Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

weary_skier pisze:
hugo pisze:
Jako ciekawostkę podam, że mecze II miały gorszą frekwencję niż mecze I rundy o ok. 1100 widzów. Kraków nie ma tu nic to rzeczy.
Dlaczego Kraków miałby nie mieć nic do rzeczy skoro była to hala z najwyższą (lub druga po Wrocławiu) frekwencją? Biorąc pod uwagę, że Polacy przenieśli się do większej hali a zamiana Ergo Areny na Łuczniczkę nie miała większego znaczenia, to wyniki oglądalności drugiej rundy zaskakują.

W I rundzie ludzie mogli sobie pozwolić przy nakładających się meczach aby zamiast Polska-Kamerun oglądać mecze z udziałem FRA, ITA czy USA. Teraz nawet w Krakowie byłyby pustki na tych meczach, bo teraz jest walka na śmierć i życie.

W Bydzi frekwencja była niższa od średniej w Ergo Areny o (nomen omen) 1100 widzów. W Katowicach średnia w II rudzie była tylko trochę niższa, ale powiedzmy sobie szczerze, że uratował ją jeden mecz BRA - RUS.

Gdyby mecze PL nie kolidowały z żadnym innym meczem to byłoby znacznie lepiej. A przecież nie było to nie do zrealizowania.
\
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: weary_skier »

Trudno odmówić Ci racji. Mam jednak przekonanie, że gdyby Kraków jednak gościł drugą rundę, to frekwencja byłaby wyższa, może ciągle mniejsza niż ta z piewrszej rundy, ale jednak. Mniejsza z tym, to jedynie przeczucie.
W Bydzi frekwencja była niższa od średniej w Ergo Areny o (nomen omen) 1100 widzów.
Które imię wróżyło? ;)
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

weary_skier pisze:Trudno odmówić Ci racji. Mam jednak przekonanie, że gdyby Kraków jednak gościł drugą rundę, to frekwencja byłaby wyższa, może ciągle mniejsza niż ta z piewrszej rundy, ale jednak. Mniejsza z tym, to jedynie przeczucie.
W Bydzi frekwencja była niższa od średniej w Ergo Areny o (nomen omen) 1100 widzów.
Które imię wróżyło? ;)
Mirosław P.;)

Dla mnie to co wymyśli ludzie z PZPS jest słabe. Przy 23 dniach można było wymyślić coś znacznie lepszego dla komfortu kibica.
Jak usłyszałem o tym, że turniej ma trwać ponad 3 tygodnie to myślałem, że to będzie tak fajnie rozplanowane jak choćby Eurobasket, gdzie od drugiej rundy nie ma kolizji pomiędzy meczami. Można powiedzieć, że oni źle rozplanowali ten niezwykle długi turniej.
\
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Pele »

rzr pisze:http://eurosport.onet.pl/siatkowka/mist ... zyma/nrpxw
Ale się zrobił shitstorm.
Nawiasem mówiąc pan MArian Kmita pracował w TVP i tam zajmował się sportem. Nie pamiętam czy był szefem redakcji czy kierował zakupami ale na pewno zajmował się sportem i otoczką telewizyjną z tym związaną.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: kuki91 »

Jak wygląda strefa kibica pod Spodkiem? Płatna czy nie? siedząca czy festyn na stojaco?
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: kuchcik77 »

darmo wejście, browar za 9zeta;). Większość stoi, część bliżej ekranu siedzi. pewnie przy półfinałach będzie full, najfajniej było od 2.5 seta z Iranem;)
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: reeman »

hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

http://www.sport.pl/siatkowka/1,106368, ... oxSlotIIMT

Też uważam, że za dużo niepotrzebnych meczy.

