Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: figol »

Myślę że w tym temacie powinniśmy pisać o Igrzyskach Olimpijskich a nie o tym kto komentuje i jak mecze, można zrobić do tego osobny temat i nie zaśmiecać.
poznasz głupiego po czynach jego
janfilip
Posty: 54
Rejestracja: 27 sty 2011, o 09:30
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: janfilip »

kto jest odpowiedzialny za to, że polscy siatkarze grają bez orła na piersi?!
Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Wojtek »

Jestem tu kolejnym nielicznym, któremu podoba się komentarz Dębowskiego.

,,Ataki jądrowe'', nasz siatkarz nie skończył ,,ataka, yyy, przepraszam ataku'', dodają trochę uśmiechu, a jego emocjonowanie się jest jak dla mnie na miejscu.
Marcy$
Posty: 2084
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Marcy$ »

Tak czytam ostatnie komentarze.... czy zauważyliście, może usłyszeliście od znajomych albo w wiadomościach - Polska wygrała wczoraj z drużyną Włoską - tak jakbyście zapomnieli:P
lopseret
Posty: 36
Rejestracja: 15 lip 2008, o 11:45
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: lopseret »

Kurek pierwszy w serwisie, drugi w punktujących, czwarty w ataku i ósmy w przyjęciu (!),
winiar trzeci w ataku, w przyjęciu 23.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: figol »

Po pierwszym meczu żadnych jeszcze wniosków wyciągać oczywiście nie można, tak tylko moje osobiste odczucia co do pana Mauro Berruto i jego wielce świetnym pomysłem grania na jednego atakującego, zresztą pan Alekno postąpił tak samo być może słusznie, czas zweryfikuje, ale wczoraj taktyka Włocha wzięła w łeb, chyba w czwartym secie Łasko został 2 razy zablokowany i z dwa razy bezpośrednio potem strzelił w trybuny, normalnie trener powinien już wpuścić zmiennika ale kto miał grać na jego miejsce drugi libero ?? No cóż okaże się czy ta taktyka jest dobra, ja osobiście uważam że jest wręcz beznadziejna, odpowiedź przyjdzie z czasem, jak na razie 1-0 dla zwolenników gry dwoma atakującymi jak to robią Polacy czy Brazylijczycy ;)
poznasz głupiego po czynach jego
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: elane »

Brawa dla siatkarzy za determinację ;-) Kurek - wow, naprawdę dobry mecz.
Dzięki wszystkim kibicom na hali, było super, niezapomniane wrażenia :-)
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Shibby
Posty: 136
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 00:26
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn / Przasnysz

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Shibby »

janfilip pisze:kto jest odpowiedzialny za to, że polscy siatkarze grają bez orła na piersi?!
Jesteś chyba jakimś niedzielnym kibicem, że dopiero teraz to zauważyłeś. Polacy od dawna grają bez orła na piersi, podobnie jak inne reprezentacje też nie mają na koszulkach godeł. Takie są wytyczne, że wszystkie reprezentacje powinny mieć flagi. To wg mnie lepszy rozwiązanie niż w piłce nożnej, gdzie panuje dowolność i potem PZPN potrafi sobie jakiegoś potworka wymyślić. A czy będzie to flaga, czy godło, to już chyba żaden problem?

Będąc już w temacie to bardzo podobna mi się strój reprezentacji. Wreszcie żadnego kombinowania i cudowania, tylko prostota. Ale jaka piękna, bo świetnie dopasowana do naszej flagi, czyli na dole czerwień, na górze biel. Jedna rzecz tylko w nich mi się nie podoba - brak polskich liter w nazwiskach na plecach...
kibic_siatki
Posty: 2601
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: kibic_siatki »

Pierwsze koty za płoty. Dla naszych to było ważne bo jak słabo zaczynają to nigdy dobrze nie kończą. Z całej drużyny najbardziej podobał mi się Bartman, który był prawdziwym Batmanem. Zaczął mecz słabo, ale w secie 3 pociągnął nam mecz co jest rolą atakującego. Wiele osób skupia się na komentujących ten mecz z TVP- styl na pewno inny w porównaniu z tymi z Polsatu, ale to rzecz gustu. Chciałbym zwrócić uwagę na stroje naszych reprezentantów- pomijam kwestię co na nich jest. Chodzi o to, że są niechlujne: źle się układają na ciele, koszulki na dole częściowo wpuszczone, czasem zwisają jak koszule nocne. Pomijając sprawy estetyczne to nie wiem czy nie ograniczają ruchów zawodnikom.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: azsiak88 »

