Typer Polska 2014 - półfinały, typy i wyniki

Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Lucarelli »

Ktoś podmienił Kaliberde na zagrywce?!
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 611
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: rzr »

compact pisze:
rzr pisze:Też wam się wydaje, że Swędru nazywa Ngapetha "Erikiem"?
Od początku meczu. :)
Już myślałem, że to ja coś źle słyszałem :]

Chyba Niemcy będą dziś górą.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Angulo »

No I Francuzi będa bez medalu... Niesprawiedliwe. :<
Awatar użytkownika
Marquss
Posty: 354
Rejestracja: 5 paź 2013, o 12:37
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Marquss »

Angulo pisze:No I Francuzi będa bez medalu... Niesprawiedliwe. :<
sport nie jest sprawiedliwy.
Awatar użytkownika
martin123154
Posty: 337
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:41
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: martin123154 »

sb.slav pisze:Poproszę o video z sytuacją 24:23 dla Niemców w drugim secie wczorajszego meczu.
Obrazek
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: leeon »

A co my w Sądzie jesteśmy? Wygra lepszy.
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Angulo »

Tak jak pisałem - bardzo wątpliwy ten błąd.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: leeon »

Zgadzam się.
Matius

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Matius »

Nie osądzałbym tego błędu na podstawie tego ujęcia, kamera jest lekko z lewej strony i ustawiona pod kątem. Przez to nie można jednoznacznie ocenić czy piłka jest na siatce czy za siatką.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: weary_skier »

Bo to początkowa faza ataku. Gunthor ewidentnie miał kontakt z piłką po naszej stronie.

Francuzi jacyś nieswoi, brak charakterystycznej dla nich atmosfery. Widać ich morale upadły po wczorajszym przegranym minimalnie meczu.
A Niemcy wykorzystują największą słabość trójkolorowych - blok. Bo, że Kaliberda i Grozer mogą kończyć na wysokim procencie, to było oczywiste. Ale jeśli Schwarz regularnie kończy to wiedz, że coś się dzieje. No i tradycyjnie - Rouzier w ważnym meczu nie istnieje.

No i Niemcy o krok od medalu. O ile przed turniejem patrząc na drabinkę można było wnioskować, że nasi zachodni sąsiedzi zajdą daleko tak ich medal będzie dość dużą niespodzianką. Ja tam im kibicuje. Jeśli wygrają nasza liga będzie jrszcze bogatsza w medalistów Mistrzostw Świata.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: compact »

Loderus i Labasta sędziują finał, jakoś tak bym wolał, żeby to akurat Czech był pierwszym, mniejsze parcie na szkło ma.

Obawiam się, że Drzyzga&Swędrowski pierwszy raz widzieli Kaliberdę wczoraj.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Lineczka »

Rouzier w kolejnym meczu, którego stawką jest medal gra fatalnie. Szkoda mi Francuzów. :( Ngapeth sam nie wygra, chociaż dwoi się i troi.

Kaliberda fantastyczny. JW będzie miał z niego ogromną pociechę, co pisałam już kilka miesięcy temu.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: sb.slav »

weary_skier pisze:Bo to początkowa faza ataku. Gunthor ewidentnie miał kontakt z piłką po naszej stronie.
Dlatego chciałbym jeszcze raz zobaczyć to na video. Ale jak to jest maksymalne wychylenie ręki Gunthora to rzeczywiście kontrowersyjny ten błąd, z drugiej strony, przez to, że kamera jest właśnie ustawiona nie całkiem nad osią taśmy - obraz może przekłamywać na korzyść Niemców.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Joker »

Sidibe buty co akcje dostaje...
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Angulo »

Po meczu. Francuzi na własne życzenie zaprzepaścili ogromną szanse na medal.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2908
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: hubert »

Oby nas tylko Brazylia fizycznie nie zdominowała. Wczoraj pod koniec niewyraźnie wyglądaliśmy.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
piotrekk
Posty: 360
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:31
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: piotrekk »

Wiadomo że mecz meczowi nierówny ale dzisiejsze Niemcy deklasujące Francuzów wlewają wiele optymizmu w moje serce przed finałem z Brazylią. Jak widać nie męczyliśmy się z ogórkami a zespołem który na końcową fazę turnieju wypracował znakomitą formę i chyba w 100% wykorzystuje swój potencjał. Francuzi dzisiaj nie grają nic ponadto co grali wczoraj z Brazylią. Wiadomo że Francuzi mieli prawo spuchnąć po wczorajszym wyczerpującym tiebreaku ale nie widzę znowu żeby ich gra jakoś znacząco różniła się od tego co prezentowali wczoraj.