Organizatorzy chwalili się, że wynaleźli system w którym nie ma meczów o pietruszkę. Otóż była ich masa w II rundzie.
\
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Kamil92 »

Tak sobie dzisiaj przypomniałem, że ostatnio zawsze jak Brazylia zdobywała Mistrzostwo Świata to zawsze przegrywała po drodze jeden mecz, więc ten przegrany z nami może być dla nich dobrym omenem.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

Kamil92 pisze:Tak sobie dzisiaj przypomniałem, że ostatnio zawsze jak Brazylia zdobywała Mistrzostwo Świata to zawsze przegrywała po drodze jeden mecz, więc ten przegrany z nami może być dla nich dobrym omenem.
To nie ma nic do rzeczy. Zresztą jeżeli zagrają z FRA to mogą się potknąć. Jeśli pamiętam to w 2002 lub 2006 z nimi przegrali w grupie.
\
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Noworoczny »

Czy ostał się jeden zawodnik z tamtego meczu?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Jacek Stachursky
Posty: 37
Rejestracja: 24 sie 2014, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Jacek Stachursky »

Murilo i nie wykluczam że Mareszal

pamiętny pion Pujola btw
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Noworoczny »

Ale z pierwszych szóstek (-:
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Lucarelli »

Marechala tam na pewno nie było
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: drag1376 »

http://www.sport.pl/siatkowka/1,106368, ... ndeks_news

Kara śmieszna,powinno być w regulaminie,że jeśli zespół nie przyjdzie na konferencje to kara powinna być 20 razy wyższa i nie byłoby cwaniakowania
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: bakek »

Murilo i nie wykluczam że Mareszal
Marechal na pewno nie. Murilo też akurat nie było (był jego brat).

Z Francuzów byli oczywiście Antiga i Blain :) Nikogo nie będzie z tamtych składów, poza nimi i oczywiście trenerem Rezende. Jedyny, który gra jeszcze na wysokim poziomie to Henno i gdyby nie Grebiennikov może by grał.
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: OldTimer »

bakek pisze:
Murilo i nie wykluczam że Mareszal
Marechal na pewno nie. Murilo też akurat nie było (był jego brat).

Z Francuzów byli oczywiście Antiga i Blain :) Nikogo nie będzie z tamtych składów, poza nimi. Jedyny, który gra jeszcze na wysokim poziomie to Henno i gdyby nie Grebiennikov może by grał.

Oczywiście, że Murilo był i tylko on! Henno w tym Mundialu nie grał!

Brazylia - Ricardo, Marcelinho, Andre, Anderson, Heller, Gustavo, Rodrigao, Giba, Dante, Murilo, Samuel i Sergio

Francja - Pujol, Le Marrec, Granvorka, Castard, Antiga, Samica, Kapfer, Kieffer, Vadeleux, Dessources,Kilama, i Exiga
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: reeman »

Ostatnio zmieniony 19 wrz 2014, o 14:07 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: naruszenie punktu 20. Regulaminu forum. "Zabrania się pisania postów jednego pod drugim przez tego samego autora".
Mateja
Posty: 1090
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Mateja »

Kamil92 pisze:Tak sobie dzisiaj przypomniałem, że ostatnio zawsze jak Brazylia zdobywała Mistrzostwo Świata to zawsze przegrywała po drodze jeden mecz, więc ten przegrany z nami może być dla nich dobrym omenem.
Ja wpadłem na coś innego. Popatrzmy na drużynę narodową Włochów -
1990 - Mistrzostwo świata.
1994 - Obronione mistrzostwo świata.
1998 - Mistrzostwo świata trzeci raz z rzędu.
2002 - Przegrali w trakcie turnieju mecz z Polską i już potem nie zdobyli głównego trofeum.
A teraz na Brazylię ;)
2002 - Mistrzostwo świata.
2006 - Obronione mistrzostwo świata.
2010 - Mistrzostwo świata trzeci raz z rzędu.
2014 - Przegrali w trakcie turnieju mecz z Polską i...............

No zobaczymy przez ten weekend, jak to będzie :D Mam ogromną nadzieję, że tytuł mistrza świata wywalczony przez Brazylijczyków 4 lata temu był ich ostatnim (przynajmniej na jakiś czas).
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: bakek »

Oczywiście, że Murilo był i tylko on! Henno w tym Mundialu nie grał!

