Kwalifikacje olimpijskie 2024

Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Slovan »

W drużynie Ita najstarszy jest bodajże Giannelli lub Balaso- 27 lat. Średnia wieku jest niższa, niż nawet w zeszłym roku: brak Anzaniego- jedynego po 30-tce i Pinaliego, za którego wszedł 19-letni Bovolenta. Żeby przepychac takie mecze, jak ten z Niemcami, kiedy nie masz formy, to jednak trzeba mieć więcej doświadczenia. Tutaj bardziej doświadczona drużyna- nawet w słabej formie pewnie by to przepchnęła. Te MŚ z zeszłego roku ewidentnie przyszło za wcześnie i taki zjazd był raczej przewidywalny. Troche de Giorgi formę żle wycelował, bo z dyspozycją nwet z końca VNL spokojnie by sobie tutaj poradzili.
rafak
Posty: 572
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: rafak »

Jednak Belgia. Kanada bardzo słabo, skrzydłowi nie utrzymali wysokiego poziomu. Oranie trójką Maar - Loeppky - Szwarc w pięciosetówkach dało się we znaki, ale alternatywy nie było. Świetny Reggers. Tragiczny Szwarc.
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Pomocniczka »

Wygrana z BUL daje BEL awans. Zobaczymy. Wszystko jest jeszcze w grze.

Formuła round robin również nie jest pozbawiona wad. Podstawowa nierówne okoliczności. Drużyna A, która liczy na awans (mało kto nie liczy) na początku może gryźć wykładzinę przeciwko drużynie B, a pod koniec, gdy nie ma już szans, przeciwko C może już odpuścić / grać bez motywacji. To daje niesprawiedliwy handicap drużynie C. Podobnie drużyna, która ma już zapewniony awans, w ostatnim meczu może odpuścić, co jest korzystne dla ich przeciwnika w ostatniej kolejce a niekorzystne dla jego bezpośrednich rywali. Żeby było sprawiedliwie, trzeba by mieć maszynkę do światów równoległych i wszystkie mecze grać równocześnie jako pierwszą kolejkę, no, ale na razie nie wymyślono.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: jaet »

Znając szczęście Belgów, to wykrzaczą się o grającą już o nic Bułgarię.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
hottakesbot
Posty: 1070
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: hottakesbot »

O, widze ze Kanada wygrala seta z Belgia seta, bo prowadzi ich trener Zaksy czy cos. Nie mozna wykluczyc, ze bez niego przegrywaliby jak kadra kobiet Afganistanu.
Diomedea
Posty: 4514
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Diomedea »

WysokiPortorykanczyk pisze: 6 paź 2023, o 23:35
A Brazylia jeśli znajdzie młodego, mocnego przyjmującego (Arthur?) to utrzyma się w czołówce: Lucarelli jeszcze trochę dogra, może wróci Douglas. Jak nie znajdą przez te dwa lata, to będzie kolorowo.
Niby tak, ale Arthur bardzo mocno faluje i na fajne momenty rzypada 80% kaszany. I jednak troche sztywny. Drugim Lucarellim to on raczej nie bedzie.
Fakt z osi dobry sypacz i libero plus 2 skrzydla to duzo da siie skonstruowac.
Diomedea
Posty: 4514
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Diomedea »

WysokiPortorykanczyk pisze: 6 paź 2023, o 23:35
A Brazylia jeśli znajdzie młodego, mocnego przyjmującego (Arthur?) to utrzyma się w czołówce: Lucarelli jeszcze trochę dogra, może wróci Douglas. Jak nie znajdą przez te dwa lata, to będzie kolorowo.
Niby tak, ale Arthur bardzo mocno faluje i na fajne momenty rzypada 80% kaszany. I jednak troche sztywny. Drugim Lucarellim to on raczej nie bedzie.
Fakt z osi dobry sypacz i libero plus 2 skrzydla to duzo da sie skonstruowac.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Simao »

jaet pisze: 7 paź 2023, o 06:50 Znając szczęście Belgów, to wykrzaczą się o grającą już o nic Bułgarię.
Nie zdziwiłbym się, Bułgaria jest dla nich groźna. To nie jest taki łatwy rywal.
Diomedea
Posty: 4514
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Diomedea »

do usuniecia
Diomedea
Posty: 4514
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Diomedea »

do usuniecia
Diomedea
Posty: 4514
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Diomedea »

