Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

Jak rozumiem, są do tego jakieś czeki? Igła będzie mógł zabrać drużynę na dobrą kolację tak w ramach rozluźnienia. Wybory bardzo oryginalne, ale paradoksalnie na IO chyba nie mają większego znaczenia.
A bułgarskiemu rozgrywającemu to chyba mama robi statystyki, bo w Sofii też dostał nagrodę.
CIA
Posty: 22
Rejestracja: 9 sie 2012, o 12:11
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: CIA »

Jak dość dawno temu zauważył brytyjski premier lord Beaconsfield, (Beniamin Disraeli) "są kłamstwa, ohydne kłamstwa i statystyka ..."

Rzeczywiście statystycznie ta klasyfikacja może tak wyglądać, ale to zależy od pewnych zmiennych, bowiem np. zawodnik odbiera przez większość seta, czy meczu zagrywkę w punkt, po to by w kluczowych akcjach, w końcówce seta, czy meczu odebrać w trybuny (lub jak kto woli w buraki), taka sama zależność może dotyczyć innych elementów gry.
Bratoyev rozrzucał wielokrotnie fatalnie, podobnie jak Travica, czy częstokroć Grankin (nieporozumienia z Wołkowem), ale statystycznie mógł wyjść OK. bo np. jego atakujący umiejętnie się ze złych wystaw ratowali ...nie wiem jakie statystycy biorą pod uwagę kryteria, ale według mnie w przypadku rozgrywających powinna to być ilość wystaw pozostawiających atakującego bez bloku lub na pojedynczym bloku. Nie mierzalna pewnie jest też dokładność wystawy. Bowiem dokładną piłkę dobry atakujący jest w stanie skończyć na podwójnym bloku. Pilki wrzuconej np. mocno w siatę (co jest nietety czasami szczególnie irytującą manierą naszych rozgrywajacych), już niestety nie.
Zgadzam się z oceną przedmówcy, że najlepszy i najdokładniejszy był na IO Rezende. Wogóle patrząc na dyspozycję rozgrywających to Guma na pewno (gdyby dano mu pograć uplasował by się w czubie). Do Żygadły można mieć pretensje co do wyborów w konkretnych sytuacjach i monotematyczność. Czasami nawet przy gorszym odbiorze z 3, czy 4 metra warto zaryzykować i zagrać krótką ... Dawniej wychodziło to Szyczce (lepszy zawodnik niż komentator) i Witkowi Romanowi, kiedy z cierpieniem (jako kibic AZS Częstochowa) oglądałem gwoździe wbijane przez Romana w parkiet (nie było wtedy tarafleksu) Hali Polonia...Parę niezłych akcji pokazali swego czasu także na Turnieju Kwalifikacyjnym w Rotterdamie. W "prehistorii" się dało, to teraz też musi się dać.
W każdym razie przynajmniej brąz IO 2012 powinien być nasz...
Maciek
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

Powtarzają finał na TVP sport, trafiłam w ramach oczekiwania na ceremonię zakończenia Igrzysk.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: madlark »

OlaMleko pisze:Jak rozumiem, są do tego jakieś czeki? Igła będzie mógł zabrać drużynę na dobrą kolację tak w ramach rozluźnienia. Wybory bardzo oryginalne, ale paradoksalnie na IO chyba nie mają większego znaczenia.
A bułgarskiemu rozgrywającemu to chyba mama robi statystyki, bo w Sofii też dostał nagrodę.
nie ma. Na IO nie ma nagród pieniężnych

Rezende chciał zrobić przysługę Gibie(w ramach szacunku dla przeciwnika) i udało mu się prawie ;)
Ostatnio zmieniony 12 sie 2012, o 19:33 przez madlark, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Pamiętacie nagrodę dla Soto za MŚ 2006?
\
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

hugo pisze:Pamiętacie nagrodę dla Soto za MŚ 2006?
Pamiętamy,a co?
Giba10
Posty: 58
Rejestracja: 24 maja 2010, o 17:08
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Giba10 »

Co z tego że dostał nagrodę w koncu zdobył najwięcej pkt to był najlepszym punktującym co w tym dziwnego kolego.
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: majonez »

