Typer Polska 2014 - półfinały, typy i wyniki

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: StanLee »

Ciekawe ile ugramy celując w Mario floata, gdy Ricardo vel Lucarelli vel Souza jest w drugiej linii, to przyjmują we dwójkę, jest zatem gdzie celować.

Milten, ja tam naszym kibicuję, czuję się bezpieczny. Zresztą rok akademicki się zaczyna, kariera siatkarska (przedwcześnie) zakończona, gdzie tu czas na siatkowkę, i to klubową...

Podobno ta siatkówka taka siłowa, zagrywka taka mocna, że gracze sprzed dziesięciu lat by sobie nie dali rady, a w finale dwie druzyny uzależnione od przyjecia jak nigdy... 2006 rok to akurat najlepsza druzyna w historii, wiec nie wiem czy to dobre odniesienie...


Co do wyboru Antigi, porównanie dla entuzjastów pokera. Majac 100 BB Solaris wszedł allin z 22 z wczesnej pozycji w deep stackowym turnieju i trafił karetę na flopie. Bardziej obrazowo nie potrafię. ;)

Jutro może być ciezko przez obecnosc Murilo i Wallace'a. My ich w tym pierwszym meczu lapalismy na serie dajac pilke na druga strone (pierwszy set, 11-15, serwis Wlazlego, czwarty set i zagrywka Mozdzonka), bo mieli niestabilne przyjecie, z Murilo powinno byc inaczej. Wallace powoduje, ze nie bedziemy mogli skakac podwojnym blokiem do Lucasa, bo Vissotto gral slabo i dostawal specyficzne pilki, z Wallacem i Bruno inaczej powinno to wygladac.

Jakos nie mam presji na wynik finalu, dzis w tiebreaku kibicowalem Francuzow, nasi zrobili to co mieli zrobic wczoraj, ciezko wymagac, mozna tylko kibicować. Brazylia ma kiepski bilans finalow, to co grali z Rosja rok temu czy USA teraz, to jednak byl troche zart.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2014, o 10:07 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: naruszenie punktu 20. Regulaminu forum. "Zabrania się pisania postów jednego pod drugim przez tego samego autora".
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: leeon »

Dziś powinien być zupełnie inny mecz. Nasi powinni być na luzie, Brazylyjczyków mamy już na rozkładzie.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: jinx »

Ostatnie spotkanie z Fontelesem i przede wszystkim bez Wallace'a, ale jetem przekonany, że dzisiaj sięgniemy po złoto.

Jak wczoraj zobaczyłem w jednej akcji pierd@#cię Mario z wysokiej piłki i uwierzyłem, że przypomniał sobie stare, lepsze czasy. Dodatkowo Winiar musi się otrząsnąć i będzie świetnie
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: bytrek »

Milten pisze:Hahaha. Dreamer dimision! Jak jutro Polska wygra to następny na czarnej liscie będzie Stan.
W którym miejscu na tym forum można kogoś dodać na czarną listę? Tak, żebym nie widział jego postów?
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer Polska 2014 - 11. kolejka, typy i wyniki 1

Post autor: Noworoczny »

Uwzględniam reklamację Zupy, który dostaje 8 punktów (był pominięty w punktacji)
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: betkrzys »

Sukces ogromny, aż dziwi że wielu umniejsza naszym sukces, wstyd za takich ludzi z resztą takie rzeczy tylko w Polsce. Brawo Mario wraz ze spółką, po raz kolejny to napiszę, nie wyobrażam sobie cięższej drogi do finału jaką my mieliśmy, przed mistrzostwami zakładałem że jeśli wejdziemy do 3 rundy to max z 3 miejsca, choć myślałem że 3 rundę nasi siatkarze zobaczą w telewizji. Świetna sprawa, jesteśmy przynajmniej vice mistrzami świata ! :) Ktoś pisał że Brazylia jest słaba i do ogrania - nie skomentuję, pełno zachwytów po 1 rundzie nad poziomem gry, ubolewanie że nie zobaczymy tego w telewizji, a teraz takie cyrki.
Pozdrawiam trolli.
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
Biggy
Posty: 76
Rejestracja: 6 lis 2012, o 09:18
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Biggy »

Bardzo jestem zadowolony z faktu, że Polska zbije w finale Brazylię.
Czyżby zapowiada się rekord w oglądalności zdarzenia sportowego w TV? ;)
^^
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: hubert »

