Kwalifikacje - Londyn 2012

compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: compact »

La Petomane pisze:Atanasijević na mnie robi dobre wrażenie, popełnia jeszcze dużo błędów, ale to jaką koordynację ma i dynamikę robi wrażenie, ja mu wróżę wielką karierę:-)
No generalnie to dzisiaj troche zero-jedynkowo zagrał, ale ma chłopak fantazje i odwage. :)
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: leeon »

cieszę się, że Alex ma szansę pogrania. Potrzebuje takich gier i nie oszukujmy sie jeszcze nie raz zostanie zablokowany, czy tez się pomyli. To bardzo młody zawodnik i sporo nauki przed Nim. Mimo to i tak wyglądał najlepiej na tle beznadziejnej gry przyjmujących Serbii no i dramat gry Petkovica.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Dzisiaj ciekawie zapowiadają się mecze o bezpośredni awans do półfinałów turnieju strefy NORCECA. Amerykanie zagrają z Meksykiem a Kanadyjczycy z Kubańczykami. Na razie wszystkie te drużyny mają komplet - po dwa zwycięstwa. Amerykanie w meczu z Meksykiem są zdecydowanym faworytem. Natomiast i Kanadyjczycy i Kubańczycy prezentują mniej więcej podobną dyspozycję. W tym drugim meczu daję szanse po 50%.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: GolMar »

Fatalne spotkanie Kubańczyków. Mecz się wprawdzie nie zakończył, ale oprócz początku trzeciego seta, ich gra wygląda po prostu źle. Kanadyjczycy bardzo dobrze blokują, grają równo i robią bardzo mało błędów, czego nie można powiedzieć o ich przeciwnikach. Zapowiada się szybkie 3:0 i Kanada w półfinale.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: SerCos »

W strefie NORCECA kwalifikacje przechodzą w fazę przegrywający odpada, więc powinno być choć trochę więcej emocji.

W półfinałach będziemy mieli pojedynki:

USA - Kuba/Trynidad i Tobago
Kanada - Meksyk/Portoryko

Można powiedzieć, że Kanadyjczycy zwycięstwem z Kubą zapewnili sobie awans do finału bo raczej z Meksykiem lub Portoryko przegrać nie powinni. W drugim półfinale prawdopodobnie zobaczymy mecz, który miał być finałem tej imprezy.

***************

Zaczęły się kwalifikacje kobiet w Ameryce Południowej i już w pierwszym dniu mieliśmy sporą niespodziankę i porażkę Argentynek z Wenezuelą 1-3. Z jednej strony to niespodzianka, a z drugiej brak awansu Brazylijek z tego turnieju to będzie sensacja i większość zespołów pewnie o tym wie. W pozostałych meczach Brazylijki rozgromiły Urugwaj 3-0, a Peruwianki wygrały z Chile 3-0.

Wyniki skończonych spotkań i wyniki na żywo: http://www.voleysur.org/v1/coqt2012-f.asp

Jeszcze dodam, że kwalifikacje odbywają się w São Carlos w Brazylii. Drużyny uczestniczące podzielone są na dwie grupy.
W grupie A mamy Brazylię, Urugwaj i Kolumbię, w grupie B - Argentynę, Peru, Wenezuelę i Chile.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Arff »

SerCos pisze:W półfinałach będziemy mieli pojedynki:

USA - Kuba/Trynidad i Tobago
Kanada - Meksyk/Portoryko
Czyli wygląda na to, że ktoś z Europy, będzie miał niemiłą niespodziankę w turnieju interkontynentalnym, w postaci Kuby albo USA :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: weary_skier »

Warty odnotowanie jest świetny występ Fredericka Wintersa w drużynie Kanady, który skończył wszystkie piłki, które dostał a nie było ich tak mało, bo 15. Kanadyjczycy to coraz mocniejsza drużyna. Typuję, że zagrają w finale z USA, ale chyba jeszcze jest za wcześnie, żeby Amerykanie dali się ograć.



