Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

1. Który zespół zostanie złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich 2016? 2. Czy Polska zdobędzie medal?

Czas głosowania minął 10 sie 2016, o 22:07

Brazylia
24
15%
Włochy
19
12%
Stany Zjednoczone
18
11%
Kanada
1
1%
Francja
7
4%
Polska
23
15%
Rosja
5
3%
Iran
0
Brak głosów
Tak
34
22%
Nie
26
17%
 
Liczba głosów: 157

kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: kibic-alk »

Mecz z Argentyną bardzo dobry. Nie sądziłem, że Łomacz jest w stanie tak grać. Nie sądziłem również, że Drzyzga może tak się stoczyć. A jednak... Bardzo dobry kolejny mecz Kurka. Facet od czarnej roboty, a to co zrobił w końcówce ( blok i ta ostatnia obrona+ atak) to było mistrzostwo. Prawdziwy lider. No i Buszek - wejście smoka. Środkowi na plus, ale te dotknięcia siatki i zepsute zagrywki Kłosa to dramat. Kubiak dziś słabiej. Zator na wysokim poziomie.
PS. Antiga musi uważać z tymi zmianami, żeby nie przedobrzyć.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: madlark »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 12 sie 2016, o 08:43 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Spam nie związany z tematem
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Skrzypek »

kibic-alk pisze: PS. Antiga musi uważać z tymi zmianami, żeby nie przedobrzyć.
Zgadza się. Uważam, że męczarnie w trzecim secie były spowodowane zmianami, które Antiga dokonał w końcówce drugiej partii. Zespół stracił rytm i miał problemy z wejściem w kolejny set.

Dalej zadziwia mnie brak zaufania Stephana do Miki. Wczoraj Mateusz grał kapitalnie, mimo to Antiga wydał dyspozycję o zmianie po jednym (powtarzam - JEDNYM) przyjęciu Miki na 3 metr. Owszem, zmiana się udała, ale w meczu z Iranem juz tak cudownie nie było.
Uprzedzam, nie mam nic do Buszka. Oby zawsze miał takie wejścia jak wczoraj, ale zmiana była zupełnie nielogiczna. Do meczu z Argentyną uważałem, że Mika ma bardzo cienki margines błędu, którego przekroczenie skutkuje zmianą. Dziś można powiedzieć, że nie ma go w ogóle. Mimo że gra bardzo dobrze, nie notuje pomyłek i tak wiadomo, że zostanie zdjęty.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

Ja się zastanawiam czy Mika przypadkiem nie jest wprowadzany do gry stopniowo. Może mówić w wywiadach, że jest gotowy na cały mecz, ale to może być zasłona dymna. Mam takie wrażenie, że Mika oszczędzany jest na ćwierćfinał i wczoraj nawet jakby nie popełnił tych błędów, to i tak by zszedł. Ale to tylko taka moja teoria.
Co do zmian, to moim zdaniem przeprowadzone były w dobrym momencie i rezerwowi też muszą poczuć parkiet na tych Igrzyskach, bo nie wiadomo kiedy mogą się przydać. Prowadziliśmy sporą różnicą punktów i mieliśmy chyba 2 punkty do końca seta, to jest idealny moment na zmiany.
Co do Drzyzgi, to nie czepiałbym się go. Nie da się po tych kilku kontaktach z piłką ocenić czy zagrał dobrze czy źle. Pewnie pojawił się lekki stres, który zapewne minąłby z czasem, gdyby za boisku pozostał dłużej. Myślę, że przy pozytywnym rozstrzygnięciu meczu z Rosja, zmiennicy dostaną swoje szanse w meczu z Kubą w większym wymiarze czasu, tak aby być gotowym na wejście w razie niepowodzenia kogoś z pierwszego składu.
Trzeci set, to typowa dekoncentracja. Dobrze, że się skończyło tak jak się skończyło, bo ileż to już razy widzieliśmy takie mecze (zwłaszcza Francuzów z nami) kiedy jedna drużyna łatwo wygrywa dwa sety, później na przewagi przegrywa trzeci set i to nakręca przeciwników, którzy prowadzenia nie oddają już do końca meczu.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: grzegorzg »