Wracając jeszcze do dyskusji nt. słabego poziomu całego turnieju to będę niezmiennie szedł pod prąd poglądowi kreowanemu tutaj przez niektóre osoby o katastroficznym poziomie współczesnej siatkówki. Szkoda że osoby te w żaden sposób nie potrafią przedstawić swoich argumentów. Bo argumentowanie w stylu: Polska z Miką i Drzyzgą w składzie może zdobyć złoto lub fizyczni Niemcy bez techniki mogą zdobyć medal absolutnie do mnie nie trafia. Amerykanie w Pekinie (gdzie poziom siatkówki był oczywiście o niebo wyższy- przynajmniej według tego co się tutaj kreuje) zdobyli złoty medal mają w składzie przeciętniaka ligowego Lambourna na libero i jeszcze większego przeciętniaka Salmona a na ataku większego młotka od Grozera- tj. Stanleya. I co z tego że ten Stanley teraz uważany za legendę skoro fakty są takie że do Pekinu ten zawodnik był taką ciut gorszą wersją Grozera. Zgodzę się z tym że 4 lata temu poziom MŚ był ciut wyższy ale to ze względu na jedną jedyną rzecz- mianowicie reprezentację Kuby- najmocniejszą od lat.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Lucarelli »

Powinien powtórzyć akcje bo wychodzi, że można sobie wymusić zmiane decyzji sędziego
Awatar użytkownika
Marquss
Posty: 354
Rejestracja: 5 paź 2013, o 12:37
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Marquss »

Lucarelli pisze:Powinien powtórzyć akcje bo wychodzi, że można sobie wymusić zmiane decyzji sędziego
raczej Niemcy mieli pretensje ze sedzia nie sprawdzil dotkeniecia tasmy NOSEM a sedzia patrzyl na rece.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Kicu »

Idiotyczne i żałosne zachowanie sędziego. Punkt oczywiście powinien być dla Niemiec i tak się stało, ale wyszło to w bardzo niefajny sposób.

No cóż... ogromne zaskoczenie w postaci brązu dla Niemiec. Grali różnie, ale w odpowiednim momencie odpalili. Jednak w przekroju całego turnieju, to Francja bardziej zasłużyła na medal.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Milten »

Na Francje mam idealne określenie- drużyna mentalnych dzieciaków. Fajnie sie ich ogląda, każdy ich lubi a w decydujacych momentach nie daja sobie rady.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
astronauta
Posty: 2919
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: astronauta »

To się nazywa wygrać seta i mecz o włos, tfu, chciałem napisać o nos. Nos Sidibe.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
Jacek Stachursky
Posty: 37
Rejestracja: 24 sie 2014, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Jacek Stachursky »

Francuzi to kompletni frajerzy, ile oni przegrywają kluczowych meczów, które powinni wygrać, przez ostatnie kilka lat to głowa mała, kompletne przeciwieństwo Serbów, u których praktycznie każde podium to fura szczęścia ;-)
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: PH3N-x »

Kibicowałem Niemcom, więc wynik spotkania mnie cieszy. Po pierwszym secie się trochę Grozer ogarnął, ale także, dzięki kolegom którzy go odciążyli. Kaliberda klasa. N'Gapeth dzisiaj słabiej, chyba był trochę sfrustrowany słabą postawą kolegów co wpłynęło na jego grę, poza tym mam wrażenie, że on lepiej gra na emocjach, coś jak Kubiak czy Bartman.

Wczoraj po meczu Igła z Grozerem się umówili, że Niemcy biorą brąz a Polacy złoto - pierwsza część została wykonana, czas na drugą. :D
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: maciek0812 »

Podium dla Niemcow to najwieksza kpina na tych MS, i wcale nie chodzi tutaj o prezentowany poziom druzyn grajacych.
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: KChudz »

maciek0812 pisze:Podium dla Niemcow to najwieksza kpina na tych MS, i wcale nie chodzi tutaj o prezentowany poziom druzyn grajacych.
Nie kpina, ale niespodzianka. Wywalczyli medal w walce z Francją. Sądzę, że z Ruskimi też by dzisiaj powalczyli.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: PH3N-x »

Taka ciekawostka. Niemcy za każdym razem po przegranej w tych MŚ, grali potem świetny mecz. Co lepsze każdy z nich wygrany 3-0. :)
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Kicu »

Niemcy wywalczyli ten medal dobrą grą. Byli lepsi. Wczoraj również zagrali bardzo solidny mecz. Być może w poprzednich fazach nie błyszczeli aż tak, przegrywali z Brazylią, Rosją czy też właśnie Francją... no ale liczy się to jak kończysz, a nie jak zaczynasz. My też w podobny sposób zdobywaliśmy już medale i nikt nie płakał ;)
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Joker »

Wie ktoś jak będą przyznawane nagrody indywidualne? Najlepsza szóstka + MVP czy najlepiej blokujący itd?
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Kicu »

Joker pisze:Wie ktoś jak będą przyznawane nagrody indywidualne? Najlepsza szóstka + MVP czy najlepiej blokujący itd?
Będzie wybierana 6-stka turnieju. I zapewne MVP też.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”