Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: Erchembod »

Elgarten pisze:Rozumiem, że możesz być wielkim fanem Brazylijek, rozumiem, że im dzisiaj kibicowałeś, ale...zachowaj trochę obiektywizmu. Jeśli ktoś tutaj miałby nie zasłużyć na najlepszą czwórkę, to są to zawodniczki Canarinhos. Co to za argument, że rok temu Rosjanki były bez formy? Liczy się tylko Londyn. Jakie wyniki osiągała Brazylia z Koreą czy z Amerykankami? Chyba nie muszę Ci przypominać. Awans z 4 miejsca mogą zawdzięczać reprezentantkom USA, które jakby chciały już by spakowały Twoje ulubienice w drogę powrotną do kraju Kawy.

Cóż... Chyba: wzajemnie, Elgarten - zachowaj trochę obiektywizmu. I popatrz na sprawę z obu stron.
1. Brazylijki zasłużyły na pierwszą czwórkę. Pokonując Rosjanki w bezpośrednim meczu.
2. Oczywiście, że Amerykanki Latynoskom, hmm... pomogły.
Jednak - z drugiej strony: gdyby Brazylijki same nie wygrały z Serbią, Chinami i Turcją, to "pomoc" Amerykanek zdała by się psu na buty.
3. Hm... pomijając, że Rosjanki miały znacznie łatwiejszą grupę niż Brazylijki, to... Cóż. powiem Ci: Sborna też jakoś nie zachwycała w grupie.
4. Wcześniejsze wyniki - i słaba gra Rosjanek - przestają się liczyć z chwilą rozpoczęcia IO. Zgoda.
Ale ja mam prawo oceniać to również i z takiej perspektywy.

Pozdrawiam - i kończę dyskusję.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: dreamer »

W ostatnim ćwierćfinale Koreanki bardzo dzielnie poczynają sobie z Włoszkami.
Aktualnie jest 1:1 w setach i 11:9 w trzecim secie dla Koreanek.
Włoszki mają dobry blok, ale popełniają sporo błędów. Koreanki grają dość urozmaiconą, techniczną siatkówkę.
Zobaczymy jak to się skończy.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: picaporte »

To byłoby przykre, gdyby w czwórce nie znalazł się żaden reprezentant Europy. Ale poczekajmy do rozstrzygnięcia, bo wydaje mi się, że Włoszki za chwilę odpalą i nie dadzą Koreankom sobie tak poczyniać.
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: dreamer »

picaporte pisze:To byłoby przykre, gdyby w czwórce nie znalazł się żaden reprezentant Europy. Ale poczekajmy do rozstrzygnięcia, bo wydaje mi się, że Włoszki za chwilę odpalą i nie dadzą Koreankom sobie tak poczyniać.
Może i źle byłoby, gdyby Włoszki odpadły, ale na razie Koreanki nic sobie z tego nie robią i wygrały trzeciego seta do 20. W setach 2:1 dla Koreanek.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: tomasol »

Niewiele brakuje już do wyniku który będzie największą jak na razie sensacją tych Igrzysk, awansu Koreanek do półfinału. Mówimy o zespole który dwa lata temu na MŚ był 13 i dostawał w ostatnich latach regularnie lanie od naszej reprezentacji.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: dreamer »

tomasol pisze:Niewiele brakuje już do wyniku który będzie największą jak na razie sensacją tych Igrzysk, awansu Koreanek do półfinału. Mówimy o zespole który dwa lata temu na MŚ był 13 i dostawał w ostatnich latach regularnie lanie od naszej reprezentacji.
Ostatecznie Koreanki wygrały 3:1 i zagrają w półfinale.
Dla mnie jest to co najwyżej niespodzianka i to wcale nie tak duża. Wczoraj pisałem o tym w tym temacie, że spodziewam się postawienia przez Koreanki trudnych warunków Włoszkom. Jak widać dobra generalnie postawa Koreanek na tym turnieju nie była przypadkiem.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: tomasol »

