Kwalifikacje olimpijskie 2024

zbycho123
Posty: 224
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: zbycho123 »

Powtarzam się po raz kolejny Bołądz to nie jest poziom reprezentacyjny jest świetny atakujcy w Zawierciu Karol Butrym a nue powołał go dlaczego?
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: MWi »

zbycho123 pisze: 3 paź 2023, o 11:14 Powtarzam się po raz kolejny Bołądz to nie jest poziom reprezentacyjny jest świetny atakujcy w Zawierciu Karol Butrym a nue powołał go dlaczego?
Nie ma takiego atakującego.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Simao »

Niektórzy eksperci tutaj twierdzili, że wygramy te kwalifikacje bez problemów. Tutaj jest już duże zmęczenie tym sezonem reprezentacyjnym. Zdania nie zmieniam, że jest to absurd. Takie kwalifikacje w tym momencie sezonu.
bono
Posty: 3524
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: bono »

Brawo Semen!!!!!
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
ciorny17
Posty: 8558
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: ciorny17 »

Dziękuję Ci Kamil Semeniuk. Kapitalny jednoosobowy tiebreak.
Kłamca.
zbycho123
Posty: 224
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: zbycho123 »

Jak nue ma co tygadasz Staszek alcatel boladz może grac ale z Meksykiem
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

jaet pisze: 3 paź 2023, o 11:01 To jest ta magiczna głębia naszej kadry, a jak przychodzi do kłopotów w takim turnieju jak ten, to gramy przez lewe jednym zawodnikiem.
Jak cenię Grbicia za całokształt i wyniki, tak bezpośrednich wyborów i prowadzenia w trakcie meczu często nie rozumiem.
Bez najlepszego gracza (Leon), podstawowego atakującego (Kurek), ~podstawowego środkowego (Bieniek), traktując turniej 'treningowo' i rotując, wygrywamy wszystkie mecze - tak, to jest właśnie ta magiczna głębia naszej kadry.

6-0 w tiebreakach w tym sezonie, bezbłędna jest ta reprezentacja.
przemik
Posty: 1580
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: przemik »

Na limicie ale jest.
Semen zachował siły na tą koncówke.
Brawo Kamil, ale jak dla mnie MVP to BB.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: jaet »

Umordowane.
Semen końcówka jak w swoich kosmicznych czasach.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: grzegorzg »

Wielką sztuką jest wygrywać w takich okolicznościach.
Gratulacje!
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: MWi »

zbycho123 pisze: 3 paź 2023, o 11:20 Jak nue ma co tygadasz Staszek alcatel boladz może grac ale z Meksykiem
Nie kojarzę również Staszka Alcatela (brzmi jak ksywa bossa mafii z Wołomina), ale mogę Ci zaręczyć, że żaden Karol Butrym nie zagra w kolejnym roku w drużynie z Zawiercia.
Shift
Posty: 278
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Shift »

Jeszcze tylko "dać z wątroby", jakoś przepchnąć ta Argentynę i myślę że pozostalych rywali już nawet grając na 40% powinniśmy pokonać
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Szary Wilk »

Semeniuk finalnie kończy najważniejsze piłki. Trochę dziś sinusoida. Momentami najgorszy, a momentami nawet i najlepszy.

Co do Bołądzia, to też uważam, że to raczej nie jest zawodnik na granie reprezentacyjne. Przede wszystkim trzeba złapać ten rytm grania, bo to nie jest liga, a Bołądź ma już 29 lat i na razie to w tej reprezentacji nie bardzo grywał. Poza tym, tak jak pisałem wcześniej - regularne granie mógłby zacząć dopiero w 2025, czyli w wieku 31 lat. Wcześniej nie ma na to raczej szans. Dlatego bardzo mocno trzymam kciuki za prawidłowy rozwój Dulskiego, ale nawet odbudowany Butryn, mimo że rok starszy, jest dla mnie pewniejszą opcją na dwójkę po Kurku, aniżeli Bołądź. Rzecz jasna na czas, kiedy Dulski nie będzie gotowy.

Bednorz się zaciął w pewnym momencie i mocno spadła mu skuteczność, ale ile on dostał piłek - 45? Masakra (/edit: 42 piłki). Tak być nie powinno, dziś graliśmy bez atakującego i do pewnego momentu też z mocno oszczędzanym w ataku Semeniukiem (10 piłek po 3 setach!).

