Liga Mistrzów 2008/2009

Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: Nagor »

Też nie mogę się doczekać tego meczu. Ja bym się nie zdziwił, gdyby Snippe szybko zmienił Świdra. Pokazał się z bardzo dobrej strony. Ogólnie stawiam na Maceratę, większa kultura gry, przewaga na środku znaczna, a jeszcze większa na ataku. Omrcen jest na pewno w trójce, może piątce najlepszych atakujących świata, potrafi praktycznie z każdej piłki ponad taśmą coś zrobić. Visotto ma może zasięg, ale piłka trochę niedokładna i ten gracz ma problem. Zaraz przyjdzie dreamer i to zdementuje, ale wiadomo, gdzie brazylia, tam wszystko najlepsze :P Stawiam 3:1 dla Maceraty.
...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: kevinpsb »

Nagor pisze:Też Omrcen jest na pewno w trójce, może piątce najlepszych atakujących świata, potrafi praktycznie z każdej piłki ponad taśmą coś zrobić.
Bez przesady nakreciles sie troche ale w 10 najlepszych atakujacych moze juz byc.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: Nagor »

5 czy 10 mała różnica, a Visotto nie łapie się do kadry, jego jedynym atutem jest zasięg, z resztą każdy kto widział mecze Maceraty i Trentino wie, że Visotto gra raz dobrze raz źle, a Omrcena nie widziałem w słabej dyspozycji.
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:...a Visotto nie łapie się do kadry, jego jedynym atutem jest zasięg...
1. O Vissotto możemy porozmawiać wtedy, jak zweryfikujesz swoje dalekie od prawdy wiadomości, że się nie łapie do kadry.

2. Na wszelki wypadek zobacz też statystyki włoskiej serie A z poprzedniego sezonu. Może wtedy nabierzesz więcej szacunku do tego zawodnika.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: Nagor »

Zobaczymy w bezpośrednim starciu, może i łapał się do jakiś poszerzanych kadr lub na jakieś mistrzostwa Ameryki Południowej. Na żadnej olimpiadzie albo mistrzostwach świata go nie widziałem. Wiem, że powiedzieć, że brazylijczyk może być od kogoś gorszy to ostatnia rzecz, którą byś zrobił, ale Visotto potrafi chrzanić takie akcje, że głowa mała. Jest też ospały i to co mówiłem, jak piłka będzie 10 cm niższa lub 10 cm za daleko, zawodnik ten w życiu się nie wysili, żeby coś z niej zrobić. Przynajmniej w LM w tym roku nie próbował.
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: Mate »

W statystykach atakujący są porównywalni. Wszystko zweryfikuje boisko.
Nagor pisze:Ogólnie stawiam na Maceratę, większa kultura gry, przewaga na środku znaczna, a jeszcze większa na ataku
Ja o znacznej przewadze Maceraty na środku bym nie powiedział. Lube może i ma wielkie nazwiska, ale według statystyk to lepiej wypadają podstawowi środkowi z Trentino. 103 bloki Birarelliego i Piscopo, zaś 74 Rodrigao i Lebla. Prawie 62% skuteczności dwóch środkowych z Lube i 56% z Trento.
Stawiam na zwycięstwo 3:1 Itasu, bo przecież w finale będą grać z Iraklisem ;)
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: Guilder »

Piscopo sobie raczej nie pogra. Zagra Riao, a ten gra bardzo dobrze ostatnio, szczególnie na zagrywce.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: Elgarten »

Mate pisze: Ja o znacznej przewadze Maceraty na środku bym nie powiedział. Lube może i ma wielkie nazwiska, ale według statystyk to lepiej wypadają podstawowi środkowi z Trentino. 103 bloki Birarelliego i Piscopo, zaś 74 Rodrigao i Lebla. Prawie 62% skuteczności dwóch środkowych z Lube i 56% z Trento.
Jeszcze do tego duetu z Trento warto dodać trzeciego środkowego - Riada, który na pewno nie ustępuje swoim kolegom. Jego atutami są mocna, regularna zagrywka,szybkość i niezła gra w obronie. Więc także nie wydaję mi się, żeby Macerata miał na środku znaczną przewagę.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: Mate »

