Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

1. Który zespół zostanie złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich 2016? 2. Czy Polska zdobędzie medal?

Czas głosowania minął 10 sie 2016, o 22:07

Brazylia
24
15%
Włochy
19
12%
Stany Zjednoczone
18
11%
Kanada
1
1%
Francja
7
4%
Polska
23
15%
Rosja
5
3%
Iran
0
Brak głosów
Tak
34
22%
Nie
26
17%
 
Liczba głosów: 157

kanimo

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: kanimo »

Znaczy tak straci forme, ze sie nie nada?
Bo nawet jak pogloski o zgodzie dla Leona sie potwierdza, to ktos jeszcze musi przyjac.
No chyba, ze wolisz Buszka obok.
Bo poprawa przyjecia u Sliwki to wzgledna jest. Tez pod tym katem ogladalam eliminacje U 23 i przyjmowal kiepsko. A na Fornala trzeba poczekac.

Poza tym na boisku to walczak.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Lineczka »

Nie wierzę w to co tu zostało napisane o Kubiaku. Jeden z naszych najlepszych zawodników, walczak, patriota, świetny kapitan a niektórzy sugerują, że reprezentacji będzie lepiej od niego, bo wielki Leon u nas zawita to wystarczy, że on jeden będzie grał i sukces murowany. Dokąd to forum zmierza? A porównania do Spiridonowa pod każdym względem żenujące.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Didek »

Wystarczy, iż obok Kubiaka stanie Leon. Poprawa w ataku będzie zauważalna.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: krzysiu »

Za te gesty co zrobili Kubiak i Kurek nie ma co się dziwić ,że Iran krewki naród się wkurzył
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: weary_skier »

Trzeba obiektywnie przyznać, że Kubiak może być irytujący, ale jest "nasz" to mu się duzo pobłaża.
Nie byłoby problemów, gdyby zezwolono na reakcje w stronę przeciwnika. Oczywiście jednak w ramach jakichś przepisów. Siatkówka, to chyba jedyny sport, w którym okazywanie radośco jest sankcjonowane.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: krzysiu »

To co zrobił on i Kurek nie było w ramach przepisów i jak w moją stronę by ktoś takie coś zrobił to też bym nie wytrzymał - może Finowie znani ze swojego spokoju mieliby to w du.. ale nie Irańczycy
kliki
Posty: 78
Rejestracja: 29 maja 2016, o 15:22
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: kliki »

No fajnie to Włosi zmontowali, fajnie.. Szkoda tylko, że to nie było żadnym powodem kłótni, co widać na całości nagrania. Zwodnicy Iranu nawet nie zauważyli tego.
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: mily66 »

Jak karać to i Iran. Przeanalizować całe spotkanie i wszystkie prowokacyjne zachowania persów, daję głowę, że było ich wystarczająco dużo.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: maciek77 »

Wszystko zaczęło się przecież od krzyków Kubiaka w stronę jakiegoś Irańczyka(pewnie Maroufa) po ogłoszeniu ostatecznego wyniku.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Kicu »

Skrzypek pisze:
mily66 pisze:Podobno jakieś kary finansowe szykują się dla reprezentacji Polski po meczu, irańska federacja poskarżyła się do Arego Gracy.
Niezły cyrk, oczywiście persowie bez jakiejkolwiek winy.
Przepychanki są wyłączną winą Kubiaka.
Po czym wnosisz? Bo chyba nie po samym clipie video.
bytrek pisze:Zdecydowanie Kubiak idzie drogą Spirydonowa. Czasem się tai ktoś przydaje, ale n dłuższa metę to się zile skonczy. mam nadzieje ze po tym wyjeździe do japonii, w kadrze już go na stałe nie zobaczymy.
Przeginasz. Przede wszystkim Kubiak oddziela mecz siatkarski i emocje z nim związane od życia codziennego, czego o Rosjaninie powiedzieć nie można. Takich jak Kubiak w sporcie, w tym w siatkówce jest sporo. Choćby Lipe Fonteles.

