Puchar CEV 2013/2014

Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: BadTrue »

Fajny mecz, plan minimum wykonany. Na duży plus Conte i Antiga.
Lucian
Posty: 91
Rejestracja: 7 maja 2012, o 14:04
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Lucian »

Skra męczy sie z 7 drużyną Superligi, taka jest własnie siła Plusligi :D
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: pewniak »

mam deja vu. już kiedyś widziałem mecz polskiej drużyny z rosyjską i wtedy też pierwszy mecz był na widelcu, a skończyło się przegraną 2-3. w drugim meczu była walka ale też w tie-breaku lepsi byli ruscy. tyle że wtedy drugi meczy był w rosji...
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Skrzypek »

Lucian pisze:Skra męczy sie z 7 drużyną Superligi, taka jest własnie siła Plusligi :D
Najlepszą drużyna z jaką spotkały się wszystkie polskie drużyny w tym sezonie.
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Wymiatashi »

Porażka Skry 2:3, ale wynik dobry. Mecz wyjazdowy, trudny teren. Do tego warto spojrzeć na okoliczności, w których Skra ten "punkt" wyrwała.

Gubernija prowadziła 2:0 i wyglądała znacznie lepiej. Warto również dodać, że wygrywała ten mecz po prostu siatkarsko. Dobry mecz skrzydłowych Guberniji. Pawłow miał chwilową zadyszkę, ale to on jednak ciągnął ten zespół. Savin i Nikic całkiem fajnie w ataku. Sporo razy obijali nam blok, zwłaszcza Nikic.

Widać było jednak, że im dłużej trwa spotkanie tym słabiej zaczynała wyglądać gra Guberniji. Chociaż na piątego seta wystarczyło.

Po stronie Skry świetnie grał Conte, w końcu wraca do optymalnej formy. Doskonały mecz Antigi. Wlazły przeciętnie w ataku (tak na pierwszy rzut oka mi się wydaje), ale w zagrywce trochę problemów Ruskim sprawił. Uriarte od czwartego seta też zaczął grać lepiej, ale to nie było jego najlepsze spotkanie.

Brawa dla Skry za to, że podnieśli się po 2 przegranych setach, w których jednak dużo lepiej prezentowali się Rosjanie.


EDIT: Tak jak mówili komentatorzy. Gubernija jest fajnie zbilansowana. Sporo doświadczonych, ogranych zawodników. Wszystko jest fajnie poukładane. Spora siła w ataku (Pawłow i Savin), ale to wszystko poparte jest techniką. Naprawdę bardzo dobry zespół.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Lucarelli »

Lucian
Inaczej można na to spojrzeć, grały 4 drużyna Superligi i 5 Plusligi poprzedniego sezonu
Brasil

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Brasil »

Dla Skry lepszy wynik niż perspektywy na rewanż. Dziś najlepszy mecz w sezonie Antigi i bardzo dobry w ataku, na bloku (przewybitnie powstrzymywał Pawłowa) oraz na zagrywce Conte. Mam wątpliwości, czy będą to w stanie powtórzyć. Wlazły w ataku z drużynami grającymi twardo wygląda jak wygląda, tzn. nie wygląda. Symptomatyczne, gdy swojego lepszego blokującego na skrzydle (głównie Nikicia), Konstantinow przy zagrywce Guberni zostawiał na prawym skrzydle, bo Wlazłego mógł sobie odpuścić.
bumbum
Posty: 259
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:54
Płeć: K

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: bumbum »

Skrzypek pisze:
Lucian pisze:Skra męczy sie z 7 drużyną Superligi, taka jest własnie siła Plusligi :D
Najlepszą drużyna z jaką spotkały się wszystkie polskie drużyny w tym sezonie.

Uważam, że Jastrzębie przeciwko Resovi zaprezentowało fantastyczną siatkówkę. Dlatego też Twoja opinia jest mocno naciągana.. Chyba, że to co zaprezentowały Ptoki to nic.
Jawol
Posty: 129
Rejestracja: 25 maja 2013, o 08:29

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Jawol »

No i gdzie te wasze bęcki?