,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: Nagorski »

1 kwietnia. Prima aprilis. Dość słaby żart.
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: Mate »

Nagorski pisze:
1 kwietnia. Prima aprilis. Dość słaby żart.
Kurde nie mam jakoś siły, żeby łapać to czy PA czy nie.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: Nagorski »

Chociaż w sumie możecie usunąć mój post, doczytałem się, że chodzi o 2010 :D Przebłysk geniuszu :D
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: niepoinformowany »

No a już za 3 dni FF LM w Pradze. Ja oczywiście stawiam na finał włosko-rosyjski, czyli Iskra vs.. no tu ciężki wybór ale stawiam 51-49 na Maceratę.

Wszystkie mecze w Polsacie Sport.

04.04:
15:55: Iskra Odincowo vs Iraklis Saloniki
18:55: Lube Banca Macerata vs Itas Trentino

05.04:
14:25: mecz o 3. miejsce
17:25: finał
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: Nagorski »

To może pokusimy się o jakieś typy?

Trentino 1:3 Macerata
Macerata dobrze gra z Trydentem, zdają się być lepiej poukładanym zespołem. Na korzyść Lube przemawia moim zdaniem rozgrywający, libero, środkowi oraz atakujący. Zaraz mnie dreamer napadnie, że Visotto jest 10x lepszy, ale z tych meczy co widziałem w TV (a widziałem wszystkie mecze tych drużyn z LM transmitowane w Polsacie Sport (Extra)) to Omrcen jest potwornie trudny do zatrzymania, w dodatku zawsze robi coś z niczego, potrafi punktować atakując z 5tego metra itd. Bronią Trentino z kolei będzie atak (w sensie elementu siatkarskiego, nie pozycji). Siłę rażenia mają ogromną, Kazyiski, Visotto oraz Winiarski. Poradzą sobie z prawie każdą piłką.

Odincowo 3:1 Saloniki
Sobie wygdybałem, że pierwszego seta złupią Grecy, a resztę bez problemu wygrają Rosjanie. Jedyna korzyść dla Iraklisu (tzn przewaga nad Iskrą) jest na pozycji rozgrywającego, przy czym nie będzie ona aż tak ważna. Pojedynek atakujących z najwyższych półek, przyjmujący, środkowi oraz libero o klasę lepsi w Iskrze. Szansa dla Iraklisu? Może gdyby udało się zagrywką ich trochę odrzucić i postawić kilka bloków to Rosjanie by się podłamali. Zostaje jeszcze i tak Niemiec i Brazylijczyk...

Saloniki 0:3 Trentino
Chyba nie trzeba tłumaczyć. Wszystkie argumenty przemawiają za Włochami, chyba, że Konstantinow zna na wylot Kazyiskiego :D I sprzeda informacje klubowi.

Macerata 3:2 Odincowo
Ciężka przeprawa będzie, ale obstawiam, że w tie-breaku padnie ośmieszający Rosjan wynik :D
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
lolo1234
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2009, o 20:08
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: lolo1234 »

Nagorski pisze:To może pokusimy się o jakieś typy?

Trentino 1:3 Macerata
Macerata dobrze gra z Trydentem, zdają się być lepiej poukładanym zespołem. Na korzyść Lube przemawia moim zdaniem rozgrywający, libero, środkowi oraz atakujący.
Vermiglio lepszy od Grbica? Ten pierwszy to bardzo dobry rozgrywajacy ale ten drugi to klasa sama w sobie ;)
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: Wojciech »

A w I secie Iskra dość gładko pokonuje grecki Iraklis 25:19. Z przebiegu seta rosjanie praktycznie we wszystkich elementach lepsi, zagrywka, blok, przyjęcie...Iskra nie gra niczego nadzwyczajnego, Werbow z Abramowem przyjmują, Butko rozgrywa a Schoeps wszystko kończy. Warto dodać, ze Giba rozpoczął mecz na ławce.
Miejmy nadzieje ze Saloniki wezmą się w garść, bo jeśli nie przewiduję szybkie 3:0.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: tomasol »

Iskra - Iraklis 1:2 i naprawdę zrobiło się niezłe widowisko, bo Grecy mieli już 11:4 ale Rosjanie doszli w końcówce. Jak na razie to zaskakująco nienajlepiej w ataku Iskra z kolei Grecy rządzą blokiem. W hali jest 4 tys. kibicow z Grecji (wg komentatorów), mając takie wsparcie łatwiej grać.

