Mistrzostwa Świata 2022

Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 421
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: JootPe2 »

Najgorzej, że każdy na każdego teraz będzie patrzył i zrobi się jedno wielkie kombinatorstwo. Może być lekka farsa w poszczególnych meczach, więc już teraz wolałbym chyba obejrzeć mecz WKS Volup Warsaw vs DIGI Team - na to samo by wyszło :D
Streeter
Posty: 7366
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Streeter »

JootPe2 pisze: 25 sie 2022, o 13:55 Najgorzej, że każdy na każdego teraz będzie patrzył i zrobi się jedno wielkie kombinatorstwo. Może być lekka farsa w poszczególnych meczach, więc już teraz wolałbym chyba obejrzeć mecz WKS Volup Warsaw vs DIGI Team - na to samo by wyszło :D
Też nie jestem za systemem pozwalającym kombinować, no ale jak już taki jest, to można korzystać. Wyobraźcie sobie hipotetyczną sytuację, że mecz ostatniej kolejki obydwie ekipy będą chciały przegrać i każda ładuje zagrywki po outach, a zawodnicy gdzieś stoją poza pomarańczowym, żeby to przyjąć w buraki i wysunąć rywala na prowadzenie :] ależ to by było starcie, aż w sumie chciałbym zobaczyć coś takiego :]

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kombinowanie realne jest w grupie Polaków (Słowenia gra z Francją w drugiej kolejce), bo gospodarze ustawili turniej pod siebie, w ostatnim meczu Włochów (bo pewnie będą mieli 2-0 i będą kończyć fazę grupową, więc będą wiedzieli gdzie wypadną), ew. w grupie Iranu (Iran-Holandia ostatniego dnia fazy grupowej o 17.30), bo Serbia gra z Tunezją ostatni mecz, to i tak wygra.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 421
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: JootPe2 »

Streeter pisze: 25 sie 2022, o 14:07
JootPe2 pisze: 25 sie 2022, o 13:55 Najgorzej, że każdy na każdego teraz będzie patrzył i zrobi się jedno wielkie kombinatorstwo. Może być lekka farsa w poszczególnych meczach, więc już teraz wolałbym chyba obejrzeć mecz WKS Volup Warsaw vs DIGI Team - na to samo by wyszło :D
Też nie jestem za systemem pozwalającym kombinować, no ale jak już taki jest, to można korzystać. Wyobraźcie sobie hipotetyczną sytuację, że mecz ostatniej kolejki obydwie ekipy będą chciały przegrać i każda ładuje zagrywki po outach, a zawodnicy gdzieś stoją poza pomarańczowym, żeby to przyjąć w buraki i wysunąć rywala na prowadzenie :] ależ to by było starcie, aż w sumie chciałbym zobaczyć coś takiego :]

Streeter
Też o tym samy pomyślałem. Jedna jak jedna, ale co dopiero bedzie jak obie ekipy będą chciały umoczyć mecz. A że takie reguły są, nie inne, w myśl zasady "jak dają, to bierz" więc trza korzystać. Ja to rozumiem, kilka osób innych też, ale ci co nie są na co dzień z siatkówką... np. ciężko będę miał wytłumaczyć mojej Babci - żeby wygrać, najpierw trzeba przegrać. I weź tu bądź mądry :)
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kuchcik77 »

wygrają swoje grupy to mogą być wyżej rozstawieni.
Mowa o Francji oraz Usa

Wlasnie o to jest kłótnia.
Nie, nie mogą.grup jest 6.

Znajdźcie proszę w regulaminie zapis mówiący o tym jakie rozstawienie będzie mieć Usa lub Francja jeśli skonczy grupę na 1wszym miejscu...

Francja moze spokojnie nie tylko wygrać grupę ale mieć bardzo dobre ratio setow I co wtedy?
Rozstawieni jako np 3ka?/ za Polska o Slowenia/
Ostatnio zmieniony 25 sie 2022, o 16:37 przez kuchcik77, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kuchcik77 pisze: 25 sie 2022, o 16:30 Jak wygrają swoje grupy to mogą być wyżej rozstawieni.