Nie bronię Kubiaka za tą konkretną sytuację, bo średnio mi przypadła do gustu, ale szum jaki został wokół tej sprawy zrobiony to przesada. Nie pierwsza i nie ostatnia taka sytuacja. Tyle, że w większości przypadków rozchodzi się po kościach. Tu usilnie ktoś próbuje ją rozdmuchać.
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: kibic-alk »

Nie pochwalam gestu Kubiaka, ale zamieszanie wokół tej sprawy jest niewspółmierne to "zawinienia". Dyskusja na TT, FB, portalach. No ludzie ile można?! Inne reprezentacje pewnie się cieszą, że dwójka liderów ich najpoważniejszego rywala jest teraz linczowana w mediach. Brawo, rozdmuchujmy jeszcze bardziej tę sytuację, to na pewno przysłuży się Bartkowi i Michałowi na parkiecie.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: madlark »

kibic-alk pisze: linczowana w mediach
:]
Kto sieje wiatr, zbiera burzę.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kliki
Posty: 78
Rejestracja: 29 maja 2016, o 15:22
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: kliki »

Kicu pisze:Nie bronię Kubiaka za tą konkretną sytuację, bo średnio mi przypadła do gustu, ale szum jaki został wokół tej sprawy zrobiony to przesada. Nie pierwsza i nie ostatnia taka sytuacja. Tyle, że w większości przypadków rozchodzi się po kościach. Tu usilnie ktoś próbuje ją rozdmuchać.
A kto? Nie tylko Irańczycy, bo się poobrażali i dostali pretekst, ale Włosi. To całe rozdmuchiwanie ma na celu rozproszenie naszych chłopaków tylko i wyłącznie.
Kurek z Seyedem to sobie pewnie już na luzie w wiosce gadają a tu się będą przepychanki jakieś prowadziły, żeby naszych zdeprymować. No i też jak najbardziej nastawić publiczność przeciw naszym.
Bo dlaczego Włosi próbują wmówić, że to po tym geście Michała, który akurat wynikał z ferworu walki i emocji, Irańczycy tak się zagotowali? Przecież tak na prawdę ten ruch nie miał NIC wspólnego z późniejszymi wydarzeniami, bo oni go nie widzieli. Już nie wspominając, że chętnie bym zobaczyła to nagranie z drugiej strony, od przodu. Bo jak ktoś Kubiaka grę obserwuje to wie, że on czasem bardzo podobny gest, na ugiętych kolanach wykonuje po zagraniu asa serwisowego. Pierwszy z rzędu przykład: https://www.youtube.com/watch?v=Po7fahveXoM w momencie 1:34. Czy komukolwiek przyszłoby do głowy karać go za to? Po prostu energiczne cieszenie się.
Za to gdyby pokazali to co naprawdę wywołało awanturę, to widać, że wina jest obustronna i już nie można całkowicie zrzucić na naszych.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Bartek O »

Jaki konkretnie gest wykonał w stronę Irańczyków Michał Kubiak? Nigdzie nie mogę doczytać co dokładnie wywołało taką burzę?
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Lineczka »

Teraz nagle to nasi źli a Irańczycy to aniołki i ofiary. :o Witki opadają.
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Ewa6 »

Lineczka pisze:Nie wierzę w to co tu zostało napisane o Kubiaku. Jeden z naszych najlepszych zawodników, walczak, patriota, świetny kapitan a niektórzy sugerują, że reprezentacji będzie lepiej od niego, bo wielki Leon u nas zawita to wystarczy, że on jeden będzie grał i sukces murowany. Dokąd to forum zmierza? A porównania do Spiridonowa pod każdym względem żenujące.
+1. Swietne podsumowanie. Porównanie do Spirydonova KARYGODNE.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Didek »

Wydaje mi się, iż akurat w wielu aspektach Spirydonov i Kubiak są podobni. Podobne charaktery. Z tym, że Kubiak nie opluł jeszcze kibica.

