Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: mewa »

WysokiPortorykanczyk pisze:Wbrew temu co mówi Jarosz, nie zmieniałbym Mędrzyk.
bo nie ma na kogo... Ola siedzi na trybunach.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: tomasol »

Świetnie to wyglądało przez dwa sety (poza końcówką drugiego), ale teraz Serbki trochę nas złamały. Brakuje jednak więcej opcji w ataku, zwłaszcza na środku, i lepszego ogarnięcia w obronie. Nawet jak coś podbijemy, to albo drugie odbicie jest złe albo ratunkowe i w efekcie trzeba oddać łatwą piłkę. Wreszcie przestaliśmy straszyć zagrywką. Chciałbym wierzyć, że będzie inaczej, ale ciężko będzie wrócić do dobrej gry.
Camillo Marcotti

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: Camillo Marcotti »

Komentatorzy: Klaudii Alagierskiej dzisiaj nie szło... A z czego miało jej iść, przepraszam bardzo? Może coś przeoczyłem, ale nie przypominam sobie ani jednej piłki w ataku dla Niej... No sorry, ale jak laska nie dostaje piłek do ataku, to co ma pokazać? 10 bloków i 5 asów?

Jarosz: Natalie zmienić... Kim? Martyną "Co to takie okrągłe? A, wezmę popcham" Grajber?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: Aranger »

Polecam TVP Sport, bardzo dobrze mi się słucha tego małżeńskiego duetu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7948
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Alagierska jest niesamowicie niepewna przy wszystkich sytuacyjnych sytuacjach w defensywie/asekuracji/reakcjach po bloku, i dzisiaj to było bardzo widać. Ciężko o granie do środkowych w systemie, gdzie obie środkowe grają tylko krótką z przdu, a do tego sa mało elastyczne do atakowania z wrzutek, ale ze zmianą Algierskiej akurat nasi komentatorzy mieli rację.

Joanno...

Dopóki grała Mędrzyk, dopóty grała nasza reprezentacja.
Aranger pisze:Polecam TVP Sport, bardzo dobrze mi się słucha tego małżeńskiego duetu.
Owszem, Natalia Bamber to mój od dawna zweryfikowany komentatorski crush.
Camillo Marcotti

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: Camillo Marcotti »

Natalia musi chociaż przyjmować, jak nie ona, to kto?

Asia juz oprócz Serbek zaczyna w rozegraniu gubić nawet nasze dziewczyny. Wygląda, jakby najbardziej z naszych czuła jakąś niepotrzebną presję...

Ale tak sobie myślę... '90, '96, '92, '00, '94, '96, '98 (pierwszy skład dzisiaj). Jak One się ograją, większość z nich ma spory potencjał, możemy jeszcze być w przyszłości zadowoleni z tych dziewczyn.

Bianca zablokowana przez parę Smarzek Godek Efimienko Młotkowska, w sumie śmiesznie to brzmi :D

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
kinagyo
Posty: 758
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: kinagyo »

Camillo Marcotti pisze:
Ale tak sobie myślę... '90, '96, '92, '00, '94, '96, '98 (pierwszy skład dzisiaj). Jak One się ograją, większość z nich ma spory potencjał, możemy jeszcze być w przyszłości zadowoleni z tych dziewczyn.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
a są jeszcze Damaske i Murek. Może być z nich pociecha
Pojawiają się uśmiechy, jest dobrze
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: weary_skier »

Serio Serbki nie mają lepszej skrzydłowej niż Busa?
Jak ona sobie radzi na tle światowego topu?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Camillo Marcotti

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: Camillo Marcotti »

kinagyo pisze:
Camillo Marcotti pisze:
Ale tak sobie myślę... '90, '96, '92, '00, '94, '96, '98 (pierwszy skład dzisiaj). Jak One się ograją, większość z nich ma spory potencjał, możemy jeszcze być w przyszłości zadowoleni z tych dziewczyn.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
a są jeszcze Damaske i Murek. Może być z nich pociecha
Pojawiają się uśmiechy, jest dobrze
I Zuzka :D

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: batmanowski »

Stysiak pierze jak chłop.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: maciek0812 »

Z takimi warunkami fizycznymi to nie ma innej możliwości.
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
Camillo Marcotti

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: Camillo Marcotti »

Oby nam się jeszcze dziewczę we Włoszech rozwinęło, będzie świetna zawodniczka na lata

E: Powiem Wam, że ostatni raz tak mecz Lasek przeżywałem chyba na Igrzyskach za Bonitty... Ewentualnie w tym turnieju "wszystkie ręce na pokład", co się skończył gorzej, niż się skończy ten trwający teraz.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7948
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

weary_skier pisze:Serio Serbki nie mają lepszej skrzydłowej niż Busa?
Jak ona sobie radzi na tle światowego topu?
Miały, ale złapała ciężką kontuzję rok temu (Milenković zerwała więzadła rok temu na początku MS) i nie jest w dobrej formie. Nie radzi sobie, tzn. jest od zawsze najsłabszym punktem, Serbki w pełnym składzie (z Rasić) mają sześć zawodniczek klasy światowej i ... Busę. Wydawało się, że właśnie Milenković będzie dużym wzmocnieniem.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: Gierek »

I zrobiło się niebezpiecznie... :(
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: ksjw90 »

Ale żal... :o
Z czym do Tokio, 6 punktów przewagi.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: ciacho23 »

O boże..
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: maciek0812 »

2 i 4 set na własne życzenie przegrany...
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: tomasol »

I po sprawie. Szkoda, bo Serbki udało się trochę naruszyć. Mimo wszystko za ten występ należą się gratulacje.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: Verdungo »

Koncertowo stracona przewaga.

