Liga Mistrzów 2023/24

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7947
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

+ zdecydowanie nie doceniliśmy skali kolapsu Butryna i Clevenota (tzn. np. @kamil1999 przytomnie pisał, że JW jest w słabej formie i Trentino wygra), bo jeden w finałach miał 35/3% ataku, a drugi miał 40/18% ataku, a Zawiercie jednak mocno się postawiło. Wtedy można było pisać o brudnej siatkówce z obu stron, dzisiaj widzieliśmy, że obie ekipy były po prostu na ostatkach formy i te finały były po prostu bardzo słabe. Tylko ten Huber niewytłumaczalny (chociaż i on miał słabe G2 w finałach). To, co ciekawe - to fakt, że Trentino kończąc sezon dzień wcześniej (?) złapało świeżość na finały, aczkolwiek tam to trochę wyglądało tak, że padli 'reprezentacyjni' gracze i Michieletto wracający do poziomu Leona/Juantoreny (i Lavia po kontuzji wracający w lepszej niż jego cyferki ataku formie) zrobił dużą różnicę. Sprowadzanie całego meczyku do formy tu i teraz to uproszczenie, ale w sumie może nie, skoro Trentino od 2-0 w SF z Monzą zrobiło 1-6 rage quita z przyszłorocznej Ligi Mistrzów, żeby ją wygrać w tym sezonie. Z perspektywy czasu wszystko się da wyjaśnić, ale to n-ty przykład z ostatnich sezonów jak okres luty-maj jest nieprzewidywalny, i jak te intensywne wakacje, kalendarz w II-III czy całosezonowe flow są faktorami.
dromen
Posty: 21
Rejestracja: 11 cze 2017, o 09:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: dromen »

Guzik999 pisze: 5 maja 2024, o 20:41 Wszyscy wiemy jak jest wojna i tak dalej, ale no będąc szczerym bardzo mocno straciła LM na braku rosyjskich zespołów i stała się wręcz nudna. Taka jest moja opinia.
:] :o :<
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 867
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Jacek »

KibicSiatki pisze: 5 maja 2024, o 16:51Jedynie Gosia Wołosz ma szansę zdobyć Lige Mistrzów w tym sezonie. Trzymamy kciuki i kibicujemy .
Asia!
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7947
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dromen pisze: 6 maja 2024, o 02:55
Guzik999 pisze: 5 maja 2024, o 20:41 Wszyscy wiemy jak jest wojna i tak dalej, ale no będąc szczerym bardzo mocno straciła LM na braku rosyjskich zespołów i stała się wręcz nudna. Taka jest moja opinia.
:] :o :<
To jest obiektywnie 'prawda', tj. ciężko wyjąć 1 z 3 najlepszych lig i nie ucierpieć na poziomie - ale w tym momencie jedyny rosyjski zespół, który mógłby powalczyć o Ligę Mistrzów to Zenit Kazań, a i tak tam Werbow w kluczowych meczach stawiał na Deroo (który grał dobrze, ale wiemy jak to wyglądało w Resovii), Michajłow jest już (sportowo) stary, środkowi (Wolwicz, Kononow, Romanowski) poniżej średniej czołowych ekip. Wiadomo, gdyby grali w pucharach pewnie mieliby lepsze składy, ale - jeżeli ktoś chce abstrahować od wojny i systemu zinstytucjonalizowanego dopingu - to nie ma tam ekip sportowo (na bazie tego sezonu), które realnie mogłyby wpłynąć na kształt pucharów. Może poza Kazaniem, a to i tak nie jest dla mnie zespół na poziomie JW, Zawiercia, Trentino, Perugii. Dynamo z 35-letnim Sokołowem, duetem Własow-Żuk na środku, parą Bogdan-Semyszew na przyjęciu i słabym w tym sezonie Kerminenem - chyba u nikogo nie budzi respektu, a to ich główny rywal w lidze.