Wlazły słabo w ataku, na zagrywce super, ale w Bełchatowie w ataku napewno zagra dużo dużo lepiej

Conte super! A tak wszyscy gadali jaki to słaby zawodnik po kontuzji , mylili się:)
Kresovia Kre Kresovia Kre Kresovia Kre Kre Kre Kre Kre Kreszów!

PGE SKRA <3
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: betkrzys »

Osobiście jestem zadowolony z wyniku :) świetny Antiga, Uriarte poniżej swoich umiejętności, Wlazły hmmm myslę że w miarę ok zawody, Conte daje rade i to mnie najbardziej cieszy :) Liczę na 3-1 w rewanżu :)
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Skrzypek »

bumbum pisze: Uważam, że Jastrzębie przeciwko Resovi zaprezentowało fantastyczną siatkówkę. Dlatego też Twoja opinia jest mocno naciągana.. Chyba, że to co zaprezentowały Ptoki to nic.
Rzecz jasna nie wliczam do tej "zabawy" "polskiego" ćwierćfinału, bo jak sama nazwa mówi zagrały tam 2 drużyny z naszej ligi.
I uprzedzam kolejne ewentualną odpowiedź kogokolwiek. Wyżej cenię Gubernię niż Halkbank.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: leeon »

Szkoda , bo wygrana była o krok. Znowu zabrakło kropki nad i. W Bełchatowie powinna być inna gra szczególnie Mariusza w ataku. Zespół pokazał charakter i to się ceni.
Brasil

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Brasil »

Skrzypek pisze:Wyżej cenię Gubernię niż Halkbank.
W tamtej formie Halkbanku to w sumie racja.
leeon pisze:W Bełchatowie powinna być inna gra szczególnie Mariusza w ataku.
Tak sobie myślę, że z drużynami twardo grającymi na zagrywce i na bloku - a takich niewiele Skra spotkała na przestrzeni tego sezonu - na minusie jest jednak Wlazły.

Strasznie słaby na bloku jest Pawłow. Aż przykro patrzeć.
Jawol
Posty: 129
Rejestracja: 25 maja 2013, o 08:29

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Jawol »

Skrzypek pisze:
bumbum pisze: Uważam, że Jastrzębie przeciwko Resovi zaprezentowało fantastyczną siatkówkę. Dlatego też Twoja opinia jest mocno naciągana.. Chyba, że to co zaprezentowały Ptoki to nic.
Rzecz jasna nie wliczam do tej "zabawy" "polskiego" ćwierćfinału, bo jak sama nazwa mówi zagrały tam 2 drużyny z naszej ligi.
I uprzedzam kolejne ewentualną odpowiedź kogokolwiek. Wyżej cenię Gubernię niż Halkbank.

Ja również , podstawową różnicą jest pozycja atakującego, w Halkbanku gra środkowy z Trentino na ataku i nie idzie mu zbyt dobrze, a w Gubernii było dzisiaj widać jakiej klasy zawodnik gra.
Kresovia Kre Kresovia Kre Kresovia Kre Kre Kre Kre Kre Kreszów!

PGE SKRA <3
bumbum
Posty: 259
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:54
Płeć: K

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: bumbum »

Skrzypek pisze:
bumbum pisze: Uważam, że Jastrzębie przeciwko Resovi zaprezentowało fantastyczną siatkówkę. Dlatego też Twoja opinia jest mocno naciągana.. Chyba, że to co zaprezentowały Ptoki to nic.
Rzecz jasna nie wliczam do tej "zabawy" "polskiego" ćwierćfinału, bo jak sama nazwa mówi zagrały tam 2 drużyny z naszej ligi.
I uprzedzam kolejne ewentualną odpowiedź kogokolwiek. Wyżej cenię Gubernię niż Halkbank.
Również cenię wyżej Gubernię niż Halkbank który mierzył się w fazie grupowej z Jastrzębskim.
Jednakże Halkbank w formie, to zdecydowanie inny Halkbank. To co zaprezentowali - głównie w Jastrzębiu - to gra.. Poniżej pewnego poziomu do jakiego Ci Panowie nas przyzwyczaili. Mam nadzieję, że zobaczę inną Ankarę podczas FF LM.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: weary_skier »