Shibby pisze: Będąc już w temacie to bardzo podobna mi się strój reprezentacji. Wreszcie żadnego kombinowania i cudowania, tylko prostota.
Ale po cholerę takie długie ??? Ale jeżeli to ma być jedyny mankament naszego zespołu to jestem za :D
Jak figol zauważył. Granie z jednym atakującym to strzał w stopę. Wystarczy takiego zablokować 2-3 razy i cała gra drużyny może wziąć w łeb. Łasko w ogóle nie był sobą. Mała ilość piłek i często podbijany, potem bloki i auty. Jeżeli tak mają wyglądać jego Igrzyska to Włosi mogą mieć problem.

Zastanawia mnie czy będziemy wychodzić tą samą "7" do końca fazy grupowej. Bo o ile na Bułgarów i Argentynę to zrozumiałe to na pozostałe dwie ekipy raczej chyba można pokusić się na Kubiaka i Zagumnego
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Marcy$
Posty: 2084
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Marcy$ »

I Jarosza:)
konrad_07
Posty: 5
Rejestracja: 4 sie 2010, o 16:00
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: konrad_07 »

Ktoś może wie jak jest liczona skuteczność ataku? Bo na oficjalnej stronie igrzysk london2012.com na przykład Kurek na 24 ataki 13 skończone i skuteczność 41,67% Winiarski 12/21 i skuteczność 47,62%
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: figol »

azsiak88 pisze:Zastanawia mnie czy będziemy wychodzić tą samą "7" do końca fazy grupowej. Bo o ile na Bułgarów i Argentynę to zrozumiałe to na pozostałe dwie ekipy raczej chyba można pokusić się na Kubiaka i Zagumnego
Heh jak to fajnie zabrzmiało na te słabsze zespoły wystawmy Kubiaka, Zagumnego ;) a i jeszcze Kubę Jarosza to ja jeszcze chciałbym Michała Ruciaka, no co z WB to my wygramy nawet z trzema libero w składzie a Ruciak przecież jeszcze do tego że świetnie przyjmuje i serwuje to i zaatakować potrafi :D
poznasz głupiego po czynach jego
Pendriu
Posty: 64
Rejestracja: 19 maja 2012, o 15:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Pendriu »

Co do statystyk po 1 meczach. Winiarski 23 miejsce w przyjęciu, ale żadna statystyka nie odda faktu jakim jest to, że Winiar przyjmował serwisy najlepiej zagrywającej drużyny globu. Dlatego takie statystyki po 1-2 nawet 3 meczach nic nam nie mówią.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

Ja też w tych łatwiejszych meczach chętnie bym zobaczyła inny skład (słowo "rezerwowy" jakoś nie przechodzi mi przez gardło :D),ale na razie się niczego takiego po naszym trenerze nie spodziewam, wolę być pozytywnie zaskoczona niż rozczarowana.
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: nicram »

janfilip pisze:kto jest odpowiedzialny za to, że polscy siatkarze grają bez orła na piersi?!

Tu masz wszystko opisane.


http://www.sport.pl/londyn2012/1,126403 ... anska.html
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Lineczka »

Świetny mecz i energia naszych, którzy po pierwszym secie się obudzili a po drugim nabrali pewności siebie. W czwartej partii lanie! Bartman na początku średnio, ale się rozkręcił, Winiarski i jego profesorskie zagrania rewelacja, Kurek świetnie na zagrywce i od 3 seta w ataku, dobra gra środkowych i Łukasza plus świetny Ignaczak.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: figol »

OlaMleko pisze:Ja też w tych łatwiejszych meczach chętnie bym zobaczyła inny skład (słowo "rezerwowy" jakoś nie przechodzi mi przez gardło :D)
To ja pójdę o krok dalej i napiszę że do meczu półfinałowego to my wygramy każdą możliwą kombinacją w składzie ( uwzględniam że w ćwierćfinale spotykamy się z Serbią bądź Niemcami )
poznasz głupiego po czynach jego
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: compact »

konrad_07 pisze:Ktoś może wie jak jest liczona skuteczność ataku? Bo na oficjalnej stronie igrzysk london2012.com na przykład Kurek na 24 ataki 13 skończone i skuteczność 41,67% Winiarski 12/21 i skuteczność 47,62%