Za to za rok faktycznie będziemy mieć sytuację, że obsada w LM będzie mocno przetrzebiona. Ale poza loteryjnością siatkarskich składów, od dawna wiadomo, że PL czy ITA powinny mieć więcej miejsc w LM - najlepsza LM jaką śledziłem to sezon 20/21, gdzie przez COVID rok wcześniej dostaliśmy dodatkowe miejsca, więc mieliśmy na 8 miejsc w QF - 11 zespołów z PL/ITA/RUS. Dlatego ten tytuł Zaksy 2021 budzi taki respekt, bo np. Trentino normalnie w LM by w ogóle wtedy nie zagrało, a zrobiło finał.
Virulent
Posty: 69
Rejestracja: 15 paź 2022, o 13:49
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Virulent »

No niestety ale moim zdaniem JW zagrało na takim poziomie jak ostatnie 4 mecze w PO czyli słabo. Na MP wystarczyło na LM już nie, bo Trentino pomimo równie słabego finiszu się podniosło.

Co do przyszłorocznej LM to fakt że obsada będzie słaba, brak klubów z Rosji sporo obniżył poziom, Turcja trochę się pozbroiła, myślę że lepszym rozwiązaniem byłoby zwiększenie drużyn z PL i ITA dodając chociaż po jeszcze jednej drużynie w eliminacjach.
Pomocniczka
Posty: 2123
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

Generalnie dobrze jest usuwać koksiarzy z zawodów i niezależnie od wojny rosja i tak powinna być wykluczona, tak jak w lekkoatletyce - widocznie na działaczy cev fivb Władimir ma lepsze trzymanie.

Ale to raczej obecny stan jest bliższy rzeczywistości niż ten sprzed 2021.
hottakesbot
Posty: 1048
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: hottakesbot »

Pomocniczka pisze: 6 maja 2024, o 08:18 Generalnie dobrze jest usuwać koksiarzy z zawodów i niezależnie od wojny rosja i tak powinna być wykluczona, tak jak w lekkoatletyce - widocznie na działaczy cev fivb Władimir ma lepsze trzymanie.

Ale to raczej obecny stan jest bliższy rzeczywistości niż ten sprzed 2021.
Tak jak pisalam, jesli wyrzucimy jeszcze zespoly wloskie i niemieckie to wtedy JUZ NA PEWNO 3 puchary beda w polskich rekach, zgodnie z twoimi przewidywaniami. Choc oczywiscie zgadam sie, ze ***** powinna byc wykluczona nie tylko przez wojne, ale i przez doping.
kuchyk1ng
Posty: 167
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: kuchyk1ng »

hottakesbot pisze: 6 maja 2024, o 08:33
Pomocniczka pisze: 6 maja 2024, o 08:18 Generalnie dobrze jest usuwać koksiarzy z zawodów i niezależnie od wojny rosja i tak powinna być wykluczona, tak jak w lekkoatletyce - widocznie na działaczy cev fivb Władimir ma lepsze trzymanie.

Ale to raczej obecny stan jest bliższy rzeczywistości niż ten sprzed 2021.
Tak jak pisalam, jesli wyrzucimy jeszcze zespoly wloskie i niemieckie to wtedy JUZ NA PEWNO 3 puchary beda w polskich rekach, zgodnie z twoimi przewidywaniami. Choc oczywiscie zgadam sie, ze ***** powinna byc wykluczona nie tylko przez wojne, ale i przez doping.
Tym bardziej, że siatkówka to raczej sport, gdzie co jak co ale doping bardzo potrzebny nie jest, a i tak był u nich przypadek chociażby Markina. Także ja tam w uczciwość tego narodu średnio wierzę. Każdy pretekst jest spoko, żeby ich usunąć z rywalizacji. Szkoda, że nie wypełniła się po nich luka, bo Turcy to średnio wykorzystali, a Francja, Niemcy, Belgia to dalej średniacy i dostarczyciele siatkarzy do superlegi i plusligi.
kamil1999
Posty: 5581
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: kamil1999 »

