Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

1. Który zespół zostanie złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich 2016? 2. Czy Polska zdobędzie medal?

Czas głosowania minął 10 sie 2016, o 22:07

Brazylia
24
15%
Włochy
19
12%
Stany Zjednoczone
18
11%
Kanada
1
1%
Francja
7
4%
Polska
23
15%
Rosja
5
3%
Iran
0
Brak głosów
Tak
34
22%
Nie
26
17%
 
Liczba głosów: 157

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

Było już pisane: W systemie HE droga jest kalibracja, toteż taniej wychodzi na turniejach, gdzie w jednej hali rozgrywa się sporo meczów. Właśnie w turniejach finałowych LŚ, albo w PŚ - jest idealny. Na pojedyncze mecze przy obecnej technologii się nie opłaca (zwłaszcza, że zabiera to bardzo dużo czasu - widziałem reportaż z jakiegoś polskiego turnieju tenisowego).
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: drukjul »

Redaktor Dębowski przechodzi dziś samego siebie - "piłka meczowa w II secie" :D

To już jest koniec, nie ma już nic, jesteśmy wolni, możemy iść :]
majka86
Posty: 753
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: majka86 »

zdejmijcie jeszcze tego Kubiaka, jak nie potrafią wygrać tego seta bez dwóch swoich panów K, to niech za karę grają następnego ;)
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Lineczka »

No i gra Konarski. Kurek dobrze prezentował się w dwóch pierwszych setach to po co męczyć go w kolejnej partii? Niech pogra Dawid. Jak nie teraz to kiedy? Jemu też potrzebna jest gra i to by czuł się pewnie.
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: maciek0812 »

Drzyzga i Bednorz też powinni pograć, w następnym meczu każdy zawodnik może być potrzebny.
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Lineczka »

Co do Bednorza to nie mam złudzeń by pojawił się na boisku na kilka akcji. Robi za turystę.
Dziwi mnie, że Drzyzga nie gra w dłuższym wymiarze czasu. Łomacz potrzebuje mieć pewność, że jest pierwszym sypaczem i nikt mu nie zagraża, widzimisię trenera czy problem leży w Fabię?
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: luk_m5 »

Antiga chyba czyta forum

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczy

Post autor: iti »

hardy pisze:Kolejny raz komentarz że system Hawk Eye to tak na prawdę człowiek który patrzy na powtórki telewizyjne i stawia odcisk piłki w miejscu w którym mu się wydaje że piłka upadła.
A lot pilki na czelendzu to w rzeczywistosci lot palca? Zadziwiajaco prosty ten "lot palca".
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: drukjul »

Panowie kończcie już i oglądamy wspólnie Włochy - Kanada, bo zapowiadają się tam cuda- cudeńka.

Dziś Zajcew przypomni sobie jak się rozgrywa, a Antonow zagra jako środkowy. Drugim środkowym będzie Piano, na ataku damy się wykazać Luce Vettori. Na przyjęciu z atakiem Sottile i Rossini i Włosi grają bez libero. Mają w takim zestawieniu jakieś szanse z Kanadą?
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: luk_m5 »

Z ciekawości czy ktoś wie czy to nie był najkrótszy mecz na turnieju. 1 h 8 min. Trening.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Lineczka »

Mecz lekki, łatwy, przyjemny i pod kontrolą. Rezerwowi trochę pograli, jest ok.

Czy tylko mnie wkurza Waldi i Mira na naszej fladze? Serio?
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: sb.slav »

Zadanie wykonane, tak jak być powinno, emocji meczowych liznęli także zmiennicy, to rozumiem.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
astronauta
Posty: 2919
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: astronauta »

Lineczka pisze:Mecz lekki, łatwy, przyjemny i pod kontrolą. Rezerwowi trochę pograli, jest ok.
Czy tylko mnie wkurza Waldi i Mira na naszej fladze? Serio?
Parafrazując klasykę: "Who the fuck is Waldi'?" :D
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
kanimo

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: kanimo »

Nie, nie tylko Ciebie.
majka86
Posty: 753
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: majka86 »

dobrze, trochę natłukli gówniarzom, nastroje im się poprawiły 8-)
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Kicu »

luk_m5 pisze:Z ciekawości czy ktoś wie czy to nie był najkrótszy mecz na turnieju. 1 h 8 min. Trening.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Nie. Mecz Rosja - Egipt trwał równo godzinę.
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: luk_m5 »

Ok, ja idę spać. Wstaję 6.30, już będzie wiadomo co i jak. Mój typ to ćwierćfinał z USA i Brazylia poza turniejem.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: tomasol »

Rezerwowi pograli, Nowakowski w niezłej dyspozycji a cały zespół dobrze przygotowany fizycznie do tego turnieju. Choć trzeba brać poprawkę na to, że ograliśmy w zasadzie zespół juniorski.

