Pekin 2008 - turniej olimpijski mężczyzn

Awatar użytkownika
ewa-c4
Posty: 84
Rejestracja: 25 gru 2007, o 19:19
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: ewa-c4 »

Wczoraj oglądałam powtórkę meczu Rosja-Włochy, który zakończył się 3:1 dla Rosji. Śmiem twierdzić, że nie jest już to ta sama Rosja, którą oglądaliśmy na MŚ 06' i później LŚ 07'. Nie mam tutaj na myśli składu personalnego, bo oczywiście możemy znaleźć w kadrze parę nowych nazwisk, ale ich gra w niczym mnie nie zaskoczyła. Dla mnie Rosja to przede wszystkim zawodniczy po 2 metry wzrostu i równy szczelny blok. Jeśli będą grali tak jak teraz to śmiem twierdzić, że są w naszym zasięgu.. [czytaj., a czy kiedykolwiek nie byli?]

Ja stawiam na Brazylię, Bułgarię i Nas. Za parę lat, gdy zaczną się rotacje w składzie Brazylii ich era dobiegnie końca.. :)
" Za urodę ataku nie ma większej ilości punktów"
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4621
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: niepoinformowany »

Ja nie oglądałem Rosjan od dawna, chyba ME ostatnio. Teraz postaram się ich mecze obejrzeć, bo w te przeszłe weekendy nie miałem okazji lub pora była niezbyt dobra.

A USA? Moim zdaniem będą groźniejsi niż np. Bułgaria, Serbia czy Włochy.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: Nagor »

Rosja ma to do siebie, że gra ciężką siatkówkę, strasznie siłową, nie bawią się (znaczy, bardzo żadko się bawią) w kombinacje, bo im to niepotrzebne.

Jeśli oglądaliście LM to było widać, Kazań, gdzie 5/6 zawodników dysponowało piekielnie mocną zagrywką, gdzie atakujący (Stanley) poci się jak ma zrobić coś technicznie, a nie na siłę, wygrało z drużynami z polotem i finezją.

Rosji zawsze i wszędzie, i każdy musi się obawiać.
...
osnazfsb

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: osnazfsb »

A ja tylko zauwaze ze Rosja powoli odchodzi od tego modelu a wy zyjecie juz troche historia- ci młodsi zawodnicy fakt ze nadal wala mocno ale technike tez maja niezła i i to ciagle pokreslanie jaka to oni graja siłowa siatkówke jest troche niepowazne- ja sie pytam czy Abramow gra siłowo,a moze Tietiuchin?- a to byli to 2 podstawowi przyjmujacy w ostatnim piecioleciu dodajmy Bieriezke który do duzej siły dokłada jednak całkiem dobra technike . Nawet Kosariew tez na tym polu zbytnio nie odstaje- na pewno dysponuje duzo siła fizyczna i to jest jego głowny atut ale technike takze ma całkiem niezła a na pewno lepsza niz pare lat temu gdy zaczynał przygode z wielka siatkówka. Połtawski to fakt ze wali na siłe ale młot przewaznie próbuje rozwiazan siłowych - co prawda tych dobrych technicznie jest sporo ale siłowych tez sie paru dobrych znajdzie nie tylko w Rosji zeby nie szukac daleko jeden z nich w Bełchatowie gra i z technika u niego tez nie jest najlepiej
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: Nagor »

Wiadomo, że odchodzą od tego, bo czują oddech przeciwnika na plecach, ale jednak zostanę przy tym, że ich "rajcują" piły wbite w trzeci metr aż parkiet trzeszczy. A Tietiuchin akurat słynie ze swojej techniki, przy czym w innych zespołach by się aż tak nie wyróżniał jak w Rosji
...
osnazfsb

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: osnazfsb »