No z czysto sportowego punktu widzenia to tylko za doping można ich wyrzucić czy inne sportowe nadużycia.
Tyle, że kultura to naczynia połączone. Liga mistrzów, IO i tak dalej to zachodni krąg cywilizacji i jeśli jakiś kraj czyni zbrodnie potępiane przez ten krąg to oczywistym jest, że nałożone na niego zostaną sankcje również kulturowe. Jak te pięć pociesznych kropeczek zamiast nazwy Rosja. Więc frazes o oddzielaniu sportu od polityki nie ma zastosowania i go mieć nie może. Mieć nie może w sensie, że niewykonalny bo sport na poziomie reprezentacyjnym(do tego wliczam klubu które reprezentują daną społeczność) to tyle sportu ile kultury.
No, ale to, że poziom przez to wykluczenie Rosjan się obniżył to fakt. Niemniej też nie relatywizujmy sukcesów polskich klubów bo to, że poziom ligi od czasu Buszka i Torresa w wyjściowym składzie w mistrzu PL się podwyższył.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: qtp »

kamil1999 pisze: 6 maja 2024, o 09:47 poziom ligi od czasu Buszka i Torresa w wyjściowym składzie w mistrzu PL się podwyższył.
No tak, teraz w składzie MP grali Szymura i Patry, szalony przeskok...
hottakesbot
Posty: 1048
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: hottakesbot »

kuchyk1ng pisze: 6 maja 2024, o 09:32 Tym bardziej, że siatkówka to raczej sport, gdzie co jak co ale doping bardzo potrzebny nie jest, a i tak był u nich przypadek chociażby Markina. Także ja tam w uczciwość tego narodu średnio wierzę. Każdy pretekst jest spoko, żeby ich usunąć z rywalizacji. Szkoda, że nie wypełniła się po nich luka, bo Turcy to średnio wykorzystali, a Francja, Niemcy, Belgia to dalej średniacy i dostarczyciele siatkarzy do superlegi i plusligi.
Turcy nie wykorzystali, bo nie mają bazy rodzimych zawodników tak jak ***** i nic z tym nie zrobią, bo siatkówka w Turcji to przede wszystkim sport kobiet, u mężczyzn jest tam olbrzymia konkurencja w postaci koszykówki.
kuchyk1ng
Posty: 167
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: kuchyk1ng »

Turcy też mają taką przypadłość, że ich konstrukcja składu jest typowo azjatycka. Biorą przede wszystkim skrzydłowych, od biedy czasami rozgrywającego czy środkowego (ale to promilowe przypadki). Przepłacają sobie za "gwiazdy" reszta składu to Turcy średniej jakości, bo wiadomo jak jest. Podstawowy skład Turków jest spoko, ale od mniej więcej 10tego zawodnika w hierarchii zaczyna być poziom nieligomistrzowy.
Garp
Posty: 600
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Garp »

Zgodni byli komentatorzy, że JW jest faworytem (wówiono, że zdecydowanym) tego Finału. i znów powtórka z zeszłego roku. Tam słaba w finale ZAKSA, odpoczęła i odrodziła się, teraz Trentino doszło do siebie. A może to po prostu Jastrzębski nie dźwiga takich meczów... Już dwa razy się nie udało a oczekiwania ogromne. Nie było w tym roku ZAKSY, droga do finału gładka i szeroka. I znów Gladyr mówi, że drużynę sparaliżowało, Fornal oszołomiony też nie wie co się stało. On to zresztą rzadko unosi presję... A przecież w składzie kilku takich co tę Ligę Mistrzów już zdobywali. Prezes team spiritu nie dokupił...?
Awatar użytkownika
uszat1983
Posty: 156
Rejestracja: 30 lis 2023, o 10:32
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: uszat1983 »

Gladyr jak zawsze ta sama zdarta płyta. Jak przegrywają to tylko i wyłącznie dlatego że niekorzystne fazy księżyca, nie wiedzą co się stało. Nigdy przeciwnik nie gra dobrze.

