Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

1. Który zespół zostanie złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich 2016? 2. Czy Polska zdobędzie medal?

Czas głosowania minął 10 sie 2016, o 22:07

Brazylia
24
15%
Włochy
19
12%
Stany Zjednoczone
18
11%
Kanada
1
1%
Francja
7
4%
Polska
23
15%
Rosja
5
3%
Iran
0
Brak głosów
Tak
34
22%
Nie
26
17%
 
Liczba głosów: 157

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: drukjul »

SerCos pisze: EDIT: Ja oczywiście mam na myśli sytuację, że Ci siedzący w areszcie i mający postawione zarzuty do Rio nie pojadą.
Na razie nie będą mieli okazji nawet opuścić Finlandii. Dziś fiński sąd pozostałej szóstce przedłużył tymczasowe aresztowanie do końca miesiąca. Do tego czasu fińska policja powinna zdążyć zakończyć dochodzenie.
ciorny17
Posty: 8536
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: ciorny17 »

Do 12. lipca ma być podany skład już ostateczny na Rio. Odpadnie Wojtaszek i ciekawy jestem kto ze środkowych.
Kłamca.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: niepoinformowany »

Czy jakiś zespół poza USA ogłosił już "12" na turniej?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ciorny17
Posty: 8536
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: ciorny17 »

Z tych liczących się nie.
Kłamca.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Aranger »

Jak nie odpadnie Nowakowski to naprawdę... Wiem, że odrzucenie Piotra łatwą decyzją nie będzie, bo w ostatnich latach to był etatowo szóstkowy gracz, ale poza przysłowiowym "nazwiskiem" nie ma żadnych argumentów, żeby zabrać go na Igrzyska, poza nadzieją na osiągnięcie przez niego optymalnej formy, na co czasu jest coraz mniej.
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: radek0389 »

Jakoś dziwne ze do 12. ma być sklad , gdzie jeszcze od 13. final LS i można jednak, jeszcze z tych meczów wnioski wyciągnąć.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: FLPman »

ciorny17 pisze:Do 12. lipca ma być podany skład już ostateczny na Rio. Odpadnie Wojtaszek i ciekawy jestem kto ze środkowych.
W sensie, że Antiga poda 12 lipca czy Twoim zdaniem deadline dla wszystkich zespołów jest 12 lipca? To drugie raczej 18 lipca, skąd w ogóle jeśli można wiedzieć informacja o 12 lipca? To by w sumie zabawne było wobec artykułu z Przeglądu, w którym nasi eksperci ;) typują, że F6 LŚ to dla środkowych decydująca batalia o wyjazd na IO.
ciorny17
Posty: 8536
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: ciorny17 »

FLPman, wydawało mi się, że jakiś artykuł właśnie czytałem o 18. a w wywiadzie na polsatsport.pl Kłos mówił, że do 12. Antiga ma podać.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

Nowakowski ma atut w postaci ataku, było to bardzo wyraźnie widać w ostatnich meczach.

Wie ktoś, czy w razie skazania Kubanów, będą oni potem extradowani? Bo może to była taktyka? Mały wyroczek w zawiasach a potem już zostajemy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: bytrek »

Aranger pisze:Jak nie odpadnie Nowakowski to naprawdę... Wiem, że odrzucenie Piotra łatwą decyzją nie będzie, bo w ostatnich latach to był etatowo szóstkowy gracz, ale poza przysłowiowym "nazwiskiem" nie ma żadnych argumentów, żeby zabrać go na Igrzyska, poza nadzieją na osiągnięcie przez niego optymalnej formy, na co czasu jest coraz mniej.

A niby dlaczego?? W fazie interkontynentalnej Nowakowski zdobył najwięcej punktów z wszystkich naszych środkowych. Moim zdaniem Kłos lub Możdżonek Aut. Trzeba mieć jaja i podjąć w końcu tą decyzje, panie Antiga. Co niby zmieni finał LŚ? Trenerzy znają na wylot całą 4, wiedzą kiedy który się może przydać. Nie ma co patrzeć na kontuzje. Gdybym ja był trenerem kogo chciałbym miec w pierwszym składzie, żeby był najmocniejszy? Bieniek i Nowakowski, a kogo na zmianę do poprawy bloku? Możdżonka. I sprawa jasna, nie ma co kombinować. Kłos był nie do ruszenia, wydawało się na lata, ale pojawił się Bieniek nie wiadomo skąd. I Karol niestety jest słabszy.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: hunter »

niepoinformowany pisze:Czy jakiś zespół poza USA ogłosił już "12" na turniej?
Francuzi
Toniutti, Pujol
Rouzier, Rossard
N'Gapeth, Tillie, Marechal, Clevenot
Lafitte, Le Roux, Le Goff
Grebennikov
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
kanimo

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: kanimo »

bytrek pisze:
Aranger pisze:Jak nie odpadnie Nowakowski to naprawdę... Wiem, że odrzucenie Piotra łatwą decyzją nie będzie, bo w ostatnich latach to był etatowo szóstkowy gracz, ale poza przysłowiowym "nazwiskiem" nie ma żadnych argumentów, żeby zabrać go na Igrzyska, poza nadzieją na osiągnięcie przez niego optymalnej formy, na co czasu jest coraz mniej.