Mice spadało przyjecie i to wyraznie, a dodatkowo przykrwawił w ataku. Poniewaz celowali często w niego, obawy i zmina całkowicei uzasadnione.
Imho, zmiany Antigi bardzo dobre i własciwe. Po to sa zmiennicy, aby dowieżc przewagę do końca.
Jedyne do czego ja bym się przyczepił, to nieco spozniona zmiana na podwyzszenie bloku. Łomacza powinien zmieni przy zagrywce Buszka a nie Kłosa (no chyba że mi sie pomerdało i Grzesiek był w drugiej linii jeszcze, ale chyba nie: emocje ;) )
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

Buszek serwuje po Kurku, stąd Łomacz był już w pierwszej linii, więc wszystko się zgadza ;)
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Ewa6 »

Czy ktoś się orientuje, który (ewentualny) półfinał zagrają Polacy? Piątkowy czy sobotni?
kanimo

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: kanimo »

Zgadzam sie z Kamilem i Grzegorzem. Mam wrazenie, ze Mika jeszcze nie gotowy w pelni i oszczedzany. Fajne wejscie Buszka.
Nie zmieniany Kubiak chyba troche gorzej. Bartkowi tez jakby troche odcinalo przd w 3 setach. Jesli wygramy z Rosja to moze poza 1 setam z Kuba warto dac pograc zmiennikom. Wejscie Drzyzgi i Konara byly krotkie i o konkluzje trudno. Buszu fajnie i gotowy do gry. Czy Bednorz i Nowakowski moga wniesc cokolwiek to tajemnica.

Jesli chodzi o 1/4 to poza Wlochami wszyscy sa do ruszenia i maja jakies slabosci.
Z Francuzami to nie liczyla bym na "pekniecie" w 3 secie tak jak 2 ostatnie razy. Kondycyjnie wytrzymaja a i psychicznie raczej nie straca koncentracji. Trzeba naskoczyc na nich od poczatku i serwowac sporo na N'gapetha. Mozna go ugotowac, to facet niestabilny psychicznie. Wczoraj swoje sztuczki zaczal dopiero w 3 secie przy 2 pkt przewagi. Rouzier tez peka po paru blokach.
W ogole N'gapeth i troche mniej Tillie ( po treningu w pluslidze) sa wrazliwi na flota.

Takoz byl Russel i mniej ale jednak Lucarelli. Jak obecnie nie wiem bo we wczorajszym meczu to glownie bomby lecialy.
Przyjecie mocnej u nas sprawdza jutro Rosjanie.

Jak dla mnie klucz w poprawie zagrywki. Glownie flotowcy, z naciskiem na Klosa ale i Mika nie serwowal na 100%. Bieniek oby odzyskal mocna a Kuras regularnosc.

Ciekawe w jakiej hali bedziemy grac.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

@Ewa6
Jeśli wyjdziemy z pierwszego miejsca, to zagramy 17.08.2016, w środę o godzinie 3:15.

Antiga w wywiadzie potwierdził, że jeśli wygramy z Rosją, to w meczu z Kubą da odpocząć niektórym zawodnikom i szanse otrzymają rezerwowi.
Nowakowski w drugim (bo ten oglądałem) sparingu z Sadą wyglądał bardzo dobrze, we wszystkich elementach, także wydaje mi się, że jest gotowy do gry. Jego problemem jest bardzo dobra, jak na razie, gra Kłosa i Bieńka. Oczywiście obaj mają jeszcze pewne mankamenty w swojej grze, ale ogólnie prezentują się naprawdę dobrze.
Zgadzam się co do zagrywki flotem. Wszystkie drużyny (prócz naszej) mają z jej odbiorem problema i może to być kluczowym elementem w ewentualnym meczu z Włochami, USA, Francją czy Brazylią. Musi być tylko dobra regularność.
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Ewa6 »

[quote="Kamil92"]@Ewa6
Jeśli wyjdziemy z pierwszego miejsca, to zagramy 17.08.2016, w środę o godzinie 3:15.