Krótko podsumowując rundę grupową to wygraliśmy z kim powinniśmy i przegraliśmy z kimś mogliśmy przegrać (Rosja), tzn. z tymi którzy mieli największe szanse nas pokonać. Szkoda pierwszego miejsca, ale nie ma co płakać. Przy dobrym dniu ta drużyna jest w stanie sprostać i Amerykanom i Francuzom i Brazylijczykom.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: sb.slav »

tomasol pisze:Przy dobrym dniu ta drużyna jest w stanie sprostać i Amerykanom i Francuzom i Brazylijczykom.
Zgadzam się z tą opinią. W kwestii na kogo lepiej trafić, chyba Amerykanie nie mają zagrywki na tym turnieju więc trudno byłoby im nas ruszyć, jednak z drugiej strony dysponują w tym elemencie największym potencjałem z wymienionej trójki i jeśli jednak by odpalili - to raczej by nas rozstrzelali, bo nasi przyjmujący z kolei nie mają za dobrego przyjęcia. Ok, poza Zatorskim, reszta bardzo niestabilna, szczególnie Mika.

Z Francuzami zawsze ryzyko, czy Antiga nas nie podłoży, by jego rodacy awansowali, bo sportowo to raczej jesteśmy w lepszej formie na tym turnieju.

Brazylijczycy mają za sobą fanatyczną publiczność, być może także sędziów, wiadomo, ściany sprzyjają gospodarzom. Kanarki to dla mnie największa zagadka wśród faworytów, mogą odpalić, ale mogą już za chwilę odpaść.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Lineczka »

Według nie niewygodnym dla nas rywalem jest USA.
Na kogo byśmy nie trafili trzeba zagrać dobry mecz i walczyć o każdą piłkę.
ostry99
Posty: 282
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: ostry99 »

sb.slav pisze: chyba Amerykanie nie mają zagrywki na tym turnieju więc trudno byłoby im nas ruszyć
Większej bzdury nie czytałem... to dzięki zagrywce Amerykanie toczyli równorzędny bój z Włochami, rozprawili Brazylijczyków i wygrali "przegranego" seta z Francją ze stanu 10:17...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: drukjul »

ostry99 pisze:
sb.slav pisze: chyba Amerykanie nie mają zagrywki na tym turnieju więc trudno byłoby im nas ruszyć
Większej bzdury nie czytałem... to dzięki zagrywce Amerykanie toczyli równorzędny bój z Włochami, rozprawili Brazylijczyków i wygrali "przegranego" seta z Francją ze stanu 10:17...
Zawsze można sfalsyfikować tezę przy pomocy liczb. Statystyka prawdę ci powie. :D

Liczymy tylko dobre, nie popsute zagrywki zawodników wszystkich drużyn, czyli takie które dają szanse zdobyć własnej drużynie punkt. Liczę sześciu podstawowych siatkarzy, plus w niektórych drużynach ewentualnie siódmego, jeżeli tak jak u nas w parze Mika-Buszek podczas spotkań przebywają oni mniej więcej tyle samo minut na boisku.

Dla drużyn które rozegrały już pięć spotkań

Polska: Łomacz (72) + Kurek (44) + Bieniek (55) + Kłos (33) + Kubiak (39) + Mika (41) + Buszek (28) = 312

USA: Christenson (43) + Lee (62) + Holt (65) + Anderson (52) + Russell (55) + Sander (46) = 323


Argentyna: De Cecco (64) + Lima (15) + J. Gonzalez (12) + Sole (54) + Crer (52) + Poglajen (36) +Conte (42) + Placios (20) = 295

Rosja: Grankin (47) + Michajłow (40) + Wolwicz (68) + Wołkow (56) + Tietiuchin (47) + Kljuka (59) = 317

Dla drużyn, które rozegrały do tej pory tylko cztery mecze

Francja: Toniutti (41) + Rouzier (34) + Le Roux (30) + Le Goff( 45) + Ngapeth (51) + Tillie (42) = 242

Brazylia: Rezende (52) + Wallace (43) + Eder (45) + Lucas (42) + Lucarelli (42) Marucio Borges (26) + Fonteles (24) = 274

Włochy: Giannelli (55) + Zajcew (33) + Birarelli (39) + Piano (33) + Buti (25) + Junatorena (61) + Lanza (28) = 274

Jakieś wnioski? ;)

PS Gdyby nie było streamu Kanada-Włochy na TVP Sport to tutaj alternatywny http://laliga-live.xyz/stream41.php

+ RAI Sport ( na razie leci waterpolo) http://tiny.pl/g98tz

Jest już stream TVP :) http://sport.tvp.pl/rio/26402599/siatko ... ia-francja

Nie ma Zajcewa tylko Vettori, ale na przyjęciu Juantorena, Lanza, na rozegraniu Giannelli więc Włosi wcale nie takim całkiem rezerwowym składem wyszli
Ostatnio zmieniony 16 sie 2016, o 00:31 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Kicu »

Ok, ale lekko nie miarodajne te wyniki, bo np. Włosi rozegrali 14 setów, a USA 18. My z kolei, podobnie jak Rosjanie po 19.