Jawol pisze: Ja również , podstawową różnicą jest pozycja atakującego, w Halkbanku gra środkowy z Trentino
Ze sporą przeszłością na ataku.
a w Gubernii było dzisiaj widać jakiej klasy zawodnik gra.
Zawodnik będący ostatnimi czasy w słabej formie.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Jawol
Posty: 129
Rejestracja: 25 maja 2013, o 08:29

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Jawol »

weary_skier pisze:
Jawol pisze: Ja również , podstawową różnicą jest pozycja atakującego, w Halkbanku gra środkowy z Trentino
Ze sporą przeszłością na ataku.
a w Gubernii było dzisiaj widać jakiej klasy zawodnik gra.
Zawodnik będący ostatnimi czasy w słabej formie.

No ja wiem że ty nigdy się moją opinią nie bedzie zgadzal! Tylko szkoda że ten zawodnik ostatnio po 30pkt trzepał w lidze rosyjskiej, ale ty wiesz lepiej, ok:)
Kresovia Kre Kresovia Kre Kresovia Kre Kre Kre Kre Kre Kreszów!

PGE SKRA <3
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: weary_skier »

Jawol pisze: No ja wiem że ty nigdy się moją opinią nie bedzie zgadzal!
Dlaczego? Tylko precyzuję Twoją wypowiedź. Co do głównego sensu się zgadzam.
Tylko szkoda że ten zawodnik ostatnio po 30pkt trzepał w lidze rosyjskiej, ale ty wiesz lepiej, ok:)
Był już poruszany ten temat przez Brasila. Można wrócić i przeczytać.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: sb.slav »

Skrzypek pisze:Maćkowiak? ;) :)
Rzeczywiście miał ze dwa dobre wejścia, w tym jedno w ważnym momencie meczu, gdzie przewaga Skry wisiała na włosku i przełamanie było blisko, zwracam honor.

Najlepszy na oko jednak po stronie bełchatowskiej był Conte. Nie wiem jak tam statystyki, ale chyba dobre, a i mogłyby być lepsze, gdyby go Uriarte nie zmuszał tyle do atakowania hakiem. Z Wlazłym współpraca sypacza wyglądała lepiej. Natomiast ze środkowymi to jakaś kompromitacja. Trzeba spojrzeć na przyjęcie, bo kompletne zarzucenie środka to największy grzech Skry dzisiaj.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Murilo0 »

Jawol pisze: Ja również , podstawową różnicą jest pozycja atakującego, w Halkbanku gra środkowy z Trentino na ataku i nie idzie mu zbyt dobrze, a w Gubernii było dzisiaj widać jakiej klasy zawodnik gra.
Równie dobrze można porównać Nikicia i Savina do Kazijskiego i Juantoreny :)
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: BadTrue »

Pawłow prócz umiejętności ma to czego brakuje Wlazłemu pewność siebie....jak ma nawet piłke na potrójny blok, to samo to jak się zbiera do ataku daje pewność że zdobędzie punkt.
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Wymiatashi »

weary_skier pisze:
Tylko szkoda że ten zawodnik ostatnio po 30pkt trzepał w lidze rosyjskiej, ale ty wiesz lepiej, ok:)
Był już poruszany ten temat przez Brasila. Można wrócić i przeczytać.
Przesadzacie z tą słabą formą Pawłowa.
Zresztą tak jak pisałem, pokazał dzisiaj w jakiej jest słabej formie.