Wróciłem do domu pokonany. Zawiodlem siebie, rodzine i Was. Ostatnie dni były bardzo ciężkie a zwłaszcza dzisiejszy. Cały czas rozmyslam nad przyczynami porażki. Dla mnie osobiście jest to najwieksza sportowa przegrana w życiu,wierzyłem bardzo mocno w to, ze zdobędziemy medal ( niekoniecznie złoty) stało sie jednak inaczej. Strasznie zle mi z tym. Oglądając dzisiejszy finał miałem świadomość, że mogliśmy w nim uczestniczyć, być tam i grać o marzenia. Medal olimpijski do końca moich dni pozostanie tylko niespełnionym snem :( przygotowania kosztowały mnie i moja rodzine wiele wyrzeczeń, dla tego ta porażka tak mocno boli. Nie będę wdawal sie w polemikę z ludźmi, którzy na nas wieszaja teraz psy. Pewnie będzie ich wielu. Jechałem walczyć o medal i swoje dziecięce marzenia, które straciłem mając swój los w moich rękach, mówi sie trudno. Porażka wliczone jest w życie każdego sportowca i jest dobrym nauczycielem a zarazem motywatorem . Po ćwierćfinale długo każdy z nas rozmyslal, spotkaliśmy sie wspólnie wszyscy razem i dyskutowalismy o wszystkim co sie stało. Chłopaki wielkie dzięki cieszę sie bardzo ze mogłem być częścią tego teamu. Wygrywamy i przegrywamy razem do końca. Wierze w ten zespol tych ludzi, ze jeszcze nie raz dane nam bedzie wygrywac i dawac Wam satysfakcje.Gratulacje dla Rosjan należało im sie !!!!!!trzymalem za nich kciuki do samego końca. Zrobili to w wielkim stylu.
zrodlo: www.iglaszyte.pl
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: sb.slav »

Swoją drogą co do oldboyów na parkiecie podczas meczu finałowego to całkiem inaczej prezentował się Tietiuchin, bez którego zwycięstwo byłoby być może niemożliwe, a co innego antybohater - Giba, który wszedł, dostał dwie czapy, zrobił parę groźnych min i zszedł z boiska jak niepyszny. A niektórzy pisali by wysupłać 400$ i brać go do Resovii. Niby wiek podobny do Rosjanina, a o ile większe wyeksploatowanie organizmu. W czasie meczu rzuciło się też w oczy, że słabo u Brazylijczyków w ogóle z obsadzeniem pozycji przyjęcia, poza Murilo i Dante nie było kogo desygnować na boisko, pojawił się na chwilę Tiago ale ten to formę widział chyba parę lat temu - patrząc na jego postawną sylwetkę na tle atletycznych kolegów :P . I jeszcze jedna ciekawa rzecz to skopiowanie pomysłu Alekny przez Bernardinho - tj. Wallace na przyjęcie i Rodrigao na atak, jestem ciekawy czy pozazdrościł pomysłu rosyjskiemu odpowiednikowi i na gorąco wysłał w bój tak ustawiony zespół by zdezorientować przeciwników, czy też ćwiczyli to już kiedyś, jak Rosjanie. Co do nagród indywidualnych, to gratulacje dla Igły, ja jako kibic naszej reprezentacji czasem chyba zbyt surowo oceniam grę naszych orłów, więc często wydaje mi się i wkurzam się przez to, że nasz libero przyjmuje wyjątkowo niedokładnie - a tu proszę, z wyliczeń wynika że jest najlepszy, miłą niespodzianka. MVP moim zdaniem to dobra decyzja, w sumie ze względu na sympatię do tego zawodnika było mi trochę żal porażki Kanarków.
PS. Nie wiem czy jest za co chwalić Brytyjczyków za frekwencję na trybunach, IO same w sobie są tak prestiżowe że każda dyscyplina ściągała codziennie tabuny widzów. Dziwne byłoby gdyby było inaczej, a przecież to bogata, gęsto zaludniona, cywilizowana Europa z doskonałą komunikacją międzynarodową i krajową, gdzie jak nie u Nas( :P ) miałyby być zapełnione wszystkie miejsca?
Ostatnio zmieniony 12 sie 2012, o 22:26 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4597
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: niepoinformowany »

Już po kilku pierwszych atakach Muserskiego było widać, że ten 3. set będzie ciekawy ;) A po jego rozstrzygnięciu to chyba mało osób miało wątpliwości, w którą stronę 'przejdzie' ten mecz.

