Liga Mistrzów 2012/2013

Shibby
Posty: 136
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 00:26
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn / Przasnysz

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Shibby »

Na ranking obowiązujący w sezonie 2012/2013 wpływ mają osiągnięcia klubowe z lat 2010/2011, 2009/2010 i 2008/2009. Zawsze są to trzy poprzednie sezony nie licząc tego dopiero, co zakończonego.

Zatem niezwykle udany dla nas sezon 2011/2012 będzie brany pod uwagę przy ustalaniu nowego rankingu dopiero za rok. W kolejnych rankingach Grecja mocno straci.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Hirako »

SerCos pisze:W sezonie 2012/2013 w Tours zagra Pinheiro, Simin, Ragondet, Kilama, Hardy Dessources, Falafala, Dillies, Popp, Baranek, Di Betta, Smith, Guittet, Szymkowiak, D Konecny
Pogrubiony prawdopodobna pierwsza "szóstka". Słabo na pewno nie wygląda.
Jeśli ZAKSA ma sie obawiać zespołu w takim zestawieniu albo co więcej tracić z nim punkty to chyba nie jest godna grać w LM. Jedyne nazwisko które tu widze i robi na mnie jakiekolwiek wrażenie to Konecny...
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Pele »

Ingenting pisze:
SerCos pisze:Wszystkie regulacje i listę rankingową na sezon 2012/2013 można znaleźć tutaj: http://cevadmin.dataproject-stats.com/A ... px?id=4227
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego Grecy wyprzedzają Rosjan (i nas)? Według przestarzałego rankingu z wikipedii ;) jeszcze dwa lata temu byli za nami.
Bo zespół z Grecji awansował do FF ligi mistrzów zdobywając po drodze punkty których Skra nie zdobyła bo jako organizator nie grała dwóch rund pucharowych. A tam za każde zwyciestwo i każdy awans są punkty. Zreszta jak dobrze policzyłem to awans do finału ZAKSY dał nam więcej punktów niż drugie miejsce Skry w FF.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Skrzypek »

Pele pisze:
Ingenting pisze:
SerCos pisze:Wszystkie regulacje i listę rankingową na sezon 2012/2013 można znaleźć tutaj: http://cevadmin.dataproject-stats.com/A ... px?id=4227
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego Grecy wyprzedzają Rosjan (i nas)? Według przestarzałego rankingu z wikipedii ;) jeszcze dwa lata temu byli za nami.
Bo zespół z Grecji awansował do FF ligi mistrzów zdobywając po drodze punkty których Skra nie zdobyła bo jako organizator nie grała dwóch rund pucharowych. A tam za każde zwyciestwo i każdy awans są punkty. Zreszta jak dobrze policzyłem to awans do finału ZAKSY dał nam więcej punktów niż drugie miejsce Skry w FF.
W pisemną wypowiedź poprzednika wkradł się znaczący błąd. Skra zdobyła wicemistrzostwo w minionym sezonie, który będzie uwzględniony podczas tworzenia rankingu dopiero za rok.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Pele »

FAktycznie, zapomniałem że przecież ubiegły rok jeszcze nie wchodzi do rankingu. Ale poprzednie występy Skry w FF również były bez gry w fazie play off więc i możliwości zdobycia punktów były mniejsze
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: dreamer »

Hirako pisze:
SerCos pisze:W sezonie 2012/2013 w Tours zagra Pinheiro, Simin, Ragondet, Kilama, Hardy Dessources, Falafala, Dillies, Popp, Baranek, Di Betta, Smith, Guittet, Szymkowiak, D Konecny
Pogrubiony prawdopodobna pierwsza "szóstka". Słabo na pewno nie wygląda.
Jeśli ZAKSA ma sie obawiać zespołu w takim zestawieniu albo co więcej tracić z nim punkty to chyba nie jest godna grać w LM. Jedyne nazwisko które tu widze i robi na mnie jakiekolwiek wrażenie to Konecny...
Tours nie tylko ZAKSA powinna brać poważnie jako godnego rywala, ale każdy zespół któremu przyjdzie z nimi rywalizować.
Rozumiem jednak, że twoim zdaniem - wynikającym z twojej wiedzy o siatkówce - Tours to słaba drużyna. W tym miejscu - jak widzę - nie tylko ja się z tobą różnię.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Antonella Hard Core »

