Mistrzostwa Świata 2018

Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: skrowiec »

Polka pisze:I gdzie się teraz podziało towarzystwo głoszące, że ,,Polska zagra o 5 miejsce z Brazylią"?. Wy i ten ten wasz ciągły pesymizm...
To jest dobre pytanie. Gdzies tam jeden z drugim ma "serce" posypac glowe popiolem i powiedziec ze za wczesnie ichh skreslilem.
A tym pozostalym klepaczom klawiatury co tak umniejszali naszej reprezentacji skreslali ja na dzien dobry, i opisywali kazdego naszego zawodnika w zlym swietle, to na ten final powinny telewizory wysiasc.

Wieczni pesymisci....
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Aranger »

Obejrzałem jeszcze raz tie-breaka i końcówkę czwartego seta. Za to pierwsze Kubiak powinien dostać jakąś Nagrodę Nobla, można wymyślić pod to nową kategorię. 5/5 w ataku+as, dwa ostatnie punkty naszego zespołu w meczu to też jego zdobycz.

A jak Zatorski przyjmował te bomby na zagrywce...
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Kurek7 »

Krytykowałem Drzyzgę, Kurka(mimo, że nick podobny ;) ) i Kubiaka wiele razy, ale to co oni zrobili(już teraz zapisali się w historii polskiej siatkówki) to jest poezja. BRAWO!!!! A po meczu nie mogłem spać do rana, teraz oglądam powtórkę na spokojnie i to jest niemożliwe jak oni utrzymali przyjęcie i atak!
Polska biało-czerwoni... :)
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Sobollo »

Cale szczescie trenerem jest Heynen a nie niektorzy z tego forum. Jakby zabral samych klepaczy zamiast Kurka to juz to widze jakbysmy wygrali XD
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: wieloryb_wacek »

Jak myślicie, czy (a jeśli tak to komu bardziej) będzie zależało na brązowym medalu? Bo myśle, że to jest klucz do wytypowania zwycięzcy w meczu o 3 miejsce. Ja obstawiam, że Serbii, bo oni medali ostatnio za często nie zdobywają, a dla Amerykanów to marna nagroda pocieszenia. Myślę nawet, że zmęczenie fizyczne nie będzie aż takim problemem USA, jak właśnie brak motywacji.
zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: zibibobi »

Czapki z głów przed Heynenem. Postawił na Kurka jako pierwszego atakującego i jak widać była to dobra opcja, mimo tego, ze wielu, także i na tym forum przed MŚ nie widzieli Kurka w ekipie na mistrzostwa. Postawił Heynem na Drzyzgę jako podstawowego rozgrywającego i jak widać był to także dobry wybór.
A tak w ogóle, w tej euforii zwycięstwa, jakoś nikt nie ma nawet za złe, że Śliwka zmienił Szalpuka.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: knightrider »

Ktoś mi tu mówił że Kubiak jest gorszy od Osmany Juantoreny i jechanie ciągłe po Kurku/Kubiaku że rok temu że oni do niczego się nie nadają "eksperci" :] :] Śliwka czy ja dobrze widzę był praktycznie jako 2 libero tak mało ataków ? Nic nie zepsuł dołożył blok/zagrywki/poprawił przyjęcie w meczu.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: ursula127 »

drukjul pisze:
kanimo pisze:
wieloryb_wacek pisze:No i drukjul miał jak zwykle rację - rzeczywiście zagramy ostatni mecz turnieju z Brazylią :)

Za to nie mial racji nabijajac sie z przelamywania Kurka. Gdzie bysmy byli bez niego.
To fakt. Jeżeli Bartek na tym poziomie będzie grał przez kolejne dwa lat i będzie czarował nas swoją skutecznością w Tokio, to chętnie będę posypywał głowę popiołem przed każdym meczem reprezentacji. :D

dużo potrzebujesz by uznać swoje błędy.
Myślę( moje prywatne zdanie i mogę się mylić- w końcu nie jestem forumowym expertem) ,że większosci kibiców wystarczy jak wygra dzisiaj z Brazylią
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Aranger »

PJ_volleyball pisze:Mam nadzieję, że Amerykanie jutro klepną Canarinhos w finale.
To kto faworytem Twoim zdaniem ? Powalczą Brazylijczycy ?
Ktoś mi tu mówił że Kubiak jest gorszy od Osmany Juantoreny
No bo jest, nawet dość wyraźnie, co nie zmienia faktu, że Michał Kubiak to super siatkarz. :)
Szary Wilk
Posty: 8032
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Szary Wilk »