Wlasnie o to jest kłótnia.Nie, nie mogą.grup jest 6....
Słowenia i Polska są rozstawione jako #1-2, Francja i USA mogą być jako 3-4, i dalej, jak cała reszta. To jest wałek za przyzwoleniem FIVB, ale nie aż tak duży. ;)
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Blanco »

Orduna pisze: 25 sie 2022, o 10:43 Ten turniej to jakaś parodia organizacyjna i kompletny paździerz.
Pamiętam MŚ 2014- kapitalna organizacja, wszystko jasne i klarowne. MŚ 2018- też spoko, brakowało co prawda im sporo do tych z 2014 ale było ok.
Za to teraz są jakieś jaja i kpiny z ludzi.
Dzień do rozpoczęcia:
-gospodarz nie rozpoczyna Mistrzostw(skandal)
- nie znamy nawet niektorych składów na tutniej(skandal)
- sprzeczne informację odnośnie tego czy najpierw liczą się punkty czy wygrane mecze(skandal)
- brak reklam zarówno w TV jak i na zewnątrz. Żadnych billboardow, banerów itp.(skandal)
Pod tym, co napisał Orduna, mogę się tylko podpisać. Napisałbym też, że nie wiem, dlaczego FIVB po raz kolejny pozwala na turniej, w którym mecze mogą być odpuszczane, no ale FIVB.

Co do przewidywań. Brak nas w czwórce będzie dramatem. Brak medalu będzie dramatem. Na turnieju będziemy zależni od Semeniuka (od MVP do głównego obok Grbicia winowajcy), Janusza i Kurka, a Grbić nie skończy turnieju takim samym składem jak go rozpocznie. USA top, choć trochę zależne od Andersona (i zdrowia Russella). Co do Francji i Włoch robię copy paste wpisu po półfinałach VNL, więc Francja number one, a słabość tylko w Le Goffie i może Patrym. A Włosi nadal bez środka, bez drugiego przyjęcia i ataku. Brazylia zależna od Wallace i Lucarelliego. Z czarnych koni liczę na Kubę, Japonię, Niemcy (bo Winiar musi mieć jakieś argumenty, zanim nas poprowadzi do złota w Paryżu) i Argentynę, a w finale wygrana Francji z Polską.
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kuchcik77 »

Mam nieodparte wrażenie że my trafimy na Amerykanów w ćwiartce i wygrany zostanie mistrzem Nie wierzę w 7 wygranych Francji jakoś. Kanarki będą spokojnie w półfinale, myślałem że Iran moze być czarnym koniem ale oni tylko z nami tak szaleją.
Chętnie zobaczyłbym starcie naszych z Serbią lub Brazylia; czytaliscie wywiad z Grbicem jaki ma 'sentyment' do Brazyli?
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Blanco »

kuchcik77 pisze: 25 sie 2022, o 20:18 Mam nieodparte wrażenie że my trafimy na Amerykanów w ćwiartce i wygrany zostanie mistrzem Nie wierzę w 7 wygranych Francji jakoś. Kanarki będą spokojnie w półfinale, myślałem że Iran moze być czarnym koniem ale oni tylko z nami tak szaleją.
Chętnie zobaczyłbym starcie naszych z Serbią lub Brazylia; czytaliscie wywiad z Grbicem jaki ma 'sentyment' do Brazyli?
Mam deja vu, bo taką samą tezę postawił red. Magiera przed ćwierćfinałami Resovia-Skra w 2012/2013.
Streeter
Posty: 7366
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Streeter »

Problem z tą ćwiartką ze Stanami jest taki, że albo nas ten mecz zbuduje, jak w 2018 (swoją drogą dla mnie to był finał tych MŚ, jak to przepchnęliśmy to już wiedziałem, że wygramy całość - Stany były wtedy przecież w niesamowitym gazie), albo odpadniemy i będzie tragedia narodowa. Takie trochę zagranie all-in, albo zgarniemy wszystko albo nic. No i tu pojawia się pytanie czy ryzykować, czy wybrać spokojniejszą ścieżkę.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: lukecik »