SerCos pisze:W sezonie 2012/2013 w Tours zagra Pinheiro, Simin, Ragondet, Kilama, Hardy Dessources, Falafala, Dillies, Popp, Baranek, Di Betta, Smith, Guittet, Szymkowiak, D Konecny
Pogrubiony prawdopodobna pierwsza "szóstka". Słabo na pewno nie wygląda.
Poza tym na libero ma podobno grać tam J-F.Exiga którego też nie trzeba nikomu przedstawiać.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: hugo »

Ciekawe czy tym razem CEV też będzie musiał prosić kogoś na kolanach by wziął na siebie F4. Myślę, że całkiem realny jest scenariusz, gdzie będziemy grać tak jak w niższych pucharach. Oczywiście byłaby to porażka CEV, ale z drugiej strony formuła znana z Challenge Cup jest o wiele bardziej uczciwa.
\
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2012/2013 - zespoły PlusLigi

Post autor: majonez »

Wtorek
18:00
Siatkówka mężczyzn: Liga Mistrzów - mecz fazy grupowej: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Tours VB

Środa
18:00
Siatkówka mężczyzn: Liga Mistrzów - mecz fazy grupowej: PGE Skra Bełchatów - Fenerbahce Grundig Stambuł

Czwartek
20:30
Siatkówka mężczyzn: Liga Mistrzów - mecz fazy grupowej: Arago de Sete - Asseco Resovia Rzeszów

Wszystkie mecze transmitowane na Polsacie Sport
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: majonez »

Wtorek
18:00
Siatkówka mężczyzn: Liga Mistrzów - mecz fazy grupowej: Remat Zalău - Bre Banca Lannutti Cuneo

Czwartek
20:30
Siatkówka mężczyzn: Liga Mistrzów - mecz fazy grupowej: Itas Diatec Trentino - Crvena Zvezda Belgrad

Oba mecze transmitowane na Polsacie Sport Extra
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Hirako »

ZAKSA pierwszy mecz i od razu o awans. Nie możemy przegrać.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Klugenhammer »

Hirako pisze:ZAKSA pierwszy mecz i od razu o awans. Nie możemy przegrać.
Mecz ważny ale bez przesady. Wygrana nie zapewni awansu, a porażka go nie przekreśli.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Hirako »

Klugenhammer pisze:
Hirako pisze:ZAKSA pierwszy mecz i od razu o awans. Nie możemy przegrać.
Mecz ważny ale bez przesady. Wygrana nie zapewni awansu, a porażka go nie przekreśli.
No, no tu bym się wstrzymał. Akurat w tej grupie Serbowie będą dostarczycielem punktów, Trento poza zasięgiem a my i Tours walka o drugie miejsce. Biorąc pod uwagę że rewanż jest we Francji a tam się łatwo nie gra, ten mecz może naprawdę być najważniejszy w fazie grupowej dla nas.

No i jakby tego było mało nie wszyscy z drugich miejsc awansują więc...
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: kevinpsb »

Hirako pisze: No i jakby tego było mało nie wszyscy z drugich miejsc awansują więc...
Teraz na to patrzę... To jest skandal. Gdybym miał ukazać faworytów LM, to wskazał bym wszystkie drużyny z Rosji, Włoch i Polski... Następnie umieściłbym Fenerbache, Izmir i Tours, Niemieckie Friedrischafen. 13 drużyn na 7 grup, czyli w jednej nawet jeden faworyt... A tu ścinają nam się 3 mocne zespoły w dwóch grupach.

Dodatkowo kto dał Niemcom i Belgom po 3 drużyny w LM? Jest to totalnie bez sensu.

Jeszcze kombinowanie że najsłabsza z 2 miejsca odpada, jakby nie można było 8 grup zrobić, dorzucić 4 drużyny obojętnie skąd (mało krajów w europie?). W szybszym terminie rozjechać mecze, żeby z wyłonionej czwórki zespoły miały czas na złożenie organizacji?

