Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: PAWKENS »

Już jutro arcyważny mecz z Dominikną...Mam nadzieję, że nasze panie zagrają lepiej niż z Japonkami i pokonają słabsze przeciwniczki 3:0 :D
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: Arff »

Polska 3:1 Dominikana

Mecz jakiś taki dziwny... jakiś taki mało... damski, bardzo duża skuteczność pierwszej akcji (oczywiście jak na żeńskie realia), po obu stronach... po stronie Dominikańskiej wyróżniała się, najbardziej paskudna siatkarka jaką w życiu widziałem, niejaka Nunez... jej lewa ręka i wprost niesamowita dynamika i skoczność były nie do zatrzymania przez nasze dziewczyny... dopiero jak atakująca poczuła się zbyt pewnie i zaczęła mocno ściągać piłę, kilka razy została złapana... w naszym zespole świetnie z roli pewniaka wywiązywała się Gośka Glinka 52% ataku( 4 miejsce wśród atakujących i 7. punktująca), która skończyła przytłaczającą większość swoich ataków... bardzo dobry mecz Bednarek ( pozycje tej Pani niżej... na deser) zarówno w bloku(5 bloków), ataku (50%) i zanotowała 3 asy serwisowe ... dzisiaj odrobinę słabiej zagrała Mariolka Zenik, która cały czas jest druga przyjmująca turnieju (w tym meczu 52% idealnego), spadła jednak z 2 na 4 miejsce wśród broniących (5 obron w meczu)... słaby mecz Podolec, która została zmieniona przez Kaśkę, która w 2. secie zanotowała chyba swój pierwszy udany atak w turnieju, po nim było już lepiej (w wywiadzie po meczu była zdziwiona że ktoś śmie twierdzić że była zablokowana, a tym atakiem się odblokowała) w tym meczu zanotowała niemiłosiernie wysoki % skuteczności równa bagatelo 26%... z 6 błędami własnymi, niezły mecz Barańskiej 40% ataku, 4 obrony, 56% w przyjęciu... poza atakującymi które już pokazały że są w słabej formie, najsłabszą zawodniczką drużyny była Maria Liktoras która zanotowała tylko 1 blok, w ataku było trochę lepiej bo 50% i 2 błędy własne...

ogólnie gra w secie 2(końcówka), 3 i 4 ( od II połowy) wyglądała nieźle, reszty nie chce mi się komentować.. raziło jednak mnie jedno, mianowicie ilość dania się zrobić w konia, błędy typu wystawienie rąk nad siatkę do zawodniczki która atakowała spod taśmy... i to nie był jednorazowy incydent tylko takich... nawet nie wiem jak to nazwać, było kilka... a Dominikana chyba nie jest jakąś bardzo doświadczoną drużyną...

Teraz zapowiadany deserek... nasz Nowakowski żeńskiej kadry, tj. Agnieszka Bednarek jest 5. blokująca turnieju i 1. zagrywającą!!!
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: Urban »

Aga Bednarek gra od początku turnieju bardzo dobrze a w dzisiejszym meczu zagrała rewelacyjnie. Powoli wyrasta na jedna z liderek kadry.
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Pawlik
Posty: 13
Rejestracja: 23 lis 2007, o 21:48
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: Pawlik »

Ja mam największe zastrzeżenia do formy naszych reprezentacyjnych atakujących a mianowicie brak tej formy. Skowrońska nie zagrała jeszcze ani jednego meczu w Tokio nie zagrała na dobrym poziomie, ataki w aut, fatalna skuteczność, pojedyncze ataki skuteczne. Podolec jeszcze w pierwszych dwóch meczach bez większych zarzutów, ale dzisiaj to o wielka klapa ! Oglądałem mecz od połowy I seta i do końca meczu ani razu nie przebiła się skutecznie przez blok Dominikanek :|
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: Robert »

Ważny będzie efekt końcowy, kto za tydzień czy za dwa jak reprezentacja awansuje do ?Igrzysk będzie pamięqał o stylu. Najwazniejsze mecze przed nami uważam, że zwycięstwa nad Koreą Płd. i Serbią znacznie przybliżą kadrę do awnsu na IO. Na pewno nie można kalkulować, muszą wygrać i tyle.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: Arff »

wystarczy już tylko wygrać z Koreą, aby zająć 3. miejsce... ale z Serbią zapowiada się dobry mecz...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: pk+ »

Arff pisze:wystarczy już tylko wygrać z Koreą, aby zająć 3. miejsce... ale z Serbią zapowiada się dobry mecz...
Sobota 6 rano :/
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: Ted »

No i Serbki rozbiły w pył kolejnego rywala. Tym razem dały ugrać Portoryko tylko 54 małe punkty. Jestem ciekaw, czy Polki będą w stanie przeciwstawić sie, rozpędzonej, serbskiej machinie :) Tymczasem dzisiaj trzeba przejść Koreanki, a jak wiemy z azjatyckimi zespołami nie gra się łatwo.
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: ludi14 »