Nie wiem jak z Holandią, ale oni raczej już stracili szanse na awans z tego turnieju, bo przegrali dziś 0:3 z Belgią i może nie będą tak nakręceni, jak była Kanada.
ciorny17
Posty: 8558
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: ciorny17 »

Ostatni tie-break ta kadra przegrała w Gdańsku, podczas meczu z Iranem w fazie interkontynentalnej VNL. W 2022 roku.
Kłamca.
Siekier
Posty: 302
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Siekier »

Widać po chłopakach, że już mają serdecznie dosyć tego sezonu.

A tu tydzień pauzy i liga się zaczyna. Katastrofa.
Ostatnio zmieniony 3 paź 2023, o 14:59 przez Siekier, łącznie zmieniany 1 raz.
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Simao »

WysokiPortorykanczyk pisze: 3 paź 2023, o 11:20
jaet pisze: 3 paź 2023, o 11:01 To jest ta magiczna głębia naszej kadry, a jak przychodzi do kłopotów w takim turnieju jak ten, to gramy przez lewe jednym zawodnikiem.
Jak cenię Grbicia za całokształt i wyniki, tak bezpośrednich wyborów i prowadzenia w trakcie meczu często nie rozumiem.
Bez najlepszego gracza (Leon), podstawowego atakującego (Kurek), ~podstawowego środkowego (Bieniek), traktując turniej 'treningowo' i rotując, wygrywamy wszystkie mecze - tak, to jest właśnie ta magiczna głębia naszej kadry.

6-0 w tiebreakach w tym sezonie, bezbłędna jest ta reprezentacja.
Nie do końca zgodzę się z Tobą. Kurek i Bieniek w obecnym sezonie nie są podstawowymi graczami kadry, Leon tak. Bieniek był podstawowym graczem do momentu kontuzji. Tylko na przyjęciu, mamy na szczęście zmienników. Kaczmarek fizycznie nie daje już rady. Super, że mamy takiego gracza jak Bednorz. Jest to TOP, mało grał we wcześniejszych rozgrywkach. Głębia składu świetnie wykorzystywana. Największy problem jest na rozegraniu, widać to w każdym meczu. Przy każdym wejściu na boisko Łomacza boję się o wynik. Nawet pięć punktów przewagi potrafimy wtedy stracić. Nie ma bezpiecznej przewagi z Łomaczem... Odnośnie ataku, mógłby być powołany Dulski. Bołądz, nie jest to poziom na reprezentację.
przemik
Posty: 1580
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: przemik »

Ma ktoś może staty BB ? Dostał jakąś obłędną liczbę piłek do ataku.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Szary Wilk »

Bartosz Bednorz

19/42 = 45/29 %
+13
46 % pozytywnego przyjęcia
1 as
5 bloków

Kamil Semeniuk

13/27 = 48/33 %
+11
45 % pozytywnego przyjęcia
2 bloki

Jak na okoliczności (granie bez prawego skrzydła, bardzo duża ilość piłk i ti break), to Bednorz zagrał naprawdę dobrze. Semeniuk też się dźwignął w ti breaku, gdzie zagrał koncertowo, bo po 4 setach obraz był trochę inny i finalnie to spotkanie może też zaliczyć jak najbardziej na plus.
ciorny17
Posty: 8558
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: ciorny17 »

Semen w 5. secie 6/8 w ataku plus blok.
Kłamca.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: jaet »