Nikt nie umniejsza sukcesu jakim jest finał MŚ. Chodzi raczej o to aby ten sukces należycie skonsumować nie poprzestając na stwierdzeniu, że skoro jesteśmy w finale MŚ to jesteśmy potęgą i nic nie musimy robić. Błąd. O ile Rezende w sprawach etyki autorytetem nie jest o tyle w kwestiach siatkarskich jest i zawsze powtarza, że po sukcesie trzeba pracować jeszcze ciężej.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Koso »

Nie wiem czy tylko ja nie widzę, ale na stronie polsatsport.pl nie umieścili wywiadu z Mario, który powiedział o tym odkodowaniu meczu finałowego ^^.
LolPotman
Posty: 17
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 08:42
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: LolPotman »

Dreamer, napisz maila do Twórców filmików z tego kanału na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=I6Kzh6iGhfQ . Myślę, że mógłbyś zostać twarzą tej kampanii! Kariera przed Tobą ;)

Czytam to forum i nie wierzę, co tu niektórzy wygadują. Ogarnijcie się ludzie, jesteśmy w finale Mistrzostw Świata! Dla mnie, tworzy się właśnie kawał historii, gwarantując mi tym samym masę emocji i radochy. Poziom? Jaki jest, taki jest. Co na to poradzimy, że 10 lat temu siatkarze grali lepiej? Chyba nie za dużo.. Niech liczy się tu i teraz i doceńmy w końcu to, że jesteśmy już przynajmniej wicemistrzem świata! Go POLAND!
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Koso »

http://www.youtube.com/watch?v=ysYY3wde ... outu.be&ac

HAHAH, co Składak.
Miro Solaris też bez owijania (tak jakby był troszkę wcięty) ^^.
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Marcy$ »

Na temat poziomu tego turnieju oraz poprzednich.

To jest inna siatkówka. Wszystko się zmienia. Trzeba by postawić naprzeciw siebie drużyny sprzed lat i teraźniejsze i sprawdzić jaki będzie wynik.

A że inni grają gorzej niż kiedyś? tzn ze są słabi a my jesteśmy mocni. Inni nie potrafią sobie poradzić z brakami w składzie a my tak. Bo chyba ciężko uznać za optymalny skład bez Kurka, Wiśni, Pliny (przykładowo bez większej analizy). Tylko, że ich niema, a i tak dajemy radę. Inni nie mieli swoich czołowych zawodników i mają problem. A my daliśmy radę!!! I dlatego zasługujemy na finał i na walkę w tym finale!
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: pk+ »

leeon pisze:Dziś powinien być zupełnie inny mecz. Nasi powinni być na luzie, Brazylyjczyków mamy już na rozkładzie.
W finale nikt nie gra na luzie :) My mentalnie mamy przewagę, wygraliśmy niedawno, gramy u siebie... ale to się niewiele liczy, finał to finał.

Co do szczęścia gospodarzy... w sporcie zawsze wygrywasz własną siłą ale i słabością przeciwników, no chyba że deklasujesz wszystkich i masz kosmiczną przewagę, nie mieliśmy jej.

Nie spodziewałem się po tym składzie i po Antidze sukcesów, dla mnie wykonali już 200% normy!
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
JustVolleyball
Posty: 165
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: JustVolleyball »

betkrzys pisze:Sukces ogromny, aż dziwi że wielu umniejsza naszym sukces, wstyd za takich ludzi z resztą takie rzeczy tylko w Polsce.
Tu nie chodzi o umniejszanie sukcesu.
Tu chodzi o obiektywne i racjonalne podejście. Świetnie, że awansowaliśmy do finału, to naprawdę kapitalny wynik. Teraz trzeba ten sukces jednak wykorzystać i coś z tym zrobić. Trzeba wyciągnąć wnioski.

Mam nadzieję, że nie będzie popadania w hurraoptymizm i spoczywania na laurach.
Żebyśmy za cztery lata nie skończyli tak jak na MŚ we Włoszech tylko naprawdę liczyli się w walce o medale.


Jeszcze jedna sprawa. Zauważyłem, że na siatkarzy nie można powiedzieć złego słowa. Nigdy.
Nie wiem czym to jest spowodowane. Straszny "fanatyzm" panuje w tej dyscyplinie. I nie chodzi mi tylko i wyłącznie o to Forum, ale ogólnie. Najbardziej "januszowaty" ze wszystkich sportów. A szkoda, bo siatkówkę uwielbiam.