Były tutaj narzekania na to jakie piłki dostawał Wlazły do ataku. Zwróćcie uwagę na to z jakich piłek musiał atakować dzisiaj Pawłow. U niego nie ma bezsensownego klepania piłki. Widać, że jest pewny siebie, zna swoją wartość i to pomaga na parkiecie. Ile razy Pawłow robi coś z niczego, a ile razy Wlazły dorzuca coś więcej od siebie ?

To, że Wlazły kończy przy pojedynczym bloku to nic. Każdy przyzwoity atakujący skończy. Problem pojawia się przy piłkach trudniejszych, wymagających. Tutaj Pawłow pokazał dzisiaj, że jest znacznie wyżej od Wlazłego.
Brasil

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Brasil »

Wymiatashi pisze:Przesadzacie z tą słabą formą Pawłowa.
Słabą, jak na niego, żeby ktoś nie miał wątpliwości. Znacznie słabszy ma ten sezon i wystarczy porównać statystyki. Już na Mistrzostwach Europy odstawiał rzemiosło, a na Pucharze Wielkich Mistrzów grał dosyć słabo. Z jakiegoś powodu Gubernia jest siódma w lidze, a nie druga tak jak przed rokiem.
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: totmes »

Życzę Skrze jako polskiej drużynie awansu do finału, ale będzie o to bardzo trudno, ponieważ Skra musi bardzo dużo poprawić, aby wygrać: po pierwsze nie ma się co łudzić, że Antidze drugi raz z rzędu wyjdzie taki mecz, Gubernia może o wiele lepiej zagrywać. Mariusz Wlazły był dziś najsłabszym zawodnikiem w grze ofensywnej po obu stronach siatki, atakujący są od tego, aby kończyć decydujące piłki, a MW nie wziął w tie-breaku ciężaru, gry na siebie, dał się 6 razy zablokować czyli więcej niż reszta zawodników Skry razem wziętych, największą wadą jest brak pewności w ataku-plasy. Można tak grać z zespołami, które mają problem z własną grą, ale nie z takimi. Dzisiaj postawa Wlazłego, a raczej jego nie dyspozycja spowodowała, że przegrali. Mówicie, że miał niedociągnięte piłki- no ale chyba ta pozycja od tego jest, żeby takie kończyć- nie przyjmuje piłek ma czas na korektę. Jeśli to go usprawiedliwia to nie jest już klasowym atakującym- Bartman też bardzo dobrze gra na świetnie rozegranych piłkach na poj. bloku.
Plus dobra zagrywka- ogólnie mecz na zagrywce Skrze wyszedł. Conte i Antiga zagrali najlepsze zawody w tym sezonie.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Kamil92 »

sb.slav pisze:
Skrzypek pisze:Maćkowiak? ;) :)
Trzeba spojrzeć na przyjęcie, bo kompletne zarzucenie środka to największy grzech Skry dzisiaj.
25 ataków ze środka to nie tak mało, ale racja, że jak na tak dobre przyjęcie mogło być tego więcej. Wlazły 26 razy serwował przy tylko 4 błędach i 3 asach i było to widać, że siedział mu dzisiaj serwis. Conte i Antiga fajnie na ataku, z resztą Wlazły też (43% przy 35 atakach), ale razi trochę 6 bloków na nim i 3 błędy. Ogólnie na duży plus przyjęcie i zagrywka oraz walka do końca.