Jesli chodzi o atak w statystykach, to jest to jego efektywność, a nie skuteczność. Liczona ze wzoru: (zdobyte w ataku punkty - błedy bezposrednie)/ilosc wykonanych ataków. Stad tak niski wskaznik Bartmana, bo Wlosi odrobili prace domowa i stali tam gdzie powinni - efekt 12 z 29 jego ataków zostało obronionych. Niemniej jednak wynik dobry, chociaz jesli ktos nie zauwazy roznicy w liczeniu, to moze sie troche zdziwić. Dla porownania skrzydłowi niemieccy wczoraj osiagneli oszalamiajaca efektywnosc na poziomie 5, 5 i 14 %. U nas Winiarski 48%, Kurek 42%, Bartman 31%. Skuteczność liczona "tradycyjnie" - Winiarski 57%, Kurek 54%, Bartman 45%.
ciorny17
Posty: 8556
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: ciorny17 »

Jak już pisałem w innym temacie, że to może być turniej Winiara. Powiem szczerze, że nasi chyba nie zagrali 100% swoich możliwości. Była rezerwa jeśli chodzi o atak, a może to dobra gra Włochów wyblokiem. Jakby powiedział Swędrowski, pokonaliśmy ich sztuką siatkarską. Mam takie wrażenie, że nasi mają przygotowane rozwiązanie na każdą sytuację, atak z 5. strefy Kurka to już znamy, Winiarski z 1. strefy, a Włosi bodajże w 2. secie ustawili potrójny blok na swoim prawym skrzydle piłka wyasekurowana i jedyna możliwość ataku to 6. strefa i chyba Savani atakował. Ale to nie nasz problem, ważne, że zwycięstwo i jeszcze 7 takich i cała Polska będzie w euforii.Wiadomo nie można popadać w hurraoptymizm, ale patrząc na grę naszych aż się serce cieszy.
Kłamca.
krwawyedward
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2012, o 11:31
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: krwawyedward »

Tutaj możecie obejrzeć decydujące momenty meczu z Włochami
http://doliczonyczas.blox.pl/html
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: kevinpsb »

konrad_07 pisze:Ktoś może wie jak jest liczona skuteczność ataku?
Bo na oficjalnej stronie igrzysk london2012.com na przykład Kurek na 24 ataki 13 skończone i skuteczność 41,67% Winiarski 12/21 i skuteczność 47,62%
Ja wiem... Ilość ataków skończonych podzielić przez ilość ataków wykonanych razy 100%...
Tam o żadnej skuteczności pewnie nie jest napisane...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: mbor3k »

Liczona jest efektywność, a nie skuteczność, stąd takie a nie inne liczby.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
radix49
Posty: 45
Rejestracja: 29 lip 2012, o 13:26
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: radix49 »

Co do samego meczu, to zagrywka zadziałała w I secie. W drugim to nam zadziałała. III to była gra na złamanie. No i kto kogo złamał, to widać po jego wyniku. A czwarty to już demonstracja siły.

Żygadło stał się rozgrywającym klasy światowej. W drugim secie trzeciego metra zagrał na środek i atak został skończony. Takie numery to ja widziałem w Polsce tylko u "Gumy" w 2006 r. Poza tym przyjęcie Kurka. Ze statystyk FIVB Kurek był lepszy w tym elemencie od Winiarskiego... No comments.

Mi ten mecz przypominał mecze Brazylia Rosja z najlepszych lat tej pierwszej. Rosjanie tłukli z zagrywką, a to na Brazylii nie robiło to większego wrażenia. Widziałem raz minę Zajcewa jak rąbnął bombę. Facet był zwyczajnie zdziwiony, co jest grane, bo przecież rąbnął jakieś 120 km/h, a tu piłka przyjęta i skończona. I co w takim układzie począć? :)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

figol pisze:
OlaMleko pisze:Ja też w tych łatwiejszych meczach chętnie bym zobaczyła inny skład (słowo "rezerwowy" jakoś nie przechodzi mi przez gardło :D)
To ja pójdę o krok dalej i napiszę że do meczu półfinałowego to my wygramy każdą możliwą kombinacją w składzie ( uwzględniam że w ćwierćfinale spotykamy się z Serbią bądź Niemcami )
Jeszcze na 2-3 tygodnie przed Igrzyskami próbowałem delikatnie przemycać w postach, że sport jest tylko sportem, i może się wszystko przytrafić. Najbardziej w tym kontekście deprymuje mnie całkowite ignorowanie przez większość kibiców faktu, że porażka jest czymś, czego nie da się wykluczyć i dlatego nie należy robić nic, co czyniłoby ją jeszcze bardziej prawdopodobną (np. rezerwowy skład, czyli praktycznie wymiana prawie całej drużyny).
Widzę, że jednak "żywy przykład" wielkiej faworytki do przynajmniej medalu (dla wielu tylko do złota) - Agnieszki Radwańskiej, niewielu cokolwiek nauczył.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