Aż dziw że się z żadnym kibicem nie chcieli bić tym razem...
Michal1983

Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 |
PioterZJastrzebia
Posty: 1242
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: PioterZJastrzebia »

Tak na zimno, dzień po.

Chociaż na zimno mogłem pisać już wczoraj, bo do tego meczu podchodziłem bez emocji, mimo kibicowania JW. Jeśli było jakieś pompowanie balonika, to ja na pewno nie byłem tego częścią. Może to trzeźwe podejście do sprawy, może wrodzony pesymizm. Nie uważałem JW za faworyta, a przynajmniej nie wyraźnego. Żaden wynik by mnie nie zdziwił, ale nie nastawiałem się specjalnie na triumf. Wygrają - super, przegrają - zero zdziwienia. Fakt że ostatnie tygodnie Jastrzębie miało lepsze, ale Trentino w optymalnej formie ma po prostu bardziej poukładane i ma mniej słabych punktów. Swoje też robi ta przerwa między ligą a finałem LM, o czym JW przekonało się już rok temu. Widać było że JW jedzie w playoffach na oparach, udało się zrobić mistrza bo przeciwnikowi szybciej skończyło się paliwo. Trento przez ten tydzień odpoczęło, JW niekoniecznie.

Na tle ptoków Trentino zaprezentowało się świetnie, znakomicie rozpisało naszych, łatwiutko zneutralizowali Patrego i środek, doskonale w defensywie. Ale też prawdziwe są słowa, że gra się tak jak przeciwnik pozwala, a Jastrzębie pozwalało na wiele. Mnóstwo juniorskich błędów, wpuszczanych "szmat", słaba organizacja, niedokładności, niefunkcjonujący blok. Czy zawiodło przygotowanie fizyczne, czy zawiodła głowa? IMO jedno i drugie z przewagą głowy. Ptoki faktycznie wyglądali jakby sparaliżowani strachem, jakby po pierwszych piłkach stracili wiarę że da się to wygrać, jakby mieli w głowach natłok myśli, który nie pozwalał się skupić na siatkarskim rzemiośle. Tak jakby przegrali to w szatni. Najbardziej w tym wszystkim szkoda Fornala, który jako jedyny się opamiętał i zaczął walczyć, ale nikt poza nim nie wziął ciężaru gry. A gdyby taki Patry się włączył, wynik mógłby być zupełnie inny, bo to nie było tak że Trentino dominowało od pierwszej do ostatniej piłki. Były momenty w których byli do ugryzienia, ale Jastrzębie to nie wykorzystało przez swoją nieskuteczność i błędy. Kamyczek do ogródka Mendeza, dziwnie prowadzony mecz (nie rozumiem taktyki zagrywania na Laurenzano zamiast na wracającego po kontuzji Lavię).

Jeszcze jedna kwestia. Mam nadzieję, że Trentino nie odpuściło umyślnie brązu Serie A1, bo dostało pod stołem zapewnienie że za wygranie LM zagrają w przyszłorocznej edycji. O ile zgadzam się że brak obrońcy tytułu w LM jest lekko komiczny, to takie są zasady. Ale mówimy tu o CEV (w FIVB to samo), więc nie zdziwiłaby mnie całkowita rewolucja formatu LM pod wpuszczenie Trentino. Nie byłby to pierwszy raz w międzynarodowej siatkówce.
Streeter
Posty: 7355
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Streeter »

PioterZJastrzebia pisze: 6 maja 2024, o 13:33 O ile zgadzam się że brak obrońcy tytułu w LM jest lekko komiczny, to takie są zasady.
W sumie zależy z której strony patrzeć. Równie dobrze takiego przepisu może nie być, bo równie komiczne jest wygrać LM, a nie zdobyć medalu w lidze.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7947
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Trentino nie odpuściło meczów z Mediolanem, nie wiem skąd ten pomysł.