Nasi powinni otrzymać kary za swoje naganne zachowanie.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: StanLee »

Lineczko, gdyby Kubiak był Brazylijczykiem, to byłby jednym z dwóch-trzech najbardziej nielubianych przez polskich kibiców zawodników, właśnie przez swoje zachowanie. Może więc nie przesadzajmy z tym relatywizmem? Niektórzy Rosjanie pewnie robią to samo ze Spirydonowem... Kubiak to super siatkarz, ale, nie tylko na parkiecie, raczej nieprzyjemny człowiek. Zgadzam się też z tym co napisał @weary.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: drukjul »

Didek pisze:Wydaje mi się, iż akurat w wielu aspektach Spirydonov i Kubiak są podobni. Podobne charaktery. Z tym, że Kubiak nie opluł jeszcze kibica.
Ani rywala po drugiej stronie siatki, a Spirydonowi nawet w meczach rosyjskiej ligi to się w karierze zdarzało.

Więc choć nasz Dzik z pewnością ma swój charakterek, to do prawdziwego wielkiego mistrza prowokacji i różnorakich, boiskowych i pozaboiskowych chwytów poniżej pasa Spiryka to nie przesadzajmy, nie ma go co porównywać. Jeśli już to może prędzej do Gabrycha, ale i tutaj do czarnej legendy Piotrusia jeszcze sporo mu brakuje. Z czego, nie ukrywam, ale się cieszę.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: estril1992 »

Mam wrażenie , że bronicie zawodników z Iranu ...... Tylko szkoda , że nie zauważacie tego iż oni w trakcie meczu również prowokują tymi swoimi uśmieszkami pod siatką i cieszynkami.Więc nie wiem co macie do Kubiaka.Nie będziemy chyba pozwalać sobie aby ktoś nam wchodził na głowę.Brawo Michał brawo Bartek.
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Ewa6 »

Irańczycy są niesamowiciei rytujący. Przebijają Brazylijczyków i Włochów stukrotnie. Cały mecz zachowywali się wyjątkowo prowokacyjnie. Nie dziwię się naszym chłopakom, że na końcu w ten sposób odreagowali. Szkoda, że robimy naszym taką niedzwiedzią przysługę bezzensownie to wszystko rozdmuchując.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: madlark »

Ale o co chodzi? Kubiak przecież powiedział, że kocha Iran :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Lineczka »

Didek pisze:Wydaje mi się, iż akurat w wielu aspektach Spirydonov i Kubiak są podobni. Podobne charaktery. Z tym, że Kubiak nie opluł jeszcze kibica.

Nasi powinni otrzymać kary za swoje naganne zachowanie.
Według mnie Kubiak i np. Lipe to "bad boys" (obaj mają jakieś granice poniżej których nie schodzą) a np. Spiridonov kojarzy mi się ze zwykłym chamstwem i prostactwem (ten dla odmiany granic żadnych nie ma).
Mnie się podoba, że mamy w kadrze walczaków z charakterkami, tacy zawodnicy w sporcie też są potrzebni. A nie tylko ciepłe kluchy i mimozy (tacy też w sumie są potrzebni). Równowaga mile widziana.
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Ewa6 »

Lineczka pisze:
Didek pisze:Wydaje mi się, iż akurat w wielu aspektach Spirydonov i Kubiak są podobni. Podobne charaktery. Z tym, że Kubiak nie opluł jeszcze kibica.