Dreamer:

uważam się za jedną z bardziej powściągliwych osób w kwestii medalu, Igrzyska w Pekinie nauczyly mnie pokory. Ale chyba nie powiesz, że możemy przegrać z Wielką Brytanią czy Australią :) Albo inaczej - że zawodnicy stojący wczoraj w kwadracie nie potrafiliby sobie poradzić z tymi drużynami.

Ja czuję ciągły stres związany z tym turniejem, wiedząc, ile zależy od pojedynczych meczów i akcji. Ta pierwsza faza może snu z powiek mi nie spędza (zwłaszcza,że już przeszliśmy italiańców),ale bardzo się boję ćwierć i półfinałów.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: PH3N-x »

Najbardziej mi się podoba ten spokój. Ok, przegraliśmy pierwszego seta, ale nic się nie stało, gramy dalej. Są mocni psychicznie.
Dreamer, poczytaj sobie fora tenisowe. Radwańska jako faworytka to rozdmuchany balon. Nawet w tegorocznym Wimbledonie nie grała jakoś fenomenalnie, doszła do finału - brawo, jednak drabinkę miała stosunkowo prostą, a na dodatek rywalki nie dyktowały strasznie trudnych warunków. W przypadku siatkarzy jest zupełnie inaczej. Balon też jest pompowany niemiłosiernie, ale są ku temu większe podstawy niż u Agnieszki.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Chciałem tylko podkreślić to, co wiąże się z tymi pogrubionymi fragmentami w zacytowanym przeze mnie poście. Już niemal jak świat stare jest stwierdzenie, że każda drużyna w dłuższym turnieju ma (przynajmniej) jeden słabszy mecz. Nie jest jednak tak, że trener (sztab trenerski) ma cokolwiek do powiedzenia w kwestii tego, kiedy ten słabszy mecz będzie i czy rzeczywiście się przytrafi. Możnaby sądzić, że jeżeli szkoleniowiec zaeksperymentuje składem w fazie grupowej i w efekcie w jednym (dwóch) meczach taką słabszą postawę sam wygeneruje, to uchroni tym drużynę w swoim najsilniejszym składzie od przypadkowego zachwiania formy (dyspozycji) w ćwierćfinale lub meczach o medale. Nic bardziej błędnego. Dlatego ze zmianami musi trener uważać i to pioruńsko mocno, aby nie skończyć z ręką w nocniku.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
rocky
Posty: 1198
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: rocky »

Może ze statystyk to nie wynika ale na pierwszy rzut mojego oka Kurek zagrał wczoraj poniżej swojego poziomu. Pierwsza akcja była ok ale jak dostawał wysoką piłkę na kontrze to mijał się z blokiem i boiskiem dosyć często. Na szczęście mieliśmy genialnego Winiara, który jeśli utrzyma dyspozycję i dojdziemy do finału to nie wyobrażam sobie żeby nie dostał MVP. Żygadło dobrze, coraz częściej odważnie wrzuca krótkiemu z 3go metra :D
Jeśli ugryźliśmy taką drużynę jak Włochy z Savanim, świetnym Zajcewem i byliśmy wstanie wyłączyć z gry jednego z lepszych młotów na świecie- to możemy wygrać z każdym. Jeśli równocześnie zaskoczy nam zagrywka i blok, do tego poszukamy piłkę w obronie to możemy dosłownie rozjechać nawet wielką Brazylie.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

No właśnie,niestety najgorsze jest to, że mądrzy będziemy po turnieju, każdy ruch trenera może być zarówno błyskiem geniuszu,jak i gwoździem do trumny. Ja się np. zastanawiam,czy odważyłby się wprowadzić Ruciaka przy stanie 23:23 w półfinale? Czy Żygadło umiałby rzucić piłkę meczową na środek, przy grze na przewagi? pytań i możliwości jest wiele. Ja WIERZĘ w medal, ale nie WIDZĘ go jeszcze. Wiem tylko, że przed cztery lata miałam naprawdę bolesną ranę w sercu kibicowskim i może będzie możliwość jej zaleczenia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”