Wiem, że gdyby np. Resovia wygrała LM, to byśmy krytykowali CEV za brak takiego zapisu, ale - tak jak wspominałem - Trentino wrzuciło oficjalny komunikat, że zagra w CEV Cup, no nie brzmiało to jak klub mający realne szanse na ugranie czegoś w CEV.

Każ∂y wie, że zamiast struktury LM-CEV Cup-Challenge Cup, lepiej byłoby zrobić dwustrukturowe puchary i 32-zespołową LM z większą liczbą drużyn z top lig, z rozszerzonymi eliminacjami - więc jakby przy zielonym stoliku Trentino cos ugrało, to bym się nie obraził (czym więcej dobrych zespołów, tym lepiej). 8 zespołów z PL + Berlin, Tours, Turcy (o Rosji nie wspominając) - i na poziomie 1/16 byłoby ciekawie, a na poziomie ćwierćfinałów rzeźnia. Ale - jak wyżej - nie sądzę by tak było, więc niech chociaż zmienią regulamin.
kamil1999
Posty: 5581
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: kamil1999 »

qtp pisze: 6 maja 2024, o 10:03
kamil1999 pisze: 6 maja 2024, o 09:47 poziom ligi od czasu Buszka i Torresa w wyjściowym składzie w mistrzu PL się podwyższył.
No tak, teraz w składzie MP grali Szymura i Patry, szalony przeskok...
No dla mnie ci zawodnicy JW to lepsi zawodnicy. Wnoszący też znacznie więcej od wspomnianej dwójki w bloku czy na zagrywce.

Poza tym wiemy, że akurat skrzydła to raczej najsłabsza pozycja w JW nie licząc Fornala. A wcześniej w tamtych sezonach to poza Deroo nie było za bardzo skrzydłowych że ścisłej czołówki światowej. Teraz mamy Fornala, Bednorza, DeFalco, Clevenot, Śliwkę i możemy wymieniać długo. Jak prześledzimy te składy to widać, że liga jest mocniejsza. Kiedyś Ebadipur robił za gwiazdę ligi. Teraz są takie transfery jak Leon czy Russell.
hottakesbot
Posty: 1048
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: hottakesbot »

Streeter pisze: 6 maja 2024, o 15:01
PioterZJastrzebia pisze: 6 maja 2024, o 13:33 O ile zgadzam się że brak obrońcy tytułu w LM jest lekko komiczny, to takie są zasady.
W sumie zależy z której strony patrzeć. Równie dobrze takiego przepisu może nie być, bo równie komiczne jest wygrać LM, a nie zdobyć medalu w lidze.

Streeter
Absolutnie nie jest, przeciez w LM system mecz rewanz z goldenem i wieksza liczba slabszych zespolow po drodze premiuja przypadkowosc w przeciwienstwie do ligi i normalnego play-off.

Moim zdaniem to idiotyzm i te przepisy powinny zostac zmienione, ze zwyciezca LM dostaje tam miejsce (jak dla mnie tez zwyciezca pucharu CEV moglby dostac miejsce w LM, bo niby dlaczego nie, lepsza Resovia czy inny zespol z Wloch od jakichs Czechow czy Czarnogorcow).
Streeter
Posty: 7355
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Streeter »

hottakesbot pisze: 7 maja 2024, o 08:56 jak dla mnie tez zwyciezca pucharu CEV moglby dostac miejsce w LM, bo niby dlaczego nie, lepsza Resovia czy inny zespol z Wloch od jakichs Czechow czy Czarnogorcow
A no to już wiele razy było dyskutowane, że wziąć 4-5 ekip z Włoch Polski i Rosji i byłyby ciekawe rozgrywki, no tylko niewiele miałoby to wspólnego z Ligą Mistrzów. Choć i obecny kształt w zasadzie nie ma, no bo tak z definicji Liga Mistrzów powinna skupiać Mistrzów danych krajów, wśród nich wybierać "mistrza mistrzów", od tego już dosyć dawno odeszliśmy, zresztą nie tylko w siatkówce.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”