Różnica dzisiaj była taka, że Serbki ryzykowały z sytuacyjnych piłek, natomiast u nas była miękka gra. Dodatkowo tak jak wczoraj wpadają nam piłki, które wpaść nie powinny.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: Gierek »

Ja pamiętałem nasz mecz ze Serbkami w bodajże ubiegłorocznej Lidze Narodów, gdzie grały Serbki drugim składem, a Polki w jednym secie prowadziły 7 punktami. I co? Polki przegrały tego seta...

Obawiałem się tego, że tutaj może być podobnie - ale nie wiem, jak można roztrwonić taką przewagę, i to przez takie błędy, jak ataki w aut?
kinagyo
Posty: 758
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: kinagyo »

ależ szkoda. ale jestem optymistką, jeśli chodzi o styczniowy turniej
astronauta
Posty: 2918
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: astronauta »

Wołosz fajnie, ale dlaczego do Kąkolewskiej w końcówce?
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
Camillo Marcotti

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: Camillo Marcotti »

No i miało być pięknie, wyszło jak zawsze... Z 20:15 nie doprowadzić do tie breaka to jednak sztuka. Dzisiaj Serbia była zdecydowanie do ugryzienia. Jednak wciąż za dużo błędów po naszej stronie. Szkoda dziewczyn, może w styczniu pójdzie lepiej, chociaż tam będzie więcej trudnych rywalek.

Ale myślę, że w kolejnym cyklu olimpijskim, te dziewczyny będą dużo mocniejsze. Może za 4 lata się uda.

Wszystkie te mecze, to cenne doświadczenie dla tych dziewczyn. Tak naprawdę następnego czterolecia mogą "nie dożyć" Maj i Zaroslinska, ale umówmy się, to dla tej reprezentacji żadna strata. Reszta dziewczyn powinna być tylko mocniejsza, a i może ktoś nowy nam się wykluje. Na pewno są nadzieje większe, niż jeszcze parę lat temu, gdzie wydawało się, że z dna się nigdy nie podniesiemy.

Dziękujemy dziewczyny za walkę, jeszcze trochę brakuje, ale wiele Wam do najlepszych już nie brakuje!

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7948
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Genialną zawodniczką jest Bosković, tak jak Leon - prędzej czy później nawet jak gra słabo to odpali, może cztery zawodniczki na świecie są w stanie grać tak, jak ona w końcówce.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: mewa »

kinagyo pisze:ależ szkoda. ale jestem optymistką, jeśli chodzi o styczniowy turniej
z Turcją i Holandią?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: drukjul »

Szkoda, wielka szkoda tej wypuszczonej przez dziewczyny szansy w końcówce IV seta. Ale co mają powiedzieć Koreanki, które dziś w decydującym o awansie meczu przy prowadzeniu z Rosją 2:0 w setach i kilkupunktowym w końcówce III seta pokpiły zupełnie sprawę, a późnej powtórzyły to w końcówce tie-breaka? Psychologia w kobiecej siatkówce to często decydujący czynnik - wiemy o tym aż za dobrze nie od dziś. :|
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: krzysiu »

Koreanki miały pewnie tylko Kim a my mieliśmy b.dobrą Stysiak.liderke Smarzek i miała być Wołosz ale chyba nie dojechała..
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: Papito13 »

Szkoda zmarnowanej szansy. Serbki dzisiaj zagrały jak na siebie kiepsko, były dzisiaj do ugryzienia. Strasznie głupio przegrany drugi set, po masie głupich błędów, a także zmarnowana potężna przewaga w czwartym secie będą śnić się naszym zawodniczkom po nocach. Boskovic jak przez 2 sety oddała nam masę punktów (zaryzykuję, że mogła być nawet naszą 3. punktującą), tak jak odpaliła w 3. secie to była nie do zatrzymania i w pojedynkę wygrała ostatniego seta. Świetna zawodniczka.
kibic_siatki
Posty: 2601
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: kibic_siatki »

Emocjonujący mecz, ale realnie jak jest 1 zawodniczka na światowym poziomie: Smarzek i jedna która może kiedyś będzie- Stysiak, to trzeba liczyć na cud. Serbki podeszły do meczu dość niefrasobliwie i miały szczęście, ze nie było 0:2. Jeżeli podchodzi się z założeniem, że samo się wygra, to można się mocno zdziwić. Taktycznie też wygraliśmy to spotkanie: nie było widać braku umiejętności: serwis na Bušę, gdzie miała duże problemy, a w ataku sobie też słabo radziła. W ataku głównie Smarzek, dokładały trochę Mędrzyk ze Stysiak (tej trochę za mało). Mało środka, ale pod koniec było widać dlaczego. W przyjęciu głównie Mędrzyk, ale sobie radziła, choć przyjmowała tak (jak Smarzek atakowała) i dokładała w ataku. Jedna zasadnicza słabość tak jak wczoraj: obrona plasów.
Brawo dla dziewczyn za ambicję, nie przestraszyły się rywalek, z tej grupy coś może się narodzić pozytywnego.
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Kobiety

Post autor: krzysiu »

ta w 2028 r..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”