Nagor pisze:Wiadomo, że odchodzą od tego, bo czują oddech przeciwnika na plecach, ale jednak zostanę przy tym, że ich "rajcują" piły wbite w trzeci metr aż parkiet trzeszczy. A Tietiuchin akurat słynie ze swojej techniki, przy czym w innych zespołach by się aż tak nie wyróżniał jak w Rosji
Z takim postawieniem sprawy bym sie zgodził :D
Oni zawsze beda grali troche siłowo bo w koncu sa twórcami tego stylu gry i dzieki temu jakby nie patrzyc najbardziej utytułowana druzyna w historii siatkówki
Zreszta taki styl prezentuja tez inne zespoły:
- od zawsze Kuba- na dzisiaj to jest własnie siłowa siatkówka w najczystszym wydaniu -i sadze ze gdyby grali najlepsi Kubanczycy ciagle dawałaby bardzo dobre wyniki
- USA tez wiernie trzyma sie takiej gry
-Serbia tez najwieksze sukcesy odnosiła dzieki siatkówce siłowej zreszta i dzisiaj ich gra jest bardziej siłowa niz techniczna

Wiec troche tych zespołow jest i wcale nie jest powiedziane ze siatkówka musi pojsc w strone techniki co nam czasem probuja wmowic komentatorzy jak ogladamy Brazylie
Ja bym w kazdym razie nie chciał takiej jednostronosci bo to po pewnym czasie troche nudne sie staje nawet jak sie podziwia najlepszych techników- najlepsze sa jednak pojedynki 2 szkół :D
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: maggie »

Dennis Guilder pisze:Mimo wszystko przeceniasz Serbów. Jeśli faktycznie udało by się powrócić do formy z LŚ 2007 czy MŚ 2006 to znowu byłoby 3-0.

3:0 to by było gdyby dzień przed Polacy wygrali mecz z Rosją 3:2 :) Mecz z Serbami naMŚ był efektm walecznej walki z "Rosiją" więc Serbia to była formalność. Jeden z pozornie łatwiejszych meczy na MŚ. Teraz sytuacja jest inna. Mamy grupe śmierci, będzie mega cięzko. Dużo zależeć bedzie od pierwszego meczu. Jak dobrze że z Egiptem (nie myślmy o LS już ;) ).
Z drugiej grupy chyba leżą nam wszyscy za wyjątkiem USA. Tzn uważam że z nimi sie nam gra najtrudniej co nie oznacza że nie mamy z nimi szans - bo mamy.
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
osnazfsb

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: osnazfsb »

Z USA to jest ten problem ze oni najlepiej graja w meczach o duza stawke- np w cwiercfinale IO :D
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: Mate »

Rosja właśnie odchodzi od potężnych ataków i szybkich serwisów. Teraz grają lepiej technicznie. Tak jak osnazfsb wspomniał, warto spojrzeć na Biereżke, Abramowa, Tietiuchina lub Kosariewa. Grają bardziej technicznie. Poltawski to taki siatkarz rosyjski a'la lata 90. Atakuje bardzo mocno, tylko, że wtedy wybór kierunku ataku jest bardzo ograniczony. Rosjanie zbytnio nie czują oddechu przeciwnika na plecach. To właśnie Rosjanie muszą zrobić tak, aby Brazylijczycy poczuli ich oddech na plecach. Bez techniki spotkania się nie wygra, no i trzeba jeszcze mieć siłę, żeby to jakoś uderzyć.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Edyta

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: Edyta »

maggie pisze: Mamy grupe śmierci, będzie mega cięzko. Dużo zależeć bedzie od pierwszego meczu. Jak dobrze że z Egiptem (nie myślmy o LS już ;) ).
Pierwszy mecz gramy z Niemcami, nie z Egiptem. Wolałabym Egipt lub z Brazylię, bo pierwszy mecz będzie nerwowy - więc lepiej byłoby mieć najsłabsze lub najmocniejsze ogniwo, gdzie wynik byłby tak jakby oczywisty 8-)
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: maggie »

