Mistrzostwa Świata 2018

krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: krzychszp »

Gdzie widzicie słabsze punkty Brazylii? Atakujący?
ciacho23
Posty: 952
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: ciacho23 »

Jak tam w drużynie Brazylii z zagrywka? Lepiej niż Amerykanie chyba nie zagrywają?
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Verdungo »

Tak z innej beczki. Ta osoba z kartką konstytucja szukająca atencji siedząca za sędzią głównym powinna pomachać sobie tą karteczką na ulicy. Wstyd i to nie pierwszy raz, tacy ludzie powinni mieć zakaz wejścia na mecz.
ciacho23
Posty: 952
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: ciacho23 »

Verdungo pisze:Tak z innej beczki. Ta osoba z kartką konstytucja szukająca atencji siedząca za sędzią głównym powinna pomachać sobie tą karteczką na ulicy. Wstyd i to nie pierwszy raz, tacy ludzie powinni mieć zakaz wejścia na mecz.
Obraża Cię to słowo czy co?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7984
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

krzychszp pisze:Gdzie widzicie słabsze punkty Brazylii? Atakujący?
Przyjęcie flota i lewy atak.
ciacho23 pisze:Jak tam w drużynie Brazylii z zagrywka? Lepiej niż Amerykanie chyba nie zagrywają?
Słabiej niż Amerykanie od połowy pierwszego seta do połowy trzeciego seta - lepiej niż Amerykanie od połowy trzeciego seta do serii McDonnella w tb. Mniej efektownie i bardziej regularnie. Nie mają żadnego słabszego ustawienia przy serwisie tak jak my.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: wieloryb_wacek »

Verdungo pisze:Tak z innej beczki. Ta osoba z kartką konstytucja szukająca atencji siedząca za sędzią głównym powinna pomachać sobie tą karteczką na ulicy. Wstyd i to nie pierwszy raz, tacy ludzie powinni mieć zakaz wejścia na mecz.
Myślę, że powinna zostać co najmniej rozstrzelana. LOL.

Sport jest jak najbardziej polityczny, więc takie rzeczy - czy się z nimi zgadzacie, czy nie - mają jak najbardziej miejsce na wydarzeniach sportowych. No i świetne miejsce sobie ta osoba wybrała :D
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2018, o 23:38 przez wieloryb_wacek, łącznie zmieniany 1 raz.
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: dyletant »

krzychszp pisze:Gdzie widzicie słabsze punkty Brazylii? Atakujący?
To najmocniejszy punkt (obok pary rozgrywających), tym bardziej, że jego zmiennik Evandro też wnosi dużą jakość.
Najsłabsze elementy to Lipe na przyjęciu i Lucas na bloku i w zagrywce. Ogólnie jak wytrzymamy fizycznie to może być szybki mecz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: aezakmi »

Fantastyczne przyjęcie i fantastyczny blok. Tego chciałem, to dostałem! Milczenie jest złotem. Teraz rozumiem.
:D
Heeeej, hoooo, heeeeej, hoooo! Turn the left, turn the right! Heeeey, neeen, Heeeey, neeeen! Turn the left, turn the right!
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Verdungo »

ciacho23 pisze:
Verdungo pisze:Tak z innej beczki. Ta osoba z kartką konstytucja szukająca atencji siedząca za sędzią głównym powinna pomachać sobie tą karteczką na ulicy. Wstyd i to nie pierwszy raz, tacy ludzie powinni mieć zakaz wejścia na mecz.
Obraża Cię to słowo czy co?
Nie, tylko przy każdej okazji gdy było zbliżenie na sędziego np. przy challengu musiała pchać tę kartkę w kadr, żeby wszyscy widzieli.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: wieloryb_wacek »

@up - no i co w tym złego?

Myślicie, że Szalpuk dźwignie finał?
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: bytrek »

Tak na serio to Brazylia nie ma argumentów żeby nas ruszyć o ile zagramy jak dziś. Pewnie nie zagramy, Kurek nie może zagrać 4 tak dobrego meczu z rzędu, a do tego dochodzi dużo większe zmęczenie.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
kanimo

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: kanimo »

Slaby punkt to Lipe. W koncu jest po kontuzji i wydaje sie, ze dynamika juz troche siada. Mistrzem odbioru nie byl nigdy.
Nie wiem jak Douglas z nerwami, ale to zawodnik bez wielkiego ogrania jako podstawowy, wiec mysle, ze jak Lipe peknie w przyjeciu, to i on nie utrzyma poziomu.
W odroznieniu od takiego np Kubiaka.