Grbic zapytany przez Lepę o to, czy bierze pod uwagę porażkę z USA, by mieć lepszą drabinkę, powiedział, że o żadnych kalkulacjach nie ma mowy i on chce tylko wygrywać. Niby wiadomo, cóż inne mógłby powiedzieć, nawet gdyby myslal inaczej, ale jakoś nie pasuje mi do niego to podejście, by odpuszczać z premedytacją mecz dla przyszłych korzyści. Pewnie wyjdziemy na pełnym gazie by wygrac z Amerykanami, bo w końcu gramy u siebie, januszowa publika m wymagania, a i on jako nowy trener pewnie chce się pokazać. Oby tylko się to nie zemscilo, choć wiem, że stać nas na wyeliminowanie USa w ćwierćfinale, jeśli tylko będziemy w odpowiedniej dyspozycji. Nawet nie chcę myśleć o powtórce z VNL, gdy zostaliśmy zezlomowani.

Życzę wszystkim fascynujących mistrzostw, niech mecze stoją na wysokim poziomie i zapewniają mnóstwo wrażeń, a aktualny mistrz niech obroni tytuł. :)
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kamil1999 »

Trybuny wręcz straszą pustką
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 26 sie 2022, o 09:52 Trybuny wręcz straszą pustką
Organizacje imprez siatkarskich w tygodniu roboczym rano to nie jest najlepszy pomysł.

Jest Simon, nie ma Yanta, so-so.
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

Czego można się spodziewać po meczu, który jest o 11 w piątek. Wszyscy są w pracy. Mogli jakieś specjalne zniżki dla szkół zrobić, lub rozdać te bilety, także firmom.

Ciekawe jak się czuje Leal grając przeciwko swoim, oraz jaki oni mają stosunek do jego gry dla obcej reprezentacji.

Kuba wygląda kiepsko na razie.
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kamil1999 »

Jakoś nie wierzę ani w sukces Kuby ani Brazylii na tych mistrzostwach. Liczę w tej grupie na Japonię

Ale Wallace w zadziwiająco dobrej formie
sroka88
Posty: 119
Rejestracja: 31 sty 2022, o 11:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: sroka88 »

Na razie Kuba trochę jakby na zaciągniętym ręcznym. Dodatkowo nie pomagają sobie słabym przyjęciem i psuciem zagrywek.
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

Rozgrywający kubańscy to poziom naszej 1 ligi
Pawel9221
Posty: 1190
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Pawel9221 »

Wie ktos dlaczego nie gra Yant?
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kuki91 »

Czy ktoś coś z jakimś streamem, aby umilić ten piękny piątek?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Btw. przy ograniu Amerykanów, mamy jakieś 33%/40% szans, że na nich trafimy w drabince, więc też nie ma co przesadzać z tymi kalkulacjami w drugą stronę.

Pochwal kogoś (Goide za sezon reprezentacyjny), to skończy w kwadracie w połowie seta jak przyjdzie do poważnego grania. Napisałbym, że Herrera gra zaskakująco dobrze na kadrze i ciekawe czy nie powalczy o miejsce w szóstce z Rychlickim, ale jak o tym pomyślałem, to dostał czapę na pojedynczym, więc nie napiszę, bo nie chcę mu psuć turnieju.

Yant ma problemy z kolanem.
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

kuki91 pisze: 26 sie 2022, o 10:23 Czy ktoś coś z jakimś streamem, aby umilić ten piękny piątek?
strims top, jak zawsze.

Brazylia też wygląda cienko. Gdyby Kubańczycy nie popełniali tak szkolnych błędów, to mecz byłby mega zacięty, ale o wysokim poziomie mowy tu nie ma.
WysokiPortorykanczyk pisze: 26 sie 2022, o 10:24 Btw. przy ograniu Amerykanów, mamy jakieś 33%/40% szans, że na nich trafimy w drabince, więc też nie ma co przesadzać z tymi kalkulacjami w drugą stronę.