Szkoda gadać...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013 - zespoły PlusLigi

Post autor: luck191 »

Transmisje LM 2012/2013

Wtorek,23.10.2012r.
17.30: Studio LM na żywo w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD
18.00: ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Tours VB na żywo w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD
20.00: Studio LM na żywo w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD
18.00: Remat Zalau - Bre Banca Lannutti Cuneo na żywo w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport Extra HD
20.30: Robur Tiboni Urbino - 2004 Tomis Constanta na żywo w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport Extra HD

Środa,24.10.2012r.
15.00: Azerrail Baku - Dresdner sc na żywo w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD
17.00: Dynamo Moskwa - Bank BPS Fakro Muszyna na żywo w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport Extra HD
17.30: Studio LM na żywo w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD
18.00: PGE Skra Bełchatów - Fenerbahce Grunding na żywo w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD
20.00: Studio LM na żywo w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD
20.30: Tauron Dąbrowa Górnicza - Eczacibasi Istanbuł na żywo w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD
20.30: AsystelCarnaghi Villa Cortese - Atom Trefl Sopot na żywo w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport Extra HD

Środa,25.10.2012r.
20.30: Arago de Sete - Asseco Resovia Rzeszów na żywo w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD
20.30: Trentino Diatec - Crvena Zvezda Belgrad na żywo w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport Extra HD
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: luck191 »

Meczem tygodnia na laola1.tv jest pojedynek Noliko Maaseik-Cai Tereul,CEV to ma głową,taki pojedynek na mecz tygodnia,czemu w tej europejskiej federacji pracują idioci?
Ostatnio zmieniony 22 paź 2012, o 22:35 przez luck191, łącznie zmieniany 1 raz.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: hugo »

Dodatkowo kto dał Niemcom i Belgom po 3 drużyny w LM? Jest to totalnie bez sensu.

Jeszcze kombinowanie że najsłabsza z 2 miejsca odpada, jakby nie można było 8 grup zrobić, dorzucić 4 drużyny obojętnie skąd (mało krajów w europie?). W szybszym terminie rozjechać mecze, żeby z wyłonionej czwórki zespoły miały czas na złożenie organizacji?

Szkoda gadać...

Ja chcę wiedzieć kto dał Bułgarom i Rumunom po dwie. W ten sposób ligi pół-profesjonale mają tyle samo drużyn co Polska i Rosja a to jest bardziej straszne niż śmieszne.

Dodatkowo grupa?Ok, ale tylko dla przestawicieli Serie A, Plusligi i Superligi, bo wystarczy już psucia poziomu. Jeśli słabe ligi chcą grać to niech walczą z innymi słabymi w eliminacjach. W ten sposób będą grać ci, którzy rokują jakieś postępy.
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: luck191 »

hugo pisze:
Dodatkowo kto dał Niemcom i Belgom po 3 drużyny w LM? Jest to totalnie bez sensu.

Jeszcze kombinowanie że najsłabsza z 2 miejsca odpada, jakby nie można było 8 grup zrobić, dorzucić 4 drużyny obojętnie skąd (mało krajów w europie?). W szybszym terminie rozjechać mecze, żeby z wyłonionej czwórki zespoły miały czas na złożenie organizacji?

Szkoda gadać...

Ja chcę wiedzieć kto dał Bułgarom i Rumunom po dwie. W ten sposób ligi pół-profesjonale mają tyle samo drużyn co Polska i Rosja a to jest bardziej straszne niż śmieszne.

Dodatkowo grupa?Ok, ale tylko dla przestawicieli Serie A, Plusligi i Superligi, bo wystarczy już psucia poziomu. Jeśli słabe ligi chcą grać to niech walczą z innymi słabymi w eliminacjach. W ten sposób będą grać ci, którzy rokują jakieś postępy.
eliminacje do LM by się przydały,wtedy by grali najlepsi z tych słabszych ekip,ale to wszystko winna rządzących w CEV
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: hugo »

Rozpędziłem się trochę - Bułgarzy mają jedną drużynę w tegorocznej LM. Tak czy siak słabsze ligi powinny mieć system eliminacji, by odstrzelić tych, którzy po prostu nie są w stanie grać na poziomie gwarantującym choć trochę emocji. No i poza tym eliminacje to szansa dla wielu innych lig.