Trzymamy kciuki za regeneracje.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2018, o 23:47 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Artek1967 »

Chciałem zobaczyć wojnę i dziś ją zobaczyłem :) jak dla mnie najlepszy mecz naszej reprezentacji od... meczu z Niemcami w kwalifikacjach IO

Chciałbym zobaczyć klasyfikacje na poszczególnych pozycjach ale Bartek idzie na MVP (jak wygramy jutro) lub co najmniej najlepszego atakującego (jak przegramy). Kubiak zapewne wysoko w przyjmujacych, Zator w libero i Fabio w rozegraniu.

Czekam na finał i mam nadzieje na co najmniej takie same widowisko.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: aezakmi »

Rachunek prawdopodobieństwa jest po naszej stronie. Amerykanie dążyli do równowagi i do niej doprowadzili! Od 4 seta szły zepsute zagrywki, błędy, których nie było przez pierwsze 3 sety, ale to musiało nastąpić i my to wykorzystaliśmy!
Douglas i Brazylia, jutro nie zagra takiego spotkania, jak dzisiaj. Jedyny nasz problem, to regeneracja!
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, o 00:18 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
rocky
Posty: 1201
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: rocky »

Dobrze że tego brata bliźniaka Nowakowskiego wzięli do tej kadry to jak dosyć pobieżnie oglądam te mistrzostwa to jego klasycznej zagrywki nie widziałem.
beatrix
Posty: 180
Rejestracja: 14 paź 2016, o 21:34
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: beatrix »

Piotrek Nowakowski nie tylko dobrze gra w siatkówkę, ale jeszcze jest złotousty! Tak mówił, że do końca wszyscy nam się podłożą :]
Panowie, dziękuję! To był przepiękny mecz, jesteście zwycięzcami. Podziwiam Was za spokój, doskonałą,perfekcyjną koncentrację i za wiarę w siebie, podczas, kiedy tylu z nas tę wiarę straciło. Popiół na nasze głowy, laury na Wasze.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7984
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

wieloryb_wacek pisze:Myślicie, że Szalpuk dźwignie finał?
Przypomniał mi się Piotr Gruszka który w 2008 roku zawalił Skrze półfinał Ligi Mistrzów z Dynamem Kazań a potem wygrał mecz o brąz z Treviso. ;) Inny etap kariery, presja, doświadczenie ale liczę na podobną reakcję. ;) To wszystko indywidualne kwestie, ale wydaje mi się że paradoksalnie Szalpuk może przystąpić jutro do meczu z czystą głową.
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: dyletant »

bytrek pisze:Tak na serio to Brazylia nie ma argumentów żeby nas ruszyć o ile zagramy jak dziś. Pewnie nie zagramy, Kurek nie może zagrać 4 tak dobrego meczu z rzędu, a do tego dochodzi dużo większe zmęczenie.
Następny? Gdzie wy macie te 4 dobre mecze z rzędu? Z Włochami zagrał na 25% i na swoje szczęście nie musiał dłużej się z ze sobą męczyć, bo mógł zejść
Dzisiaj zagrał bardzo dobrze i jako jego krytyk kajam się, ale nie zakłamujmy rzeczywistości
póki co zagrał 2 bardzo dobre mecze 13/19 z Serbią i dziś, pierwszego meczu z Serbią nikt nie traktuje powaznie przecież. Natomiast bardzo dużo też daje w bloku, nie chodzi tylko o punkty bezpośrednie ale i pomoc środkowym, zwłaszcza w ustawieniu z Nowakowskim przy siatce, świetna pomoc przy krótkich i pajpach, ewidentnie robota Heynena, bo za Fefe tak nie grał.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Matakujce
Posty: 33
Rejestracja: 23 cze 2014, o 15:30
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Matakujce »