Dla mnie awans zespołu, który jeszcze do niedawna tułał się w drugiej dziesiątce siatkarskich imprez, do najlepszej czwórki Igrzysk to jest sensacja, niezależnie od tego jak dobrze grają na tym turnieju. Przecież jeszcze rok temu od zespołów na poziomie Włoch Koreanki zbierały najczęściej baty. Jakkolwiek w tym meczu Koreanki był lepsze i zasłużyły na wygraną, to w mojej opinii jest to jedna z największych sensacji ostatniej dekady wręcz a nie tylko tych Igrzysk.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: dreamer »

tomasol
Oczywiście, że można patrzeć na postawę Koreanek z punktu widzenia jak radziły sobie na turniejach mistrzowskich w minionych latach. Wtedy będzie to sensacja.
Jednak nie można nazwać sensacją awansu do strefy medalowej drużyny która urywa w eliminacjach seta zdecydowanym faworytkom - Amerykankom, pokonuje 3:1 mistrzynie Europy, pokonuje 3:0 mistrzynie olimpijskie z poprzednich Igrzysk, a do tego dopiero w tie-breaku oddaje pole Chinkom które typowano do medali na Igrzyskach i Turczynkom, które w ostatnim czasie rzeczywiście grały bardzo solidnie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: picaporte »

Ależ niespodzianka! Koreanki...Chyba same Włoszki były tym tak zszokowane i zamroczone, że wręcz przeszły jakoś tak obok tego meczu. Czekałam kiedy się poderwią, a tu klops. Włoszki grały ten mecz tak jakby to był jeszcze jakiś mecz grupowy kompletnie nie zmieniający ich miejsca w grupie, a to był przecież ćwierćfinał IO. Chyba ktoś im coś do jedzenia dosypał. Brak jakichkolwiek prób pobudzenia się, walki i te dziwne uśmieszki Francesci Picinnini. Trener Włoszek też się nie popisał. Raptem jedna porządna czyt. na długi okres zmiana? A gdzie Costagrande? Brak takiej zawodniczki w szóstce jest dla mnie dużym zaskoczeniem (chyba ze grała w pierwszym secie, bo ten mi umknął). Nawet genialna zazwyczaj Gioli miała na swoim koncie kilka kluczowych nieskończonych ataków. Kompletnie nie wiem co sie z tą drużyną stało. Jeśli miałabym przyrównać ten mecz to wydaje mi się, że Włoszki z Koreankami grały dzisiaj jeszcze gorzej niż Polacy wczoraj z Australijczykami. Swój siatkarski kunszt pokazała dzisiaj Kim, która przeniosła swoją super grę z tureckiego Fenerbahce do reprezentacji. I tak goodbye Rosjo, goodbye Włochy, goodbye Chiny, a Koreanki Pln, Japonki grają o medale IO. Niesamowite rozstrzygnięcia, a to jeszcze wszystko przed nami.
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: dreamer »

picaporte
Costagrande grała nie tylko w pierwszym secie...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: picaporte »

Pomimo porażki w połfinale z Amerykankami, Koreanki zaprezentowały się naprawdę super. Suchy wynik 3:0 nie może pokazać zaciętości gry Koreanek, a przede wszystkim ich wiary. W tym zespole brylowała przede wszystkim nieoceniona Yeon-Koung Kim. Trzeci set, a w szczególności końcówka to był czysty spektakl nie tylko gry, ale i dosłownie teatralny, z czego nie mam tu na myśli oszukiwania sędziów, że np. bloku nie było, a pokazywania dramatycznej złości na siebie bo nieudanej akcji np. rzucania sie po ziemi :D
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: dreamer »