Jednak takie eliminacje to moja chora fantazja, bo CEV raczej nie garnie się do reform.
\
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013 - zespoły PlusLigi

Post autor: madlark »

luck191 pisze: Środa,25.10.2012r.
20.30: Arago de Sete - Asseco Resovia Rzeszów na żywo w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD
20.30: Trentino Diatec - Crvena Zvezda Belgrad na żywo w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport Extra HD
Czwartek ;)

Swoja droga dziwne, że Polsat nie postarał się rozłożyć dziewczyn na trzy dni, dodatkowo Dąbrowa i Atom się nakładają :x
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Mistrzów 2012/2013 - zespoły PlusLigi

Post autor: Klugenhammer »

madlark pisze: Swoja droga dziwne, że Polsat nie postarał się rozłożyć dziewczyn na trzy dni, dodatkowo Dąbrowa i Atom się nakładają :x
Chyba się starał. Dwa tygodnie temu, bodajże w magazynie Polsatu "Liga", zapytano Przedpełskiego: "Skoro jesteśmy tak silni we władzach międzynarodowych to czy nie da się załatwić żeby mecze polskich drużyn nie nakładały się czasowo na siebie?" Nowy/stary prezes odpowiedział wymijająco (czyli nie odpowiedział).
Wydaje mi się że Polsat ma więcej wpływów w FIVB niż CEV.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013 - zespoły PlusLigi

Post autor: kanap »

Skra ma wreszcie grupę swoich marzeń Dynama i Fenerbecze (Milijković, Cernić, Marshall) nie trzeba przedstawiać a w Tomisie CONSTANTA sporo znajomych z mocnych lig jak Javier GONZALEZ (rozgrywający z serie A, świetny w bloku i na zagrywce), Milos TERZIC (z ligi francuskiej), Marko BOJIC (dobry znajomy z Rzeszowa),Olli-Pekka OJANSIVU (z rosyjskiej superligi).
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Kicu »

hugo pisze:Rozpędziłem się trochę - Bułgarzy mają jedną drużynę w tegorocznej LM. Tak czy siak słabsze ligi powinny mieć system eliminacji, by odstrzelić tych, którzy po prostu nie są w stanie grać na poziomie gwarantującym choć trochę emocji. No i poza tym eliminacje to szansa dla wielu innych lig.

Jednak takie eliminacje to moja chora fantazja, bo CEV raczej nie garnie się do reform.
Tylko kiedy takie eliminacje miałyby się odbywać? Wydaje mi się, że totalnie nie ma czasu na to w kalendarzu.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: madlark »

Kicu pisze: Tylko kiedy takie eliminacje miałyby się odbywać? Wydaje mi się, że totalnie nie ma czasu na to w kalendarzu.
To by raczej dotyczyło lig które raczej nie mają reprezentantów w LŚ albo w MŚ, ME.
Zresztą to kwestia 2,4 meczów, więc skoro Skra upchnęła KMŚ to i inni daliby radę ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013 - zespoły PlusLigi

Post autor: madlark »

Patrzyłem uważnie na ruch ust naszego libero...Pawła Ruska
:o
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: OlaMleko »

Nie ma to jak próba śledzenia piłek setowych w dwóch meczach jednocześnie. Czy ktoś jeszcze zerka na dzielne zmagania Sordyla z Włochami? Czy to mój telewizor, czy transmisja jest aż tak fatalna?

W Rumunii po 29.


Edit: echhh, ogromny błąd na koniec i set dla Cuneo, szkoda.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Kicu »

madlark pisze:
Kicu pisze: Tylko kiedy takie eliminacje miałyby się odbywać? Wydaje mi się, że totalnie nie ma czasu na to w kalendarzu.
To by raczej dotyczyło lig które raczej nie mają reprezentantów w LŚ albo w MŚ, ME.
Zresztą to kwestia 2,4 meczów, więc skoro Skra upchnęła KMŚ to i inni daliby radę ;)
No KMŚ jest tydzień przed Ligą Mistrzów. Trudno, żeby na tydzień przed Ligą Mistrzów nie było wiadomo kto w niej zagra i jak grupy będą wyglądały ;)
Z kolei okres reprezentacyjny to okres budowania drużyn na ligę. Dziwne też by było, gdyby ledwo co stworzony zespół, który jeszcze w zasadzie ligi nie rozpoczął, zaczynał już walkę o Ligę Mistrzów.

Nie szukam dziury w całym, ale po prostu nie widzę zbytniego, sensownego terminu ;)
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Hirako »

Gacek show :D
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: madlark »

Mogą grać po zakończeniu ligi.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: hugo »

@madlark a zespoły z jakich lig zwolniłbyś z udziału w eliminacjach?
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”