Ja dopiero teraz dostrzegam jak dobre były wybory przy selekcjonowaniu Trenera. Ile wniosły zmiany których dokonywał wczoraj czy dzisiaj. Teraz już wiem dlaczego pojechał chociażby Śliwka a nie Bednorz. Tak samo ze środkowymi uzupełniają się w 100% a mecz Nowakowskiego to coś czego u niego dawno nie widziałem, tylko jeden babol i świetne wyczucie bloku a dołożył jeszcze zagrywkę. Kurek się odbudował :D. Konarski mimo wszystko też na plus. Z tak grającymi Amerykanami na zagrywce (Dawno nie widziałem tak dobrze zagywjącej drużyny) gdzie każdy przy linii za 9 metra posyłał piłkę w okolicach 110km/h i to praktycznie bez pomyłki. Mecz dobry, mam nadzieję że jutro zobaczymy jeszcze lepszy.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Aranger »

Jeśli Szalpuk będzie mógł więcej atakować z rozegranych piłek, to da sobie radę. Dzisiaj musiał się ciągle męczyć na sytuacyjnych, a nie jest taką strzelbą, żeby rozbijać albo omijać wysoki i dobrze zorganizowany amerykański blok. O sferę psychiczną bym się nie martwił.

Wygrać finał to byłby już absolutny kosmos, ale to co zrobił Heynen z tą drużyną, nie mieści się w głowie. Skreśleni Drzyzga z Kurkiem, nie do końca pewny na tym najwyższym poziomie wobec dwóch sezonów w Japonii Kubiak prowadzą zespół do półfinału i biją w nim te naszpikowane gwiazdami Stany, czego nie potrafił do tej pory zrobić nikt...

Jak napisała @kanimo, super, że Kurek będzie miał swój medal MŚ, w dodatku jako kluczowa postać drużyny. Zasłużył jak nikt inny za to, co dał reprezentacji na przestrzeni lat, i że cokolwiek się nie działo, to grał w niej zawsze, nigdy nawet sobie żadnej LŚ z własnej woli nie odpuścił. Czapki z głów.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, o 00:04 przez Aranger, łącznie zmieniany 2 razy.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: aezakmi »

dyletant pisze:(...) pierwszego meczu z Serbią nikt nie traktuje powaznie przecież.
A trzeba! Koniecznie! To od tego meczu, nasza drużyna ruszyła do ataku i taka jest prawda! Czy chcesz, czy nie... 8-) :D
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:
wieloryb_wacek pisze:No i drukjul miał jak zwykle rację - rzeczywiście zagramy ostatni mecz turnieju z Brazylią :)

Za to nie mial racji nabijajac sie z przelamywania Kurka. Gdzie bysmy byli bez niego.
To fakt. Jeżeli Bartek na tym poziomie będzie grał przez kolejne dwa lat i będzie czarował nas swoją skutecznością w Tokio, to chętnie będę posypywał głowę popiołem przed każdym meczem reprezentacji. :D

Doceniam też niesamowicie dzisiejszy występ Kubiaka. Tie-break to był w zasadzie "one man show" naszego kapitana. 6/6 - 100% w ataku i do tego as serwisowy. Do takich rzeczy zdolni są tylko wielcy siatkówki. W ogóle dwaj panowie K wykonali dziś ponad 70% ataków naszej drużyny, co jest statystyką niesamowitą. Mamy w drużynie dwie gwiazdy męskiej siatkówki światowego formatu i docenienie tego co Kurek i Kubiak dziś pokazali jest czymś oczywistym. :P
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: aezakmi »

Nadzieja matką głupich. Jestem głupi. Artem chłopie, miałeś rację. Pozdro dla Ciebie. ;)
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: tomasol »

Czy można było przypuszczać, że wygramy ten półfinał bo lepiej wytrzymamy kondycyjnie i że cichym bohaterem będzie Śliwka ??? Zresztą dzisiaj wszyscy rezerwowi na piątkę. Nie mieli dotąd dobrych wejść w tym turnieju, oprócz środkowych, ale w ich przypadku wystarczy jedno dobre wejście w takim meczu jak ten i ich obecność w zespole od razu się broni.

Ale mecz wygrali nam liderzy - Kurek, Kubiak, Drzyzga. Trzeba napisać, że chyba w końcu dojrzeli do tego aby ten ciężar liderowania udźwignąć. To albo może doszło do nich, że to ostatnia szansa na ugranie czegoś wielkiego i udowodnienie czegoś sobie i nam. Zwłaszcza nam, bo przecież mocno w nich zwątpiliśmy. Bo po kolejnej porażce raczej poszli by już w odstawkę.