Myslicie, ze pojdzie jakas zmiana za Leona, czy beda sie meczyc na wysokiej?
Dotychczas zdarzalo sie ze Leon wchodzil na nadanie rozpedu i schodzil celem oszczedzania, badz jak sie podmeczyl.

Edit. Na razie srednio, Bednorz tez raczej klepie. Badz wali w aut.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Simao »

Słabo Bednorz dzisiaj jak narazie, Leon najlepiej. Grbić tą parą na przyjęciu zaskoczył mnie. Chyba wyszedł tak, żeby nie było za łatwo. Tylko za chwilę możemy przegrać tego seta.
Diomedea
Posty: 4514
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Diomedea »

Na oko wydaje sie, ze Kaczmarek tez sporo konczy. Nie mamy zagrywki. Blok srednio. Kontry nieskonczone.
Drugi set w tym samym skladzie?
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Simao »

Diomedea pisze: 7 paź 2023, o 09:26 Na oko wydaje sie, ze Kaczmarek tez sporo konczy. Nie mamy zagrywki. Blok srednio. Kontry nieskonczone.
Drugi set w tym samym skladzie?
Myślę, że może być jakaś zmiana na przyjęciu za Bednorza (najsłabiej ze skrzydłowych w tym momencie).
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7990
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 6 paź 2023, o 11:43Kanada ma minimalny handicap nad Belgią w związku z terminarzem, ale sam mecz jawi się jako 50/50, Belgia ma dziurę na drugim przyjęciu (aczkolwiek w końcu Desmet w szóstce), para Herr-Szwarc to też nie ten poziom, zarazem duety Maar-Loeppky i Deroo-Reggers tutaj to topowe granie.
I pyk, Desmet 17 pkt i najlepszy gracz na parkiecie. Dzisiaj Bułgaria bez Sokołowa i Seganowa, więc piękna szansa przed Belgami, aczkolwiek jak zmarnowali tę przewagę w III secie i Kanada miała setowe, to na powtórce już myślałem, że Kanada odwróciła mecz (bo widziałem, że mecz 2h, więc musiał skończyć się w 4 setach :] ). Ciekawe kiedy ostatni raz ktoś tak z 'przypadku' zakwalifikował się na Igrzyska, oni chyba byli 21 w rankingu przed turniejem, nic mi nie przychodzi do głowy. Może Wenezuela w Tokio, ale to inny kazus.

Amerykanie z awansem, najlepszy zespół tych kwalifikacji - co jest złą wiadomością dla Słowenii, bo będą mogli zagrać rezerwowym składem z Japonią i tak naprawdę Słoweńcy myślę, że grają mecz o awans za dwie godziny.

Nimir z kontuzją tutaj grał chyba (ktoś tak pisał w internetach), tak że wypadałoby to jednak wygrać nawet przy pewnym wirtualnie awansie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Simao »

Okazuje się, że gdy wróciła zagrywka, blok to Holandia nie ma podjazdu. W pierwszym secie chyba też trochę nasi gracze zlekceważyli ich. Jednak nasza kadra, nasi kibice to klasa w przeciwieństwie do Holendrów.
Mamy za słabe przyjęcie, nie możemy grać za często środkiem.
Szary Wilk
Posty: 8051
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Szary Wilk »

Turniej tak bardzo beż znaczenia, że Belgia i Niemcy wywalczyły awans :] Nie chce mi się cofać o X postów wstecz, to przyznać się sami, kto tak pisał.
Diomedea
Posty: 4514
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Diomedea »

Moze niekoniecznie zlekcewazyli.
Kolejna impreza, juz z zalozenia na resztkach formy. Spacer zamiast treningu. Wolniejsze wejscie w mecz.
Wazne zeby spokojnie to wygrac, nie musimy robic miazgi. Wazniejsze jest oszczedzanie zdrowia zawodnikow.

