Liga Mistrzów 2016/2017

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: madlark »

Just# pisze:Dobry mecz Resovii
:]
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: StanLee »

Akurat tej ostatniej serii najmniej bym się czepiał, niesamowicie na zagrywce kopał Ngapeth w tym ustawieniu. No i chyba był błąd na 22-19 na korzyść Resovii.

Skończyło się jak miało się skończyć, Modena w takich składach obu zespołów ma lepszy zespół, jako, ze zagrała przeciętnie, to Resovia niby miała szanse, ale tutaj trzeba byłoby dobrej gry na wyeliminowanie Włochów, a tego w Rzeszowie nie widziano jakieś 2 lata.
Milten pisze:Stan, Twoja teoria na temat wyższosci PlusLigi nad ligą rosyjską wlasnie dostala potężnego gonga. Oni maja 3 zespoly, my 0.
Za tą falsyfikację dziękuję Fefe, Blainowi i Kowalowi. ;)
Ked
Posty: 503
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Ked »

Tę ostatnią serwował Nowakowski?
Awatar użytkownika
Marquss
Posty: 354
Rejestracja: 5 paź 2013, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Marquss »

Resovia mogła wygrać nawet za 3. Modena dziś była słaba ale brakło trochę szczęścia jednego przejscia etc. trudno. W fazie pucharowej najlepiej pokazała się z polskich druzyn. Nie licze wygranej SKry bo to juz bylo po zabawie.
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Mateja »

Ked pisze:Tę ostatnią serwował Nowakowski?
Ivović chyba
Ked
Posty: 503
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Ked »

Mateja pisze:
Ked pisze:Tę ostatnią serwował Nowakowski?
Ivović chyba
A, sorki, zmyliło mnie to, że przy meczowej w siatke.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: drukjul »

Twierdzenie Kowala, że lepiej mieć 14 liderów w drużynie zamiast jednego, który w każdej chwili może złapać kontuzje implikuje to, że Resovia powinna Modene, choćby z złotym secie pokonać. Resovia mecz przegrała bo jeszcze raz okazało się, że lepiej mieć w końcówkach setów jednego Ngapetha, który potrafi wziąć ciężar gry i odpowiedzialność za wynik na siebie, niż kucharek sześć.

Wnioski - cała teoria Kowala była niestety fałszywa (quod erat demonstrandum).

Resovia przegrała, ale wzbogaciliśmy się o niezbędną wiedzę, która miejmy nadzieję pozwoli włodarzom Resovii wyciągnąć wnioski i podjąć właściwe decyzje na przyszłość.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: estril1992 »

Z tego co czytałem na forum to Resovia mogła wygrać 3-1(nie oglądałem meczu)
azirck
Posty: 161
Rejestracja: 12 sty 2017, o 14:14
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: azirck »

estril1992 pisze:Z tego co czytałem na forum to Resovia mogła wygrać 3-1(nie oglądałem meczu)
Tak naprawdę, to gdyby gracze Resovii mieli jaja, to wygrali by to nawet i "4:0".
Ostatnio zmieniony 23 mar 2017, o 22:47 przez azirck, łącznie zmieniany 1 raz.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: StanLee »

Marquss pisze:Resovia mogła wygrać nawet za 3. Modena dziś była słaba ale brakło trochę szczęścia jednego przejscia etc. trudno. W fazie pucharowej najlepiej pokazała się z polskich druzyn. Nie licze wygranej SKry bo to juz bylo po zabawie.
Ogólnie Skra zagrała lepiej/porównywalnie z Lube przez te 6 setów jak Resovia z Modeną, tylko przeciwnik z innej półki.
drukjul pisze:Resovia przegrała, ale wzbogaciliśmy się o niezbędną wiedzę, która miejmy nadzieję pozwoli włodarzom Resovii wyciągnąć wnioski i podjąć właściwe decyzje na przyszłość.
Ale Achrem 10 lat temu kiedyś tam miał jakąś kontuzję i ogólnie to nie masz racji. ;)
Ostatnio zmieniony 23 mar 2017, o 22:50 przez StanLee, łącznie zmieniany 2 razy.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: aezakmi »

drukjul pisze:Resovia mecz przegrała bo jeszcze raz okazało się, że lepiej mieć w końcówkach setów jednego Ngapetha, który potrafi wziąć ciężar gry i odpowiedzialność za wynik na siebie, niż kucharek sześć.
Zawsze tak było, jest i będzie. Stabilizacja i zgranie na boisku to podstawa. Przy takiej rotacji w składzie siatkarze się gubią, wpadają głupie piłki, nikt za nic nie odpowiada i tak to się kończy.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: mmb »

estril1992 pisze:Z tego co czytałem na forum to Resovia mogła wygrać 3-1(nie oglądałem meczu)
Tak, gdyby tylko nie była Resovią :D
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: ldz »

no i tak jak obstawiałam niestety, pojedynek włosko-włoski w kolejnej rundzie :(
czyli najprawdopodobniej w FF będą dwie włoskie i dwie rosyjskie drużyny? wow, chyba dawno nie było czegoś takiego.
czyli wg tych zasad, że tylko najlepszy zespół ze wszystkich grających z danej ligi daje punkty do rankingu, Skra prowadzi? :] :] Boże, wśród ślepców jednooki królem....
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: kibic_siatki »