Jeśli chodzi o turniej w Sofii, to osobiście, ze względu na przynalezności klubowe, kibicuję Niemcom. Po dotychczasowych spotkaniach odnosze wrażenie, że nie są bez szans. Warto odnotować ogromną ilość zmian jaką w stosunku do "Dawnej" pierwszej szóstki wprowadził nowy trener. Porównując z ME został tylko Bohme na środku. Vital Heynen postawił na dobre przyjęcie i tak na ławce znalazł się po świetnym sezonie w Rosji-Andrae a Kromma nie ma nawet w dwunstce.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: SerCos »

weary_skier pisze:Kromma nie ma nawet w dwunstce.
Kromm akurat nie został powołany przez chorobę.

Nawet tutaj o tym mowa: http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... teuerwalda
Niewątpliwie najbardziej dotkliwa stratą dla ekipy niemieckiej jest nieobecność Roberta Kromma, jednego z najbardziej doświadczonych zawodników w reprezentacji. W zeszłym tygodniu przyjmujący Marmi Lanza Verona z ciężką anginą trafił do szpitala i nie doszedł jeszcze w pełni do siebie.
aggaa
Posty: 37
Rejestracja: 30 mar 2011, o 11:41
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: aggaa »

Bardzo podoba mi się ta bułgarska piosenka, która leci podczas przerw, ktoś może jakimś cudem wie, co to? :D[/quote]

Może nie na temat, ale dołączam się do prośby o piosenkę! ;)
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: figol »

Finowie już przegrywają 1-0 i w drugim secie ich gra jak na razie wygląda okropnie, czapa za czapą. Słabo prezentuje się ta ekipa na tym turnieju.
poznasz głupiego po czynach jego
dodonek
Posty: 1059
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dodonek »

Trwający pojedynek z graczami bydgoskiej drużyny Masny - Siltala (wiem wiem, że tutaj to juz nie aktualne..) czyli Słowacja - Finlandia póki co dużo lepszy w wykonaniu sąsiadów z południa. Masny gra dużo fajniej niż Esko. Zresztą Esko był bardzo dobrze czytany przez Niemców tak i teraz został zmieniony bo gra kiepsko. Pasi Hyvarinen który był już bliski końca kariery widać już mniej myśli chyba o siatkówce mimo tego że gra w reprezentacji bo popełnia tez sporo błędów. W ogóle forma Finów próbowała sie bronić tylko w meczu z (tez średnimi w tym turnieju) Włochami a póki co widać że w Fińczykach (poza może Siltalą) płynie bardzo zimna i do tego w wolnym tempie krew której swoim charakterem i próbą motywacji Daniel Castellani nie jest w stanie ani rozgrzać ani przyspieszyć. Jak będzie w ZAKSIE? :)
Dziękuję.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: SerCos »

dodonek pisze:Masny gra dużo fajniej niż Esko.
Na pewno, bo Esko nie gra. W drużynie Finlandii rozgrywa Eemi Tervaportti.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: weary_skier »

Oglądając przed chwilą zakończony mecz Słwoaków z Fianmo utwierdziłem się w przekonaniu, że Masny to jeden z bardziej niedoecenianych graczy ligi.
Po porażce z Niemcami większych szans Słwoakom nie wróżę, ale Włosi nie są na tym turnieju aż tak mocni, żeby nie mogłodość do niespodzianki.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: madlark »

Finowie momentami byli bezradni przy nie grającej jakiś cudów Słowakach.
Właściwie przez cały mecz, które zespół jest lepszy.

Ciekawe czy Serbia poradzi sobie z Hiszpanami? Łatwo z pewnością im nie będzie.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: figol »

Początek pierwszego seta Serbów z Hiszpanami wyrównany ale potem już bez niespodzianki Serbia kontrolowała przebieg seta i pewnie wygrali. Liczyłem tutaj na wyrównany mecz ale chyba się przeliczyłem, chodź to dopiero pierwsze set to Hiszpanie dziś nie wyglądają na ekipę która może ograć było nie było Mistrzów Europy.
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: madlark »