Półfinał? ;)
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: krzysiu »

Ćwierćfinał
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Ewa6 »

krzysiu pisze:Ćwierćfinał

Wiem, ale pytam o ewentualny półfinał.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Guilder »

Jeśli zajęlibyśmy pierwsze miejsce w grupie, to i ćwierćfinał i ewentualny półfinał gramy o trzeciej rano naszego czasu. :( Fatalne, fatalne z punktu widzenia kibica.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Ewa6 »

Guilder pisze:Jeśli zajęlibyśmy pierwsze miejsce w grupie, to i ćwierćfinał i ewentualny półfinał gramy o trzeciej rano naszego czasu. :( Fatalne, fatalne z punktu widzenia kibica.
Bardzo dziękuję :)
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: niepoinformowany »

Guilder pisze:Jeśli zajęlibyśmy pierwsze miejsce w grupie, to i ćwierćfinał i ewentualny półfinał gramy o trzeciej rano naszego czasu. :( Fatalne, fatalne z punktu widzenia kibica.
Patrząc z tego punktu widzenia trzeba mieć nadzieję na awans Brazylii do 1/2 i że będą grać w innym półfinale. Wtedy jest szansa, że zagramy wcześniej, gdzieś widziałem na rozpisce odnośnik z gwiazdką oznaczającą, że kolejność rozgrywania meczów może jeszcze ulec zmianie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Johny94
Posty: 188
Rejestracja: 4 maja 2012, o 13:05
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Johny94 »

Analizuję, co musi się stać, abyśmy wygrali grupę i koniecznie trzeba pokonać Rosję.
Bo w przypadku naszej porażki 2-3 i wygranej Argentyny 3-0 z Kubą, Polska, Rosja i Argentyna mają po 9 punktów, tyle samo zwycięstw, a najlepszy stosunek setów ma Argentyna, której na koniec zostanie mecz z Egiptem i w przypadku zwycięstwa 3-0, to oni wyjdą z pierwszego miejsca.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: maciek77 »

35% przyjęcia naszych według statystyk FIVB, a nasi statystycy wyliczyli 57%.
Niewidomy te staty chyba pisał.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: troche zorientowany »

I miejsce daje nam tylko zwycięstwo z Rosją i Kubą w dowolnym stosunku
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: troche zorientowany »

no chyba że Argentyna przegra 2 sety z Egiptem i Kubą
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Aranger »

maciek77 pisze:35% przyjęcia naszych według statystyk FIVB, a nasi statystycy wyliczyli 57%.
Niewidomy te staty chyba pisał.
Są gdzieś dostępne statystyki od naszego sztabu ?
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Skrzypek »

maciek77 pisze:35% przyjęcia naszych według statystyk FIVB, a nasi statystycy wyliczyli 57%.
Niewidomy te staty chyba pisał.
Skąd info o danych naszych statystyków?

% na stronie FIVB jest prawdopodobny.
Dee-Jay
Posty: 488
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Dee-Jay »

Guilder pisze:Jeśli zajęlibyśmy pierwsze miejsce w grupie, to i ćwierćfinał i ewentualny półfinał gramy o trzeciej rano naszego czasu. :( Fatalne, fatalne z punktu widzenia kibica.
Dla mnni akurat bardzo dobrze bo o 2 w nocy przychodze z pracy:)
Jeśli trafimy na Amerykanów to niestety czuję porażkę i to całkiem wyraźną... Nie leżą nam więc lepiej trafić na Brazyilię bądz Francję. O Kanadzie nie wpsominając:)

Lomacz najlepszym sypaczem? Bieniek serwującym:)
Ostatnio zmieniony 12 sie 2016, o 12:45 przez Dee-Jay, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: krzysiu »

Oskar w wywiadzie dla Polsatu sport mówił o 57%
kaede
Posty: 105
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 15:53
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: kaede »

na pś mieliśmy problem z pierwszym setem, teraz trzeci idzie ciężko ;) Łomacz przeszedł absolutną metamorfozę, oby tylko ją utrzymał.
Mika na pś też na początku wychodził na 2 sety, potem wgl nie było go w pierwszej szóstce i wchodził dopiero jak Buszu naprawdę kaszanił. o dziwo cudowny zastrzyk i 6 tyg przerwy nie uleczyło blisko dwuletniego urazu.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: estril1992 »