No i Grecy w finale !!! I kto się tego spodziewał ??? Ciekawe jak wypadną w finale ale z Włochami moga mieć trudniej, zwłaszcza, że te drużyny nie gubią seraimi punktów.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: maksik »

Nagorski masz jedno pudło w typowaniu ;) Podejrzewam że nawet możesz mieć dzisiaj dwa pudła :)

SZACUN DLA GREKÓW ! Hmmm...można powalczyć...yyy...drodzy Bełchatowianie? ;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: tomasol »

Widać można, no i co ważniejsze nie wolno nikogo lekceważyć, bo słaba grupa, bo grał z no-namami itp. Jak ktoś wchodzi do FF LM to zawsze nalezy się go obawiać.
jacek05
Posty: 189
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: jacek05 »

Jak oglądałem czwarty set to z jednej strony się cieszyłem bo byłem za Iraklisem, a z drugiej czułem się trochę żenująco, jak ludzie dostający po 500 tysięcy euro na sezon, nie potrafią przyjąć arcy trudnej zagrywki Konstantinova i wyprowadzić normalnej akcji..

Nillson przeszedł po prostu samego siebie.. Wielkie gratulacje dla Iraklisu.
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: Nagorski »

maksik pisze:Nagorski masz jedno pudło w typowaniu ;) Podejrzewam że nawet możesz mieć dzisiaj dwa pudła :)

SZACUN DLA GREKÓW ! Hmmm...można powalczyć...yyy...drodzy Bełchatowianie? ;)
Cieszę się z tego pudła, bo jest to ogromna niespodzianka :) Iraklis lepszy od skry :D Mecz na poziomie FF, Grecy w czwartym secie odrabiali 7 punktów straty, i im się to udało. Nillson początki średnie, ale jak się rozkręcił to nie było bloku na niego. Jeszcze lepsza postawa Akrema (jakoś tak :P ). Mały wzrost, ale dynamika bardzo dobra.
Kilka kwiatków od komentujących, typu "odpocznąć" :D

Co do postu wyżej: Konstantinow nie ma takiej prostej zagrywki. Ona leci niby z rotacją, niby nie mocno ale zachowuje się podobnie do flota, czyli jakby drży w powietrzu.

Edit: Szacunek dla kibiców Iraklisu. Przyjechali w liczbie 4000 do Pragi. Ktoś wie jakim rodzajem transportu?
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: niepoinformowany »

Nagorski pisze:
maksik pisze:Nagorski masz jedno pudło w typowaniu ;) Podejrzewam że nawet możesz mieć dzisiaj dwa pudła :)

SZACUN DLA GREKÓW ! Hmmm...można powalczyć...yyy...drodzy Bełchatowianie? ;)
Cieszę się z tego pudła, bo jest to ogromna niespodzianka :) Iraklis lepszy od skry :D Mecz na poziomie FF, Grecy w czwartym secie odrabiali 7 punktów straty, i im się to udało. Nillson początki średnie, ale jak się rozkręcił to nie było bloku na niego. Jeszcze lepsza postawa Akrema (jakoś tak :P ). Mały wzrost, ale dynamika bardzo dobra.
Kilka kwiatków od komentujących, typu "odpocznąć" :D

Co do postu wyżej: Konstantinow nie ma takiej prostej zagrywki. Ona leci niby z rotacją, niby nie mocno ale zachowuje się podobnie do flota, czyli jakby drży w powietrzu.

Edit: Szacunek dla kibiców Iraklisu. Przyjechali w liczbie 4000 do Pragi. Ktoś wie jakim rodzajem transportu?
Poziom godny FF? Dobry żarcik. Dziwne, że drużyna, która gra z jednym przyjmującym jest w finale LM. No ale jak w drużynie przeciwnej gra jeden zawodnik, to staje się to coraz jaśniejsze...