Edyta pisze:
maggie pisze: Mamy grupe śmierci, będzie mega cięzko. Dużo zależeć bedzie od pierwszego meczu. Jak dobrze że z Egiptem (nie myślmy o LS już ;) ).
Pierwszy mecz gramy z Niemcami, nie z Egiptem. Wolałabym Egipt lub z Brazylię, bo pierwszy mecz będzie nerwowy - więc lepiej byłoby mieć najsłabsze lub najmocniejsze ogniwo, gdzie wynik byłby tak jakby oczywisty 8-)
a rzeczywiscie, źle spojrzałam. Zgadzam się co do tej Brazylii. Brazylia "lubi" przegrywać pierwsze mecze a nasi faceci złapali by wiatru w żagle. Z pewnością :)
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: Mate »

Tylko, że jeśli Brazylia przegra jedno spotkanie w grupie to potem wygrywa cały turniej. Na MŚ 2006 przegrali tylko z Francją. W Moskwie podczas Final Six LŚ 2006 przegrali spotkanie z Bułgarią 0:3, aby potem wygrać ten turniej. Taka sytuacja miała miejsce w Katowicach. Przegrali z Bułgarią 2:3 w grupie, by osiągnąć ten sam sukces sprzed roku.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: Arff »

-Serbia tez najwieksze sukcesy odnosiła dzieki siatkówce siłowej zreszta i dzisiaj ich gra jest bardziej siłowa niz techniczna
Z Miljkoviciem, Vujeviciem i N. Grbiciem ??? Czy ja wiem...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
osnazfsb

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: osnazfsb »

Vujevic to był wielki technik ale juz Vlado Grbic to jednak bazował na sile.. Co do Miljkowica to on technike ma niezła ale jak pamietam jak był młody to grał bardzo siłowo.....Zreszta jego prawdopodobny nastepca Sasza Starovic to dopiero ma młotek w rece - typowy zawodnik siła razy ramie....To była siłą wsparta na pewno dobra technika ale blizej im jednak do Rosjan niz do Brazylijczyków
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4621
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: niepoinformowany »

Tu się nie zgodzę. Oglądałem mecze Serbia vs Brazylia. CAŁY czas Starović trzymał kierunek, nie strzelał na oślep. A że ma zasięg... Został zablokowany chyba ze 2 razy w meczu. Serbia ma niezłego następcę Miljkovicia.

Dzis o 17 mecz Rosja vs Kuba ;) Popatrze sobie jak tam Rosjanie wyglądają na miesiąc przed IO
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
osnazfsb

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: osnazfsb »

No nie mowie ze to taki zupełny mlotek ale jednak lewa łapke to ma dobrze przypakowana i na tym bazuje
Swoja droga juz ze 2 lata temu zastanawiałem sie czy nikt go do PLS nie wyciagnie jak juz zaczał jako junior pokazywac klase w klubie niestety nikt sie nie zdecydował teraz okazja juz chyba przepadła
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: Guilder »

osnazfsb pisze:(...)ja sie pytam czy Abramow gra siłowo,a moze Tietiuchin?- a to byli to 2 podstawowi przyjmujacy w ostatnim piecioleciu
Z tego co pamiętam Abramov raczej rezerwowym był, chyba że była kontuzja albo problemy z przyjęciem to wchodził. Mniej więcej do MŚ 2006 Tetykhin był jedynym Rosjaninem dobrym technicznie.
osnazfsb pisze: (...) Nawet Kosariew tez na tym polu zbytnio nie odstaje-
Jeśli Kosarev ma dobrą technikę to mów mi od dziś Giba.
osnazfsb pisze: na pewno dysponuje duzo siła fizyczna i to jest jego głowny atut ale technike takze ma całkiem niezła a na pewno lepsza niz pare lat temu gdy zaczynał przygode z wielka siatkówka.
Rozwija się każdy. I mimo tego, że Rosjanie faktycznie jakby trochę zwrócili na to uwagi, to jednak wciąż jeśli chodzi o technikę są w tyle za innymi reprezentacjami czołówki.
osnazfsb pisze: Połtawski to fakt ze wali na siłe ale młot przewaznie próbuje rozwiazan siłowych - co prawda tych dobrych technicznie jest sporo ale siłowych tez sie paru dobrych znajdzie nie tylko w Rosji zeby nie szukac daleko jeden z nich w Bełchatowie gra i z technika u niego tez nie jest najlepiej
Wlazły ze słabą techniką? Przypatrz się dobrze jego meczom. Nawet komentatorzy zwracają uwagę jaką sztuką jest minąć po prostej potrójny blok. Ile razy skutecznie obija blok. To samo serwis. Nie naparza przed siebie, tylko po kierunku. A że przy tym mocno to już jest atut.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: Arff »