WysokiPortorykanczyk pisze: 3 paź 2023, o 11:20
jaet pisze: 3 paź 2023, o 11:01 To jest ta magiczna głębia naszej kadry, a jak przychodzi do kłopotów w takim turnieju jak ten, to gramy przez lewe jednym zawodnikiem.
Jak cenię Grbicia za całokształt i wyniki, tak bezpośrednich wyborów i prowadzenia w trakcie meczu często nie rozumiem.
Bez najlepszego gracza (Leon), podstawowego atakującego (Kurek), ~podstawowego środkowego (Bieniek), traktując turniej 'treningowo' i rotując, wygrywamy wszystkie mecze - tak, to jest właśnie ta magiczna głębia naszej kadry.
Nie no, to że my możemy wystawić niemalże dwie równe szóstki jest poza dyskusją. Bardziej chodziło mi o szerowanie tymi siłami w trakcie meczu. Semeniuk skończył kosmicznie, ale był dzisiaj przynajmniej dwa razy w takcie do natychmiastowej zmiany. Mogliśmy odciążać w przyjęciu w kluczowych meczach i momentach Leona, dlaczego dziś ani razu w takiej sytuacji nie dostał zmiany Bednorz? Ja rozumiem, że ten mecz nie był jakoś wyjątkowo ważny, ale skoro przyjechaliśmy tu podstawową kadrą, to raczej kiepsko byłoby z tego turnieju nie awansować. A drugi mecz przeciągnęliśmy na limicie. Chodzi mi generalnie o to, że Grbić z mojego punktu widzenia dość dziwnie i niekonsekwentnie rotuje. Ten dzisiejszy wjazd Leona na zagrywkę też z gatunku WTF? Ok, był tak wykorzystywany w trakcie ME czy VNL, ale nie bez minuty od początku turnieju na parkiecie. I nie, że się czepiam - zauważam tylko fakt.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: grzegorzg »

Być może,nie wiem,Grbicowi chodzi o to, zeby zawodnicy umieli się podnieśc.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

jaet pisze: 3 paź 2023, o 11:47 Nie no, to że my możemy wystawić niemalże dwie równe szóstki jest poza dyskusją. Bardziej chodziło mi o szerowanie tymi siłami w trakcie meczu. Semeniuk skończył kosmicznie, ale był dzisiaj przynajmniej dwa razy w takcie do natychmiastowej zmiany. Mogliśmy odciążać w przyjęciu w kluczowych meczach i momentach Leona, dlaczego dziś ani razu w takiej sytuacji nie dostał zmiany Bednorz? Ja rozumiem, że ten mecz nie był jakoś wyjątkowo ważny, ale skoro przyjechaliśmy tu podstawową kadrą, to raczej kiepsko byłoby z tego turnieju nie awansować. A drugi mecz przeciągnęliśmy na limicie. Chodzi mi generalnie o to, że Grbić z mojego punktu widzenia dość dziwnie i niekonsekwentnie rotuje. Ten dzisiejszy wjazd Leona na zagrywkę też z gatunku WTF? Ok, był tak wykorzystywany w trakcie ME czy VNL, ale nie bez minuty od początku turnieju na parkiecie. I nie, że się czepiam - zauważam tylko fakt.
Grbic - gdy gramy o coś - świetnie i aktywnie prowadzi zespół, ten turniej ewidentnie traktujemy treningowo, stąd brak zmian Śliwki w pierwszym meczu czy teraz granie Semeniukiem (który się świetnie podniósł) na przełamanie.
druid9999
Posty: 101
Rejestracja: 8 gru 2015, o 22:54
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: druid9999 »

Bednorz:
Atak: 18/42 43%/26%(skut/efek)
Przyjęcie: 45%/10%(poz/perf)
Bloki: 5
Ratio: +8

Semeniuk:
Atak: 13/27 48%/33%
Przyjęcie: 48%/17%
Bloki: 2
Ratio: +9

Duży plus też dla Hubera. W ataku 12/16(75%), najwięcej wykonanych zagrywek w zespole (21), bloki 4, ratio + 10.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: jaet »

grzegorzg pisze: 3 paź 2023, o 11:51 Być może,nie wiem,Grbicowi chodzi o to, zeby zawodnicy umieli się podnieśc.
Jasne, biorę to pod uwagę. Pozostaje pytanie dlaczego raz mu chodzi, a innym razem nie ;) ?
Jego wybory finalnie praktycznie zawsze się bronią, ale czasami wygląda to dziwnie, przynajmniej dla mnie.
BTW - jakiś czas temu oglądnąłem materiał zza kulis finału ME w Rzymie "Polskiej Siatkówki" i zmianę Kaczmarka na Fornala do przyjęcia przy meczowej piłce wymusiła na Grbiciu ławka...
WysokiPortorykanczyk pisze: 3 paź 2023, o 11:55 Grbic - gdy gramy o coś - świetnie i aktywnie prowadzi zespół, ten turniej ewidentnie traktujemy treningowo, stąd brak zmian Śliwki w pierwszym meczu czy teraz granie Semeniukiem (który się świetnie podniósł) na przełamanie.
Tak to faktycznie wygląda, choć tak jak pisałem wcześniej. Trochę słabo byłoby zepsuć sobie fantastyczny sezon w cyklu przedolimpijskim wtopą w tak obsadzonej grupie.
Ostatnio zmieniony 3 paź 2023, o 12:05 przez jaet, łącznie zmieniany 2 razy.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
zbycho123
Posty: 224
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: zbycho123 »

