Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: Ted »

Evan Patak nie gra w Turcji, a w Aon hotVolleys Wiedeń
I czy jest aż taki dobry... Czas pokaże.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: dreamer »

Dokładnie mówiąc Patak przeszedł dopiero do Aon, a grał do poprzedniego sezonu w Turcji.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
osnazfsb

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: osnazfsb »

A ja wam powiem jedno
Zwróccie uwage na przygotowanie fizyczne Amerykanów
Wiadomo ze mozna wygrac turniej majac 3 równych przyjmujacych- ale Amerykanie udowodnili ze równie dobrze mozna wygrac z dwoma zawodnikami wyraznie gorszymi od szóstkowych
Najlepiej to widac na Priddym-on w decydujacych meczach był praktycznie nie do złamania z Rosja (tylko jedno gorsze przyjecie) a w ataku teoretycznie w któryms momencie powinien miec kryzys jako zawodnik bazujacy jednak na motoryce i zasiegu- nic z tych rzeczy forma fizyczna Amerykanów była naprawde swietna iw praktyce wszyscy zawodnicy spoza pierwszej 7 to troche na wycieczke pojechali bo praktycznie boiska nie powachali
Mecz finałowy kapitalny mecz o 3 miejsce słabiutki widac ze Włosi ustepowali wyraznie szkoda ze wiec tym bardziej ze szansy nie wykorzystali białoczerwoni

Amerykanie jak najbardziej zasłuzenie zostali mistrzami olimpijskimi-szkoda wielka ze ten zespoł w tym składzie nie zaliczy juz zadnej nastepnej imprezy...
Owacje dla Claytona Stanleya choc w ataku troche za bardzo falami jednak do pełni ideału no ale serwis po raz kolejny pokazal zabójczy choc to dla nikogo niespodzianka byc nie powinno
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: Antos »

Amerykanie maja takich naukowcow i wiedze ze Stanley i Ball beda jeszcze grali na nastepnych igrzyskach.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: Nagor »

Stanley dałby radę, Ball jakby się uparł też - Clayton 34 Lloy 40 by wtedy mieli
...
osnazfsb

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: osnazfsb »

Ball nawet nie ma mowy- w wieku 36 lat zdobył upragnione złoto a miał juz przeciez nie grac po IO w 2004 roku

Co do Stanleya to on moze jeszzce pograc bo 30 lat to nie jest jeszcze tak duzo tym bardziej ze zmiennicy na razie od niego odstaja

Swoja droga jak sie pomysli ilu zawodników stracimy z pola widzenia to az sie łezka w oku kreci: :
Ball
Hoff
Tietiuchin
Chamuckich
Sergio Santos Dutra
Andre Heller
Gustavo Endres
Nikola Grbic
eltomasso
Posty: 221
Rejestracja: 20 gru 2007, o 11:50

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: eltomasso »

co do Amerykanow rzeczywiscie trzeba ich chwalic jednak racja jest ze to zespol ktory do Londynu moze sie rozpasc i to strasznie. Ja mam cicha nadzieje ze moze bedziemy miec takie szczescie i trafimy na nich na LŚ 2009 byloby super.

Wracajac do sukcesu amerykanow powiem tylko tyle pewnie duzy wplyw na to miala forma Balla i Stanley'a(pamietam bodajze mecz Skry z Olimpiakosem - jesli sie myle posze mnie poprawic - kiedy to wlasnie Ci zawodnicy rozjechali naszych zagrywka - wtedy tez zaczalem sie zastanawiac jak to sie stalo ze w LS Polska z taka latwoscia ograla Amerykanow - moral nie zawsze ma sie forme). Drugi powod sukces amerykanow to ciaglosc pracy trenera - tam zmian na lawce trenerskiej od dluzszego czasu nie widzialem.
Powod 3 eci - kontakt z czolowka - amerykaie graja rokrocznie w LS a dodatkowo maja banalny sposob awansu i na MS i na PS(to nie Europa). Powod 4 ty - to sa amerykanie i maja zupelnie inne podejscie do sportu niz europejczycy. Gra sie do konca, walczy sie z kazdym tak samo.

Powtarzalem juz wczesniej ze marzy mi sie podobnie jak Przedpelskiemu polski trener jednak B.Rezende.... byloby super on pokochal by nasza siatkowke a my jego ... a gdyby jeszcze ciezka prace na treningach przekul w sukces sportowy stalby sie w Polsce prawdziwa gwiazda.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4597
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: niepoinformowany »

Wracajac do sukcesu amerykanow powiem tylko tyle pewnie duzy wplyw na to miala forma Balla i Stanley'a(pamietam bodajze mecz Skry z Olimpiakosem - jesli sie myle posze mnie poprawic
Skry z Iraklisem ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
eltomasso
Posty: 221
Rejestracja: 20 gru 2007, o 11:50

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: eltomasso »

masz racje z Iraklisem:) ale fakt faktem ze Stanley wrocil na IO do tego samego poziomu.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: Nagor »

Skra została też "zabita" jak ta para grała w Dynamie :P
Ja nie chciałbym żadnego Amerykana ani Brazylijczyka przy polskiej siatkówce - to samo tyczy się Rezende... To nie będzie to samo co z Brazylią, on nawet nie wie gdzie jest Polska xD
...
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: Bartex »