Dennis Guilder pisze: osnazfsb napisał(a):(...)ja sie pytam czy Abramow gra siłowo,a moze Tietiuchin?- a to byli to 2 podstawowi przyjmujacy w ostatnim piecioleciu


Z tego co pamiętam Abramov raczej rezerwowym był, chyba że była kontuzja albo problemy z przyjęciem to wchodził. Mniej więcej do MŚ 2006 Tetykhin był jedynym Rosjaninem dobrym technicznie.
Abramov rezerwowym nie był... Po objęciu reprezentacji Rosji przez Zorana Gajicia (BTW. teraz nawet już w IRanie go nie chcą :D ), Serb chciał chyba odmłodzić reprezentacje i zrezygnował z kilku podstawowych, starszych wiekiem, zawodników np. Chamuckich i Tietiuchin, nie pamiętam dokładnie czym kierował się trener, ale właśnie wtedy Abramov regularnie wychodził w 6 kadry... po zmianie trenera i powrocie starych wyjadaczy wszystko Tietiuchin nie miał problemu z wygryzieniem go z kadry...
Dennis Guilder pisze: osnazfsb napisał(a):Połtawski to fakt ze wali na siłe ale młot przewaznie próbuje rozwiazan siłowych - co prawda tych dobrych technicznie jest sporo ale siłowych tez sie paru dobrych znajdzie nie tylko w Rosji zeby nie szukac daleko jeden z nich w Bełchatowie gra i z technika u niego tez nie jest najlepiej


Wlazły ze słabą techniką? Przypatrz się dobrze jego meczom. Nawet komentatorzy zwracają uwagę jaką sztuką jest minąć po prostej potrójny blok. Ile razy skutecznie obija blok. To samo serwis. Nie naparza przed siebie, tylko po kierunku. A że przy tym mocno to już jest atut.
Atak Wlazłego opiera się na ogromnej dynamice i sile ataku... z techniką ma tyle wspólnego co Połtawski... no może ma w swoim wachlarzu, trochę więcej technicznych zagrań, jak chociażby ta wkrętka do 2-3 strefy przeciwnika... ale w gruncie rzeczy jego atak nie ma dużo wspólnego z techniką... a obijanie bloku nie musi być wcale technicznym zagraniem, bo Poltavski też to robi... napisałem że nie musi bo są też tacy który robią to rewelacyjnie technicznie, jak wspomniany już Vujevic czy Antiga...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: Guilder »

Nie jest z Wlazłego Milijkovic ale bez przesady, na pewno jest lepszy technicznie od Poltavskiego. I też pozostaje kwestia czy mijanie bloku bądź też jego obijanie jest czynem zamierzonym, czy fartem, bo moim zdaniem Rosjanin w 50% sytuacji ma po prostu szczęście.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
osnazfsb

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: osnazfsb »