Nasi powinni otrzymać kary za swoje naganne zachowanie.
Według mnie Kubiak i np. Lipe to "bad boys" (obaj mają jakieś granice poniżej których nie schodzą) a np. Spiridonov kojarzy mi się ze zwykłym chamstwem i prostactwem (ten dla odmiany granic żadnych nie ma).
Mnie się podoba, że mamy w kadrze walczaków z charakterkami, tacy zawodnicy w sporcie też są potrzebni. A nie tylko ciepłe kluchy i mimozy (tacy też w sumie są potrzebni). Równowaga mile widziana.
Lineczko, kolejny raz w punkt.
kliki
Posty: 78
Rejestracja: 29 maja 2016, o 15:22
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: kliki »

A mnie to śmieszy. Prowokacja podczas meczu - spoko, wszystko gra, przecież to gra psychologiczna.
Prowokacja równo z gwizdkiem ciesząc się ze zwycięskiego meczu, w którym przez połowę przeciwnicy robili wszystko żeby nas wkurzyć - oh mój Boze, jak oni mogą, zachowanie nie godne reprezentanta, wstyd! Całkowicie usprawiedliwione jest prawie rozdarcie siatki przez Seyeda i odepchnięcie Kurka.
Dajcie na wstrzymanie.
Mateja
Posty: 1090
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Mateja »

Egipt przegrał pierwszą partię z Rosją 11:25. Jak na razie, najwyżej wygrany set na tych Igrzyskach.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: StanLee »

Włączyłem sobie wideo @Kamil92 i trzeba być wysokiej miary hipokrytą, żeby bronić zachowanie Kubiaka. Gratuluję.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Lineczka »

A czy ktoś tu robi z Kubiaka aniołka? :< Nie, ale nie wszystko jest czarno-białe.
Trzeba też mieć tupet by psioczyć na swoich a przy tym nie chcieć zauważyć prowokacji, chamstwa i buractwa Irańczyków.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: StanLee »

Lineczka pisze:A czy ktoś tu robi z Kubiaka aniołka? :< Nie, ale nie wszystko jest czarno-białe.
Trzeba też mieć tupet by psioczyć na swoich a przy tym nie chcieć zauważyć prowokacji, chamstwa i buractwa Irańczyków.
1. Kto kwestionuje prowokacje Irańczyków? :o Problem w tym, że w tym meczu jak dla mnie (i nie tylko dla mnie) z perspektywy spotkania wyglądało to tak, że w tym meczu nie było nic ponad szeroko rozumianą normę (jakieś mało inwazyjne prowokacje i spojrzenia z obu stron), nawet indywidualnej kartki nie było. Po meczu zamieszanie bez dwóch zdań zaczęli Polacy. Odpowiedzialność spoczywa na nich.
2. Przykro mi, ale wydzieranie się do przeciwników i pokazywanie gestów po wygranym meczu, rozpoczynające zamieszanie, bez względu na dyscyplinę jest kuriozalnym zachowaniem. Tutaj nawet nie ma co relatywizować, Kubiak zachował się żałośnie. Proponuję przypomnieć sobie z jaką krytyką spotkało się zachowanie Brazylii po pierwszym meczu z Polską na MŚ i skończyć z tą hipokryzją, bo nie da się tego czytać.

Proponuję zachowanie Kubiaka oceniać tak, jak oceniane byłoby zachowanie np. Bruno w analogicznej sytuacji, tyle, że w drugą stronę - przegrywamy 17-19, a ten podbiega do naszych zawodników coś wykrzykując. Jak takie zachowanie byś oceniła, @Lineczko? Inaczej niż "karygodne"? Nie sądzę.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: estril1992 »

Ewa6 pisze:Irańczycy są niesamowiciei rytujący. Przebijają Brazylijczyków i Włochów stukrotnie. Cały mecz zachowywali się wyjątkowo prowokacyjnie. Nie dziwię się naszym chłopakom, że na końcu w ten sposób odreagowali. Szkoda, że robimy naszym taką niedzwiedzią przysługę bezzensownie to wszystko rozdmuchując.
Dokładnie nawet Rosja przestała mnie tak wkurzać.Iran zaczyna przejmować pałeczke po Rosji jako najbardziej irytująca reprezentacja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”