Podzieliłbym te wyniki przez ilość rozegranych setów, co da wynik na set, a więc:

Argentyna: 295 / 16 = 18.44
USA: 323 / 18 = 17.94
Rosja: 317 / 19 = 16.68
Polska: 312 / 19 = 16.42

W dużym skrócie można uznać, że psujemy najwięcej zagrywek z tej grupy drużyn.
Można to zresztą dokładnie wyciągnąć ze statystyk na stronie, jeśli się komuś chce. Np. Kurek ma najwięcej zepsutych zagrywek spośród wszystkich zagrywających w turnieju (na 66 prób aż 22 błędy).
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Aranger »

Antonov gra jako środkowy. :D
Camillo Marcotti

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Camillo Marcotti »

Takie wnioski, że zagrywka stacjonarna ma na celu wymuszenie ataku strefą, którą ktoś inny potrafi zablokować. Bo chyba nikt nie będzie usiłował stwierdzić, że Łomacz ma lepszą zagrywkę niż Kurek, czy Volvich od Mikhailova, co wynika z tych statystyk.



Oczywiście, taka współpraca jest mega, ale to nie jest zasługa tylko zagrywającego. Zasługa zagrywającego jest wtedy, gdy wyjdzie i strzeli 10 asów. Ewentualnie zrobi 10 przechodzących i nie wpadną w ręce Nowakowskiego :D



Co do fazy grupowej: Ja jestem zbudowany naszą postawą. Ruscy z nami grali kosmonautykę. Nie widziałem innych ich meczów, ale nie sądzę, by z kimś zagrali lepiej. Sam fakt, że w bodajże 2 czy 3 secie, nie pamiętam już, goście do okolicy 20 punkta mieli 100% w ataku. Nigdy czegoś takiego nie widziałem, chociaż oglądam siatkę od 2006. Chociaż przyjęcia głową a'la Verbov też nie widziałem :D



Oby nie Amerykanie. Oni nam nie siedzą. Z resztą myślę, że damy radę. Tym bardziej, że postawię na rywali. A to już nie ma szans, z moim szczęściem do zakładów.



Na koniec dodam, że zaimponowały mi słowa Antigi zapytanego o ćwierćfinał: "Dla nas to nie jest ćwierćfinał, tylko finał. A jak wygramy ten finał, to będzie następny finał." I oby jak mowil komentator tvp były przed nami trzy finały!
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: sb.slav »

Kanada-Italia 13:9 w pierwszym. Zajcewa nie ma, ale jest Kubańczyk, Gianelli, Lanza.

edit: już 13:14
edit: już nie ma Kubańczyka, a Lanza atakuje na pałę w pojedynczy blok, zapowiada się włoska komedia bo trener jeszcze dla niepoznaki bierze czas.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: drukjul »

Kicu pisze:. Np. Kurek ma najwięcej zepsutych zagrywek spośród wszystkich zagrywających w turnieju (na 66 prób aż 22 błędy).
Ale za to nasze ustawienie przy zagrywce Łomacza należy do najbardziej "punktodajnych" wśród wszystkich drużyn grających w turnieju. ;)

Jeżeli chodzi o największą efektywność zagrywki ściśle związaną z małą liczbą błędów w przypadku atakującej zagrywki z wyskoku, to bezkonkurencyjni są tu czego się można było spodziewać Juantorena - przy 64 wykonywanych dotąd zagrywkach 4 (słownie cztery) popsute i .... Kljuka na 64 zagrywki 5 popsutych (słownie pięć). :o
Aranger pisze: Antonov gra jako środkowy
Ja już dwie godziny temu pisałem, że tak będzie. :D

Rossini też już właśnie zmienił Junatorenę. Jak jeszcze w tym secie Zajcew zmieni Giannelliego na rozegraniu, a Sottile wejdzie za Lanze to zakładam firmę "wyrocznia deflficka spółka z o.o. :P
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: serBalonSwann »

Drukjul dowcipnisiu :]
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: sb.slav »

drukjul pisze:Rossini też już właśnie zmienił Junatorenę. Jak jeszcze w tym secie Zajcew zmieni Giannelliego na rozegraniu, a Sottile wejdzie za Lanze to zakładam firmę "wyrocznia deflficka spółka z o.o. :P
Bierz udział w typerze :)

Ok, pojawił się Zajcew i wrócił Kubańczyk stan sie wyrównał 22:22.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: serBalonSwann »

ale jajca prawie remis
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”