Biggy pisze:Bardzo jestem zadowolony z faktu, że Polska zbije w finale Brazylię.
Wyluzuj.
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: BadTrue »

Pierwszy set dzisiaj bd bardzo ważny. Cieszy lepsza postawa Nowakowskiego oby tak dalej. Co do tego określenia Wielcy, to w przeciągu ostatnich 10-20 lat ciężko podać przykład drużyny która zaslugiwalaby na to miano.
Awatar użytkownika
Pawel_RZ
Posty: 870
Rejestracja: 17 maja 2011, o 18:33
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Pawel_RZ »

Dominika ‏@PawlikDominika · 1 godz.
Dziennikarz: Odkodowali was.
Pit Nowakowski: Super, ale niestety nie obejrzę
#jakżyć #tyleprzegrać
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: krzychszp »

BadTrue pisze:Pierwszy set dzisiaj bd bardzo ważny. Cieszy lepsza postawa Nowakowskiego oby tak dalej. Co do tego określenia Wielcy, to w przeciągu ostatnich 10-20 lat ciężko podać przykład drużyny która zaslugiwalaby na to miano.
Jak dla mnie Brazylię sprzed 8 lat można tak określić.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Chal »

betkrzys pisze:nie wyobrażam sobie cięższej drogi do finału jaką my mieliśmy
Tak czysto teoretycznie, to mogliśmy dostać Belgię w pierwszej rundzie. No i Stany/Francję w półfinale. ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: bytrek »

Chal pisze:
betkrzys pisze:nie wyobrażam sobie cięższej drogi do finału jaką my mieliśmy
Tak czysto teoretycznie, to mogliśmy dostać Belgię w pierwszej rundzie. No i Stany/Francję w półfinale. ;)


Twoja teoria nijak ma się do praktyki. USA nie mogło być z nami w półfinale, bo nie byli wstanie awansować nawet do III fazy grupowej. A żeby mieć Francję w półfinale trzeba było przegrać z Rosja 3:2. Wiec właściwie można powiedzieć że twoja teoria była niemożliwa do realizacji.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Odp: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: luk_m5 »

krzychszp pisze:
BadTrue pisze:Pierwszy set dzisiaj bd bardzo ważny. Cieszy lepsza postawa Nowakowskiego oby tak dalej. Co do tego określenia Wielcy, to w przeciągu ostatnich 10-20 lat ciężko podać przykład drużyny która zaslugiwalaby na to miano.
Jak dla mnie Brazylię sprzed 8 lat można tak określić.
Przecież ta Brazylia grała tak dobrze bo reszta była beznadziejnie słaba. Ironia gdyby ktoś miał wątpliwości.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Chal »

bytrek pisze:
Chal pisze:
betkrzys pisze:nie wyobrażam sobie cięższej drogi do finału jaką my mieliśmy
Tak czysto teoretycznie, to mogliśmy dostać Belgię w pierwszej rundzie. No i Stany/Francję w półfinale. ;)


Twoja teoria nijak ma się do praktyki. USA nie mogło być z nami w półfinale, bo nie byli wstanie awansować nawet do III fazy grupowej. A żeby mieć Francję w półfinale trzeba było przegrać z Rosja 3:2. Wiec właściwie można powiedzieć że twoja teoria była niemożliwa do realizacji.
Była nie tylko możliwa, ale w przypadku półfinału nawet bardzo prawdopodobna.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
zupa93
Posty: 540
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:49
Płeć: M

Re: Typer Polska 2014 - 11. kolejka, typy i wyniki 1

Post autor: zupa93 »

Dzięki
Klawy
Posty: 343
Rejestracja: 20 paź 2010, o 20:18
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Klawy »

Ku*wa , czytając wypociny niektórych użytkowników, odechciewa się wszystkiego, a cieszyc się z olbrzymiego sukcesu przedewszystkim. Dajcie sobie siana chociaż na czas mistrzostw bo piszecie takie głupoty, że ręce opadają.
Alkohol konserwuje wszystko prócz tajemnic
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Typer Polska 2014 - 11. kolejka, typy i wyniki 1

Post autor: Memo »

Noworoczny pisze:Memo, napisz, że to ze smarkfona, bo inaczej głosu nie uznam!
Poza tym w smarkfonach też chyba entery montują?
Niestety to nie smrartfon tylko normalny telefon z klawiaturą i operą mini w środku :D
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: StanLee »

To jest inna siatkówka... Jak rok temu pisałem o regresie w siatkówce, to w odpowiedzi słyszałem, że to inna siatkówka, bo teraz dużo mocniej się zagrywa, gra jest bardziej siłowa, i nie wiadomo, czy np. wielka Brazylia by sobie poradzila. Teraz prawdopodobnie na podium będą trzy zespoły w pełni uzależnione od jakości przyjęcia, bardziej niż kiedykoolwiek (tzn. my i Brazylia), a ja dalej czytam, ze siatkówka jest inna. No jest, gracze są znacznie gorsi technicznie i jest ich na odpowiednim poziomie mniej, ale nie wiem czy o to autorowi tych słów chodziło. Francja z jednym mocno serwującym graczem, i bez bloku, otarła się o finał MŚ.