Brawo dla Rosji, złoto dla Brazylii byłoby nie do zniesienia ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
kibic_siatki
Posty: 2581
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: kibic_siatki »

W końcu mamy małą satysfakcję- odpadliśmy z mistrzem olimpijskim a nie z zespołem który nic nie osiągnął np. Bułgarią.
Ten turniej pokazuje też zmierzch wielkiej Brazylii. Kiedyś (jeszcze niedawno) wygrywali wszystko jak leci, teraz przygotowali się na najważniejszą imprezę sezonu i nie wystarczyło to do zwycięstwa.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: grzegorzg »

kibic_siatki pisze:W końcu mamy małą satysfakcję- odpadliśmy z mistrzem olimpijskim a nie z zespołem który nic nie osiągnął np. Bułgarią.
Ten turniej pokazuje też zmierzch wielkiej Brazylii. Kiedyś (jeszcze niedawno) wygrywali wszystko jak leci, teraz przygotowali się na najważniejszą imprezę sezonu i nie wystarczyło to do zwycięstwa.
O tak ! Stworzyliśmy także podwaliny największego sukcesu australijskiej siatkówki... (z wywiadu z T.Wójtowiczem)
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Sobollo »

jak myslicie czy w nastepnym sezonie nasza druzyna bedzie taka sama personalnie jak teraz? w koncu mamy ME w Polsce a za 2 lata MS w Polsce. Myslicie ze tacy zawodnicy jak winiarski ignaczak zygadlo zagumny i inni beda dalej grac?
ZlyBad
Posty: 24
Rejestracja: 24 lip 2012, o 09:22
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: ZlyBad »

Jakoś dziwnie bo nie widać postów Pana "dreamera" Tak zwanego Pana Marzyciela , Chyba wyjechał na wczasy żeby odpocząć od siatkówki , znawca od Brazylii albo żeby przełknąć Gorycz porażki . Jak można Było przegrać wygrany mecz? -.-

Z Muserskim środkowym na ataku i Michajłowem atakującym na przyjęciu . Niewyobrażalne tak grają tylko "[cenzura]" które nic nie graja . A wy się paskwicie nad polakami , Takich Meczów my też Mnóstwo przegrywaliśmy , Graliśmy pięknie ładnie , Ale to nie wystarczyło. Przyszedł Zmieszch Zmieszchów Brazylii Aczkolwiek Srebrny Medal po tym co prezentowali w całym roku olimpijski , powinni wziąść w ciemno z uśmiechem na ustach, Słaba Argentyna 3:0 którą myśmy ograli a która wygrała z Bułgarią . Włochy , dzień konia wszystko wychodzi , wyeliminowanie USA 3:0 . Najgorsza Druzyna w naszej grupie . Nie wspomnie o polakach zagrali słabo . Finał marzeń , nic lepszego nie można było wymyśleć . na Igrzyskach Olimpisjkich Takie powinny być wszystkie Finały. Wielka Jaja Trenera Alekny po za tym wielki szacunek , decyzja Nieprzeciętna o zamianie pozycji , Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo .

Może nie wszystko jest zrozumiałe to co napisałem , Ale mysle szybciej niż pisze . I Podrodze zapominam . ;) . Chodzi mi o to że Brazylia wygrała z Argentyną , Słabą Argentyną którą myśmy wybrali a która pokonała Bułgarów , Czyli wszystkie Zespoły praktycznie Falowały formą.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2012, o 16:39 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 20. Regulaminu Forum
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Guilder »

Nie wiem, kto wybierał MVP, ale nie uważam, by Murilo zasłużył na tę nagrodę bardziej niż choćby Tetyukhin, który w Rosji spełnia prawie identyczną rolę, co u nas na ogół Winiarski. Niby niewidoczny, bo nie atakuje tak często, i tak efektownie, ale wystarczy że on zacznie mieć problemy w przyjęciu, to cała reprezentacja Rosji leży i kwiczy. No i ta bajeczna technika ataku. Na miejscu Rosjan bym się modlił, by problemy z formą Biryukova były tylko przejściowe, bo to w tej chwili jedyny rosyjski zawodnik, który w przyszłość na tej pozycji ma szansę być choć w połowie takiej klasy zawodnikiem.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Marcy$ »