Nasze wygrały z Koreą 3:0.Mecz bez historii, bardzo często naszym dziewczynom zdarzają sie przestoje.Trzeba je jakoś wyeliminować i będzie już dobrze.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: Arff »

Korea 0:3 Polska

Garść statystyk

Atak:
Podolec 73% - 11pkt
Glinka 65% - 11pkt
Barańska 30% - 4pkt
Liktoras 78% - 7pkt
Bednarek 67% - 6pkt

Blok:
Podolec 5pkt
Bednarek 3
Liktoras 2
Glinka 2

Zagrywka:
Liktoras 3
Rosner 1

Obrona:
Zenik - 8
Podolec - 5
Barańska - 2
Glinka - 2
Liktoras - 1
Bednarek - 1

Rozegranie:
Sadurek - 7.33 RS/set

Przyjęcie:
Barańska - 53%
Glinka - 56%
Milena "Podaje ręczniki w Bergamo" Rosner - 25%
Zenik - 83%
Ostatnio zmieniony 21 maja 2008, o 20:39 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
quentin7
Posty: 130
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:39
Płeć: M
Lokalizacja: a różnie...
Kontakt:

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: quentin7 »

Ted pisze:No i Serbki rozbiły w pył kolejnego rywala. Tym razem dały ugrać Portoryko tylko 54 małe punkty. Jestem ciekaw, czy Polki będą w stanie przeciwstawić sie, rozpędzonej, serbskiej machinie :) Tymczasem dzisiaj trzeba przejść Koreanki, a jak wiemy z azjatyckimi zespołami nie gra się łatwo.
Polki grają z Serbkami w sobotę i w moim przekonaniu wtedy będzie już praktycznie wszystko jasne jeśli chodzi o kwestie awansu. Oba zespoły zagrają zapewne na dużym luzie w tym meczu. Niemniej jednak liczę na wygraną.
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: Artek »

Przydałaby się jakaś tabelka?? Na stronie powinno być w wynikach eliminacje.

Polki są trzecie, ale mają już awans czy brakuje im jeszcze zwycięstwa??
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: Arff »

http://fivb.com/EN/Volleyball/Competiti ... s/news.asp

zapraszam, tutaj znajdziesz wszystkie możliwe tabelki i statystyki =]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: Robert »

Artek - awans coraz bliżej, nie ma co spekulować, najlepiej wygrać wszystkie mecze i będzie po sprawie. Uważam, ze najciekwaszy mecz będzie z Serbią i nasze powinny go wygrać, aby udowodnić, ze porażka z Japonią była wypadkiem przy pracy. ładnie to będzie wyglądać, jak awansujemy z drugiego miejsca. Do meczu z Tajlandią i Portoryko nasze panie powinny podejść z pełnym szacunkiem, bez lekceważenia a zapewni im to zwycięstwa.
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: antoninette »



Zagrywka:
Liktoras 3
Zenik 1

czy mnie na mózg coś padło? zagrywka? i Zenik? czy to komuś się coś poryło? :o
una passione da vivere
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: Arff »

Tak tak.. oczywiście chodziło o Rosner.. my bad
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: PAWKENS »

Ted pisze:No i Serbki rozbiły w pył kolejnego rywala. Tym razem dały ugrać Portoryko tylko 54 małe punkty. Jestem ciekaw, czy Polki będą w stanie przeciwstawić sie, rozpędzonej, serbskiej machinie :) Tymczasem dzisiaj trzeba przejść Koreanki, a jak wiemy z azjatyckimi zespołami nie gra się łatwo.
Chyba chodziło o Tajlandię :P Ja myślę, że dadzą, po raz kolejny poradziły sobie z poprzednim rywalem Serbek dużo lepiej od Serbek, bo Serbki męczyły się mocno z Koreą, a Polki ją rozbiły :D :D ( genialnie napisane :] )
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: PAWKENS »

A dzisiaj Domonikana pokonała gładziutko Kazachstan, co nie jest niespodzianką oraz Serbia Portoryko, także bardzo wysoko. Portoryko jest słabe...Nie powinno sprawić Polkom żadnego problemu. Za chwilę mecz z Tajlandią :D Stawiam, że nasze nie wypuszczą przeciwniczek z 17 ;) Bo są dużo lepsze.

No to trafiłem jak kulą w płot :x :x Na razie nasze grają tragicznie, Tajki kończą mnóstwo ataków, mamy problemy z przyjęciem i jest wielka porażka do 18 :x Mam nadzieję, że w 2 secie zaczniemy grać normalnie...
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: evija »

No i jest zwycięstwo, widać, ze te przerwy nam nie służą, bo przerwie w poniedziałek we wtorek z Dominikaną też były problemy, a w środę już była dobra gra, więc jutro będzie tylko lepiej. Takie zwycięstwa po ciężkiej walce jeszcze bardziej konsolidują zespół.