Poziom słabiutki mam nadzieję, że chociaż konfrontacja wewnątrz włoska nie zawiedzie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: maksik »

Nillson to jedno...ale Tischer co rzucał.. a u Rosjan tylko Schoeps i dziura.. zwłaszcza w przyjęciu. Abramov w buraki, Giba nad siebie.
Analizując przebieg całej tegorocznej LM i występów Iskry odnoszę wrażenie że ten zbiór zawodowych siatkarzy poddaje się presji i naciskowi, który jest spowodowany przez głośno dopingujących kibiców drużyny przeciwnej. Może to nonsens ale tak było 2 razy w Łodzi teraz tutaj 4 tysięczna grupa wspaniale dopingujących kibiców z Grecji (dziś wyjątkowo kulturalnie - nawet te śmieszne akcje z "zajączkiem" po oczach były jak na ich temperament do przyjęcia) zdeprymowała i usztywniła ekipę z Odincowa. Zresztą jak oni grają cały sezon przy pustych(no może nie pustych ale milczących) halach..

Tylko jak dla mnie poziom tego meczu pozostawiał wiele do życzenia. Zwłaszcza ilość baboli z zagrywki. A komentarz Irka był jeszcze gorszy. ;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: Nagorski »

"Odpocznąć" powiedział akurat ten drugi. Poziom spotkania dla mnie dobry, tj. widowiskowy. Odrabianie 6-7 punktowych strat, bomby atakujących, wiele bloków, spektakularne obrony. Nie ma na co narzekać.
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: Mate »

A pisałem, że Iraklis zagra w finale. Pewnie 3/4 pukała się w czoło. Teraz oczekuję na zwycięstwo Itasu i potem zwycięstwo Trentino w finale.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: dreamer »

niepoinformowany pisze:...Poziom godny FF? Dobry żarcik. Dziwne, że drużyna, która gra z jednym przyjmującym jest w finale LM. No ale jak w drużynie przeciwnej gra jeden zawodnik, to staje się to coraz jaśniejsze...

Poziom słabiutki mam nadzieję, że chociaż konfrontacja wewnątrz włoska nie zawiedzie.
Oj niepoinformowany...
przegrywać trzeba umieć z godnością (dla jasności - chodzi o Twoją porażkę, jako zdeklarowanego piewcy słabości Iraklisu).

Swoją drogą zastanawiam się gdzie są pozostali ci, ktorzy Iraklis wysyłali co najwyżej do walki o mistrzostwo ligi podworkowej.

A teraz idąc tokiem rozumowania strefowych ekspertow od siedmiu bolesci, trzeba zapytać:

czy to znaczy, że polska liga dzisiaj przestała być trzecią ligą w Europie na rzecz Grecji ??? :D
Czy to znaczy, że Skra Bełchatow to banda osiłkow nie mających zielonego pojęcia o siatkowce ??? (w końcu Iskra nasze dobro narodowe zmaltretowała strasznie, nie zostawiając żadnemu zawodnikowi kawałka nieskopanej d--y).

Tak, to wspaniałe uczucie być w gronie tych, ktorzy przestrzegali przed bezmyślnym plugawieniem Iraklisu i odmawianiem mu prawa do miana najlepszej drużyny Europy. Iraklis jeszcze szansę na legitymowanie się takim tytułem zachował...
Oczywiście bełchatowska Skra także... ale nie wcześniej niż za rok... i szczerze mowiąc bajki i baśnie dla dzieci są bardziej wiarygodne niż stwierdzenie, że Skra wygra za rok LM.

Co do finału, trudno powiedzieć kto wygra, ale mogę przypomnieć słowa wypowiedziane przed konfrontacją AZS-u Częstochowa z Włochami z Piacenzy. Włosi naduszeni od początku (chwyceni za gardło) nie należą do wielkich wojownikow. Dlatego upatruję w tym szansy dla Iraklisu, o ile zagra konsekwentnie w całym spotkaniu. Choćby tak, jak dzisiaj z Iskrą.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: niepoinformowany »

dreamer pisze:
niepoinformowany pisze:...Poziom godny FF? Dobry żarcik. Dziwne, że drużyna, która gra z jednym przyjmującym jest w finale LM. No ale jak w drużynie przeciwnej gra jeden zawodnik, to staje się to coraz jaśniejsze...