Dzisiaj Magiera ma dzień :D

Tak dla rozluźnienia atmosfery: MM
Kiedyś, po meczu reprezentacji, przyszedł do mnie Krzysiek Ignaczak i powiedział, żeby zagrać piosenkę o rudym lisie z Akademii Pana Kleksa, gdy tylko Zagumnemu wyjdzie kiwka, bo on o to prosi. Nie sprawdziłem i dałem się wkręcić. Gumie wychodzi akcja, a z głośników „rudy ojciec, ruda matka...”.. Tylko mi palcem pogroził, a cały zespół w śmiech. Potem przyszedł do mnie i pyta: „Czyj to pomysł?”, ja do niego: „Nie powiem.”, a Guma: „To powiedz Ignaczakowi, że ma przerąbane”.
;)
Ostatnio zmieniony 10 maja 2012, o 17:28 przez madlark, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: kalosz »

Dobry mecz Kovacevicia dziś, świetny zawodnik. Mam nadzieję, że jakiś polski klub się nim zainteresuje :D
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: weary_skier »

Na tle bezbarwnych Hiszpanów to i Nikic zagrał jakby należał do światowej czołówki przyjmujących.
Serbia wciąż się liczy w walce o awans. Słowenie powinni ograc.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
La Petomane
Posty: 153
Rejestracja: 24 cze 2011, o 17:07
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: La Petomane »

Atanasijević bardzo dobre spotkanie, nie wiem co prawda ile Petković mu wystawiał gdy pod siatką był niski Hernan, ale Serb zagrał bardzo dobre zawody, kilka asów, mocna, celna zagrywka, dobry procent w ataku i najwięcej punktów w drużynie. Kilka imprez gdzie będzie mógł się ograć i będzie z niego gwiazda światowego formatu. Ciekawe jak Nawrocki nim pokieruje, i czy go nie "zepsują" w tej Skrze. Ale już teraz mogliby zaryzykować i postawić na Aleksandara, a Wlazły na przyjęcie i nie byliby słabsi niż są teraz.
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: elane »

A w obecnym meczu Italia wg planu, jak na razie bardzo dobra gra Michała Łasko, Grozer dostał kilka czap w pierwszym secie, ale też dobrze i te asy :-)
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: figol »

Włosi wydają się być drużyną o klasę lepszą w meczu z Niemcami i prowadzą już 2-0. Wydaje mi się że faworyci ten mecz wygrają no chyba żeby w Niemieckiej ekipie odpaliły indywidualności w tym wypadku Grozer, bo inaczej ta ekipa raczej nie ma kim straszyć Włochów.
poznasz głupiego po czynach jego
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Mania »

Niemcy zaprzepaścili przewagę z połowy seta i zamiast 1-1, mamy 2-0 dla Italii. Grozer ma dramatyczny spadek formy. :<
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: tomasol »

Włochy - Niemcy 2:0

Podopieczni Heynena odbierają póki co od Włochów trochę bolesną lekcję dojrzałości i konsekwencji. Inna sprawa, że niektóre decyzje Heynena odnośnie tego meczu mogą dziwić, mam tu na myśli choćby granie parą Andrae - Schwarz.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: madlark »

Grozer po Bąku upolował Bariego
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Mania »

"Halo, tu Ziemia!" :D
Niesamowita sytuacja, ale też przyjęcie Feia godne pochwały. ;)

realizatorzy bułgarscy są fatalni...
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: compact »

Mam nadzieje, ze w Belchatowie nie ogladali tego przyjecia Feia (Feiego?), bo jeszcze im przyjda jakies glupie pomysly do glowy. Chwila...
dodonek
Posty: 1059
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dodonek »

Mania pisze:"Halo, tu Ziemia!" :D
Niesamowita sytuacja, ale też przyjęcie Feia godne pochwały. ;)

realizatorzy bułgarscy są fatalni...
Możecie trochę więcej napisać o co chodzi bo niestety nie mam możliwości oglądać.
Dziękuję.
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: majonez »

Mania pisze:
realizatorzy bułgarscy są fatalni...
Jak grały siatkarki w Turcji była jeszcze gorsza. Trzeba się chyba odzwyczaić od polsatowskich transmisji ;)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: madlark »

Bari przyjął zagrywkę Grozera na twarz
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: VernonRoche »

Grozera gwoździe są równie efektowne co bloki na nim.

Czekać Fei'ego jak za rok na rozegraniu zagra. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”