I taka uwaga, bo znowu ktoś będzie nadinterpretował. Nie zauważyłem, poza dreamerem, żeby ktoś rzeczywiście umniejszał wynikowi reprezentacji, więc lekko histeryzujecie. I dziw mnie oże ktoś nie potrafi oddzielić wartości sportowych od emocjonalnych - i że brak bezkeytycznej apoteozy rzeczywistości odbierany jest negatywnie, wręcz agresywnie. Wygląda więc na to, że należy ignorować coś, co widzi chyba każdy, i nie można pisać o czymś w kontekście sportowego turnieju oczywistym (ocena poziomu sportowego), a najlepsze, że i nawet ten post doczeka się głupich odpowiedzi, jak te powyższe. Jakoś nikt nie miał problemów moralnych z narzekaniem na poziom ostatnich Lig Światowych, zawistni hejterzy, a teraz w podobnej sytuacji relatywizowanie połączone z oburzeniem. Mentalność kogoś tam...

Wiem, że usłyszę, że ciągle piszę to samo, ale nie musiałbym, gdyby spora część nie zaklinała rzeczywistości. Tak, to wielki sukces Polaków, tak emocjonującego turnieju chyba nie widziałem. I tak, Wlazły zagral lepiej niz Grozerm, nasi grają efektowną siatkówkę, a ogranie Niemców i Rosjan na swoim terenie, w czasie jednego turnieju, to miód na serce każdego polskiego kibica. I nie wydaje mi sie, zeby te dwa powyższe nastawienia ze sobą sie sprzeczaly.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: weary_skier »

JustVolleyball pisze:

Jeszcze jedna sprawa. Zauważyłem, że na siatkarzy nie można powiedzieć złego słowa. Nigdy.
Klawy pisze:Ku*wa , czytając wypociny niektórych użytkowników, odechciewa się wszystkiego, a cieszyc się z olbrzymiego sukcesu przedewszystkim. Dajcie sobie siana chociaż na czas mistrzostw bo piszecie takie głupoty, że ręce opadają.
Jak to było z tymi nożycami i stołem?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: kuki91 »

http://m.onet.pl/sport/siatkowka/mistrz ... arzy,xyc8c
Fabian o "rozkapryszonych gwiazdkach" z Brazylli
mi się bardzo podoba ten wywiad ;)
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: hubert »

BadTrue pisze: Co do tego określenia Wielcy, to w przeciągu ostatnich 10-20 lat ciężko podać przykład drużyny która zaslugiwalaby na to miano.
A wcześniej jak drużyna była "wielka" i dlaczego ?
Dla mnie jedną z wielkich była Jugosławia/Serbia lat 90tych i początku tego tysiąclecia. Akurat trafiali w półfinałach/finałach na wielką Brazylię, więc pierwszych miejsc mają nie za wiele (chociaż złoto IO ma swoją wagę), ale mecze było bardzo dobre.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Klawy
Posty: 343
Rejestracja: 20 paź 2010, o 20:18
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Klawy »

weary_skier pisze:
JustVolleyball pisze:

Jeszcze jedna sprawa. Zauważyłem, że na siatkarzy nie można powiedzieć złego słowa. Nigdy.
Klawy pisze:Ku*wa , czytając wypociny niektórych użytkowników, odechciewa się wszystkiego, a cieszyc się z olbrzymiego sukcesu przedewszystkim. Dajcie sobie siana chociaż na czas mistrzostw bo piszecie takie głupoty, że ręce opadają.
Jak to było z tymi nożycami i stołem?
Złe słowo, jak najbardziej, ale nie wydumane problemy o poziomie siatkówki itd. fakt jest niższy ale jakie to ma znaczenia teraz, dorabianie bezsensownych ideologii. [ingerencja moderatora]
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2014, o 11:59 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 8. Regulaminu Forum. Zluzuj z retoryką.
Alkohol konserwuje wszystko prócz tajemnic
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: ArsMoriendi »

Kto wg Was zasłużył na bycie w czołowej "szóstce" turnieju?

Moim zdaniem powinna to być Francja, Polska, Brazylia, USA, Rosja i Serbia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”