Przed chwilą zakończył sie pierwszy mecz półfinałowy olimpijskiego turnieju siatkówki kobiet. Drużyna USA pokonała Koreę 3:0, ale ten wynik nie oddaje tego co działo się na parkiecie. Widowisko nie było jednostronne - Koreanki nawiązały walkę z Amerykankami, przegrywając kolejno w setach do 20, 22 i 23.
Nie będę ukrywał, że moje sympatie były oczywiście po stronie Koreanek. Kim jest moim zdaniem obecnie w ścisłej czołówce najlepszych siatkarek świata, a jeżeli chodzi na pozycji przyjmującej, to sądzę, że jest aktualnie najlepsza.
Koreanki po raz pierwszy od kilkunastu lat osiągnęły szczyt formy na ważną imprezę światową. To pozwoliło toczyć im wyrównaną walkę z Amerykankami, które nie mają ustabilizowanej formy i dlatego często zdarzają im się przestoje, w czasie których potrafią tracić punkty w seriach po 3, 4. Bardzo chciałbym, aby Koreanki wygrały w meczu o brązowy medal (ale tylko pod warunkiem, że będzie to mecz z Japonkami a nie z Brazylijkami :)).
No właśnie...
o 20.30 będzie drugi półfinał, i nie wyobrażam sobie aby Brazylijki nie wygrały w nim z reprezentacją Japonii. Najprawdopodobniej więc będziemy mieli powtórkę finału z Pekinu i bardzo ciekawi mnie, czy Amerykanki jednak będą zdolne do wydarcia tytułu Brazylijkom, które moim zdaniem bardzo mentalnie podpudowały się w zwycięskim ćwierćfinale z Rosją, a do tego oceniam, że z upływem czasu grają w tym turnieju coraz pewniej.
Liczę na ciekawy drugi półfinał, a potem na emocjonujące dwa mecze o medale.
Jak już pisałem wcześniej na tym forum, uważam, że nie zdarza się to często, ale w Londynie siatkówka w wykonaniu pań zdecydowanie pozostawia w pokonanym polu siatkówkę męską pod względem poziomu sportowego oraz atrakcyjności i zaciętości spotkań.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: picaporte »

dreamer pisze:... w Londynie siatkówka w wykonaniu pań zdecydowanie pozostawia w pokonanym polu siatkówkę męską pod względem poziomu sportowego oraz atrakcyjności i zaciętości spotkań.
Tym bardziej żal, że nie uczestniczą w tym nasze panie, które kto wie czy nie zdobywając rzutem na taśme awansu i nieobłożone taką presją jak nasi panowie nie powalczyłyby.
riki tiki tak!
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: elane »

do usunięcia
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: dreamer »

Drugi półfinał turnieju halowego kobiet był już niestety widowiskiem jednostronnym. Brazylijki szybko w trzech setach (do 18, 15, 18) rozprawiły się z Japonkami.
Mamy więc powtórkę z IO w Pekinie - USA i Brazylia w finale. Nie kryję, że sympatiami bliżej mi do Brazylijek i będę mocno ściskał za nie kciuki. Oczywiście jest to bardzo frapujące pytanie, czy Brazylijki są w stanie zagrać na tyle dobrze, żeby zatrzymać Amerykanki ponownie w finale. W ostatnim roku właściwie nie udawało się im zagrać jakiegoś wyjątkowo dobrego meczu, o turnieju już nie wspomnę. No ale Igrzyska to zawody specyficzne, a Brazylijski chęć zwycięstwa mają nie mniejszą niż Amerykanki chęć ich pokonania. Mam nadzieję, że zderzenie tych dwóch oczekiwań da wspaniałe widowisko, wieńczące ten bardzo udany turniej.