ZlyBad pisze:Jakoś dziwnie bo nie widać postów Pana "dreamera" Tak zwanego Pana Marzyciela , Chyba wyjechał na wczasy żeby odpocząć od siatkówki , znawca od Brazylii albo żeby przełknąć Gorycz porażki . Jak można Było przegrać wygrany mecz? -.-
Chciałem to samo powiedzieć:D

A co do finału. Choć ciągle cenię Anastasiego (niestety oprócz Igrzysk) to Alekna pokazał najwyższą klasę. Przegrywa 2:0 i taka roszada... A co zrobił Anastasi podczas meczu z Ruskimi? Po wejściu na końcówkę Gumy od następnego setu znów Żygadło. Już widzę w jego wykonaniu np Kosoka na ataku (Bo MM to by się złożył pięknie - jak scyzoryk:) ).

Piękny finał.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: madlark »

Guilder pisze:Nie wiem, kto wybierał MVP,
Te nagrody indywidualne igrzysk w Londynie to żart:

Najlepszy atakujący: Maxim Michajłow (Rosja)
Najlepszy blokujący: Max Gunthor (Niemcy)
Najlepszy zagrywający: Cristian Savani (Włochy)
Najlepszy rozgrywający: Georgi Bratojew (Bułgaria)
Najlepszy broniący: Teodor Salparow (Bułgaria)
Najlepszy libero: Marcus Steuerwald (Niemcy)
Najlepszy przyjmujący: Krzysztof Ignaczak
MVP: Murilo Enders (Brazylia)
Rosja 1
Brazylia 1
Włochy 1
Bułgaria 2(!!)
Polska 1
Niemcy 2(!!)
Poziom wyboru skorelowany do poziomu sędziowania.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Erchembod »

Co do oceny osiągnięć olimpijskich finalistów (luźno nawiązuję tutaj do poprzednich postów): proponuję jednak nie dać się zwariować - i nie ulegać ekstremizmom. Wiele ocen można z powodzeniem zrelatywizować.
Złoto Rosjan to niepodważalny sukces, i świetne były ich osiągnięcia w zeszłym roku. Nikt o zdrowych zmysłach tego nie kwestionuje - a ja im osobiście, tak szybko jak wczoraj mogłem, szczerze pogratulowałem.
Jednak, z drugiej strony - gdybym miał wyliczać wszystkie wpadki, "upadki" i frajerskie porażki Rosjan z ostatnich... hm, trzydziestu kilku (!) lat, kiedy to wygrywali poprzednie IO (czy MŚ), to... no nie wiem - starczyłoby mi jednej strony na forum?
Powtarzam do znudzenia: złoto to ich zasłużone i bezapelacyjne osiągnięcie - jednak uważam, że tylko w jakimś tam stopniu zrekompensowało im olimpijskie niepowodzenia na poprzednich siedmiu edycjach (od 1980 roku). A przecież na niektórych z nich byli głównymi faworytami!
Nie ukrywajmy, Rosja przez wiele lat srodze rozczarowywała. Dużo bardziej niż Brazylia...

Upadek Brazylii? Raczycie żartować... :)
O "upadku" Brazylii to ja słyszę od 4-6 lat - i jakoś (a niech to Diabli!! ;) ) "upadek" taki nie nastąpił. I nie wiem czemu, miałby niby teraz nastąpić. Po ich kolejnym wielkim sukcesie??
Brazylia zadomowiła się w ścisłej światowej czołówce od poczatku lat 90. (poza rozbłyskiem na światowej scenie w połowie lat 80.). Sądzę, że w najbliższych latach, będzie się w niej z powodzeniem utrzymywać (wolnym czasem, rozwinę tą kwestię w dziale o reprezentacji Brazylii). :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: krzysiu »

Ale czemu ruszacie Muserskiego , przecież on na tej pozycji zagrał kilkadziesiąt spotkań w Biełgorodzie także umie na tej pozycji grać. I tak to jest jeden z zawodników najbardziej gibkich przy takim wzroście. Rezende zrobił to samo z Rodrigao i co jeden atak skończył , bo się bał do niego Ricardo wystawiać. To tak nie działa , że wszędzie są tacy zawodnicy jak Muserskiy.
CIA
Posty: 22
Rejestracja: 9 sie 2012, o 12:11
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: CIA »