Nie oglądałem meczu USA - Brazylia ale czytając komentarze to musiał być ciekawy meczyk.Suchy wynik w jakiś stopniu pokazuje że USA może coś jeszcze ugrać
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: StanLee »

W statystykach z turnieju jak na razie rzuca się w oczy brak trzeciego skrzydłowego grajcego na wysokim poziomie, zwłaszcza na tle Włochów, gdzie po meczach z Francją i USA, Lanza jest liderem w rankingu efektywności ataku. Na szczęście, podobny problem poza Włochami może mieć tutaj każdy z kandydatów do medalu.
kanimo

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: kanimo »

estril1992 pisze:Nie oglądałem meczu USA - Brazylia ale czytając komentarze to musiał być ciekawy meczyk.Suchy wynik w jakiś stopniu pokazuje że USA może coś jeszcze ugrać

Wart obejrzenia. Pisze, bo tez nie zarwalam nocy ale wlasnie obejrzalam teraz na stronie tvp. sport. pl czy jak jej tam.
Nie wiem czy da sie to zrobic jutro ale poniewaz meczyk byl dzisiaj to video jeszcze wisi na stronie.

Wlosi- druzyna najbardziej kompletna w mojej ocenie.
Drugie miejsce dala bym Francuzom ale oni moga psychicznie nie wytrzymac, N'gapeth jest raczej niestabilny a z Rouzier tez roznie bywaa. No i maja najmniej doswiadczenia na tym poziomie. Le Roux jak na razie nie moze sie wstrzelic, co niestety moze sie zmienic.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: StanLee »

Nie wydaje mi się, żeby Francuzi mieli mniej doświadczenia niż nasza ekipa na przykład.
kliki
Posty: 78
Rejestracja: 29 maja 2016, o 15:22
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: kliki »

Skrzypek pisze:
kibic-alk pisze: PS. Antiga musi uważać z tymi zmianami, żeby nie przedobrzyć.
Zgadza się. Uważam, że męczarnie w trzecim secie były spowodowane zmianami, które Antiga dokonał w końcówce drugiej partii. Zespół stracił rytm i miał problemy z wejściem w kolejny set.

Dalej zadziwia mnie brak zaufania Stephana do Miki. Wczoraj Mateusz grał kapitalnie, mimo to Antiga wydał dyspozycję o zmianie po jednym (powtarzam - JEDNYM) przyjęciu Miki na 3 metr. Owszem, zmiana się udała, ale w meczu z Iranem juz tak cudownie nie było.
Uprzedzam, nie mam nic do Buszka. Oby zawsze miał takie wejścia jak wczoraj, ale zmiana była zupełnie nielogiczna. Do meczu z Argentyną uważałem, że Mika ma bardzo cienki margines błędu, którego przekroczenie skutkuje zmianą. Dziś można powiedzieć, że nie ma go w ogóle. Mimo że gra bardzo dobrze, nie notuje pomyłek i tak wiadomo, że zostanie zdjęty.
No wiesz... w teorii Mika miał zapisane 26% przyjęcia xD Ale Kubiak 31%, więc statystycy FIVB to chyba jakiś inny mecz oglądali. Ale co do Miki. To początkowo mogła być zmiana tylko na chwilę, bo Buszek lepiej przyjmuje flota, a flotowcy tam wchodzili właśnie na zagrywkę. Buszu przyjmuje palcami i jest to przyjęcie zdecydowanie szybsze niż dogrania dołem Mateusza bardzo wysokie i wolniejsze. Antiga całkiem często takie chwilowe zmiany robi i Rafał praktycznie zawsze odpłaca mu się dobrym przyjęciem. A skoro Rafał tak świetnie w ten mecz wszedł to nie było sensu go ściągać. W meczu z Iranem zmiana akurat była bardzo uzasadniona. Mika miał 5/16 w ataku a to jest jego główny atut. W przyjęciu Buszek jest dużo pewniejszy. Czym innym było to, że Buszu wcale lepiej od niego nie zagrał, więc Mateusz mógł wrócić, ale zastrzeżenia do trenera, że ściąga zawodnika mającego 30% w ataku to czepianie się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”