Zastanawialam sie czy zagrywka siadzie tez z lewej strony boiska.
Powinnismy to przepchnac z Holendrami bez Nimira.
dyletant
Posty: 5113
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: dyletant »

Jeszcze jeden mecz, ale myślę że Belgowie łykną to. Zaskoczenie niesamowite. Nawet jeśli budowali formę na ten turniej to nie sądziłem, że sportowo będą w stanie dojechać ponad poziom tej grupy i tylko za nami. Większe szanse upatrywałem w Bułgarii z mocnymi skrzydłami, czy Kanadę z ogólnie dużym potencjałem, o Argentynie nie wspominając.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciacho23
Posty: 952
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: ciacho23 »

Szary Wilk pisze: 7 paź 2023, o 10:03 Turniej tak bardzo beż znaczenia, że Belgia i Niemcy wywalczyły awans :] Nie chce mi się cofać o X postów wstecz, to przyznać się sami, kto tak pisał.
I super. Im więcej egzotycznych drużyn tym większa szansa na taką trafić w 1/4 IO :]
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: kibic_siatki »

Tak patrzę na rotacje na tym turnieju na przyjęciu: skrajne ustawienia typu Śliwka, Fornal (defensywna), czy Leon, Bednorz (ofensywna) słabo się sprawdzają. Mecze wygrywamy, ale męczymy się, a przeciwnicy są średniej klasy: nie wypada się potknąć, odpocząć można tylko w 2 meczach z 7. Dobrze dzisiaj prezentuje się Kaczmarek- klepie, ale jest skuteczny, odwrotnie Huber, który miał problemy w ataku.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Simao »

kibic_siatki pisze: 7 paź 2023, o 10:29 Tak patrzę na rotacje na tym turnieju na przyjęciu: skrajne ustawienia typu Śliwka, Fornal (defensywna), czy Leon, Bednorz (ofensywna) słabo się sprawdzają. Mecze wygrywamy, ale męczymy się, a przeciwnicy są średniej klasy: nie wypada się potknąć, odpocząć można tylko w 2 meczach z 7. Dobrze dzisiaj prezentuje się Kaczmarek- klepie, ale jest skuteczny, odwrotnie Huber, który miał problemy w ataku.
Dokładnie, uważam podobnie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7990
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Szary Wilk pisze: 7 paź 2023, o 10:03 Turniej tak bardzo beż znaczenia, że Belgia i Niemcy wywalczyły awans :] Nie chce mi się cofać o X postów wstecz, to przyznać się sami, kto tak pisał.
Mało kto pisał, że "turnieje są bez znaczenia", co najwyżej, że dla topowych reprezentacji są bez większego znaczenia (w kontekście awansu na IO) - bo są, Włochy i Brazylia zagrają na Igrzyskach, gdybyśmy nie awansowali, to też byśmy zagrali na Igrzyskach. To, że dla Niemiec i Belgii to była jedyna szansa awansu na IO, to inna sprawa.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: grzegorzg »

Kolejny mecz brakuje mi mocniejszego akcentu bloku na skos. Szkuamy też kosmicznych wysokości na bloku.
Diomedea
Posty: 4514
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Diomedea »

dyletant pisze: 7 paź 2023, o 10:22 Jeszcze jeden mecz, ale myślę że Belgowie łykną to. Zaskoczenie niesamowite. Nawet jeśli budowali formę na ten turniej to nie sądziłem, że sportowo będą w stanie dojechać ponad poziom tej grupy i tylko za nami. Większe szanse upatrywałem w Bułgarii z mocnymi skrzydłami, czy Kanadę z ogólnie dużym potencjałem, o Argentynie nie wspominając.
Fajnie dla Reggersa. Wiadomo bylo, ze perelka, ale nie sadzilam, ze tak szybko ogarnie na poziomie seniorskim.
Poza wszystkim to Belgowie maja dosyc solidne szkolenie. W mlodziezowka sa z reguly mocna ekipa i to rowno, od dawien dawna. Raz to jest ostra walka o wyjscie z grupy, raz walka o medale, ale zawsze sie licza.