W nawiązaniu do uprzednich...
No właśnie ta zmienność, by nie napisać chimeryczność postaw drużyn jest charakterystyczna ale i irytująca. Być może stanowi to sól siatkówki ale mniejsza…
W każdym razie spośród 8, no … może 6 drużyn z czuba rankingu FIVB, każdy może wygrać z każdym, ze wskazaniem, że np. jeśli Rosjanom nie siedzi atak i zagrywka, to mogą spieprzyć 2 z 10 meczów z Polską, lub innym przeciwnikiem.
Aż strach pomyśleć, co by się działo, gdyby grano starym systemem, gdzie punkt można było zdobyć jedynie przy własnej zagrywce. Wlazłby (NOMEN OMEN) taki: Grozer, Savani, czy Stanley (w dobrej dyspozycji) i po prostu rozstrzelał, nie obawiając się utraty punktu po zepsutym serwisie. Ale to już luźne dywagacje…
Pamiętam jak w mistrzostwach Europy w Berlinie w 1991 r., zjawiskowy wówczas Dmitrij Aleksandrowicz Fomin - lał bez krępacji zagrywką z wyskoku Włochów (uprzednich triumfatorów) i ostatecznie Rosjanie wygrali 3:0 (15:11, 17:16, 15:9). No dobra, może miał „trochę” wsparcia w Runovie, Kuzniecowie Olikhverze … (Kuzniecow zginął tragicznie w wypadku samochodowym we Włoszech w mieście Chieti w 1994 roku). Do dziś w Rosji jest wręczana prestiżowa nagroda jego imienia, przyznawana przez dziennik sportowy "Sport-Exspress" dla najlepszego ligowego zawodnika sezonu rosyjskiej Superligi… Notabene 4 krotnie tę nagrodę odbierał nie kto inny, jak o rok ode mnie starszy Siergiej Tietiuchin, ale warto zaznaczyć, że Rosjanie potrafili też docenić Lloya Balla, czy Mateja Kazijskiego…
W ogóle uważam, że w razie ewentualnego niepowodzenia Anastasiego, w najbliższych kluczowych imprezach (zakładam, że jednak będzie dobrze), kadrę powinien przejąć polski trener, tj. ktoś z dwójki Kowal, Panas (opcja oszczędnościowa) bądź, jeśli obcokrajowiec, to José Roberto Lages Guimarães, (Zé Roberto). Gość z niekwestionowanymi sukcesami, zarówno
w siatkówce męskiej, jak i kobiecej, która ponoć wymaga jeszcze lepszego podejścia psychologicznego (zatem można zaoszczędzić na psychologu). Być może wtedy unikniemy wysłuchiwania najpopularniejszych sloganów polskich sportowców z IO w Londynie w stylu: „nie wiem jak to się stało”, nie potrafię tego zrozumieć”. W odniesieniu do naszych siatkarzy jednak się stało i nie można udawać, że nie stało się nic… Bowiem dzięki blamażowi z Australią, (bądź co bądź będąc 2 drużyną Pucharu Świata i 1 Ligii Światowej) stali się przyczynkiem do największego triumfu siatkówki kraju kangurów.

Maciek

Krzysiu powiedział
"Ale czemu ruszacie Muserskiego , przecież on na tej pozycji zagrał kilkadziesiąt spotkań w Biełgorodzie także umie na tej pozycji grać. I tak to jest jeden z zawodników najbardziej gibkich przy takim wzroście. Rezende zrobił to samo z Rodrigao i co jeden atak skończył , bo się bał do niego Ricardo wystawiać. To tak nie działa , że wszędzie są tacy zawodnicy jak Muserskiy."

Nie zamierzam krzywdzić w wypowiedziach Muserkiego - dobry drwal.
Nie mniej jednak, jego fenomen w finale polegał najpewniej na tym, że w 3 secie (i dalej) w ostatnim meczu igrzysk, wszyscy mieli już sporo w nogach, a gość przy wzroście bodaj 2018 cm. i zasięgu 371 cm., atakował z drugiego piętra, na pułapie często nieosiągalnym dla blokujących (choć zachowywał kierunki).
Do "urody" ataków można mieć zastrzeżenia, ale nie efektownością zbić wygrywa się mecze ...
Chwała Aleknie, że wykorzystał potencjał tego zawodnika i to w najlepszym momencie (kiedy wydawało się, że Brazylia ma Rosjan na widelcu).