Skoro Kubiak duzo slabszy niz Juantorena/Russell/Sander/Ivović , Kurek wyraznie odstaje od Zaytseva/Andersona/Atanasijevicia, Szalpuk jest przeciętny i nie ten poziom co Lanza,Petrić,Kovacević to dlaczego wygrywamy (Wlochow bysmy 3 0 pocisneli pierwszym skladem) z tymi druzynami ? Przypomne że na PŚ podobnym polpnalismy i USA i Serbię(bodajze, tak?) Jak na moje to różnice są niewielkie, bo Amerykanie i Wlosi też z nami wygrywali. Po ptostu jesteśmy przezarci pesymizmem i krytycyzmem w etosunku do swoich. O Wlazłym też przed MŚ mówiono, że to nigdy nie był ten poziom co ktos tam, a teraz że niby zawsze był jednym z najlepszych...
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: GolMar »

Bo siatkówka to gra zespołowa. Wygrywa drużyna, a nie jeden zawodnik. Heynen zrobił atmosferę i wprowadził pewne systemy gry, które pozwalają wygrywać z najlepszymi. Nasz blok funkcjonuje rewelacyjnie, zagrywka jest pewnym punktem drużyny i widać, ze chłopaki wskoczyliby za sobą w ogień.
Matakujce
Posty: 33
Rejestracja: 23 cze 2014, o 15:30
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Matakujce »

GolMar pisze:Bo siatkówka to gra zespołowa. Wygrywa drużyna, a nie jeden zawodnik. Heynen zrobił atmosferę i wprowadził pewne systemy gry, które pozwalają wygrywać z najlepszymi. Nasz blok funkcjonuje rewelacyjnie, zagrywka jest pewnym punktem drużyny i widać, ze chłopaki wskoczyliby za sobą w ogień.
Jak sporo osób pisało na tym forum, że dla Polski f6 będzie już wielkim sukcesem. Jeszcze po kontuzji Miki wydawało mi się, że jednak te mistrzostwa będą w formie zagraj i zapomnij. Chyba nikt nie sądził że Szalpuk w słabszych momentach będzie ciągnął grę naszej drużyny. Kurek wyrośnie na lidera ataku (po tak kiepskie LŚ i początkach MŚ)a Kubiak zagra fenomenalnie w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Myślę że sporo osób nie spodziewało się takiego wyniku (bez Leona w drużynie) a może być już tylko lepiej.
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Adik_wwy »

No dobra jest finał ale nie róbmy już z tego niewiadomo jakiej podniety bo w sporcie pamięta się zwycięzców. Rozumiem ta wczorajsza radość naszych siatkarzy i mam nadzieję że nie zadowoli już ich ten srebrny medal bo Brazylijczycy wyjdą jak po swoje. Uważam że Brazylia spokojnie jest do ogarnia i Wszytsko w naszych rękach i głowach. Głowach przede wszytskim. Kluczem będzie też to czy do gry włączy się Szalpuk bo Kubiak z Kurkiem nie wytrzymają kondycyjne drugi raz takiego meczu.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: ldz »

Adik_wwy pisze:No dobra jest finał ale nie róbmy już z tego niewiadomo jakiej podniety bo w sporcie pamięta się zwycięzców. Rozumiem ta wczorajsza radość naszych siatkarzy i mam nadzieję że nie zadowoli już ich ten srebrny medal bo Brazylijczycy wyjdą jak po swoje. Uważam że Brazylia spokojnie jest do ogarnia i Wszytsko w naszych rękach i głowach. Głowach przede wszytskim. Kluczem będzie też to czy do gry włączy się Szalpuk bo Kubiak z Kurkiem nie wytrzymają kondycyjne drugi raz takiego meczu.
czy Ty się aby nie miałeś zbanować? Może przestań się ośmieszać już dalszymi wpisami?
że zacytuję:
Adik_wwy pisze:Ja uważam że nie mamy z Włochami szans.
Adik_wwy pisze:Więc powtórzę raz jeszcze. UWAZAM ZE NIE MAMY JAJ ABY AWANSOWAC DO PÓŁFINAŁU.
Adik_wwy pisze:Dla mnie po meczu z Argentyną ta drużyna straciła w oczach i tyle.
Adik_wwy pisze:Nie no nie ma co gadac nie wygramy tego nie mamy argumentów w zagrywce. Co z tego że mecz może do któregoś punktu być wyrównany jak w końcówce Amerykanie odjada zagrywka
Adik_wwy pisze:Z Leonem byłby final
za resztą mi się nawet już kopać nie chce. Zgłaszam do moderatorów.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Artek1967 »

Adik_wwy powinienes dostać bana na ten dział lub sam zamknąć **** za głupoty jakie tu pie****isz.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: skrowiec »

Adik_wwy pisze:No dobra jest finał ale nie róbmy już z tego niewiadomo jakiej podniety bo w sporcie pamięta się zwycięzców. Rozumiem ta wczorajsza radość naszych siatkarzy i mam nadzieję że nie zadowoli już ich ten srebrny medal bo Brazylijczycy wyjdą jak po swoje. Uważam że Brazylia spokojnie jest do ogarnia i Wszytsko w naszych rękach i głowach. Głowach przede wszytskim. Kluczem będzie też to czy do gry włączy się Szalpuk bo Kubiak z Kurkiem nie wytrzymają kondycyjne drugi raz takiego meczu.
Ty to chlopie moglbys sie juz nie odzywac po twoich komentarzach sprzed kilku dni ktorych nie chce mi sie nawet przytaczac.
Coz to za metamorfoza... Nagle uwazasz ze brazylia jest do ogrania...