W meczu o brązowy medal moimi faworytkami są Koreanki.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: akukuk »

Takiego sportowego szczęścia jak drużyny brazylijskie nie ma chyba nikt na świecie. Brazylijki wyszły z krytycznej sytuacji w grupie i tymczasem już na pewno mają srebrny medal IO. Mnie już nudzi ta dominacja. Nawet po cichu liczyłam na to, że Brazylijki nie wyjdą z grupy. W finale z całych sił będę kibicować Amerykankom, bo uważam, że to USA ma najsilniejszą drużynę na świecie i to właśnie one na złoto w pełni zasługują.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: dreamer »

akukuk
Problem w tym, że medali olimpijskich, ani żadnych innych, nie przyznaje się za zasługi, tylko trzeba je zdobyć w rywalizacji - w tym przypadku z innymi drużynami. Nie widzę żadnych przesłanek - szczególnie po grze jaką pokazały Amerykanki dzisiaj w meczu z Koreankami - aby Brazylia nie była w stanie zagrać na takim samym, albo nawet wyższym poziomie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: akukuk »

Wiadomym jest, że wszystko się może wydarzyć, szczególnie mając na uwadze już wyżej wspomniane przeze mnie szczęście Brazylii. Fakt faktem Amerykanki nie zagrały dziś półfinału zbyt dobrze, ale jeśli w finale zagrają tak, jak nas wszystkich już zdążyły przyzwyczaić to Brazylijki mogą nie znaleźć argumentów. Z resztą oba zespoły szczytu formy na tych igrzyskach nie osiągnęły. Wszyscy wiemy, że obie reprezentacje potrafią grać lepiej, a w szczególności zespół brazylijski, który mimo nieudanego początku igrzysk i tak zdołał awansować do finału. Mimo wszystko moim zdaniem faworytem bezmiennie są Amerykanki, w podobnym stopniu jak Rosjanie we wczorajszym meczu Polska-Rosja.
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: picaporte »

Ja ogromnym szacunkiem darzę obu trenerów, zarówno Amerykanek jak i Brazylijek, dlatego chociażby z tego względu jest to dla mnie ciężki wybór. Mam nadzieję, że to będzie piękny i bardzo zacięty mecz pięcio setowy, gdzie rywalizacja o złoto olimpijskie będzie toczyć sie do ostatniej piłki. Niemniej jednak myślę, że to Amerykanki będą triumfować. Wcześniej będzie mecz o brązowy medal i tutaj już kompletnie najchętniej podzieliłabym ten medal na pół. Ze względu na to, że spotkają sie dwa zespoły azjatyckie liczę na fantastyczne obrony i długie wymiany. Oby to były wspaniałe mecze.
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: dreamer »

Zakończył się właśnie mecz o brązowy medal w turnieju olimpijskim siatkówki kobiet.
Japonki po trzysetowym, ale zaciętym meczu, pokonały ekipę Korei. Kto lubi azjatycką siatkówkę żeńską - pełną obron, poświęcenia w grze i ofiarności, długich akcji - ten mógł być po tym meczu zadowolony. Japonki wygrały kolejno do 22, 24 i 21. Tym razem gwiazda koreańska Kim, to było za mało na znakomicie prowadzące grę obronną Japonki. Szczególnie w obronie popisywały się Takeshita i Sano. Na tyle gra obronna Japonek była perfekcyjna, że właściwie nie musiały stosować wcale bloku aby sobie z atakami rywalek radzić. W całym meczu Japonki nie zaliczyły ani jednego punktowego bloku. Koreanki miały ich 8.

Przyznam, że trochę to końcowe rozstrzygnięcie jest inne niż sobie wyobrażałem, ale i tak dla obydwu tych drużyn londyński turniej to znakomite uwieńczenie niezłego całego sezonu reprezentacyjnego.
Duże słowa uznania i gratulacje zarówno dla Japonek jak i dla Koreanek.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: picaporte »

dreamer pisze:Duże słowa uznania i gratulacje zarówno dla Japonek jak i dla Koreanek.
W pełni się przyłączam do gratulacji. Wspaniałe zespoły, które udawadniają, że wzrost to nie wszystko. Mam nadzieję, ze po takim sukcesie tych zespołów podczas przyszłych meczów Polek z nimi, nie będzie głupiego gadania, szacowania, że z azjatyckimi zespołami spokojnie powinniśmi wygrać.
riki tiki tak!
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: OlaMleko »