Co poniektórzy to powinni się ugryźć w język (palec) zanim coś napiszą w trakcie meczu, bo już nie pierwszy raz widzę jak ktoś spisuje drużynę na straty żeby potem się okazało, że jednak za wcześnie. Siatkówka to taka gra, w której po 2 secie pisać, że będzie łatwe 3-0 dla jednej ze stron nie jest najlepszym pomysłem.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Skrzypek »

BadTrue pisze:Pawłow prócz umiejętności ma to czego brakuje Wlazłemu pewność siebie....jak ma nawet piłke na potrójny blok, to samo to jak się zbiera do ataku daje pewność że zdobędzie punkt.
Cały czas będę bronił Wlazłego, ponieważ piłki od Uriarte pozostawiały bardzo wiele do życzenie.
Ale jeśli chcemy porównywać Pawłowa i Wlazłego to proszę (od razu dodaję, że uważam Rosjanina za odrobinę lepszego niż Mariusz):

Pavlov vs Wlazły:
Ptt: 24 - 20
Pkt z atak: 23 - 15
% w ataku: 55 - 43
Pkt z zagrywki: 0 - 2
Ilość zagrywek: 18 - 26
Blok: 1 - 2
Przełamania: 6 - 5

Interesujący detal w statystykach. Pavlov zapewnił Guberni 6 przełamań, a Wlazły 5. A nie wyglądało, prawda?
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: kibic_siatki »

Mam trochę inną opinię na temat dzisiejszego meczu. Większość znęcała się w trakcie meczu nad Uriarte- myślę, że niesłusznie. Ten zawodnik w trakcie meczu miał bardzo nierówne przyjęcie, a przy dobrym jest w stanie się wykazać. Uważam, że winny przeciętnemu przyjęciu (przy dość słabej zagrywce Rosjan) jest Conte. Przy nim to nawet Zatorski z Antigą nie przyjmują dobrze. Gdyby przyjmował Tuia z Antigą to rozegranie byłoby dużo lepsze: więcej środka (te piłki do Kłosa z 3 metra były grane na siłę), z 6 strefy, Wlazły pewnie też byłby skuteczniejszy.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: compact »

Conte przyjmował naprawdę bardzo poprawnie, a walili w niego srogo. Zaliczył ze 2 sęki przy przyjęciu flota, ale przyjął sporo imponujących bomb. Poza tym świetny atak, zagrywka i blok (jakby na lewym hulali Antiga z Tuią, to Pawłow byłby kompletnie nie do ruszenia).
Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, o 19:55 przez compact, łącznie zmieniany 1 raz.
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: totmes »

Skrzypek pisze:
BadTrue pisze:Pawłow prócz umiejętności ma to czego brakuje Wlazłemu pewność siebie....jak ma nawet piłke na potrójny blok, to samo to jak się zbiera do ataku daje pewność że zdobędzie punkt.
Cały czas będę bronił Wlazłego, ponieważ piłki od Uriarte pozostawiały bardzo wiele do życzenie.
Ale jeśli chcemy porównywać Pawłowa i Wlazłego to proszę (od razu dodaję, że uważam Rosjanina za odrobinę lepszego niż Mariusz):

Pavlov vs Wlazły:
Ptt: 24 - 20
Pkt z atak: 23 - 15
% w ataku: 55 - 43
Pkt z zagrywki: 0 - 2
Ilość zagrywek: 18 - 26
Blok: 1 - 2
Przełamania: 6 - 5
Interesujący detal w statystykach. Pavlov zapewnił Guberni 6 przełamań, a Wlazły 5. A nie wyglądało, prawda?
Tylko są rzeczy w statystykach, których nie da się ująć np sytuacja na 7-7, bądź 7-8 dla Skry MW uderza przed siebie(tak skomentował W. Drzyzga) w prawie pojedynczy blok i zamiast Skra prowadzić przegrywa 2 pkt-już więcej nie dostał piłki
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: kibic_siatki »

compact pisze:Conte przyjmował naprawdę bardzo poprawnie, a walili w niego srogo. Zaliczył ze 2 sęki przy przyjęciu flota, ale przyjął sporo imponujących bomb.
No właśnie, przyjmował poprawnie i całe przyjęcie było słabe w 2 pierwszych setach. Poza tym obszar przyjęcia miał mocno zawężony. Potem w 3 przy słabej zagrywce Guberni (i świetnej Skry) sobie radził. Przy lepszym przyjęciu to Skra by prowadziła 2:0.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”