N'Gapeth- Resovia 3:1. To bardzo dobra lekcja dla rzeszowskiego klubu. Niby mają dobry skład, ale wystarczy jedna gwiazda światowego formatu + przeciętniacy i nie maja nic do powiedzenia. Wolę osobiście aby w LM zagrał jeden dobry nasz zespół, niż 3 dostające baty z konkretnymi przeciwnikami. A w tym sezonie tak było: wyniki Zaksy w grupie trochę ten obraz zaciemniły. Niestety prawda jest taka, że KK jest dobry na polską ligę, a rozbite Dynamo dzięki korzystnemu losowaniu prawdopodobnie zagra w FF.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: mmb »

No nic to.. Zresztą co tam nas obchodzi jakaś śmieszna i nieprestiżowa LM, teraz wszyscy skupiamy się na naszej wspaniałej lidze mistrzów świata! 8-)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: StanLee »

Sorry, ale stwierdzenie, że Resovia powinna wygrać 3-1 jest jednak trochę kuriozalne - jak tak patrzę na występy Resovii w LM: sezon 12/13 - odpadłaby z tą Modeną, sezon 13/14 - to samo, sezon 14/15 - wygrałaby, sezon 15/16 - odpadłaby, sezon 16/17 - odpadła. Może nie zaklinajmy poziomu tego klubu? 0-9 z włoskimi zespołami przy dwóch tiebreakach i chyba 5 porażkach 0-3 - nie wzięło się znikąd.
ldz pisze:czyli najprawdopodobniej w FF będą dwie włoskie i dwie rosyjskie drużyny? wow, chyba dawno nie było czegoś takiego.
I to pomimo przepisów, które najbardziej właśnie rosyjskie i włoski zespoły ograniczają. Ale jeżeli rzeczywiście mogą być włosko-rosyjskie półfinały w Rzymie, to zapowiada się na najlepszy Final Four od wielu lat. :)
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: estril1992 »

Można ligę przyspieszyć chociaż
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Mateja »

Ked pisze:
Mateja pisze:
Ked pisze:Tę ostatnią serwował Nowakowski?
Ivović chyba
A, sorki, zmyliło mnie to, że przy meczowej w siatke.
On też był dzisiaj "asem". Nie przypominam sobie dzisiaj zagrywki Marko, która przeszła przez siatkę.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: mmb »

5 zespół, 8 trafił ;)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: krzysiu »

Ale po co Leon jak można mieć w tym pakiecie Ivovica,Rossarda i Perrina :D Dziwi mnie też,że Reska ślepo uwierzyła w zdrowie Schmitta
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Pawel909 »

A gdzież sie podziały Resoviaki? Tak wam było wczoraj wesoło, pan niepoinformowany nas nie zaszczyci? :(
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: aezakmi »

Jaeschke też nieźle się wpakował. Przyszedł w tamtym sezonie - całkiem fajnie przyjmował, serwował, atakował i bardzo szybko ręka Kowala posadziła go na ławkę, poziom jego gry spadł - dostosował się do reszty, został wtajemniczony w klimat korporacyjny i tak to już leci 2 rok na tym Podkarpaciu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: StanLee »

Poza tym, popatrzcie na taką Modenę w tym sezonie. Puchar Włoch - przegrana po mega wyrównanym meczu z Trentino, półfinały Serie A - bardzo mocne Lube, mecze o Final Four LM - znowu Lube. Resovia? Średnia gra w rundzie zasadniczej, porażka z Gdańskiem bez najlepszego zawodnika w Pucharze Polski, dwa razy lanie od Lube w LM.

A na dodatek my, jako kibice, komentatorzy - narzekaliśmy, bo okazało się, że nasze zespoły grają z włoskimi, a Zaksa będzie musiała ograć Kazań, żeby znaleźć się w Final Four. Zupełnie inne wymagania i poziom rywalizacji. Ba, niektórzy kibice Zaksy pisali, że w sumie się cieszą, że nie będzie tych meczów z Kazaniem, a kibice Resovii - że w sumie po przegranej 2-3 z przeciętnie grającą Modeną u siebie nie mają żadnych pretensji do zespołu. :) Myślicie, że podobne głosy pojawiły się w ustach jakiegokolwiek kibica Modeny?

Albo jeszcze inny przykład - przed Rio, Brazylia nie wygrała wielkiej imprezy od 6 lat. Ale każdy z zawodników mówił, że liczy się tylko złoto. U nas przez niektórych krytykowany za pewność siebie był Kubiak, gdy mówił jako aktualny mistrz świata to samo.