Idz oczywiscie ze to obowiazkowo sprawa dla moderatorow
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, o 11:16 przez skrowiec, łącznie zmieniany 2 razy.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: wieloryb_wacek »

W ogóle to jestem bardzo ciekaw opinii StanaLee nt. tego meczu, szkoda, że Noworoczny go wypędził z forum :(
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Adik_wwy »

Nadal twierdzę że Śliwka Szalpuk Kwolek to przecietniaki i nic wiecej. Gdyby nie Kurek i Kubiak na których był tu na forum największy wjazd w ciągu ostatniego roku to byśmy mogli zagrać dzisiaj co najwyżej w cymbergaja pod mostem Poniatowskiego.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: knightrider »

Aranger pisze:
PJ_volleyball pisze:Mam nadzieję, że Amerykanie jutro klepną Canarinhos w finale.
To kto faworytem Twoim zdaniem ? Powalczą Brazylijczycy ?
Ktoś mi tu mówił że Kubiak jest gorszy od Osmany Juantoreny
No bo jest, nawet dość wyraźnie, co nie zmienia faktu, że Michał Kubiak to super siatkarz. :)
Klubowo prawidłowa weryfikacja byłaby gdyby Kubiak grał w Serie A. W tegorocznym Mundialu Kubiak nakrywa czapką Kubańczyka.
RobertBaklarzan
Posty: 145
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: RobertBaklarzan »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, o 14:28 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. regulaminu forum
Szary Wilk
Posty: 8032
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Szary Wilk »

Jestem ciekaw przyznania nagrody MVP, bo o ile u nas moze to być Kurek lub Kubiak, tak w przypadku Brazylii nikt się mocno nie wyróżnia ze wszystkich.
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Adik_wwy »

Prawda jest taka że w ostatnich latach ten zespół kpil z kibiców swoją gra i brakiem jaj i dla mnie te mistrzostwa tego nie zmienia. Niech udowodnią w kolejnych latach ze to nie był jednorazowy wybryk jak zawsze. Nie będę jak Tu większość teraz wlazil w D... tej kadrze bo zagrali kilka fajnych niespodziewanych spotkań ale i też takich w których mogło by nas już tu dawno nie być.Pewne zbiegi okoliczności tylko sprawiły że nad jesteśmy w turnieju. Nie mniej jednak twierdzę że Brazylia jest do ogarnia bo nie gra nic specjalnego
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: PH3N-x »

Szary Wilk pisze:Jestem ciekaw przyznania nagrody MVP, bo o ile u nas moze to być Kurek lub Kubiak, tak w przypadku Brazylii nikt się mocno nie wyróżnia ze wszystkich.
Może Bruno.
Ked
Posty: 504
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Ked »

RobertBaklarzan pisze:Czego tu się dziwić że brak kultury i wiary w zespół jak większość forumowiczów pewnie nosi koszulki :] konstytucja :]
No i po cholere wyskakujesz na tym forum z polityką? Forum siatkarskie, wątek MŚ18, finał POL-BRA.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: wieloryb_wacek »

knightrider pisze:
Aranger pisze:
PJ_volleyball pisze:Mam nadzieję, że Amerykanie jutro klepną Canarinhos w finale.
To kto faworytem Twoim zdaniem ? Powalczą Brazylijczycy ?
Ktoś mi tu mówił że Kubiak jest gorszy od Osmany Juantoreny
No bo jest, nawet dość wyraźnie, co nie zmienia faktu, że Michał Kubiak to super siatkarz. :)
Klubowo prawidłowa weryfikacja byłaby gdyby Kubiak grał w Serie A. W tegorocznym Mundialu Kubiak nakrywa czapką Kubańczyka.
Juantorena jest kontuzjowany, już nie przesadzaj. Poza tym porównywanie gracza, który jest w swoim prime, do gracza, który jest w końcówce kariery jest trochę głupiutkie.
horde
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2017, o 18:18

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: horde »