Maciek
Ostatnio zmieniony 13 sie 2012, o 19:13 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 20. Regulaminu Forum
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: grzegorzg »

W nawiązaniu (nieco żartobliwym) do uprzedniej...
CIA pisze:No właśnie ta zmienność, by nie napisać chimeryczność postaw drużyn jest charakterystyczna ale i irytująca. Być może stanowi to sól siatkówki ale mniejsza…
Sól solą, ale dlaczego ona najczęściej w oku polskiego kibica ?
CIA pisze:Być może wtedy unikniemy wysłuchiwania najpopularniejszych sloganów polskich sportowców z IO w Londynie w stylu: „nie wiem jak to się stało”, nie potrafię tego zrozumieć”.

Zauważ , że linię tę podał - przynajmniej w odniesieniu do naszej ulubionej - nie kto inny jak AA...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Chimeryczność wynika z tego, że część drużyn nastawia się na LŚ, część na turniej późniejszy. Pewnie część graczy odczuwa coś w rodzaju komfortu psychicznego - przegraliśmy turniej, ale jest jeszcze następny lub przegraliśmy, ale przecież mamy już medale w tym roku.
\
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: compact »

Ile druzyn miało oprocz nas cisnienie na LŚ w tym sezonie? Chyba tylko Bułgaria, bo była gospodarzem, ale tez bez naszego zadecia.

Szczerze watpie, ze ktorys z naszych siatkarzy przedkłada medal LŚ nad medal olimpijski. I nie, nie przekonuje mnie gadanie Mozdzonka, ze on by nie zamienił złota na LŚ na brąz IO.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Myślę, że czas dominacji jednej drużyn już dawno się skończył i dlatego drużyny będą wybierać na czym im bardziej zależy. Jeśli LŚ padnie ofiarą tych wyborów, to pytanie czy FIVB utrzyma turniej, który jest odpuszczany przez drużyn z czołówki? Zwłaszcza, że odpuszczenie LŚ nie jest jakimś strasznym ciosem finansowym dla najlepszych siatkarzy.
\
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: grzegorzg »

compact pisze:Szczerze watpie, ze ktorys z naszych siatkarzy przedkłada medal LŚ nad medal olimpijski. I nie, nie przekonuje mnie gadanie Mozdzonka, ze on by nie zamienił złota na LŚ na brąz IO.
Naprawdę tak powiedział ?
Chyba zmienię opinię o nim ...
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: elane »

Środkowy obala tezę, że zdobycie złota w Lidze Światowej pozbawiło biało-czerwonych szansy na medal w Londynie: - Bardzo dobrze się stało, że walczyliśmy o zwycięstwo w Sofii - mówi dla "Przeglądu Sportowego" kapitan kadry. - Nie zamieniłbym złotego medalu Ligi Światowej na brąz igrzysk. Każdy medal jest ciężko wywalczony i ma swoją wartość.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
krzychszp
Posty: 965
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: krzychszp »

Jak dla mnie dziwna wypowiedz naszego kapitana. Medal olimpijski, obojetnie z jakiego kruszczu, ma zdecydowanie wieksza wartosc niz wygranie komercyjnej LS, do ktorej zresztą wiele ekip podchodziło bez napinki. Ale widac kazdy ma swoje priorytety.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hubert »

Możdżonek coś ostatnio za dużo gada a za mało gra.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hugo »

W sumie to można wymyślić jeszcze ze 2 nowe turnieje, tak aby każdy miał coś dla siebie. Nie pójdą IO czy MŚ? No problemo, zawsze można wygrać co innego. I tak wszyscy będą szczęśliwi, bo są medale i nie ważne, że najwięksi przeciwnicy olali turniej.

Najwidoczniej FIVB stawia na ilość, a nie na jakość.
\
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: compact »

Nie no, gdyby MM powiedzial co innego (a nie wierze, ze paru kadrowiczow nie ma swojego zdania na temat priorytetow w tym sezonie), to bylaby to otwarta krytyka wizji AA. I teraz zastanawiam sie czy moze jednak jest dalej w tej grupie slepe zaufanie dla AA, czy moze w obecnej reprezentacji nie ma juz miejsca na wlasne zdanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”