Trochę nie rozumiem tego naszego podejścia. Niby krytykujemy naszych zawodników za brak jaj etc., a sami trochę zachowujemy się podobnie. :)

Resovia jest zbudowana na obcokrajowcach, Polacy to słabe punkty tego zespołu, więc to chyba nie ''polska mentalność''' zaważyła. Przynajmniej jeżeli chodzi o zawodnikow...
Ostatnio zmieniony 23 mar 2017, o 23:05 przez StanLee, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: krzysiu »

Bo u Nas jest tak zawsze - uda się to fajnie , nie uda - no trudno , zdarza się :)
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: mmb »

krzysiu pisze:Dziwi mnie też,że Reska ślepo uwierzyła w zdrowie Schmitta
No właśnie, a co tam u Stokra?
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: niepoinformowany »

Pawel909 pisze:A gdzież sie podziały Resoviaki? Tak wam było wczoraj wesoło, pan niepoinformowany nas nie zaszczyci? :(
Jestem jestem, dlaczego miałoby mnie nie być? Wybacz, że dopiero teraz, przepraszam.

Poziom wyższy niż twojego ukochanego klubu, chyba się zgodzisz? Oraz rywal też trochę jednak lepszy.
mmb pisze:
krzysiu pisze:Dziwi mnie też,że Reska ślepo uwierzyła w zdrowie Schmitta
No właśnie, a co tam u Stokra?
Jak kilka meczów Trentino widziałem to nie błyszczał. Schowany w ataku a i procenty niezbyt powalające. Ale może akurat na słabsze mecze trafiłem.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2017, o 23:18 przez niepoinformowany, łącznie zmieniany 1 raz.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Bezowy »

StanLee pisze: Trochę nie rozumiem tego naszego podejścia. Niby krytykujemy naszych zawodników za brak jaj etc., a sami trochę zachowujemy się podobnie. :)
Wiesz, naturalna reakcja obronna. Jak ktoś chodził regularnie na Podpromie, choćby przez ostatnie dwa lata, a jeszcze potrafił sobie zepsuć wieczór czytając dość aroganckie wywody Kowala, to naprawdę trudno o jakieś ambitniejsze wymagania.
StanLee pisze: Resovia jest zbudowana na obcokrajowcach, Polacy to słabe punkty tego zespołu, więc to chyba nie ''polska mentalność''' zaważyła. Przynajmniej jeżeli chodzi o zawodnikow...
Eeee tam. Kowal na czasach mówił do Ivovića i Schoepsa, dość szybko i nerwowo w Naszym pięknym języku, zatem...? ;)
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: aezakmi »

W Rosji były historie, że za słabszą grę prezes nie chciał płacić dla obcokrajowców. We Włoszech natomiast taki obecny ociężały Kurek już po 2 miesiącach grzania ławki zacząłby grać na szybkości takiej, jak reszta albo po sezonie do widzenia. U nas jest wygodnie i radośnie. Zbyt wygodnie - tylko kasa ma się zgadzać, a reszta przy okazji. Obcokrajowcy szybko się dostosowują do polskich warunków i nastawienia polskich zawodników, trenerów, właśnie tej polskiej mentalności. Na przykładzie polskiej piłki - przyjechał do nas piłkarz z zagranicy (do naszej polskiej ekstraklapy) i przez 3 miesiące zostawał po treningu ćwiczyć rzuty wolne i tak dalej, po 3 miesiącach widząc, że z Polaków nikt nie zostaje postanowił pójść ich śladem i olać ten indywidualny trening. Pierwsze pół roku w polskiej lidze (piłka nożna) obcokrajowcy mocno się wyróżniają między innymi szybkością, po pół roku nie idzie ich odróżnić od Polaków. Obcokrajowcy dostosowują się do reszty. Wchodzisz między wrony, to zaczynasz krakać, jak one.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2017, o 23:46 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Pawel909 »

niepoinformowany pisze:Jestem jestem, dlaczego miałoby mnie nie być? Wybacz, że dopiero teraz, przepraszam.

Poziom wyższy niż twojego ukochanego klubu, chyba się zgodzisz? Oraz rywal też trochę jednak lepszy.
Oczywiście, o tym poziomie będziemy pamiętać latami, szkoda że efekt taki sam :]

Które to już lańsko od Włochów z rzędu przypomnisz nam? ;)
Robert77
Posty: 354
Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:20

Re: Liga Mistrzów 2016/2017

Post autor: Robert77 »

No i frajerstwo roku zaliczone! Jedyna szansa w życiu dla Resovi przejść słabiuteńką dziś Modenę i jak zwykle kupa. Stracony wieczór, na taki dramat, a można było zrobić coś pożytecznego. Dobrze, że formuła playoff w tym roku inna, bo Resovia znowu na fakcie wśliznęłaby się do finału i nie byłoby co oglądać! Z taką grąResovi szanse na przejście Skry czy nawet Jastrzębia raczej iluzoryczne- na szczęście, bo gdybym musiał oglądać powtórkę z zeszłego roku i sety do 13, to chyba bym się załamał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”