Bulgarzy maja jakis problem. Badz strukturalny, ze strony federacji (w koncu rozstali sie kiedys z jednym z lepszych na swiecie trenerow), albo jednoczesnie charakterologiczny. Zobaczymy jak popracuja z nowym pokoleniem. Obecnie rozczarowuja, a z Sokolowem i Nikolowami podstawe miec powinni.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: grzegorzg »

Obecny Leon jest zawodnikiem czarno-białym. Bardzo brakujemu przestrzeni pomiędzy.

:)))
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7990
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze: 7 paź 2023, o 10:22 Jeszcze jeden mecz, ale myślę że Belgowie łykną to. Zaskoczenie niesamowite. Nawet jeśli budowali formę na ten turniej to nie sądziłem, że sportowo będą w stanie dojechać ponad poziom tej grupy i tylko za nami. Większe szanse upatrywałem w Bułgarii z mocnymi skrzydłami, czy Kanadę z ogólnie dużym potencjałem, o Argentynie nie wspominając.
Przyjmujący to najważniejsza pozycja w siatkówce - a Deroo przypomniał sobie po zmarnowanej szansie z Polską, że był czołowym przyjmującym w Europie i gra genialny turniej. Nawet dzisiaj - niby 50/29% ataku i 30% przyjęcia - ale przez 4 sety zrobił 11 BP i 20 pkt. To rzeczywiście niespodzianka, bo sam potencjał - wystarczy popatrzeć po klubach - jednak niemały.

Zmarnowali Holendrzy popisowo szanse w tym IV secie, niemniej zdecydowanie gratulacje awansu. :)
dyletant
Posty: 5113
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: dyletant »

Miałem nie oglądać, ale włączyłem na chwilę. Na kłopoty Leon, tyle tylko, że on sam te kłopoty generuje. No i Leon robiący na 8 zagrywek 10 błędów jednak czasami może się nie kalkulować.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Diomedea
Posty: 4514
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Diomedea »

grzegorzg pisze: 7 paź 2023, o 10:54 Obecny Leon jest zawodnikiem czarno-białym. Bardzo brakujemu przestrzeni pomiędzy.
Niestety. Ale moze zeby mial te przestrzen to powinien dostawac mniej sytuacyjnych.
Skonczyl na styku 3 ataki pod rzed w koncowce tego ostatniego seta, plus gra srodkowych (serwis Kuby i blok Klosa).
Akurat na kawalek czwartego seta musialam wyjsc, wiec nie wiem jak grali pozostali.
Nuriel
Posty: 846
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Nuriel »

WysokiPortorykanczyk pisze: 7 paź 2023, o 10:43
Szary Wilk pisze: 7 paź 2023, o 10:03 Turniej tak bardzo beż znaczenia, że Belgia i Niemcy wywalczyły awans :] Nie chce mi się cofać o X postów wstecz, to przyznać się sami, kto tak pisał.
Mało kto pisał, że "turnieje są bez znaczenia", co najwyżej, że dla topowych reprezentacji są bez większego znaczenia (w kontekście awansu na IO) - bo są, Włochy i Brazylia zagrają na Igrzyskach, gdybyśmy nie awansowali, to też byśmy zagrali na Igrzyskach. To, że dla Niemiec i Belgii to była jedyna szansa awansu na IO, to inna sprawa.
Otóż to.
Ogólnie turniej bardzo ważny, dla niektórych reprezentacji docelowy w tym roku.
Dla nas i drużyn z top rankingu to mecze o pietruszkę. Taką ładną, świeżą, prosto z ogródka, a nie jakaś tam z biedry. No ale to dalej pietruszka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”