W obecnej sytuacji nie mamy zmiennika do Kaczmarka z Meksykuem Boladz zagra ale na poważnych rywali nienada się dlatego potrzebny jest Butryn to obecnie 3 atakujący w Polsce po Kurku i Kaczmarku a nue gra co tu jest grany i chodziło mi o Staszka Alcatraza
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: grzegorzg »

jaet pisze: 3 paź 2023, o 11:57 Jasne, biorę to pod uwagę. Pozostaje pytanie dlaczego raz mu chodzi, a innym razem nie ?
Wiesz, w sumie najwazniejsze jest to, że mu po prostu wychodzi... ;)
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: jaet »

grzegorzg pisze: 3 paź 2023, o 11:59
jaet pisze: 3 paź 2023, o 11:57 Jasne, biorę to pod uwagę. Pozostaje pytanie dlaczego raz mu chodzi, a innym razem nie ?
Wiesz, w sumie najwazniejsze jest to, że mu po prostu wychodzi... ;)
I tego się trzymajmy. Miło Cię Grzesiu znowu widzieć i słyszeć, pozdro ;)
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: grzegorzg »

Mi też. :D
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Bruninho »

jaet pisze: 3 paź 2023, o 11:57
grzegorzg pisze: 3 paź 2023, o 11:51 Być może,nie wiem,Grbicowi chodzi o to, zeby zawodnicy umieli się podnieśc.
Jasne, biorę to pod uwagę. Pozostaje pytanie dlaczego raz mu chodzi, a innym razem nie ;) ?
Jego wybory finalnie praktycznie zawsze się bronią, ale czasami wygląda to dziwnie, przynajmniej dla mnie.
BTW - jakiś czas temu oglądnąłem materiał zza kulis finału ME w Rzymie "Polskiej Siatkówki" i zmianę Leona na Fornala do przyjęcia przy meczowej piłce wymusiła na Grbiciu ławka...
WysokiPortorykanczyk pisze: 3 paź 2023, o 11:55 Grbic - gdy gramy o coś - świetnie i aktywnie prowadzi zespół, ten turniej ewidentnie traktujemy treningowo, stąd brak zmian Śliwki w pierwszym meczu czy teraz granie Semeniukiem (który się świetnie podniósł) na przełamanie.
Tak to faktycznie wygląda, choć tak jak pisałem wcześniej. Trochę słabo byłoby zepsuć sobie fantastyczny sezon w cyklu przedolimpijskim wtopą w tak obsadzonej grupie.
Leon był na boisku, zmieniany był Kaczmarek w P1.
Jak już zarzucamy trenerowi, który prawie wszystkie wygrywa nieudolność bo mu sztab (co jest jego rolą) coś podpowiedział to róbmy to przynajmniej zgodnie z faktami.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: jaet »

Bruninho pisze: 3 paź 2023, o 12:05
Leon był na boisku, zmieniany był Kaczmarek w P1.
Jak już zarzucamy trenerów, który prawie wszystkie wygrywa nieudolność bo mu sztab (co jest jego rolą) coś podpowiedział to róbmy to przynajmniej zgodnie z faktami.
Tak, sam swój błąd zauważyłem i w międzyczasie poprawiłem.
Niczego nikomu nie zarzucam, zauważam po raz kolejny zwykły fakt. Po co ta projekcja z Twojej strony?
A jak chcesz być tak precyzyjny, to nie sztab tylko sami zawodnicy (głównie Semeniuk).
Ostatnio zmieniony 3 paź 2023, o 12:11 przez jaet, łącznie zmieniany 1 raz.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”