Jeden raz zgodze sie z Arffem Wlazły jest technicznie TROCHE lepszy a bazuje głównie na bardzo dobrej dynamice i dobrej sile wykonywanych ataków – do dobrych techników ma jednak BARDZO DALEKO
Co do Abramowa – tak patrze na te wasze wpisy- Abramow miał w 2007 tak „słaba pozycje” ze jak był kontuzjowany w czasie FF LS to wszyscy piali jaka to rosyjska kadra jest osłabiona a sam Abramow mimo ze nie mógl przeciez atakowac dosc często pojawiał się na boisku tylko po to żeby wzmocnic przyjecie -mimo dosc powaznej kontuzji Alekno nie zdecydował się zostawic go w domu- potem jakby nie patrzyc to on z Tietiuchinem grali w 6 podczas ME i PŚ- niewatpliwie Tietiuchin jest ostatnimi laty lepszy bo niektorzy zapominaja albo w ogóle nie wiedza ze Abramow pare lat temu to był jeden z najlepszych przyjmujacych swiata wyraznie pogorszył się po wyjezdzie do Japonii ktora nikomu z lepszych graczy na dobre nie wyszła
Co do Kosariewa to z całym szacukiem ma on słabsze przyjecie ale wyszkolenie techniczne ma gdzie na poziomie Gruszki- można dyskutowac ale ciezko moim zdaniem powiedziec ze ci zawodnicy sa słabi technicznie bo jak ocenic w takim razie typowego ligowca z PLS- zenujaco słaba technika? Bo chyba tak skoro Kosariev ma slaba a byłby u nas gwiazda
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: Guilder »

To, że Wlazły bazuje głównie na swojej sile i dynamice to oczywista sprawa. Zawsze wykorzystujesz swoje najmocniejsze strony. Ale w trudnych sytuacjach, z trudnych piłek, Poltavsky nie skończy praktycznie niczego, a Wlazły potrafi.
Co do Kosareva. Gdzie ta technika? Chyba w tym, że potrafi zaatakować po prostej, albo po skosie, bo ja oglądając mecze Rosji i Dynamo Kazania nie widziałem jej u niego. A gwiazdą w PLS byłby dzięki mocnemu atakowi, i dobremu serwisowi. Podczas FF regularnie zmieniany ze względu na słabe przyjęcie. Wyszkolenie na poziomie Gruszki? Hmm, dla mnie oni są zupełnie różni. Gruszka mimo że w przyjęciu nie zachwyca, to jednak robi(ł) to lepiej od Rosjanina. Za to w ataku deklasacja Kosareva, to samo serwis. Ale nie powiedziałbym, że Gruszka jest słabszy technicznie. Musi być w końcu dokładny skoro plasy ćwiczy nawet podczas meczów ;)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: kevinpsb »

No a Brazylia jako główny faworyt gra znowu magicznie...
Choć narazie męczą się z Serbami grają bardzo szybko.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

IO Pekin 2008 - turniej mężczyzn - kadry zespołów

Post autor: dreamer »

Jako pierwszy odkrył karty Huhh McCutcheon i podał już "12" na Pekin.
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.27664

Szczególnie dla polskich kibiców interesujące jest to, że jest w kadrze Rich Lambourne z Olsztyna. Jest też Riley Salmon (były gracz AZS-u Częstochowa).
Zapewne teraz zacznie się gorąca dyskusja o szansach gry w Treflu Gdńsk Scotta Touzinsky'ego i Kevina Hansena, którzy też są w kadrze.

Uważam, że Amerykanie będą jednymi z kandydatów do podium. Trener wybrał najlepiej obecnie spisujących się zawodników.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: IO Pekin 2008 - turniej mężczyzn - kadry zespołów

Post autor: szarlej »

Skład Rosji

Rozgrywający:
Wadim Chamuckich,
Siergiej Grankin

Atakujący:
Siemion Połtawski,
Maksim Michajłow

Środkowi:
Aleksiej Kuleszow,
Aleksiej Ostapienko,
Aleksander Wołkow

Przyjmujący:
Siergiej Tietiuchin,
Aleksander Kosariew,
Jurij Bireieżko,
Aleksander Korniejew