Poziom słabiutki mam nadzieję, że chociaż konfrontacja wewnątrz włoska nie zawiedzie.
Oj niepoinformowany...
przegrywać trzeba umieć z godnością (dla jasności - chodzi o Twoją porażkę, jako zdeklarowanego piewcy słabości Iraklisu).

Swoją drogą zastanawiam się gdzie są pozostali ci, ktorzy Iraklis wysyłali co najwyżej do walki o mistrzostwo ligi podworkowej.

A teraz idąc tokiem rozumowania strefowych ekspertow od siedmiu bolesci, trzeba zapytać:
dreamer
Nigdzie nie napisałem, że Iraklis to słaba drużyna. Jednak dla mnie to nie drużyna na wygraną w LM i basta. Sam nie wiem, dlaczego są w finale..
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: Nagorski »

Za to w drugim półfinale jest trochę padaki. Świder nic nie kończy, Corsano bierze autowe zagrywki, Omrcen się zaciął w pewnym momencie. Trento gra spokojną grą, nie pokazują nic nadzwyczajnego i to wystarcza jak na razie. A nie powinno.

Ps. Czy Winiar próbuje zapuszczać dredy czy długie włosy bo wygląda coraz gorzej :]
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: Mate »

Winiar to raz tak i raz tak. Nudny ten półfinał. Strasznie !!!

P.S. Komentator z laoli chyba myśli, że Martino to imię, a Matteo to nazwisko, bo innych zawodników jakoś normalnie gada, czyli Sebastian Świderski itd.....
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Mistrzów 2008/2009

Post autor: dreamer »

niepoinformowany pisze:...Nigdzie nie napisałem, że Iraklis to słaba drużyna. Jednak dla mnie to nie drużyna na wygraną w LM i basta. Sam nie wiem, dlaczego są w finale..
No właśnie... to są te wykręty
Że Iraklis jest słaby wprost może (dokładnie takimi słowami) nie napisałeś, ale że nie zasługuje na wygranie LM, to już Ci przez gardło przechodzi (nawet w poście, w ktorym wypierasz się, że nie uznajesz go za słaby).
To odpowiedz w takim razie na pytanie:
Jakie drużyny nie zasługują na wygranie LM (dla jasności - chodzi o klasę sportową tych drużyn) ???

Czekam na odpowiedź z ciekawością, ale zanim jej udzielisz, to sam sobie po Twoich wypowiedziach tak kombinuję:
Skoro nigdy i nigdzie nie nazwałeś Iraklisu drużyną słabą, a uważasz, że drużyna ta nie zasługuje na wygranie LM, to chyba znaczy, że uważasz, iż żadna dobra drużyna nie zasługuje na wygranie LM... Ciekawostka mi wyszła z tego jak widać, no... ale oparta na faktach.

Przy okazji.
Piszesz, że sam nie wiesz dlaczego są w finale. I myślę, że każdy kto przyznałby się (chwała za to), że niezbyt wnikliwie do tej pory śledził ten zespoł i uciekły mu gdzieś podstawowe czynniki i atuty świadczące o jego sile, z tym większą pokorą powinien przyjmować do wiadomości kolejne sukcesy tego zespołu, a nie deprecjonować je.

Naprawdę tego nie rozumiem.
Przyznam, że u mnie zwycięstwa zespołow, ktorych jakoś wcześniej nie potrafiłem rozszyfrować i sam zaliczyć do faworytow, zawsze powodowały tym większy szacunek u mnie dla tych drużyn.
W końcu nie zawsze pierwszy ogląd drużyny daje podstawy do wyczucia w jej postawie tej iskry wielkości, ktora pozwala rozstrzygać na swoją korzyść decydujące starcia wielkich imprez.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”