Co można powiedzieć jeszcze o tym meczu? Gosia Glinka SuperStar, po raz który już raz... należy jej się pomnik.
Przebudzenie Skowronka bardzo cieszy, w końcu weszła Lena.
Cichą bohaterką dla mnie Milena Rosner, weszła za Anię Barańską i odwaliła czarną robotę "na tyłach", na dodatek zagrała na bardzo dobrej skuteczności w ataku-60% (6pt). Brawo dla Milenki :)

Liczy się przede wszystkim zwycięstwo, a forma to ma na Pekin być i wsio :D
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: Arff »

A ja chciałbym zauważyć niesamowitą grę obronną w obu ekipach... obie reprezentacje zanotowały ponad 40 obron... to nawet jak na żeńską siatkówkę jest bardzo dużo... i tym samym nadrobiły słabszą dyspozycję w bloku...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: mateo9 »

cieszy wygrana nad Tajkami .latwo nie bylo ale takie mecze daja kopa jak nie wszystko sie udaje a wygrywa sie . Gosia Glinka jest wielka nie tylko wzrostem swietny mecz SKowronskiej(wreszcie) i Rosner ktora miala dobra zagrywke przyjecie i odbrone o dziwo rowniez bardzo skuteczny atak

Japonia Korea 3-1
ten wynik na 99% nam zapewnil Pekin ale trzeba czekac ze swietowaniem do jutra ewentualnie do niedzieli
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: PAWKENS »

Mnie w tym meczu brakowało gry środkiem...Polki po atakach z niego zdobyły tylko 10 punktów, w bloku świetna Liktoras, przebudzenie Skowrona no i wspaniała Glinka. W meczu mnóstwo obron, myślę, że to był świetny mecz Tajek, najlepszy w ym turnieju :) W innym Japonie pokonała Koreę 3:1, czyli z formą wcale nie musi być tak wspaniale :D
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: evija »

Obrony Gosi Glinki - pierwsza normalna, druga fenomanalna - może Beenhakker po tym numerze powoła Gochę ne Euro ;)

Polecam wszystkim!, akcja chyba porównywalna z tą Dawida Murka z PP.

http://youtube.com/watch?v=_TPIwLftHto
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: Mate »

Pierwsza obrona była w stylu Giby, a druga wspaniała:D.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: PAWKENS »

Na stronie ''Sportowe fakty'' pisze
Polskie siatkarki pojadą na Igrzyska!
, a w wiadomościach sportowych i innych stronach mówią, że jeszcze nie są pewne :| Czy ktoś wie komu wierzyć ???
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Pawlik
Posty: 13
Rejestracja: 23 lis 2007, o 21:48
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: Pawlik »

Jak myślicie, Serbki jutro odpuszczą w meczu z Polkami ?
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: PAWKENS »

Pawlik pisze:Jak myślicie, Serbki jutro odpuszczą w meczu z Polkami ?
No co ty ??? To mecz o honor i pewnie pierwsze miejsce, więc będzie się działo :D Stawiam na 3:1 dla naszych. Liczę, że w końcu zagrają na bardzo wysokim poziomie, a Serbki wcale nie są takie dobre...
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: Mate »

To było pytanie retoryczne?? Serbia na pewno nie odpuści, bo nie wiedzą, że mecz z Polkami będzie bardzo ważny. W okresie roku grały ze sobą ok. 5 razy. Polki chcą rewanżu za ME i porażkę w półfinale.

A jeżeli chodzi o sprawę awansu to w wiadomościach sportowych na TVP1 mówili, że jeżeli przegramy wysoko obydwa spotkania, a Korea lub Dominikana wygrają wysoko swoje spotkania to możemy nie wejść. U nas ratio wynosi 2,600 u Korei 1,111, zaś u Dominikanek 1,000. Jednak mamy przewagę punktową.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: mateo9 »

3-2 Polska Serbia
GRAMY NA IO!!!
pierwsze 2 sety szybkie dladkie i przyjemne pozniej jednak nie za bardzo trafna decyzja Trenera Bonnity co do skladu trzeba bylo wykonczyc lezace Serbki ktore graly 2 skladem -chyba jednak chcialy sie odwdzieczyc za ME :D ale awans jest i to sie tylko liczy dobry a nawet bardzo dobty mecz Skowronskiej reszta dosc nierowno
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio 17-25 maja

Post autor: evija »

Ludzie co tu taka cisza? !
Polki jadą na Igrzyska Olimpijskie!!!!!!!!!!!!


Polska- Serbia II 3:2
na 3i 4 set może spuśćmy zasłonę milczenia, po dwóch gładziutkich setach Bonitta wystawił od początku również u nas zmienniczki i skutek był opłakany - rezerowe Serbki w sparciu Brakocevic i Krsmanovic doprowdziłydo 5 partii, ale u nas na boisko na dobre wróciła Podolec oraz po 2 setach odpoczynku Glinka. Tiebreak bez większych nerwów wygrany. Nie rozumiem Bonitty, po co nam te dodatkowe emocje, można było Maggie wpuścić na początku 3 seta jak przestało nam się układać i byłoby znacznie krócej, ale cóż co się stało to się nie odstanie. Jest awans i o to chodziło, nie by w maju powalać mega formą. Wielka ulga :D

Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy!
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”