Libero:
Aleksiej Wierbow

Włosi na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie

- środkowi bloku:
Luigi Mastrangelo
Emanuele Birarelli
Vigor Bovolenta

atakujący:
Alessandro Fei
Mauro Gavotto

rozgrywający:
Valerio Vermiglio
Marco Meoni

przyjmujący:
Matteo Martino
Hristo Zlatanov
Alessandro Paparoni
Alberto Cisolla

libero:
Mirko Corsano

Reprezentacja Niemiec na Igrzyska Olimpijskie:

Rozgrywający:
Simon Tischer (Iraklis Saloniki/GRE),
Frank Dehne (Verona/ITA)

Atakujący:
Christian Pampel (Surgut/RUS),
Jochen Schöps (Iskra Odintsovo/RUS)

Środkowi:
Stefan Hübner (Sisley Treviso/ITA),
Ralph Bergmann (Moerser SC/GER),
Marcus Böhme (SCC Berlin/GER),

Przyjmujący:
Marcus Popp (Montichiari/ITA),
Robert Kromm (Perugia/ITA),
Björn Andrae, (AZS Olsztyn/POL),
Mark Siebeck (Ankara/TUR)

Libero:
Thomas Kröger (VfB Friedrichshafen/GER)

12 Bułgarów na Igrzyska Olimpijskie:
rozgrywajacy: Żekow, Tasew
atakujący: W.Nikolow, Jordanow
przyjmujący: Konstantinow, Kazijski, Aleksiew, Stojkow
środkowi: E.Iwanow, Gajdarski, Cwetanow
libero: Salparow

12-stka Serbii:*

Rozegranie:
Nikola Grbić, Vlado Petković;

Atakujący:
Ivan Miljković, Sasa Starović;

Środkowi:
Andrija Gerić, Marko Podrascanin, Novica Bjelica;

Przyjmujący:
Bojan Janić, Nikola Kovacević, Dejan Bojović, Milos Nikić;

Libero:
Marko Samardzić;
*jest to 12-stka na F6 wiec i prawdopodobnie na IO
Libero który atakuje...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: Pele »

Po dzisiejszej porażce Brazylii z USA to myślę ze na IO będziemy mieli żądnych zemsty Brazylijczyków!
A co do rosjii jesli oni sami sobie nie beda przeszkadzać (tak jak ma MŚ06 gdy już się cieszyli z wygranej z nami) to będą mieli spokojnie medal. MY niestety bez medalu będziemy napewno!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: Arff »

heh ??? Czyli wnioskujesz że Brazylia może dojść do szczytu formy jeszcze przed IO, a my nie ??? Nie bądź śmieszny kolego...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
papki1
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: papki1 »

Jak dla mnie faworytem igrzysk są Brazylijczycy, Amerykanie i oczywiście .... Polacy. Nikt oprócz tej trójki mnie nie przekonuje. I dziwi mnie, to że u bukmacherów wyżej są Bułgarzy i Włosi. Według mnie te dwie wyżej wymienione drużyny są przereklamowane. Ale jak pokazuje ostatni turniej LŚ to każdy może wygrać z każdym nawet jeśli nie gra się dzień przed dobrze. I dziwią mnie opinie, że nie da się poprawić gry w przeciągu 2 tyg.
Czarny koń IO ? Jak dla mnie Niemcy oby nie naszym kosztem.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: Arff »

Oj nie byłbym tego taki pewien... Włosi mogą być bardzo silni na tych IO, tak jak powiedział Dreamer trener chce zastosować element zaskoczenia... Bułgaria jak zawsze będzie silna, tym bardziej że w tym roku Zhekov poczynił ogromne postępy i już tak często się nie myli, wcześniej można było narzekać że jest to świetna ekipa, ale bez rozgrywającego, w tym sezonie sporo w tej kwestii powinno się zmienić... bardzo silni będą Rosjanie, bo póki co grając Grankinem wygląda na to że ich charakterystyka jest podobna do Bułgarów, ale już na IO zapewne grać będzie Vadim, a to bardzo dużo zmienia... Serbia pokazała że jest bardzo mocną ekipa w tym sezonie, mają świetne przyjęcie, zagrywkę i genialnych środkowych... po prostu ekipa bez słabych punktów, może zajść bardzo daleko, o ile utrzyma formę z FSix, w co jednak śmiem powątpiewać... USA także może mieć problemy z utrzymaniem formy, widać po nich że szczytują ;p rozwalili fizycznie Serbów mimo ze rozegrali kilka setów więcej w tym turnieju... w naszej grupie łatwiejszym przeciwnikiem będzie Egipt i... tylko Egipt, reszta jest w stanie awansować, zobaczymy na kogo wypadnie =]

