kibicuje polskim drużynom w LM z całego serca, jednak muszę przyznać, że pozostaje pewien niesmak uważąm, że Skra mogła by spokojnie wejść do półfinału normalną drogą, a tak no cóż...

Inna sprawa to kiedy federacje siatkarskie Cev czy FIVB skończą z tego typu rzeczami. Dzikie karty, przyznawanie pewnego miejsca w Final Four, przecież to jest chore, jak działacze tych federacji mają problem ze znalezieniem odpowiednich rozwiązań to proponuje podpatrzeć jak podobne rzeczy organizuje FIFA i UEFA, wiem że popularność obydwu dyscyplin jest różna, ale chyba trzeba równać do najlepszych.
Awatar użytkownika
koniu89
Posty: 111
Rejestracja: 21 gru 2007, o 22:00
Płeć: M
Lokalizacja: Krzywcza|Przemyśl|Kraków
Kontakt:

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: koniu89 »

Zapoznałem się przed chwilą ze składem CSKA Sofia i jak dla mnie wyglada on słabiutko. Taki dom spokojnej bułgarskiej starości (Ivanov, Stefanov, Peev) połączony z bułgarską gówniarzerią (roczniki 89-91)
Przegranie w tej rywalizacji absolutnie nie wchodzi w grę.
eltomasso
Posty: 221
Rejestracja: 20 gru 2007, o 11:50

Re: Liga mistrzów 2009-2010

Post autor: eltomasso »

Z jednej strony troche zle sie stalo ze Skra kombinacyjnie trafia do final 4... z drugiej zas strony uwazam ze mialaby bardzo duze szanse(sportowo) sie tam znalezc(tymbardziej ze najgrozniejszy zespol stalby sie gospodarzem) bo jej mozliwosci na ten czas sa ogromne... chyba zaden zespol nie ma tak dlugiej lawki rezerwowych.

Od strony jednak organizacyjnej FIVB mogla podjac tylko jedno decyzje... dopoki w Polsce siatkowka jest tak silnie wspierana przez kibicow i media lepszego kraju w europie na ten czas nie ma. Przypomnijcie sobie ME w Izmirze - porazka - slaba realizacja TV i jesli sie nie myle puste miejsca na finale. Ktos na tym forum napisal ze najlepiej by wybierac gospodarza ze wzgledu na jakosc gry w fazie grupowej... niby brzmi fajnie ale pomyslcie sobie co by sie stalo gdyby najlepiej gral Panathinaicos? jak ogladalem mecz z Jastrzebiem to nie wiedzialem czy sie smiac czy plakac... tam byla autentycznie pusta hala... i to nie pierwszy taki mecz greckiej druzyny.

Dopoki w Polsce i Japonii bedzie takie zainteresowanie siatkowka nie widze zadnego powodu aby przestac organizaowac wazne zawody w tych krajach.

tak na marginesie szkoda ze nie sprobowala organizacji tego turnieju resovia - wtedy szansa na dwie polskie druzyny bylaby znacznie wieksza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”