Mnie sie nie podoba zachowanie Rezende w czasie meczu. Podnieca sie kazda akcja i drze na swoich zwodnikow jak idiota, na przerwie tylko ich opier*** ... Duzo bardziej podoba mi sie sposb prowadzenie druzyny USA. Spokoj, oponowania, p[rzeswadczenie o swojej wartosci i przyjacielskie rlacje z trenerem. OSobiscie szukal bym trenera pokroju Hugh ;)
ja wam mówię - jest dobrze.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: Guilder »

osnazfsb pisze:(...)
Swoja droga jak sie pomysli ilu zawodników stracimy z pola widzenia to az sie łezka w oku kreci: :
Ball
Hoff
Tietiuchin
Chamuckich
Sergio Santos Dutra
Andre Heller
Gustavo Endres
Nikola Grbic
Zgadzam się, wielu wspaniałych zawodników schodzi ze sceny. Mój ulubieniec niestety też jest w tym gronie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: dreamer »

Co prawda od turnieju olimpijskiego minęło już trochę czasu. ale w dość śmieszny sposób wróciły mi dziś w pamięci tamte mecze.
A wróciły za sprawą tekstu, jaki podesłał mi mój kolega, pod tytułem "Nasi złotouści komentatorzy", a zawierającego zbiór czasami nawet bardzo śmiesznych sentencji, jakie udało im się "spłodzić" w Pekinie.
Siatkówka nie jest tam reprezentowana zbyt okazane, ale znalazłem jeden całkiem niezły "kwiatek"

"Świderski nawet gdyby się rozmnożył to nic nie pomoże, jeżeli go koledzy nie... pokryją." !!! :D

Musiałem sobie chyba robić herbatę jak to komentator nadawał. Pamięta może ktoś z jakiego to meczu...


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Edyta

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: Edyta »

Dreamer - nie słyszałeś tego, bo to z poprzednich igrzysk :) Bodaj z meczu z Serbami. Mam to gdzieś na starej kasecie. Leciało to jakoś tak, że Świderski choćby się rozmnożył, to sam nic nie wskóra, jeśli go koledzy nie pokryją (chodziło o fragment spotkania, gdy raz za razem atakował i bronił po całym boisku, a reszta towarzystwa nieco wrosła w parkiet :D )
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: dreamer »

Dzięki Edyta za podpowiedź.
Najśmieszniejsze jest to, że teraz mam przed oczami tę sytuację z Aten.
A zgubiło mnie głębokie przekonanie, że to chodziło o jakiś mecz z tych igrzysk (siła sugestii :D ). Nawet Ateny mi do głowy nie przyszły :D .

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: Fein »

Mam pytanie czy ma ktoś dostęp / wie gdzie można znaleźć mecze z udziałem polskiej reprezentacji z Pekinu ?
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: Kay »

Fein pisze:Mam pytanie czy ma ktoś dostęp / wie gdzie można znaleźć mecze z udziałem polskiej reprezentacji z Pekinu ?
http://sport-video.pl/forums.html - wystarczy pogrzebać :)
Pozdrawiam
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: Fein »

Kay pisze:
Fein pisze:Mam pytanie czy ma ktoś dostęp / wie gdzie można znaleźć mecze z udziałem polskiej reprezentacji z Pekinu ?
http://sport-video.pl/forums.html - wystarczy pogrzebać :)
Pozdrawiam
Jestem kretyn, patrzyłem tylko w dziale siatkówka...

Niemniej dzięki. :)
abeonster
Posty: 1
Rejestracja: 3 mar 2009, o 11:07
Płeć: M

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: abeonster »

a czy ktoś może wie gdzie mogę znaleźć wszystkie mecze reprezentacji USA na IO w pekinie.

na sport.video.pl jest tylko kilka a ja potrzebuje wszystkich.

z góry dziękuję za informacje.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: Mate »

,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
marcin_r

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: marcin_r »

Ze tak odswieze trupa

Tak z perspektywy czasu ogladalem sobie mecz Polska-Włochy jak i wiele wiele innych meczów z ostatnich 2 dekad i w tym meczu czterolecia obejrzałem całosc z szczegolna uwaga na 5 set. Zagumny pokazał w nim jak nie nalezy rozgrywac naprawde co 2 piłka kryminalnie niedokładna, Wlazły w 5 secie chyba zadnego błędu nie popełnił i wyprowadzał podbijane ataki tylko wtedy kiedy juz naprawde nic nie dało sie z tej piłki wiecej zrobic. Włosi powinni to łatwo i przyjemnie wygrac jak nie w 3 to w 4 a jak nie w 4 to bez ich prostych błędów w postaci autu po krótkich powinno byc bodajze 11:7 przy 1 błedzie sedziowskim w obie strony. Szczerze mowiac jakby to Włosi przegrali to byliby frajerami imprezy.
Ten mecz szczegolnie polecam przesadnym piewca Zagumnego bo był to jak mowie najwazniejszy mecz dajacy 75% szans na medal IO zdecydowanie najwazniejszej imprezy siatkarskiej. Jest do pobrania w róznych miejscach w tym na volleyballtorren
drybl4s
Posty: 22
Rejestracja: 29 lip 2011, o 13:43
Płeć: M
Lokalizacja: W/W

Re: Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Post autor: drybl4s »

jestem lekkim nieogarem w tym temacie, ale gdzie można obejrzeć starsze mecze takie jak z IO w pekinie? mógłby ktoś podesłać linki? najlepiej na pw.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”