A te wahania formy o których napisał Papki1 sa spowodowane oczywiście ciągłym treningiem wszystkich reprezentacji... te które rozegrały 4 świetne mecze (Serbia) są już u szczytu formy i może być problem z dociągnięciem tego do IO... widać, mniej doświadczony trener popełnił jakiś błąd w przygotowaniach...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
papki1
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: papki1 »

Właśnie wahania formy. To dlaczego jest aż taka nagonka na rep. Polski ? Kto wie co by było gdyby Winiarski skończył tą ostatnią piłkę z USA. Może to my byśmy przeszli metamorfoze tak jak Amerykanie i to my byśmy wygrali LŚ. Więc nie rozumiem tych komentarzy telewizyjnych ''ekspertów'' którzy sądzą, że za 2 tyg. raczej nie może być lepiej. Wątpię jednak aby Serbowie mogliby być lepsi na IO niż byli podczas Final Six.
A co do Bułgarów to nigdy mnie nie przekonywali. Mają tylko Mateja Kazynskiego i Salparova. Reszta jest albo stara tak jak Konstantinov i Nikolov lub po prostu przeciętna. A wyniki, które do tej pory osiągnęli (choć nie są zbyt wielkie) są raczej spowodowane szczęściem.
Włosi jak to Włosi zawsze ich trzeba się obawiać, ale raczej na medal ich nie stać. Dlatego chciałbym aby z Bułgarami lub z Italią spotkali się nasi w ćwierćfinale.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Pekin 2008 - faworyci turnieju mężczyzn

Post autor: Arff »

papki1 pisze:Właśnie wahania formy. To dlaczego jest aż taka nagonka na rep. Polski ? Kto wie co by było gdyby Winiarski skończył tą ostatnią piłkę z USA. Może to my byśmy przeszli metamorfoze tak jak Amerykanie i to my byśmy wygrali LŚ. Więc nie rozumiem tych komentarzy telewizyjnych ''ekspertów'' którzy sądzą, że za 2 tyg. raczej nie może być lepiej. Wątpię jednak aby Serbowie mogliby być lepsi na IO niż byli podczas Final Six.
Osobiście nie słyszałem, aby którykolwiek z "ekspertów" przekonywał że za 2 tygodnie nie może być lepiej.. ale jeśli którykolwiek tak mówił albo nie lubi Lozano, albo kompletnie nie zna się na wytrenowaniu szczytu formy... Powtarzam po raz n-ty 2 tygodnie przed imprezą docelową to nie jest pora na wielkie granie, a drużyny które zaprezentowały szczyt już teraz nie będą już tak liczyć się na IO... nie wiadomo czy Serbia już wytrenowała szczyt formy, ale też czy da się wyobrazić że mogą grać jeszcze lepiej ??? Jest też tak że niektóre ekipy szykują formę na różne fazy turnieju IO, np. Brazylia i Rosja na bank szykują formę dopiero na ćwierćfinały, z tego co czytałem wywiady z naszymi zawodnikami Polska także... Serbia być może ma mniejsze plany, bo chyba nikt, nawet oni sami, nie spodziewali się że mogą tak dobrze grać, bo przecież plan przygotowań układali jeszcze przed zgrupowaniami w czerwcu, to samo Niemcy którzy podobno błysnęli formą w meczach z Bułgaria, która z kolei także szczyt planuje zapewne na ćwierćfinały... żeby przypadkiem niektórym drużynom nie odbiło sie to czkawką...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”