McCutcheon zwraca się do swoich siatkarek "USA", to brzmi dość zabawnie :D
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: elane »

Jak na razie gra falowa, pierwszy set totalna dominacja USA, teraz spokojna wygrana Brazylijek.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: OlaMleko »

elane pisze:Jak na razie gra falowa, pierwszy set totalna dominacja USA, teraz spokojna wygrana Brazylijek.
Nuda jak nie wiem, ja oglądam tylko dlatego,że staram się napisać jakąś ogólną relację z tego meczu.
Loszek
Posty: 582
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: Loszek »

OlaMleko pisze:
elane pisze:Jak na razie gra falowa, pierwszy set totalna dominacja USA, teraz spokojna wygrana Brazylijek.
Nuda jak nie wiem, ja oglądam tylko dlatego,że staram się napisać jakąś ogólną relację z tego meczu.
Straszna nuda. Ja nie odglądam raczej siatkówki kobiet, ale dla finału zrobiłem wyjątek. I to jest kompletne przeciwieństwo tego jak przedstawiali inni turniej żeński. Dużo błędów i gra jeszcze bardziej faluje niż u mężczyzn. Ale może to tylko ten mecz taki jest.
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: elane »

Loszek pisze:Dużo błędów i gra jeszcze bardziej faluje niż u mężczyzn. Ale może to tylko ten mecz taki jest.
To ten mecz taki jest. Mecze ćwierćfinałowe były czymś pięknym, tie-breaki, walka do ostatnich piłek, bardzo ładne akcje. Jak na razie mały finał Japonek z Koreankami o wiele lepszy niż duży.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: elane »

Brawa dla Brazylijek, ledwo dostały się do ćwierćfinałów dzięki grze fair play USA i dziś je ograły. Jaque wspaniały mecz, skuteczność bardzo wysoka. Obrony w ostatnim secie Brazylijek to był majstersztyk. Gratulacje dla obu ekip. Mam nadzieję, że jutro koledzy pokażą to samo Rosjanom ;-)
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: OlaMleko »

Czy ktoś może wie, co cała drużyna i sztab Brazylii odprawiali w tym kółeczku na kolanach po meczu? :D To była jakaś modlitwa,czy co? :D

Wynik jest mi obojętny, szkoda tylko,że Hugh nie może sie pochwalić dwoma złotymi medalami z dwiema różnymi druzynami :)
astronauta
Posty: 2862
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: astronauta »

No to Amerykanki zafundowały Brazylijkom drugie życie w ramach idei fair play i zapłaciły za to nadzwyczaj surowo, przegraną w finale. Dam sobie głowę uciąć, że AA będąc w takiej sytuacji nie zawahałby się ani chwili by wyrzucić najgroźniejszego rywala z turnieju. I miałby rację postępując według innego popularnego powiedzenia "Nie rób komuś innemu dobrze, to nie będzie ci źle". Oj, piękna i wredna ta siatkówka...
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie 2012 - Kobiety

Post autor: Erchembod »

elane pisze:Brawa dla Brazylijek, ledwo dostały się do ćwierćfinałów dzięki grze fair play USA i dziś je ograły.
astronauta pisze:No to Amerykanki zafundowały Brazylijkom drugie życie w ramach idei fair play i zapłaciły za to nadzwyczaj surowo, przegraną w finale.
Czy muszę sie powtarzać...? No muszę. :)
Brazylijki wygrały przede wszystkim dzięki sobie.
Gdyby nie ich wygrane w grupie z Turcją, Serbią i Chinami i wspaniałe mecze w play-off, to rzekoma "pomoc" Amerykanek (o czym jeszcze kiedyś napiszę :) ) na nic by się nie zdała...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”