A tak czapki z głów i gratulacje !!! A jutro jak mówią po złoto, ten turniej nie może skończyć się inaczej :D .
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: ldz »

ależ meczycho, wszystkie paznokcie obgryzłam. Panowie, czapki z głów, przebieg jak meczu z Brazylią w III fazie na MŚ w Polsce.
Śliwka mnie pozytywnie zaskoczył, nie sądziłam, że to dźwignie, a dał radę. Aczkolwiek widać było w 4ym secie, jak Amerykanom pada zagrywka.
Kochanowski to ma z czego psychikę? Jak można mieć 21 lat, stawać za linią 9. metra przy setowej w meczu o finał MŚ i walić takie zagrywki? JAK?
Piotrek Nowakowski niesamowicie się odbudował, respekt co on gra. Aczkolwiek miał dzisiaj swoje klasyczne zagranie pt "dogram przebitą piłkę z 3. na 4. metr" xD
myślę, że pykniemy jutro Brazylię. Za bardzo nabuzowani jesteśmy, żeby się nie udało. Zobaczymy czy się sprawdzi :D
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: kuchcik77 »

Plum.
Szacun dla Śliwki.
Dziekujemy ci Argentyno za pomoc w dojsciu do finału(po raz kolejny) tym razem zimny prysznic z nimi i.. Francja przydal sie.

Sport jest niesprawiedliwy....tu zawsze wygrywa lepszy na boisku a nie ten który "ma wygrac"

Jestem ciekaw ocen Giby za final...
A co do Leona, to myślę ze bedzie mu ciężko dorównac liczba finalow mistrzostw świata rakim Kubiakom dzy Drzyzgom...
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: dyletant »

Trzeba będzie szybko przyklepać Heynena, bo zabiorą go nam po Tokio :). Na szczęście nikt nie rzuci już tematu renegocjacji jego kontraktu i wsadzenia tam Giby albo innego Sordyla :]
Nie ma co, przebił Lozano i Antigę, niezależnie od tego czy obronimy ten tytuł czy nie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7984
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kuchcik77 pisze: A co do Leona, to myślę ze bedzie mu ciężko dorównac liczba finalow mistrzostw świata rakim Kubiakom dzy Drzyzgom...
Przecież ma jeden mniej a jest 5 i 3 lata młodszy. :D
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: kibic_siatki »

Mam dużą satysfakcję po tym meczu. W tym kraju jest dużo ludzi, którzy za wszelką cenę chcą USA zrobić dobrze. To jest mentalność niewolnika. :( Bo im się należy złoty medal, bo są najlepsi (jeszcze przed meczem półfinałowym), nie można ich ruszyć itp. W meczu o 3 miejsce będę kibicował Serbom. Chociażby za to, że patrzą na swój interes, a nie cudzy. Mogli nas pogrążyć po meczu z Francją, ale im się to nie opłacało. Amerykanie dzisiaj łupili wszyscy mocną zagrywką 2,5 seta. W końcówce 3 prawie ich doszliśmy, a w 4 to już się nie sprawdzało, bo Śliwka poprawił nasze przyjęcie, a nasza różnorodna zagrywka z małą ilością błędów dała nam przewagę. W 5 była kontynuacja 4 i to my gramy kolejny finał MŚ. :D
Szanse jutro są równe.
Na koniec chciałem powiedzieć, ze psychika ma duże znaczenie. Wczorajszy mecz z Włochami to pokazał. Gra ta wielu zawodników, którzy wygrywali wielkie imprezy lub byli w finale, a zachowywali się jak debiutanci. My od 2 meczu z Serbami gramy bardzo pewnie: 2 pierwsze sety wygrane na przewagi, gdzie broniliśmy piłek setowych.
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Lynn »

Nie ma co, przebił Lozano i Antigę, niezależnie od tego czy obronimy ten tytuł czy nie.
czym przebił?

ciesze się z tego finału najbardziej ze względu na Kurka, bo należał mu się ten medal MŚ jak psu buda

po wygranej regeneruje się lepiej. Przy stanie 2-2 pomyślałem, że jak przegramy po tak dramatycnym meczu to będzie przeyebane grać o brąz o 17, ale nasi dali rade.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”