Brazylia - Ricardo, Marcelinho, Andre, Anderson, Heller, Gustavo, Rodrigao, Giba, Dante, Murilo, Samuel i Sergio

Francja - Pujol, Le Marrec, Granvorka, Castard, Antiga, Samica, Kapfer, Kieffer, Vadeleux, Dessources,Kilama, i Exiga
Chodzi o mundial 2002.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: reeman »

kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: kuki91 »

jeszcze pytanie odnośnie strefy pod spodkiem, jak gastrononia? da się coś kupić? można wnosić swoje?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Noworoczny »

Zamiast dać rozdawać nagrody Wójtowiczowi, Skorkowi, Gościniakowi, Boskowi, to złodzieje rozdawali, żeby mieć sweet focie na wybory. Potrafią wszystko zepsuć.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ostry99
Posty: 282
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: ostry99 »

http://www.zenit-kazan.com/rus/pdf/news/4356

Wywiad ze Spiridonovem po powrocie do Rosji.

W skrócie (o ile dobrze przeczytałem):
Spiridonov mówi, że w finale kibicował nie Polsce i nie Brazylii, tylko Francji. Według niego Polska i Brazylia nie są godni finału. Opowiada o bezpieczeństwie, na każdego zawodnika z kadry były co najmniej dwóch ochroniarzy z pistoletami. Zażartował, że w Kazaniu też chciałby mieć takich dwóch gości, którzy chodziliby z nim z karabinami maszynowymi. Pytany o przejawy anty-rosyjskie odpowiada, że w restauracji ugoszczono ich bardzo dobrze, na ulicy też nie przypomina sobie incydentów. Na meczach było już zupełnie inaczej, byli wytykani palcami, ludzie krzyczeli różnego rodzaju złośliwości. "Zawsze myślałem, że Polacy to normalni ludzie. Po przyjeździe z Uralem było świetnie. A teraz zrozumiałem że to zgniły naród". Potem jeszcze kilka słów o polityce "(...) jak do sportowca można powiedzieć "oddajcie Krym" czy co oni tam krzyczeli... Tak, byłem na Krymie raz w życiu, nie zagłębiałem się co tam się dzieje." Spiridonov stanowczo też zaprzecza że kogoś opluł. Wcześniej jeszcze się tłumaczył, że nazywanie Polaków "pszekami" wcale nie jest obraźliwe.


Ładne niewiniątko z siebie zrobił w tym wywiadzie.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

Słuchajcie, czytam teraz ciekawy wątek o Spodku. To możliwe aby było tam na finale 12,528 osób ???

Tak rzecze raport FIVB, ale do tej pory było 10-11.5k.
\
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: krzychszp »

ostry99 pisze:http://www.zenit-kazan.com/rus/pdf/news/4356

jak do sportowca można powiedzieć "oddajcie Krym" czy co oni tam krzyczeli...
Tu akurat Spirydonov ma absolutną rację
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Noworoczny »

Przed chwilą była relacja z wypowiedzi naszych umiłowanych rządzących. I ludzie Zega wycięli gajowemu tych piłkaży (-:
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: madlark »

Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: drag1376 »

hugo pisze:Słuchajcie, czytam teraz ciekawy wątek o Spodku. To możliwe aby było tam na finale 12,528 osób ???

Tak rzecze raport FIVB, ale do tej pory było 10-11.5k.
byli też wolontariusze,ochrona,media,całe zaplacze :D
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

drag1376 pisze:
hugo pisze:Słuchajcie, czytam teraz ciekawy wątek o Spodku. To możliwe aby było tam na finale 12,528 osób ???

Tak rzecze raport FIVB, ale do tej pory było 10-11.5k.
byli też wolontariusze,ochrona,media,całe zaplacze :D
ale aż tylu ich było? ;)

no nieźle... USA Today, Washington Post, NYTimes, BostonHerland, MiamiHerald i australijska TV SBS wspomniały o finale.
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”