Pochwal kogoś (Goide za sezon reprezentacyjny), to skończy w kwadracie w połowie seta jak przyjdzie do poważnego grania. Napisałbym, że Herrera gra zaskakująco dobrze na kadrze i ciekawe czy nie powalczy o miejsce w szóstce z Rychlickim, ale jak o tym pomyślałem, to dostał czapę na pojedynczym, więc nie napiszę, bo nie chcę mu psuć turnieju.

Yant ma problemy z kolanem.

Herrera dostał już chyba 3 czapy w 1 secie
Mateja
Posty: 1090
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Mateja »

kuki91 pisze: 26 sie 2022, o 10:23 Czy ktoś coś z jakimś streamem, aby umilić ten piękny piątek?
http://assia24.com/live/mix-sport6/?lang=pl
JanuszzPodkarpacia
Posty: 401
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Coś jest ewidentnie nie tak z dyspozycją fizyczną Simona, widać to w ociężałości na bloku, ale przede wszystkim na zagrywce. Oby w trakcie turnieju doszedł do nieco lepszej dyspozycji, chociaż samą swoją obecnością i warunkami sporo daje.

Niesamowicie podoba mi się Lopez, kawał gracza. Co do Brazylii to ta niestety pod wodą, z drugiej strony z Kubą może być ciężko każdemu więc ciezko wyciągnąć super uniwersalne wnioski.
Streeter
Posty: 7366
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Streeter »

Włączyłem przy po 20, nie widać żeby ta Kuba wyglądała gorzej od Brazylii. Biorąc pod uwagę pozycję jednej i drugiej ekipy to ciężko mieć większe pretensje do Kubańczyków. Końcówkę zagrali bardzo fajnie.

Tam jak Lopez idzie i chwilę później Simon to nie chciałbym naszych widzieć na takich zagrywkach :D

No i fajnie wreszcie zobaczyć Simona na reprezentacyjnych rozgrywkach na sensownym szczeblu.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
PioterZJastrzebia
Posty: 1243
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

Tymczasem Kuba wygrywa 1 seta 33:31.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

JanuszzPodkarpacia pisze: 26 sie 2022, o 10:37 Coś jest ewidentnie nie tak z dyspozycją fizyczną Simona, widać to w ociężałości na bloku, ale przede wszystkim na zagrywce. Oby w trakcie turnieju doszedł do nieco lepszej dyspozycji, chociaż samą swoją obecnością i warunkami sporo daje.
Ciekawe kiedy ogarnie to Brazylia, bo niesamowicie skupia na sobie uwagę Simon nie dostając zbyt wiele piłek w ataku. :D Ale dlatego to jest najlepszy siatkarz na świecie w tym momencie.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 421
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: JootPe2 »

Składów oficjalnych jak nie był na stronie federacji, tak dalej ni ma. Czeski film.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Aranger »

Ten drugi rozgrywający Kubańczyków fajnie pograł tego seta.
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

No i 1 set pada łupem Kuby :D Tak, Kuba grała naprawdę kiepsko pierwszą połowę seta, może stres ich zjadł. Potem wyglądało to dobrze. Poza rozgrywającym, który jest dość prostym rzemieślnikiem, ta drużyna ma naprawdę ogromny potencjał. No, ale z drugiej strony, zmiana sypacza na plus względem Goide.

To co rzuca się w oczy - świetne przyjęcie Garcii (libero kubański), a Simon ściąga tak mocno uwagę bloku, że skrzydłowi przy tym ustawieniu często atakują na pojedynczym. Sam Simon w 1 secie atakował naprawdę mało, ale robił ogrom miejsca kolegom.
Mateja
Posty: 1090
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Mateja »

Kubańczycy nie są w super dyspozycji, ale Brazylijczycy też powoli wchodzą w turniej, jak to oni.

Żeby daleko nie szukać, my też 4 lata temu na początku straciliśmy seta z jeszcze słabszą Kubą :D
Zablokowany

Wróć do „Mistrzostwa Świata”