A niby dlaczego?? W fazie interkontynentalnej Nowakowski zdobył najwięcej punktów z wszystkich naszych środkowych. Moim zdaniem Kłos lub Możdżonek Aut. Trzeba mieć jaja i podjąć w końcu tą decyzje, panie Antiga. Co niby zmieni finał LŚ? Trenerzy znają na wylot całą 4, wiedzą kiedy który się może przydać. Nie ma co patrzeć na kontuzje. Gdybym ja był trenerem kogo chciałbym miec w pierwszym składzie, żeby był najmocniejszy? Bieniek i Nowakowski, a kogo na zmianę do poprawy bloku? Możdżonka. I sprawa jasna, nie ma co kombinować. Kłos był nie do ruszenia, wydawało się na lata, ale pojawił się Bieniek nie wiadomo skąd. I Karol niestety jest słabszy.

Moze i zdobyl najwiecej punktow ale chyba tez przebywal najwiecej setow na boisku. I prawdopodobnie efektywnosc zagrywki mial najnizsza. No i te babole w koncowkach, przy prezentach z przechodzacych. Zgubiony bardziej niz zwykle.
Zobaczymy jutro. W kazdym razie, zgodnie z logika do zadnego ogloszenia skladu nie doszlo 12tego.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Szampon093 »

Mozdzonek nie jedzie na Igrzyska. Moim zdaniem ogromna pomylka.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: TommyLeeJones »

Szampon093 pisze:Mozdzonek nie jedzie na Igrzyska. Moim zdaniem ogromna pomylka.
Czyli próbujemy wygrać IO bez środkowego, który wydatnie pomógł w krytycznych momentach MŚ 2014, ma za sobą udany sezon w klubie, nie pęka flotem w siatkę w ważnych momentach i jako jedyny potrafi porządnie blokować? Nie spodziewałem się po Antidze tak ułańskiej fantazji. Ale może się uda, może.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Lineczka »

Nie rozumiem rezygnacji z Możdżonka. :o
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: iti »

Ja tez nie rozumiem, ale... do tej pory Antiga & Blain podejmowali kontrowersyjne, ale trafne wybory z perspektywy czasu. I z ocena tego ruchu wstrzymam sie do zakonczenia Igrzysk. Bicie piany nic nie da, wiec innym tez zalecam ocenic to PO Igrzyskach, a po dwoch setach pierwszego meczu F6 LS.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: serBalonSwann »

Bieniek został naturalnym następcą Możdżonka
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: bytrek »

Kontrowersyjną decyzje?? Rezygnacja z kogo nie była by więc kontrowersyjna? Przecież przez lata Możdżonek był rezerwowym numer 4, wiec teraz gdy może jechać tylko 3 to naturalne że on odpadł.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: SerCos »

Na pomeczowej konferencji Antiga zdementował informacje o wyborze składu do Rio. Skład nie został jeszcze wybrany.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Castard8 »

SerCos pisze:Na pomeczowej konferencji Antiga zdementował informacje o wyborze składu do Rio. Skład nie został jeszcze wybrany.
Taaa, a tymczasem lista zawodników leży już w szufladzie w PKOl-u.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: SerCos »

Castard8 pisze:
SerCos pisze:Na pomeczowej konferencji Antiga zdementował informacje o wyborze składu do Rio. Skład nie został jeszcze wybrany.
Taaa, a tymczasem lista zawodników leży już w szufladzie w PKOl-u.
Prawdopodobnie, ale dzisiaj dopiero PKOl zatwierdza skład reprezentacji w Rio, więc można jeszcze coś podmienić ;)
Być może Antiga chciał ogłosić skład dzisiaj po meczu, ale ktoś go uprzedził.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: maciek77 »

bytrek pisze:Kontrowersyjną decyzje?? Rezygnacja z kogo nie była by więc kontrowersyjna? Przecież przez lata Możdżonek był rezerwowym numer 4, wiec teraz gdy może jechać tylko 3 to naturalne że on odpadł.
Dopiero Antiga z niego zrezygnował, u AA był szóstkowym graczem.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Skrzypek »

SerCos pisze:Na pomeczowej konferencji Antiga zdementował informacje o wyborze składu do Rio. Skład nie został jeszcze wybrany.
Oczywiście, że SA nie ogłosił składu zawodnikom. Wszystko wyszło na jaw, gdy kurier nie przyniósł Marcinowi strojów kadry olimpijskiej ;)
kanimo