Adik_wwy pisze:Prawda jest taka że w ostatnich latach ten zespół kpil z kibiców swoją gra i brakiem jaj i dla mnie te mistrzostwa tego nie zmienia. Niech udowodnią w kolejnych latach ze to nie był jednorazowy wybryk jak zawsze. Nie będę jak Tu większość teraz wlazil w D... tej kadrze bo zagrali kilka fajnych niespodziewanych spotkań ale i też takich w których mogło by nas już tu dawno nie być.Pewne zbiegi okoliczności tylko sprawiły że nad jesteśmy w turnieju. Nie mniej jednak twierdzę że Brazylia jest do ogarnia bo nie gra nic specjalnego
Za to Ty masz jaja pisać na forum i udawać wielkiego znawcę nie mając za grosz pojęcia o sporcie.
Nie ma to jak być trollem.
Zrób wszystkim przysługę i wróć do swojej jaskini.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Noworoczny »

Szary Wilk pisze:Czekajcie, przeciez Kurek się skonczył i nie ma co czekać aż się odblokuje, a na tym turnieju Serbowie podłożyli nam sìę dwa razy i Iran raz. To dziś podłożyło się USA, tak ? Kokego Noeoroczny, nie masz wstydu ? A no i Kaczmarek pokrzywdzony ponoć bo on Kurka czaoką nakrywa. Mowilem, ze siatkarze tej klasy mogą grac dlabo w LN i ME ale przychodzi PŚ i IO (teraz MŚ) to Kurek jest armatą pierwszej klasy.
Wezwany (?, tu nie mam pewności, czy czasem o jakiegoś rocznego syna Noego nie chodziło) odpowiadam, (a już to podkreślałem) że pisząc o podkładce Serbów nie miałem na celu deprecjonować gry Polaków. Zawsze im kibicuję, choćbym nie wiem jak nie darzył sympatią poszczególnych graczy czy trenerów. I tutaj też niezwykle się cieszę i liczę oczywiście na złoto!
wieloryb_wacek pisze:W ogóle to jestem bardzo ciekaw opinii StanaLee nt. tego meczu, szkoda, że Noworoczny go wypędził z forum :(
Nikogo znikąd nie wypędzałem (-; Gość sam odszedł, bo nie mógł znieść, że mu jego nonsensy wypominałem. A zresztą możesz go czytać również i w tym wątku, tyle, że pod innym nikiem (-;
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Bartek O »

RobertBaklarzan pisze:Czego tu się dziwić że brak kultury i wiary w zespół jak większość forumowiczów pewnie nosi koszulki :] konstytucja :]
Nie bardzo widzę związek braku kultury i wiary w nasz zespół z jakimkolwiek napisem na koszulce. Ale za to bardzo wyraźnie widzę, że masz dziwne uczulenie na słowo "Konstytucja".
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Verdungo »

PH3N-x pisze:
Szary Wilk pisze:Jestem ciekaw przyznania nagrody MVP, bo o ile u nas moze to być Kurek lub Kubiak, tak w przypadku Brazylii nikt się mocno nie wyróżnia ze wszystkich.
Może Bruno.
Stawiam na Wallace'a, jest drugim najlepszym punktującym (143) zaraz za Kurkiem (147). Jeśli chodzi o naszych to do najlepszej siódemki jako środkowy bloku pewnie wejdzie Nowakowski (19 bloków). Co ciekawe Kurek ma więcej o jeden blok od Pita ;) Sądzę, że dołączy do tej 7 ktoś z tej trójki: Kurek, Kubiak, Zatorski.
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: kuchcik77 »

Niech pisze.Przynajmniej do konca dzisiejszego spotkania bo...sami wiecie.

Pokrytykowac naszych i powiać pesymizmem to od razu gra lepsza, wynik ponad stan itd.
Siatkówka to skomplikowana gra i nie jest sumą umiejętności graczy czy trenera. To co niewymierne i ulotne to sól sportu..
przepraszam ile razy Korea wygrałaby z naszymi zachodnimi sąsiadami?
Czy the Special one wraz z najdroższym kopaczem globu mogą wziąć się za łby i przegrać z jakimiś "zachodnimi szynkami"?

Gdyby wczoraj Plum zawalił i nie przyjął kilku piłek a Zatorski dalej stawał nie tam gdzie wyblokowana piłka spadała po trzykroć lub więcej razy...to na forum jak zawsze panowałaby grobowa atmosfera i większość uważałaby ze trzeci raz, tym razem na poważnie, z Serbami nie wygramy bo jesteśmy zmęczeni, padnięci itd...

co do buków to taka sama relacja dziś jest miedzy POL/BRA jak i SRB/USA tzn 1.6 v 2.4 dla nieeuropejskich ekip.
Pomijając wszystko miłobyłoby stanąc z Serbami na podium choć czy najlepiej grająca ekipa turnieju ( w oczach wszystkich) powinna zakończyć rozgrywki poza podium??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”