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: kanimo »

Zreszta mina Marcina widoczna wczoraj przy pozegnaniu druzyn raczej potwierdza. Takze jego wczesniejsza wypowiez w wywiadzie, z nutka goryczy. Szkoda.
Oceny po IO. Na razie Nowakowwski jest zwyczajnie slaby i jego obecnosc na boisku raczej dziala destrukcyjnie.
Komunista
Posty: 538
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:35
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Komunista »

Nowakowaki może dac więcej drużynie, pewnie trener wierzy w niego. Zawodnik Resovii w formie to nasz najlepszy środkowy. Bieniek przez dłuższy czas podstawowy gracz, a do tego młody. Kłos widać, że w formie i taki gracz jest nie doruszenia.Skreślił trener najsłabszego i najmniej perspektywicznego gracza bo prócz bloku Mozdzonego nic nie wnosi. Decyzja trenera, ale bardziej martwią inne pozycję w drużynie, takie jak atak i rozegranie.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: SerCos »

Skład Iranu na Igrzyska Olimpijskie w Rio:
Rozgrywający: Saeid Marouf, Mahdi Mahdavi
Atakujący: Shahram Mahmoudi, Amir Ghafour
Przyjmujący: Milad Ebadipour, Farhad Ghaemi, Hamzeh Zarini, Mohammadjavad Manavinezhad
Środkowi: Seyed Mohammad Mousavi, Adel Gholami, Mostafa Sharifat
Libero: Mahdi Marandi

Poza tym, że w kadrze nie znalazł się Mirzajanpour to chyba nie ma żadnych niespodzianek.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: timshel »

SerCos pisze:Poza tym, że w kadrze nie znalazł się Mirzajanpour to chyba nie ma żadnych niespodzianek.
To chyba jeszcze nie jest przesądzone. Wprawdzie na stronie FIVB pojawiło się wczoraj takiej info, ale później zmienili na 13 z Mirzą na liście http://www.fivb.org/en/Volleyball/viewP ... anguage=en Ponoć uzależnione od tego, czy Ghafour będzie w stanie grać.
Learn to love the process.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

SerCos pisze:Poza tym, że w kadrze nie znalazł się Mirzajanpour to chyba nie ma żadnych niespodzianek.
Jak dla mnie to spora niespodzianka. W poprzednim sezonie miewał mecze fantastyczne, na bardzo wysokim procencie w ataku, z bardzo dobrą zagrywką i bez większych problemów w przyjęciu. Myślałem, że w tym to do niego będzie Lozano szukał partnera, a tutaj okazuje się, że ma w ogóle go nie być.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: SerCos »

W takim razie Mirzajanpour pełniłby rolę drugiego atakującego. Dla mnie to i tak zaskoczenie, że na przyjęciu według Lozano jest Mohammadjavad Manavinezhad i Hamzeh Zarini.

Nie wiem na ile wynika to z próby zmiany czegoś po poprzedniku, a ile z rzeczywistej oceny przydatności zawodnika do zespołu. Co prawda Mohammadjavad Manavinezhad był MVP na azjatyckich mistrzostwach kontynentalnych juniorów w 2014 roku, ale widać, że ma on pewne braki. O ile dobrze pamiętam to w zeszłym roku nawet nie dostał szansy na grę w rezerwach, które grały w azjatyckich mistrzostwach, a grał tam Zarini i dwa lata starszy od MM Fayazi. Kovac nie widział Zariniego w kadrze, a MM był, że tak to nazwę zapchajdziurą na Pucharze Świata 2015.
ciorny17
Posty: 8536
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: ciorny17 »

SerCos pisze:W takim razie Mirzajanpour pełniłby rolę drugiego atakującego. Dla mnie to i tak zaskoczenie, że na przyjęciu według Lozano jest Mohammadjavad Manavinezhad i Hamzeh Zarini.

Nie wiem na ile wynika to z próby zmiany czegoś po poprzedniku, a ile z rzeczywistej oceny przydatności zawodnika do zespołu. Co prawda Mohammadjavad Manavinezhad był MVP na azjatyckich mistrzostwach kontynentalnych juniorów w 2014 roku, ale widać, że ma on pewne braki. O ile dobrze pamiętam to w zeszłym roku nawet nie dostał szansy na grę w rezerwach, które grały w azjatyckich mistrzostwach, a grał tam Zarini i dwa lata starszy od MM Fayazi. Kovac nie widział Zariniego w kadrze, a MM był, że tak to nazwę zapchajdziurą na Pucharze Świata 2015.
W takim zestawieniu personalnym rozegrali całą LŚ i spisywali się jak dla mnie całkiem całkiem. Szczególnie Zarini bardzo fajnie zbilansowanym zawodnikiem jest.
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”